Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

nuninove
12. dub 2014

@alyssa.anna ja rodila v cervnu a plenek davali 6..

alyssa.anna
12. dub 2014

@nuninove Fakt? tak nám 7 a stejnak mi to nestačilo jak jsem s nima bojovala a nevěděla co a jak a kdy přebalovat 😀

nuninove
12. dub 2014

@alyssa.anna me nastesti stacily i kdyz sem mela asi 20ks svych z domova kdyby nahodu..kdyz mi nejake od nich zbyli tak sem je schovala protoze je vzdycky dorovnavali do tech 6ks..:D

lubuskad
6. kvě 2014

Ahoj holky, prvni porod jsem mela u Apolinare-nic moc-skončil cisaařem. nevíte jak to resi na Bulovce? ci se ptaji a jsou taky spis na ty normalni porody? A jeste dotaz: je na Bulovce taky nejaka jejich matrika, kde se odevzdavaji papire k porodu a k jmenu? Dekuji

klarionela88
6. kvě 2014

ted sem cetla ze se musim registrovat ve 14tt ale ja uz sem ve 29tt to uz me jako nevemou? porad nevim kam pujdu rodit...jeste mam v zaloze motol....

vicky007
6. kvě 2014

@klarionela88 ve všech pražských porodnicích se k porodu v dané nemocnici registruje. Zavolala bych tam a domluvila bych se

kacikaci
6. kvě 2014

@lubuskad na bUlovce jsou spíš pro císaře, když se jim něco nezdá a moc mi přišlo, že to neřešili, prostě se rozhodli a bylo..a jinak zařizují oni poslání papírů o narození na matriku phy 8, asi po týdnu od porodu přijde domů poštou rodný list dítěte..takže nic nemusíš zařizovat, nikam chodit..
@klarionela88 pokud budou mít na Tvůj termín volno, ještě Tě vezmou, ale měla bys to řešit co nejdříve..třeba po telefonu..

lubuskad
6. kvě 2014

@klarionela88 pokud by jsi chtela k Apolinari, tam te uz nevemu, registruje se jen v 14tt. A kdyz jsem byla se registrovat n aBulovce, mi proslo, že to moc nereší,ale chce to co nejdrive

klarionela88
6. kvě 2014

@vicky007
@kacikaci
@lubuskad
to mi chcete rict ze kdyz me nikde nevemou tak mam rodit doma? achjo nevedela sem ze je to tak slozity sem z prahy 5.....tak mam skusit ten motol???

lubuskad
6. kvě 2014

@kacikaci dekuji, ale treba potvrzeni otcovstvi nekam odevzdat musim., A to se dava kdy a kde? To jsem rada, ze netyraji rodicku normalnim porodem, protože jsem rodila 33 hodin v kontrakcii a stejne mi museli udelat cisare. Tak to by jsem uz zazit nechtela

lubuskad
6. kvě 2014

@klarionela88 zkus tam zavolat, protože se taky tam dlouho čeka, at tam nejezdis zbytečne. A jeste vím, že Vinohrady registrujou i po 14tt. Motol nevim jak je na tom.

kacikaci
6. kvě 2014

@lubuskad tyto papíry se odevzdávají myslím už v poradně spolu s jejich papíry, které budeš vyplňovat

@klarionela88 zkus zavolat tam, kde bys chtěla rodit, a uvidíš, co Ti řeknou..a nebo ještě mimo Phu, tam problém s registrací není, v Pze je to všude továrna na děti, proto ta registrace, kdybys někde nebyla regostrovaná a přijela tam, když už budeš rodit, a měli by plno, mohlo by se stát, že Tě pošlou jinam..

marukm
3. čer 2014

Zdravím všechny, chci se zeptat, jak je to na Bulovce s erárním oblečením pro mimča? Dávají? Nedávají?🙂 Díky!

kacikaci
3. čer 2014

@marukm dávají..nemusíš mít nic s sebou, pouze na cestu domů, dávají i hadrové plínky, používají se na odříhávání, apod..

kvetinkaivanka
3. čer 2014

@marukm oblečení dostaneš 😉 pouze vlhčené ubrousky nedávají,to si vzít sebou.

marukm
4. čer 2014

@kacikaci
@kvetinkaivanka

Díky za info!🙂

moncakolarova
13. črc 2014

Byla jsem tak kvůli hodně smutné události, ale musim říct že všichni byli moc hodný, paní doktorka na příjmu mi zařídila nadstandart, abych měla klid a sestřičky se mě každou chvíli ptali jak mi je a jestli nechci nějaké léky. Pan doktor na sále i inesteziolog si se mnou pořád povídali než mě připravili na revizi a hlavně mi dovolili se na miminko podívat než umřela.

mililihaus
6. srp 2014

Tak já mám s Bulovkou jen dobré zkušenosti. 🙂 Personál super, porod taky fajn. A že je starší vybavení? Tak to mi bylo opravdu jedno. 🙂

wercee
23. říj 2014

Ahoj, já měla vybraný Nymburk, ale po masivním krvácení které mě v noci vzbudilo mě RZ odvezla na Bulovku kde doktorka ultrazvukem zjistila odlučující se placentu a bylo okamžitě rozhodnuto o císaři a i když jsme měly na mále obě dvě, tak vše dopadlo dobře. Po tom obrovském strachu co všechno se mohlo přihodit jsem neřešila kde ležím a s odstupem dvou měsíců od porodu musím říct, že Bulovka vůbec není tak špatná. Je pravda, že velká porodnice s velkým zájmem rodiček působí tak trochu jako "továrna na děti" ale dá se to v pohodě zvládnout...pobyt na šestinedělí není dovolená a s tím se musí počítat. Vždycky jsem dostala odpověď na vše, co jsem chtěla vědět. Některé sestry milejší, jiné méně ale to je tak u všech lidí,ne? 😀 Měla jsem sebou tašku sbalenou do toho Nymburka a vlastně témeř nic krom vlhčených ubrousků pro mimčo jsem nepotřebovala...pleny, přebalovací podložky, vložky, noční košile, to vše tam dostanete....erární oblečky pro mimčo také, takže o starost míň 🙂 Rodila jsem poprvé a trochu mi vadily různé příkazy, kdy kojit, kdy koupat atd. Malá byla se žloutenkou hodně spavá a probudit a nakojit jí přesně podle "plánu" prostě nešlo. Nějak jsem to přetrpěla a doma jsme si najely na vlastní režim a je nám fajn, malá prosípvá a říká sí o jídlo podle sebe...někdy po dou hodinách, někdy i po 4 a naše doktorka v tom problém nevidí 😉 Noc prospí už od 7. týdne celou cca do 6-7 ráno od 22:00 večer 😀 Po tom císaři jsem chtěla mít větší klid a zaplatila jsem si dvoulůžák a nelituji, udělala bych to příště zase. Překvapilo mě mile, že jsem tam byla jen o jeden den déle než rodičky po normální porodu a mohla jsem jít 4. den domů 🙂 Uvidím, jak se bude vyvíjet druhé těhotenství a kam se rozhodu jít rodit. Když bude od začátku jasné, že císařem, tak jsem pro Bulovku. Velká chvála patří sestrám na JIP, péče byla skvělá 🙂 Tolik za mě k Bulovce 🙂

guinea
18. pro 2014

Dnes jsem se byla na Bulovce podívat, a trochu mně zarazilo, že před samotným porodem sebou nesmím mít doprovod, že na to nemají kapacitu. Já jsem si právě chtěla zaplatit soukromou PA nebo dulu, aby byla celou dobu se mnou a trochu mně uklidnila, protože jsem hroznej nervák a z nemocnic mám odmalička fóbii. Teď mně představa osamoceného kroucení se na "hekárně" několik hodin strašně děsí... ...

thesun
18. pro 2014

ahoj, rodila jsem tedy před poměrně dlouhou dobou a musím smutně říct, že nikdy víc..... málem mne tam zabili.... :(

evcann
18. pro 2014

ahoj, já tam rodila před 8 lety a doporučuji, syna mi zachranili, takže at neco nebylo uplně super tak tohle to předčí, nyní se rozhoduji mezi Apolinářem a Bulovkou.

zyoma
18. pro 2014

@thesun to je mi lito. muzu se zeptat proc? Do tehle porodnice se chystam registrostrovat...

zyoma
18. pro 2014

Holky nevite jak je to s porodem na Bulovce po cisari? Jestli zkousej nejdriv normalne jestli to jde nebo to odmitaji a posilaji rovnou na cisare?

missveru
18. pro 2014

Já tam rodila v říjnu a vůbec se nestěžuju. Dokonce to nebylo ani tak neosobní, jak jsem čekala. Kapacita byla naprosto plná, přesto jsem si nepřipadala jen jako číslo a necítila jsem se nikdy odbytě. Sestřičky naprosto všechny milé a to i na dětském. Jediné co mě mrzí, že malýmu brzy dali UM, ale on hodně zhubnul, takže proto. Nakonec stejně kojím 🙂 Měla jsem jednolůžkový nadstandard, což bylo super - mohla jsem mít kdykoliv návštěvy, svoji koupelnu a záchod, k nezaplacení.

tullie
18. pro 2014

Ahoj, taky jsem tam rodila teď v říjnu a byl to vůbec můj první pobyt v nemocnici a překvapilo mě, jak na mě byli všichni milí. Hodně mě i dceři pomohli. Můžu doporučit. Byla jsem na dvojlůžkovém nadstandardu, ten je fajn, ale jednolůžák by byl určitě lepší.

guinea
18. pro 2014

@missveru
@tullie
Holky, a jak to probíhalo "v praxi"? Když jste byli na těch přípravných pokojích, byly jste tam úplně samy? Nebo se sestry chodily dívat? Mně právě mrzí, že by tam se mnou nemohl nikdo být. Až pak přímo na sále, ale o to už zase moc nestojím (resp. svoji PA bych tam chtěla, manžela pak ne 🙂

missveru
18. pro 2014

@guinea Tak jednak tam byla další spolutrpitelka, s tou jsme si mezi kontrakcemi povídaly 😀 Pak už to teda moc nešlo... No a sestry i doktorky tam chodily každou chvíli. Já mám dokonce pocit, že když to kapacita umožní, tak tam můžeš mít i chlapa.

missveru
18. pro 2014

@tullie Kdy jsi tam byla? Třeba jsme se tam potkaly 🙂

guinea
18. pro 2014

@missveru A nebylo to zvláštní, povídat si v takovou intimní chvíli s někým "cizím"? (Jak jsi asi pochopila, jsem těhotná poprvé, proto ty možná nejapné dotazy...)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru