Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

lenerka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aannggiie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenerka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aannggiie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenerka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aannggiie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenerka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barunka9
14. dub 2010

ahoj, chci se zeptat, zda nekdo z Vas chodil na predporodni kurs a nebo cviceni na Bulovku, jestli to za to stoji nebo ne?

slunce_veruna
14. dub 2010

Ahoj Barunko, ja teda jeste nerodila, ale predporodni kurs mam uz zdarne za sebou a jako budouci prvorodicce mi to hodne dalo. A to si myslim ze jsem mela celkem nacteno. Takze doporucuju. S cvicenim jsem mela bohuzel smulu, nevesla jsem se, takze neporadim.

barunka9
14. dub 2010

diky! ja si rikala, ze ten predporodni kurs asi neni blbej napad. S tim cvicenim nevim, koukala jsem na stranky, maji dost blby casy, nebudu to stihat.

aannggiie
15. dub 2010

co je s Plechajdou už se nám dlouho neozvala 😒

lenerka
18. dub 2010

já jsem tedy na předporodní cvičení nechodila
a oba porody jsem zvládla 😉 měla jsem super porodní asistentky
jak na Bulovce tak i v Podolí
ale mám 2kámošky maminky co na předporodních kursech byly a byly moc spokojené(obě na Bulovce) 🙂

mucka01
20. dub 2010

ahojky Není tady někdokdo by rodil kolem 18.5.2010 na bulovce? ozvete se... 😉

slunce_veruna
21. dub 2010

Ahojky Mucka,
mozna se potkame, ja mam termin 28.5.2010.

mishah
21. dub 2010

mucko: ahoj 😉 já mám TP 20.5., registr. jsem na Bulovce, ale kterého budu rodit, to je zatím ve hvězdách 😀 Měl by to být můj druhý porod na Bul 😉 první byl ukončený CS.Příští týden tam mám začít chodit do poradny,ale nevím,jestli ta funguje, když mají malovat???

mishah
21. dub 2010

baru: chodila jsem na obojí -kurzy i cvičení a bylo to celkem dobré, paní Šimánková byla moc fajn a dost poradila 😉

mucka01
22. dub 2010

mishah: ja tam mam jit do poradny taky pristi tyden, zatim nevim ktery den.včera jsem tamvolalal a mamtamvolat v patek. ta poradna je v 1.patre,a oni chteji malovat 6nedeli a porodní saly..tak ta poradne podlemne bude fungovat. Ja mam 1 porod před sebou a od včera mne strasne bolí kříze a někdy podbříšek a i tvrdne břísko, dneska jdu naposledy na gyndu tak už jse těsim až mi rekne co to je..jestli tojsu poslíčcí..doceala mam strach. je možny, že by sme rodily už treba ted i když termín mám 18.5??? 😉

mucka01
22. dub 2010

Veru: ahoj Veru, tak se budeme těšit na Bulovce.Nevite jak to tam je s nadstandardama? nato jsem se nějak zapomnela zeptat,když jsem tam volala.je třeba si rezervovat dřív nebo stačí až se nastoupí do porodnice?

barunka9
22. dub 2010

holky, vsechno zjistete a pak napiste, ja tam zavitam az na zacatku zari 🙂

mucka01
22. dub 2010

barunka9:ty chrastíci bačk§rky sou krásny,kde si je sehnala?

barunka9
22. dub 2010

diky, jsou z obchodu ve Vrsovicich (www.dacha.cz)

slunce_veruna
22. dub 2010

Ahoj Mucko,
nadstandardy co vim tak se dopredu rezervovat nedaji, zada se o ne pri nastupu do porodnice. A pry kdyz neni zrovna volny ale uvolni se v prubehu pobytu, tak ti ho nabidnou.
No ja doufam ze budu rodit az po malovani - kdy presne maji malovat?

barunka9
22. dub 2010

kupovala jsem je v kamennem obchode, ale tady jsem nasla odkaz:
http://www.dacha.cz/infantino-foot-rattles-chra...

a jeste tohle jsem tam nasla 🙂
http://www.dacha.cz/infantino-chrastici-ponozky...

mucka01
22. dub 2010

no malovat maji od 24.4.2010 do 5.5.2010. dneska jsem byla u dokiho a ten mi rika, že to vypada o 14 dni drive,že prijdeme na svet.tak jsem zvedava..chtela bych vydrzet aspon po terminu malovani..ale prirode neporučíme.Bulovku mam 10min z domova tak i proto.

mishah
22. dub 2010

mucko: no, já rodila první ve 36+1 😉 odtekla mi voda, takže všechno je možné..ale uvidíš, třeba to nebude nakonec dřív🙂)a 14 dní dříve už je v pohodě🙂)Jo a taky mám volat zítra ráno na objednání do poradny 🙂akorát, že já musím do rizikové,protože jsem po CS..Jsem zvědavá,jak dlouho se tam čeká???

baru: moc pěkné bačkůrky🙂)Třeba se taky na Bul potkáme 😉

Holky, byly jste některá na prohlídce porodnáích sálů??Je tam asi jen jeden takový oddělenější,ne?Já ač druhorodička se tam nedostala,strávila jsem celý porod na "hekárně" a pak na operačním sále. 😅

slunce_veruna
23. dub 2010

Mucko,
diky za termin, tak to by se me snad tykat nemelo, i kdyz clovek nikdy nevi.... spis mi prosim holky pak dejte vedet jak je to teda s tema poradnama, asi se tou dobou budu objednavat taky uz tam.
Misho,
na prohlidce jsem byla v ramci kurzu, v podstate jsou tam tri saly, jeden je opraveny a dva jsou starsi. Prislo mi ze hlavni rozdil je ve vzhledu - v tom ze je vymalovany a je tam kreslo pro kolabujiciho otce a ma vlastni socialni zazemi, jinak technicke vybaveni mi prislo podobne. Saly sice nemaji dvere, ale maji 3 steny a jsou tak jako kus od sebe po chodbe a schovane za roh ze si myslim ze 2 soubezne porody by se nemusely rusit (bohuzel si nedokazu predstavit jak moc se u toho krici, kazdopadne pokud to je slyset do druheho salu, tak je to slyset az na prijem), navic jak jsem cetla ty reportaze k ty rodicce co rodila v ty sanitce, tak si myslim ze personalne tam nemaji takove obsazeni aby rodily vic nez 2 maminky naraz, takze kdyz nepujdes na cisare, tak mas velkou pravdepodobnost ze se dostanes na ten hezci sal. Ale rozhodne si nepredstavuj ze bys tam nasla neco jako je na fotkach z Neratovic - vanu nebo mic nebo porodni stolicku - proste jen koza. Tohle je ten hezci z nich http://www.fnb.cz/oddeleni/gpk/gpk_vlastni/gpk.... takze fakt zadny zazrak, ale pevne doufam ze to staci.

bibika1
23. dub 2010

Ahoj, na Bulovce jsem rodila teď po druhé před 6 týdny.

Porodní boxy jsou tam 2 novější oddělené, mají posuvné dveře a 1 stěnu takovou snad skleněnou z neprůhledného skla, ale personál nechává ty šoupací dveře snad vždy pootevřené, takže kdo jde kolem, může juknout dovnitř. Pak jsou tam ještě asi 2 staré vykachličkované boxíky oddělené jen částečně, dveře nemají, jen závěs. Když je plno, rodí se i tam, ale přednostně se samozřejmě rodí na těch novějších. Jeden z těch novějších má sprchu a WC, ten druhý ne, tam je jen umyvadlo. Jinak slyšet to je, když se rodí, slyšela jsem tam hned několik porodů, tomu se člověk nevyhne. No a mně taky bylo slyšet asi všude. Teda mně to úplně dohánělo k slzám slyšet maminky jak trpí, já tam třeba seděla jen na monitoru (přenášela jsem) a pak bylo slyšet miminko, jak pláče, a to jsem zas brečela štěstím...
Když jsem rodila, bylo totál plno, plná hekárna, ani jedna postel volná, plné porodní boxy, zároveň šla i jedna maminka na císaře. Hukot to byl, ale doktoři i PA to zvládali super a ještě byli hrozně milí.
Co je nepříjemné, když je plno je, že je tam málo WC - kdo je na tom boxíku s WC tak má vyhráno. Já byla na tom druhém a s kapačkou oxytocinu jsem chodila na WC na hekárnu s kontrakcema po 1-2 minutách, než jsem tam došla, tak to teda trvalo. Kdyby mně nepodpíral manžel, tak bych ani nebyla schopná dojít.
Byla jsem ale jinak moc a moc spokojená a na porod mám ty nejkrásnější vzpomínky - miminko mi hned dali na břicho, nebyla jsem vůbec poraněná ani šitá, takže za pár hodin jsem ani nevěděla, že jsem rodila. 🙂

bibika1
24. dub 2010

Jo a nějaký fotky z Bulovky jsou tady http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/praha... a jsou popsané, co na nich je. Jsou aktuální, souhlasí se skutečností 😉.

Míče tam jsou, vana ani porodní stolička ne, rodí se na tom por.křesle. Můžu ale říct, že když rodíte a máte bolesti, tak mně teda bylo jedno, jestli jsou na zdi kachlíky nebo nějaká barva, co je tam za křeslo atd. Nikdo mně nenutil mít nohy při tlačení v těch držákách, tlačila jsem v polosedě, podepřená záda a podpírala jsem se ještě rukama. Co mně dodávalo energii bylo to, že mně čas od času doktor nebo PA pochválil i a podpořili, bylo to moc fajn.

Ještě jsem si vzpomněla, že ta prosklená stěna se šoupacíma dveřma je asi jen u toho menšího z těch novějších boxů, co nemá sprchu a WC, ten druhý má možná jen prosklené dveře a jinak normální stěny. Nejsem si ale úplně jistá, rodila jsem 2x na tom menším.

mishah: chodila jsem taky do rizikovky, v úterý, a max. jsem tam čekala 1,5 hodiny, ale byla jsem vždy objednaná na ráno, kolem 8hod.

slunce_veruna
24. dub 2010

Bibiko,
diky za aktualni informace, omlouvam se vsem co jsem je mystifikovala poctem boxu, videli jsme na prohlidce jeden stary s kachlikama a jeden novy s WC a ty pocty jsem si jaksi nezapamatovala.
Jeste dotaz, proc myslis ze doslo k ty situaci jak nechali tu holku rodit v sanitce? Me to prijde divny ze kdyz meli jednu holku na sale a jednu v boxu ze je nechali rodit v sanitce....
http://www.novinky.cz/krimi/197292-lekarka-v-ne...

bibika1
24. dub 2010

Veru, nemůžu to posoudit, nebyla jsem tam....
Byla to bohužel asi nešťastná shoda několika událostí - kdyby asi neměli tolik porodů a ten jeden tak těžký, tak by ji vzali...Normálně se neposílá pryč, i když je stop-stav, když je maminka už hodně otevřená.
Vím od jedné maminky co tam byla ve stejnou dobu na šestinedělí, že se tam šuškalo, že prý ta ženská co porodila v sanitce byla snad na drogách...a že to dítko tam nechala že ho nechce a podepsala druhý den reverz a šla domů...

Já když tam rodila byl tam fakt hroznej frmol, rodily jsme 4 + 1 císařem + plná hekárna. Bylo to ráno a personálu jsem tam viděla dost. 2 maminky tlačily téměř současně. Opravdu jsem všechny obdivovala, jak tam lítají a všechno stíhají. To bylo jak z nějakýho akčního filmu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru