Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

dagmik
7. zář 2007

Tak jsem tu. No včera od 13 hodin tam probíhala ta obvyklá prohlídka porodních sálů, mně se tam moc nechtělo, ale manžel chtěl. Já jsem strašpytel, takže jsem se bála, že tam vstoupím a rozklepou se mi kolena, ale na druhou stranu vždy ráda vidím dopředu, co mě čeká, takže jsme vyrazili.

lenkazdenek
7. zář 2007

dagmi,tak to tě obdivuju,já jsem včera byla ráda,že sedím doma 🙂 no a jak to tam teda vypadá? ať nejsem potom překvapená 😉

dagmik
7. zář 2007

Bylo nás tak tak 8-10 lidí. Provázela nás mooooooooooooooc příjemná a milá porodní asistentka. Byla to mladá slečna a jmenovala se Alena. Vevnitř v porodnici je to skoro všude vymalováno žlutě, takže to na mne zapůsobilo moc dobře a vůbec ne nemocničně, čehož jsem se obávala. Řekla nám pár informací, kdy už jet do porodnice a kdy ještě ne a pak nás provedla. Ukázala nám tu - hekárnu- to byly docela obyčejné pokojíky s postelema a odkládacíma stolkama, jinak nic. Předpokládám, že by mi ještě možná přinesli ten velký míč. Těhlech pokojů je tam víc za sebou, asi tři na jednom byla už maminka, tam jsme samozřejmě nešli.

dagmik
7. zář 2007

Pak jsme šli do porodních boxů. Dohromady jsou tam asi čtyři, z toho první dva jsou zrekonstruované a to jsou ty hezčí a lépe vybavené. Ty druhé dva právě čekají na tu prosincovou rekonstrukci. Ty první dva byly pěkné, mně se nejvíce zamlouval ten první a ty jsou prý i nejvíce používány. Ty hnusné, pardon ty zastaralejší (se zelenýma kachličkama) se prý používají jen když je opravdu zrovna plno.

dagmik
7. zář 2007

Nějak jsem si to, nevím proč, představovala celkově všechno větší, ale takhle je to vlastně lepší. Ty první dva boxy jsou taky žlutě vymalovány, takže to opravdu působí velice dobře. I to vybavení.

dagmik
7. zář 2007

Celkový můj dojem byl velice pozitivní, ač jsem tam šla původně se strachem 😉

lenkazdenek
7. zář 2007

Dagmi,díky moc za popis,už se těším až se mrknu na vlastní oči 😉 teda při mém štěstí na mě zbyde ten starý box,ale myslím,že i za něj budu nakonec ráda 🙂

dagmik
7. zář 2007

Leni, já myslím, že 4 najednou aby rodily, to by byla sakra náhoda. Včera tam bylo naprosto prázdno. A taky Bulovka není Apolinář, aby tam bylo narváno. Taky tam byla ta porodní asistentka, co vede ty kurzy. Možná ta vaše, myslím, že se jmenovala Šimáčková anebo tak nějak. Trochu starší s brýlema. Ta vypadala taky velice mile.

dagmik
7. zář 2007

Taky říkala, že pokud by se mělo jednat o předčasný porod, tak máme jet rovnou jinam, kde mají pro to vybavení, jelikož tady teda ještě ne. To vše pak asi bude až po celkové rekonstrukci 😉

kim
7. zář 2007

Dagmi: díky!!!O rekonstrukci asi nepadlo slovo,že????

dagmik
7. zář 2007

Koukla na naše břicha a řekla, že do těch zrekonstruovaných sálů se dostaneme asi až budeme rodit další dítě 😉 Víc nic, tak už jsem se ani neptala, já myslím, že už je to takhle jasné. Nejdřív v prosinci.

lenkazdenek
7. zář 2007

Dagmi,jojo to byla ta naše 😉 🙂 ono bůh ví jak to s tou rekonstrukcí vůbec dopadne. Třeba začne až příští rok 😉

dagmik
7. zář 2007

No jo, jen nás vystrašily....už bych to chtěla mít za s sebou... ☹ Já na to sice nemyslím (jako na ten porod), ale jak se to čím dál víc přibližuje, tak vím, že mne to nemine a když si sebe představím tam na tom lehátku, co jsem včera viděla.... ☹ ☹

lenkazdenek
7. zář 2007

Dagmi,to ti věřím,já bych rodila hned(a to z toho mám šílenej strach),ale na druhou stranu už mě to těhulkování nebaví,akorát se mi blbě dejchá,jsem sama sobě protivná a mám ladnost malého hrošíka ☹
Neboj Dagmi to zmákneš,ty už možná za chvíly budeš mít svýho chlapečka u sebe 😉

dagmik
7. zář 2007

Leni, Asi, ale rozhodně na to ještě nepospíchám 😉 Nejhorší je jak mi všichni říkaj, teď si ještě užívej klidu a mně to moc užívat nejde, když se člověku blbě spí, blbě leží, blbě sedí, blbě dejchá atd. atd. no myslím, že ti to ani nemusím vyjmenovávat 😉

lenkazdenek
7. zář 2007

Dagmi 😀 ,mě nejvíc dostává,když mě něčím vytočej a pak takovým tim konejšivím hlasem řeknou,no tak se přeci nerozčiluj a uklidni se,seš přece těhotná ,to bych snad zabíjela 😉
Já bych si ty týdny s tebou klidně vyměnila 😉

dagmik
7. zář 2007

Máš to jen o měsíc, to je už skoro to samý 😉 🙂

lenkazdenek
7. zář 2007

Mě to připadá nekonečný 😒 takže bych i ten měsíc k dobru brala 😉 🙂

dagmik
7. zář 2007

aha, to já si zase furt říkám, že ještě něco musím stihnout, ještě něco dokoupit, ještě něco dozařídit, abych na nic nezapomněla.... no a tak 🙂 , no a to je asi všechno 😀

petty
7. zář 2007

Ahojky těhulky 🙂 Občas sem k vám nakukuju, protože bych jednou ráda taky přivedla mimčo na svět na Bulovce, takže mě zajímají všechny info o této porodnici, i když to pro mě ještě není aktuální...
Všem vám moc držim palce, abyste "nedoplatily" na plánovanou rekonstrukci a nemusely rodit jinde než na Bulovce 😉

lenkazdenek
7. zář 2007

Petty,díky,snad se k nám brzy přidáš i ty 🙂 😉
Dagmi,já už bych nejradši zabalila i tašku do porodnice,jediný co mi chybí jsou ty podprsenky,ale ty si po výplatě koupím,jenže pak už bych neměla co na práci 😝 jelikož mám už vše vypráno,vyžehleno a složeno 🙂

dagmik
7. zář 2007

Leni, to jsi ale šikula, já už mám sice taky vypráno, vyžehleno, ještě čekám zásilku z lékárny, kde budu mít ty vložky do porodnice, tampony do podprsenky a taky od weledy ten olej na masáž.... zkusím to a uvidím...jinak tašku už mám jakž takž zabalenou už pár týdnů

lenkazdenek
7. zář 2007

Dagmi,taky už to máš za pár 😉 já vyzkouším maliník a to semínko(manža říkal ,že když to pomůže bude to papat taky 😀 )
Já jezdím každý týden na ládví pro myši takže se tam povětšinou stavuju i v lékárně 🙂

dagmik
7. zář 2007

Leni, semínko s maliníkem jsem začala pít dnes, neb jsem stále neměla to semínko, musím říct, že to chutná docela dobře...na to, jak to předtím vypadá, když se to vaří 🙂

jinak jezdíš pro myši, vy máte doma hada???? 😉

ao
7. zář 2007

ahoj těhule 🙂
díky za vyčerpávající popis prostředí Bulovky, teď se už budu jenom modlit, aby neměli peníze a začali s rekonstrukcí třeba až na jaře 😅

lenkazdenek
8. zář 2007

Dagmí,máme doma krásnou roční korálovku 🙂 je fakt úžasná 😉
doufám,že mi dáš potom vědět jak to účinkovalo a jak se rodí na bulovce 😉
Můžu se tě zeptat kde jsi sehnala to semínko???
Ao,budu držet palečky a pro jistotu se v úterý ještě jednou zeptám,jestli to neposunuly 😉

dagmik
8. zář 2007

Leni, aha, tak to já bych se jí asi bála 🙂

Jasně, že pak dám vědět, jestli to stihnu 😉

Semínko jsem sehnala v Globusu, ve zdravé výživě nebo co je to za oddělení, určitě to mají ale třeba i Tescu, Delvitě atd., nevím, kde nakupuješ, ale v těhlech větších marketech to bude skoro všude.

lenkazdenek
8. zář 2007

Dagmí díky 😉
Určitě nebála,je sladká,já ji dostala od manžela k narozeninám 😀 akorát už nám dvakrát zdrhla a nebýt kocoura,který ji vyštrachal tak už ji nenajedeme 😒
Tak jsme počítaly za jak dlouho budeme od domova na bulovce a v podvečer to trvá delší cestou až k vrátnici 5 minut 😵

dagmik
8. zář 2007

To mně by manžel asi ani neodvážil koupit takové zvířátko, ale já jsem docela strašpytel....hada bych do ruky asi určitě nevzala....ale zas je hezký, když tobě se to líbí, tak je to originální dárek....přesto já bych omdlela 😀

My to právě máme na Bulovku taky strašně blízko, přes den cca mezi 10-12 hodinou ve všední den tam býváme za 10 minut, je to paráda, co? Takhle blízko už nemám nic. Je to super i když by to byl planý poplach, přijedeš tam a zase odjedeš. A kdo by se tahal zpátky, když to pak máš přes celou Prahu, třeba?

lenkazdenek
8. zář 2007

Dagmi,přesně,třeba když si mě tam nechaj a mažu pošlou domu,tak to tam vždycky stihne 😀
Teda včera jsem si už manželovy stěžovala,že už mě to těhotenství nebaví a mám toho plný zuby no a bylo mi řečeno,že až se malá narodí,tak budu chtít aby byla vevnitř 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru