Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

ivet6
15. čer 2010

já sem se svíjela na tom krásným záchodě na dlaždičkách a míč ani žebřiny mi vůbec nezajímaly 😅

rowan
15. čer 2010

taky dobrý 😀

slunce_veruna
15. čer 2010

Ivet, no ja byla cely den na tom prvnim cekatelskym pokojiku jak jako ze ma "zachod" jenze nejak se jim tam rozbily ty soupacky a misto dveri od zachoda tam dali prosteradlo - melas to uz taky tak? A celej den tam chodil nejakej "udrzbar" a sestra do nej hucela ze to do pondelka musi vyresit ze jinak bude pruser s hygienikem. No tak to "vyresili" ze tam misto tech dveri dali paravan, jenze tim zastaveli vypinac a ja s tim pupkem mela asi tak 2 cm rezervu abych se na to WC kolem toho paravanu dostala (a to jsem tam lezla co pul hodinu menit vlozku od plodovky celych 12 hodin), tak jsem si rikala ze co asi maminy s vetsimi brichy......

ivet6
15. čer 2010

no asi to byl on, na wc plachta místo dveří a nefungovalo světlo 😀 , vedle byla hnedka sprcha a v ní zelenej míč - byla sem v týdle místnosti naštěstí jen 2 hodiny 😉 A břicho mi nikde nevadilo... 😀 , ale je to možná tím, že už mi bylo všecko jedno 😝

bibika1
15. čer 2010

Holky, tak já se svíjela na chodbě připojená na kapačku oxytocinu 😀 Lezla jsem tam bolestí po stěně cestou na WC, jednou na mě přišla kontrakce vedle nějakého vozíku, já musela zastavit a prodýchávat a tím pádem jsem zatarasila chodbu, nějaká uklízečka tam potřebovala projít ale musela počkat až dodejchám, tak tam jen tak stála a koukala na mě, no ona je asi zvyklá... 😀. Pak už jsem nějak přestala vnímat, koho všeho cestou potkávám, viděla jsem spíš hvězdičky 😝 Mě se chtělo pořád čůrat a jelikož jsem měla box bez WC, tak jsem musela i stím stojánkem s kapačkou chodit na WC na hekárnu, s kontrakcema po 1-2 minutách, na WC byly ty šoupačky co už nefungovaly a já v těch bolestech neměla sílu je za sebou ani zavřít, protože to šlo ztěžka, ono i vmanévrovat se do toho prostoru s kapačkou bylo umění 😖 Jen co jsem došla zpět na box tak se mi zase chtělo čůrat a pořád dokola, teď už se tomu jen směju 😀 😀 😀

jenny73
15. čer 2010

Ahoj holky! Škoda že nemám čas vás dočíst, ale určitě si musím udělat čas, protože jen pár řádek tady mě moc pobavilo - já taky šla s tou infuzí na WC, manža jí musel snížit, abych prošla dveřma a já se ho až po čase ptala, proč jsme tam vlastně vůbec šli, protože to už jsem v sobě měla těch srágor na vyvolání mraky a byla jsem mimo....všal jsem i zapomněla, že mi napíchli vodu 😝 😀

@ivet6 - jsme zpět z kyčlí - šlo to jak po másle, pan doktor příjemnej, ale střídaj se. Tak myslím ale, že je to tam v pohodě, jen co jsem vyrozuměla mají dost plno, chce to se objednat včas. A pan doktor povídá: tak je to naprosto v pořádku až na to, že je plína totálně mokrá a já mám vlhké předloktí 😀 Ten nás bejk v pátek pochcal doktorku a dnes doktora 😀

A ještě jedna perlička . sestra se ptala, jestli někdo z nás marodil s kyčlema a manža že on. Tak se ptala, jak se léčil a on, že to rozjezdil na kole, což pana Dr. moc pobavilo, že bude dětičkám doporučovat, aby to rozběhaly 😀

Tak zatím pa, zas někdy 😉

ivet6
16. čer 2010

Ahoj holky,

Bi, taky dobrý s tou uklízečkou, teď už je to k smíchu co? Ale tenkrát... 😅

Jenn: díky za ty kyčličky, nechám to na manželovi, jestli na Bulovku, nebo sem, protože toho má teď v práci hodně a ta Bulovka je víc u ruky, a ještě od těch 9h. Jinak sem koukala na stránky tédle kliniky a vypadá to dobře, raději bych jela sem 😉 Ale uvidíme. Jak dlouho si byla objednaná a nevíš do kolika týdnů miminka se musí ty kyčle absolvovat? Někdo byl už ve třech týdnech a ty koukám až o měsíc dýl...?

jenny73
16. čer 2010

@ivet6 předem se omlouvám, krmím a píšu jdnou rukou 😉 byli jsme objednaní cca 14 dní. chodí se od 3 do 6 týdnů, my měli původní termin 24.5. odpol, ale dopol byl nástup do nemocnice....no a po návratu jsem se objednávala znovu, takže jsme byli objednaní cca 10 dní předem, což si myslím že jde. v čekárně jsem se lekla, bylo nás tam dost, ale fakt je to šup šup 😉

ivet6
16. čer 2010

@jenny73 už jsem tam objednaná a docela za dlouho, až za měsíc - akorát nám to vyjde ten 6. týden. MUDr. Douša, tak snad to bude dobrý 😉
ps: no mě pak napadlo, jestli se Vám to nekrylo s tou nemocnicí ☹

lenca78
21. čer 2010

ahoj holky, chtela bych se Vas zeptat na nazor na Bulovku. Budu si muset vybrat nejakou porodnici a Bulovku mame nejblize. Ale cekam dvojcata a pry nemaji zas tak dobrou jednotku pro nedonosence. Mate nekdo zkusenost? Nebo jste vsechny rodily v terminu? Diky za odpoved.

bibika1
21. čer 2010

Ahoj Lenco,
na Bulovce se starají o miminka narozená od 32tt,pokud mám teda správné informace, kdyžtak si to ověř, novorozenecké má tyhle stránky http://novorozenci.fnb.cz/nase-oddeleni.html. Osobní zkušenost nemám, rodila jsem v termínu, měla jsem ale u miminka větší pravděpodobnost vrozených vad a dr. na sále mně ujišťoval, že na JIPu mají odborníky z Motola, abych se nebála, že jsou na nás připravený 🙂 Naštěstí byl malý v pořádku, jen mu po narození udělali sono - pro jistotu.

lidiab
21. čer 2010

@lenca78 Ahoj, co ja vim tak se na vicecetna tehotenstvi specializuji u Apolinare. Alespon mi to rikala moje gynekolozka a porodni asistentka na predporodnim kurzu.

lenca78
22. čer 2010

@lidiab dekuju za odpoved. Tak ja se na to zeptam asi primo na Bulovce, jestli jim ta dvojcata nevadi. Jinak bych musela naklusat k Apolinari.

@bibika1 taky moc dekuju za odpoved, divala jsem se na to novorozenecke, vypada moc hezky, tak snad tam nakonec neskoncime 🙂

mishah
22. čer 2010

@lenca78 ahoj lenco,já mám zkušenost s novorozeneckou Jipkou na Bulovce, a too opravdu dobrou 😉
syn se mi narodil 36+1, viz album..byly tam i miminka narozená ve 32tt..Opravdu tam pracujou dr původně z Motola, jsou hrozně milí a mají individuální přístup, co jsem moc ocenila, že malého nedokrmovali lahvičkou,ale injekční stříkačkou,takže jsme v pohodě pokračovali doma v kojení a nemusel na UM.Navíc mají k dispozici myslím dva pokoje pro maminky, co mají miminka na té Jipce, já tam byla takhle s malým a spokojenost 🙂

lenca78
23. čer 2010

@mishah diky moc. tak ja to zkusim tam . Uvidim, co mi reknou na dvojcata 🙂 Dekuju za informace.

jenny73
29. čer 2010

@ivet6 - Ahoj! My byli taky u Douši 😉

jenny73
29. čer 2010

@ivet6 - ještě mě napadlo - kdy jdete přesně? My totiž jdem 13.7. na kontrolu 😉

ivet6
1. črc 2010

@jenny73 jdeme v 18h 🙂 To by bylo prima se potkat 😉

jenny73
1. črc 2010

My 17:20, to je celkem reálný 😉

ivet6
3. črc 2010

@jenny73 tak jsem koukla na fotky, Honzíček je teda krásnej kluk 😵
ps: takže poznávací znamení: netopýr 😀

jenny73
14. črc 2010

@ivet6 tak jak jste dopadli na kyčlích?? My (jak říkal pan doktor) ÍÁ 🙂 ...potkat jsme se nemohly, já vyletěla jak střela, měla jsem toho moc a nestíhala jsem. Ale pokud jsi od někud poblíž, písni do IP, už se takhle scházíme 3 z porodky 😉 , můžeš se přidat 🙂 A nebo jdeme za 9 týdnů na kontrolu...a jestli jdete jindy, bydlím za rohem 😉

ivet6
15. črc 2010

@jenny73 ÍÁ ? Jakože superrrr ? 🙂) My se celkově i s recepcí zdrželi snad 5 minut, to sem tomu ani nevěřila 😉 Máme zaškrtnuto "netřeba", tak jsem šťastná....znova jdeme za měsíc...takže se chodí 3x nebo kolikrát?
A kde se holky scházíte přímo na Čerňáku? My bydlíme na Proseku...

jenny73
15. črc 2010

@ivet6 ...jo jo, jako že super 🙂 Kolikrát se jde vůbec nevím, myslela jsem, že 2x, tak mě ta další kontrola už překvapila.

Zatím jsme měli spicha na ČM, ale plánujem i jinde, tady bydlím jen já, tak abych to neměla nejjednoduší 😉 Ale já teď na týden odjíždím a stejně v těhle vedrech by to nešlo, tak až se vrátím.....každopádně když budem něco plánovat můžu ti dát vědět 😉

ivet6
15. črc 2010

@jenny73 tak jo 🙂 Ještě se mi s Štěpkou nechce do MHD a řidič jsem taky takovej sváteční 😅, takže až polevěj ty vedra a Štěpula bude zase o nějakej ten den starší, tak vlezem na bus nebo metro a rádi s Váma vyrazíme, jelikož tu jinak nikoho s mimčem neznám 😉

@bibika1
@rowan
@slunce_veruna
jak se máte holky?

jenny73
15. črc 2010

@ivet6 Tak já tím, že tu mám všechno, od obchodů přes doktory apod., tak zatím v tom MHD taky nejsem moc zběhlá....a řídila jsem dřív hodně, ale od otěhu ne a teď máme jiné auto, tak si taky netroufám....jsme holt holky chudinky odříznutý od světa 😉 Dám ti určitě vědět, když bude, něco podnikat 😉

rowan
15. črc 2010

@ivet6 hrůza hrůza už aby malá šla ven 😅 otoky jak kráva, sotva funím 😅 a nechce se jí a nechce, sice ještě máme týden ale přece jen už by mohla 🙂 ale veškerý napomáhání je bez výsledku takže to nechám na ní, snad se umoudří 😔 díky za optání 😵

ivet6
15. črc 2010

@rowan neboj, už se dočkáte 😉 .. jen to vedro je asi s bříškem šílený, co? Přeju pohodovej porod a těšim se na Barborkuuu 😵

rowan
15. črc 2010

@ivet6 jenom funim a funim, ale zase aspoň to nemusí trpět malá přímo .. 😒 děkuju jsi hodná 😵

bibika1
15. črc 2010

@ivet6 Ahoj, máme se dobře,až na ty vedra... Míša byl v úterý na očkování, měl po tom horečku, tak jsme sráželi, ale už je to lepší 🙂

V MHD jezdíme jen metrem a vystupujeme tam kde je výtah, s kočárem a starším dítětem, který musím ještě na schodech držet za ruku mi to nepřijde bezpečný. Stačilo mi to zkusit jednou... Jinak autem a zase autem, ale jen po okolí...

Rowan, vydrž, za chvíli se dočkáš 😀 Závidím, že to máš ještě všechno před sebou... 🙂
Ty vedra teda nezávidím, první dítko jsem rodila na konci srpna po vlně tropických veder v r.2006, to bylo pořád 36 st. Alespoň můžeš pěkně ukazovat bříško, tentokrát jsem si to neužila, přes zimu schovaná v kabátu. Co je nového na Bulovce, ke komu chodíš do poradny?
Starší synek se chce podívat na Bulovku na heliport, kdysi jsme z okna viděli na Bul. přistávat vrtulník, tak musím zjistit kde to je a až bude chladněji tak tam vyrazíme😀

megan2
17. črc 2010

AHojky,
chystam se rodit na bulovce,na prvni kontrolu tam teprve pujdu,ale chtela jsem se zeptat,co jste tam vse na mimco a sebe dostali-plinky,vlozky,obleceni??
diky moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru