Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

elgereta
12. bře 2012

@quitko nejprve gratulace k dítku🙂 ...děkuji za vyčerpávající informace 🙂 chtěla bych jit na ten dvoulůžkovej nadstandart, tak doufám, že bude zrovna volnej🙂

hlavinka
12. bře 2012

Ahoj holky, prosim pekne o info.
Jak je to aktualne s otcem u porodu? Chteji za to penize, ale snad pry to neni mozne, ze by byl jen na to finalni tlaceni. A druha vec, praktikuji room-in s mimcem? Nebo ho oddeli? A muze rodicka rodit v ruznych polohach, jak chce ona? Nebo si musi vylezt na kozu a rodit podle prani doktora?
A jsou tam zdravotni sestry v pohode? Poradi s kojenim? DIKY

Moc dekuju za informace.

slunce_veruna
12. bře 2012

Ahoj holky,
co se tyce plinek tak bylo 6 na den, nezkousela jsem se ptat jestli mi daji vic, mela jsem jich par s sebou a obcas na ne i doslo, hlavne v noci (rozdavaly se rano). Vlozky byly neomezene na pozadani na sesterne. Prebalovaci podlozky neomezene na chodbe pod vahou.
@hlavinka Co se tyce otce u porodu tak uz stoji 1000,- od ledna, drive to bylo 500,- jak uz bylo psano, na hekarnu jen kdyz je tam maminka sama, takze kdyz prisel MM, tak jsme byli presunuti na porodni box abychom nerusili druhou maminku. Room-in je takovej okuchanej, po porodu ti ho seberou s tatinkem k mereni a vazeni, mezitim te zasijou a pak ti ho prinesou k prilozeni. Pokud je mimco v pohode tak ti ho nechaji 2 hodiny na sale. Pak ti ho vezmou na novorozenecke aby sis odpocinula a tam ti ho vykoupou a oblecou a muzes si pro nej dojit jakmile budes schopna s pomoci sestry dojit do sprchy, pak uz ti ho nechaji. Rodi se jenom na koze, na sale neni zadna postel ani jiny misto kde bys mohla rodit, na koze muzes byt v jaky poloze chces ale nakonec asi skoncis stejne v ty klasicky pro kterou je ta koza delana. Sestry jsou v pohode a poradi se vsim, jen se nebat zeptat.

hlavinka
12. bře 2012

@slunce_veruna Moc dekuju za info. Musim rict, teda zadna slava. ja jsem rodila v Podoli a manzela jsem mela celou dobu u sebe a bylo to dulezity, nez kdyby prisel jen na posledni pul hodku...Rodila jsem totiz docela dlouho (dele jak den).
ale diky

jirinkas
12. bře 2012

@quitko - gratuluji k mimču, přeji hodně zdravíčka 🙂

K té poloze - hodně záleží na tom, kdo u toho porodu je. První mimi jsem rodila v klasické poloze na koze (upřímně mě ani nenapadlo lehnout si jinak). U dvojčat jsem ležela na stole, který měl nejdřív sklopený ty podpěry noh - když jsem tam přišla, tak mi to furt přišlo divný, že tam nejsou, byly schovaný 😀 byla jsem v takovém pololehu-polosedu na zádech, než se šlo na věc, tak mi dr navrhla, jestli by to nebylo lepší na boku, což jsem zkusila, ale moc příjemný to nebylo, nakonec jsem skončila někde mezi polohou na zádech a na boku s jednou nohou na podpěře. Do klasický polohy jsem se dostala až na kontrolu poranění.

favofrenki
15. bře 2012

S Bulovkou jsem byla spokojená, porodní asistentky byli milé i přes frmol jaký byl v týdnu od 5.3 kdy byl několikrát STOP stav. Z kurzu jsem věděla jak to tam vypadá, ale je pravda že mě trochu mrzelo že na hekárně nejsem sama a že jsou slyšet maminky z ostatních pokojů přece jen trocha soukromí by se hodila. Pro mě jako prvorodičku nebylo příjemné slyšet křičet ostatní maminky a na konci mi bylo líto těch ostatních když jsem křičela já 🙂 Taky jsem díky frmolu skončila po porodu na 5p a prcek ve 3p ale hned druhý den už jsme byli spolu. Sestřičky na šestinedělí jsem nějak nepostřehla. Novorozenecké sestřičky byli úžasné i přes to že toho měli moc když bylo potřeba poradili.

peggylucka
3. dub 2012

Souhlasím s favofrenki.U mě to bylo přesně stejné na chlup .Rodila jsem 8.3.Jen bylo škoda ,že na novorozeneckém nedaly žadné informace ohledně kojení.Jen ,že máme každé dvě hodiny děťátko přikládat ke kojení.Neměla jsem hned mléko a sestřičky mi zapoměly říct ,že v vozíku mám glukozu.Až po druhé noci co malý ječel přišla sestra a když se mě ptala zda dávám glukozu koukala jsem na ni jak .... No při přijmu ( pěti maminkám ) v rychlosti nám vysvětlovaly co a jak a tak na pár informací zapoměly. V celku spokojenost ,jen škoda ,že tam mají takový frmol a nemohou se více maminkám věnovat. Lucie

nanyska
24. dub 2012

Rodila jsem na konci března. S přístupem personálu jsem byla moc spokojená, měla jsem akutního císaře a jak na JIP, tak pak na šestinedělí byly sestřičky moc příjemné. I doktorky byly naprosto fajn a takové empatické... Na novorozeneckém byly sestry hrozně milé i pan doktor (pediatr)....Jediné co teda bylo dost děsné bylo jídlo, ale já naštěstí měla vždy něco z domova. Každopádně je fajn, že k dispozici jsou plenky pro mimčo, podložka na přebalování (každý den čistá), pak také vložky dle potřeby, erární noční košile a župan. Člověk to nemusí tahat sebou.
Co se týká instruktáží, tak kojení mi "ukazovala" jedna ráznější sestra..no s malou jsme si k tomu našly cestu po svém. Člověk musí tak nějak věřit vlastní intuici. Koupání ukazovaly na novorozeneckém, takové v rychlosti, ale v celku to není žádná věda...
Musím říct, že jsem byla spokojená a s klidným srdcem Bulovku doporučuji.

kulich147
23. kvě 2012

Porod na Bulovce 2012
Ahoj, rodila jsem na Bulovce v březnu 2012 a musím říct, že přes hodně ne úplně příznivých informací o této porodnici jsem byla velice mile překvapena jednak perfektním přístupem doktorů, sestřiček, tak i maximálním vyhověním všech mých nápadů a i informovaností. Mohu opravdu upřímně doporučit, byla jsem velice spokojena. Rodila jsem podruhé, první porod byl u Apolináře, tam to bylo k nesrovnání horší ne jen péčí, hlavně vedením porodu a přístupem lékařů. Ale bylo to před 10 lety, tak snad se zlepšili i tam.
A musím hlavně pochválit přístup Dr. Mikyskové – perfektní, naprosto profesionální, díky jejímu zásahu se nemusel dělat císař.řez, když se vše v poslední chvíli zvrtlo a dcerka byla na světě během 5 minut – celá délka mé 2.doby porodní
Sestřičky na porodním sále byly velice ochotné, nic nebylo problém, ve všem vyhověly. Na šestinedělí je třeba se na vše ptát, ale i tam až na dvě sestřičky jsem byla spokojená. A ty dvě sestry nahrazovaly tři jiné, které byly moc prima.
Takže velká chvála

anika7
3. črc 2012

Rodila jsem na Bulovce v červnu 2012 a musím ji pochválit, sestřičky i doktoři se mnou o každém kroku komunikovali, chovali se šetrně, příjemně a zároveň byly nad věcí. Porodní oddělení i šestinedělí je zrekonstruované, vypadá to tam dobře a přátelsky, dokonce se dá říct, že se tam i dobře vaří. K mému překvapení se tam k pacientovi chovají jako k zákazníkovi. Super je, že vám hned po porodu dají dítě na břicho, pokud chcete, a partner ho může provázet ke koupání a měření a pak vám ho sám donese a můžete ho hned přiložit k prsu (než ho donesli trvalo cca 10min) a odpočívat s ním 2 hodiny... 🙂. Pokud jste ve formě vy i dítě a chcete, můžete si ho hned po porodu vzít k sobě na pokoj.
Doporučuju taky předporodní kurz, který na Bulovce probíhá - kde člověk zjistí, co a jak se tam provádí (přednáší porodní asistentka, lékař porodník a lékař z šestinedělí), o co si může říct, prohlédne si porodní sál i pokoje na šestinedělí a předem ví, do čeho jde.
Další výhodou Bulovky je, že oproti oblíbeným pražským nemocnicím jako je Podolí a Apolinář nemusíte, jak blázni vstávat k registraci k porodu na šestou a stát frontu. Stejně tak v poradně se nečeká na kontrolu hodiny...

kamisek82
20. črc 2012

Ráda bych také přispěla 3 týdny starým zážitkem z Bulovky.
Před dvěma lety jsem rodila císařským řezem dvojčátka v Motole. Protože je Motol pro mě přes celou Prahu, rozhodla jsem se tentokrát rodit na Bulovce. Od pár známých jsem měla dobré reference. I přesto se na mě někteří známí dívali vyděšeně, když jsem řekla, že budu rodit na Bulovce 😲
Musím pochválit poradnu, kam se chodí před porodem. Já navštěvovala rizikovou poradnu, kde jsem téměř vždy šla do ordinace na čas. V Motole nebylo vyjímkou čekat i 4 hodiny. Líbilo se mi, že jsem byla v poradně vždy u stejného lékaře, ten už si mě pamatoval, probírali jsme, jakým způsobem budu rodit, atd.
Protože jsem přenášela, musela jsem nastoupit 8. den po termínu do porodnice. Kontrakce už byly na monitoru patrné, ale zatím slabé, takže mě uložili na gynekologii. Tam byli všichni (až na jedno sestřičku metrnici 😀 ) moc milí.
O půlnoci kontrakce začínaly bolet, takže mě přesunuli na porodnici. Zrovna se asi chtělo všem mimikům na svět, na přípravně nás bylo snad šest a další dvě mamči právě rodily. Sestřičky byly fajn, celou dobu nám nosily čaj, snažily se pomoct - a to měly vážně frmol.
Když už kontrakce bolely strašně moc, řekla jsem si o něco na bolest - myslím, že by mi jinak nikdo nic nenabídnul, proto se nebojte říct si o injekci nebo epidurál. Já jsem rodila nakonec 27 hodin a epidurál byl vážně úžasný, strašně mi pomohl, odpočinula jsem si, nakonec jsem si i trochu pospala.
Rodila jsem na starém sále, ale to už je pak člověku jedno 🙂 PA radila jak mám tlačit, byla strašně milá. Lékařka byla také úžasná, strašně mě podporovala. Malý byl na třetí kontrakci venku. Šití zvládla paní dokorka také celkem rychle a bezbolestně.
Úžasné bylo, že mi malého dali hned pochovat, pak ho jen ši zvážit a změřit a už jsem ho opět měla u sebe. Mohla jsem ho přiložit k prsu. Celé dvě hodiny na sále byl se mnou a manželem.
Pak mě odvezli na pokoj (nadstandard 400,-/noc) - moc pěkné, všechno nové, čisté. Po třech hodinách jsem si malého vzala k sobě a už jsme se nerozdělili. Na Bulovce dostanete noční košile, vložky, plínky na mimčo. Vlhčené ubrousky pro miminko si vezměte.
Hrozně se mi líbilo, že nikdo nestresoval kvůli kojení, miminka se tam nemusejí vážit před a po každém kojení - což byl v Motole pro maminky a miminka šílený stres, já jsem z toho byla tak vystresovaná, že jsem hned z porodnice utíkala koupit váhu a děti vážila snad do třech měsíců. Vůbec jsem si nevěřila. Tady stačilo jít 2x denně na kontrolní vážení a bylo to. Když mimi přibývalo, mohlo se jít domů. Nás pustili 3. den po porodu.
Kdybych měla ještě někdy rodit, tak s klidným svědomím bych šla hned na Bulovku zase.

koncita
20. srp 2012

Prosím, může mi někdo, kdo rodil na Bulovce říct, zda je tam k dispozici jednolůžák? (předpokládám, že by to byl nadstandart)...díky!

vicky007
20. srp 2012

@koncita ano, měl by tam jeden být, myslím, že si účtují 1200 za noc

koncita
20. srp 2012

@vicky007 díky!

martinka87
10. lis 2012

Ahojky, rozmyslim zda rodit na Bulovce ci Apolinar, prosin jak se prihlasuje na Bulovku k porodu?? Dekuji!

anetka1701
23. lis 2012

Zdravím.

měla bych dotaz na ty z vás, které rodili na Bulovce plánovaným císařem. Jsem po první sekci a vůbec si nepřipouštím možnost rodit podruhé normálně - nebudu to tady rozebírat, nechci se bránit a obhajovat, ale prostě je to tak...

Chtěla bych se zeptat, jak plánovaný císař probíhá - po jak dlouhé době jste dostali miminko k prsu, zda mohl být přítomen (na chodbě) tatínek a dítě vidět a jak dlouho jste byli na JIPce...
Taky by mně zajímalo, jestli jste to někdo s lékaři na Bulovce řešili - a jak se k druhému porodu po prvním císaři stavěli.

alyssa.anna
29. lis 2012

Ahojky Prosím nevíte pěwsně v kolkátém tt se registruje na Bulpvce k porodu a kde v jakém pavilonu? Je to přímo na tý gyndě nebo maji někde speśl kancelář?
A ještě jedna otázka - smí být tatínek na sále u plánovaného císařského řezu? Děkuju moc

favofrenki
30. lis 2012

@alyssa.anna Ahoj tady je info o registraci i ostatním co bys potřebovala vědět. http://bulovka.cz/gynekologie/registrace-k-porodu.

athena30
17. pro 2012

@anetka1701 plánovaný císař probíhá tak, že se tě cca 14 dní před porodem zeptají na termín kdy chceš rodit- dají ti jen hranici od-do (pouze nemají-li příliš mnoho rodiček jinak vám ho asi naplánují sami). Dostavíte se den předtím k hospitalizaci. Většinou se provádějí hned ráno. Pře operací se vás zeptají jestli chcete císaře s celkovou anestezií nebo jen epidurál - čili při vědomí. Já osobně jsem měla jen epidurál a prožila jsem si to při vědomí-zvláštní zážitek, rozhodně nic nebolelo ale taky nic příjemnýho. Celý zákrok trval snad max.min. Dítě hned nepřikládají jen ho ukážou a letí s nim na ošetřovnu. Tatínek je na chodbě, může hned za mimi a nafotit, pak může i vás doprovodit na JIP. Tam jste přes noc a druhý den vás přinutí vstát a za jejich pomoci udělat hygienu (vstát byl můj nejhorší a nejbolestivější zážitek). No a pak jdete na normoš pokoj. Jo ještě když jste na JIP tak vám přivezou mimi k přiložení ale po chvíli vám ho zas odvezou...až pak na pokooji vám ho nechají jak dlouho chcete.
Toť má zkušenost z plánovaným CŘ na BUlovce. Jinak personál bez problémů - jak na JIP tak na novorozeneckém...

athena30
17. pro 2012

@favofrenki já měla problémy s výběrem nemocnice, nechtěla jsem do Prahy, nakonec na poslední chvíli jsem se rozhodla pro Bulovku, dobře jsem udělala. Bála jsem se že se tam nedostnu pač jsem to řešila na poslední chvíli - asi 14 dní před porodem!!! napsala jsem tam mejl, odpověděl mi přímo primář že není problém mě vzít, napsala co pro to mám udělat a pak už šlo vše jak po másle...🙂) na netu píšou že je potřeba se registrovat ve 14tt, takže to neber zas až tak stěžejní - pokud nemaj úplně, úplně plno tak nou problem...

athena30
17. pro 2012

@alyssa.anna tatínek tam být nesmí, je za dveřmi...Registrace - oni chtějí ve 14tt, ale já se registrovala 14dní před porodem!!! emailem, s dotazem zda je to možné a bylo...

athena30
17. pro 2012

@martinka87 radím Bulovku - hezčí prostředí, osobnější přístup, protože u Apolina je to továrna....kde se jede jak na běžícím pásu, čili osobní přístup horší.

anetka1701
17. pro 2012

@athena30 díky :o) takže na JIPu miminko nosej když se budí na přikládání? Nebo ho donesou jenom jednou?

Já to měla u prvního tak, že když malou vyndali a ošetřili, tak jí měl než mně zašili v náručí manžel - což bylo prostě skvělý, že nebyla sama, ale se svým rodičem... Pak jsem po operaci šla na JIP jenom asi na hodinu - a to tam semnou byl celou dobu manžel - a když jsem se doprobrala, tak mně dovezli na šestinedělí na pooperační a tam mi malou nosili cca. co tři hodiny - kdykoliv se probrala, což bylo pro miminko úplně super... Chtěla bych aby to bylo zase podobný... Hodně mi záleží hlavně na tom, aby bylo miminko co nejvíc s rodičema a nemuselo nikde samo brečet na sesterně :o(

athena30
17. pro 2012

@anetka1701 Donesou ho vícekrát, ale oni je vozej všem ženským najednou, čili do pokoje na JIP přišla sestra se všema mimi najednou, rozdala nám je a pak nám je zase posbírala a odvezla. Oni se o ně postarají dobře, určitě to mimi nebude strádat, vždyt stejnak pořád spí a spí. a po JIPu se jej nabažíš dostatečně🙂). S tím přiložením po porodu je to horší no, není to hned, ale že by ses kvůli tomu třeba nerozkojila to je blbost. Manžel za mnou na JIPku mohl ale ne často. Měla by ses tam vzpamatovat, řádně odpočinout, je to pro dobro tvoje i mimi abys pak mohla fungovat co nejlépe...mimochodem kamarádce ho po řezu v Krči dali až po asi 12ti hodinách!!

alyssa.anna
18. pro 2012

@athena30 Ahoj. Mohla bych se prosím zeptat, když mimi hned nepřikládají, za jak dlouho ho pak přinesou k přiložení?

athena30
19. pro 2012

No nám až když už jsme leželi na JIPu, tzn, "ubytují tě", obstarají mimi a přivezou je hromadně....nedovolim si časově odhadnout ale třeba cca 2-3h po operaci...pokud jsi už úplně při vědomí, a v pořádku...já teda nevim ale myslim že málo kde ti ho přiloží po císaři - myslím že to nedělají ne proto že by nechtěli ale že to je v zájmu dítěte aby bylo prostě po císaři ihned vyšetřeno...protože manža říkal že se otevřeli dveře a asi 3 setsry s ní přímo letěly...a to jí nic nebylo apgar skore samý 9....takže asi tak...

anetka1701
19. pro 2012

@athena30 tak ti moc děkuju za vyčerpávající odpovědi :o) Já bych v ideálním případě chtěla opět rodit tam co prvně, ale jsem ráda, že ta Bulovka je taky OK... Hlavně aby bylo mimi zdravé, žejo...

athena30
19. pro 2012

@anetka1701 přeju zdárný porod a at je mimísek zdravoučký🙂 koukám že máte termín v den mého 1.výročí svatby🙂

nanyska
19. pro 2012

@anetka1701 A kdes rodila poprvé? Já rodila akutním císařem, malá se narodila v 8 večer a přinesli mi ji až druhý den dopoledne na JIP (až teda poté co jsem to obrečela, pač původně mi řekli, že mi ji nepřivezou, protože je na monitoru). Také bych u dalšího chtěla aby dítě bylo se mnou brzy, nebo aspoň s manželem, proto by mě zajímalo, kdes rodila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru