Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

zirafka82
24. led 2012

@jirinkas na prcky chodila na vizity taky taková mlaďounká drobná blondýnka, ta byla taky hrozně fajn....no jo no, někde se to naučit musejí 😀

jirinkas
24. led 2012

ke konci ty vizity už byly docela humorné, vždy jsem pro ni měla připravený ten samý monolog - "děti cítím, nic netvrdne, nic neteče, kontrakce nejsou, stolice v pořádku" 😀 Člověk si tam připadal jak simulant 😀

zirafka82
24. led 2012

@jirinkas a já k tomu ještě dodávala, že chci domů 🙂....Mě vždycky měřili tlak 10x denně, 9x byl OK a když mi řekli, že ten 10tý rozhodně o propuštění, tak byl vysoký a měla jsem smůlu 🙂 Já pak přišla domů z té hospitalizace úplně KO, byla jsem hrozně unavená, nevyspalá, děs běs 🙂, ale to oni mě asi připravovali na to, jak to bude po porodu 🙂

jirinkas
24. led 2012

@zirafka82 no tak to je klasika s tím měřením 😀 Já o propuštění ani neměla odvahu mluvit,protože to vždy smrdělo průšvihem 😅 - jinými slovy vždy, když Dr. Mikysková začala tuto možnost zvažovat, tak mě poslala na UTZ a v lepším případě jsem nedostala infuzi 😝
No vidíš, ty sis zvykala na únavu, já na stařecký třas (vedlejší účinek gynipralu 😀 😀 )

kacikaci
26. led 2012

@hedushka a nepamatuješ si její jméno? chtěla jsem si na ni stěžovat, protože takovou osobu mít u porodu je velká noční můra asi všech maminek, ale nemůžu, protože si nepamatuju, jak se jmenovala :(

hedushka
26. led 2012

@kacikaci to si bohužel nepamatuji, já si ani nepamatuji, zda se představovala(některé za tu dobu co jsem byla na hekárně ano), a už je to taky pár měsíců zpět, a opravdu jak říkáš, tahle porodní asistentka maminy nepovzbudí, spíše naopak

kacikaci
26. led 2012

@hedushka to je škoda, já jen doufám, že až tam budu rodit příště (jeslti budu), tak jí tam nepotkám znovu, dost dlouho po porodu jsem měla noční můry a už to nechci zažít znova

peggylucka
21. únor 2012

@zirafka82 Ahoj píšeš ,že jsi byla spokojená s MUDr. Filová..? Já byla dnes v poradně a setkala jsem se sní a přišla mi rázná a mladá.Nemluvě o tom ,že tam měla studenty medicíny a ani se nezeptala ,zda mi to nebu vadit?

slunce_veruna
21. únor 2012

Ahoj holky, tak jsem 8.2. rodila na Bulovce takze pridavam svuj zazitek. Zaclo to ve 20tt na velkem utz, kdy me Mudr Mikyskova odmitla vysetrit pro malo zrale tehotenstvi. Takze znovu ve 22tt na velky utz, Mudr Neumannova, prfy ve 32tt zkontrolovat krizeni cev v srdci, pry to nevidi pres pater. Ve 32tt u moji gynekolozky vse v poradku ale pro jistotu objednat na Bulovku na to krizeni cev. Takze 33tt utz Mudr Dvorak (Mudr Filova mu koukala pres rameno a ucila se) no krizeni se mu nepozdavalo, pry mu vadil muj pupik. Takze objednat do Motola. V motole ve 34tt vse v poradku. Pak bezne poradny na Bulovce, to si nemuzu na nic stezovat. Opet jsem prenasela takze monitor ob den na sale. To me krapet zarazilo, protoze za monitor v nedeli jsem platila 90kc pohotovostni poplatek. V tu nedeli objevili mimcu srdecni arytmii (poslechem na monitoru), takze utz, Mudr Filova, arytmie potvrzena takze navrhla hospitalizaci, ale vedouci smeny Mudr Holy rozhodl ze mam jit opet na vysetreni do Motola. V Motole me odmitl objednat takze v utery na poradnu. Poradna Mudr Kotulova, doporucena vyvolavacka ve stredu. Nakonec jsem teda ve stredu po vyvolani porodila zdravou holcicku Anicku, 4090g 51cm, celou noc byla na ekg a arytmie nepotvrzena. No a pri odchodu z porodnice nalezen selest na srdci, takze opet utz srdce a dalsi den zas......ten selest mame do ted, ale pry uz je v norme a odpovida veku.

slunce_veruna
21. únor 2012

Jinak musim rict ze za ten rok a pul se par veci zmenilo k lepsimu coz ocenuju, takze jsem byla spokojena a sla bych tam i do tretice.

zirafka82
21. únor 2012

@peggylucka Byla jsem s ní moc spokojená, je mladá, to je pravda, vedla můj porod, už jsem byla fakt KO, porod mi vyvolávali, ve středu večer tableta, ve čtvrtek ráno od 5 hodin kontrakce po 3 minutách, měla jsem rizikové těhotenství, takže jsem de facto celou přípravu proležela na monitoru, v půl jedné mi píchli vodu, to byl nějaký mladý doktor, malá se narodila až v 18.25. Celou dobu jsem se neotevírala, pak manžel odjel a já se rychle otevřela. Jak jsem psala, vedla můj porod, byla super, podržela mě, namotivovala, už jsem fakt nemohla, epi jsem neměla, to nakonec nestihli 😀 Každopádně za mě má Bulovka za 1 !!!! 😀

peggylucka
22. únor 2012

@zirafka82 Děkuji za odpověď .Tak uvidíme na koho natrefím.Je to vždy o lidech. 😉

zirafka82
22. únor 2012

@peggylucka to každopádně 🙂...co se týká porodnice a doktorů, nemám nic proti nikomu, i porodní asistentky byly fajn, pustili ke mě na přípravnu manžela, i když prý měly zákaz :-/...i když nechápu proč, ale to je jedno....mě a nejen mě trochu rozčilovaly sestry na novorozeneckém, jsou tam fajné sestřičky a pak dvě, no zabít málo...jedna starší...nutila mě kojit s kloboučkem i když ostatní říkali, že to je blbost, ostatní mi dávali na dokrm pro malou stříkačku, ale tato striktně flašku ☹ a pak tam byla jedna mladá, blond, no vysloveně bylo vidět, jak jí obtěžuje cokoli....přijela jsem tam s malou, vyplašená, že má na bodýčku v okolí pupíku krev a ona mě odpálkovala, že to je zbytková krev po porodu... a jak to asi má prvorodička, která se o dítě snažila tři roky, vědět .... 🙄 😠 tu bych vážně prohodila!!!!! Ale jinak opravdu super, já budu podruhé rodit znovu tam ( doufám ) 🙂

peggylucka
23. únor 2012

@zirafka82 Moc děkuji za informace .Přeji ti a malé hodně zdravíčka a štěstička. 🙂

alyssa.anna
5. bře 2012

AHoj holky
Jestli jsem to dobře pochopila, na Blovce nesmí být taťka u porodu??? Někde pouštějí dokonce i k císaři

favofrenki
5. bře 2012

@alyssa.anna Může být na sále, jen není samozřejmostí aby byl na hekárně tam prý záleží na obsazenosti pokojů a domluvě s lékaři. Uvidím jaká bude realita...

alyssa.anna
5. bře 2012

@favofrenki Chystáś se tam? A na plánovaného císaře nebo přirozeně? A chpdíte tam na kurz? Prý dost záleží, na koho jak na kurzu tak u porodu narazíš...

favofrenki
6. bře 2012

@alyssa.anna Jojo na konci března mám termín snad se nic nezkomplikuje takže počítám s přirozeným porodem. Na kurzu jsme byli, vede je paní Šimánková a jen téma porody a novorozenci vedou lékaři. Je pravda že je to o lidech jsem na to zvědavá na koho narazím. A ty se tam chystáš kdy? Jinak myslím že co se týče císaře tak tatínek čeká na chodbě a když lékaři nesou miminko na ošetření přidá se k nim.

elgereta
6. bře 2012

Ahojky, prosím vás, co všechno je na oddělení šestinedělí k dispozici? nebo si musím přinést vše svoje včetně košile pro mě a oblečení pro mimi? děkuji 🙂

jirinkas
6. bře 2012

@elgereta na šestinedělí košili dostaneš (velmi sexy 😀 ), dá se kdykoli vyměnit (jsou k dispozici čisté na chodbě), můžeš si říct i o župan, vložky se fasují, oblečení na mimi taky dostaneš, plínek je 6 ks na den, ale záleží na tom, jaké jsou na novorozencích sestřičky, někdy dají i víc 🙂 Určitě si vem vlhčené ubrousky na mimčo, já používala i jednorázové přebalovací podložky pod sebe pro případ nehody 😅 Potom je potřeba dostatek ručníků, používala jsem jeden na spodek jeden na vršek, síťované/jednorázové kalhotky, klasické vidí velmi neradi.

jinak co mám zkušenost, tak většina lékařů tam podporuje přirozený porod, pokud to jde. Mám dvojčata, počítala jsem spíš s císařem, nakonec mě přesvědčili na spontánní porod bez jakékoli analgezie, jen s kapačkou oxytocinu.

favofrenki
6. bře 2012

@jirinkas A kdy jsi tam rodila? Nám totiž na kurzu tvrdili že plínky už jsou neomezený, ale i kdyby nebyli tak snad 6jich na den stačí nebo si raději mám vzít ještě vlastní?? Děkuju

jirinkas
6. bře 2012

@favofrenki teď podruhé v říjnu, pravda, na šestinedělí jsem neležela, děti byly na JIP, tam to neomezené bylo, ale tohle mi říkaly sestřičky z JIP.... takže těžko říct. Na den jich je tak +/-8, záleží na aktivitě dítka ;) Asi bych si pár plínek s sebou pro sichr vzala, použít je nemusíš.

favofrenki
6. bře 2012

@jirinkas Děkuju já mám informace z kurzu teď po novém roce. Jediný co nevím jak je to teď s vložkama takže si raději beru balík vlastních.

jirinkas
6. bře 2012

@favofrenki tak se třeba něco změnilo k lepšímu 😉 Koukám, že už to máš za pár, tak přeji pohodový porod a zdravé mimi 🙂

favofrenki
6. bře 2012

@jirinkas Děkuju, no doufám dost lidí mě od Bulovky zrazuje já jen doufám že tam nenarazím na samý nepříjemný lidi. Pak poreferuju 🙂

jirinkas
6. bře 2012

@favofrenki No, strávila jsem tam 2 měsíce, na blbce narazíš všude, já si ale absolutně nemůžu stěžovat 🙂

monika6e
8. bře 2012

@favofrenki ahojky, Bulovky se neboj, byla jsem tam dvakrát a jsou tam úžasní... Jen na šestinedělí jsou některý sestřičky občas nepříjemný 🙂)) Mám na Bulovku jen dobré vzpomínky... Mimochodem, koukám, že jsi z toho samého regionu, co já. Kdybys pak potřebovala poradit s kojením, mrkni do profilu, mám tam kontakt i odkaz na svý webovky. Dělám laktační poradkyni, tak ráda poradím, pomůžu 🙂

alyssa.anna
10. bře 2012

@favofrenki Je tak to moc držím palce, už se to blíží 🙂 Já sbírám informace pro kamarádku, která tam má rodit cca za měsíc a přećetla si v práci nějaké diskuze o Bulovce a strašně se vyděsila tak jsem jí zakázala už cokoliv hledat a snažím se jí nějak utěšit aby neměla takový strach a nasbírat co nejvíc povzbudivých informací 🙂
Jinak já jsem zatím jen ve stádiu snažení ale aź se povede, Bulovka je jasná volba, mám j kousíček 🙂

elgereta
12. bře 2012

děkuji za info, ještě by mě zajímalo, jestli návštěvy můžou až na pokoj a jak vůbec vypadají obyč pokoje na šestinedělí? 🙂

quitko
12. bře 2012

@elgereta Ahoj, v So jsem byla propuštěna z Bulovky s druhým dítkem... Tož: pokoje obyč jsou 3lůžkové, sprcha a WC dohromady pro 2 pokoje. Nadstandart je pro 2, koupelna a WC společné pro 2 nadstadardy.
S prvním jsem měla nadstandard, ale to jsem tam ležela týden - víc místa, víc soukromí, lepší vybavení pro děti - přebalovák s umyvadlem na koupání apod. Návštěvy mohou kdykoliv a jsou na pokoji. Klasické pokoje - pro děti pouze přebalovák, návštěvy probíhají na chodbě (nekompromisně) a jsou od 15-18h, ale dá se na sesterně domluvit, že někdo přijde dřív nebo se naopak zdrží.
Pro dítko fasuješ každý den 6 plínek a 1ks nepropust. podložky. Oblečení je samozřejmostí, vyměňují počůrané, poblinkané naprosto bez problémů.
Pro sebe fasuješ poporodní vložky (dají se fasovat každý den), když potřebuješ čisté ložní prádlo, noční košili, župan. Na WC byl toaletní papír.
Sestry na gyndě jsou většinou fajn, totéž sestry na dětském. Ale to není o nemocnici, ale o lidech. Na vizity dětí i dospělých chodí mladé holky a s nimi se dalo i pokecat a zasmát se. Občas to chce být asertivní a když mám pocit, že potřebuju poradit (kojení), tak si prostě o radu říct. Jsou tam od toho!
Rodila jsem 7.3. a měla jsem kliku, pak už bylo plno. Matky na gynekologii (5.patro) a děti na dětském (3.patro). Jeden den měla Bulovka i STOP stav. Kdyby byla tak hrozná, tak tam tolik lidí nerodí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru