Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

krtek.93
23. led 2011

@takyja : Díky, já si to myslela, ale i sestřička v poradně to podala tak, že z toho nějak matně vyplývalo, že si to mám i podepsat doma, tak mi to přišlo divný (když je tam navíc uvedený i datum podpisu, někde snad i s přesným časem).

Já jsem právě uvažovala o tom nejlevnějším nadstandardu - kde jsou na pokoji dvě maminky (místo standardních tří) a WC je společný pro dva pokoje, jestli jsem to pochopila správně z netu. Samotný se mi na pokoji ani moc bejt nechce. Tak právě nevim, jestli je tak velkej rozdíl mezi pokojem pro dvě a WC pro čtyři a pokojem pro 3 a WC pro 6 (i když to už mi přijde fakt docela dost - na to, že po porodu ta hygiena a vůbec je trošku jiná než "normálně" 😉 ). Nadstandrd mě láka, ale zase když si spočítám, kolik by nás to za ty cca čtyři dny stálo - a hlavně co bysme za ty prašule pak mohli prckovi pořídit - já jsem holt takovej šetřílek no 😅

@kvetinkaivanka : No já zase přemejšlela, že prostě bych v tom rámečku tu větu škrtla, nebo k tomu připsala, že s tímhle teda nesouhlasím - akorát si vlastně nejsem jistá, že s tim nesouhlasim 😅 Já prostě nevim, až to přijde, jestli mi tam nějaký medici budou vadit nebo ne - jsem nikdy ještě nerodila 😝 A doufám, že kdyby během porodu bylo jasný, že to přítomnost mediků nějak negativně ovlivňuje, brzdí a tak, že doktor bude mít soudnost a prostě je tam nenechá - podpis nepodpis 😉 V poradně už jsem natrefila na tolik různejch doktorů, že už mi je vlastně jedno, kdo mě prohlíží a jestli je tam ten doktor jeden nebo dva (oni byli zatim všichni tak mladí a v pohodě, že kdyby mezi ně "podtsrčili" medika, taky bych to stejně nepoznala 😀 )

S plenkama - doufám, že těch cca 10 navíc, co si tam s sebou beru, bude stačit... Nejde o peníze, ale nechce se mi zabrat půlku tašky plenama 😒

kvetinkaivanka
23. led 2011

@krtek.93 no,já bych teď volila nadstandard pro dvě maminky,protože pokoj na kterém jsem byla já,děs!Je to hodně tolik lidí na WC a koupelnu a hlavně po porodu.Já vím,že je to hodně peněz,tak to je jen a jen na tobě,jestli to budeš chtít.Možná ani nebude volný nadstandard,takže bych to brala tak,že se uvidí v den porodu.
Jinak,já když jsem byla na porodním sálu,tak se nám dva krát stalo,že manžel musel někoho hledat,aby přišel k nám a potom,když už jsem přímo rodila malýho tak tam bylo lidí,že jsem jenom koukala,kde všichni byli.
Jinak,v poradně mě jednou prohlížela medička a nic moc teda.Jo a abych nezapomněla,byla tam nějaká holka a napichovala mi kanylu a nemohla se trefit ani na potřetí(docela to bolelo) do toho ještě porodní bolesti,takže taky žádná sláva ty medici.
já bych tam určitě dopsala NE,ale je to na tobě,možná tam ani nebudou,nevím.
jinak,přeji rychlý a ne moc bolestivý porod!!!!Koumám,že už to máš za pár!Jinak je tam moc příjemná a hodná doktorka Zmrhalová!!!!

krtek.93
23. led 2011

@kvetinkaivanka : Díky. Na pani dr. Zmrhalovou jsem narazila úplně na začátku těhotenství - byla jsem tam na pohotovosti kvůli špinění a měla jsem strach, že mě budou mít za hysterku 😅 Ale její přístup naprosto super. A vlastně zatim i všech ostatních doktorů v rámci poradny (s medikama jsem se teda ještě nesetkala - minule jsme se minuli doslova o pár minut), takže to mě uklidňuje, že jsem si vybrala dobře 😉 Někdo je - jak to říct - šikovnější a ohleduplnější, od někoho je to vyšetření příjemný míň, ale všichni zatim strašně milí, což pro mě je asi nejdůlžeitější 😉 Holt medici se to zase někde naučit musej 😒 Tak hlavně aby nebyli leví a ještě protivný 😀

Ten nadstandard - jasně, asi to nechám na aktuální situaci, třeba ani nebude volno. Jenom pořád přemejšlim, jestli 6 maminek na jedno WC a 4 maminky na jedno WC jsou takovej rozdíl, abych za to platila 400 na den - nejde mi to z hlavy 😅 Ostatní (ne)kvality pokoje asi přežiju, nejsem nijak náročná - ale to WC, to je prostě momentálně dilema 😀

bibika1
23. led 2011

@krtek.93 Ahoj, já byla na tom dvoulůžkovým nadstandardu, který má společnou koupelnu s druhým dvoulůžákem a super! Sice jsem původně chtěla jednolůžkový nadstandard, ale nebyl volný. Na jednolůžák můžou návštěvy kdykoli, i mimo návštěvní hodiny, na ten dvoulůžák jen v návštěvních hodinách a pokud souhlasí druhá maminka. Rozdíl mezi normálním pokojem a nadstandardem je i ve vybavení, ty nadstandardy jsou po rekonstrukci, jsou tam i nové postele a matrace, celkem pohodlné. Koupelna je taky pěkná, nová, na WC je i bidetová sprška. Myslím, že je rozdíl na jednu koupelnu 6 maminek a 4 maminky.

Jinak s těma medikama, já to v těch papírech už předem přeškrtla a napsala, že nesouhlasím s přítomností mediků. Ale když už jsem byla na boxu, s kapačkou oxytocinu, bolesti ještě minimální a manžel na cestě, přišla jedna sympatická medička, představila se, a ptala se, jestli tam se mnou může být, tak jsem souhlasila. Vlastně mi to přišlo vhod, nechtěla jsem být sama. Ale jak přišel manžel , tak odešla, že nás tam chvilku nechá, a už pak nepřišla. Nevím, jestli našla ten papír, kde jsem to přeškrtla - zdravotní dokumentaci si procházela... Jen jsem prostě nechtěla, abych tam měla třeba skupinu10ti mediků, i když - jak jsem začla rodit tak tam najednou bylo spoustu lidí a já stejně nevěděla, kdo je kdo...

jakura : Brala jsem si jen kojící podprsenky, (na seznamu píšou těhotenské, to mi přišlo zbytečné) a využila jsem nůžtičky na nehty, zatrhl se mi nehet tak se to hodilo. K porodu jsem měla i olejíček na masáž zad, ale vůbec jsem si na něj nevzpomněla...

takyja
23. led 2011

@krtek.93 Možná budeš rodit v noci jako já - a tam žádný medik nebyl ani omylem. 😀 Jinak oddělení vede docent Záhumenský a ten se snaží, aby se medici chovali velmi slušně a ohleduplně. Já jsem se za celou dobu pobytu nesetkala s žádným nepříjemným překvapením v podobě chování. Všichni, kdo vcházeli na pokoj, klepali, všichni se napoprvé představili, atd. Myslím si proto, že 10 mediků ti k porodu samotnému nepřijde. A navíc souhlas můžeš kdykoliv odvolat a pokud budou soudní, tak hned odejdou... 😉

A k tomu pokoji - uvaž ještě to, že s tebou kromě 6 maminek bude taky 6 mimin, kdy každé pláče dle svého denního či nočního rytmu. Vyspat se na vícelůžkovém pokoji bude asi obtížnější než když vás na pokoji bude méně (maminek i dětí).

@bibika1 Já jsem měla taky k porodu "výbavu" pro sebe a nepoužila jsem ani ťuk (nebyl čas, ani myšlenky). 🙂 Jinak těmi "těhotenskými" podprsenkami se myslí ty kojící, jak píšeš ty.

kvetinkaivanka
23. led 2011

@krtek.93 tak uvidíš,ještě máš chvíli čas si to rozmyslet.
Já jsem byla před tím za nadstandard a byla bych i dnes,hlavně po pobytu v této porodnici.Je to obrvský rozdíl mezi koupelnou a WC na normálním pokoji a na nadstandardu!!!!!
http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/praha... tady jsou fotky z porodnice,jenom tam nejsou fotky koupelny a WC na obyč pokoji.
když se podíváš na Fakultní Thomayerovu nemocnici,tak obrázek č.15 skoro odpovídá sprchám na Bulovce.
http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/praha...

krtek.93
23. led 2011

Díky moc za reakce! Asi konečný rozhodnutí nechám na den D, jestli bude volno a jak se budu cejtit 😉 Ale zatim to vidim tak, že se asi spokojim se "standardem" a medici podle netu maj praxi jenom od 8 do 10 ráno, tak třeba to vůbec nebudu muset řešit. Asi by mi ani nevadili, pokud by jich tam fakt nenaběhlo 10 najednou.

@kvetinkaivanka : Díky za ty fotky! já právě hledala nějaký srovnání a nenašla. Nadstandard je fakt pěknej, ale ten normální pokoj taky nevypadá tak hrozně, to zvládnu 😉

krtek.93
23. led 2011

Ještě vlastně jedna otázka mě napadla při pohledu na ty fotky - nadstanard má vlastní přebalováky a koupání pro děti, to je z fotek jasný. A ty normální pokoje? To se chodí někam přebalovat a koupat? A jsou tam vlastně ty děti s maminkama na pokoji? Na tý fotce to totiž vůbec neni poznat. možná se ptám blbě, ale nějak si to neumim celý představit.

andreasek82
23. led 2011

ahoj holky, taky jsem rodila na bulovce a nejdriv jsem chtela jednoluzkovy nadstandard, ale nebyl volny, tak jsem trvala alespon na tom nadstandardu dvouluzkovem a super! po rekonstrukci, s televizi, sprcha i wc pekny, prvni dva dny tam se mnou byla maminka stejne stara jako ja, taky prvorodicka, fajn holka a pak ty dalsi maminka po cisari, vekove take nastejno a take prvorodicka, holcicky mame stejne stare, jeji alicka je o hodku starsi nez nase sabinka a vidame se, proste partacky z porodky, pisu to proto, ze si clovek nekdy rika, jak mu samotnemu nebude fajn a jake bude mit pohodli a klidek, ale ve dvou (pokud si samozrejme sednete), to muze byt opravdu super, muzete si vzajemne poradit, pokecat, pohlidat si deti, takze az budu rodit znovu, jsem urco pro bulovku a dvouluzak! 🙂

kvetinkaivanka
24. led 2011

@kretk.93 normální pokoje mají jeden přebalovák pro tři miminka a žádné koupání.Když chceš vykoupat miminko,musíš na novorozenecké oddělení(nebo tak nějak)není to daleko,je to na tom oddělení šestinedělí.Miminko máš na pokoji vedle postele(je tam málo místa).Vůbec se neptáš blbě,chceš jenom vědět jak to tam bude....
No já u porodu neměla mediky,ale spoustu cizích lidí,co pracuje na Bulovce ☹ to jsem si uvědomila až po porodu.

krtek.93
24. led 2011

@kvetinkaivanka : Díky 😉

akras
24. led 2011

@krtek.93 Já byla na Bulovce na standardu a nějaký nekomfort jsem ani nepociťovala. byla jsem na třílůžáku, ale po většinu času jsme tam byly dvě. S vedlejším pokojem jsme se na WC i ve sprše prostřídaly úplně v pohodě. jen jednou, když já byla ve sprše, tak musel někdo na záchod, ale je to oddělené, tak jsem v tom problém neviděla. prostě, když jsem začala mít pocit, že bych chtěla do sprchy nebo WC, tak jsem si hlídala, kdy se tam zhasne a pak šla....ale asi je to trochu o štěstí a o tom, jak se po porodu cítíš, jak moc akutně sprchu nebo záchod potřebuješ. Já byla v pohodě.
Kdybych šla na nadstandard, tak jdu na ten 2lůžák za 400,-, sama bych být nechtěla, je to fajn, mít s kým probrat "zážitky" z porodu, poradit se....když ovšem nenarazíš na nějakou osobu, která ti bude vadit. Je pravda, že poslední den, k nám přivezli nějakou vietnamku a té tam manžel vozil jejich jídlo a jedla to na pokoji a to byl fakt šílený smrad. Kdybychom už nešly domů, asi bychom poprosily setřičky, aby jí řekli, že musí to jídlo jíst na chodbě nebo v jídelně.
Já byla na Bulovce opravdu spokojená a šla bych tam klidně znovu.
Přeju pohodový porod a zdravé miminko 🙂

krtek.93
24. led 2011

@akras : Taky díky. To jsou docela povzbuzující zkušenosti 😉

kvetinkaivanka
25. led 2011

@krtek.93 ještě jsem zapomněla napsat,že na ten nadstandard můžeš i potom,když nebudeš chtít obyč pokoj,tak tě bez problému přasunou na jiný,který bude k dispozci.

jenny73
26. led 2011

@krtek.93 Ahoj, přidávám se k holkám a doporučuju dvoulůžkový nadstandard. Já měla na standardu spolubydlu takovou špínu, dokonce asi měla cosi s drogama, neměla žádný věci, běhala všude v ponožkách, pak v ich lezla do postele, ve které se věčně válela s malou...a na tom propojeném pokoji byla Cikánka a Vietnamka...Cikánka tam měla návštěvy od rána do večera, děti tam lítaly, dělaly bordel, její celé příbuzenstvo používalo ten společnej záchod....nechala jsem se přeřadit na nadstandard a se spolubydlou jsme kámošky dodnes - a pokoj - nesrovnatelný, naprostý luxus, matrace ve srovnání se standardem - jako slézt z prkna do bavlnky. Po porodu a za ty 400,- se to určitě vyplatí 😉

kamba
26. led 2011

Také se přimlouvám za dvoulůžák v nadstandardu, 400 kč na den není tolik, vypadá to tam mnohem lépe než na standardních pokojích, je tam lednice, televize, a hlavně možnost koupání dětí přímo na pokoji. I návštěvy je možné si tam brát, po domluvě s druhou maminkou. Prostě za tu cenu je to opravdu nebe a dudy. Teď jen aby vás měl kdo porodit, když je spousta doktorů ve výpovědi nebo už odešla. Nezávidím vám to a držím palce!

krtek.93
26. led 2011

@kamba : No já doufám, že ty problémy s doktorama nastanou až po tom 1.3.., zatim by to snad mělo bejt v pohodě.

Asi risknu standard, když se dá přinejhoršim přemístit (pokud je teda volno).

akras
27. led 2011

@krtek.93 taky bych to tak udělala. Já měla štěstí na spolubydlící. Kdybych měla ale zkušenost jako Jenny, tak bych se určitě nechala přemístit a příště rovnou na nadstandard. Já rodila ve středu a domů jsme jeli v sobotu dopol, takže jsme tam byly opravdu minimální dombu, na tom taky záleží. Třeba po císaři bys tam musela být déle a to bych asi na ten nadst.šla. pa a hodně štěstí

pavlinka_zetko
27. led 2011

Ahoj čekající maminy, už jste četli o problémech s výpovědmi doktorů na Bulovce? Mám termín v květnu, takže jsem poměrně nervózní, jestli oddělení zavřou, kam půjdu rodit...

bibika1
28. led 2011

@pavlinka_zetko Ahoj, podle tiskového mluvčího Bulovky se žádné zavření nechystá, viz prohlášení na jejich oficiálních stránkách http://www.fnb.cz/cs/aktuality/20110127-dementi.... Tak držím palečky ať vše dobře dopadne.

l.e.o.n.t.y.n.k.a
28. led 2011

Ahoj holky, taky jsem rodila na Bulovce a po náštěvě na šetinedělí jsem zvolila nadstandard. Plně mi to vyhovovalo, jeden den a noc jsem tam byla dokonce sama. Máto svoje kladnější stránky, ale taky není žádná sranda ani pomoc. Se spolubydlící jsme si pohlídaly mimi, když některá šla do sprchy a pohoda. Když jsem tam byla sama, tak jsem si nechávala otevřené dveře od sprchy, ale stejně jsem měla blbý pocit. Myslím, že bych určitě nechtěla samostatný pokoj. Taky záleží na jaký personál narazíte, já měla skvělou sanitářku, přišla před jídlem a mile nás pozvala. Až poslední den se mi změnila služba, a to byl teda rozdíl, na oběd se volalo rozhlasem, takže okamžitě mimča začla plakat, paní byla fakt nepříjemná, očividně to brala prostě "jsem v práci". Ještě že jsem už odcházela........
Ale jinak super, asi budu rodit opět na Bulovce, tak uvidíme.

jenny73
28. led 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a Ahoj, koukám, že máme stejně starý kluky, kdo ví, možná jsme se tam potkaly 😉 A proč hlavně píšu - máš můj obrovský obdiv, že už ses pustila do dalšího těhu....já mám občas co dělat s jedním 😉

l.e.o.n.t.y.n.k.a
8. únor 2011

@jenny73 NO, bylo to trochu neplánované. Původně jsme to plánovali na zimu, ale příroda to změnila a tak se těšíme už na srpen 🙂

monika6e
11. únor 2011

ahoj holky, tak jsem čerstvě po porodu. A co tu tak pročítám, tak nadstandart musím jedině doporučit. Byly jsme tam s dvě, co jsme si bezvadně sedly. A hlavně má člověk klid, popovídá si, probere, vymění si rady.. Postele naprosto luxusní, spí se na nich jako v bavlnce 🙂 A popravdě - nedokážu si představit být na standartu. Za mě tam teď bylo spoustu "tmavších" holek. Nic proti nim, ale jejich příbuzenstvo chodilo denně na několikahodinové návštěvy doslova v rojích a ne všichni úplně voněli. Jednou jsem slyšela z chodby i řev sestry, že už je po návštěvních hodinách a ať jdou... Děs běs. Jen doporučuju vzít si do porodnice i několik plínek - projistotu. Ty tam jsou "štědré" doby, co jsem zažila s prvním dítětem. Dneska dávají 6 plen na den, což ne vždycky vyjde, takže jsem využila i několik vlastních. No a kromě kuchařů (opravdu se to nedá jíst a strava s jídlem pro kojící nemá absolutně nic společného), ode mě znovu dostávají na Bulovce všichni 1*. Jak na porodce, tak na šestinedělí. Jen většina dětských sester by nemusela být tak protivná. Ale tak chápu je, za ty prachy, co berou... 😀

luckahr
11. únor 2011

holky, to snad nemyslite vazne, ze 400,- je "strasne moc penez" za noc na nadstandartu v prazsky porodnici 😅
@krtek.93 kolikrat clovek rodi, aby nemohl zaplatit 1200,- za pokoj, kde bude mit mimo vetsiho klidu, pravdepodobne vetsi cistoty i nejakou "normalni" maminku, tim myslim ne nejakou, jako pise @jenny73
nevim, jestli tohle je to idealni na cem skudlit 😅, ale samozrejme kazdeho vec......

luckahr
11. únor 2011

@jenny73 peknou sestavu jsi tam teda mela 😅 😒

krtek.93
19. únor 2011

Tak se hlásim poporodu na Bulovce - celkově fakt spokojenost, šla bych tam zas 😉 Chvíli jsem pobyla i na gynekologii, čekalo se, že bude třeba druhej den porod vyvolat, ale malá se nakonec rozhodla v noci sama, takže jsem na gynekologii nakonec přečkala celej ten začátek porodu. Měla jsem tam obrovský štěstí na sestřičku (nebo PA?), byla úplně skvělá, strašně mi pomohla, jak psychicky, tak s balenim věcí, když jsem se stěhovala na porodní, s oblíkánim... prostě super. Na porodnim byli všichni taky moc fajn, i když to mám trošku v mlze - byl to pak docela fofr, hodina nebo kolik v přípravně ve sprše, pak přesun na sál - a malá už se drala ven, ani nestihli natočit monitor 😅 Šestinedělí a novorozenecký - personál veskrze moc milej, ochotnej, i když se sem tam nějaká míň usměvavá výjimka našla 😉 ale zase ti ostatní to s přehledem vykompenzovali. Standardní pokoj se dal v pohhodě přežít, jenom ráno před vizitou to byl trošku boj - když se má během cca hodiny vystřídat ve sprše a na záchodě šest maminek a ještě to skloubit s režimem miminka... Každopádně nejvíc mě štvaly ty ranní vizity, přesně když malá konečně usnula, musela jsem já místo spaní vstát a jít do sprchy, upravit si postel... A s tim by mi nadstandard stejně nepomoh 😉 Jídlo mi ten první večer na gynekologii připadalo k nepřežití 😅 ale kupodivu po porodu mi to bylo jedno, něco mi i chutnalo. Akorát večeře na mě byla strašně brzo - v pět, vlastně během návštěv, to mi přišlo docela nepraktický (návštěvy končej v šest). Naštěstí vždycky bylo i něco, co se dalo vzít na pokoj (rohlík, banán, jogurt...), tak tim jsem se pak ještě dojížděla večer 😀

Co se týče plenek, vložek... tak veškerý věci pro maminky byly prakticky neomezeně - vložky, košile, prostěradlo (ráno se vždycky sestřička zeptá, co kdo potřebuje), pro miminko se ráno fasuje 6 plenek na den - nám to teda bohatě stačilo, první den jsem dávala ještě látkovku, aby se poznalo, že už malá poprvé čůrala, takže jsem ten první den trochu ušetřila a čerpala z toho až do konce 😉 Na přebalovacim stole je ještě k dispozici tušim líh a olejíček plus jsme dostali reklamní vzorečky všeho možnýho (na zadeček bepanthen, rybilku i sudocream), takže ani to jsem nakonec nemusela brát ze svýho. Akorát jsem tam zatočila s ubrouskama na zadeček - ty k dispozici nejsou a je jich potřeba dost, hlavně ty první dva dny - ta první stolička jde ze zadečku dost špatně dolů. Doma mimochodem řešim otírání obyč žínkou a vodou nebo rovnou opláchnutím v umyvadle, ale to jsem si v porodnici netroufla. Oblečení pro prcky maj na Bulovce moc pěkný a i velikost ok, takže mi ani nevadilo, že nemá svoje, akorát se chodí měnit kus za kus - to je trošku nepraktický, že jsem musela malou svlíknout, chvilku jí nechat jenom v zavince a doběhnout pro čistý. Ale bylo to potřeba jenom jednou, tak jsme to obě zvládly 😉

Doufám, že ten můj elaborát třeba pomůže dalším maminkám, který maj tohle všechno teprve před sebou. Za sebe můžu Bulovku opravdu doporučit 🙂

kvetinkaivanka
19. únor 2011

@krtek.93 obrovská gratulace k miminku 🙂 jo,ty večeře jsou strašně brzo a tak nelogicky během návštěv 😒

takyja
19. únor 2011

@krtek.93 Gratulace!🙂
@kvetinkaivanka
Aha, tak já ještě k nadstandardu možná dodám, že se večeřelo přímo v pokoji - nemusela jsem docházet do jídelny, takže návštěva se mnou v klidu povečeřela, nebo jsem počkala, až odejde a pak vrátila ten jídelní set sanitářce na vozík na chodbě. Nebo jsem si něco (jogurt, banán) nechala v lednici..

krtek.93
20. únor 2011

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru