Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

wosk
18. črc 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli byl partner celou dobu s vámi u porodu? Myslím i první dobu porodní. A měla některá z vás u porodu 2 osoby (partner a dula)? Díky za odpověď.

kvetinkaivanka
19. črc 2011

@wosk manžel byl se mnou až na porodním sále,dřív ho nepustili,protože jsem byla v místnosti na přípravně ještě s jednou maminkou.Kdyby tam nebyla,tak by manžel byl se mnou.V ten den,tam bylo hodně maminek,takže žádný tatínek nebyl přítomen,všichni až na porodních sálech ☹ Dvě osoby jsem neměla,ale myslím,že by neměl být problém.Všude jsou povolené dvě osoby k porodu 😉

wosk
20. črc 2011

@kvetinkaivanka díky moc za odpověď, ale moc jsi mě nepotěšila ☹ Myslela jsem, že právě na tom začátku může být podpora manžela důležitá, obzvlášť, když to trvá třeba dlouho... chjo...

hedushka
20. črc 2011

@wosk ahoj, podle informací které mám z předporodního kurzu, může být manžel celou dobu porodu s tebou, tedy do doby než tě odvezou na oddělení šestinedělí, ale jen za předpokladu, že nebudeš mít komplikace, a jak říká wosk na "hekárně" v první době porodní nebudete dvě v kóji...

hedushka
20. črc 2011

@wosk jinak ti určitě doporučuji pokud jsi prvorodička jejich předporodní kurz absolvovat, sice je placený, ale dozvíš se spoustu věcí o chodu porodnice, jak probíhá porod, předporodní péče atd, a paní šimánková co kurz vede, je velmi milá paní a snaží se vše vysvětlit

kvetinkaivanka
20. črc 2011

@wosk to mi je líto,já jsem taky z toho nebyla nadšená a docela mě to mrzelo,protože jsem tam byla taky dlouho ☹((((

wosk
20. črc 2011

@hedushka @kvetinkaivanka na ten kurz se chystám, ale pořád si nejsem tou porodnicí jistá. I když v praze je to dost problém, když se člověk musí někde registrovat strašně brzo a vůbec neví, o co se zajímat... Takže je to tak, že na "hekárně" je víc rodiček spolu a proto není možné aby tam byl doprovod? Holky díky moc za info 😀

hedushka
20. črc 2011

@wosk třeba budeš mít štěstí a budeš v jediná v dané místnosti, jde spíš o to, že když přijedeš do porodnice, tak si na příjmu řeknete s manželem personálu, chceme být co nejdelší dobu spolu, a porodní asistentka ti podá info, jo dneska je volno můžete být spolu i celou první dobu porodní nebo prostě teď to nejde, nebo pak až rodičku odvezou můžete být spolu, těch variant je hodně.., hlavně si prostě o to řekněte, pak už je to o domluvě
když jsem si vybírala porodnici taky jsem dlouho váhala, já jsem se musela ještě registrovat v době krize, kdy hrozilo, že stejně registrovat k porodu nebudou, podolí a apolináře jsem vyloučila tehdy hned, protože o ně je strašný zájem a vybojovat si místo v ní, ti stejně nezaručí, že tě pak odmítnou, vinohrady tenkrát do vyřešení krize nebrali, takže volba padla na bulovku, na každé porodnici něco najdeš, co ti nebude vyhovovat, mnohé kamarádky bulovku chválí, jinde jsem četla špatné zkušenosti, já už spíš myslím jen na to, ať je vše ok při porodu 🙂

kvetinkaivanka
20. črc 2011

@wosk jo,jo,na hekárně jsou většinou dvě rodičky v jedné místnosti,která nemá dveře,je průchozí. Ale v den,kdy budeš rodit,mužeš být sama,nikdy nevíš!Mužeš jít rovnou na porodní sál.....koukám,že bydlíš kolem Mělníka.Tam je taky porodnice,tam nechceš?

wosk
20. črc 2011

@kvetinkaivanka nad Mělníkem jsem zatím neuvažovala,spíš o Nerátkách, ty všude chválí. Přijde mi, že je to na té Bulovce hodně o tom, co by mohlo být spíš než o tom, co bude. Jako že ano, můžu tam být sama, ale taky nemusím, může se stát to, ale i ono ☹ Vzhledem k tomu, že to bude naše první mimčo a přijde mi všechno kolem jako "šílená věda", jsem ráda, když je něco jasně(ji) dané, jako to, že může být můj doprovod pořád se mnou a pod. Mám z toho troch strach a ještě představa, že tam nebudu mít podporu... A ty jsi byla jinak spokojena?

kvetinkaivanka
20. črc 2011

@wosk já tě chápu,taky jsem tam rodila poprvé a chtěla jsem být s manželem ☹ O Mělníku jsem tady četla docela chválou,tak mě to napadlo.Já bych teď raději volila jinou porodnici,ale to je jenom muj názor,jinak je tady hodně pozitivních hodnocení.Už to budou dva roky,co jsem tam rodila.

wosk
20. črc 2011

@kvetinkaivanka sice jsou to 2 roky, ale to by to tam museli předělat, aby to fungovlo jinak než dřív. Já jí úplně nezavrhuji, ale začínám přemýšlet, jak si vlastně ten porod představuji a co bych chtěla a nechtěla a proto i řeším jestli Bulovka ano nebo ne. Zkusím se kouknout i na ten Mělník. Třeba se ozvou i nějaké po tobě rodící maminy a řeknou, že je to jinak, ale tomu moc neveřím 😖

kvetinkaivanka
20. črc 2011

@wosk doporučuji i porodní plán 😉 posílám link na Bulovku,je tam fotogalerie i jak to tam vypadá
http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/praha...
v Mělníku pracuje moje gynekoložka a kdybych to věděla dřív,tak bych si raději vybrala ten Mělník 😉 ale to je taky jenom muj názor.

wosk
21. črc 2011

@kvetinkaivanka dík za odkaz,problém je v tom, že je to dlouho neaktualizované - 2009. Píšou tam, že v 1. době porodní tam s tebou může být doprovod celou dobu (a u tebe to třeba vůbec nebylo možné) a doprovod 2 osob (na stránkách Bulovky je z kapacitních důvodů povolena jen jedna) a pod. Bulovka aktualizuje podle mě jenom své stránky (a to kdo ví jak často), ostatní vůbec, takže všechny ostatní mají asi starší inforamce, dle data katualizace, nicméně to vypadá, že dřív šlo skoro vše a nebyl problém a teď jako by se vrátili k nečemu ještě staršímu a méně příjemnému pro rodičku. Jdu kouknut na ten mělník 😉

kvetinkaivanka
21. črc 2011

@wosk je to tak,že napsané to tam je,ale spousta věcí z toho neplatí!Teda u mě neplatila ☹ Stejně tak i u nich na stránkách.Já jsem ti poslala ten odkaz víc kvuli fotkám,jestli tě i zajímá jak to tam vypadá.Před porodem jsem to já nikde neobjevila,tak jsem chtěla pomoct 😉 já jsem se na ten Mělník dívala jenom nedávno,ze zvědavosti 😉 Na Bulovce se mi nelíbilo ani oddělení šestinedělí-standartní pokoj.Hodně maminek na jednu sprchu a toaletu ☹

afiserova
24. črc 2011

Ahoj holky, nečetla jsem celou diskuzi, ale mám dotaz na ty, co tam v poslední době rodily. Co je pravdy na tom, že vás po porodu na Bulovce nenechají tři dny dítě nakojit? Argumetuje se prý tím, že dítě má na tři dny zásobu ještě z pupečníku a není třeba ho kojit. Mně to přijde teda úplně jako z jinýho vesmíru (hlavně s ohledem na rozběhnutí laktace a taky se přece propouští z porodnice na základě váhových přírůstků dítěte zhruba po těch 3-4 dnech), ale prý se tam toto děje. Je to fakt pravda nebo jenom nějaká fáma?

kvetinkaivanka
25. črc 2011

@afiserova tak to je jenom nějaká fáma!Je to teda dlouho co jsem tam rodila,ale miminko má každá maminka u sebe hned,jak jen to jde,takže nikdo kojení nezakazuje.

afiserova
25. črc 2011

@kvetinkaivanka Díky za odpověď. Já jsem si to myslela, připadá mi to padlý na hlavu v 21. století, to je asi nějaká z neznámého důvodu zkreslená informace...

duppe
27. črc 2011

Holky jak je to s epidurálem? Platí se za něj na bulovce? A kolik? Děkovala 🙂 😵

krtek.93
27. črc 2011

@afiserova : V únoru argumentovali dvěma dnama "zásob" jenom v tom smyslu, že je zbytečný dítě ty první dny dokrmovat, že když brečí, nemůže to bejt hlady, protože má zásoby. Malá se narodila v 6 ráno a zhruba od 11 jsem jí měla u sebe - nonstop až do odchodu domů, takže naopak - kojení mi bylo doporučeno přes den každý dvě hodiny až do půlnoci, pak klidně nechat vyspat (pokud teda dítě usne a neřve celou noc jako to naše 😀), ale maximálně šest hodin bez přiložení. (Já teda si nějakou tu glukózu druhej den vyprosila, protože malá brečela první noc fakt hrozně, přišlo mi, že potřebuje to bříško aspoň trochu zaplnit - zásoby nezásoby).

kvetinkaivanka
27. črc 2011

@duppe já jsem za epidurál platit nemusela.myslím,že žádná porodnice v Praze nemá poplatek za epidurál 😉

meri
28. črc 2011

@afiserova Já tam rodila 2x, naposled v květnu a miminko jsem měla u sebe už 5h po porodu, cítila jsem se dobře. Byly vedra, tak nám doporučovali glukozu, než se vytvoří mlíčko, ale stejně mi 2.noc celou prožvala. Jinak přikládat každé 2-3hodiny

martinalibor
28. črc 2011

@meri Mohla bych se jen zeptat zda-li jste měla "přítele/manžela" u porodu ? A zda-li Vám ho tam pustili bez problémů hned od začátku nebo až na samotný porod ?

duppe
30. črc 2011

holkyyyy, jak dlouho nechávají na Bulovce přenášet? nebo je to indi - vindi ??? 😕 😀

duppe
30. črc 2011

@martinalibor ahojky, jak jsem byla na KO v porodce tak se na to jedna těhule ptala a bylo jí řečeno, že stačí ať mají při sobě těch 500kč co se za manžela/partnera platí a záleží jenom na těhuli od kdy chce mít partnera u sebe, takže si to určuje sama a může tam tedy být od začátku až do konce 😉 😵

martinalibor
30. črc 2011

@duppe fakt jo ? No tak pokud to tak opravdu je, tak to je super 🙂 Právě, že někdo i říká, že pokud je na "hekárně" ještě někdo, tak tam přítel nesmí :( tak nevím no. Ale díky moc za odpověď 🙂

kvetinkaivanka
30. črc 2011

@martinalibor mě taky řekli,že to není problém a nakonec byl ☹ pokud bude s tebou někdo na hekárně,tak musí souhlasit,že tam můžeš mít manžela.
@duppe to neporadím,mě vyvolávali porod přesně v den termínu 😉

pavlinka_zetko
30. črc 2011

@afiserova Ahoj, to s tím kojením je opravdu blbost. Hned na sále se ho snaží dát na prso.

pavlinka_zetko
30. črc 2011

@martinalibor S tím partnerem u porodu je to tak, že na hekárně jsou tři kóje po dvou. Pokud jsou na jedné kóji dvě rodičky, tak pouze pokud se obě domluví, tak tam partnery pustí. Jinak to nejde. Ale jednou když jsem byla na monitoru, tak tam přišel partner jedné rodičky z hekárny, která tam taky nebyla sama, a nechali je spolu aspoň na chodbě. Stát se samozřejmě může, že tam bude hodně narváno, ale když to jde, tak se snaží vzít tu v pokročilejším stádiu rovnou na porodní box, aby ta druhá na hekárně byla sama a partner za ní mohl jít. Já když jsem rodila, tak jsem z vyšetření šla rovnou na box, z těch 4 nebo 5 boxů co tam mají jsem byla jediná a na hekárně byla jenom jedna mamina. Zase takový průchoďák to není.

bibika1
30. črc 2011

@duppe Přenášet nechávají 10 dní (desátý den je nástup nahoru na gynekologii ) , s vyvoláním se začíná pozvolna , nejdříve udělají oxytocinový zátěžový test, pak se postupuje podle toho, jak jsi k porodu připravená. Někdo to má rychle za sebou, někomu to trvá i několik dní, než porodí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru