Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

dagmik
22. srp 2007

blacklucka: tak nějak....taky je mi zle při pomyšlení na běžící pás, proto hledám něco méně frekventovaného a spíš s osobním přístupem, proto mne dostala ta zpráva o rekonstrukci, v pátek jdu do poradny, tak snad se už dovím konkrétnější informace.

blacklucka
22. srp 2007

Dagmik-tak mi prosimtě napiš co zjistíš, no doufám, že nebudu muset rodit jinde 😒 to netuším jakou porodnici bych si vybrala

dagmik
22. srp 2007

black: no to já právě taky teda ještě netuším a to jsem proti Tobě trošku napřed 🙂 Přemýšlela jsem o Neratovicích, bydlím na Praze 8, tak bych to měla i docela blízko, ale doufám, že tam nebudu muset. Ještě mám v záloze Vrchlabí, ale tam bychom se s manželem vypravili asi už dopředu do nějakého penzionu, jinak fakt nevím.

dagmik
22. srp 2007

Jinak Ti samozřejmě dám vědět, jestli bude co 🙂

lenkazdenek
22. srp 2007

Dagmik,já se taky přidávám,sice bych se to asi dověděla za 14dní,ale čím dřív tím líp 😉
Já tam jdu hlavně proto že je to nejblíž(asi pět minut autem) takže fakt netuší kam bych potom jela rodit,navíc se ve většině porodnic musíš registrovat dřív 😝

kacabacka
23. srp 2007

blacklucka: ty jsi zase těhotná 😀 ?

hanik
23. srp 2007

holky, jezisi, nestraste?? 😲 ..ja chci rodit na bulovce ..mam ji za rohem ...a v kontrakcich objizdet prahu se mi fakt nechce 😖 ..nevim co me ceka a jeste do toho tohle. 😲 🙄
..jdu tam taky na predporodni kurzy, tak jsem zvedava, co reknou ..ale snad jen, ze budou furt fungovat a ze porodnici nezavrou? 😎

dagmik
23. srp 2007

hanik, všechny, co jsme tu v to doufáme, zítra možná už budu vědět více, tak podám hlášení. Já to tam mám taky kousek, taky nechci jinam.

dagmik
24. srp 2007

Takže děvčata, napsala jsem dotaz přímo do FN Bulovka a odepsal mi přímo pan ředitel, takže více informací už nám nedá asi nikdo. Zde kopíruji jeho odpověď:

Vážená paní,
v současné době probíhají v Gynekologicko-porodnickém pavilonu naší nemocnice, konkrétně novorozeneckém JIP, rozsáhlé rekonstrukce, na něž budou navazovat stavební práce na porodních sále a standardním novorozeneckém oddělení. Bohužel, vzhledem k špatnému technickému stavu budovy, nelze zatím dopředu přesně určit, v jakém období nebude možno v naší Gynekologicko-porodnické klinice rodit. V tuto chvíli Vám bohužel nemohu poskytnout příznivější odpověď. S pozdravem Ing. Petr Sláma, ředitel nemocnice

Tak jsem na tom zase stejně ☹, zase bez jistoty, že to půjde na Bulovce, už fakt nevím. ☹

dagmik
24. srp 2007

Dnes jdu ještě do poradny, tak uvidím, co mi řeknou tam, ale je jasné, že nic konkrétnějšího.

petty
24. srp 2007

Dag: Tak to opravdu není moc konkrétní odpověď 😒 Je to blbý, když člověk chce někde rodit a neví, jestli nebude zavřeno 😒 Možná by nebylo špatný se zeptat, s kterou porodnicí by případně měli dohodu, že by Vás jako rodičky Bulovky vzala, kdyby opravdu Bulovku na nějaký čas zavřeli...

lenkazdenek
25. srp 2007

Tak to je v háji,taky mám bulovku za rohem(jsem ze střížkova) a nikam daleko se mi nechce 😒 ani nevím kam bych šla kdyby byla bulovka zavřená ☹ jelikož do většiny porodnic se musíš hlásit předem

dagmik
25. srp 2007

lenkazdenek: já už jsem začala uvažovat o Neratovicích, v pondělí tam zavolám a pojedem se tam podívat, většinou jsem slyšela kladné ohlasy a také to není veliká porodnice, spíš menší s osobnějším přístupem a měla bych to taky docela blízko - já jsem z Chaber

lenkazdenek
25. srp 2007

Dagmik,já mám v Nera doktora,ale ten všechno posílá pokud možno k apolináři ,tak nevím 😕 navíc tam před 3 rokama rodila kamarádka a prej hrůza ,nechali ji tam 2 dny bez plodovky a nikdo se o ni nezajímal 😠 ,ale třeba je to teď jiný.
Mě od tamtud odrazuje spíš to že za nadstandart se považuje snad vše a vše si zaplatíš,ale jinak si osobně stěžovat nemůžu 🙂 takže tam možná skončím taky 😉 Ještě jsem uvažovala o Brandýse tak uvidím, při mém štěstí tu Bulovku začnou předělávat koncem října ☹

dagmik
27. srp 2007

lenkazdenek, no víš, ono se všude najde něco nebo někdy někdo se špatnou zkušeností, už jsem vzdala hledat bezchybnou porodnici s bezchybným personálem. Já jsem si pročítala ty jejich stránky a platí se tam sice za dost věcí, ale ne nějak moc, takže já počítám, že v nebližší době se tam vypravíme s manželem na návštěvu, abychom to prohlídli. O Brandýse jsem také něco zaslechla, tam myslím posílají z Neratovic, když mají plno. No uvidíme, jak to bude.

lenkazdenek
27. srp 2007

Dagmik,no právě že z Neratovic posílají buď do Brandýsa nebo na Bulovku 😀
Na druhou stranu musí mít bulovka náhradní porodnici kam bude budoucí maminy posílat(akorát je otázka která to bude 😕 ) ,ale ty to určitě stihneš ještě na bulovce 😉 navíc když ani ředitel neví kdy ta přestavba bude ,navíc pochybuju že to budou dělat přes zimu 😉 🙂
Koukám,že spíš utěšuju sama sebe 😀

ao
27. srp 2007

ahoj holky, pročítám to tady a moc nadšená nejsem. takové ty zprávy, že nevíme do kdy... to může být klíďo až do ledna/února 2008 a to jsme tam s únorovkami chystaly hromadný příjezd 😒
jdeme tam 13.9. na čumendu, tak se musíme ještě poptat..
včera jsem půl dne pročítala na aperio.cz reference pod popisem Bulovky a jsou tak 50 na 50. Koho rodil MUDr. Dvořák, tak měl porod co nejvíce přirozený a koho MUDr. Záhumenský tak naopak v klasické poloze na zádech 😒 Jak byste si to přály vy?

lenkazdenek
27. srp 2007

Ao,já tam jdu příští úterý na kurzy,tak se zeptám porodní asistentky a rovnou jestli se mám pro jistotu někde registrovat 😉 Já bych radši Dvořák z Mudr Záchumlenskýho mám po tom co jsem četla už teď vítr 😖

dagmik
27. srp 2007

No na zádech teda ležet nechci ani náhodou, to mi dělá problém už teď, je mi tak špatně, takže já to vidím něco jako v polosedě...

lenkazdenek
27. srp 2007

Dagmik,já si teda taky nedovu představit,že bych v bolestech ležela 😝
Mám pocit,že v těch Neratovicích mají njáké speciální polohovací lůžko 😕 ale jestli je to na Bulovce to nevím.

dagmik
27. srp 2007

Dneska už snad přímo na zádech nemusíš ležet nikde, na Bulovce určitě mají taky to polohovací, slyšela jsem to od holek, co tam rodily, i jsem to snad zahlídla na jejich stránkách...

Lenka: a ty chodíš do Neratovic do té nemocnice na gynekologii?

lenkazdenek
27. srp 2007

Dagmik,já tam mám gynekologa,ale nepatří přímo pod Almedu,má tam jen ordinaci ,ale na krev,EKG a jiná vyšetření mě nikam jinam neposílá.
To jsem ráda,že ji maj na Bulovce taky 🙂

ao
27. srp 2007

polohovací lůžko mají asi určo, jen mě překvapilo více zveřejněných dopisů doktorům, že Bulovka se začíná pod vedením MUDr. Záhumenského odklánět od přirozených porodů, kvůli kterým by jí volila asi většina z nás. Zastáncem je už asi jenom MUDr. Dvořák, který kdysi vedl CAP. Dále se tam psalo, že jeho manžela, paní Dvořáková tam už předporodní kurzy nevede, že od dubna pracuje v Neratovicích 😒
lenkazdenek: zeptej se zítra prosím a napiš

lenkazdenek
27. srp 2007

Ao,zeptám a napíšu neboj,ale jdu tam až 4 září. Jinak to že předporodí kurzy už nedělá paní Dvořáková vím,ale tahle paní se mi zdá aspoň po telefonu příjemná. Tak pak budu referovat 😉
Mám takový pocit,že na MUDr Záchumenského byly i njáké stížnosti od maminek 😕
Koukám,že jsem asi jediná která tam bude rodit v listopadu,takže třeba mi tam to jedno lůžko na šestinedělí nechaj 😀

hanik
27. srp 2007

dagmik, diky za info 😉 ..i kdyz teda neni vubec potesujici ☹

tak holky, ja chci hlavne porodit. ..uz je mi jedno jak, hlavne aby bylo kde. 😅 ..i kdyz ty vase infa ohledne Zachumenskeho ...tak z toho nemam moc prijemnej pocit. 😖 ..tak ale co jsem si procitala v Jake to bylo.. ..tak vetsinu doby porodu se staraj PA, tak hlavne narazit na nejakou prijemnou, protoze ta asi nejvic zneprijemni nebo zprijemni samotnou dobu v porodnici 😉 (teda si myslim. 😅 )

lenkazdenek
27. srp 2007

Hanik,já už to chci mít taky za sebou,na bulovce jsou příjemný sestřičky 🙂

dagmik
27. srp 2007

Lenka, snad ty sestřičky budou příjemný i jinde, třeba v Neratovicích🙂 Já to vidím tak, že já se na Bulovku nedostanu a pokud se mi to při obhlídce v Neratovicích zalíbí, tak možná už ji ani nebudu zkoušet. Pěkně mě štve, že ještě nevím, kam půjdu. Přece jen v každý porodnici chtějí, aby si s sebou člověk vzal trochu něco jiného a jak si pak mám balit tašku, když ani nevím kam ☹

vivian
27. srp 2007

lenkazdenek: zdravím Střížkov, já jsem taky ze Střížkova 😎
Chystám se rodit v Podolí, ale tam se má někdy od půlky října prý zase malovat, tak jsem fakt zvědavá, kde nakonec skončíme... 😀 Já budu asi taky rodit v listopadu. Mám sice termín 30. října, ale nepočítám, že bych rodila v termínu, u nás v rodině se tradičně přenáší, moje ségra měla taky termín 30. října a rodila až 15. listopadu 😅 A já jsem se taky narodila asi čtrnáct dní po termínu a moje máma taky... Rodinná tradice 😵

lenkazdenek
27. srp 2007

Dagmi,já myslím,že to stihneš i na tý bulovce 😉

Vivian,tak to jsem ráda,že tady nejsem z listopadu a ze Střížkova sama 🙂
Já mám pocit,že se nakonec dostanu až do prosince,zatím mám první termín 11,11 tak doufám,že to vyjde. Koukám,že snad všechny porodnice se rozhodly malovat a předlávat 😠 takže budu držet palce s podolim. Mě teď navrhovaly Motol,ale to je přes prahu a to se celkem bojím ☹

lenkazdenek
27. srp 2007

Vivian,odkud přesně ze střížkova jseš?Třeba spolu budeme drandit s kočárkama 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru