Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

mocinda
15. únor 2008

Kim: ahojky, zatím nic nepřišlo ,tak nevím ,poslední zprávy jsem hlásila ,jen doufááááááámmmmm že už s ní něco udělají!!!Ale nedělám si iluze ,že čekají až se něco stane ze sztany miminka, oni vždycky čekají až jak se má miminko!!!Bohužel matka je až druhá,akorát jim nedochází ,že matka rodí!!!!Já jsem tam osobně zažila několik dalších mamin ,co byly zdevastované porodem,jen kvůli tomu ,že se čekalo na přirozený porod, i když měly problémy!!! 😠 😠 😠

Andy je malá ,odhaduji cca 160cm jako já!! Navíc docela otekla, taky už to táhne z posledního ,do toho psychika v ...trapu!!! MYslím na ni ,kudy poposedávám na kruhu 🙂 mě tak bolí hráááááz ,že bycg mohla složit árii 😅 možná kdyby mě raději střihli ,tak jsem ted neměla sešitý i konečníkus!!!! 😠 😠
No tak až budu něco vědět tak ....pá zatím

petruna
15. únor 2008

moci : jestli to dobre chapu, tak na Bulovce cekaji s vyvolavackou na posledni chvili ?
ja dnes byla v poradne a rekli mi, ze mam jit pristi tyden na UTZ, protoze se jim Tonda zda velkej a ze kdyby se potvrdilo, ze je obrik, ze by mi ho vyvolali pred terminem...tak sem z toho volaka zmetena.... 😲

danullinnka
15. únor 2008

Holky jak vás tak čtu,to musí být děsná porodnice 😠 a proč třeba neudělají císaře,když je mimi veliké?? 😕
Chudinky maminky,já měla kluky na vyvolání oba,ale uplně v pohodě,navíc oba byli za dvě hodky venku 😨

lenkazdenek
15. únor 2008

No u mě si taky myslely že bude mít malá 4 kilča a já 1587cm 😝 ale vyvolání dřív nechtěly 😒
mocinda,tebe nestříhaly 😨 já si teda mohla doma z vysoka skočit nažidly 😀

mocinda
15. únor 2008

petruna: prosím neděs se!! Pokud jsi dohodnutá na vyvolání před termínem tak to ubde snažšíí....horší je ,že nechávají přenášet 10dní a pak si ještě nechávají až 3dny na vyvolání ,takže člověk je už úplně vyšťavněnej!!!viz. já ,Ao a pár dalších maminek!!!Ale TY jsi teprva37 tt takže to je v poho!!

Danu: pro císaře se rozhodnou opravdu v poslední chvíli ,protože dneska se dává ,teda polde nich ,přednost přirozeným porodům a tak se čeká až do poslední chvilky na to jak se k tomu postaví miminko ,na matku se moc nekoukají..bohužel 😠 😠 😠

mocinda
15. únor 2008

lenkazd . nenastřihli!! protože to je další binus na Bulici ,že nenastříhavají a dávají přednost přirozeným porodům!!! 😠 ☹ už nikdy víc mě tam neuvidí!!!!
Jinak k váze ,mámb skoro jako před porodem ,ale asi za to děkuju Bulici ,protože mě tak dorasovali ,že hubnu jedna báseň !!po tom přenášení a docela dlouhém průběhu porodu jsem opravdu přebytečná kila vypotřebovala na porod a vůbec rekonvalescenci 😒 ☹

kim
15. únor 2008

To je fakt do nebe volající...že to zkoušeli u mě, se nedivím, mám 170cm a dost široké boky, ale když je někdo malej a ještě odhad tak velikýho mimča.....jak jsem psala tak náš odhad byl 4,44kg a fakt jsem to neporodila, takže bych si na 90% troufla tvrdit, že Andy to taky nedá, ještě, když je už tak unavená!!!!já už jim po 7 hodinách norm.porodu témř omdlévala, jak jsem mlela z posledního, no a pak se ještě takhle vyflusané dostanete na pokoj, kde celou noc řve jedno z dětiček a tudíž si vůbec neodpočinete 😠 nééé, už se mi zase vrátily ty hnusný zážitky...fuj, už fakt po druhé NE 😀 😀 😀

petruna
15. únor 2008

moci : zatim dohodnuta nejsem. Pry se uvidi, az podle toho UTZ, jak je malej velkej... 🙂
to mi pride fakt sileny, nechat maminu x hodin rodit a pak ji stejne kuchnout....nebo to nenastrihnuti a pak bejt potrhana....ach jo. Snad to na Bulici prezijem....jinam se mi uz nechce.
Jsem moc zvedava na AO, chuderka.

mocinda
15. únor 2008

kim: já to samý ,po druhý už néééé 😀 teda rozhodně né na Bulici!!! Opravdu přístup "řezník" 😅 🙄 😨

petruna
15. únor 2008

holky vy me strasite....se utesuju tim, ze mam 180 cm a dost sirokou panev, tak snad porodim i dite pres 4 kila. Znam hodne lidi, co meli porod v pohode i takhle velkych mimin.....Ale u AO to fakt nechapu, ze ji nechaji trapit. 😠

luckahr
15. únor 2008

Ahoj holky, moc ráda Vás čtu, vždycky jsem se u Vás zasmála a i když se chystám rodit v Podolí, na Vás taky vždycky kouknu 🙂 . No ale celou dobu jsem měla z Bulovky pocit,že docela ok, i mě to fakt mile překvapilo, že jako doktoři dobrý atd..........ale po dnešním počtení 😒 , teda to je děs, chudák Ao, rodit 5kg Patrička, to je něco, držím jí moc palečky. A Mocindo, to je něco, že Tě nechali takhle roztrhnout 😠 , tak ať jsi brzo fit. Já na Bulici spadám, takže jsem si říkala, že kdyby byl v Podolí stopstav, tak dobrý, ale dnes jste mě děvčata nepotěšily ☹ Zdravím všechny 🙂

kim
15. únor 2008

Petru, fakt buď v klidu!!!Buď ráda, že se o Tebe takhle zajímají!!!Já taky přenášela týden a pak teprve mě hnali na UTZ a tam se zjistilo, že mám velikána a domů mě už nepustili...já měla tu "výhodu" že mi už 3.den naskakovaly kontrakce, sice nepravidelný, ale tím šokem, že už musím rodit, se to rozjelo a ani mi to nevyvoláváli!!!!

Moci: no já měla +25kg a domů jsem se vrátila "jen" s 10 😅 😅 také za to vděčím tomu vysílení, pak tomu zánětu a horečkám a nesmím zapomenout na super kuchyni 😀 😀 😀

petruna
15. únor 2008

nam na kurzu na Bulovce rikali, ze nechavaji prenaset nejvic 9 dni, tak tomu nerozumim.... 😕
prenaseni je hroznej vopruz, snad me to mine, to bych taky mela mimco kolem 5 kil....
moje mama prenasela 14 dni a ja mela 4,65 a 55 cm...

kim
15. únor 2008

Tak jako abych zase neplašila..tak já až na to, že to teda nechali dojít tak daleko, že mi kluk pěkně narostl a že mě nefikli rovnou, tak si nemůžu stěžovat na péči doktorů!!!!Jsou tam všichni moc milí a téměř všichni hodně mladí!!!Já tam zkysla 11 dní, chytla jsem asi při tom císaři, zánět močáku, měla jsem horečky...přestěhovali mě na nadstandard(byl teda po 2, bylo plno) a pořád u mě někdo byl!!!!A pak tomu dal korunu pan primář, když manželovi s vyčítavým výrazem říkal"jak se to mohlo stát, že je tak velkej"??? 😀 Asi manžel vypustil špatnou spermii 😀 ne jako proč tam asi chodíme od 36tt na kontroly..asi na prd, když je to nakonec moje chyba, že byl kluk velikej a nepoznala jsem si to na sobě sama 😨

mocinda
15. únor 2008

holky, porod je individuální záležitost!!!!Každá to má úplně jinak a taky jinak to prožíváá,nechci tady nikoho strašit!!! Nakonec stejně člověk zjistí ,že to jde vydržet a mimi za to stojí!!!
Jen jsem byla překvapená jakou politiku maji na Bulici ,že prostě tu matku lehce opomíjejí a přitom je docela potřebná u porodu ,že? 😠
Pertuna: nechávají přenášet 41+3 a pak mají ještě 3dny na vyvolání ,takže docela se tydny nasčitají a když se Ti to takhle prodlužuje tak je to docela peklo ☹

luckahr.,mě nenechali roztrhnout ,podali mi to jako drobná poranění ,takže mám stehy i na konečníku 😠 proto si myslím ,že mohli raději střihnout!!!!
Ale nejsem mudr, takže já to vidím jinak 😉 ¨
Ale je fakt ,že jinak jsou tam všichni hodní ,otázka je jestli je to ,to nejlepší!!

KIM: jídlo!!!Já měla svý příbory, protože větší hnus jsem neviděla!!!!Hlíník. příbory ,ale kdyby to byl hliník ,to byl hnůj a né hliník!! 😒 a o stravě pro maminy po porodu nemluvím,asi jsem zřejmě náročný pacient, proto příště budu volit jinak 😉 za chvíli bude taky volba,pana prezidenta 😉
tak holky ,zatím a berte to raději všechno u uvozovkách ,uvidíte ,že každá to bude vnímat jinak 🙂

kim
15. únor 2008

Moci: jj příbory byly super, ale já je stejně moc nepotřebovala, jsem toho moc nesnědla 😀 a je pravda, že každá to vnímá jinak!!!!A hlavně všude je něco!!!!To leda, že bychom tam měly třeba někoho známého, to pak je asi o něčem jiném!!!!
Ale porodit někde musíme!!já mám za barákem porodku v Brandýse, kam se mi teda už vůbec nechtělo, takže jsem ještě za Bulovku ráda 😀 a třeba na Krč jsem taky slyšela dost stížností...a o Apolináři ani nemluvě!!!Tam teď měla jedna koníkovka nemilý zážitek při potratu( ne z její vůle, miminka nebyla taková,jaká by měla být 😢 ) 😢 že jí špatně vyčistili..takže fakt nikde to není bez chyby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

martina21
15. únor 2008

holky jak tu čtu o bulovce tak mam docela strach, je to moje první mimi a mam vážne strach z te bolesti že bych chtěla epidurál ale když tu říkate že to táhnou víc na přirozeno tak se bojím že mi ho nebudou chtít dát, 😖 prosím řeknete jak to tedy je pokud víte, budu moc vděčná a ješte budu ráda za nejaký rady co se vám tam hodilo,co neměli k dispozici a tak...dekuju moc

mocinda
15. únor 2008

martina21: neboj ,zrovna epidurál mi píchli 😉 spása přišla opravdu v pravou chvíli!! Navíc naše postřehy co tady probíráme jsou hlavně u přenášejících maminek ,tebe čeká třeba uplně normální porod ,takže není třeba se stresovat!!!!
Kdybych měla normoš porod ,tak klidně Bulici dám ,ale na vyvolání tam už určo nepůjdu!!!! 😢 🙂
pak nám napíšeš svý postřehy a myslím ,že budeš mít úplně jinéé 🙂 přeju hodně štěstí a hlavně pohodový porod a jak psala KIm, porodit někde musíme!!

KIM: zrovna Brandýs si chválila moje kamarádka, tak čert aby se v tom vyznal ,co???? 😀 😀

martina21
15. únor 2008

mocinda: dekuji si mě uklidnila 🙂 jasně že napíšu

kim
15. únor 2008

Marti: jj epidurál píchnou!!Akorát musí být ta správná doba, tzn.snad už otevření alespoň na 3cm, takže se kdyžtak nelekej, kdyby Ti nechtěli dát hned!!!!!

Moci: no v Brandýse teď taky rodila kámoška a dobrý..ale nepřenášela, doma jí prdla voda a za 12 hodin bylo po všem, porod balada..takže na to je asi každá porodka dobrá 😀

petruna
15. únor 2008

jo jo , si clovek nevybere, na kazdou porodku jsou chvaly i hruzny zazitky...
prenaseni je opruz asi vsude, ale uplne chapu, co vam vadilo. Nezbyva nez doufat, ze ja prenaset nebudu.
Holky a co je pravdy na tom, ze kdyz je porod vyvolavany, tak ze vic boli kontrakce nez kdyz je to prirozene ?
Ja jsem teda vyvolavacku nechtela, ale nez prenaset, tak jo a nakonec ji mozna budu mit jen proto, ze je Tonda moc velikej. A EPI zatim nechci, protoze jsem slysela, ze se pak muzou rozjet hnusny migreny, vim o holce, co se kvuli tomu 3 dny nemohla starat o mimco a ja na migreny docela trpim....
Ale zase vim, ze treba nakonec budu sama rvat, at mi ji pichnou....to clovek fakt predem neodhadne, jak bude porod snaset...

kim
15. únor 2008

Petru: no taky jsem to slyšela a je to tím, že Ti vlastně ty kontrakce rozjedou uměle a rovnou do silnější intenzity, když to na Tebe přijde normálně, tak se zesilují...při vyvolání je máš najednou a to tělo se jakoby na tu zesilující bolest nepřipraví...s tím EPI..moje kámoška, taky měla tu migrénu(taky Bulovkářka) a oni jí udělali takovou procedůru 😅 fakt nechci, abys měla hrůzu ještě z toho...vzali jí krev z ruky a napíchli do míchy a bylo po bolesti!!!jinak jsme tu měli EPI snad všechny(já, Lenka, Moci) a nic nám nebylo!!!!Jen si ho nechej napíchnout, je zadara, tak toho využij 😀 a fakt to uleví 😉

mocinda
15. únor 2008

HOLKY je to tadýýýýýýýýýý!!!
ANDY PÍŠE: PATRIK SE NARODIL KOLEM 14.00HOD, PO 5HODIN SOUVISLÝCH KONTRAKCÍ.NEŠLO MI HO ANI S POMOCÍ VYTLAČIT A NAKONEC MEL I ŠNŮRU KOLEM KRKU ,TAKŽE RYCHLÝ CÍSAŘ!!!LEŽÍM NA JIP,ZATÍM MI HO ANI NEUKÁZALI ,ALE MÁ 4200G A 53CM!!!!!! JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ ,KONEČNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ,GRATULACÉÉÉÉÉÉÉÉ

luckahr
15. únor 2008

jo jo, to je fakt, snad na každou porodnici jsem slyšela nějakou stížnost, záleží vždycky na koho člověk narazí a taky nA tom, jakej je porod.
Petru, já měla první porod vyvolávanej, rodila jsem v 38 týdnu, nelíbil se monitor 😒 a pokud bych si mohla teď vybrat, tak raději přirozeně, nevyvolávat 😉, no jo, ale to si člověk nemůže poroučet, co 😉 . Moje tělo nějak nevědělo co a jak, to byly kontrakce po 5 minutách, pak po 10 minutách, no prostě bordel 😝 a pak když už jsme tlačili, tak kontrakce zmizely úplně 😝 , no jsem případ 😀. Jinak mně to začli vyvolávat někdy dopoledne, už nevim, v kolik přesně se začalo, plus minus okolo 9 a v 16 hodin byla malá na světě, takže na prvorodičku dobrý. Epi jsem měla, takže i kontrakce byly snesitelný, ale musela jsem celou dobu ležet, nevim teda proč, dneska se snad člověk může už normálně pohybovat i s Epi, ne?

luckahr
15. únor 2008

Jéééé, taky moc gratuluju 🙂 🙂 🙂 . Hm, to si ale teda užili ☹ hlavně že jsou v pořádku a je to za nimi 🙂

kim
15. únor 2008

Moci: díky!!!takže to samé v bledě modrém 😠 akorát to měla o 2 hodiny kratší a Páťa je o kousek lehčí 😉 no jo, no, Bulovka...!!!Tak ať je brzo fit!!!Úplně teď vím, jak se chudák cítí!!!!!!!!!

mocinda
15. únor 2008

KIM: 😠 přesně ták ,jen jsem čekala jak dlouho jí nechají v tom vykoupat!Asi 5hodin bolestí je ta krajní hranice,že by? 😅 😕 no já teda to měla delší ,ale to bylo tím ,že malá měla jen 3100g 😒
tak už se můžu jít v klidu vykoupat!!! 😉 jsem ráda i za Andy, že už to má z krku,jupíííííí 😎

zanetka82
15. únor 2008

ja tedy musím holki reagovat na vyvolavany porod....ma kamaradka přenašela 14 dní a pak nastoupila do porodnice na vyvolaní. První tři dny zavaděli jen tablety a natačeli, další den se ukazali male kontrakce na monitoru,ona sama nic nepociťovala. strašně ale zvracela a měla prujem a velke křížove bolesti.kolem 13.hod se to rozjelo ale špatně se otvírala a tak jí dali kapačku. v 21.hod my volala jak to vypada a ptala se mě jak dlouho to potrva (že je otevřena na 5cm)....z meho usudku sem jí řekla že o pul noci by to mělo byt 🙂 skoro sem měla pravdu o pul noci byla na 9cm a mělo se jítna to.Ale z ničeho nic kontrakce zmizeli bolesti zmizeli a klid. 😲 ozvy byli v poho tak to nechali tak . hodinu bylo klid a v 1 to začalo na novo zase se pomalu otvírala a tak jí nabídli epi(u nas se teda epi platí 1500) ale jí řekli že to platit nebude že to zaplatí pojišťovna že ona to potřebuje aby se začala otvírat. tak to pokračovalo dal, zvracení ,monitor sprcha..atd....maly se narodil v 5.55 rano. mamina odpadla a nevěděla o světě...jo a maly měl 3885g a 53cm...šití žadne 😉

lenkazdenek
15. únor 2008

Jé moc a moc velká gratulace Patrikovy a statečné mamince 😵 😵 😵 to bude kluk jak buk 🙂 chudák Ao ☹
Marti ten epi je v pohodě a hodně pomůže,ty migrény jdou přemoct pomocí kávy 😉

danullinnka
15. únor 2008

Vééélikááá gratulacéééééé 😵 😵 Chudinka Ao,ale je to holka statečná a má to konečně za sebou 😉 Přeju hlavně zdravíííčko a štěstíííčko 😵 Váha a délka pěkná 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru