Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

lubinkova
30. kvě 2013

@zuzicek na procházku jsme šli hned druhý den po tom, co nás pustili 🙂 (to už byl malému týden... ale šla bych druhý den, i kdyby nás pustili po třech dnech, jak bývá zvykem..) 🙂

kacikaci
30. kvě 2013

@lubinkova já právě poprvé taky neměla moc informací, a tak se ptala sestřiček, bylo mi řečeno, že někdo má prostě mléka méně, a všechny tyhe s prominutím žvásty, bohužel jsem jim jako nezkušená věřila, nakonec se mi nepovedlo nikdy plně kojit a i tohle trvalo jen tři měsíce ☹ nesvádím chybu jen na ně, měla jsem mít víc info už z domova, z knížek, z netu, apod. ale když jsem se ptala tak ani tak nepomohly ☹

alyssa.anna
17. čer 2013

Tak jsme se narodily na Bulovce. Musím říci že platí to, co jsem se tu už dočetla. Záleží hodně na lidech. Některé sestry na novorozeneckém byly zlaté, poradily, byly ochotné, jiné byly neutrální a pak teda jedna byla na pěst. Tu jsme vysloveně obtěžovaly, tvářila se jak svatá dala, člověk si pak připadal jako idiot.... no, ale ty hodné převažovaly. Měla jsem SC, takže jsem si pobyla i na JIPce a tam byly sestřičky moc hodné. Pomohly najít kdeco v taśce, ochotně daly co člověk potřeboval.... Takže kdyź to tak zhodnotím - staraly se o nás dobře, až na vyjímky tam byli hodní, jídlo nic moc (ale člověk tam není na all inclusive že) a co člověk potřeboval, to dostal (tedy jen těch plen by mohlo být více zvlášť ze začátku, když s nimi člověk bojuje). Každopádně, bude-li někdy v budoucnu druhé mimi, šla bych tam rodit znovu

kacikaci
17. čer 2013

@alyssa.anna gratuluju k mimču, ať jsre zdraví!!!
můžu se zeptat, je tam teď hodně naplněná kapacita? byly maminky i nahoře ve 4. patře? byla možnost zvlit si nadstandart?

alyssa.anna
17. čer 2013

@kacikaci Když jsem tam byla, měli zoufale plno a někdo dokonce byl i v 5. patře na gyndě. Došly jim jednu chvíli i ty pojízdné postýlky. Nadstandard byl složitější, ale když jste si o něj ŕekli a uvolnilo se místo (byl pořadník), tak Vás přestěhovali.

gemini255
21. čer 2013

@alyssa.anna ahoj presne to stejne, ja som mala tiež posledný ultrazvuk v 30tt u mojej doktorky a tento týždeň v poradni žiadne, len ozvy srdiečka a žiadne pásy monitor nič ☹ a som sa aj pýtala a že ultrazvuk až v 40tt tak ak porodím skorej, bude to kinder surprise, vôbec neviem aké veľké mimi mám v brušku

alyssa.anna
21. čer 2013

@gemini255 No tak já porodila nakonec 36+3tt, neměla jsem páru jestli je malá otočená, jak je velká, jestli má dost vody....UTZ jsem měla až při vyšetření před sekcí, takže v poradně jsem se taky ničeho takového nedočkala a první monitor jsem měla také asi 3 hodiny před porodem

misha85
30. čer 2013

Ahojky holky, dámy, mladé pani a slečny.
Nemocnici na bulovce jsem si vybrala, protože jsem jí měla nejblíže od bydliště. Tak, že to byla jasná volba.
Před porodem jsem navštěvovala předporodní kurzy a musím říct, že to bylo poučné a člověk si z toho něco vezme.
Jinak k porodu. Musím říct, že vše bylo na jedničku. Doktoři, sestřičky, porodní asistentky, sestřičky co se starají o novorozence, pediatři a i doktorky a doktoři co se starají o nás maminky byli strašně hodní, vstřícní, ochotní atd....
Všem můžu doporučit 🙂

helen_8
10. črc 2013

@misha85 To ráda slyším. Kterého lékaře jsi měla u porodu?

koncita
10. črc 2013

Rodila jsem plánovanou sekcí na Bulovce a pokud bude ještě další miminko půjdu tam zase...sice jsem měla poporodní depresi, takže jsem byla psychicky na dně, ale v podstatě jsem tam byla spokojená...personál vesměs v pohodě 😉 na toho blonďatýho anděla z Jipky nezapomenu 😉 a jestli můžu poradit někomu, kdo se tam chystá rodit - ptát se, ptát se, ptát se...nebát se a říct si o radu, o pomoc, oni to jinak ty sestry berou tak, že jste v pohodě a nic nepotřebujete (nespoléhejte na to, že by se měly starat a vyptávat automaticky samy od sebe, na to tam asi prostě není čas). Takže jakmile je problém s kojením nebo si nevíte rady, hned skočte za nima na novorozenecké a vyžádejte si pomoc, oni vám nakonec rádi pomůžou 😉

helen_8
10. črc 2013

@koncita Díky. Já slyšela i od známých maminek, které tam rodily, že byly spokojené. Já jsem naštěstí taková, že se nebojím zeptat se a říct si o radu. Navíc tam chodím k paní doktorce Mikyskové, která je úžasná ženská a moje kamarádka tam dělá vrchní sestru na gyndě, tak snad je to dobrá volba. 😉

koncita
10. črc 2013

@helen_8 Jj, tato doktorka je super 😉

misha85
22. črc 2013

Pani doktorku Mikyskovou znam osobne. V den kdy jsem rodila, mela zrovna službu tak, že se o me starala, ale bohužel ve tři hodiny sjim končí služby a střídaji se. Pani doktorka přišla řekla mi to popřála ať mi to dobře dopadne a předala me do rukou mladeho p. doktora Vláčila křestní si ted nevybavim. Každopádně byl hrozne fajn i porodni asistentka.
A to, že je nejlepší se vickrat zeptat, nebo poprosit o radu je pravda.
Všechny sestřičky jsou mile a ochotne.

sofinulik
27. črc 2013

@kacikaci ja to mela taky tak a kojila jsem nakonec jen dva mesice....byla jsem nastvana, s porodem ok, ten nakonec skoncil sekci a tak rozkojeni slo hůr, no sestricka koukla na moje prsa (mam je mensi) a prohodila: no, s timhle ji nenakojite....at vam prinesou z domova kloboucky....(fakt strasne taktni od ni 😢 ) tak manza hned prines, kojila jsem s nima ale jak rikam kratce....mrzi me do ted ze mi vic neporadili, ze jsme to mohli zkusit i kdyz mam mensi prsa a bradavky, no jako prvorodicka jsem taky vse verila co rekli, ted tam budu uz v zari rodit znova, pravdepodobne planovanou sekci a chci si podle moznosti dat na to vetsiho majzla a jen tak se nevzdat....vic zkouset....taky nerikam ze to je jen jejich vina ale myslim si ze z velke casti jo...jinak celkove nemam co bych vytkla....

zrzzynka
15. srp 2013

Ahojky, jsem celkem mile překvapená 🙂
Na Bulovce jsem registrovaná a za 14 dní tam mám začít předporodní kurzy - někdo, kdo se připojí, ať nechodím sama? 🙂
Jinak jsem ráda, z porodu jsem pos....až za ušima, tak je fajn slyyšet pozitivní recenze 🙂) 😉

paulie
27. srp 2013

Holky, prosím vás, co všechno je potřeba mít s sebou do porodnice, resp. co se na Bulovce dává a co ne. Potřebovala bych to co nejrychleji pro kamarádku ...
Dávají se tam nějaké plenky (aspoň na den)? Nějaká mazací kosmetika na zadeček? Jsou tam oblečení (košile) a ručníky pro mamky, nebo je potřeba si donést vše svoje? Co poporodní vložky? Jsou k dispozici látkové plenky na utírání, apod?

Díky moc 🙂

vicky007
27. srp 2013

Plenky se dostávají-myslím že nám dávali 6ks/den, pokud to došlo, nebyl problém si říct 🙂 Mazací kosmetiku už si nepamatuju, ale něco málo tam bylo
Pro maminky tam byly k dispozici košile. Pokud se ušpinily, nebyl problém si je jít vyměnit-byly volně na chodbě před sesternou a poporodní vložky se také dostávaly, když došly stačilo poprosit a daly další

Co jsem měla svoje tak jedině vlhčený ubrosky

vicky007
27. srp 2013

@paulie jo a oblečení pro miminko na pobyt na porodnici bylo také od nich, své jsem měla až na cestu domů

gabri80
20. zář 2013

@vicky007
@paulie
@misha85
@koncita
@alyssa.anna
Holky prosím poraďte mi - kolik plínek s sebou do porodnice? Dávají tam nějaké zadarmo? Já rodila u Apolináře a tam jsem jich dostala 10 ks a zbytek už jsem musela mít svoje..kamarádka bude brzy rodit a netuší kolik si jich má sbalit. Děkuji moc

koncita
20. zář 2013

@gabri80 sestřičky z novorozenců chodily každé ráno a dávaly plenky, myslím, že to bylo 6ks denně, ale já jednou zkusila říct o víc a nebyl problém...a stačilo to, z domova nebylo potřeba brát na mimčo fakt nic 😉

gabri80
20. zář 2013

@koncita Moc děkuju 🙂 kamaradka mi tvrdila, ze ma z porodnice nejaky papir a tam ze je pry napsano ze ma mit vlastni plinky, tak je z toho zmatena 🙂 ale ty jsi rodila nedavno, tak snad to bude porad stejne 🙂 dekuji moc..

lennus
25. zář 2013

Maminky, je pravda, že na Bulovce s vámi nemůže být partner na hekárně a přizvou ho, až když se rodí na sále v poslední fázi? Docela mě to překvapilo, partnera tam rozhodně chci po celou dobu. Tvrdila mi to kamarádka, která tam před 1,5 rokem rodila. Díky.

vicky007
26. zář 2013

@lennus mají to tak, že pokud je plno, a na hekárně je více maminek na pokoji, tak tatínek je venku, ale může být jakoby přededveřmi a normálně za ním můžeš jít, já teda nemohla ležet ani u jednoho porodu (u druhého teda manžel přijel na poslední zatlačení, proptože předával starší babičce🙂, takže jsem tam chodila a chodila 🙂
Ale když je volno tak se snaží umisťovat maminky jednotlivě a pak není problém

kacikaci
26. zář 2013

@lennus měla jsem tam u obou porodů manžela i na hekárně, maminek bylo dost, ale naštěstí jsem měla jednu místnost i se sprchou pro sebe v obou případech..

lennus
1. říj 2013

Holky, info z Bulovky od mé doktorky, vedoucí porodního, které mě moc nepotěšilo: Záleží na situaci na porodním sále. Pochopitelně se snažíme vyjít vstříc všem, jak jen to je možné. Jsou dny, kdy tu máme najednou pouze 1-3 rodičky, každá pak má svůj pokoj a partner tu může být, jak dlouho chce. Pak nastane náhle třeba změna počasí, kdy přijde najednou 8 rodiček s odteklou vodou, porod může trvat delší dobu a partneři tu z provozních důvodů nemohou být. V takové situaci je partner volán na porodní sál až na posledních několik hodin, kdy je rodička už na vlastním porodním boxe.

jennyska
29. říj 2013

Ahoj Maminky @lubinkova @kacikaci @alyssa.anna @gemini255 @lennus @vicky007 @gabri80 @vicky007 @paulie @zrzzynka @sofinulik

mohly byste svou zkušeností s Porodnicí Bulovka přispět do naší společné, maminkovské Wiki knihovničky Modrého koníka? Píšeme si do ní vždy základní údaje o všem těhotenském, mateřském atd. a vedle toho i cenné zkušenosti, rady, tipy, které si píšete právě i tady do fóra 😉

Pokud svou zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-bulovka pomůžete spoustě těhulkám, které si svou porodnici vybírají a právě zkušenosti jsou to, co hledají! 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den.
Janča

lennus
11. lis 2013

Holky, vy, které jste rodily na Bulovce. Je možné si vybrat polohu při porodu nebo vás nutí být v té závěrečné poloze v leže? Moc díky!

kacikaci
18. lis 2013

@lennus v leže, mě teda nechali dost dlouho v poloze v leže na boku, protože jsem tak měla silnější kontrakce a šlo to lépe, ale na závěr mě stejně přetočili na záda 😒

vondandy
23. lis 2013

@lennus , na uplny konec klasicky v leze, ale nezkousela jsem se ptat... Ale treba monitor mi taky chteli tocit v leze, ale to pro me bylo nepohodlne, tak se bez problemu slo domluvit na sezeni v kresle.. Ptat se,ptat se, v ramci moznosti si trvat na svem...casto jedou podle sablon ze zvyku a pohodlnosti...

brsh
24. lis 2013

@lennus ja tam ted chodim na predporodni a myslim, ze zrovna na Bulovce Ti vyjdou dost vstric. Hodne se jede podle zajetych koleji, ale kdyz prijdes a od zacatku hlasis, co bys rada, tak s tim problem nedelaji. Navic budou uplne novy saly, tak se snad mame nac tesit 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru