Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

hanik
8. pro 2007

leni, my jsme se dohrabali az k tomu, ze nepomahalo nic ..zadna masticka a furt se to horsilo ☹ ..takze dr predepsala kortikoidy 😒 ..ted uz se to lepsi. ...ale musime pres den vetrat. ..ubrousky vubec ted nepouzivam. ...jinak mame koupeny ubrousky pampers sensitive a plenky taky pampersky. ...ale on byl ze zacatku v poho az kdyz se nasadil nutrilon. ..tak 4 dny pohoda a pak zacal bejt opruzenej az to bylo do krve. 😖 ..ted uz se to teda lepsi ..diky tem kortikoidum a taky diky tomu vetrani ...ale mazat kortikoidem to muzu jen rano a vecer. ..takze pres den a v noci to mazu bephantenem a den predtim jsem ho mazala rybilkou. ..jinak kdyz se pokadi, tak sup s nim pod sprchu, osusit a napatlat. ..jinak ja jsem ekzematik, tak mozna muze byt citlivka po mne? 😕 ..ja jsem treba alergicka na tekuty mydla ..na vsechny ..je v nich nejaka slozka, ktera mi vadi a osypu se po ni. ..teda ne hned, ale po delsim uzivani.
tak to je teoreticky o 100 drazsi ..nam vydrzi krabice premia na tyden a stoji 300. ..tak vyzkouset to muzem 😉 ..jestli to pomuze..?? 😕

mocinda
8. pro 2007

zuzi já potřebuji ten předposlední sraz ,protože na ten poslední jdeme 19.12 ,kolikátýho máte ten předposlední a od kolika?
řízky bych brala ,mám hlad a nic se mi nechce kuchytit 😒

zuziik
9. pro 2007

ten máme 13.12. od 13 do 15 hod.......a posledni 18.12. od 12-14hod.

lenule25
9. pro 2007

holky, tak mam zase chvilku.. dekuju moc za gratulace, jsem rada, ze se Hanicka libi 🙂)
jinak je to zlaticko, vyjma prvnich dvou dnu uz je fakt zlata.. v noci krmime jednou pred pulnoci, potom jednou cca ve ctyri a pak spi tak do osmi ci pul devate.. zatim plne kojime, pres pocatecni nezdary a rozzuzlany bradavky uz se to docela stabilizovalo. Ale mlika se mi dela porad strasne moc, takze odsavam a odsavam, aby se mala vubec mohla napit.. kdyz neodavame, tak se nepricucne 🙂
Jinak Mocindo co se tyka porodu a pobytu na Bulovce: prijeli jsme na Bulovku v sedm rano a Hanik se narodil ve 12:10h - tezko posoudit, jestli to bylo kratky ci dlouhy 🙂 kazdopadne kontrakce jsem mela pravidelny od tri rano, takze to je asi na prvorodicku tak nejak primereny. Na Bulovce mel sluzbu MUDr. Šottner - takovy mlady klucina, moc prijemny. V podstate jsem o nem skoro celou dobu nevedela - vysetril me pri prijmu a potom me az zasival, vsechno ostatni jsme zvladli se skvelou porodni asistentkou Katko H. (nejsem si jista prijmenim, myslim, ze Hladikova nebo Hladinova nebo tak nejak se jmenuje). Po priprave jsem se presunula rovnou na ten nejnovejsi porodni sal s koupelnou a zachodem - mela jsem kliku, ze zrovna nikdo jiny nerodil a tak jsem si odbyla vsechno 😉 manzel byl celou dobu na boxu se mnou, stopoval jak casto mame kontrakce, masiroval zadicka a tak 🙂 Kdyz uz mi potom dovolili tlacit, tak to bylo asi za ctvrt hodky za nami.. vyvazla jsem bez nastrihu ci nejakych vetsich poraneni, mam jen par stehu uvnitr, takze uz i trochu muzu sedet 🙂
No a potom na sestinedeli byli vsichni taky v pohode - akorat detske sestry berou vsechno dost hopem, protoze maji fofr, ale snazi se vyjit vstric kdyz neco potrebujete.. jo a jak uz tu nekdo psal, tak tam potkate dost spoluobcanek tmavsi pleti, ale musim rict, ze osobni zkusenost velmi dobra. Jedna takova slecna se mnou lezela na pokoji - uz tam byla chudak tyden s nedonosenym chlapeckem a byla fakt v pohode. A treti pani, co s nami lezela jsem znala od videni z poradny, takze jsme si docela popovidaly a bylo to celkem fajn. Ty tri dny utekly jako voda.. pustili nas vlastne v nejkratsim moznem terminu, ale svoji zasluhu na tom jiste ma i to, ze maji proste naval a kazda postel dobra 🙂 Kdyz nas propousteli, tak jsme se to dozvedeli v deset rano, ze muzeme jet domu a nez manzelovi skoncil meeting v praci a mohl pro nas prijet, tak uz me vykopli z postele ☹ ale prezili jsme to 🙂
Holky, docela jsem rozepsala, pardooon 🙂
Tak se mejte krasne, kdyby vas tehulky jeste napadl nejaky dotaz, tak sem s tim, rada zodpovim 🙂 papapa

lenule25
9. pro 2007

Denisko diky 🙂 zatim tezko rict po kom je, ale vsichni rikaji, ze tu bambulku co ma misto nosiku ma po mne 🙂 pusinku bych zase rekla, ze ma po tatovi, ale to se asi uvidi spis casem.. zatim jsme se s manzelem shodli, ze po nem ma kouty 🙂))

denisia
9. pro 2007

ja neviem, ci sa mi to zda, ale pride mi, ze vsetky mimina maju bambulky misto nosiku 😀
hodne radosti s hanickou..

mocinda
9. pro 2007

Ahoj holky,
lenule25,děkuji za info z porodky,myslím ,že jste to zvládly naprosto dokonale!!Jste holky šikovnéé 😉 Taky asi trocha štěstí ,že jsi rodila sama a měla jśi k dispozici ten nej box, protože bohužel je tam jen jeden 😒
Leni rodial jsi nakonec v termínu?

zuzi: díky za info ,tak to bude přesně ta hodina o kterou mám zájem 😉 Zuzi pak napiš jak jste s malou dopadly na utz,jestli už se placenta umoudřila a plně vyživuje!! 😉

a co Dagmik?nějak žádný info?nevíte někdo něco?

ao
9. pro 2007

moci: takové info o porodu v dopoledních hodinách v poloprázdné porodnici ty ani nečti! my se tam sejdem na noc, minimálně ve 3 párech a budeme se o ten box ještě prát 😀

mocinda
9. pro 2007

Andy jen upozornuji ,že můj mangel dělal 15let karate ,takže když půjde do tuhýho kvůli místečku, tak bacha 😀

lenule25
10. pro 2007

moci rodila jsem nakonec v terminu - prvni termin jsem mela 28.11., ale podle utz 6.12. a Hanicka se narodila 2.12.

mocinda
10. pro 2007

Ahoj holky,právě jsem se vrátila od dr. ,dneska jsem jen byla na odběrech ,mám nějaký horší výsledky tak uvidíme co z toho ještě vyleze 😒
lenule25: koukám ,že jsi asi měla pěknou noc,ve dvě ráno se málo kdo tady ukáže 😉 Já jsem šla spát asi v půl druhý, koukala jsem na Star dance 😵

danullinnka
10. pro 2007

Ahoj Mocindo a čeho jsi měla horší výsledky??Krve nebo cukru nebo bílkovin??

mocinda
10. pro 2007

leukocyty danuli, mám to už od začátku ,ale stále zvyšuji nárůst a neví se proč ,tak proto ty cavyky

danullinnka
10. pro 2007

Aha,tak držím palečky,at vše dobře dopadne 😉 a to chodíš i na častější kontroly??

mocinda
10. pro 2007

Danu: naštěstí nechodím ,vypadá to snad ,že se to miminka nijak zvláš´t netýká ,tak uvidím...spíš to vypadá ,že já v tělě boujuju s nějakým zánětem a neví se se kterým ☹

danullinnka
10. pro 2007

tak snad to bude dobré,pokud tě neposílají do nemocnice,tak je to asi v normě,ne??

lenkazdenek
10. pro 2007

Ahoj holky
Hani,kdyžtak zkus ten HA ,třeba je na to malej alergickej 😕 my budem zas zkoušet zítra premium,tak drž palečky 😉 🙂
Leni tak to jsi měla pohodový porod,na mě nezabíralo nic krom epidurálu,ale hodně mi pomoh manža,ten byl se mnou od začátku až do konce 🙂 jediný kde chyběl byla přípravna a pak když mi píchaly ten epidurál 🙂
MOcinda tak držím palečky 🙂

mocinda
10. pro 2007

díky holky, snad to nebude na špitál, mám ve středu volat na výsledky a domluvíme se co dál ,takže do středy mám o čem přemýšlet 😕

danullinnka
10. pro 2007

Ahojky Leni,tak to máš dobré,že malá pije nutrilon bez blinkání,u nás funguje bez blinkání jen ten AR 😖 včera jsem malému uvařila a rozmixovala mrkvičku,padalo to do něj jedna báseň 😅 Leni,mě zbylo 1 úplně nové balení Nutrilonu 1 Forte,chci ho prodat,protože malému už ho dávat nebudu a je škoda ho uvařit psovi 😉 kdyby jsi chtěla,dám ho za 100kč.

ao
10. pro 2007

moci: a jakou máš krevní skupinu? testovali tě v průběhu těhu na protilátky? nemusí to být jen u 0 nebo u RH neg., v podstatě u jakékoliv skupiny se můžou vyskytovat nespecifické protilátky...
napsala jsem ti i do února, ale tady si to spíš všimneš. zítra je to 12-14, jdeme s Luckou obě, ale už bez tatínků.

ao
10. pro 2007

moci: ještě k včerejšku... můj manža zas aktivně posiluje, na mrtvý tah dá tak 150 kg 😝 😀

danullinnka
10. pro 2007

Tak hlavně nemysli jen na to,to by ses asi zcvokla ☹ 😉 ale věřím,že ten červík bude v hlavě hlodat,to znám.Ted u druhého syna bylo podezření,že mám preeklapsii,ale dopadlo to dobře 😉 taky jsem nad tím furt přemýšlela,četla o tom,pozorovala se,jestli mám ty příznaky,no na bednu jak ušité ☹ 😉

mocinda
10. pro 2007

Andy, já Ti píšu všude, ještěže jsi jen na dvou diskuzích 😀 😀 protilátky mám v poho ,testovali mě dvakrát.Nevím ,kde je zakopanej ratlík . Původně mi říkali ,že je to tím jak je mi pořád šoufl ,ted už mi je clekem dobře až na nějaký občasný nevolnosti ,tak možná se to všechno samo urovná po porodu. 😉
Mrtvý tah?Andy pro bůh co to je?to zní tak morbidně ,že raději od tvýho manži ruce pryč 😀 😀

danu: jsem optimista, né že bych to neměla v hlavě ,ale určitě nebudu tady sedět se svěšenou hlavou, navíc kdyby bylo opravdu něco akůto ,tak už bych byla někde na kapačkách 😉 a nikde nic nečtu ,to je ještě horšííííííí

danullinnka
10. pro 2007

Leni,kukla jsem ted na tvé nové fotky,malá je úžasná a ten úsměv,no nádherná 😉

mocinda
10. pro 2007

🙂 no jo ,hned jsem jukla taky!!ta jak se tam usmívá ze spaní je fakt úžasnááá 😎 prostě celá maminka 😉
jé holky, já už se táák těším jak si budu fotit to naše bejbátko 😵

lenkazdenek
10. pro 2007

holky díky,takhle se usmíváme po krmení 🙂 to jsme spokojený miminko,ale dneska mi dělá starosti,v noci spala 8hodin ,pak vypila 80ku ,pala teď 60ku a zas spinká 😕 tak mám strach protože má vypít 90ku 😕 😒
Dani,já nevím jakej je ten forte 😅 ale kdyžtak bych ho brala 🙂

mocinda
10. pro 2007

leni ,já myslím ,že ona nejlíp cítí jaký má hlad,pokud nehubne tak jí klidně nechej spinkat, vypadá opravdu spokojeně 🙂

danullinnka
10. pro 2007

Jo Leni,ona si sama určí jídlo,viz náš Luky,on je snad bezedný 😅
Ten Forte je dobrý,je tu psané,že je pro déle trvající pocit nasycení vašeho dítěte a že přirozeně posiluje imunitu dítěte.bylo to dvoj balení 850g za 289kč.takže fakt jen 100kč,nechci na tom vydělat,prostě když poslouží někomu jinému budu jen ráda a pokud bys ho chtěla,tak pisni adresu třeba do mé interní pošty 😉

lenkazdenek
10. pro 2007

Mocinda díky,zatím i hezky přibrala,takže už máme o 400g víc než byla porodní váha.
Jo holky k těm kyčlím,zjistila jsem,že ty kšíry jsou naprd,jelikož nám jsou velký 😠 tak ám to padalo z ramínek a dřelo nás to,tak dávám místo toho jednu látkovku navíc ,nožky jsou hezky od sebe a malý to nevadí 😎

danullinnka
10. pro 2007

Tak to hezky přibírá 🙂 já si taky myslím,že ji stačí ta plenka navíc,ty kšíry mi přijdou zastaralé 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru