Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

aklazab
7. dub 2008

ahoj mamči, vy co jste rodily na Bulici druhé či další mimi,pustili na návštěvu ty starší? Všude píšou,že až od 10 let, mám 2letého kloučka a chtěla bych,aby aspoň jednou se mohl na nás přijet podívat.....Nadstandardy jsou prý zavřené....

bekla
7. dub 2008

Nevím, zda se něco změnilo (také jsem zvědavá, co k tomu napíšou čerstvé mamky), ale já byla před 2 roky na klasickém trojlůžáku, mladší děti tam chodili zcela bez problémů - byl tam u spoluležící maminky
4 a 6-ti letý sourozenec, vždy přímo na pokoji, ani se nemuselo do vyhrazené místnosti. Já se ale teď spíš bojím, že kdyby tam starší za mnou přišel, tak pak nebude chtít jít bez maminky domů, takže to asi nebudem pokoušet.

danullinnka
8. dub 2008

Ahojky holky,já sice nejsem z Prahy,ale u nás na návštěvy děti můžou,syn měl 2roky když se narodil prcek a bez problémů byl za náma na návštěvu. 😉

aklazab
8. dub 2008

Bekla:Taky mám trochu obavy,ale bude se mi stýskat. Péťa většinou brečí jen chvíli a pak je hned v pohodě,tak to asi risknu...Už se mi to krátí, snad to mimi bude spáč, protože Petřík se pořád ještě budí 3-4x za noc ☹(

kacabak
8. dub 2008

ahoj holky,jsem 35 t.od příštího týdne mám jít do poradny na Bul.Mudr říkal,že se nemusím objednávat,ale já vůbec nevím jak tam ta poradna je.Opravdu můžu přijít aniž bych někam volala?děkuju za odpověď

iveticka
8. dub 2008

kacabak: objednat se tam musíš, bez objednání tě nevezmou a zavolej si tam co nejdřív mají dost plno, já tam chodím

aklazab
8. dub 2008

ivet:ahoj,když už máš po termínu,jak často si tě teď objednávají? A jdeš na ultrazvuk,jak je mimi velké? Možná se potkáme ještě v poradně,já chodím v pondělí v 8 ráno...měj se fajn a držím palce

adriana1
9. dub 2008

Ahoj holky,
já jdu na druhou kontrolu na bulovku v pondělí v 8:30. Jde te tam někdo?

iveticka
9. dub 2008

já mám termín přesně dneska, tady mi to ukazuje o týden víc. dneska jdu na ultrazvuk a na monitor a na ten monitor se chodí obden na porodní sál a když jseš 41+3 tak si tě tam prý nechávají.

iveticka
9. dub 2008

jinak do poradny si mě objednali za týden což je 14.4. a mám tam být v 8:35 tak se tam Adriano asi potkáme, pokud neporodim.

aklazab
9. dub 2008

no tak to se tam potkáme asi všechny 3 😉

01ajka
9. dub 2008

komu vysly prosim testy na tehot. cukrovku a chodi na bulovku do poradny? co to obnasi??dekuji

plechajda
15. dub 2008

ahoj holky,

mam na Vas dotaz, spis na ty co jsme tam uz rodily, koukala jsem ze Bulovka dela odbery pupecnikove krve - darcovstvi. Nevite jak to tam chodi, tim myslim ptali jste se tam na to nekdo uz ??? Dik

aklazab
15. dub 2008

plechajda:ahoj,termín mám zítra,takže už jsem to taky zjišťovala, pokud chceš pupečníkovou krev darovat, tak to stačí oznámit až při příjmu na porodní sál - jen připraví sadu na odběr a je to - žádné přípravy předem 🙂

bekla
15. dub 2008

plechajda, aklazab - já při prvním porodu také hlásila, že bych chtěla darovat pupečníkovou krev, a když jsem na to po porození upozorňovala, tak mi řekli něco ve smyslu, že jsem měla komplikovaný porod a že mám být ráda, že jsem ráda a že nebudou ještě odebírat pupečníkovou krev. Já už tedy pak nijak dál nezkoumala proč to vlastně nešlo, ale každopádně jsem měla pocit, že to není pro ně žádná velká priorita. To nepíšu vůči Bulovce vůbec nijak ve zlým, jen jsem byla trochu překvapená, protože mi to také nejprv bylo prezentováno, že to není žádný problém (jak píše aklazab) a pak se div nedivili, že se po tom ptám.

plechajda
16. dub 2008

holky diky za odpovedi :o)

Bek no ja jsem nekde cetla ze kdyz je nejaka komplikace tak zalezi na dr jak rozhodne on, ja to taky nahlasim a pak uz to necham na nich jestli ji odeberou nebo ne.

aklazab a muzu se te jeste zeptat jak to je s plenkama a tema poporodnima vlozkama ?? Rikali vam v poradne ze Vam je davaji nebo se na bulici musi brat sebou ? Dik :o)

plechajda
16. dub 2008

jo a jeste, kolik tam chteji za epidural ? :o)

aklazab
16. dub 2008

ahoj,epidurál je zdarma, plínky dávají snad 6 na den pro mimi,takže možná se nějaká z domu bude hodit a vložky taky snad jen v omezeném množství,ty mám rozhodně sbalené s sebou.
Když jsem rodila před necelými 2 roky (Motol),tak jsem měla na odběr pup. krve vše nachystané, ale protože byl porod dost komplikovaný, hrozily kleště a dlouhý, navíc prý ten pupečník byl hodně tenký, tak ten odběr nakonec taky neuskutečnili. Uvidím, jak se zadaří teď 😉

hacina
16. dub 2008

holky taky mám dotaz🙂 berete s sebou na bulajdu oblečení pro mimčo, nebo dávají erár ? je mi jasné že oblečky na cestu domu určo,ale během pobytu tam ? díky moc 🙂

bekla
16. dub 2008

Aklazab, tak ty už to máš opravdu "za pár", tak moc držím palečky a kdyžtak pak prosím písni, jak jste dopadli s návštěvama vašeho staršího klučíka.
Plechajda - koukám, že jsme stejný týden🙂 Plenky pro mimčo mi minule určitě nestačily, mám pocit, že to nebylo 6 na každý den, ale jen 6 na ten první den a pak už svoje, ale třeba je už vše jinak, počkám si na čerstvé info. Když máš mimčo, co převážně jen čůrá, tak to s nima nějaký čas zvládneš, náš malej byl hrozně kakací, tak jsem měnila hodně často. Každopádně jak plenky, tak vložky stačí když přinesou návštěvy další den, já minule táhla všechno v tašce hned k porodu, teď vezmu s sebou k porodu jen nejnutnější, abych tam furt nepřemisťovala maxizavazadlo a zbytek donesou návštěvy.

plechajda
16. dub 2008

bek no ja jsem jeste o tyden dyl, ale rada bych to sfoukla do 10.6 ale co ja vim ze jo :o)))) Zitra se jdu na bulovku podivat se svagrovkou ta ma termin v sprnu, tak se na ty pleny a tak poptam kolik toho davaji...

lenule25
16. dub 2008

ahoj holciny, ja jsem rodila na Bulovce zacatkem prosince a s tema plenkama to je jak uz tu nekdo psal - pet nebo sest kusu celkem, nikoli na den. Takze urcite si vzit z domova. Nam se nejvic osvedcily Bella Happy 2-5kg - maji ve predu vykrojeni na pupik a nemusi se ohrnovat jako nas to v porodnici ucili s jinyma plinama 😉 No a vlozek se myslim dostava jedno nejake nemocnicni baleni - takove vlozky jsem nikde ve zdravotnickych potrebach nevidela. Byly teda bezva, ale nestacily mi ani kdyz jsme sli dom presne po 72h...

a jinak stare paky - kde jste vsechny? venku hnusne, tak proc nejste tu? nejak to tu bez vas vazne... Moci - jak se dari? Leni co Klaudinka? uz ma ten zoubek venku? Jestli jsi to tu psala, tak promin, mozna mi to uniklo... taky sem nestiham chodit uplne pravidelne.. a co umi mala noveho? vzdycky se u vas ispiruju co mam ocekavat, protoze nase mala je jen o fous mladsi..

lenkazdenek
16. dub 2008

Ahoj Leni,zoubek se ještě nevyklubal 😒 jinak už hezky papká zeleninku a večer kaši,takže už nás čeká jen ovoce,začínala jsem skleničkama od hami ,teď vařím sama a úspěch 😵 jinak už se začíná sama obracet na bříško a z bříška na záda,ale jen když se ji chce 😉 ale začal problém,jednak se začala sa zvedado sedu což nesmí,tak se kutálí někam kde by se mohla přitáhnout do sedu 😅 a navíc už nechce moc ležet v kočárku,dnes sem ji musela půl cesty nést na ruce,v kočárku řev 😖 😖

petruna
18. dub 2008

lenule : tak to uz je ted jinak. Ja tam rodila v breznu a plenek i vlozek nam dali kolik jsme chteli. Ze pry, kdyz uz musime platit Julinkovi poplatky.....Kazdy den chodila sestra a doplnovala nam do postylky plenky a kdyby mi nahodou dosly, tak jsem si mohla dojit na sesternu a daly mi dalsi. To samy z vlozkama. Ja tam byla 6 dni, takze mi ten jejich pytel na zacatku samozrejme nestacil, tak jsem si proste sla pro dalsi a bylo....

hacina
18. dub 2008

petruna: a jak jsi jinak byla spokojená ? zatím čtu o bulovce v poslední době jen chválu, tak doufám, že jim to vydrží 🙂

plechajda
18. dub 2008

holky tak ja se tam byla vcera podivat a sestra co nas tam provazela byla hodne v pohode :o) Jinak mam dotaz na odrodivsi na bulovce :o) Chapu to dobre, za na cely hekrane je jen jedna sprcha a jeden zachod ??? Pokud jich tam je vic, tak jsem je teda nejak prehlidla...nedovedu si predstavit, ze kdyz tam budem treba i jen dve nebo tri, a nedej boze to prijde naraz jak se na tom jednom hajzliku vystridame :o)

blacklucka
18. dub 2008

ahojky, tak já jsem tam vystřídala 3 záchody 😀 , jeden je na přípravně, jeden na tom pokojíku vedle přípravny a další na chodbě před vyšetřovnou. Sprcha jen jedna 🙂

nadik
19. dub 2008

Ahoj holky, no moje zkušenost zatím první s Bulovkou nebyla nejlepší. Ve 34tt jsem chytla nějakou žaludeční chřípku či vira a jelikož jsem celý večer a noc zvracela v teplotách a neudržela jsem ani kapku vody, manžel mě odvezl ve 4 ráno na Bulovku tam mě poslali rovnou, aby mě zkontrolovali v porodnici, tam mě přijala moc milá porodní asistentka, myslila si ,že mi odtekla voda, ale když viděla v jakém jsem stavu,že mě manžel musel podpírat, abych vůbec nějak stála, tak mě položila a rovnou mi natočila monitor. Pak jsem šla k doktorovi, co byl zrovna u porodu, tak jsem čekala, což beru porod je na prvním místě, ale byl to kluk max 30let. takovej sebevědomej frajírek, tak mě vyšetřil a utz, vše ok, takže ty křeče a dehydratace mimču neublížili, dal mi léky na žaludek a léčit se doma. Co ale bylo hustý, že já sotva seděla s igelitkou na zvracení v ruce z křešla mi vstát nepomohl... a ještě mě poslal přes celou chodbu až ven k automatu zaplatit pohotovostní poplatek 90,-, přitom tam seděli dvě sestry co se tam nudili.... Manžel čekal venku ani ho nepustili dovnitř, přitom nikde ani noha, vůbec by o nic nešlo.... ☹ . Takže z toho vyplývá, že kdyby člověk chcípal, tak bez poplatku ani ránu..... 😖

plechajda
19. dub 2008

nadik to je hustej zazitek, ale na druhou stranu to je dle myho o lidech....pevne doufam, ze tam narazim na jinou smenu :o)

respektive, at uz to mam za sebou :o)

petruna
19. dub 2008

hacina : patrim k tem, co tam byly spokojeny. Ale co clovek, to jinej nazor.
Ja jsem mela stesti na doktory(ky) i na sestricky...jen tu a tam se tam nasla sestra nebo sanitarka jak z Preletu pres kukacci hnizdo 😅 , ale ve vysledku jsem byla fakt spojena. Malej mel od zacatku trochu problemy s tim, ze je velkej a doktorky tam byli uzasny...utesily, vse vysvetlily atd....fakt jsem se tam citila dobre.
A kupodivu mi tam i chutnalo a to jsem hodne vybirava...
No ona ta spokojenost taky prameni z toho, ze jsem mela stesti na holky na pokoji (hodne jsme se nasmali), ale to clovek neovlivni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru