Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

dagmik
4. říj 2007

mocinda, no toho Záhumenskýho jsem viděla, jak někam šel, ale vrátit už jsem ho neviděla...každopádně je jasný, že jsme se teda asi neviděly, ale byly jsme tam v té samé době....
....neboj neboj, hlavně, že je miminko v pohodě, ty už se z toho nějak taky vyhrabeš...
...je to fakt, všichni malujou, rekonstruujou, opravujou a zrovna teď, když je přeplněno, mně to fakt přijde na hlavu

mocinda
4. říj 2007

😅 tak Dagmi ,možná nakonec hopsá hejsá do Brandejsá,sice nic moc ,ale možná nejsou tak přeplněný a tím pádem ani tak nervozní!!Na jednu stranu chápu ten personál ,že je hotovej ,ale na druhou stranu zase nikdo tam nejede proto,aby je otravoval,že? 🙄
Mě to čeká určo taky,já jen začínám uvažovat o tý Moravě, že bych v klidu porodit mohla i nakonec tam(mám tam rodiče) 😉

dagmik
4. říj 2007

mocinda, do Brandejsa se mi taky teda moc nechce....ale nevím, jestli si nakonec budu moct vůbec vybrat....no a už jsi zjišťovala, jak je na tom Morava s porodnicema...???? Aby nebylo narváno i tam, řekla bych, že je to celorepublikový problém, ne?

lenkazdenek
5. říj 2007

Aoj holky,teda dneska je mi nják blbě,takhle mi bývalo,než sem měla dostat MS 😝
Tak to s těma nerátkama je fakt hustý,teď ještě malujou v podolí,asi se rozhodly ,že všechno budou dělat v jednu dobu či co 😠
Dagmi,tak hlavně,že jsi v pořádku,já mám taky CS 2 😉
Holky já tam asi slyšet njákou rodící maminu tak dostanu hysterák 😅

lenkazdenek
5. říj 2007

Jinak já byla na Bulovce ve středu odpoledne a žádnej schon tam nebyl,dokjonce na nás doktorka Dvorská měla dost času. Já si neumím představit,že bych byla na tý přípravně ještě s njákou jinou ženskou 😒 navíc by tam se mnou pak nemohl být ani manža a to by mě mrzelo,když jsem s ním tak je mi vždycky líp.
Jinak co se týká vyvolávání porodu na bulovce,tak se dělá po 41+ nejdřív zátěžák,pak 3 dny vyvolávání a pokud nezabere tak císař.

denisia
5. říj 2007

caute holky, mam dotaz ohladom tej obhliadky porodnice - boli ste tam aj s manzelmi, alebo samy? A mam otazku ohladom porodni asistentky, ktora tam vedie preporodnu pripravu ... ja som si s nou dohodla individualnu prednasku, aby sme tam sli spolu s partnerom (on nehovori po cesky ani slovensky, teda nie dostatocne na to, aby absolvoval pripravu vramci skupiny) ... ake su tie kurzy? Je p. S. ako zamestnankyna Bulovky aj pritomna pri porodoch?
a este ma napadlo, budete si pisat nejaky porodny plan? celkom vela otazok ...

lenkazdenek
5. říj 2007

Deni,já byla na prohlídce s manžou,ale my to měli v rámci kurzu,jinak by jsme se tam společně asi nedostaly,dělá totiž denně do 4 😒 takže i na posledních dvou kurzech budu sama. Kurzy jsou skvělí,docela se tam i nasměješ a hlavně se dozvíš jak to tam chodí,paní porodní asistentka je moc milá a ochotná.To jestli je přítomná u porodů bohužel nevím a porodní plán si asi psát nebudu,jedinýá co bezpodmínečně chci je aby u mého porodu nebyly medici

denisia
5. říj 2007

dik leni, tak to je fajn, inac kedy sa planuje ta renovacia v nemocnici? malo to byt niekedy v prosinci, nie?

lenkazdenek
5. říj 2007

Deni,asi tak nják,ke konci tohohle roku,ale nikdo neví kdy přesně 😅

mocinda
5. říj 2007

🙂 Ahoj holky,
tak já jsem dneska opět strávila cca 2hodiny na Bulici,všechny možné vyšetření a naštěstí je vše ok ,sice se citím blbě ,ale poradili mi vitamíny,jako bych je nejedla už 5měsíců!!!No ,ale každá rada dobrá 😀
Leni: počkat ,počkat, doufejme ,že u tebe nebyli poslíčci!! 😅 Ted je na řadě Dagmik! 😉 a už ti je ok?
dagmi: no zatím to nevypará na celorepublikovej problem, ted před 14dny na Moravě rodial má známá a rozhodně nebylo narváno a 14.10 má termín další a taky jede rodit bez registru! 😉 tak tam to zatím vypadá malinko klidnější ,ale kdo ví co bude časem,viď?.-)

lenkazdenek
5. říj 2007

Mocindo,tak aspoň,že je vyšetření ok,já jdu na bulovku až 9 a pak hned 10 poprvé do poradny,jinak nják divně je mi pořád,ale ráno to byl celkem záhul 😝 já si ještě počkám ,vůbec Dagmi to prvenství vyžrat nechci 😉 😀
No ono je to možná nárazový,jako že jeden den se rodí o106 a druhý den nic ,každopádně je nás v praze kapku víc 😉

dagmik
5. říj 2007

leni, abys mě opravdu nakonec nepředběhla 😀 😀

Mocinda, tak jestli se nemám na tu Moravu vydat rovnou taky. Já mám tedy příbuzné ne přímo na Moravě, ale ve východních Čechách - ve Svitavách. Taky bych mohla zjistit stav, akorát, tam se z Prahy jede přes dvě hodiny 😀 😀 musela bych se už asi přesunout rovnou někdy teď.

Holky večer jsem měla už ze všeho hroznou depku...normálně jsem celou dobu v pohodě, ale včera to na mě padlo...ty debilní porodnice a jejich stopstavy a malování...pak debilní seriál Ordinace (která už mi začíná lézt na nervy) a pak, že bůhví, jak to se mnou bude, když už měsíc je můj stav stejný. Začala jsem se bát vyvolávaného porodu atd. Teď jsem měla návštěvu, tak jsem trochu přišla na jiné myšlenky, ale večer a ráno to teda byla krize ☹ ☹

lenkazdenek
5. říj 2007

Dagmi,neboj,do termínu máš ještě čas 😉 navíc je to vždy +- 14 dní 😉
Ta ordinace mě už taky začíná štvát,kor na začátku jak se stavily k těm úlevám v první době porodní a taky jak tam jeden díl zjistí že jsou těhotné a za dva díly rodí 😒 jsem říkala,že jestli ta blondýna(si teď nepamatuju jak se jmenuje)porodí dřív než já tak už na to nekoukám 😀

dagmik
5. říj 2007

Leni, já už právě asi přestala koukat, fakt už mě to leze na nervy...je to kravina...no a to co píšeš, právě plus minus čtrnáct dní...minus už asi nestihnu a kdybych si představila dalších 14 po termínu, tak mě jebne

mocinda
5. říj 2007

🙂 ahoj holky,no já na ordinaci nekoukám ,nějak mě to nepostihlo!Ale jinak v seriálech jedu těžce!!Dokonce a to jsem se dušovala manžemu,že koukat nebudu a ted sjíždím i Vyvolený!!!No krize!!!
Dagmi ,chápu ,na mě skočí občas taky nějaká blbá depka, zatím teda né ,tak co se týká porodnic ,a pak mám pocit ,že jsem strašná chudinka!!Ted jak jsem měla nějaký ty stavy ,kdy jsem padala ,tak jsem si zase šáhla na dno 😢 docela koukám ,co to se mnou dělá ,to těhuláctví!!
je fakt ,že spousta kámošek mi radí ,ať nikde nic nečtu a nehledám,že mi bude líp!!tak možná už všechno vypustím a pustím se do....úklidu? 😉 🙂 no jo nečti ,když mám doma net a hlavně jsem doma celej den, to je na psychiatra 😅 😝
docela bych dala na schválení ,aby se těhotenství zkrátilo a trvalo max. 5měsíců!!! 😀 😀 😀

mocinda
5. říj 2007

😉 jo holky ,mě zase ted vystašila jedna kámoška, že prej ,když se mi nezvětšily prsa ,tak nebudu mít mlíko???Nepamatujete si ,kdy vám začalo bujet poprsí?? 😉 🙂 Mně se zatím kozenky drží skoro v původní velikosti! 😖

lenkazdenek
5. říj 2007

Dagmi,no oni tě zas tak dlouho přenášet asi nenechaj 😕 já osobně bych radši brala okamžité vyvolání než přenášet,protože mě to nebaví už teď 😖
Mocindo,To s tím mlíkem je pěkná blbost,moje známá nemá prsa skoro žádný a kojí už 9 měsíců! Já měla prsa větší vždycky ,ale teď je to teda extrém,tak buď ráda,že se ti nezvětšily,ono najít F je docela problém 😅

denisia
5. říj 2007

Mocinda, Lenka ma pravdu, velkost prs vobec nesuvisi s mnozstvom mlieka. ja mam malinke, trochu sa mi zvetsili v druhom trimestri, ale teraz sa mi zda, ze su take, ako boli. a moja mamka bola uplne taka ista, a kojila aj ine deti v porodnici (vtedy to este slo, aj ked tajne) a mlieka mala strasne vela. takze klidek
ja som celkom rada, ze moje ostali take male a nepotrebujem nove podprdy (zatial) 😀

dagmik
5. říj 2007

Holky, tak jsem se trošku zklidnila....mluvila jsem se ségrou (má dvouletého chlapečka) a potvrdila mi, že to měla jako já, stále to nevypadalo na porod a ještě dva dny po termínu jí říkali, že to nevypadá na porod a druhý den ji odtekla plodovka a pak porodila. Tak snad nemusím panikařit. Do čtvrtka času dost 😀 a v neděli už by měl skončit (apoň dočasně) ten stopstav v Nerátkách.

mocinda
5. říj 2007

holky díky, to jsem potřebovala sslyšet!! 😉 člověk vždycky něco slyší a pak ho to nahlodá,znáte to!!TAk vlastně můžu být ráda ,že nemám mega prsa 😉 no jako Lenča, co?F prsenka ta už ledacos napovídá 😀
dagmi: tak vidíš, že nakonec všechno dobrý 😉 chce to jen klíídek 🙂 Mně je taky hned líp,když si s někým pokecám 😎

dagmik
5. říj 2007

mocinda, no ale já se tentokrát musela i několikrát vybrečet....až takhle hysterická depka mě chytla....jinak mně se prsa trochu zvětšily, ale spíš jen ze začátku, teď už ne a ani to nebylo na to, abych si kupovala větší podprsenku.....teď ke konci už jsem teda musela, ale to zase spíš kvůli objemu pod prsama, ten se mi teda zvětšil dost - protože tam mám to břicho....co vůbec neklesá...mimochodem...všude píšou, že jak, klesne, tak se začne líp dýchat...no a jak by tomu mohlo být u mne jinak, než že zas nic, že 😉

mocinda
5. říj 2007

dagmi ,já brečím už od tý doby co jsem těhule asi jak je člověk přecitlivělý a když pak na mě padne depka ,tak mi taky ukápne nejedna slza 😉
No já nevím proč ,ale mě se hnusně dýchá od minulýho týdne ,ale přitom nemám ještě velký břicho!!? Vůbec si nedokážu představit,že by se mi mohlo dýchat ještě hůř!!A vůbec nemůžu ležet na zádech ,to neudejchám vůbec!!! 😢 celkem mě to děsí,protože tohle jsem čekala až tak za 3měsíce a né už ted!!!Neměly jste někdo podobný problémy??

lenkazdenek
5. říj 2007

Mocinda ,no jéje já už mám téměř malý stany 😀 já to měla asi tak před měsícem,nemohla jsem vůbec na zádech dýchat,prej to má jedna žena z deseti 😅
Mě už bříško kleslo,takže se mi už dýchá líp 🙂
Holky já mám pořád na něco strašnou chuť 😒
Dagmi tak vidíš,všechno bude ok,já tě rozhodně předbíhat nebudu,se tam spíš potkám s Denis 🙂

mocinda
5. říj 2007

😉 leni stany nezávidím ,ale chlapi si asi zgustnou 😀
A klidně si něco dobrýho dej, si zasloužíŠ!!tAHÁŠ NEJEN MIMČO ,ALE I STANY A TO CHCE KONDIČKU 😀 😀 😀
už aby mi taky kleslo ,sice mi připadá ,že nemá co extra klesat ,ale budiž 😝

dagmik
5. říj 2007

mocinda, myslím, že v nějakém podobném týdnu jako jsi ty, jsem musela přestat chodit ke kosmetičce, protože se mi tam přesně takhle udělalo blbě, když jsem ležela na zádech. Taky jsem se tenkrát divila, že už tak brzy. Tak neboj, je to normoš. A to že si neumíš představit, že něco bude ještě horší..... já byla v 6. měsíci hotová ze všeho, právě proto, že jsem si říkala, že teď to ještě nic není, jak to asi bude vypadat v 9. No a paradoxně...asi jsem si zvykla, protože do schodů se mi chodilo blbě už tenkrát, teď je to skoro stejný, nemohla jsem se ohýbat atd. atd. teď to tak nějak zvládám, že si připadám právě líp než předtím....horší už to teď být nemůže...a to mě děsně uklidňuje

mocinda
6. říj 2007

díky dagmi ,ani nevíš jak ráda slyším ,že někdo to má podobný, protože si připadám ,že pořád mám nějaký problémy a vzhledem k tomu ,že jsem teprve v 6měsíci ,tak jsem si pořád říkala ,že to ještě není možný ☹ Taky jsem tak nějak počítala s tím ,že až budu mít pořádnýho pupíka,tak se začnou objevovat nějaký problémy ,ale je fakt ,že přesně tak jak jsi psala, špatně se obouvám ,zadejchávám a vůbec špatně se mi ted dejchá a ani se už pořádně nemůžu oholit!!! 😒 🙂 TAkže beru zrcadlo ,abych aspon trochu viděla co tam dole holím 😀 TAkže vlastně až budu v devátým,tak bude líp!! 😉 no jak řikám ,kdyby to těhotenství trvalo o polovinu míň ,tak by nám holky bylo líp!! 😉 🙂 No a taky to už asi bude věkem ,možná bych před deseti lety to těhuláctví taky trávila jinak než teď ,v tomhle požehnaném věku 😀 😀 😀

lenkazdenek
6. říj 2007

Mocindo, no což o to manžovy se stany líběj 😀 . Já taky hlasuju pro poloviční dobu těhotenství 😀
K tomu holení,mě zž holí jedině manža,sama už si to pořádně neoholim 😒

mocinda
6. říj 2007

😉 no já jsem věděla o čem mluvím s těmi stany, můj manža pořád čeká a čeká ,kdy by si jako mohl pochovat stany ,ale u mě se asi nedočkáá 😀 😀
Ale v nejbližší době mu taky přenechám holení ,nechtěla jsem jako vyšilovat už ted ,ale fakt si tam špatně vidím, pak tam vyholím paskvil a pak se stydím na gyndě 😀 😀

lenkazdenek
6. říj 2007

My to máme spravedlivě rozdělený,on holí mě a já pak jeho 😀 jinak mi o tom chvilku povídej ,minule byl manža nják unavenej a tak jsem se holila sama,další den ráno sem šla k doktorovy,no doma jsem u zrcadla zjistila,že jsem půlku neměla oholenou vůbec,takže dobrej trapas 😀

mocinda
6. říj 2007

😀 😀 ještěže nejsem gyndařka, asi bych tam padla smíchy!!! 😀 😀
No kdyby dneska nebyl trend to holení ,tak bycho se tím nemusely zabývat a nemusely se za nic stydět!! 😀 😀 i když bych se ani nedivila těhulkám ,kdyby na holení kašlaly a nechaly si zarostlé bobříky!! 😀 Mně už vadí i holit nohy ,ale to ještě zatajím dech a nějak opižlám!Nejraději holím podpažďo ,tam to mám opravdu dohladka! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru