Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

anus.anys
21. kvě 2009

jen malý dotaz,co je to Hamilton?
Holky,já Vám tak závidím,že už máte svoje uzlíčky doma, protože já už se toho nemůžu dočkat. Hlavně až si uleví moje záda. Po včerejší kontrole jsem myslela že opět pojedu na Bulovku a že snad porodim. Doktor při vyšetření mi říkal,že mi to zkusí uvolnit vevnitř,tak do mě "hrábnul" jak prase a říkal,že mi to ještě všechno drží hlenová zátka. Jenže,včera od 7 hod jsem ccítila mnohem větší bolesti než jindy. Co toho jako by do mě někdo píchal špendlíkama a křeče do nohou. Z prvu to nešlo ani zaspat,ale potom kdž jsem usnula,tak jsem se budila každých 20minut. Jen tak přemýšlím,byly to kontrakce či ne? Už jsem chtěla brečet bolestí,jak se to všechno sešlo najednou,tak vážně nic příjemnýho nebylo. Naštěstí jsem nejela,asi bych stejně neporodila.

Lenkazdenek: Copak by si chtěla vědět kontrétně o novinkách na Bulovce?

Hezký den přeji 🙂

kocicinka
21. kvě 2009

Anus: Ty jsi maturovala v roce 2008? To jsi teda mlaďounká, kolik ti je let?(Promiň že se tak blbě ptám a nemusíš samozřejmě odpovídat) Já maturovala v roce 97 😀
Ten hamliton je, laicky řečeno, že tě doktor ručně pootevře, aby se dříve spustil porod. Prstem ti udělá takový hmat- obkrouží čípek, nebo nějaký porodnický kanál.... už jsem zapoměla, Dr. Vojtěch z Bulovky mi to vysvětloval. Prý to absolutně nebolí, ale holky z MK píšou něco jiného. Blbé je, že ti to kolikrát ani neřeknou, že ti ho udělali a ty se pak divíš, proč máš najednou ty bolesti 😒 Snad ti toho hamiltona nedělal, vždyť máš ještě spostu času do termínu!
Já bych si taky moc přála vědět, kolik malej váží, ale včera mi v poradně dr. řekl, že ultrazvuk nedělají a že je to měření stejně nepřesné plus mínus půl kila. Takže skoro na nic. Jinak já doufám, že malej ještě počká aspoň do toho termínu, musím ještě splnit pár školních povinností ( jezdím vlakem do Budějovic, tak bych nerada porodila někde ve vlaku).
Já jsem z Prahy 8, Bulovku máme fakt blizoučko, kdyby něco.
Kim: Já se právě děsím, že bude mímo velký a oni mě nechají rodit dva dny v bolestech, než to zjistí. Teď jsem četla v Jaký byl porod situaci jako tu tvojí jenže z Podolí. Jak přes kopírák. Taky rodila, jeden den, druhý den, trpěla jak pes aby jí pak zjistili, že má děcko 5 kilo a šla na císaře. Ach jo. Proč jsou dneska děti takoví obříci ☹

aluskas
21. kvě 2009

Sheherezado, tak přesně takhle si teď představuji svůj druhý porod...nejvíc toho protrpět doma a pak v porodnici jen zatlačit a hotovo 😀

Jinak já si z porodního sálu pamatuji jen útržky......docela bych svůj stav tam nazvala "změněným stavem vědomí" ..byla jsem fakt jak ve snu...vím jen, že to byla jedna strašná bolest za druhou a že jediné co jsem vnímala bylo, když konečně řekli můžete tlačit..to jsem si přišla jako vítěz..3x jsem zatlačila a Mathiásek byl venku a najednou byl klid po bouři, ta šílená bolest úplně zmizela 🙂

kocicinka
21. kvě 2009

... Kamrádky sestra taky otálela s odjezdem do porodnice, a její chlapeček se zatím udusil na pupeční šňůře. Já bych to asi neriskovala, raděj tam budu dřív, než aby se něco takového stalo ☹

lenkazdenek
21. kvě 2009

anus, no tak nják všeobecně,jestly jsou pořád plenky a vložky na příděl,nebo ti už je daj normálně ,a kdy je potřeba se zaregistrovat na kurzy 🙂 to víš už je to fakt njáká doba a ségra má termín až v říjnu

anus.anys
21. kvě 2009

kocicinka: ehm, je mi 20 let....chtěla jsem jít pracovat,ale bohužel...teda bohudík se mi objevily dvě čárky na těhotenském testu (selhala antikoncepce) a tím pádem už jsem do zdravotnictví nemohla.
Sice mám do termínu přes 2 týdny,ale malej má přes 3 kila a už víc jak týden na mě chodí poslíčci. Aha,takže toho Hamiltna mi dělal včera doktor. Říkal,že mě to zkusí trošku uvolnit. Nic moc příjemnýho. Dneska mi tak nějak spadlo břicho a není mi zrovna 2x nejlíp. Navíc jsem strašně pověrčivá a dnes mají padat snad trakaře z oblohy,tak že by už? Už bych si to moc přála,docela fakt trpím díky poslíčkům. Každý den počítám jak magor po kolika minutách mě to břicho zabolí a ztvrdne,ale když se to blíží ke dvoum hodinám pravidelně,tak jako by utlo a konec.Pořád se uklidňuju,že to ještě není ono,protože si osobně myslím,že to musí být zákonitě mnohem větší bolest.Ale občas opravdu se mi chce břečet...jsem srab. 🙂

Aluskas: jééé,to ti závidím,snad si nic pamatovat z porodu nebudu,to bych si strašně přála. 🙂 Ale bohužel můj přítel je strašnej detailista,určitě mi to bude popisovat v živých barvách...ted pokud stihne přijet z práce. Snad sebou nesekne jak to většinou bývá ve filmech 🙂

lenkazdenek: na to už jsem se ptala holek,které rodily na bulovce před pár měsíci, plenky dostaneš 6 na den, vložky jeden balík po porodu a oblečeníčko na mimí nepotřebuješ,mají erár a prý docela pěkný. Zaregistrovat na kurzy teď nevím,kecala bych,protože jsem tam nechodila,díky své neschopnosti, mám tušěení že je to kolem 30tt,ale zjistím ti to,pokud tam ještě dojdu na kontrolu příští středu. Vím,že prohídky sálu jsou v úterý a ve čtrvetek tuším od 11h,stačí se objednat na čísle: 266 083 281 a nebo 3 nakonci. Snad by ti tam měli dát i info o přeporodních kurzech. Zavolej tam ale do 12hod. Musím si anspat do debilníčku,že tohle ti musím všechno zjistit během příští kontruly 🙂

jirinkas
21. kvě 2009

Ahojky, taky jsem se zaregistrovala na Bulovku, doufám, že bude vše OK, z mého okolí drtivě převažují vcelku pozitivní reference. Na kurz jsem se přihlašovala už někdy po 20tt, začala jsem chodit v 33tt a řekla bych, že tam jsme na tom termínově hodně podobně. Telefon na PA Šimánkovou, terá ten kurz vede, je 774 976 062 a bere to v úterý 9-12.
Z porodu mi taky začíná být celkem úzko, snažím se to nepřipouštět, ale už to hlodá. Na druhou stranu se na mimi moc těšíme, tak to ten strach trochu kompenzuje. Nejhorší je, že člověk přes všechny info na netu, kurzeh atd. neví, do čeho jde - myslím tím jak moc to bude bolet, jak to bude snášet....

Ještě se chci zeptat, v kolikátém tt jste na Bulovku začaly chodit do poradny?

kocicinka
21. kvě 2009

Veškeré info ohledně kurzů a tak má Bulovka na webu: www.fnb/gyn a ty kurzy se domlouvají s pí. Šimánkovou, jak psala jirinka, ale problém je, že ona to málokdy zvedne. V tom případě je dobré napsat jí sms, vždy mi odpověděla. Já jsem se objednala taky tak okolo 20.tt. Blbé je, že už jsem spoustu věcí zapoměla 😒 Já totiž nejsem moc zapisovací typ.

Anus: tak pokud jsi na tom takhle, tak to jo, a malý už je opravdu kus. Já potřebuju jet ještě 6.6. do školy .To
je hrozné, co ti v tom Motole řekli. Já jsem chtěla taky nejdřív do Podolí, ale když jsem tam volala, řekli, že v ty dny budou zrovna malovat, takže smolík.

lenkazdenek
21. kvě 2009

Holky díky moc,ona už tam registrovaná je,ale bohužel další ingfo říkaly až tam nastoupí do poradny a člověk je radši připraven předem 😉 tak koukám,že se tam za ten rok a půl nic nezměnilo

olbramka
21. kvě 2009

ahoj holky, tak par postrehu z bulovky. porod byl rychlej, bez komplikaci, takze na to si stezovat nemuzu. pri prijmu mě teda dost vadila slova PA, ktera kdyz jsem rekla, ze asi jdu k porodu, tak se tak divne tvarila a pak kdyz mi delala monitor, rikala, nojo, vy prvorodicky jezdite tak na 3x. ja si nebyla jista, jestli rodim, do porodky mne vyhnala troska krve, to me vydesilo, ta PA mi rekla, ze to asi byla zatka, ze mne meli v poradne poucit. po vysetreni, kdy zjistila ze jsem fakt neprijela otravovat uz byla v pohode.
miminko mi dali na bricho hned, ani jsem si o to nerikala, proste ¨jsem to nestihla. myslim, ze tam spis zalezi, jestli nepotrebuje nejakou neodkladnou peci.
no a co mě jeste zarazilo - to vydavani oblecku. dostanete 2 kosilky, jedny dupacky a jednu plinu na pusinku. doporučuju mit ještě něco svyho - hlavně pokud tam budete na vikend, to pradlo nechodi. kdyz se malej poblil, šla jsem vyměnit plinu, tak tam měli kecy, že je to hrozný jak maminy plejtvaj, že poblitou plinu stačí přeložit a že heslo dne je byt rychlejši než ditě. no, mě to nějak rozbrečelo, jak jsem byla přecitlivělá.
jinak to šlo, sestry ze šestinedělí super, z novorozeneckýho - no jak který. třeba kojení se nevěnovalo vůbec, až jedné sestře se mne zželelo a trochu pomohla. zaleži na koho člověk narazí, asi jako všude...

senja
21. kvě 2009

jirinkas Mne muj gyndar rekl, ze do poradny bych uz mela zacit chodit od pristiho, prip. prespristiho tydne, coz budu 35 nebo 36tt.

anus Tech 6 plynek denne je myslim malo, ne? Nektera miminka jsou ze zacatku "narocnejsi" 🙂
Jinak hodlas do tech kurzu chodit, nebo to nechas byt? Ja uz jsem prave propasla tu spravnou dobu na prihlaseni do predporodnich kvuli te pos...ne registraci 😠 Klidne bych se na to uplne vybodla, jenze mam hrozny strach z toho, ze nevim o porodu lauter nic, hlavne to dychani te desi ☹ Premyslim, zda nezkusim nekam jinam na jednodenni kurz, akorat nevim kam, oni vsude budou asi chtit jen sve registrovane ☹

senja
21. kvě 2009

olbramka No vidim, ze mame se na co tesit 😖

jirinkas
21. kvě 2009

Taky si myslím, že je to hodně o tom, na jaký lidi člověk natrefí. Stačí aby se někdo blbě vyspal a je znepříjemněný celý pobyt...
S oblečením a plínkama - raději něco málo vezmu s sebou a nachystám manžovi hromádku, kterou dovézt v případě krize 😅
Senjo koupit se tam dá i jedna hodina, o fyziologickým porodu s hladkým průběhem jsme mluvili minule, rozebrala doby porodní, ukazovala jak si ulevit při kontrakcích a jak může pomoct partner, zkoušeli jsme dýchání do bříška.... Víc než pro mě to bylo zajímavý pro manžu, kterej o tom neví vůbec nic 😀 ale taky jsem získala nějaké nove info 🙂
Akorát mám takový ošklivý pocit, že jak dojde na věc, tak zpanikařím a bude to všechno na houby.

Do poradny brnku příští týden, at se objednám, snad vše půjde hladce.....

kocicinka
21. kvě 2009

Senja: zkus to v A- centru v Karlíně. Je to mateřské centrum, dělají tam i předporodní kurzy, dokonce několik typů. Mrkni se na www.materstvi.cz Já jsem byla na Partnerském předporodním setkání a super🙂
Jo, co se týče podpory kojení tak prej žádná sláva na Bul.

olbramka
21. kvě 2009

senja, ne, to jsem zas nechtěla strašit. zas tak strašný to nebylo, spíš vůbec. jen jak jsem byla taková plná těch citů, tak prostě když mi třeba řekli, že máme šetřit oblečkama, to mě rozhodilo. jinak se staráš o prcka a okolí moc nevnímáš, já třeba vůbec nemohla spát, pořád jsem na něj koukala, studovala obličejík, ručičky a tak... a pro mě bylo teda lepší být na pokoji s někým, měla jsem štěstí, že tam byla paní druhorodička, tak mi dost radila, debatili jsme co a jak...
jo a těch 6 plín je málo, navíc jsou strašně smradlavý, takže doporučuju nějaký svoje.

myky
21. kvě 2009

Ahoj holky, koukám, jak se to tu rozjelo a že je tu dost mamin na Bulovku 🙂 .
kocicinjka potrod měl být sekcí a na ten vakuumextraktor nemělo dojít. Pochopila bych to u normálního průběhu porodu, když se to zničeho nic zasekne. Ale já měla příznaky hypoxie plodu a porod vyvolávaný, jak už tady píšou holky 2 dny děsu a nakonec CŘ. Jen bohužel u mě CŘ nebyl 😢 . Mikulášek je krásné jméno a žádné jiné pro nás neexistovalo 😉 😀 . Od začátku kluk byl jasnej 😀 . A jak píšeš, že si z kurzu nepamatuješ, tak já jsem zase taková 😅 .... No měla jsem tahák co, kdy v jaké době porodní dělat atd.... Na porod jsem se strašně těšila a je fakt, že ač jsem panikařila pro to co se dělo, tak to dýchání mě asi docela zabavilo. Hrouzně jsem si pořád vduchu říkala pane bože dýchat do břicha, ať má prcek kyslík. Jak mi pak dali kyslíkovou masku, tak jsem měla hrozně vyschlo v krku a to mi moc nepomohlo, ale stejně jsem se snažila co nejvíc poslat do břicha 😀 )
Anus miminko ti nikdo nehlídá 🙂 . Když jdeš do sprchy (což chodíš pořád), tak je na pokoji a spinká a jinak si ho pořád všude bereš sebou. To byla sranda u jídla. Jak tam stáli všechny zaparkovaný před jídelnou a když začalo některé plakat, tak všechny maminy jukali ven 😀 . Mě tam přišel příšerný průvan a pořád jsem se bála, že nastydne 😅 .
Senja PA Dvořáková = myslím PA Šimánková a je fajn
Olbramka mluvíš mi z duše o některých sestrách a pláči, či pocitu beznaděje. Mě dokonce udělali to, že věděli, že malý je chlapeček, ale dali mi růžovou deku. Já se nezmohla na protest a bylo mi to strašně líto, ale pak mi jí jedna hodná sestřička vyměnila 😉 . Ale věcičky to byli pěkný. Žádný hadry nemocniční. teda aspoň mě to tak připadalo.
Jo a z kojení mám dojem takový, že moc je netankuje zdržování s učením kojit, ale pořád buzerujou 7 minut z jednoho prsa a 7 minut z druhého prsa a ani o vteřinu dýl! Jinak je zle a jsou protivný 😠.

lenkazdenek
21. kvě 2009

Tak s tím kojením u nás taky boj,4x sem prosila aby mi ukázaly njákou dobrou polohu,že se mi malá nechytá a nic,jen jí otevřeli pusu šouply prso a tím to haslo,jo a běda jak sme kojily v době jídla

kocicinka
21. kvě 2009

Holky, můžu se zeptat, kdo chodíte na Bulovku do poradny, jak u vás probíhala první poradna? Prohmátl vás doktor? Zapsal CS? Dělal UTZ? Já jsem byla včera na první poradně v těch Hořovicích a větší rychlovka to být nemohla. Dr mi jen udělal stěr na streptokoka, poslechl ozvy a jinak NIC. Žádný UTZ. Žádné cervix skore. Co když bude mít malý 5 kilo? Nebo bude někde zaseklý? Jak to poznají? Mám si jít ten UZ někam vydupat? Jak je možné, že ho někde dělaj a někde ne...Ach jo, už mi z toho hrabe.

anus.anys
21. kvě 2009

lenkazdenek: Moc se omlouvám za mylné info, pondělí a čtvrtek od 13h je prohlídka porodního sálu,číslo je správně co jsem napsala. Do předporodního kurzu se hlaš u pí. AP Šimánkový tel.: 774 976 062 v úterý a středu v době mezi 9-12h. Dneska jsem to zjistila,pač mě bolesti neustaly,ale hurá,začínám se otvírat. sice jsem zatím na jeden prst,ale už to trošku postupuje. Doktor mě ještě poslal domu s tím,že se pravděpodobně o půlnoci vrátím, nebo během zítřka.

Jirinkas: já jsem začala díky svému rizikovému těhu už asi ve 29tt,takže do fiziologický poradny fakt netuším kdy začít chodit,ale nejlepší je tam zavolat kdy by ses asi měla dostavit. Předpokládám,že to bude v době,kdy tě "vykopne" tvůj gyndař. Číslo do poradny na Bulovku je: 266 083 291.

Jinak jsem si pořídila tedy za mnohem větší peníze svou osobní PA, která mi vše dokonale a individualně vysvětlila. Byla u mě 2x jedno sezení bylo přes 3 hodiny a platila jsem za ní 1.500.- s tím,že jí mohu kdykoliv zavolat a ještě příjde po porodu ohledně kojení. Myslím si že jsem udělala dobře,že jsem si jí zaplatila.

Mějte se krásně....papa

andreasek82
21. kvě 2009

holky taky rodim na bulovce.. termin 21/6! 😕
kurzy s pani simankovou byly moc fajn! 🙂

cell
21. kvě 2009

ahoj holky, občas nakouknu sem do diskuze. jsme zatím jen snažilka, svého času jsem moc chtěla v budoucnu rodit hlavně kvůli dr Záhumenském. Stážovali jsme na medicíně gyndu právě tam a pan doktor je skvělý odborník a navíc i lidsky moc fajn. Postupem času a praxe jsem poznala i jiné, Bulovka je přes celou Prahu a hlavně to na porod bohužel zatím nevypadá, přesto na pana doktora stále vzpomínám a rozhodně ho doporučuju

anus.anys
22. kvě 2009

cell: mám tušení že Záhumenský šéfuje celýmu tomu pavilonu,ne? My jsme mu říkaly s holkama pětivtěřiňák,protože když přišel na vizitu,tak kouknul do papírů,zeptal se na to,jestli tě něco nebolí,pak řekl nashledanou,otočil se a odešel. Neměla ses možnost an cokoliv zeptat,ale je strašně sympatickej. Teda pokud to byl on.¨Mám strašně dobrý pocit z p. Dr. Vojtěcha,vypadá mladě,ale připadá mi,že má šedivý vlasy. Je strašně hodnej,vše ti vysvětlí a pořád se usmívá.

kim
22. kvě 2009

jj Vojtěch je asi mládě, ale vlasy má šedivý..a já ho měla v poradně a přišel mi, jako by se ženských bál 😀 😀 Ale milej je, to jo!!!!!Záhumenský je třída 😎 měl mě na starost, když jsem měla ten zánět a fakt nic nenechal náhodě, prohnal mě všema vyšetřeníma a dokonce se nechal od manžela přemluvit, ať mě už pustí domů..měla jsem dopo poslední várku ATB do žíly a prý, že domů, až další den, já už byla šílená za těch 11 dní tam a tak za ním manža došel a pustil mě ještě ten den, ale se slovy" jestli vám bude jen trošku doma zle, ihned zpět"!!!!! 😉

anus.anys
22. kvě 2009

kocicinka: ještě k tý poradně, já když příjdu,tak normálka,moč, váha a tlak,pak mě doktor prohlídne a jednou za čas udělá ultrazvuk.

aluskas
22. kvě 2009

Vojtěcha jsem měla u porodu, byl naprosto dokonalej! Profesionál a přitom úžasný lidský přístup. Moc ráda na něj vzpomínám.

aluskas
22. kvě 2009

Kocicinko,já chodím do poradny do Neratovic a taky mě jen udělali stěry, ani na čípek nehmatal a UTZ už vůbec nehrozí..ten mi dělali naposledy ve 34. týdnu a jen kvůli tomu, jestli se mimi otočilo hlavičkou dolů...
Takže je to asi normálka.

anus.anys
22. kvě 2009

Ach jo,to čekání na každou kontrakci je fakt děsný. Zatím každých 15-20min,což je úplně na nic. A taky se to ještě dá vydržet ta bolest...sakra,kdy už to příjde? jsem strašně nedočkavá...

aluskas
22. kvě 2009

Anus, ty už rodíš? Já dnes také myslela, že pojedeme..to počasí mi nedělá dobře, ale už je to ok, ještě musím tak týden vydržet.

anus.anys
22. kvě 2009

Aluskas: mě připadá že to je taky tim počasim. Já ybch měla taky ještě chvíli vydržet,ale malej má podle ultrazvuku víc jak 3 kila,tak už by to díky jeho váze bylo vhodné a taky aby mě ty všechny bolesti už přešly. Nevím jestli rodím,ale zatím se nic nemění...už mě to ale unavuje,když se blížím ke dvoum hodinám pravidelných boelstí,tak jakoby utlo a nic,třeba mám hodinku klid. Už toho mám docela plný zuby. Asi přejdu na radu starších a budu se milovat s přitelem celou noc. Jinak nevim jak bych tomu mohloa pomoct abych porodila,už je mi z toho všeho na nic. Na jídlo nemám ani pomyšlení,pořád chodím na záchod jak magor,protože se mi chce pořád na velkou a připadá mi že jde jen voda ze mě...prostě hrůza.Už abych to měla za sebou.

senja
22. kvě 2009

anus.anys Drzim palecky! Ono se tech deti prave hodne rodi v takovem neklidnem pocasi, ale snad to jeste chvilku vydrzis 😒

Jinak holciny, mam "tragedii": nakonec mi ani ta Bulovka jaksi nevychazi, nechteji me tam 😀 Zitra manzel jede zkusit vyhadat mi registraci v Podoli (ta je od nas nejbliz). Jinak asi rodim pod mostem. Uzasne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru