Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

ludva
14. únor 2009

Dobrý večer,
já myslím, že to s tou Bulovkou nebude tak hrozný. Dneska jsem mluvila s kamarádkou, ta tam odrodila 2 děti ze 3 a byla nadmíru spokojená. A je to frfňa frfňavá! A jinak mi vzkazuje jedna moje spolužačka, že jí nepřijmul Motol ani jiná pražská porodka a to rodila o 2 měsíce dříve! Nakonec skončila na Bulovce, holčička už byla vzpříčená KP, hned jí udělali císaře a byla z Bulovky nadšená. Držím všem palečky a dejte prosím info, kdo tam bude rodit. Díky moc.

monika6e
15. únor 2009

Ahoj holky, já rodila na Bulovce přesně před rokem. A musím říct, že byli špičkový. Sice jsem si porodnice (zaplaťbůh) moc neužila, protože jsem měla překotný porod. Ale zase i to mělo svou daň - uvnitř potrhaná, zvenku rozstříhaná (mimochodem o nástřihu jsem ani nevěděla, pak jsem se té doktorky ptala...), takže mě hodinu pak šily. Ale můj gynekolog to při kontrole zhodnotil jako špičkovou práci. Rodila mě taková mladá dr., jméno už nevzpomenu. A Záhumenský se přišel podívat, jestli je všechno v pořádku.

Na šestinedělí si mě pak sestry na novorozeneckým vzali na dvě hoďky v noci do parády a učily mě kojit. Ani tady si nemůžu stěžovat.

A co se týče toho, že doporučují při odchodu, pokud člověk potřebuje, HA mlíčko, je podle mě nesmysl. Zbytečně jsme za něj vyhazovaly peníze. Než jsem si zjistila, že pokud nikde v rodině není žádná alergie, tak to ani nepotřebujeme. Naopak jsme měli koliky a potřebovali jsme na dokrm něco s probiotikama (malá byla nemocná a já nemám moc ok bradavky, takže asi po deseti návštěvách laktační poradkyně jsem kojila - vlastně odstříkávala - jen asi z 80%).

Jinak co je super a co se taky nikde moc neříká, že si po porodu můžete domů zavolat laktační poradkyni/ porodní asistentku - zkontroluje porodní poranění, jak se hojí, doporučí co je třeba a pomůže s kojením. Pojišťovny to alespoň částečně hrají (vím, že určo OZP a VZP).

Jinak Bulovku - porodnici i šestinedělí schválím a hodnotím 1* - na blba sice člověk může narazit všude, ale vzhledem k pozitivní zkušenosti, budu příště rodit zase tady 🙂

maty01
16. únor 2009

Ahoj Mončo, díky za pozitivní zprávy 😉 Já z toho nejsem nervozní, jen vím, že jak mě tam někdo rozhodí, tak budu ☹

Holky a měli jste sebou chlapa i na lekci o kojení? 😕

kim
16. únor 2009

Maty jo 😀 je to sranda, byli tam skoro všichni tatínci 😉

maty01
16. únor 2009

Kim, to jsem ráda, že bude moct manžel se mnou na to lekci vyloženě pro holky - vlastně která z nich není, že? I když ho uklidním, že tam chlapi chodí, stejně se bude snad i červenat 😉
Říkáš skoro všichni tatínci? Nečekali oni, že budou mamky kojení prakticky nacvičovat? 😀 Nebo nacvičovaly? 😨

fanys
16. únor 2009

ahoj holky
já sem na ve FN Bulovka rodila přesne před 2.měsíci,sekcí a podotýkám že přes soukr.gynekol.Meda,což znamená že vše co s porodem souviselo obstarávali dr.z medy,a říkám si zaplatpánbuh.Ale stejne jsem se bohužel setkala s místnima lékaři i středním zdr.personálem.takže.....
Příjem sem měla jako je obvyklé den předtím,hospitalizovali mne na 5.patře,kde mne klasicky poučili co smím a co ne 😅 jako od pulnoci nejíst...atd.Sestřičky milé ,ochotné,proste fajn,oznámili mi že ráno v 9 hod.pujdu na por.sál na přípravu,opakovane mi nátačeli monitory celé hodiny ,čekali sme dvojčata tak se jim pořád něco nepozdávalo,spát sem šla kolem pul jedné v noci.....ráno mne čekal šok a to když v sedm ráno vlítnul do pokoje,rozsvítil a pádil k mé posteli MUDR.Záhumenský který bez pozdravu na mne vyhekl něco v tom stylu a zvýšeným hlasem ,že jo ....jestli sem ta nadstandartní pacinetka medy že jak to tedy s nima mám????Podotýkám že sem spala a nechápavě proč na mne řve po ránu nejaký chlap chvili koukala hodne blbě.tak sem souhlasila že ,ano že sem jejich pacientka,tak milý pán doktor rozhnevaným hlasem pokačoval ,že jako nechápe proč jsem na pokoji pro normální pacientky,že mám nárok na nadstand.pokoj,že to nechápe,a že ho teda zajíma jestli sem si to zaplatila,jestli mám s nima sepsanou smlouvu o porodu,a že jestli se mi něco stane u porodu-podotýkám ráno před ním tak to byli hoooodne pozitivní věty!!!!tak je to na zodpovědnost medy,že s tím nechce mít nic společnýho,a že mi přinese podepsat ty papíry,že o tom vím.Nečekal na reakci,otočil se a rychlosti blesku jak je nejspíš jeho zvykem bez pozdravu odešel.Přiznávám že sem v šoku nebyla jen já ale i pacientka vedle na posteli.Chápu že někdo muže mít osobní problémy,nebo se po ránu špatne vyspat ale proč má být proboha pacient rukojmí pofiderních náladiček nejakýho doktora,kterýmu nejspíš stoupla sláva do hlavy nebo co,přitom s mým porodem neměl absolutne nic společnýho.????
Asi ho trápilo špatné svědomí,nebo žeby se bál nejaké stížnosti to nevím ale i když nemusel a neměl tak mne navštevoval každý den a s milým usměvem a s otázkou jak se mám!Byla to hodne rychlá vizita ale měla sem za ten týden dojem že má strach.To jen k osobě toho konkretniho pana doktora který zjevne spal když na fakulte probírali co je empatie,slušné chování o hipokratové přísaze nemluvě.Tolik arogance,seběvedomí jsem už dlouho nepotkala.
Jinak mužu jen pochválit ostatní lékaře s kterýma sem přišla do kontaktu.
PA na porodním sále,jako neonatologické sestry a sestry na 3.patře musím taky pochválit.Neměla sem žádné vysoké nároky,jen jeden a být na vánoce s holkama doma 😅
Jen vás musím upozornit na sanitárku naodd.šesto to je paní fakt bachařka,řvala tam po maminách opravdu hodne,jak po detěch na výlete,duvod byl napr.bordel na pokoji,blbě povlečeno nebo ji obtežovalo že mi musí nosit jídlo na pokoj po císaři.
S Bulovkou jako porodnicí sem byla spokojena,nečekala sem od státniho sektoru moc proto sem si vybrala soukromnou kliniku,ale bohužel nebyla sem ušetřena snad závisti nebo co jen ze strany milého doktora Záhumenského.Takže na nej upozornuju,nevím jaký je to lékař,ale už vím co je to za člověka.

maty01
16. únor 2009

Ahoj Fanys, na mě to popisované chování spíš působí dojmem, že se MUDr. bál, protože nemohli rozhodovat na Bulovce lékaři, ale ti Tvoji soukromí.. tak nevěděl, jak se mají sichrovat, kdyby se náááhodou něco dělo špatně. Asi měli pocit, že jsou pro Tebe méně hodnotní než soukromí gynekologové, tak se k Tobě chovai, tak jak se chovali..
Teda, ještěže je ten pobyt v nemocnici pár dní. Naše mamky tam dřív ležely týden
😖

petua
16. únor 2009

Fanys: No já snad mam pocit, že jsou tam dva Dr. s tímtéž jménem, protože já jsem se s Mudr. Záhumenským potkala na pohotovosti a byl naprosto úžasnej, byla jsem z něj nadšená - řekla bych právě přesně naopak že jemu je empatie naprosto vlastní.. 😅 Tak těžko říct, fakt, každopádně holt asi "i muži mají své dny" 😅 😅 Ovšem proč to má odnášet pacient, že...

A nějaká zamindrákovaná sanitárka ať si na mě něco zkusí teda, divim se, že si to teda ty maminky nechají líbit... 🤐

kim
16. únor 2009

Holky sanitárka je sice trochu jako bachařka, ale já jsem s ní měla zkušenost dobrou!!!!Stačí se usmát, poděkovat, že vám jídlo přinesla, prohodit pár slov a byla úplně normální!!!!!!!!!!!!Nechci se nikoho dotknout, ale možná je taková, když berou maminky jako samozřejmost, že je ona bude obskakovat....

Maty, jasně, jsme vystrčily kozičky a už se jelo názorně 😀 😀 😀 né, neboj nic názorného a fakt tam byli všichni s chlapama, ale my chodili večer a tak na všechny lekce chodili i taťkové 😉

monika6e
16. únor 2009

Ahoj fanys. No víš co - oni se asi moc nemusí Meda versus Bulovka. Já jsem taky z Medy a původně jsem chtěla rodit u svýho mudr., jenže nakonec to byl takovej fofr, že se to ani nezvládlo a šla jsem jako každá jiná pacientka. Ale ve všech papírech měli poznamenáno, že jsem z Medy a ještě se na to pak ptali. Takže kdoví, co tam mezi nima je. Záhumenský mi přijde v pohodě a jak jsem už psala - i přesto, že jsem měla porod naprosto v pohodě, přišel se podívat a zeptat, jestli vše ok. Ale jestli se Medou nesnáší a on se ještě blbě vyspal a pohádal doma, pak byl asi v ráži. I když osobní problémy by do práce, zvlášť téhle, asi tahat neměl...

fanys
16. únor 2009

ahoj holky....
no nevím jestli pán doktor co mne nezná ani se nepředstaví má na mne po ránu dosti nepříjemne řvát????neměla sem tam žádný konflikt s personálem,nedávala sem najevo že sem nadstandarní pac.,dokonce sem hned při příjmu vubec neřešila že mne nedali na nadstandard,v klidu sem ležela nan ormálním,neoháněla sem se stím že sem pac.medy,až nato ráno sem o tom s nikým nemluvila,nejsem žádná frfna a pracuju v oboru jsem sestra tak mne takové jednání ppřímo pobuřuje.Vy byste si to nechali líbit?
maty já tam ležela týden,kuli holkám protože málo přibývali na váze-každý den se mne ptal jestli se mi necvhce domu,proč tam ješte jsem????já bych dala cokoli aby sem už vypadla bohužel pediatři to videli jinak 🙄 pustili nás až na štedrý den.
jinak co já vím to nefunguje tak že se tam soukromní lékař jen tak nacpe a delá si co ho napadne!všechno je podchyceno smlouvami,kompromisami,ruznyma dohodami o provedení práce a právní zodpovednost měla samozřejme meda ne pan primář.tak mi rozum nebere že si zmlsne jen tak na pacientce jen proto že po zkušenosti co mám s českým zdravotnictvím jako pac.i jako personál sem ochotna radeji platit v soukr.zařízení nežli riskovat práve takové chování
kim-já sem problém se saitárkou neměla,jen pořád frfnala že mi musí na pokoj nosit jídlo,proč nemužu do jídelny,nechávala sem ji vykecat....protože je tam od toho mimochodem a zvlášt na nadst.pokoje-holt měla smůlu. 😝 ale po maminách to řvala hezky,ne každý je povaha aby ji umravnil,ale aby maminu po porodu sekýrovala že jí pomalu,že má blbě povlečeno,že se má převlíct....no nevím 😖

petruna
16. únor 2009

kim : ja byla na "bacharky" taky mila....a rozhodne neberu jako samozrejmost, ze kolem me bude nekdo skakat a i tak jsem zazila jednani jako na pionyrskem tabore...(no spis na vojne...) 😀 😀 😀
ale ja se tomu smala, nesla jsem do konfliktu...jen jsem se nestacila divit, ze co si jako k 30 lety zensky nekdo jen tak dovoli....sem si tam pripadala jako malej harant...
napr. akce, kdy vlitla na pokoja servala nas, ze nemame ciste kosile , ja jsem pipla, ze mam hodinu cistou a ona ze ji to nezajima, ze ji pak zase zjebou z vizity, ze jsou matky ve spinavym... 😅

takze ono to nebude zas tak o tom, ze my jsme ty neprijemne matky a ona je ta chudera udrena sanitarka 😉
pokud to nekoho nebavi, tak to nema delat, tot muj nazor. 😉

petruna
16. únor 2009

ale moje spatna zkusenost se sanitarkama (mimochodem, pozdravit a podekovat taky umim) me neodradi od toho , rodit tam zas. Hlavni je, ze mi vyhovovali doktori a vetsina sester a predporodni kurz a cviceni atd atd....fakt hezke vzpominky...

petruna
16. únor 2009

kim : a to ze na tebe byla mila muze taky znamenat, ze mela zrovna lepsi den...i sanitarky maji sve dny...
ja byla v porodncici 6 dni a taky jsem tu bacharku jednou zazila prijemnou....a laskovnou...ale 5 dni ze sesti to proste byla bacharka 🙂

maty01
17. únor 2009

Špinavý košile.. tak mě teda napadlo, mamky, co už jste rodily, mohly byste napsat seznam, co si sebou mám rozhodně vzít do porodky (aby se to pak nelišili od toho, co mi řeknou v kurzu 🙂). Co tam dostanu a co mě třeba bude chybět.

kim
17. únor 2009

Ahojky, teda holky, tak to se za ten rok bachařka dost změnila 😀 takhle drsná teda nebyla, aby řvala po maminkách!!! 😲 Ona byla spíš zdeptaná, jak píšete, že musí nosit to jídlo, že nejdeme na jídlo hned, jak řekla, že už jídlo je a tak..já tam byla 11dní 😉 😉 😉
Maty: košile jsou na chodbě na vozíku, nevím kolik si jich případně za den můžeš vzít,,já měla košile svoje i povlečení, neboť jsem 2.den dostala na jejich super prací prášek alergii a totál jsme se jim tam osypala 😝 takže jsme od 3.dne měla vše svoje!!!!

petua
18. únor 2009

Holky, to jsem se ještě chtěla zeptat (vás, co už jste za vodou 😀 ) - za jak dlouho vás objednali na Bulovce do první poradny od zavolání? A když už jste tam pak chodily, tak jak často a hlavně jak to probíhalo, jaký vyš. a tak, dělaly vám i ultrazvuk?

kim
18. únor 2009

Petua, já volala kolem 35tt a objednali mě hned ještě ten týden, pak jsem chodla každý týden ve stejný den...čekačka celkem dlouho, nejkratší dobu jsem tam byla hodinu a půl jinak 2 hodky bylo normoš 😝 Vždy s sebou moč, papírek namočíš sama, pak svléknou, hop na kozu, podívají se dovnitř, ohmatají břicho a šup domů..UTZ nedělali, jen od 37tt - myslím, poslouchali srdíčko prcka, lehneš si na postel, namažou břicho gelem a dají sondy a asi 20min.tam ležíš a monitorují, nic víc, nic míň.Když budeš přenášet přesně týden, pošlou Tě na kontrolní UTZ o patro výš, zda je dobrý průtok pupečníkem a mimi přeměří a odhadnou váhu...

petua
18. únor 2009

Kim, to jsi tam tak dlouho čekala, i když jsi byla objednaná?? To je radost teda...
A ultrazvuk teda až když se přenáší? Mně by v tom příadě celkem zajímalo, jestli tim pohmatem bezpečně poznaj, že je mímo dobře otočený, to teda joo...
Prosim Tě a stěr na kultivaci kvůli streptokokovi Ti dělali taky v poradně u nich?

kim
18. únor 2009

petua, jasný, objednaná např. v 10 a na řadu ve 12 😎 je hodně těhulí, no 😖 Jo UTZ až po přenášení..poznaj pěkný prd!!!!!!!!!Furt říkali, že mám mega břicho, ale že by to někdo řešil, to ne a pak se divili, že měl Daník 4,53kg 😀 😀 To, že je hlavou dolů mi řekla gyndařka moje v tom 36tt, pak se už prý jen tak neotočej nazpět a stěr Ti taky musí udělat Tvůj gyndař!!!!!!

petua
18. únor 2009

Kim: Ty blááááho tak to byl kus teda!!!!! 😀 No já mam právě teď aktuálně streptokoka a zaléčuju, k mýmu Dr. jdu doufam naposled v tom 35tt a myslela jsem si právě, že ten další stěr se dělá pozdějš ještě, takže právě na Bulovce už... A ultrazvuk už mi dělat 100% nebude, takže s tou polohou je mi to fakt záhadou..
Prosim Tě a když jsi od svýho Dr. přecházela do poradny tam, tak napsal Ti ten Tvuj pro ně nějakou zprávu, nebo se chodí prostě jen s průkazkou??

kocicinka
18. únor 2009

Ahojky, tak jsem se domluvila s pí. Šimánkovou a 2.4. ve 13.00 jdeme na kurs. Ptala jsem se pro jistotu i na přítomnost manžela, tak říkala, že tam být může. Holky, které už tam chodíte, co se probírá tu první lekci?? Poradí tam, jakou pořídit výbavičku? Vůbec nevím, kolik čeho mám mít. Děkuju

petua
18. únor 2009

Kocicinka: Na prvním kurzu se probírá co s sebou k porodu, do porodnice atd., a kdy vyrazit 🙂

kocicinka
18. únor 2009

Juj a to se tam řeší celé dvě hodiny ? To nám v podstatě řekla por. asistentka při prohlídce porodního sálu za 10 minut 😲

romi73
18. únor 2009

tady jsou mé zkušenosti z Bulovky před 3 měsíci. v podstatě všechno dobrý, až na pár drobností, které mi to tam dokázaly otrávit tak, že jsem se nemohla dočkat domů. péče gynekologická výborná, MUDr. Zmrhalová (mladá, s brýlemi), byla moc fajn stejně jako porodní asistentka Chocová. sestřičky na šestinedělí - taky výborné, staraly se o mě dobře, třeba jsem se 2 dny nemohla vyčúrat a předtím pomyšlení na to, že by mě kdy cévkovali byla hrůza a tady jsem to docela snášela (taky co zbývalo...) - hrozně mě chválily za to, že se mi to konečně povedlo 🙂 i pak na gynekologické pohotovosti byli skvělí.

zato personál na novorozeneckém jeden velký chaos. jako prvorodička jsem byla ze všeho mimo, dost si odporovalo co říkaly jednotlivé sestry a dokonce mé spolubydlící zapomněly říct, že si má po každém kojení chodit pro mléko pro malého, měl míň jak 2,5 KG. dozvěděla se to náhodou... hlavně aby měly všechno podepsané - že nás poučily jak koupat, kojit, co s dítetem dělat a nedělat... fakt je že všechno ukázaly, ale mám pocit, že jen tak z rychlíku. den před propuštěním se ptaly - kojíte? a já nevěděla, jestli už mám mléko, nebo je to pořád jen to kolostrum, tak říkám, že nevím, že asi ne. tak to¨prý domů ještě druhý den nejdu. druhý den ráno při dětské vizitě - kojíte? říkám, že nevím. sestra mi zmáčkla prso, vyteklo pár kapek, zajásala - to je mlíko, kojíte, jdete domů! na 12 si dojednejte odvoz... nikdo mi dítě nevážil za celou dobu pobytu, až při propuštění. to jen tak btw.

připravte se na vysoké postele, na které s miminem v náručí těžko vylezete a slezete, na celodenní otravování personálu kvůli teploměrům, úklidu, vizitám (4x denně), jídlu... doporučuju aspoň jeden balík vložek velkých s sebou - dávaly jen jeden a pak už jen ty malé, ty mi přijdou po porodu celkem naprd. pleny mi stačily - miminko ještě moc nečúrá a nekaká, tak těch 5 nám stačilo. taky aspoň jednu látkovou plenu s sebou - na odříhávání, dělaly s nima hrozný obstrukce a jak tu erární ztratíte, je průser na světě 🙂 oblečky mění pouze kus za kus. tak jsem si nechala přivézt vlastní, poté co mi nechtěly dát nové dupačky, když ty poblinkané měla ještě na sobě (to jí mám převlékat na chodbě?)

další celkem závažná věc - kyčličky měla malá v pořádku. ptala jsem se, zda je nutné široké balení. prý ne, pampersky že stačí. v 6. týdnu jsme dostaly frejkovu peřinku, protože jedna nožka nebyla ok. co vím, v jiných porodnicích výslovně varují před pamperskami (jsou moc měkké) a doporučují široké balení alespoň první týdny.

nedejte se a na všechno se ptejte každé sestry znova. třeba nošení miminka v klubíčku - jedna to ukazuje tak, druhá řekne, že to není klubíčko, jedna, že klubíčkovat aspoň 10 minut, druhá že klidně i hodinu...

a po porodu si nechte zabalit nebo odvézt domů bundu a boty, které si musíte odložit za dveřma. já to neudělala, prostě mě to nenapadlo, druhý den jsem si na to vzpomněla a teprve třetí den byla schopná si tam dojít a už tam ani bunda (s klíčema od bytu) ani boty nebyly a nebyly prostě nikde k nalezení, takže jsme měnili klíče...

přes to vzpomínám na porod jako pozitivní zážitek asi hlavně díky přístupu porodníků, hladkému průběhu vlastního porodu, zato celé šestinedělí a to i pak doma, bylo mnohonásobně horší. je to jako všude - je to o přístupu personálu. asi bych na Bulovku šla znova, protože na to zásadní - provedení porodem a následnou péči - si fakt stěžovat nemůžu.

ještě k tomu holení - při kontrakcích po 3 minutách mi bylo fakt jedno, že mě někdo holí. doma jsem to přes to břicho sama nezvládla - a když si představíte, kam všude vám budou sahat a koukat, nějaké přiholení (a fakt jen na těch nejnutnějších místech) - není nic z čeho by člověk měl mít stres už dopředu 🙂

přeji hodně štěstí, zachovat zdravý rozum a hlavně ať se vám i mimčům daří!

maty01
18. únor 2009

Chtěla bych říct, že jsem vám všem mamkám fakt vděčná za vaše zkušenosti z Bul. Teď se ale zeptám jako debil. Co je široké balení? Myslíte balení do látkových plen? Já jí neumím ani složit 😲
Romi, ta bunda a boty.. hustýýýý..
Za jak dlouho se vám po porodu spustí kojení - cca? A sestry to kontrolují až při odchodu? 😒 já valím oči, co mě bude čekat. Pokud je vše tak nějak OK, tak jdete domů za tři dny?
Jsem ráda, že jsem přihlášená na ten kurz, jinak bych byla úplný tele v porodce. Takže sebou asi sešit a tužku, co? 😀

ludva
18. únor 2009

Široké balení : bavlněná plena poslkládaná nejprve na třetiny a pak na polovinu. Já dávala dětem přes jednorázovku 2 takto složené pleny a plenkové kalhotky na sucháče. Má to jednu velkou výhodu : miminko se takto balené dobře nosí (není tak drobonké 😀 ). Pak ze své zkušenosti doporočuju rychlozavinovačku.

petua
19. únor 2009

Romi, píšeš vizita 4x denně - můžu se zeptat, jak probíhá? Jsou tam sto let za opicema a předpokládaj, že maminky budou roztahovat nohy na pokoji před X lidma včetně spolupacientek?? Se asi přepočítaj 😝

akras
19. únor 2009

Ahoj, tak to máme od minulé středy zdárně za sebou a byla jsem naprosto spokojená, všichni děsně milí - hlavně teda na porodnici (PA, porodníci, pediatři..) fakt supr, příště jdu na Bulovku znova.

Petua: vizity jsou jedna za den na tebe a jedna na dítě - někdy přijde předvoj jedné sestry a doktora (ty na teba kouknou - jen na šití a hmátnou na břicho) a pak ještě se Záhumenským následuje - ale na mě se třeba už ani nedíval, když bylo vše v pořádku. Zažila jsem jednu velkou vizitu (ta je v pátek, takže ji třeba ani nezažiješ)), tak tam přišel i přednosta kliniky, ale taky na mě ani nekoukal (bylo při ní víc lidí, ale stáli spíš u dveří, u mě byli jen doktoři). Takže žádný stres.
Jinak co do porodnice:
košile i župan jsem měla jejich (košile můžeš kdykoliv sama vyměnit, jsou na chodbě). Myslím, že je to lepší, jsou pohodlné a navíc si nezašpiníš nic vlastního. Já použila asi tak 2 košile za den.
Dál 2 ručníky (na spodek a na cršek)
hygi potřeby - laktacyd, kartáček apod.
Dostaneš balík vložek (velký a pohodlný), ze svého jsem pak spotřebovala asi půlku balíku (samu hartman)
Supr jsou poporodní síťované kalhotky (já měla jeden balíček po 4 myslím, ale ještě jeden mi pak manža kupoval na poslední den a teď je ještě nosím i doma (nikde netlačí a jsou příjemné, teď si je i peru).
přezůvky
vlhčené kapesníčky na mimi - to jediné ti nedají (plínky i věci na zadeček dostanete, hlavně máte i milion reklamních vzorků, takže můžete brát odtamtud), já měla pro jistotu i plínky svoje, ale vůbec jsem je nevyužila.
oblečení na mimi dostanete také (košilku a pěkné dupačky, látkovou plenu - můžete kdykoliv přijít na novorozenecké a dají vám čisté)
Kojící podprsenku a vložky do podprsenky
To je tak vše
Dobrý je, aby ti někdo nosil pití, abys měla na noc.

Holky, fakt tam byli moc fajn a nemůžu si na nic stěžovat (nevadí mi ani nemocniční jídlo, takže jsem nestrádala a měla dostatek)
Přeju pohodové porody a spokojenost. Ono už pak s tím uzlíčkem je to všechno krásný 🙂
Kdybyste chtěly ještě něco vědět, klidně napište. Občas nakouknu.

akras
19. únor 2009

kojení se spustilo asi v pátek, v noci ze čtrvtka na pátek už ěla miminka hlad, tak jsme dokrmovali jednou glukozovým roztokem ze stříkačy pře malíček. Ráno už teklo mléko, takže jsme využili jen půlku stříkačky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru