Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

myky
8. led 2009

Se mám na co těšit. Budu ubulínek, ale šťastná 😀 .

Holky, když se rodí normálně, musí se oholit dole úplně všechno, nebo stačí jen okolí pochvy? Vim, že je to takovej blbej dotaz, ale šrotuje mi to, no 😅 .

petua
8. led 2009

Myky: Podle jak jsou zvyklý 🙂 , každopádně můžeš to odmítnout úplně.... Já tenhle "problém" řešit "nemusim", aspoň něco 😀 😀

myky
8. led 2009

Petua, tak to máš dobrý 😵 . To se jako vyholuješ komplet úplně normálně, nebo se holit nenecháš 😕 ? Asi si vezmu gelík a žiletku a oholim sama v porodce, jak řeknou. Teda doufám, že to ještě zmáknu 😀

petua
8. led 2009

Já se skoro komplet normálně.. 😅 Akorát teď je to teda čim dál těžší 😀 😀 😀 , takže doufam, že to před tim porodem budu schopná nějak zvládnout.. Já nevim, je to věc názoru, ale mně by to přišlo strašně ponižující, kdyby to měla dělat sestra, to se snad radši doma pořežu... 😅 😀 😀

plechajda
8. led 2009

ja teda jela uz z domova jako holatko :o) 😀

myky
8. led 2009

No právě, taky si nedovedu představit, že mě tam holí sestra. Já doma oholím jak jsem zvyklá a když to bude málo, tak doholím tam sama ve sprše, nebo řeknu manžovi 😵 . Taky mi to příjde čím dál těžší. Nebo to oholím fakt úplně všechno a bude 🙂 .
Plechajda, holátko 😀 . Jsi mě pobavila 😉 .

lucinka01
8. led 2009

Holky, určitě se oholte doma. Já to v tý porodnici zažila (nenapadlo by mě, že mě na císaře budou chtít oholit komplet) a bylo do děsný. Fakt jsem se bála.

petua
9. led 2009

No, jak jsem psala - pro mě by to bylo za prvý hrozně potupný 😅 , a za druhý - moc dobře vim, co mam v nemocnici k dispozici za žiletky, děs běs, to byla vždycky moje noční můra, někoho holit (myslim jako kdekoliv), protože tim to prostě nejde 😠 😠 😠 - takže pokud vás někde poškrávali, pořezali, tak za to fakt ve většině případů nemůže ta sestra, ale to nemožný vybavení 😠 🙄 🙄

myky
10. led 2009

Petua to znám. Ty hrozný, obyčejný, jednorázový žiletky 😖 . Já si v každém případě beru svojí žiletku z domova a ještě asi oholim doma všechno. Dám na vás zkušenější. Tam jen ještě přejedu úplně do hladka. Je fakt, že to asi bude lepší i po porodu. Žádný chloupky nebudou vadit při krvácení a očistkách.

aluskas
10. led 2009

Taky jsem se chtěla oholit doma, ale ve 33.týdnu mi praskla voda, takže jsem do porodky odjela zcela nepřipravená 🙂 ..teda částečně jsem oholená byla, ale pro jistotu mě tam oholili úplně, kdyby jsem šla na císaře.
Upřímně řečeno mi to v tu chvíli bylo úplně jedno co se mnou dělají. Sestra byla ale supr, pořezání žádné.
Naštěstí to nakonec bylo zbytečné, rodila jsem přirozeně a vše dopadlo dobře.
Na Bulovce, i když jsem tam původně rodit neměla, jsem byla naprosto spokojená.

Myky, upřímně si neumím představit jak se v porodnici v kontrakcích holím. Jestli to zvládneš, tak jsi borec 😉

ozzieboo
10. led 2009

Ahoj holky,

taky budu rodit na bulovce 🙂 ...v kvetnu

myky
10. led 2009

Aluska 🙂 , no já bych se oholila hned na začátku. Snad nejsou ty kontrakce hned tak rychlé, ne 😅 ? Třeba po těch 10-15 minutách a řeknou, že se otvírám a budu rodit, tak bych se oholila. Ale taky už jsem to řešila. Ono je to těžké už teď a to nerodím. To břicho je velikýýýý 😀 . Tak možná oholí manža. Sestřička by mě navíc chtěla holit v leže a to mě je na omdlení. Já na zádech nemůžu ležet vůbec. Vždycky mi mrňous skřípne velké cévy a jsem schopná omdlít i v leže 😒 . Ale přesně, jak píšeš. Člověk nikdy neví, jak to bude. A třeba mi bude úplně jedno, co se mnou bude, jen aby bylo mimčo OK 😉 . Já spíš mám povahu, že se musím na všechno předem připravit. Promyslím všechny možné varianty a krizové situace a snažím se na ně připravit. No a pak je všechno jinak 😅 . Ale holt si nemůžu pomoct a špekulju.

aluskas
11. led 2009

Myky,ono u každého je to jinak. Slyšela jsem i holkách co kontrakce skoro vůbec necítily. Já třeba měla kontrakce 2 dny malé a pak zničehonic úplně šílené (ty trvaly zhruba 6hodin) a přitom jsem se neotvírala.Byla jsem pořád na 2cm, až pak asi po těch 4h šílených kontrakcí jsem se konečně začala otvírat, ale pro změnu mi zase nechtěla zajít branka, takže mi dávali něco do kapačky. No já si užila porod se vším všudy.
V neděli odpoledne mě přivezli do porodky a Mathiásek se narodil až ve středu před půlnocí.

Jinak já mám také vždy promyšlené všechny varianty, zjištěné všechny informace atd...Má rodina ze mě šílí 🙂),
ale příroda někdy překvapí.
Koukám, že už to máš za chvilku, tak držím palce. A nejlépe se nech asi oholit od manži...můj manža se na to těšil, ale nakonec se nedočkal..tak snad tentokrát to vyjde 🙂

sylvka
11. led 2009

Ahoj kocici,mě porod vyvolávali asi 2 týdny před termínem,protože jsem měla těhu cukrovku a martin už vážil 4kg.nechala jsem si to líbit,ale myslim,že kdybvy tam nenaběhla moje maminka,tak bych rodila ještě později.rozhodně je zvláštní,že jak tam naběhla tak mi protrhl doktor ňáký ty blanky a bylo to hned ....oni se tam ty doktoři hrozně střídali a vizita tim stylem že jsem se těšila až přijde,že jim řeknu ja mi je zle a on dr.nakoukl mezi dveře a povídá:v pořádku???a zabouch.to bylo NA GYNDĚ.jinak mi ty sestry říkaly ,že jsou tam holky na vyvolání i tejden! no ale nechtěla jsem tě strašit,jak řikám na porodnici jsou sestry super 🙂 a na sále taky. 🙂

myky
11. led 2009

Aluska 🙂 , mě se taky smějou, když mi pak nic nevýjde. Ale samozřejmě, že né ve zlém 😉 . Manža se asi hrdinsky ujme čehokoli, ale z holení má zrovna strach. Ani se mu nedivím 😀 . Jak tu tak čtu o porodech, je to asi hrůza hrůz 😅. Nechám se překvapit a snad budu mít štígro a nějak porodim. Já mám asi docela srůsty v břiše,tak jsem na to zvědavá. A jo,jo, máme to už za pár 😵 .

petua
16. led 2009

Ahoj holky, potřebuju se na něco zeptat 🙂 .
Posunuli nám o týden předporodní kurzy, takže ten druhej blok nám vyjde zrovna na dobu, kdy bude manžel na horách ☹ ☹ . Nevíte náhodou, jestli je možný se tam domluvit a jít na ten druhej blok třeba s jinou skupinou v jinej termín..?

akras
17. led 2009

Petua, já myslím, že jo. Taky jsem se měla původně domlouvat na absolvování těch setkání s doktoro nějak v předstihu. Ale stále doufám, že to ještě stihneme, pokud budu rodit v termínu. Když ne, tak snad alespoň to jedno teď za 2 týdny a to druhé si kdyžtak odbydu už naostro 😉
Tak prostě zavolej PA a zkus se s ní domluvit 🙂

glumy
18. led 2009

Ahoj, chodím na kurz v úterý od 18.00 a PA říkala, že nám dá vědět SMS, jestli kurz bude nebo ne-e. Ale žádná SMS mi nepřišla, tak nevíte někdo, jestli kurz je nebo není? Díky 😅

karpisek
19. led 2009

glumy: Ahoj. Mně taky žádná SMS od PA nepřišla, takže předpokládám, že tento týden kurz není 🙂

glumy
19. led 2009

karpisek: Ok, díky, já jen, abychom o něco nepřišli 😎

petua
19. led 2009

Holky, za to mně přišla sms ve čtvrtek, měli jsme začínat s kurzem teď 22.1. - tak že prý se posouvá. Tak asi je PA fakt někde na lyžích a vy to taky tenhle týden nemáte 😉

karpisek
19. led 2009

petua: to máš štěstí, že Ti přišla SMS, že se to posouvá. Ten náš kurz byl taky posunutý (o 14 dní), ale PA SMS poslala na špatné číslé, takže jsem jela natěšená přes celou Prahu a nakonec zbytečně... 🙂

petua
26. led 2009

Holky co chodíte na kurzy, prosim vás kde že to přesně je?? Nějak nerozumim tomu "v těsném sousedství porodních sálů ve 2.podlaží" - buď jsou tam dvoje sály, nebo jsem blázen 😀 , protože když se tam vejde, tak jsou přece porodní sály hned kousek od vchodu na stejným patře jako se tam vleze (s tim že beru ten vchod jakoby vzadu, obejdu tu budovu do takovýho kopečka, zepředu ani nevim, jestli se tam dá nějak projít...)..
Tak kde že jste to přesně byly? 😀

karpisek
26. led 2009

petua: Neboj, určitě to najdeš. Vejdeš tam hlavním vchodem a dostaneš se do takové chodby, kde jsou židle (napravo pak je vchod k porodním sálům). A tam už určitě narazíš na spoustu ostatních těhu 🙂 V této chodbě si nás PA vždy vyzvedne před kurzem a pustí nás do takové malé tělocvičny (od vchodu rovně)

petua
26. led 2009

Karpisek: Ale co je právě hlavní vchod, to mi neni jasný 😅 😅 😅
Je to takovej ten vzadu, jak je tam těh.poradna (kde se i registruje) a gyn.pohotovost, nebo vepředu, blíž od hlavního vchodu do nemocnice? Tomu já právě nerozumim 😀 😀 My tam právě poletíme na poslední chvíli, tak bych tam nerada vpadla ke konci probíhajícího kurzu 😀

akras
26. led 2009

Pet, já myslím, že hl. vchod je to u té gyn pohotovosti, jak se registruje, tam, kde jsou porod. sály a UTZ. 2. podlaží je to proto, že ta budova je takhle dokopce, takže pod úrovní tohodle hl. vchodu je vlastně ještě 1. podlaží (pod kopcem). 😅 Je to zmatek 🙂

mifka82
31. led 2009

Ahoj, mám pár otázek 🙂 . Jak je to v porodnici s jednorázovými plínkami a poporodními vložkami? Jsou celý pobyt k dispozici nebo je nutné si je přivést z domů? A jak je to s ručníky či osuškami po koupání? Dovést vlastní? Dávám dohromady co si vzít a v tomto nemám jasno ☹ Díky 🙂

glumy
31. led 2009

Mifka82: ahoj, na kurzu nám PA říkala, že vložky sice v porodnici jsou, ale že je lepší vzít si ještě nějaké svoje a stejně tak ty plínky, myslím, že dávají pět plen na den. A ručníky taky svoje 😉

mifka82
31. led 2009

Díky glumy 🙂

jirinkas
3. únor 2009

Ahojky, prosím chodíte na Bulovku na těhucvičení? V jakým tt jste začaly a jaký to je? Díky moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru