Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

jana100
6. dub 2009

Ahoj holky, nevíte jak to je s návštěvami? Musí se dodržovat návštěvní hodiny, nebo je možné po nějaké domluvě přijít i mimo - nemyslím někdy v noci a v době vizity, ale třeba v podvečer nebo tak nějak.

Moc díky 😉

meri
6. dub 2009

ahoj, jana, tady se to už psalo, návštěvy jsou možné po domluvě i mimo návštěvných hodín, jenom aby to pak neobtěžovalo maminky, které budou s tebou na pokoji.

Myslím, že průkazka se nikde nevrací...

Rodný list manžel vyzvedl osobně, z úřadu vám zavolaj, že je hotový.

kim
7. dub 2009

Jani, jj po domluvě to jde a kdybys byla na nadstandartu, tak je to už úplně v pohodě, ale jinak na chodbě to lze 😉

Peti, tak coo?????Už??? 😀 😀 😀

petua
7. dub 2009

Jéééé, to je nááááhoda, je tu trochu živo!!! 😅

Holky, zítra nastupuju na vyvolání, neměla jste to některá taky tak?? Já budu muset asi zavolat na sál, protože vůbec nevim, jak to bude technicky, jestli mě jako přijmou dole na sále (to vim, že jo) a zůstanu tam, nebo půjdu ještě někam na oddělení, nebo jak je to, jestli tam manžel zůstane rovnou se mnou..?? No, vzhledem k tomu, že mi Dr. hlásil, že to může trvat klidně dva dny, tak to je asi blbost, ale zas co když to nestihne pak???

petua
7. dub 2009

A zrovna nikdo tu.. 😅

luckahr
7. dub 2009

petua, průkazka se archivuje s tvojí dokumentací. Musíš si jí ofotit, nenechaj ti jí.

glumy
8. dub 2009

Ahoj Petua, já byla taky na vyvolání. Přijali mě jeden den, odpoledne mi udělali zátěžévý test - kapačka a hodina na monitoru a porodila jsem druhý den po podání nějaké tablety. Bylo to docela rychlý, tabletu mi dali kolem půl osmě a Kubík se narodil v poledne 😀 Aha, teď koukám, že jsi dneska nastopila, tak už si to asi nestihneš přečíst 😅

maty01
13. dub 2009

Ahoj,

Petuo určitě se ozvi. Předem gratuluju k miminku a doufám, že jste to hravě zvládli!

petua
26. dub 2009

Ahoj holky,
já už se přes tejden chystam, že vám sem napíšu (viď, Maty 😀 😀 ), ale nějak nestíham 😅 😅 😅

Ad. porod na Bulovce - myslim, že jsem si nemohla vybrat lepší porodnici 😉 , fakt jsem byla spokojená, péče super, nepotkala jsem tam jedinýho nesympatickýho doktora (vyjma Vláčila, kterej moc extra neni, ale zlej nebo tak, to taky ne) - a že jsem tam během těch svých peripetií potkala hóódně, mam pocit, jestli né dokonce všechny 😀 😀

Měla jsem krátce před porodem nějaký svoje zdravotní problémy, nikdo nic nepodcenil, všechno naprosto perfektně vyšetřili, fakt musim říct, že ač si většinou o doktorech myslim svý, tak tady jsem měla fakt důvěru 🙂 .

Nastoupila jsem na vyvolání, ale nakonec se mi objevili zas nějaký komplikace, takže se rozhodlo, že mi v pátek 10.4. udělají sekci - večer předtim mi ale praskla voda, takže Matýsek se narodil o pár hodin v předstihu. Ten porod jako takovej - hrůza a děs, snášela jsem to fakt špatně ☹ , ale všichni byli naprosto úžasný, hlavně anesteziolog a Dr. Záhumenský - všichni mi všechno vysvětlovali, uklidňovali mě, fakt skvělý. Ležela jsem pak dva dny na JIPu, tam sestřičky taky skvělý, hodný, ochotný, moc milý - no a pak na šestinedělí, tam si v podstatě taky nemůžu na nic stěžovat 🙂 .
Akorát s čim mě naštvali na novorozeneckým - malýho mi přikrmovali a já o tom ani nevěděla 😠 - tak jasně, mohla jsem si domyslet, že ze vzduchu asi výživu nechytá, ale mohl se někdo obtěžovat mi to říct 😒 😒 , protože pak při dětský vizitě na mě doktor koukal co to jako a já zírala jak trubka, protože jsem o ničem neměla tušení 🙄 🙄 . Ale jinak co se i toho novorozeneckýho týká, tak kromě tohohle taky úplně super, mohla jsem kdykoli přijít, když jsem něco potřebovala, sestřičky taky moc hodný 🙂

A než mě propustili domů, tak mi ještě zařídili vyšetření, co se gynekologie vůbec netýká, co se týkalo toho mýho problému, takže fakt úžasnej přístup 😵 - taky se na mě mohli vykašlat a nechat mě, ať si to oběham z domova. Takhle jsem nechala malýho u sestřiček, sanitkou mě hodili na vyš. a ještě za mnou přišel neurolog na oddělení, abych už pak nemusela nikde lítat 😵 😵

Sečteno podtrženo - Bulovku jedině doporučuju 🙂

jana100
27. dub 2009

Tak já se taky přidávám ke gratulaci 😉

kim
27. dub 2009

Peti, gratuluju!!!!A už jsem Ti chtěla psát IP, že ani nenakoukneš a zda jsi ok 😉 Jsem ráda, že jsi byla spokojená a že vše dobře dopadlo!!!!!!!

maty01
28. dub 2009

Ahoj Petuo,
Matějíček je krásný!! To jsi mě moc s pozitivní zkušeností potěšila. Já už jsem si právě říkala, po zkušenostech z poradny, kde jsem raz dva hotová, že přístup nic moc. Ale když píšeš, že nic nezanedbají, tak ti budu věřit.
Mrzí mě, že jsi měla zdravotní peripetie, ale když máš ten uzlíček u sebe, tak rychle zapomeneš, že? 😉 Přeju, abyste byli oba zdraví a ty rychle fit.
Peti, měla jsi nadstandard nebo obyč.pokoj? A průběh na šestinedělí teda OK?

Poslední z mých otázek - už se mi to blíží 🙂
Plínky pro malého dostanu? nebo si mám vzít z domu? (PA totiž říkala donést a pediatrička zase, že dostaneme..)
A co se vložek týká - objednala jsem si nějaké Samu - ale mini? ☹ stačí to pak 😖

petua
28. dub 2009

Maty, byla jsem na normálním třílůžáku a naprosto v poho, měla jsem strach z tý koupelny, když na ní bude šest lidí, ale nestávalo se, že bych někdy čekala ,než se odtamtud někdo vyhrabe, a to jsem se sprchovala pořád a pořád a pořád 😀 - teda když už jsem to zvládala v poho. Naopak to bylo dobrý v tom, že když jsem se šla sprchovat nebo cokoliv, tak mi tam Matýska holky pohlídaly. A v noci jsme měly zázračně sehraný kojení, všechny najednou 😀

A k jakýmu Dr. chodíš do poradny, je tam pořád stejnej? Já do tý fyziologický chodila k Dr. Menzlový, byla skvělá 😵 Napřed jsem si řikala taková mlaďoučká, ale fakt byla dobrá 🙂

Plínky dostaneš, vždycky ráno nosí sestřičky z novorozeneckýho a dávaj jich asi pět, s tim že když Ti dojdou, můžeš si přijít pro další - já měla ale stejně ještě svoje a když došly, používala jsem svý.
A vložek dostaneš balík při příjmu a taky když Ti dojdou, dostaneš další 🙂 . Ty Samu mini já taky mam (měla jsem), na doma, a stačí 🙂

myky
5. kvě 2009

Ahoj holky,
řekla jsem si, že většinou sem píšou jen spokojené maminky a to je chyba. Pro regulerní výběr, by měla být i opozice, že? Tak se na mě nezlobte, že napíšu toto: od porodu na Bulovce, mě hodně lidí zrazovalo a já říkala, že se Bulovka hodně zlepšila a nemám ráda odsuzování z doslechu. Pak tam mám kamarádku zrovna na porodnici a znám doktory i prostředí. Prostředí je tam luxusní, sestřičky ok, až na některé kr... (ale boží mlýny melou 😉...) Pravda byla taková, že hodně dobře si rozmyslete porodnici a dejte na různá hodnocení z důvěryhodných sdělovacích prostředků. Všem přeju pohodový porod a hlavně to nejdůležitější, zdravé děti 😉 .

andreasek82
6. kvě 2009

ahojky holky 🙂
mame termin 25/6 a rodime na bulovce.. zacinam mit obavy tak nejak ze vseho, jak to zvladneme apod.. Ale chodim na predporodni kurzy na bulovku k pani simankove a je moc mila, kez by u porodu byli take vsichni takovi..
rodily jste i s tatinkama? mohli s vami byt od zacatku, nevyhaneli je nikam?
drzte nam, prosim, palecky, at je vse v poradku..

jana100
7. kvě 2009

Ahojky holky, chtěla bych se vás zeptat jak je to na Bulovce s placením. Za miminko se myslím už neplatí, já budu platit asi 60 Kč na den... platí se i za manžela u porodu, za epidurál,.....????? 😕

Moc díky

petua
7. kvě 2009

Myky: Já jem nějak nepochopila, jestli Ty máš teda tu zkušenost dobrou nebo špatnou, nebo co tim vlastně teda básník chtěl říct.. 😅
😀 😀 😀
A jasně, nakonec nejlepší je vždycky ta vlastní zkušenost, aby to člověk mohl pro sebe trochu objektivně posoudit.. 😉

Andreasek: Nemůžu sloužit, my jsme rodili sekcí... U toho tatínek být nesměl, ale byl u ošetřování miminka, tam v poho 🙂

Jana100: Za miminko se neplatí, jenom za Tebe 60,-/den - pokud teda nebudeš mít a chtít nadstandard, tam jsou ty ceny trochu ještě někde jinde 😉
Za manžela u porodu se platí 500,- - u klasickýho, u sekce být nemůže. A za epidurál se neplatí 🙂

jana100
7. kvě 2009

petua díky moc. Já jsem se totiž docela vykulila 😲 , na stránkách mojetehotenstvi.cz jsem četla příspěvek od jedné těhulky, která psala, že v Krči chtějí za epidurál 5400 😲 😲 tak jsem si říkala, že asi ně všichni na to mají peníze. Tak jsi mě trošku uklidnila. Díky moc. 😉

petua
7. kvě 2009

Jana: To je pravda s tou Krčí, no, ale tam mají nějaký čachry se soukromou firmou, která ty epidurály zajišťuje, na Bulovce si to píchají anesteziologové odtamtud, takže žádnej problém 🙂 .

Mimochodem, já vůbec nevim, jak se jmenoval ten anesteziolog, co byl u mýho porodu 😅 , ale byl naprosto, naprosto úžasnej 😵

maty01
7. kvě 2009

Ahoj,
taky tu pořád straším 😉

Myky - já to taky nepochopila, jestli teda ty za Bulovku jsi nebo nejsi?? Můžeš být konkrétnější? Budem rády za každý názor.

Petuo, tak jak pokračujete s Matym? 😉

myky
9. kvě 2009

Petua a maty, já už na Bulovce rodit nehodlám 😉 . Musim říct, že sestřičky na sále jsou teda k nezaplacení, prostě super. Ale jinak to byl propadák. Na Bulovce preferují přirozené porody a to bylo taky jedno kritérium, když jsem volila. Ale kdybych věděla co mě potká, tak už nikdy a o sekci bych žadonila. Vůbec mi nejde o můj rozthaný předek i zadek 😅 , ale o zdraví dítěte. Říkala jsem jim, hlavně aby nedošlo hypoxii a věřila jim coby lékařům. Ale vakuumetrakce je tam moderní (což jsem se bohužel dozvěděla až pozdě). Navíc a teď doufám, že čte
jana100, epidurál na porod je hnus největšího kalibru. Je to asi fajn, když je porod v nedohlednu a jen si cheš oddechnout. Ale když ho píchnou na vlastní fázi porodu, tak tlačit se s necitlivýma břišníma svalam fakt nedá!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Závěr je, že pokud je porod bez komplikací, tak se asi rodí dobře všude, protože je to nejšťastnější okamžik života. Ale pokud jsou problémy, tak teprve se pozná kvalita. Vděčím lékařům za život svého dítěte, ale taky si trochu myslím, že i za to co se stalo. Takže jsem nesmírně vděčná a víc radši nepitvám, protože mě to žere čím dál víc.
Jinak prostředí na odd šestinedělí si nemůžu vynachválit. To je luxus, až na sanitářku, která nepřevléká postele a jenom buzeruje. 😀

jana100
11. kvě 2009

Ahoj myky, já nemám v plánu si o epidurál říci, jen kdyby bylo fakt nějak zle. Už jedno dítě mám a rodila jsem taky bez, takže v pohodě. 😉 Spíš jsem se jen chtěla ujistit, kdyby ty bolesti byly fakt nesnesitelný, tak aby mě zase nestrašila ta cena, ale jinak jak říkám, v plánu to nemám, ale kdo ví.... 😒

petua
11. kvě 2009

Myky: To jsi uhodila hřebíček na hlavičku - s tim, že když je porod bez komplikací, rodí se dobře všude 😉

No, já zas musim říct, že ač jsem ale komplikace taky měla, navíc takový, který častý rozhodně nejsou, tak na Bulovce "zvládli" všechno na jedničku - jak už jsem psala, už jenom to, kolik mi udělali vyšetření, který v podstatě ani nemuseli 😉 . Takže já, pokud bych rodila znovu, tak jedině Bulovka 🙂

I když 100% jsem taky spokojená nebyla, ale to by nebylo nikde, že jo 😉 .

Ono všechno je fakt o lidech, na koho tam člověk zrovna narazí - já byla v podstatě nejvíc v péči Dr. Záhumenskýho a ten je naprosto úžasnej, jako doktor i jako člověk..

Jo a ta sanitářka se tu řešila ještě před mým porodem 😀 😀 , takže jsem na ní byla zvědavá a fakt nepřekvapila, naprosto typická jednoduchá žena, někdo jí nazval bachařkou 😀 😀 - ale musim říct, že se s ní vyjít dalo, když se člověk choval v pohodě, já s ní žádnej konflikt neměla - a když jsem chtěla vyměnit to prádlo, tak stačilo "Prosim vás, byla byste tak moc hodná..." a bylo 😀 😀 😀

aannggiie
11. kvě 2009

já ty myky vůbec nerozumím co chce jako říct.... 😒 😀

myky
13. kvě 2009

petua, Dr Záhumenský byl super. Byla jsem u něj i na Ko po porodu a byl šetrnej. Ale prý právě on prosazuje ty vakuumextrakce. Všechno co jsem u porodu mít nechtěla, tak jsem bohužel měla. A ta sanitárka byla fakt bomba 😀. Taky jsem s ní nakonec vyšla, ale docela mě ten její přístup alá bachařka zarážel 😀.
jana100 já epi nechtěla, ale jaksi mi bylo řečeno, že mi ho píchnou z lékařského hlediska a bylo 😅. Píchli ho asi na druhý pokus (což chválim), ale štrejchli asi nějaký nerv a bolelo mě v boku asi 3 týdny a místo vpichu bolí už 3 měsíce. Tak nevim, co to je. Peníze pak po mě žádné nechtěli a jak píšeš. Využila bych ho v případě dlouhého porodu na oddechnutí 😉. Ta cena co píšeš mě překvapila 😨. Jsem myslela, že stojí všude kolem 600,- 😅 .
aannggiie, čemu jako nerozumíš 😉 😀 ?

petua
14. kvě 2009

Myky: No, já tomu moc nerozumim, popravdě - přece vakuumextraktor nikdo nepopužije jen tak z plezíru, ale protože je potřeba, co? A pořád lepší ho použít, než aby to ohrozilo miminko.. 😅

anus.anys
14. kvě 2009

ahoj maminy,jsem ráda,že jsem konečně narazila na doskuzi o porodnici na Bulovce.Pokud mohu vstoupit do Vašeho již rozepsaného rozhovoru,tak bych ám chtěla zdělit toto: Zjistila jsem že jsem těhotná a tak jsem si hned začala shánět porodnici,první co mě napadlo,byla Bulovka i když bydlím v dejvicích,což mám trošku z roky.Termín mi vypočítali na 8.6.09 (což už je za chviličku), bohužel ve 28.týdnu jsem začala mít nemilé komplikace-bolesti v podbřišku a trvdnutí břicha,což takhle bezy není vůbec dobré a jelikož čekám své první miminko,tak jsem neváhala a pro jistotu jsem se vydala do porodnice kde jsem se zaregistrovala.Ihned mě přijali s falešnýma porodníma bolestma.Oddělení G5 a všechny sestřičky a doktoři naprosto úžasný a milý.Cca po 4 dnech mě propustili domu a od té doby docházím do rizikové poradny zdejší nemocnice. Bohužel ve 33.týdnu se stala nemilá věc, stalo se to znovu,ale už jsem cítila,že to není jako poprvé,ale bylo to pravidelné a mnohem bolestivější,proto jsem neváhala a opět se vydala do porodnice.Nečekaně si mě tam zase nechali. Byla jsem tam cca 5 dní,ale teď musím říci,že doktor,ktterý mě prohlížel při propouštění,tak do mě hrábnul jak do hnoje (naštěstí si nepamatuju jméno),bylo to velice nepříjemné,ale velmi mě uklidnila zpráva,že je miminko v pořádku. Netrvalo dlouho a na Bulovku jsem musela jet znovu-konkrétně včera. Měla jsem kontrakce po 5 minutách a už jsem chtěla ukousnout kus železný trubky.Při prohlídce mi sestřička řekla,že s největší pravděpodobností budu rodit,doktorka řekla pravý opak,řekla že mi to zase zastaví.Ležela jsem na "hekárně" celou noc a dostávala tišící prostředky.Naštěstí mě dnes pustili domu.
A te´d co jsem tím chtěla říct: Jsem strašně ráda,že jsem si vybrala tuto porodnici,protože jinde by mě brali za hypochondra,simulanta a bůh ví co ještě.I když jsem tam přijela,tak doktor i když věděl,že je to prkotina,tak za mnou přišel a vše mi hezky vysvětlil a hlavně mě uklidnil,že jsem přijela správně,že je dobře že jsem nenechala nic náhodě.moje miminko (Adámek) je už veliký kluk, má 2900g ale ještě taky pár týdnů v mám bříšku před sebou.Teď doktoři čekají,až ukončím 37 týden a pokud se to rozjede znovu,tak už mi nic zastavovat nebudou. Ano,strava na Bulovce je něco děsivého,ale jsem strašně ráda že jsem zaregistrovaná zrovna tam. Oddělení G5 se vším personálem,riziková poradna Dr. dvořák a porodní sál-všechny sestry,porodní asistentky a lékaři...pokud bych mohla všichni by dostali 100% jedničku odemě.....zase neříkám hop,dokud nepřeskočím,uvidím jaký bude porod.

Jen se moc omlouvám, co je to ten Vakuumextraktor?

Mějte se krásně ženy 🙂

myky
14. kvě 2009

Tak koukám, že jsem to tu rozvířila 😅 ,
anus je skvělé, že máš dobrý pocit ze všeho. Držím palce, ať malý vydrží co nejdéle a máš rychlý, pohodový porod bez komplikací 😉 . Mě na Bulovecké gyn. zachránili život.
Vakuumextraktor je přístroj, který když mimi nejde ven, tak mu ho přiloží na hlavičku a podtlakem přisajou a vytáhnou ven.
petua asi určitě ho nepoužijou jen tak. Ani jim to není příjemné. Bojují o život dítěte a musí to být hodně drsné i pro ně. V případě klesajících ozev v kontrakcích a známkách přidušení se ale nesmí používat a to mi řekli na neurologii, kam teď s malým chodíme. Opravdu si myslím, že dělali vše co mohli, aby se vyhli císaři, ale nejsem si jistá, zda to bylo správně. A o tom to u mě celé je. Za celé těhu tam na mě nikdo nebyl nepříjemný. Jen teď u všech lékařů poslouchám, že to pos.... u porodu a tak mi to nějak čím dál víc dochází, že asi na tom něco bude.
Jak říkám. Můj názor z bulovky má klady i zápory. Nechci se tu s nikým dohadovat ani házet špínu na Bulovku. Já byla ta, co šla proti spoustě známým se slovy, že Bulovka je dobrá porodnice. A teď jsem ta, co tam zažila spoustu nepříjemného a nejsem žádná plačka, kterou rozhodí každé prd.....
Jen jsem tu chtěla holkám, které budou rodit na Bulovce sdělit, že pokud budou vidět, že něco je divně, ať se za každou cenu nenechají přesvědčovat, že to zmáknem přirozeně a na sekci je čas. Ono totiž pak už je bohužel pozdě. A zdůrazňuji, že nemluvím o sobě. Mě je jedno co já. Jestli teď 4x v týdnu chodím po doktorech atd. Miminka je mi líto. Ale malý je a bude ok. Toť vše 😉

myky
14. kvě 2009

Jo a abych nebyla za suchara. Můj gyn Dr., když jsem mu říkala, jak se na porod těšim, že konečně budu mít prcka u sebe a že ani bolesti se nebojim. Tak mi řekl, jaká bolest?! Porod nebolí. Je to jen tlak a ten zvládnete 😀 . Holky mě to teda bolelo jak prase 😀 . Nevim jestli to bylo tím, že tam asi byl prďola někde špatně zaseklej a nebyla jsem vyprázdněná (nechci strašit), ale je lepší se připravit na nejhorší. Pak nebudete nemile překvapený. A hlavně. Naučit se to proklatý břišní dejcháníííííí 😀 😉. Ještě dneska si vybavuju paní Šimánkovou z předporodního kurzu 😅 . Její instrukce to chce vážně poslouchat do mrti. Budou se hodit 😉 .
Ještě jednou se omlouvám, že tady nepíšu, jak byl porod v poho a že není čeho se bát 😉 . Myslím to dobře.
Mějte se 😀 .

petua
15. kvě 2009

Myky: Ale já to nemyslela ve zlým přece 😉 😉 , měly by tu bejt zastoupený obě strany, že jo, spokojený i nespokojený 🙂 - tak proč bys měla psát, jak byl porod v pohodě, když to tak necejtíš. Já jsem psala, že pro mě Bulovka super, na jedničku z hvězdičkou, ale co se týče porodu jako takovýho a všeho toho kolem, co jsem si taky musela prožít, tak to byla katastrofa a rodit už prostě nechci, v tom mam jasno - a taky sem nebudu psát jak to bylo skvělý a že to chci zažít zas - to fakt nechci 😅 😅

No, tak hlavně že prďolata jsou zdravý a co bylo, bylo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru