Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

martinalibor
30. črc 2011

@pavlinka_zetko Díky moc 🙂

duppe
31. črc 2011

@bibika1 ☹ chjo to tak dlouho to nechají...Tak snad porodím dřív a nebudu muset čekat tak dlouho, už teď bych rodila 😉
A nevíš jak je to s provedením hamiltna? Koukám tady na diskuzích .....a provádějí to těhulkám různě....některým i před termínem, některým až po termínu... Podle čeho se to rozlišuje? 😕 Přijde mi to zvláštní 😕

afiserova
31. črc 2011

@pavlinka_zetko
@meri
@krtek.93 Díky za odpověď.

bibika1
31. črc 2011

@duppe Hamiltona mi dělali u prvního těhotenství, byla jsem 39+3, ale odhadem jsem měla velké miminko, tak to dr. asi chtěl urychlit. Ještě ten den večer mi praskla voda, jestli to bylo tím Hamiltonem, nevím. U druhého mi Hamiltona nedělali, ač jsem přenášela. Takže opravdu netuším, podle čeho se dr. rozhodují, zda ho udělají... 😕

roxana76
1. srp 2011

@bibika1 Přesně tak to u mě probíhalo. Na Bulovku jsem byla přijata 31.5. kdy mi byl udělán "zátěžák" a 1.6. mi byla ráno dána tableta, odpo už to jelo;o) Rodila jsem od 1.6. (ve 13 hodin mi praskla voda) do 2.6. (do 21:16, kdy mi byl nakonec udělán císař).

roxana76
1. srp 2011

@bibika1
Přesně tak to u mě probíhalo. Na Bulovku jsem byla přijata 31.5. kdy mi byl udělán "zátěžák" a 1.6. mi byla ráno dána tableta, odpo už to jelo;o) Rodila jsem od 1.6. (ve 13 hodin mi praskla voda) do 2.6. (do 21:16, kdy mi byl nakonec udělán císař).

duppe
5. srp 2011

Holky mám další dotaz...Jak jste to řešili s tím papírem, kde je napsáno, že souhlasíte aby se medici a studenti účastinili porodu? Nechali jste to tak a děj se vůle nebo jste tam dopsali NEsouhlasím?
Já z toho nejsem zrovna nadšená abych tam měla "obecenstvo" 😕 😅 Ale zase bych nerada aby pak personál na mě koukal jakože "to je ta co s tím nesouhlasila bla bla..." 😒
Jinak v pondělí (jestli neporodím) mám nástup do porodky i s věcmi, takže je to pořád tak jak píše @roxana76, že mi ráno udělají zatěžák a pak až druhý den tableta? Nevím jestli se mám s manžou domluvit, že tam semnou zůstane nebo je to zbytečné a byl by tam zbytečně ? 😕
Jo a prosím Vás v kolik asi tam pak ráno v pondělí mám naklusat? Abych nebyla zbytečně brzo ale ani pozdě 😕

vicky007
5. srp 2011

@duppe ahoj, já jsem ten papír neřešila, normálně jsem to nechala být a nikdo tam nepřišel, ani v poradně jsem nikdy na žádného medika nenarazila 🙂 Jen jednou na UTZ ve 20 tt tam byli medici a to mi ani trochu nevadilo, naopak, jak jim to doktorka vysvětlovala, tak jsem všechno krásně viděla a všechno slyšela jak má být 🙂
No a při porodu se pak stejně před tím, než Bára vylezla slezlo konzilium (pediatr, sestry,...), takže stejnak tam naklusal snad celej personál ze sálů, tak tam taky bylo narváno 😅 , zda tam byli i medici ani nevím 🙂
a jinak já jsem taky měla nastoupit na vyvolání, ale pak se mi to rozběhlo samo a měla jsem napsáno, že mám dojít před osmou 🙂

alamo
5. srp 2011

@duppe ja ten papir podepsala - osobne mi to nevadi a rikam si, aby se to na nekom naucili 🙂 . Ale myslim, ze dost lidi odmitne a jsou na to zvykli, tak se neboj. Od kamaradky, co studuje na porodni asistentku, vim, ze to rodicky nekdy odmitaji a je to ok. Studentum je sice nekdy lito, ze nemaji zrovna co delat, ale v pohode. 🙂

hedushka
5. srp 2011

@duppe já jsem napsala nesouhlasím, při poslední návštěvě poradny, která je podle mne úděsná, tam napochodovalo pět mediků, kteří ani nejsou rozhodnuti zda budou dělat v porodnictví, jim bylo trapně mně bylo trapně, doktorka jsem posloužila jako ukázka, kdy vykazuji příznaky přípravy na porod, všichni jí to odsouhlasili s pohledem do země, tak tohle rozhodlo, i když na kurzu nám porodník tvrdil, že k porodu může přijít jeden nebo dva medici, přesto jsem dala nesouhlasím..je to pouze tvoje rozhodnutí a nikdo tě za ně nemůže odsuzovat ba ještě snad šikanovat
termín už se mi taky blíží, 12.8., tak jsem na to zvědavá jestli vydržím do termínu nebo ještě snad i přenášet, samo problémy klasika-tvrdnutí, poslíčky, průběžný odchod plodové zátky, a malej dost tlačí, takže chůze už není pro mne jednoduchá,
tak držím všem palečky, ať už to proběhne normálně nebo vyvoláním 🙂

duppe
5. srp 2011

@hedushka já právě taky jak jsem byla na jedné z KO na Bulovce, tak tam seděli "studenti" hned naproti mým roztaženým nohám a zrovna příjěmně mi nebylo 😅 😕
Napíšu tam NE a hotovo. 🙂

wosk
16. srp 2011

@duppe @hedushka holky, jestli to dobře chápu, takže když jste tam chodily do poradny, tak tam normálně byli přítomni studenti a nikdo se neptal, jestli s tím souhlasíte nebo ne? koukám, že už byste měly být obě maminy, mohly byste pak prosím hodit i nějaké info o porodu, řeším, jestli bulovka ano nebo ne... moc vám dějkuji předem...

ewelina
16. srp 2011

Ahoj. V poradně je v kabince upozornění, že můžou být při vyšetření přítomni medici. Pokud s tím nesouhlasíš, stačí prý předem nahlásit sestřičce...

pavlina88
16. srp 2011

Ahoj holky, tak já se taky chystám rodit na Bulovce, tak doufám, že jsem udělala dobře, zatím chodím ke svému gyndaři, ale 1.9. tam jdu naposledy a pak už budu chodit do poradny tam. Na Bulovku jsem četla hodně pozitivních reakcí , tak doufám, že to tak opravdu bude, zatím jsem tam byla vždycky spokojená - na ultrazvucích byli všichni milí 🙂 Mám Bulovku dost z ruky - nejblíže mám Motol, ale tam bych nešla ani za nic a ani můj gyndař mi ho nedoporučoval, tak snad nebudu litovat, ale stejně je to jen víceméně o lidech na který tam člověk narazí ....

duppe
16. srp 2011

@wosk
@pavlina88

Je to tak jak píše ewelina. Musíte to říct sestře že si tam nikoho nepřejete a hotovo.
Jinak u porodu jsem měla jenom personál, rodila jsem o víkendu, ale stejně jsem do papíru napsala, že nesouhlasím s účastí studentů 😉

Jinak bulovka celkem ušla, prostě porodnice-nemocnice. Jediné co musím vytknout jsou sestřičky na novorozeneckém, které s kojením vůbec nepomůžou a když se zeptáte tak se na vás koukají stylem "co to je za otázku???? to ti snad má být jasné!" takže s rozkojením nepomůžou. Já teď musím dokrmovat a kojení chci řešit s lakt.poradkyní dokud o prso malá nestratí zájem úplně. ☹

Jo a ještě, pokud chcete epidurál, tak si o něj musíte vysloveně říct jinak Vám pichnou nějaký oblbovák jako mě a k děsné bolesti se Vám ještě začně motat hlava a vidět budete dvojmo 😀 . Mě to díky té bolesti vůbec nedošlo, že mě píchly do zad a ne do míchy takže jsem si porod užila jak se patří 😀 😒
Ale přežila jsem a klidně půjdu rodit znovu, na bolest už si nevzpomínám 😉

Tak jestli chcete nějaké čerstvé info z bulovky ptejte se 😀

pavlina88
16. srp 2011

@duppe tak s tím kojením to je docela naprd ☹ Já myslím, že s tím budu mít problém - mám malý bradavky a nevím jestli to vůbec půjde i když bych moc chtěla ☹ .... ještě bych se ráda zeptala jak je to tam s vložkami - dostaneš je tam nebo musíš mít vlastní a plenky na mimčo ?? moc děkuju 🙂

ewelina
16. srp 2011

Sestřičky na novorozeneckém byly už před čtyřmi lety "úžasné". Tajně jsem doufala, že už je to teď lepší....

kvetinkaivanka
16. srp 2011

@duppe obrovská gratulace k narození miminka a přeji hooooodně zdravíčka 😉
taky jsem se moc neptala sestřiček na novorozeneckém,ale naštěstí jsem problém s kojením neměla,jenom jsem musela najít nejlepší polohu na kojení,protože mě neskutečně bolelo šití 😒

wosk
17. srp 2011

@duppe tak gratuluji moc k holčičce 😀 díky za info. Ještě mě napadlo, když porodíš, tak ti pak mimčo odnesou někam na vážení a tak a pak ti ho vrátí (jako tobě nebo jen do nějaké postýlky, kde má ležet)? Dávaj ti ho po porodu na břicho, když chceš a na jak dlouho? A přisát malou ti nechali už na sále? Díky moc za odpověď a ať se ti s laktační poradkyní daří líp než se sestřičkama tam...

duppe
17. srp 2011

@pavlina88 vložky tam dostaneš a taky příděl plen, stačí si říct a klidně ti přidají, s tim nebyl žádný problém 😉
já je tam sebou táhla a stejně tak vložky a bylo to zbytečné akorát jsem je pak potáhla zase domů a z těch vložek od nich mi dokonce zůstalo takže jsem si je taky vzala domů 😀

@ewelina žádná změna, sestřičky pořád "ochota nad ochotu"! 🙄

@wosk jak jsem porodila tak mi ji ukázali- ještě vysela hlavou dolů 😀 a hned s ní letěli na měření, vážení atď a pak mi ji tak do 10min donesli zpět jenom v zavince a hned pomáhali s přisátím. Pak po cca 2 hodinách přišla sestra s novorozeneckého a vzala ji nahoru k nim.
Byla jsem na pokoji s maminkou, které dítě dali hend na břicho ale já to neřešila, chtěli mě šít a já byla ráda že to mám za sebou tak těch 10 minut uběhlo ani nevím jak a už jsem ji měla u sebe 😉 Aspoň jsem měla čas rozeslat sms rodině.

Jinak vůbec jsem nepotřebovala svou košili a župan, nafukovací kruh, ponožky a nějaké pomocníky na hojení nástřihu a taaak. Nástřih jsem sice cítila tak 3 dny, ale už tak 3 hodky po šití jsem chodila jako by mi nic nebylo. Jen sezení na židlých v jídelně byl děs, jsou to plasťáky a sednout si tam bylo děsné ale dalo se. 😉

Jinak mě nic nenapadá, tak se ptejte jestli něco 😉

pavlina88
17. srp 2011

@duppe děkuji moc za zodpovězení dotazu 🙂 a ještě bych se ráda zeptala, jestli ti tam ty "milé" sestřičky ukázali jak miminko koupat a přebalovat?? - já čekám první mimčo a docela mám z toho koupání vítr 😅 , děkuju 🙂

duppe
18. srp 2011

@pavlina88 koupání předvedli a přebalování taky 😉 byla to rychlo-ukážka, ale i to bylo něco 😉

jirinkas
19. srp 2011

Zdravím dámy, tak dnes jsem v poradně dozvěděla, že Záhumenský odchází na Vinohrady ☹ Přesunul mě k jakémusi Dr. Dvořákovi, nemáte na něj prosím nějaké reference?

Ad sestřičky na novorozencekém - pravda, rodila jsem před 2 lety - vše ukázaly, ale velmi rychle, hlavně chtěly mít podepsané papíry. Kojo nám moc nešlo, ale tam nám pomohla hlavně jedna, které jsme říkaly "teta" - byla taková správně rázná a prcci ji poslouchali na slovo 😀

No jsem na to zvědavá, čekám dvojčátka a rodit mám říjen/listpopad.

lenulak
11. zář 2011

Ráda bych se zeptala, zda vás na Bulovce u porodu vždy nastřihly nebo pokud to nebylo nutné tak ne. Chystám se na druhý porod a zatím všechny co znám co tam rodily byly vždy nastřiženy, tak si říkám, jestli to tak dělají vždy, nebo se snaží pokud to není tak nutné nástřihu vyhnout. díky

takyja
11. zář 2011

@lenulak U mne nástřih byl, ale až po promasírování hráze a zjištění, že malá je moc velká a že to prostě bez nástřihu nepůjde (což jsem cítila i já). Cítila jsem od dr. snahu se nástřihu vyhnout, ale malá měla fakt obří hlavičku, takže smůla, resp. strašně by mě potrhala a navíc jí klesaly v průběhu porodu ozvy... Já myslím, že to nelze posuzovat jen jestli měly nebo neměly nástřih, ale zda tam byl nějaký důvod či ne.

lenulak
12. zář 2011

já samozřejmě s nástřihem souholasím než aby došlo k nějakému potrhání, jen mě právě zajímalo jestli tyhle velké nemocnice dělají nástřihy automaticky nebo se snaží aby k nim pokud to není nutné nedocházelo

lenulak
13. zář 2011

Máte někdo ještě zkušenost s tím jak na Bulovce vyvolávají porody? Tento týden na něj nastupuji a ráda bych věděla jak to probíhá, zda zavádí tabletku, nebo dávají infuze a jak dlouho vás nechají čekat než se porod rozeběhne?

kvetinkaivanka
13. zář 2011

@lenulak taky mi porod vyvolávali.Přijali mě odpoledne,následoval zátěžový oxytocinový test,potom jsem ležela na pátem patře,kde mi dělali ještě nějaké vyšetření a večer mezi osmou devátou mi zavedli tabletku a Davídek se narodil až další den v 18:20!Jinak mi píchli plodovou vodu a taky jsem měla druhý den asi od devíti hodin oxytocin!

sylvka
13. zář 2011

@lenulak mě vyvolávali.první den mě přijali dopoledne,násl.záť.test...nic.další den dopoledne tabletka,celá noc bolesti jako pr..,ráno klid.dopoledne další tabletka,v noci bolesti šílený,ráno klid.třetí den na ně vtrhla máma,protože jsem byla téměř mrtvá,unavená.v 11h.udělali hemiltna a malej se narodil ve 21:20h.

lenulak
14. zář 2011

tak to jste mě tedy moc nepotěšili, myslela jsem a tajně doufala, že když mě ráno přijmou, že do večera to bude odbité ale jak tak vidím, nejspíše ne ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru