Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

rowan
14. čer 2010

ivet, fakt? Tak to je škoda, já si plán psát nebudu.. takže to budu muset hlásit, snad budu při smyslech 😀

jenny73
14. čer 2010

Nedá mi to a ještě přidám - šití se mi hojilo cca 3 týdny, ale tak že teprve po těch 3 týdnech to přestalo ukrutně bolet.

A na kyčle jdem zítra na Čerňáku - centrum Dr, Čecha, pokud ještě někdo shání tuhle info 😉

rowan
14. čer 2010

Toho šití se taky bojím, přece jen je to blbý místo na hojení ☹
Ještě mě napadlo měli jste porodní plány? Respektovali je?

jenny73
14. čer 2010

Já si to hojení ještě zkomplikovala - měla jsem jednorázové kalhotky z DM a ty za stehy hrozně škubou...než jsem na to přišla čím to je, měla jsem to navíc dost rozdrásaný - lepší jsou ty síťované na tělo z lékárny 😉

ygreen
14. čer 2010

holky nevíte někdo, jestli v porodnici nastřelují náušničky?

ivet6
14. čer 2010

jenny73, no to je neskutečný, chudáček malinkej ☹ ☹ ☹ Pro všechny případy by mě zajímalo, jak Vás vzali na dětský v Krči? Měli jste nějaké doporučení přímo tam? Nebo jste tam prostě jeli?

ivet6
14. čer 2010

jenn a jsi spokojená na tom Čerňáku? Neposlala bys mi na tu kliniku bližší info? 😉

rowan
14. čer 2010

jenny no tak ty jsem si taky koupila ☹

ivet6
14. čer 2010

rowan, vyhoď je, a kup si troje fakt ty z lékárny, jedny stojí asi 18,- 😉 Mně sice netahaly, ale byly mi velký a úplně k ničemu, vůbec to tu vložku nedrží! Hned 1. den v porodce jsem záviděla maminám ty sítovky z lékárny a po propuštění dom, sem si je hnedka koupila 😉

bibika1
14. čer 2010

Jejda Jenny to jsou teda zážitky ☹ teď se bojím abych nemusela s dítětem do nemocnice.

Rowan, šňůru manžel nestříhal, ale ani si o to neřekl a nikdo se ho neptal.
Porodní plán jsem měla u 1.porodu, ale to bylo ještě v r.2006, od té doby se to tam trochu změnilo a porodní plány nemají na Bulovce zrovna v lásce. Tenkrát se snažili to respektovat, dr. na příjmu to se mnou rozebírala, měla jsem ale jen pár bodů - porodních přání a psla jsem tam něco ve smyslu že pokud bude vše probíhat bez problémů, tak bych si přála to a to... Dr. mi říkala, že hodně maminek nosí plány na několik stran, jeden jako druhý, že to od sebe opisují a ani nerozumí tomu všemu, co tam mají napsané.
Teď u druhého porodu jsem plán neměla, jelikož se u miminka nevyvíjelo všechno jak má a mělo větší pravděpodobnost vývojových vad, takže jsem to nechala vše na doktorech s důvěrou, že pro miminko udělají to nejlepší. To mně bylo už opravdu jedno, jestli mě budou nastříhavat nebo ne, že budou porod urychlovat atd, hlavně aby miminko bylo OK.

Jo a dobrou zkušenost mám se síťovanýma kalhotkama od Chicca, mají takový ty velký oka, dají se i přeprat v ruce, jsou dostatečně pružný a nikde netlačí.

jenny73
14. čer 2010

Právě že ty z DM jsou volné, ta vložka v nich jezdí a zatrhává stehy. Já si nejdřív připadala jako frajerka, když jsem viděla ty síťovaný bombarďáky, co měly holky, jenže ty měly pohodu a netušily jsme žádná, čím to, že já pořád skučím. Až té jedné došly síťovky a vzala první z DM...a byla na tom v tu ránu jako já...a už jsme hnaly manžu do lékárny - chodila jsem v nich ještě dalších 14 dní doma, abych se z toho dostala.

Já na těch kyčlích ještě nebyla, tak reference nemám, zatí byli moc příjemní a ochotní při objednávání a je to 5 min. od metra - víc nevím.

Do Krče jsme byli dohozeni, ale pokud bych te%d jela někam (stejně se musí přes pohotovost) tak jedině tam. Doktoři i sestry naprosto super ("maminko vy kojíte, nenechte se rušit, klidně dokojte,,," nebo přišel Dr. my oba spali, tak zas odešel...naprosto vyjdou vstříc, pro mě balzám na nervy....a nejdůležitější, že nám řekli - malej je zahleněnej jako prase, to musí pryč, odsávat apod. - na Bul. odsávat max. 4x denně, absolutní nerespektování nějakého režimu, dítě řve, máma řve, nikoho to nezajímá, akorát se mě snažili odnaučit kojení, pořád vnucovali lahvičku a navíc na nás koukali jak na exoty se záhadnou chorobou, testovali malýho div ne na pohlavní choroby a nevyléčili nic)

Původně jsem se nechtěla rozepisovat, ale jsem na ně tak nasr...., protože to vlastně malýmu nechali o dalších skoro 14 dní víc rozjet a mě připravili jejich přístupem o mlíko.

jenny73
14. čer 2010

Těch kalhotek mají i v lékárně několik druhů...taky jsem měla jedny s velkýma okama a jedny "hustý", ale oboje prodyšný a na tělo...prostě ta vložka v nich nesmí klouzat, ten steh je hrozně tvrdej a chytá se za ni 😉 To už by byly lepší moje bavlněný (na Bulovce je naji i v seznamu věcí, co vzít s sebou), než ty z DM.

rowan
14. čer 2010

Ivet, tak ju, dík 😉

Já sem teď nad tím PP přemýšlela a napsala jsem jen pár bodů, tak nevím jestli to je plán jako plán, prostě jen chci aby se tohle udělalo, zbytek mi je jedno.. co myslíte?

Pokud bude porod probíhat správně, budu ráda, když mi vyjdete vstříc v několika bodech.

Přeji si:
-Aby byl po celou dobu porodu přítomen můj partner.
-O přestřižení pupečníku otcem.
-O podepsání miminka otcem.
-O položení miminka na bříško ihned po porodu.
-O co nejčasnější přiložení k prsu.
-Pokud bude možnost, nadstandardní pokoj.
-O prohlédnutí miminka pediatrem přímo na porodním sále. Pokud toto nebude možné přeji si, aby dítě doprovázel otec.
-Protože rodím poprvé, byla bych ráda informována o postupu porodu a o tom co bude následovat.
-Možnost volného pohybu a využití porodních pomůcek.
-Nepřeji si přítomnost studentů medicíny a s tím spojené častější vyšetřování.
-Pokud bude nutno vyšetřování miminka mimo pokoj, chci být vždy přítomna.
-Pokud bude nutný císařský řez a bude tak možno, byla bych ráda, kdyby proběhl pouze s epidurální analgezií a aby mohl být otec po celou dobu přítomen. V případě, že to možné nebude a budu muset podstoupit celkovou narkózu, přála bych si, aby mohl otec vidět miminko co nejdříve.
-O podání informací o zdravotním stavu miminka, příp.nutných zásazích, atp.

Děkuji !

ivet6
14. čer 2010

jenn: no jsou to debilové, nás tam dětská poslala taky jen na bilirubin a oni ho nabrali úplně na všecko a ještě mi narvali domů zkumavky na moč...dětská si pak taky ťukala na čelo.... 😠

a napsala bys mi teda zítra jak bylo na kyčlích? A třeba kontakt? Já se právě jinak budu muset svěřit zase Bulovce 😅, tak že bych měla ještě na výběr 😉

jenny73
14. čer 2010

Jasně 😉 Je to Centrum profesora Čecha, Bobkova 736, Praha 9, tel: 266610450. Zbytek zítra, ale jdem až odpol.

Mě na té Bul. prostě přišlo, jak kdyby tým mladých doktorů měl pocit, že vyzkoumá něco zvláštního a když ne, tak nás valili domů.

ivet6
14. čer 2010

jenn: díky moc za ty kyčle, jsem zvědavá 😎 A hlavně že už je Honzík zdravej 😉, už se tím nebudem dál stresovat ne? 😝

rowan: já myslim, že dobrý 😉 Jen moje postřehy jo?
Nevim, jestli si tatínek mimíska bude moct podepsat, protože tam to podle mě nedělaj, miminko dostane jen cedulku na ruku.
Na vyšetřovně se tě zeptají, jestli chceš manžela mít už i u klystýru, to já sem si odpustila 😀 , ale jinak pak mi ho hned zavolali a všecko super.
A pak ještě co nevim, jestli je vhodný to vyšetřování miminka úplně před tebou, protože vidět jak mu píchají patičky a nebo "trhají" zbytek pahýlku z pupíčku asi není úplně vhodný. Mně stačilo vidět jak ho dětská nabírá a měla sem na krajíčku 😔
A já bych si tam po své zkušenosti dopsala, že propustit chci jen v případě, né že není novorozenecká žloutenka na VZEstupu, jak někde píšou, ale ŽE NENÍ VŮBEC ŽÁDNÁ 🙄

Ale fakt se ničeho neboj, holky se kterýma se tam mluvila, byly všecky s porodem i personálem u porodu spokojený 😉 Takže ti taky držim palce, ať je všecko v pohodě a rychlý 🙂 Porodnice super.....😉 PRŮSER JE GYNDA A DĚTSKÝ ☹

bibika1
14. čer 2010

Rowan, tak nějak jsem to taky měla, jen bych ti doporučila ty body seřadit tak jak to jde za sebou, nejdřív psát body k porodu a pak k miminku, je to přehlednější 😉

Miminka se už na Bul. nepodepisujou, první ošetření miminka probíhá vždy mimo porodní box, ale tatínek u toho být může, (PA ještě manželovi připomínala ať si vezme foťák, když šel s nima k ošetření). Ten bod o vyšetřování miminka na odd.šestinedělí jsem tam tenkrát měla taky a nebyl problém, byla jsem tam ale tenkrát jediná, kdo šel s mimčem osobně na patičky a očkování. Teď i když jsem měla s dětskou Dr. domluvené ústně, že můžu jít s malým na ty větší odběry (brali mu z ručky krev kvůli těm našim komplikacím), tak ráno v 5 sestra vlítla do pokoje a že si vezme malého na krev, nedovolila mi tam s ním jít a než jsem se vzpamatovala tak byla fuč...

Ivet, mě teda přítomnost tatínka u klystýru nenabízeli 😀 Volala jsem mu ať přijede až když se doktor zeptal, jestli už je manžel na cestě. Jenže já vlastně do té doby nevěděla, jestli mu už smím zavolat aby přijel, neměla jsem ještě bolesti tak mi to přišlo zbytečně brzo. Doktor říkal ať už ho zavolám a pustil mi oxytocin, jo byla jsem ráda, že bydlíme tak blízko a manžel tam byl hned, prtože to začalo účinkovat docela rychle 😀

rowan
14. čer 2010

ivet, hrozně dík za postřehy !! Tak to je škoda že se miminka nepodepisují ale tak kdyby to šlo tak by to bylo fajn 🙂 u klystýru taky být nemusí 😀 jen nechci tu první dobu být bez něj, někde maminky psaly že ho tam nepustili ☹ a s tím ošetřením ještě zvážím , máš pravdu že to nebude uplně nejlepší sledovat... jsi zlato :-* !!

rowan
14. čer 2010

bibi, já je právě řadila podle mojí důležitosti 😀 nevím kdy je to přestane bavit číst 😀

a jak se tam fotí? Blesk je asi blbost co? Bojím se aby nebyly ty fotky bez něj mázlý .. 🤐

ivet6
14. čer 2010

rowan, my bleskali a Štěpulovi to vůbec nevadilo 😉 Ono ti to pak u toho porodu prostě nějak samo všecko půjde a ani se nenaděješ a budete doma 😉

rowan
14. čer 2010

jé já se tak těším 😵 ten konec nějak neutíká !

ivet6
14. čer 2010

row, neutíká, já vim, ale najednou to přijde a když už máš u sebe miminko, tak si říkáš, jak rychle to celý těhu uteklo, že to snad ani není pravda 😀

rowan
14. čer 2010

teď si na pupek stěžuju ale až ho nebudu mít tak mi bude určitě chybět 😀

ygreen
14. čer 2010

rowan. nám při píchání patiček řekli ať miminka přivezeme a zůstaly jsme tam ty které jsme chtěly. Mě to problém nedělalao a chtěla jsem si na to dohlídnout 😉 Jinak je tam několik porodních boxů a "čekárna-hekárna" a tam bych tedy tatínka moc nebrala. Jsou tam myslím 3 místnosti navzájem propojené. V jedné ti udělají klystýr a je tam toaleta. A v další leží maminky co čekají na porodní box. My byli v jedné místnosti 3 a přišlo mi lepší aby tam manžel nebyl. Jedna skoro brečela protože rodila předčasně, druhá byla statečná matky 4 dětí a brala to v pohodě a mě tam píchali plodovku a čekala jsem a čekala. Mažela zavolali tehdy, když se i na mě dostal porodní box a ještě se mě zeptali, jestli předtím nebo po píchnutí epiduralu mají manžela zavolat. Tak jsem manžela nechala zavolat až potom. Já měla ale porod vyvolávaný, takže taky něco trochu jiného.

Jediný problém,který jsem na Bulovce shledala já, byl ten, že po akutnim CŘ v kompletní narkóze jsem byla převezena na JIP gyndy a syn byl s manželem na novorozeneckém. A jak byl babyboom a nemocnice praskala ve švech, vůbec se nemohly sestřičky z gyndy a z novorozeneckého shodnout a dohodnout jak je na tom můj syn, jak se má, přivézt mi ho, apod. Takže kdyby nebylo manželovi sms, nic bych nevěděla, protože na JIP manžela samozřejmě nepustí. Syna mi přivezli poprvé vlastně až po cca 12 hodinách.
Takže to je jediná věc, na kterou si chci dát pozor a budu se jí snažit předejít.

Jinak já doporučuju, jít do porodnice s tím, HLAVNĚ ABY VŠE DOPADLO DOBŘE A ABYSME BYLY OBĚ ZDRAVÉ, a na nějaká velká přání se vyprdnout, aby nedošlo ke zbytečnému zklamání. Říct si třeba s kojením, že tam budu jen 3, max 4 dny a doma si vše zařídím podle svého, a vše půjde mnohem lépe a v klídku 😉

rowan
14. čer 2010

@ygreen děkuju strašně moc za postřehy. Když já jsem srab, nemám nemocnice ráda a proto bych byla radši kdyby semnou byl i na tý hekárně, ale třeba až to uvidím tak si to rozmyslím a změním názor 🙂

bibika1
14. čer 2010

Rowan, přesně tak jak píše ygreen, je dobré se neupínat na nějaká velká přání, je hlavně důležité aby jste ty i miminko byli v pořádku. Já měla představy u prvního porodu jak porodím přirozeně bez chemie atd, nakonec to ale nešlo, malý měl komplikace, ale dostal se z toho a mně trvalo dlouho než jsem se s tím srovnala. Zato teď z druhého porodu jsem byla nadšená a byl to fakt nádherný zážitek. 🙂

ygreen
14. čer 2010

rowan - já jsem realista, tak jsem tam šla s tím, že se plně vkládám do rukou lékařů, jen abych byla já i synek v pořádku. Neměla jsem žádná přání. Porod se sice nevyvedl a po 15 hodinách skončil CŘ a neviděla jsem malého, nerozkojila jsem se nakonec tak jak bych si přála, ale já se po CŘ zotavila přímo bleskurychle, synek byl krásnej a v pořádku a skoro všichni zaměstnanci nemocnice byli profíci a vcelku příjemní;o)
A co se týče co nejvíce přirozeného porodu - v době šílených kontrakcí by mi bylo jedno kdyby mi epidural nebo jinej oblbovák píchli třeba do oka 😀 😀

rowan
14. čer 2010

😀 😀 já právě ten průběh taky nechci ovlivňovat, jde mi jen o tyhle " blbiny" chci to zvládnout tak, jak to bude zvládat moje tělo a jestli mi něco píchnou, to je na doktorech, od toho tam jsou 😵 byla by škoda po X hodinách jít na CŘ ale riskovat zdraví miminka to fakt né 🙂

slunce_veruna
15. čer 2010

Rowan, povim ti ze plan jsem nemela ale par prani jo, ktery manza vedel, a stejne mi je nesplnili. Na darovani placenty jsem si na prijmu ve 4 rano fakt nevzpomnela a pak uz jsem to nechtela resit. Pupecnik mi byl jedno, ale vzhledem k tomu v jakym kalupu malyho odnesli na odsati, tak na to nebyl prostor. Chtela jsem malyho hned na bricho, to ale taky neslo protoze ho museli odsat. No a dve hodky s malym na porodnim boxe taky nebyly protoze me moc dlouho sili, ale jsem vdecna i za to ze mi ho na chvilku ukazali a ze ho nechali trictvrte hodiny s manzou. Nadstandard mi vysel, me se na to nikdo neptal, rekl jim to manza. Jinak manza mohl kam chtel i na klystyr ale to tam jeste nebyl - to me trochu zarazilo ze mi nerekli kdy mu mam zavolat, zavolala jsem mu kdyz mi zacly kontrakce protoze jsem chtela aby mi masiroval zada. Mic jsem nepouzila, zato jsem se tam svijela u tech zebrin, za ty jsem byla docela rada.

rowan
15. čer 2010

To jsem zvědavá u čeho se budu svíjet já 🙂 doma sedím na míči, ale lepí se mi na něj zadek 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru