Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

anus.anys
29. říj 2009

tak co Bulovčandy? Jak je?
Kallimer: ještě si 2v1??? dlouho si sem nepsala...

Jirinkas: včera nám bylo přesně 5 měsíců a ani jsem se nenadála a malej už se taky přetáčí na bříško. Konečně,už jsem se lekla že to nezvládne 🙂

kallimer
29. říj 2009

ahojky,

stále 2v1 🙂. v pondělí mi dělali Hamiltna, ve středu odešla zátka, a zejtra mám kontrolu. snad mě nenechaj dlouho přenášet, ale na porod to nevypadá. sice mám hrozný otoky a bolesti zad, kyčlí, ale bohužel je to normální ☹. Tak mi držte palce ať to přijde brzo a všechno je ok 🙂. Pak určo písnu jak to všechno probíhalo 🙂.

anus.anys
30. říj 2009

kall: já jsem se takovýho stavu jako ty ani nedožila, rodila jsem 38+3, hlavně jsem měla už asi měsíc poslíčky,tak mě doktor dělal hamiltna asi 2 týdny po sobě. Nic příjemnýho. Záda mi to drtilo taky,ale u mě bylo nejhorší ty šílený kopance, to i máma říkala,že jsem tohle nedělala,že jsem byla klidný mímo v bříšku. Jednu chvíli břicho na pravo a hruhou chvíli na levo. Kopanec do pánve, do žeber, nechápu jak se mu to dařilo.taky jsem měla hodně popraskaný bříško,ale to je riziko.Co si pamatuju,tak při porodu mi bolesti střílely do nohou, nemohla jsem skoro vubec chodit.
jen vydrž, už to budeš mít brzy za sebou 🙂 držím palce

jirinkas
1. lis 2009

Kallimer taky držím pěstičky, teda jestli je to ještě třeba 🙂

Anus já taky rodila 38+3 😀 Poslíčky jsem neměla vůbec, akorát mi občas ztvrdlo břicho, kromě toho, že jsem byla oteklá a funěla jak lokomotiva byla pohoda.

Vojta se sice otočí, ale nijak to nehrotí. Aspoň se mu začíná líbit na bříšku (asi i proto, že se mu líp prdí 😀 ) No, bohužel se mi ztrácí mlíčko, je to takový up and down, takže jsme na doporučení Dr začali s příkrmem. Všechno teď máme od mrkve a nemůžu to doprat 😀

anus.anys
2. lis 2009

Jirinkas: jo, to funění,jako by to bylo včera. 🙂 pamatuju si,že i když sem se nahla z postele pro skleničku s vodou,tak jsem se zadýchala. Už mě to dokonce i nějak přešlo a klidně bych byla těhotná znova. Ten šok z porodu už mě také nějak přešel. 🙂

Ada s točenim na bříško , to dělá pořád,takže přebalení je nadlidský výkon v poslední době. 🙂 Malej mi začal blinkat všechno mlíčko co snědl, takže už od minulého týdne také máme příkrm, kašičky, nutrilon a teď už i ty příšerný mrkvový pyré. Přesně vim co je to za praní,malej je vždycky jak prasátko, je to všude ale v jeho žalůdku asi moc ne. Hlavně u toho dělá strašný blbiny. Nedávno zjistil co se dá dělat za kaviny se slinama,takže nestíhám běhat s plínou a utírat ho. Hlavně mrkvičku mám já po celym těle a malej po celym obličeji a samozřejmě na oblečení 🙂 Asi budeme papat ve vaně 🙂 S kojenim jsem už úplně zkončila,protože to blinkání neustalo a hlavně mi hubnul. Teď už když papá nutrilon tak je v pohodě. Je spokojenej a šťastnej. Jediná nevýhoda je,že to stojí hromadu peněz a že to musíš ohřívat. Prso jsem nosila pořád s sebou a nic jsem neřešila. Teď musim přemýšlet kolik toho mám udělat.

Kall: tak jak si an tom?

kallimer
13. lis 2009

Ahoj holky,

píšu až teď 🙂. 30.10. se nám v 8:10 narodila holčička (3600g, 50 cm). Byl to docela fofr. Ve 2:15 mi praskla voda, v 5 sem byla v porodnici a v 8 byla malá na světě. Co se týče Bulovky nemůžu si na nic stěžovat. Ikdyž byl porod rychlej nebyl úplně bez komplikací - nakonec malou brali pumpou, zašitá sem všude možně, a modřinu sem měla přes půl břicha jak mi asistentka hopsala na břiše, ale všechno dobře dopadlo a na doktorka co mě rodila byla super. Teď se snažim s malou zajet nějakej režim (občas je hodná, občas ne, ale je to moje zlatíčko). Jinak sem pořád rozbolavělá po tom šití - nejhorší je pro mě chození, ale snad se brzo dám do kupy.

zatim se mějte a vy co se chystáte rodit na Bulovce, tak se nebojte - sou tam fajn lidi 🙂. Jinak doporučuju dvoulůžkovej nadstandart - stojí 400 na den a je to hezkej pokoj 🙂.

anus.anys
16. lis 2009

Kall: moc ti gratuluju k Terezce. Určitě ti dělá jen samou radost. 🙂 Docela ti závidím ten rychlý porod,ale snad u druhého potomka to budu mít rychlejší. Pro mě po šití (teda měla jsem snad jen 2 stehy) bylo nejhorší si dojít na záchod, na malou. Štípalo to a bolelo to. Ale pak to přešlo,tak věřím,že i to chození tvoje bude ok za chvíli.

zatím papa

plechajda
24. lis 2009

Dobry vecer 🙂

Tak chysta se tu nekdo jeste na Bulovku ?? 🙂 Mam sice jeste cas, ale jen me zajima jak to je s chripkovym zakazem?? Mate s tim nekdo zkusenosti z bulice ? Prvni dite mam letni, takze jsem tedka trosku mimo....jestli jsou zakazany pripadne i tatkove u porodu nebo jen navstevy...trosku se obavam, ze az se tam dokodrcam ze ten chripkovej zakaz bude 😒

aannggiie
25. lis 2009

Ahoj holky tak já se už k vám jdu nafařit,protože už je asi čas 😉

aannggiie
25. lis 2009

ahoj plechajdo.Já mám první dítě taky zimní,ale porodila jsem ho před 19.lety 😉 a taky se nesmělo na návštěvy.Ukazovaly jsme dětičky přes kameru,ale to už asi neexistuje 😅 Ale zase,když jsem tam byla teď na UTZ tak se nic nezměnilo 😕

Jinak kdybych už to měla za sebou tak bych byla ráda

plechajda
2. pro 2009

angie 🙂 mno pres kameru to muselo byt zajimavy 😀 Koukam ze mame termin kousek od sebe aby jsme se nepotkali na porodnim sale🙂 😀 😀

ja mam prvni dite v cervnu a venku bylo pres 30 a pak bourka 😝 takze zas pravej opak...nejak to dopadne 😉

lenerka
18. pro 2009

ahoj holky

mám dotaz na Bulovku
chtěly bych se septat na seznam věcí pro mě a pro mimčo
já to první rodila v Podolí a tam nám dali všechno
jak to funguje na Bulovce?

děkuji moc

aannggiie
18. pro 2009

čau lenerko
Chceš ho napsat?
Mě dali ve středu všechny papíry tak tobě je daj určitě taky

lenerka
18. pro 2009

tak jestli dávají seznam
tak snad ho dostanu,tak ho psát nemusíš

jen dávají tam vložky a ty sítovaný spodárky?
a co dávaj pro mimčo?díky

plechajda
19. pro 2009

Ahoj

tak me je taky tady ve stredu tak jsme se tam Angie mozna potkali na ty plny profukujici chodbe 😠 a pristi tyden to ma byt pry jeste horsi ☹ chjo

Lenerko sitovany spodary nedavaji 100% a vlozky nam 2008 davali docela v pohode, ale stejne jsem si jeden balicek tech sanusek nebo jak se to jmenuje pribalila....ty jejich me vyhovovali vic teda...

Pro mimco davali nejakych cca 8plen na den a erarni hadriky, ktery ja jsem teda hojne s blicim ditkem vyuzivala...a kdyz neco doslo stacilo si dojit na sesternu a dali cisty obleceni...plenky me mam pocit snad nikdy nedosly...

aannggiie
19. pro 2009

no čau plechajdo a byla si na tý rizikovce??? Mě si tam rovnou nechali,protože mi našli myom.Pro mě docela velkej pro ostatní normál 😕

Tak to je super pro chlapečka nemusím brát ani pleny,kdyžtak si je nechám donést,viď?
Včera jsem si koupila ty jednorázový kalhotky a nevim jestli to na sobě snesu 🤐

plechajda
19. pro 2009

jo ty jsi na rizikovym...no omylem jsem tam sedela asi 10min 🙂 ale pak me odeslali dolu do 1patra na normos poradnu, ja byla zvykla z prvniho ze byla poradna nahore tak jsem se radovala jak tam nikdo neni a pak jsem prisla dolu a dostala jsem malem porodni stahy z toho 😠 😠

hele ja ty jednorazovky mam sebou taky, ale min jsem je nepouzila, moc jsem ani nekrvacela takze jsem mela bud svoje spodary nebo jen tu vlozku, ona drzela na miste 😅
Beru sebou jen bavlneny pleny asi 4 kousky.....

aannggiie
19. pro 2009

ok ty si připravim taky ty bavl.pleny.Jinak spoďáry normoš si beru taky ty jednorázovky a víc vložek jsem si koupila kvůli tomu myomu.Nevim jestli budu rodit normál nebo císařem.Já vlastně nevim vůbec nic.Teď mám pupek tvrdej jak blázen.
Jak jseš na tom ty?

plechajda
19. pro 2009

ani nemluv...pomalu bych byla rada kdybych snad rodila uz na vanoce 😝 neustaly poslove a vrtici se mimco mi k mekymu pupiku taky zrovna nepomahaj..je to sila tech poslednich par dni 😠

aannggiie
19. pro 2009

jj tak je to dobrý u mě je to samé.Já to neznám je opravdu rozdíl tahat pupek v 18 a skoro ve 40.Jsem jak prvorodička 😉
a kdyby mě zavolali,že mám jít rodit dneska tak hned jdu.
Víš na co jsem se chtěla zeptat na Bulovce na ten klystýr.Chtěla jsem si v lékárně koupit ten gel,ale nevim jestli je v tom nějaký rozdíl.Neslyšela si o tom něco?

plechajda
19. pro 2009

jaky je mezi tim rozdil nemam tucha....ja dostala klasiku, drzela jsem co to dalo, ale tipuju ze to bylo tak 20vterin 😀 a sla jsem na wecko....tak jsem si i s kontrakcema chvilku pobyla, mooooc paradni zazitek a pak se slo na vec....takze ja si na klystyr nejak stezovat nemuzu...proste jsem se vys...z podoby a byl aspon na sale klid 😀 😀

aannggiie
19. pro 2009

😀 😀 😀 Já jsem právě měla taky klasiku tak jsem chtěla vědět jestli je vůbec nějaký rozdíl.
Jinak já byla za hrdinku asi 10 vteřin a čuměla jsem pořád na ten záchod-hrozně príma

plechajda
19. pro 2009

hele podle myho ucinky jsou stejny asi ne ? Oboje je na jednu vec 😉 a za klystyr aspon nemusim platit v lekarne a stat tam ty fronty co tam ted jsou 🙂 jeste platit za to, abych se poradne vyprazdnila 😝 tudle nudle...

aannggiie
19. pro 2009

😀 😀 😀

anus.anys
19. pro 2009

čaues holky, rodila jsem na bulovce před půl rokem a jen bych vám poradila pár věcí. Zvala bych si ještě vložky do podprdy pokud,pač ty tam nedávají. Pak ty hadrový plínky,na ty bych se vyprdla,pač vám jí dávají...ale jen jednu a když jí máte špinavou vymění jí. Pak bych si ještě vzala boty do vody,pač když jdete po porodu do sprchy,tak vám sestra řekne ať se rovnou do sprchy vyčůráte...a řekněme si narovinu, čůrá tam každá mamina a chodit pak v tom není nic moc. Oblečení na mimča mají moc pěkný,teda až na ty košilky. Je pravda že jsem si nechaůla z domova přivést 2 bodyčka...ty košilky pořád vylejzaly a neměli velikost na mé středně velké miminko. Buď jen malé košilky nebo ty obr,ze kterých Ada vypadával. Plínky máte 6 na den a pokud mi došly,sestra ani nemrkla a dala mi další,ale to se mi stalo jen jednou,že jsem potřebovala víc plen, jinak jsem v poho vyšla a kolikrát jsem ještě měla na druhý den.
Malá rada, u každého pokoje je váha a pod tou váhou jsou jednorázový podložky, měla jsem je pod sebou když se mi stala nehoda,tak jsem si to jednoduše vyměnila a nemusela jsem převlíkat celou postel. Košilky si stejně měníte skoro pořád a župany jsou docela slušivý.
Jo, málem jsem zapomněla, nesmí se tam stříhat nehtíky dětem a malý měl strašně odloupané ty nehtíky a pořád se škrábal,tak jsem mu dávala ještě na ručičky ponožky...
Jinak vložek je tam spousta, docela mi vyhovovaly, spoďáry jsem nenosila, prostě jen vložku a hotovo.byla jsem trošku inkontinentní,tak jsem těch vložek měla na den strašnou spoustu a když mi došly tak jsem si jednoduše řekla o další a v klidu a pohodě mi dali. Jo, ještě jsem chtěla jen připomenou kruh. Já jsem sice byla šitá jen snad na 2 stehy, bez nastřižení,kruh jsem nepoužívala, nepotřebovala jsem ho,ale byly tam maminy který by se bez něj nenajedly.
Jinak, klystýr??? Dělají normálně,prostě jen vlažnou vodu. Dle mého názoru, mě zakázali koncem 6.měsíce tlačit,takže pro mě to bylo vysvobození. Jinak mezi vodou a gelem žádný rozdíl není až na cenu.Jo, mám takovej pocit že jsem to v sobě udržela asi 2 minuty a pak jsem to pustila,ale stačilo to. Při porodu nic ze mě navíc nevyšlo a ani zvuky 🙂 Ale kdyby se mi zase poštěstilo mít někdy miminko, jednoznačně vítěží Bulovka a určitě klystýr :D :D :D

aannggiie
19. pro 2009

Anus díky moc za osvěžení mé paměti.Rodila jsem na Bulovce před 19.lety-zrovna otvírali tuhle novou porodnici 😉

A jak to čtu tak se nic nezměnilo a to jsem moc ráda,protože jsem tam byla spokojená i před těma 100 lety.Tak proto si to tam jdu znovu zopakovat 😵

plechajda
19. pro 2009

100 lety jo ? 😀 😀 😀

a co vubec rika na brachu Jakub ? 😉 Tesi se aspon ? 😀

aannggiie
19. pro 2009

no jasně.Myslím ale do tý doby než se ho zeptám jestli ho pohlídá.Prej bude jezdit s kočárem.....cha cha cha

anus.anys
20. pro 2009

aannggiie: to jsem měla to samý s mojim bráchou (o 4 roky mladšího), pořád vyhrožoval že vezmě malýho do kočárku a půjde se s ním projít...prej ukázat holkám. 🙂 Ještě se to nestalo...bojim se toho dne kdy to příjde, je to ještě takový střevo 17tiletý :D

plechajda
20. pro 2009

angie 😀 😀 no jako lakadlo na holky myslim dobry, kor kdyz nebude jeho 😎 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru