Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

dagmik
6. říj 2007

mocinda, taky dobrá kombinace 😀 😀 😀 a ty ještě papáš těhu lízátka??? já je lízala v tom prvním trimestru, kdy mi bývalo blbě...ale hrozně rychle to přešlo...ještě mi zbyly dvě, nemám ti je nechat na Bulovce??? 😀

mocinda
6. říj 2007

🙂 dagmi ,díky, mně nakonec taky zbylo několik lízátek, protože pak už jsem je začala zvracet. No jo ,je to dýl,cca 2měsíce nazad,to tak letííí,ale já teda musím říct ,že jsem docela se nalízala,mně bylo zle od 6tt do 16tt a opravdu jsem si užila!! 😖 Ted už jsem jen na gelu 😀 😀 😀

dagmik
6. říj 2007

mocinda, to já chodila třeba po Václaváku s lízátkem v puse, protože jakmila jsem tam ucítila ty klobásy ze stánků, tak mě to natahovalo na zvracení 😀 😀 a pak jsem si je brala i třeba na koncert...prostě se mi najednou udělalo blbě, vytáhla jsem lízátko a dobrý...ale přišlo mě to legrační...bylo to v době, kdy těhotenství ještě nebylo poznat, tak jsem musela být za exota....ale to jsem teď stejně...teď zas kvůli břichu 😀 😀 😝

Tak dnes se v říjnu!! (ten říjen píšu speciálně pro Lenku 🙂 ) narodily další dvě miminka, takže už jich máme ke dnešku 20. To je nářez 😉

mocinda
6. říj 2007

přesne tak ,já taky lízala jak divá ,ale protože jsem sotva dolezla na wecko ,tak já to prolízala jen doma 🙂 a až tak mi nepomáhaly, víc mi pomáhal živej zázvor, v tom jsem jela poměrně dost,taky asi proto se na zázvor a ani lízátka nemůžu ani podívat!! 😖 Jsem ráda ,že mám to odbodí hrůzy za sebou a snad už nebudu lízátka potřebovat 😅
Ty jo ,to je požehnaně miminek!!No Dagmi je načase se připojit 😉 co Kristiánek,jak to vidí??Ale asi ještě čekáš až se otevřou Nerátky, vid? 😉 🙂

dagmik
6. říj 2007

mocinda, no tak teoreticky by měly dneska končit prozatimní stopstav, ale jestli se tam hned nahrnou nedočkavé rodičky, tak mi to k ničemu nebude 😢 😉 čekám do čtvrtka na svůj termín, přece jen přede mnou ještě pár maminek je 😉
Kristiánek o sobě dává stále vědět, ale myslím,že se mu v bříšku líbí, tuším že do konce víkendu ještě nemá v úmyslu se vydávat směrem do porodních cest 😉

Dnes se mi zase trochu motala palice, tak jsem musela trochu polehávat, oteklé nohy mi namasíroval manžel, to bylo příjemné. Jinak je vše při starém, docela v pohodě, řekla bych. A co ty tobě už je lépe??

mocinda
6. říj 2007

🙂 je to rozumný chlapeček,nikam se nehrne a vyčkává na pravou chvíli!! 🙂 Držím vám palce ,ať vám ty Nerátky vyjdou!!! 😵
Já musím říct ,že dneska asi po týdnu se cítím docela fajn, asi jsem si začala zvykat na to ,že to dýchání je omezený ,ale hlavně se mi neudělalo mdlo!!!Raději ťukáááámmmm!!A už nemám takový kašel a rýmu ,takže pocela positivní sobota! 😉 Zítra bych ráda někam do světa,abych nabrala sil a energii ,takže asi nákupy a udělám si radost!! 😀
DAgmi a jak jsi dohodnutá v těch Nerátkách?jako předem zavolat než pojedeš??Nebo stopro od pondělka fungují??

dagmik
6. říj 2007

mocinda, to jestli je to stopro, to fakt nevím, ale příští týden se chystám se tam podívat...že bych zmákla monitor a poradnu....jestli to tam zase nebude všude přecpaný a trochu se i poptám....jinak dneska bez telefonování dopředu nikam nejedu...to bych se taky mohla najezdit, že, příp. porodit v autě. Mám tu vytisknuté telefony do všech těch porodnic, kde jsem se byla podívat 😀 😀 a když bude hodina H, tak to manžel obvolá, než vyrazíme....třeba se to do února situace zcela změní a ty to vůbec nebudeš muset řešit takhle pitomě jako my...třeba se všechny ty mimča odrodí do konce roku 😀 😀 a ty pak budeš mít prázdné porodnice 😀

mocinda
6. říj 2007

😉 no to pochybuju ,vidím jak to vypadá u gyndaře a vůbec kolem ,všude samá potencionální mamina 😉 Vůbec se nebojím ,že budou prázdné porodky!Aby nebylo ještě hůř!Ted když jsou rodící návaly ,tak skoro každá porodka plánuje rekonstrukci!!Kdo ví kdy to padne na Bulici ,při mém štěstí budou zrovna malovat ,když budu mít termín 🙂 Ale já taky dávám přednost Nerátkám, když bude volno ,tak určo pojedu tam.Podle ohlasů ,to je zatím top co je v mém okolí 😉 nakonec pokud tam budeš tam mi ještě dáš echo ,ju? 😉

dagmik
6. říj 2007

mocinda, to každopádně 😉 😉 vědět dám. Tak teď jsem si uvařila večerní maliník, no a ještě máme naplánovanou masáž hráze...takže já momentálně místo lubrikační gelů atd. používám olejík od Weledy na masáž hráze a tím ta naše erotika, tak trochu končí 😒 😉 Teda pro mě to není erotický vůbec, spíš teda nepříjemný, ale manžel říkal, že by klidně dělal maséra hrází 😀 😀 😀

mocinda
6. říj 2007

😀 to věřím ,když to není jeho hráze, viď? 😀 A helemese ,to se dělá ,ty masáže hrází?Asi mě to taky čeká a myslím ,že i positivní přístup mýho manži můžu očekávat 😉
No abych pravdu řekla ,tak ještěže je to lubri gel, jinak by nám to už vyschlo 😉 když nezvracím ,tak zase to neudejchám,znáš to dagmi ,prostě samý erotický lákadla 😀

dagmik
6. říj 2007

to víš, že to znám...nejlepší lákadlo je pak to samotný obrovský břicho, přes který není ani nic vidět 😀 😀 😀
...na masáž hráze máš ještě čas, dělá se to asi měsíc před termínem....ale třeba se to zase nedoporučuje tomu, kdo trpí na záněty atd. My jsme začali teprve před týdnem, ale tak říkám si, že to je pořád lepší než nic...že mě nastřihnou, s tím stejně počítám, ale prý se to třeba i pak lépe hojí a hráz je snad třeba i pružnější...no nečekám zázraky, ale když to může pomoct...

mocinda
6. říj 2007

🙂 ale jo ,já jsem taky pro ,když něco může pomoct ,tak vyzkouším a chceš epidurál nebo to potáhneš sama?

dagmik
6. říj 2007

no myslím, že ho nechci, ale nikdy neříkej nikdy....může se stát cokoli...ale máme bohužel neblahé zkušenosti, co se týká epidurálu, když byl manžel na operaci, takže já opravdu jen v krajním případě...jo a to já jsem teda ale jinak posera, citlivka a strašně se bojím bolesti...fakt výbornej případ pro porod ☹

mocinda
6. říj 2007

😉 no já bych ho chtěla ,co jsem kolem slyšela a kámošky porodily s epidurálem ,tak bych do toho šla. Ono všechno má nějaké negativní následky, když si vzpomenu ,co všechno se může stát když tlačíš u porodu ,jak ti může ublížit,tak si člověk nevybere...tak stejně i ten epidurál může být škodlivý a naopak.já slyšela spíš positivní názory a protože nejsem zrovna taky strong tak bych raději at mi něco pomůže! No kdo ví ,jak to pak nakonec dopadne..třeba mi ho ani nestačí píchnout 😉

dagmik
6. říj 2007

no jasné, já chápu, taky jsem slyšela, jak to mým kámoškám nakonec pomohlo, takže jak říkám nikdy neříkej nikdy....ale zatím jdu do toho s tím, že ne...nějak se mi zavíraj oči, měla bych toho využít a jít spát...tak to asi zkusím....takže se s tebou rozloučím....přeji ti taky dobrou noc, plnou spánku a zítra třeba zas pokecáme....papa

mocinda
6. říj 2007

🙂 dobrou dagmi a klidnej spánek ,já to ještě mám na dýl!!! 😒 ještě jsem nepřišla na to jak v pohodě usnout!
A zítra se určo ozvi ,protože u tebe nikdo nikdy nevííí 😀 páááááááá a dobroůůů

dagmik
7. říj 2007

ahoj holky, jen pro informaci, jsem celá 😀 V Kika jsem si koupila krásný kojící polštář, dnes už na něm budu spinkat a jinak nového nic.....jen abyste věděly, že jsem pořád ještě doma 😉

lenkazdenek
7. říj 2007

Ahoj holky,tak já jsem asi normálně scvokla,tolik mě iritovala ta prázdná postýlka,že jsem si dneska od kamarádky přivezla panenku 😅 normálně ji teď mám jako miminko 😀
Dagmi,on asi Kristián fakt čeká na termín 😉 Jinak dneska se vrátila známá z neratovický porodnice a byla moc spokojená 🙂
Páni 20miminek a to je teprv 7,10 😨
My masírujeme hráz každý den už týden tak jsem zvědavá jestli to pomůže 😕 ,každopádně mě po tý masáži vždycky čeká ještě od manži odměna 😵 😉

dagmik
7. říj 2007

leni, hmmmmm, to já na žádnou odměnu nemám po tý masáži ani pomyšlení...vždycky jsem ráda, že to mám za sebou.... ☹ ☹ ☹

a ta známá se vrátila jako, že tam teď rodila???

lenkazdenek
7. říj 2007

Dagmi,jj byla tam deset dní(malá měla žloutenku) ale fakt byla spokojená 🙂
Já si pak občas nemůžu dojít ani na záchod 😅

dagmik
8. říj 2007

Dnes jsem se probudila zase poněkud časněji ☹ ☹ , už hodinu čumákuju u počítače, protože už nemůžu usnout, ach jo ☹

lenkazdenek
8. říj 2007

Dagmi,neboj ,už se ti blíží konec 🙂

mocinda
8. říj 2007

ahoj holky, tak já raději ani nemluvím ,včerejšek jsem tak nějak proležela ,protože mi bylo blbě a dneska to nevypadá o nic líp! 😔
dagmi: já zase čumákuju do dvou do rána a ted mi přibila specialitka,když už konečně zaberu ,tak mě chytaj křeče do kyčlí ,ale takový ,že musím vstát a masírovat! 😒 sakra, vždyt jsem teprva v šestým!!!nemá to přijít všechno někdy jindy?? 😖 Já už asi zajdu k psychiatrovi ,třeba mi odlehne 😝
Já jsem taky přemýšlela ,že si pak pořídím kojící polštářek ,ale někdo řiká ,že je ot na prd a znáte to ,tak pak dagmi napiš svý zkušenosti ,jsi předskokan ,tak budeš muset všechno nám předat! 😉

lenkazdenek
8. říj 2007

Ahoj Mocindo,to je mi tě moc líto :(
tak to já jsem si hezky půlku noci propochodovala na záchod a zpět 😝 takže taky super,ale včera jsme s manžou půlku dne proflákaly v postýlce 😵 takže aspoň,že tak.

mocinda
8. říj 2007

ahoj leni ,taky to holka nemáš lehký! 😒 No já jsem původně přemýšlela, že budeme mít dvě děti ,ale po týhle zkušenostech si řikám ,že budu ráda ,když přežiju to jedno! ☹ tohle není těhotenství ,to je horor a v hlavní roli jsem já!!! 😒 no nic, jdu něco udělat k jídlu ,ale nemám vůbec chuť, já nemá vlastně chuť vůbec na nic ,nejraději bych se někam zavrtala a vstala až v termínu 😎 a to jsem slíbila manžovi ,že dneska pojedeme na nákup ,no asi nepojedu ,protože už ted sotva lapu dech natož někde v supermárketu 🙄 to je život!!

lenkazdenek
8. říj 2007

Mocindo,no já taky původně uvažovala o dvou,ale poslední dobou už toho mám plný zuby,já sice nemám problémy ze spánkem,spala bych furt,jenže nemůžu kvůli tomu záchodu 😠 hlavně jsem teď pořád strašně podrážděná takže jsem v sobotu na manžela vyjela,protoe mněl strach se semnou milovat a já ho obvinila,že už se mu nelíbim,že mě nechce atd ☹ no prostě jsem dostala hysterák. Chudák manža s toho byl dost vykolejenej,tak jsem se mu pak asi hodinu omlouvala.My budeme asi ve středu dělat velkej nákup,tak jsem zvědavá jak to zmáknu.

lyn
8. říj 2007

Zdravím Dagmik i ostatní😉 Také vybírám porodnici a i když jsem z Prahy, na 99% pojedu rodit do Jičína. Byli jsme se tam s manželem podívat a byla jsem naprosto uchvácena! Přestože jsme přijeli mimo návštěvní hodiny, velmi ochotná porodní asistentka se nás ujala, ukázala nám pokoj pro I. i II. dobu porodní a já jen žasla.. Oranžově vymalované, nové pokoje zařízené spíše jako obývák, na "porod. sále" sedačka s kávovým servisem (tatínkovi nabízejí kávu, čaj či minerálku), porodnická vana, míč, uzavíratelná koupelna se sprchou a WC, moderní polohovatelné porod. lůžko (rodí se v poloze, kterou si maminka přeje - někteří lékaři umožní i porod ve vaně), plocha k ošetření miminka asi půl metru od porod. lůžka, takže maminka může své děťátko během zašívání či klidu po porodnu sledovat. Pokoje šestinedělí - 2 lůžkové, s vlastním WC! Je to tam opravdu moc hezké a pohoda a vlídnost z té porodnice přímo sálá. Koukala jsem i na recenze mamin, co tam už rodily a také jen spokojenost. Takže shrnuto - já jedu tam! Dagmik - jestli vybíráš porodnici, ve které se budeš cítit "jako doma" a zároveň hledáš individuální přístup, mrkni do Jičína😉 Hodně štěstí vám všem🙂

mocinda
8. říj 2007

ahoj holky,
lyn: docela jsi mě namlsala tím Jičínem,asi se pojedeme podívat 😉 sice je to kus cesty ,ale co by člověk neudělal pro příjemné prostředí a pohodičku 🙂 Taky jsem slyšela o Nymburku a je to blíž 😎 no koukám ,že ještě to bude docela zajímavý vybrat porodku 😉
Jinak my byli dneska nakupovat, koupila jsem si baťovky botičky,bez šněrování,protože jaksi taksi začínám mít probléma s nazouváním,natož šněrováním a pak jsem si ještě udělala radost punčocháčkama na zimu ,jsou rozkošné a doufám ,že se do nich v zimě vlezu 😉
dagmi?napiš jo,jinak to vypadá ,že už jsi někde na porodním!! 😀

lenkazdenek
8. říj 2007

Mocinda,jj ten Jičín zní krásně,já to ale už mám rozhodlý a už jsem to nahlásila i pediatrovy 😒 tak holky zítra mám poslední kurz a pak už jen čekání a čekání.
Jinak Dagmi ještě nerodí,viděla jsem ji v Říjnu 😉

mocinda
8. říj 2007

🙂 leni ,to je dobře ,nenech se zvyklat, já mám ještě čas ,tak můžu vymýšlet!! 😎 Manža není z otho moc nadšenej ,že je to kus, tak kdo ví ,Bulici máme cca 10minut!No prosim a jdeš do finále!!To se mááááášššš,hned bych to brala taky!!Já ještě s kurzem ani nezačala 😖 No ,ale všechno má svůj pořádek! 😉
tak dnagmi než by rodila tak surfuje v říjnu ,ju? 😀 ta má ale ještě elán!!! 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru