Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

maminka_kacenka
26. únor 2011

Ahojky holky. Nemá některá z Vás nějakou čerstvější zkušenost s císařsým řezem na Bulovce? Jak to tam probíhá? A měli jste nějaké komplikace jak zdravotní tak třeba organizační? Díky moc

lenca78
28. únor 2011

@maminka_kacenka ahoj, ja jsem tam byla v prosinci a bylo to fajn, nemuzu si na nic stezovat co se doktoru a sester tyce. A komplikace jsem nemela zadne. Jeden den me kuchli, pak jsem byla na JIPce a pak druhy den vstavat a na normalni pokoj. Ja jsem mela miminka hodne nedonosena, tak mi je neprinesli, ale pani vedle prinesli mimco vecer a rano k prisati.

kamba
28. únor 2011

@maminka_kacenka ahoj, já rodila sekcí na konci října a také všechno naprosto ok. Měla jsem plánovaného císaře kvůli KP, nicméně mě stejně rodili o den dřív, protože mi začala odtékat plodová voda. Nastupuje se den předem, to se dělají vyšetření a druhý den ráno kolem deváté ty plánované císaře dělají. Celý porod včetně šití trvá asi 3/4 hodiny, miminko přijdou ukázat po ošetření na neonatologickém boxu na chvilku v povijánu, pak se případně můžeš potěšit chvilku s tatínkem a pak odvážejí na JIP. Tam tedy nic moc co se týče tělesné pohody, začíná to přicházet k sobě a leckomu není příjemné strnule ležet na zádech. Tak doporučuji, jak jen to půjde se na posteli hemžit a žižalit třeba na boky (i když je to nepříjemné) nebo aspoň ležet s pokrčenými nohami, protože pak hned ráno vás donutí vstát a je lepší být trochu protažená a připravená. To první vstanutí (zvednutí z postele) je strašné, ale na JIP ti k tomu pomáhají dvě sestřičky. Na pokoji na 6nedělí už to musíš pak zvládat sama. Chození ze začátku také nic moc, ale dá se to vydržet. Každý další den je cítit velký pokrok jak v kondičce, tak v menších bolestech a vůbec...Miminko ti na pokoj dají druhý den na 6 nedělí (3 den po porodu) a podle toho jak vám půjde kojení a příp. žloutenka pak propouští 5. - 6. den po porodu domů. Já rodila ve středu a v neděli nás pouštěli. Nemám srovnání s klasickým porodem, ale ten císař mi tak strašný nepřišel, byla jsem docela ráda, že jsem rodila takto. Péče na Bulovce je dobrá, na nic si nemůžu stěžovat. Jen občas sestry na dětském nebyly nejpříjemnější, ale je to osoba od osoby. Rozcházely se třeba v různých radách ohledně kojení a tak. Jinak ostatní personál moc příjemný! Držím palce, ať jste oba zdraví!!!

maminka_kacenka
1. bře 2011

Ahoj. Děkuju moc za informace, chtěla jsem je od někoho, kdo tam skutečně rodil a ne z "druhé ruky" co se tak různě splaší všemožně. Měla jsem strach že mimi první 3 dny prakticky neuvidím tak mě to vážně uklidnilo. Ještě jednou moc děkuju 🙂

kamba
1. bře 2011

Mimi nám na JIP první den přivezli ukázat ještě v 6 hodin večer, druhý den dopoledne nás pak převáželi na klasické šestinedělí (doporučuju 2 lůžkový nadstandard), tam už jsme si pak mohli samy chodit na novorozenecké. Pak ho máš od dalšího dne automaticky na pokoji.

patty1
1. bře 2011

Ahoj holky,
mam rodit take na Bulovce, nemate nekdo cerstve info, jak je to s temi vypovedmi dr., jak se mela porodnice rusit...?
Me asi v pulce unora jeste rekli, ze sami jeste nevedi, ale ze to bude pravdepodobne ok...Ale bude se vedet az zacatkem brezna, ale dneska jsem tam volat nezkousela.

maminka_kacenka
1. bře 2011

@kamba Děkuju moc za info, vážně mi moc vrtalo hlavou jestli mimi zpočátku uvidím (unám se, kdyby ne tak bych to tam celý probrečela). Známá tam byla prýi před pěti lety a po císaři prý byla s miminkem až 3. den po porodu a během těch tří dnů ho prý viděla asi 2x.

leni11
17. bře 2011

Aho holky, chtela bych se zeptat, jestli jste se byla nektera v posledni dobe registrovat na Bulovce, jestli tam byva hodne lidi, jestli je lepsi tam jit s nejakym predstihem? Taky na strankach pisou, ze registrace je od 14.tydne, tak jestli od 14.ukonceneho nebo od 13+0? Diky

kamba
17. bře 2011

@leni11 ahoj, já jsem se byla registrovat cca před rokem a byla jsem tam jediná. Žádná fronta tam nebyla. Bulovka není Podolí🙂)

duppe
18. bře 2011

@leni11 ahojky, taky jsem se byla registrovat, letos někdy v lednu a bylo to v pohodě. Žádná fronta, byla jsem druhá v pořadí a dorazila jsem tam pár minut po 14té hodině. S těma týdnam ti nepomůžu, ale asi spíš ukončený 14tt.

beisis
21. bře 2011

Ahoj holky zeptám se rodila jste nějaká na Bulovce v poslední době? Jaký z toho máte pocit a jaký byl přístup k vám?

leni11
21. bře 2011

Dik za rady, tak snad fronta nebude 🙂

lenulak
28. bře 2011

Prosím o radu, jsem 15+4 a dnes mi má doktorka řekla, že pokud jsem se neregistrovala ve 14. týdnu už prakticky nemám šanci, že všechny porodnice jsou plné, nemáte někdo zkušenost s Bulovkou, zda 2 týdny zpoždění nebude problém, nebo mě prostě nevezmou a budu si muset vybrat porodnici mimo Prahu?

beisis
28. bře 2011

@lenulak Bulovka většinou nemá tak natřískáno a královské vinohrady taky né. Ale zavolej si tam myslím, že i Apolinář to má různé. Obvolala bych si to na tvém místě. Určitě tě někde vemou.

lenulak
28. bře 2011

děkuji za odpověd, na Bulovce jsem rodila už v 2009 a byla jsem spokojená, hlavně mám Bulovku kousek od domova tak bych ráda tam, také myslím, že až tak narváno tam nebude, ale doktorka mě pěkně vyplašila 🙂

beisis
28. bře 2011

@lenulak Já bych řekla, že to co píšeš se hlavně týká podolí, motola a apolináře. To jsou nejžádanější porodnice.

lenulak
28. bře 2011

uvidíme, také si to myslím, zítra napíši jak jsem pochodila, třeba se to bude hodit dalším maminkám

beisis
28. bře 2011

@lenulak Držím palce.

krtek.93
28. bře 2011

@lenulak Já když jsem se byla registrovat, tak v čekárně se mnou seděly maminky, co byly podle bříška určitě víc než 14tt a nevim, jestli některou odmítli, nevypadalo to. Určitě to zkus 😉

kvetinkaivanka
28. bře 2011

@lenulak já jsem taky rodila v roce 2009 na Bulovce a když jsem se byla registrovat,tak jsem byla už 15tt a nebyl problém.Taky si myslím,že se to týká Podolí a Apolináře!!!Držím palce!!!!
http://www.apolinar.cz/porodnice/left_htm/regis... Apolinář
http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-7 Podolí
http://web01.fnb.cz/gynekologie/porodni-sal Bulovka
http://www.fnkv.cz/?show=kliniky&menu=3&submenu... Vinohrady

zkus si zavolat!!!

lenulak
29. bře 2011

Dnes jsem se byla registrovat na Bulovce v 16. týdnu a vše bez problému, byla tam i maminka podle bříška nejméně ve 30. a také dostala razítko, takže Bulovka je zatím v pohodě. Ale i tak tam bylo docela hodně maminek na registraci.

duppe
31. bře 2011

Zdravím holky 🙂 Bude některá z Vás chodit na ty předporodní kurzy na Bulovku? Já nad tím uvažuji a co vy? Hezký den a hezké těhulkování 😵

kamba
31. bře 2011

předporodní kurs určitě doporučuji, byl super, hlavně ta prohlídka zázemí porodnice!!!

duppe
4. dub 2011

já právě váhám 😅 jestli se přihlásit nebo je to zbytečné 😕 To nikdo jiný nad tím neuvažuje? holky?? 😵

lenulak
4. dub 2011

Já jsem na předporodní kurz chodila a bylo to fajn, hlavně z toho důvodu, že jsem si prohlédla porodní sál a věděla co mě čeká u příjmu atd., určitě mě to trošku uklidnilo

akras
4. dub 2011

@duppe určitě také doporučuji, bylo fajn trochu vědět, do čeho jdeš, jak to tam vypadá, co kde je, co tě čeká a s manželem jsme si to bezva užili, byli to hezké společné chvíle 🙂

pavlinka_zetko
4. dub 2011

@duppe Určitě taky doporučuju. Hlavně pro mně jako pro prvorodičku je super, že vím, do čeho jdu. Super byla prohlídka sálu i pokojíčků na šestinedělí, hodina o porodu, kde jsme probírali uvolňovací techniky nebo informace, kdy vlastně vyrazit do porodnice. No stručně řečeno prostě doporučuju.

takyja
5. dub 2011

@duppe Taky jsem byla a určo doporučuji. Navíc to stálo 1000 a uhradila mi to celé pojišťovna. 😉

duppe
6. dub 2011

@takyja no nejspíš taky půjdu, už jen proto abych se tam pak líp orientovala. Jak to že to ti to proplatila zdravotka? KOukala jsem na stránky VZP a žádnou výhodu na před.kurz tam nenabízejí, nebo jsem špatně hledala? Kdy jsi ho absolvovala?

zanet.82
6. dub 2011

Ahoj holky 🙂 pokud se mohu pridat do diskuze 🙂 tak my do porodniho kurzu nechodime, ale normalne jsme si byli prohlednout porodni sal a zazemi a uplne v pohode - sestricka byla velice prijemna, vse nam ukazala a zodpovedela veskere dotazy pritomnych - termin tam mame cca za 3-4 tydny, nebudete tam nahodou nektera z Vas maminek taktez?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru