Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

olbramka
31. říj 2008

Děkuju moc za info, já se tam teď registrovala, máme to až na jaře, a hledala jsem nějaké fotky. na jejich stránkách jsou právě vyfocené jen ty nadst. A ty normální - po kolika jsou a jak je to tam se sociálním zařízením? no abych věděla do čeho se to hrnu 🙂

petua
31. říj 2008

Já se taky hlásim oveškerý info 😝 , v týhle diskusi se toho člověk bohužel moc nedoví, přestože má 120 stran ☹

olbramka
31. říj 2008

no právě... koukala jsem i na aperio, jenže tam jsou celkem staré zkušenosti, od té doby si myslím, že se toho mohlo hodně změnit... když jsem se byla registrovat, nijak zvlášt hezky to na mne nepůsobilo, ale co je ukryto za dveřmi může být úplně něco jiného 🙂

ant
31. říj 2008

ahoj muzu se zeptat, zda stacila telefonicka registrace, nebo jsi tam byla osobně, díky

olbramka
31. říj 2008

Osobně, asi jako všude. ale je fakt, že jsem si tam raději ještě zavolala, jestli se tam ještě vejdu, abych nejela zbytečně. To se mi totiž stalo v Motole, kam jsem to plánovala původně. No a pak už neměli volno nikde... Ale možná by Ti tam mohl někdo zajet s průkazkou, dávají do ní razítko, a na nic se nevyptávali, jen něco vyplnili do počítače a šla jsem.

ant
31. říj 2008

diky,radeji tam dojedu, na kdy to vlastne cekas ? ja na kveten, tak snad budou mit volno

olbramka
31. říj 2008

taky květen 🙂 na registrace tam maj spešl dny, út a čt od 12.30 do 14.30. na konec dubna už vyprodáno, ale na květen snad ještě volno.

anouk
2. lis 2008

ještě k těm normálním pokojům - jsou pro tři maminky, ale sprchy a toaleta je společná pro dva pokoje, ověřovala jsem to u kamarádky, která tu rodila v dubnu (a byla spokojená)

petrusha
12. lis 2008

anouk: v pondeli jsem se dozvedela, ze 5. - 15. 12. maluji a mam termin zhruba jako ty.)11.12.).
Chtela jsem te zeptat, zda shanis novou porodnici a nenbo cekas jak to dopadne a kam te poslou.

anouk
12. lis 2008

petrusha: já mám vlastního porodníka, který má smlouvu na Bulovce nebo v Brandýse nad Labem, takže doufám, že to nebude nějaký super rychlý porod ☹ a stihneme dojet i ve špičce do Brandýsa

ale jinak na kurzu říkali, že nejlepší je zavolat záchranku a zeptat se, ve kterých porodnicích mají volno - aby člověk neobjížděl celou Prahu

fredicek01
29. lis 2008

Ahoj holky, já jsem rodila na Bulovce na konci srpna (dnes jsou mrňouskovi přesně 3měs) a byla jsem opravdu spokojená. Porodní asistentka byla neuvěřitelně milá, na mě i manžela, pomáhala mi, chápala... Měli jsme štěstí a vyšel na nás krásný nový porodní box, kde jste od začátku až do konce - je tam sprcha, WC, porodní stůl, postýlka pro miminko, křeslo pro manžela a já nevím co ještě, prostě super výbava. Porod vedla mladá paní doktorka, byla úžasná, i když se mi finále zkomplikovalo a musel být použit vakuumextraktor, ale vše dopadlo dobře a malý je v pořádku, tuk tuk. Jediné co mi bylo líto - tu noc bylo plné šestinedělí a tak jsem ji strávila na odd. gynekologie a maličký u sestřiček - šoupli ho do inkubátoru aby se pořádně prohřál🙂 a celou noc se mi po něm stýskalo...Ale hned druhý den ráno v pět už jsme byli spolu🙂 Na oddělení 6nedělí taky skvělý - doktoři, sestřičky jak pro nás tak i pro miminka báječný. Sestřičky radí s kojením, nemáte pocit, že obtěžujete, můžete kdykoli přijít, vše poradí, ukážou atd. Jestli můžu poradit vám - vyprdněte se na nadstandard, (raději peníze schovejte na očkování pro děti, třeba), a nebojte se 3lůžáků - já měla obě maminky co tam se mnou byly druhorodičky a strašně moc mi poradily, ukázaly, uklidnily když jsem plašila atd🙂 A taky si máte s kým pokecat když miminko spí a tak. Fakt je to super. J8 měla trochu poporodní komplikace - prasklo mi šití ☹, což teda nevim jestli za to mohla doktorka co mě šila nebo jak...můj gynekolog tvrdí že ne...každopádně se to dobře zahojilo, bez šití🙂 Mějte se moc hezky a přeji dobrý porod na Bulovce. Držím palce. Pokud chytnete k porodu Mudr. Vojtěcha nebo Mudr. Záhumenského, máte vyhráno🙂

petua
30. lis 2008

Fredicek01: Ahojky, to se krásně čte, mě to čeká na Bulovce v dubnu, tak doufam, že budu moct potom napsat totéž 😉. Nechodila jsi náhodou na Bulovku i na předporodní kurzy? 😝

fredicek01
30. lis 2008

Nene, nedostala jsem se tam, chodila jsem k Lucce Markový - http://www.maternity-care.cz/predporodni_pripra..., a fakt všem doporučuju!

glumy
30. lis 2008

fredicek01: taky se přidám k petua, jsem ráda, že je to na Bulovce fajn, čeká mě to v březnu. Kolikrát jsem už slyšela, že Bulovka není moc dobrá, tak jsem hned klidnější 😅

petua: budeš chodit na předporodní kurzy na Bulovku? minulý týden jsem se tam přihlásila, mají celkem plno, chytla jsem poslední místo 🙂

petua
1. pro 2008

Glumy: Budu, od 22.1. 😉 Tys slyšela o Bulovce nějaký špatný zvěsti? 😅 Ono to bude asi všude stejný - prostě záleží na tom, na koho narazíš. Nějaká ta "blbá" sestra nebo doktor je i v tej nejlepší nemocnici... Každopádně já tam byla v nějakým 14tt na pohotovosti, byl tam MuDr. Záhumenský (o kterým se leckde píšou dost nelichotivý věci - myslim že na Aperiu jsem něco četla, ale teď si nejsem jistá, nechci kecat) a byl naprosto úchvatnej, skvělý chování, příjemnej, milej, profík 😉

glumy
2. pro 2008

Petua: Jj, slyšela jsem, že Bulovka je nic moc, ale myslím, že to spíš záleží na tom, jakýho člověk chytne doktora, takže přesně, je to spíš o lidech 😕 Do kurzu začnu chodit za dva týdny, 16.12., tak se docela těším. Budeš tam chodit sama nebo s manželem/přítelem? Když jsme byla na Bulovce na kontrole, zrovna nějaký kurz začínal a bylo tam celkem dost tatínků 😀

petua
2. pro 2008

Glumy: No, sice to máme v ten nejhorší možnej čas, 13-15, ale bude chodit se mnou 😉 , v práci si to holt nějak zařídí.. Prosim Tě, akorát já se při tom přihlašování vůbec nezeptala, jak je to s placením - nevíš? To dostanem tam nějakou "složenku", nebo jak se to platí?

glumy
2. pro 2008

Petua: Tak to na nás vyšlo naštěstí ten kurz od 18 do 20 hod. 😅 Teda abych pravdu řekla, taky jsem se neptala, ale peníze si radši vezmu hned sebou. A až budu mít za sebou první kurz, dám Ti vědět🙂

aneriska
4. pro 2008

Ahoj holky, zítra máme roční výročí porodu 🙂) tak koho by zajímala moje (velmi pozitivní) zkušenost před rokem, napsala jsem na strance 73 poslední příspěvek. Předtím jsem pořád řešila, jestli Neratovice, jak se budu cítit ve velké porodnici, ale bylo to skvělé, měla jsem pocit, že se mi absolutně věnují, i když na chodbách může být shon, uvidíte, že při porodu se chovají výborně...

petua
4. pro 2008

Aneriska: Děkujééém 😉 Akortá se chci zeptat, jakou formou jsi měla sepsanou tu představu porodu? Já o tom taky uvažuju, ale nevim si s tim rady - hlavně komu to tam pak nacpat a tak... 😅 😅 Nebo se sami zeptají, jestli něco takovýho máš?

aneriska
4. pro 2008

Myslím, že se neptali (nepamatuju se), měla jsem ta přání založená v těhotenském průkazu, takže to na ně vypadlo při příjmu. Stačí krátké věty co vám nevadí a co nechcete (např. nechci léky proti bolesti, nechci urychlení porodu, cévkování, nástřih, pokud to nebude nezbytné) a na konec jsem napsala, že samozřejmě, pokud usoudí, že jsou zákroky nebo medikace nezbytné, budu to respektovat a plně důvěřuju jejich profesionalitě. Takže to nebrali jako buzeraci a fakt to skoro všechno dodrželi, i když mi např. cévkování nabízeli asi 2x (při tom strašným tlaku jsem se tam počůrala - ale ne moc 🙂). Hlavně, každá žena má schopnost porodit, důvěřujte si. A když to nepůjde, od toho jsou tam, aby vám pomohli, ale ta hlavní práce a schopnost je na vás... Držím všem palce, ale koukám, že to máte ještě za dlouho 🙂

lucie.krajcarova
4. pro 2008

Anerisko, a co tě přesvědčilo, že jsi nešla do neratovic?

evikk
4. pro 2008

Ahoj holky,taky budu rodit na bulovce,konkretne v Mede,ted jsem neco slysela,ze ma byt porodnice na bulovce od 5.prosince do 15.prosince zavrena,nevite o tom neco?

cupi
4. pro 2008

Ahojky, já rodila na Bulovce před měsícem. S péčí při porodu jsem byla 100% spokojená. Porodní asistentky milý, často nás kontrolovaly, porodní box paráda. Rodili mě MUDr. Marešová a MUDr. Vojtěch, bohužel malému před koncem porodu klesly ozvy, takže akutní císařský řez. Všichni byli profesionální a rozhodovali velmi rychle, jen díky tomu je teď mimi v pořádku. Na oddělení šestinedělí už to bylo trošku horší. Nebyl volný nadstandard, takže jsem byla na normálním pokoji. Sdílet sociální zařízení s dalšími pěti maminkami by se dalo, ale bohužel se tam moc neuklízelo a to je na pokojích šestinedělek docela síla. Jinak personál šestinedělí byl skvělý, doktoři i sestřičky milý. Trošku mě zarazil přístup dětských sester. Na pokoji jsme byly všechny prvorodičky a ani jedné nám sestřička nevysvětlila kojení ani se nepodívala, jak to děláme. Několikrát jsem za nimi jezdila, že nám nejde kojení, prcek vůbec nic nevysaje, ale já mlíčko mám (místo toho, aby mi pomohly, mě poslaly na odsávačku a dali mi stříkačku, ať nakrmím přes prst). Asi až na potřetí jsem narazila na super sestřičku, která si ke mně sedla a pomohla mi. Pak už šlo nádherně. Je to prostě o lidech a jejich náladách, někdy narazíš na blbce a zkazí ti to celý pobyt. Ale kdybych se teď rozhodovala, kde rodit, zkončila bych asi zase na Bulovce.

evikk
4. pro 2008

cupi: a jak je to s vlozkama a s plinkama v porodnici,dostavaji se jen prvni den?

cupi
5. pro 2008

evikk: dostaly jsme první den balík vložek (takových těch hodně dlouhých porodnických), když pak došly, stačilo zajít na sestrou a dostaly jsme balíček obyčejných. S plínkama chodila sestřička každé ráno a dávala cca 6 na den. Nám rozhodně nestačily, ale měli jsme s sebou z domu.

evikk
5. pro 2008

cupi:aha,no prave ja mam od doktora seznam a vlozky tam napsany jsou i plinky,tak jsem nevedela kolik si jich vzit sebou,kazdopadne za ty penize,co jsme tam za porod dali,by jsme meli dostat zadarmo uplne vsechno 😀

petua
5. pro 2008

Evikku, jak to myslíš s těma penězma, kde že se teda chystáš rodit?? Bulovka je fakultka přece, ne? 😅

evikk
5. pro 2008

petua:no budu na bulovce,ale pod soukromou Medou rodit ,vis 😀 Oni maji pronajaty saly na bulovce 😉

edimon
5. pro 2008

Ahojky mamky...v úterý to bude rok, co jsem rodila na Bulovce a musím taky jen chválit. Samozřejmě záleží, koho potkáte (myslím dr) a jaké máte nároky....ale já měla štěstí jak na porodním, tak pak na péči po porodu..tím myslím i pediatra a dětské sestry. Rodili mě dr Maxová a dr Sehnal a byli oba naprosto skvělí. I PA byli moc fajn. Prcek měl omotanou šňůru kolem krku a ramene, tak mu nakonec pomohli vakuumextraktorem, ale tedy na 1. Mamlej je naprosto v pořádku. Co se týče péče pediatra a dětských sester...super. Bylo nám vše vysvětleno a chodili stále kontrolovat, zda je vše v pořádku a něco nepotřebujem....a to jsem byla na gynekologii, jelikož bylo 6nědělí plné. Co se týká pokojů..byla jsem na pokoji s jednou mamkou a bylo to fajn. Pohlídaly jsme si prcky, když jsme šly do koupelny a taky jsme se mohly radit a povídat.Co se týče těch koupelen, tak nám se tam uklízelo snad 2x denně a úplně v pohodě jsme se tam vystřídaly, takže se to dá. A ty nové pokoje na 6 nedělí jsou už fakt hezký...byla jsem tam v červnu navštívit kamarádku, která byla mimochodem taky moc spokojená 😉
A ještě doktor Záhumenský je docela považován za kapacitu...já ho znám jen z vizit a vlastně jsem měla tu čest při registraci do poradny...je to moc milý člověk 😉 ...a dr Vojtěch...jestli si ho pamatuji dobře, tak na mě působil trochu jako "kuře"...všechno hrozně "prožíval"...třeba, když se mi malinko zvýšila teplota...ale je zase důslednej a fajn 😉
Tak maminky....pfuj pfuj..hodně štěstí... rychlé a bezproblémové porody a samozřejmě krásná a usměvavá miminka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru