Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

akras
9. únor 2009

Ahoj, já chodit chtěla, ale protože jsem se nedovolala PA, která cvíčo vede, tak už pak bylo plno. Tak chodím jinam. Prý se začíná asi kolem 25tt (myslím), ale začni tam radši volat už teď. Myslím, že je to tak nějak psané i na stránkách porodnice Bulovka.

kocicinka
9. únor 2009

Já bych taky ráda chodila cvičit. Hlavně tam budu ve středu volat kvůli kurzu. Tak doufám, že se dovolám 😲

petua
10. únor 2009

Ahoj holky,
mam vyhlídky, že budu 50 na 50 rodit císařským řezem ☹. Je tu někdo, kdo jste na Bulovce rodil taky tak? Zajímalo by mě, jak to probíhá, jestli v celkový narkóze, nebo s epidurálem, jestli u toho může být manžel, kdy vám "ukážou" mimčo, kdy vám ho poprvý přiloží... Já celý těhotenství přemejšlim o porodu "normálním" a teď mi takhle udělali čáru přes rozpočet, že nevim, co bude ☹

lenaaa
12. únor 2009

Na Bulovce jsem rodila před 14 dni a byla jsem maximálně spokojená, skvělý přístup asistentek i doktorů, hezké prostředí, akorát péče po porodu jako pomoc při kojení atd. nebyla téměř žádná ☹

kocicinka
12. únor 2009

Petuo, na prohlídce sálů nám PA řekla, že manžel u císaře být nemůže. Sedí venku na chodbě a až když rodičku vezou ze sálu, tak mu to mimi ukážou. To ostatní nevím, já se ptala jen na toho manžela. A proč Tě čeká císař, jestli se můžu zeptat?

maty01
12. únor 2009

Ahoj maminky a čekatelky na maminky,
tak do chvíle, než jsem přečetla tuto diskuzi jsem byla z porodu celkem klidná 😀
Taky jsem spíš z těch, co si sekýrování hloupých ženských nechají líbit, aby si to nerozhodili u personálu. A všechno si moc beru. Každé sestře věřím, že ví co dělá atp.
Na Bulovce mám rodit hned začátkem května. Jsem zvědavá, na jaký kápnu personál - já si to většinou vyžeru 😢
Čerstvé rodičky, které jste sem přispívaly před porodem, jaký jste měli nakonec z porodu pocit a průběh? 🙂 Budu ráda za každý detail! 😉 však to znáte, prvorodička.. a to kojení taky asi bude mazec.

maty01
12. únor 2009

Včera se mi po 4 týdnech snahy dovolat pí Šimánkové podařilo zaregistrovat do kurzu. Chodily jste na všechny lekce s manželem/přítelem? nevyhazují je, když není místo atp.? 😀 Na to jsem se zapomněla zeptat, jestli může se mnou..

kocicinka
12. únor 2009

Maty a na kdy tě zaregistrovala? Já jsem s ní mluvila taky včera a ona mi řekla, at jí zavolám v úterý okolo deváté, takže jsem nepořídila ☹ . Já se jí na toho manžela potom zeptám, jestli se jí ovšem dovolám 😒

maty01
13. únor 2009

Ahoj Kocicinko, říkám, dovolat se jí a domluvit bylo umění. Pořád měla záznamník, jeden den nezvedala tel., tak jsem poslala zprávu a taky jsem dostala odpověď volat v úterý po deváté. Takže to taky vlastně bylo úterý - měla pořád obsazeno, tak jsem to hodinu zkoušela furt dokola. Mě včera nedošlo, že už je vlastně čtvrtek 🙂
Zeptej se na toho manžela, ať víme, že je nevyhodí v případě nedostatku místa na chodbu 😠

petua
13. únor 2009

Kocicinka: Tak už mam taky info přímo odtamtud, z kurzu, a nejsem teda odvázaná vůbec, spíš naopak... ☹ Ale spíš bych chtěla slyšet info od nějaký mamči, co to má přímo "za sebou", ono něco říká PA a něco jinýho pak bývá realita, viď..
Já teda pořád doufam, že nakonec porodíme normálně (mam nízko placentu, ale nevim, jak až moc, čekam na další kontrolu), protože to, co nám PA řikala, mě fakt upřímně vyděsilo - po SC se leží 12 hodin na JIP, s tim že tam nesmí manžel a miminko nám údajně přinesou podle toho, jak si nás ono žádá - což samozřejmě znamená "jak se bude chtít sloužící sestře, že" 😒 😒 Ach jo ☹

Jinak holky, tatínkové jsou na kurzech vítáni 😉

karpisek
13. únor 2009

Ahoj. Jen chci potvrdit, že tatínky z kurzu rozhodně nikdo nevyhodí. Často je to na úkor pohodlí (sedí se kde se dá a občas jsme tam byli natřískaný jak sardinky v konzervě), ale rozhodně nemusíte mít obavu, že Vám manžela pošle PA na chodbu.

kocicinka
13. únor 2009

Kvůli nízko položené placentě císař? Proč? Aby nevyhřezl pupečník? Já bych asi trvala na tom epidurálu, abys mohla miminko hned vidět, neumím si přadstavit, že bych ho viděla až za takhle dlouho.... Já tedy plánuji porod ve Vrchlabí, pokud bude vše OK, na Bulovku budu chodit na kurz a monitory, pokud budu přenášet. Taky by mě zajímalo, na kdy mě dá na ten kurz, budu chodit každopádně ve čtvrtek, kvůli manželovi, aby mohl taky.

petua
13. únor 2009

Kocicinka: Takže Ty jsi na Bul. registrovaná ale rodit tam nebudeš/nechceš? No, v tom případě si myslim, že ty kurzy jsou tam pro Tebe zbytečný, aspoň já teda jsem se tam nedozvěděla zatim nic, co bych nevěděla, spíš jde o to, že se tam dozvíš, jaký jsou zvyklosti a jak to vypadá tam..
My jsme si teda den vybrat nemohli, prostě nám dala termín a bylo, je o to velkej zájem.. Tak uvidíš 😉

lenaaa
13. únor 2009

Já na kurzy na Bulovce chodila a celkem se mi zamlouvaly, tak nějak jsem si potvrdila informace co jsem měla vyčtené. Jsem 3 týdny po porodu, prvorodička a probíhalo to v pohodě, bolesti snesitelné, personál fajn, hlavně dr. Vláčil, ke kterému jsem chodila i do poradny a měla na něj štěstí i u porodu, porodní asistentky také fajn. Také jsem se porodu bála, ale opravdu není čeho a kdyby něco lékaři jsou tam připraveni všechno zmáknout. Akorát po porodu jako pomoc při kojení atd.. vůbec nebylo. Pustili mě 3. den domů a to jsem ani nezačala kojit, s tím at přikrmuji a zkouším kojit, takže se Vás snaží co nejrychleji vyšoupnout když jste v pořádku.

petua
13. únor 2009

Lenaaa: A to měli takovej nátřesk, že Tě pustili dom, aniž byste byli rozkojený?? Já asi žiju teda s falešnou představou, že nás pustěj domů, až budem v poho kojit a mimís bude prospívat...
A jestli se teda můžu ptát, jestli Ti to neva 😅 , byla jsi na přípavně sama, nebo s nějakou další maminkou? Mohla jsi tam mít u sebe manžela/přítele celou dobu?
A na šestinedělí jsi byla na normálním pokoji, nebo jsi měla nadstandard? Já jsem po tý prohlídce tam byla docela zdachmaná, jak jsem byla přesvědčená, že nechci nadstandard, tak teď fakt váham, úplně nejradši bych ten nadst., kde jsou mamči po dvou, tam se mi to zdálo úplně nejschůdnější.. Přece jen úplně sama bejt nechci a zas na tom klasickým standardu, tam se mi nelíbilo vůbec 😅 , navíc šest lidí na jedno WC a koupelnu, to je docela nářez....

lenaaa
13. únor 2009

Petua: přesně jak píšeš je prostě přeplníno. Dokonce po porodu, který byl v 6h ráno mě šoupli uplně do jiného patra bez mimíska protože na šestinedělí nebylo plno, takže jsem malýho až do třech odpoledne neviděla. Vzala jsem si dvoulůžák nadstandard a byla jsem moc spokojená, takže doporučuji a 400,- kč opravdu není moc za trochu soukromí. WC s koupelnou bylo pro 2 pokoje společné ale krásně jsme se vystřídali, téměř se tam nepotkali. Před porodem jsem byla na čekatelském pokoji, ale jelikož jsem tam přijela ve 21h kdy mi praskla voda a to bez kontrakcí, poslali manžela domů, protože spíš se očekávalo, že se to rozběhne až někdy druhý den, ale naštěstí už ve 3h ráno jsem ho volala a už mi nestihli dát ani klystýr 🙂 Jinak s tebou doprovod určitě může být po celou dobu. Mě malej po porodu zhubnul, tak mi tam rovnou začli dávat přikrmy, protože jsem ještě neměla mlíko, ale dělají to ze svého pohodlí, aby se s tebou moc nezabývali a vyšoupli tě. Já jsem to také nečekala, ale jeden den přišla v 9h ráno vizita a dr. říkal, že můžu jít domů a to ještě dnes. Manžel pro mě musel za 2h přiject

petua
13. únor 2009

Leni a jaký příkrmy, UM? A předpokládam, že normálně z flašky, viď... A jak jsi na tom s kojením teď, nemělo to nějakej "negativní vliv"?
To je teda taky dobrý, oni řekli "jdete domů" a Ty si to zařiď jak chceš, jo...

lenaaa
13. únor 2009

příkrm ze stříkačky po prstu, lahvičku nedoporučují pokud pořád zkoušíš kojit, doma jsme přikrmovali ještě 2 dni a pak mi můj pediatr řekl at nepřikrmuju a zkouším kojit a ted už 2 týdny jen kojíme.

karpisek
13. únor 2009

Teda, jak to tak čtu, tak jsem z toho celkem rozladěná. Na kurzu nám ze všech stran pořád říkali, jak nás budou učit několik poloh na kojení, že nám sestřičky stejnou věc kolikrát i několikrát zopakují a domů nás pustí, až miminko začne prospívat a my budeme kojit... Tak to mám tedy hodně zkreslenou představu, ach jo.

Můžu se, prosím, ještě zeptat, jak je to s koupáním miminka? Pomůžou sestřičky alespoň s tímto? Já si totiž nejsem vůbec jistá, jak bych to sama zvládla, nikdy jsem snad ani neviděla žádné miminko koupat... A co přebalování miminka? Asistuje u toho sestřička alespoň poprvé, nebo prostě musí na sto procent zafungovat mateřské pudy a pomoct si budu muset sama...? Děkuji moc. Mám to už za pár a začínám být z "následné péče" víc v depresi než ze samotného porodu...

lenaaa
13. únor 2009

ohledně přebalování jsem si musela říct aby sestřička ukázala, jinak to berou asi jako samozřejmost, že umíme a koupání nám prvně ukázali, já už víckrát nekoupala, protože mě pustili domů, ale na druhou stranu, až budete doma, po třech dnech už bude všechno mnohem lepší a budete to zvládat, já byla ze začátku se vší péčí jako chromá 😀 ale už se to o sto procent vylepšilo. Já měla o kojení nastudováno uplně vše, ale praxe je jiná. Také vadilo, že jste celé bolavé a nemůžete si pořádně sednout a zaujmout dobrou polohu na kojení, žádné polohy nám neukazovali, jednu v sedě a konec, až doma jsem si našla co je mi pohodlné, takže doma v klídku se opravdu vše spraví a půjde to

karpisek
13. únor 2009

lenaaa: děkuji moc za informace, částečně mě to uklidnilo 🙂 A přebaluje se v postýlce a nebo na přebalovacím pultu - ty jsou na pokojích?

A můžu se Tě, prosím, ještě zeptat, jak je to vlastně s jídlem? To se chodí do jídelny, že? To si tam všechny maminky vezou ve vozíčku svoje miminko? A dá se vůbec ta jejich "nemocniční strava" jíst?

A je něco, co jsi si s sebou do porodnice nezabalila a pak jsi to dodatečně posílala partnera kupovat?

Každá informace i rada je mi cenná, tak se nezlob, že tak otravuji. Moc děkuji

petua
13. únor 2009

Lenaaa: No tak aspoň s něčim jsi mě potěšila, že jim to nestrkaj flaškou, to jsem rááda 😵

Karipsek: No já už na tom kurzu beru teda taky všechno s rezervou...

lenaaa
13. únor 2009

Karpisek: ráda poradím, taky jsem hledala info. Ano je tam jídelna a mimíska si vozíš sebou, popřípadě pohlídají holky z pokoje když jdou o trošku déle. Jídlo bylo fajn, ikdyž ono na něj nemáš ani moc chuť ze začátku 🙂 Manžel mi akorát vozil spoustu vody na pití, jinak jsem nepotřebovala vůbec nic navíc. Já byla na nadstandardním dvoulůžáku a tam byl hezký přebalovací pultík, ale to bude asi i na normálních pokojích. My teď mažem ven, pak ráda zodpovím víc. Ale všeobecně shrnuto jsem s Bulovkou byla spokojena a další mimi určitě půjdu rodit zase tam.

kim
13. únor 2009

Karpi, rodila jsme před 14 měsíci, ale situace je koukám pořád stejná, přeplníno a málo času na ukázání zákl.věcí 😖 přebaluje se na přebalováku, je jeden na pokoji..jídlo šílený, ale to je všude v nemocnicích 😀 a dojedeš si s prckem do jídelny a prcka necháš před ní, je tam veliké sklo, takže na něj dobře uvidíš 😉
Já jsem měla málo vlhčených ubrousků na prdku, jak se malej rozkakal, kadil furt 😀 ale já tam byla taky 11 dní, jestli půjdeš domů rychle, tak určitě nic nebude potřeba dokoupit..
Jo a s koupáním...vždy je určený den na koupání pro jeden pokoj, vezmete mimouška a pojedete k dětským sestrám a budete stát frontu na vykoupání 😀 koupe sestra a ty koukáš, pak i sestra namaže, oblékne a předá Ti vyvoněné mimnko 🙂

karpisek
13. únor 2009

petua: Po absolvování celého bloku musím říct, že je občas něco potřeba skutečně brát s rezervou... Ač je to k nevíře, některé infomace jsme dostali tak nějak protichůdný (něco jiného řekla PA, něco jiného doktor v dalším týdnu...): obzvlášť ohledně masáže hráze a epidurálu to byly fakt opačný informace 🙂

karpisek
13. únor 2009

kim: děkuji moc za informace. To musí být báječný stát frontu na vykoupání miminka 🙂 To mi připomíná fronty, které se dřív stály, když dostaly v obchodě banány - to ale člověk aspoň nebyl celý bolavý...

petua
13. únor 2009

Karpi, jestli máš chvíli na to psaní a neotravuje Tě to - v čem byl rozpor ohledně hráze a epidurálu??
My jsme přeskočili jeden kurz, ten o "normálním" porodu a půjdem na něj až teď, tak jsem fakt zvědavá, ale jak vidim, stejně to pak člověk nemůže brát za bernou minci... A co nástřih, co řikala PA o něm? Ona totiž v souvistlosti s tou masáží hráze řikala něco při první hodině a já tomu moc nerozuměla, respektive doufam, že jsem rozuměla špatně... 😅

karpisek
13. únor 2009

petua: Pa doporučovala koupt si masážní olejíček Labael (dával tam k tomu i nějaké slevové kupónky do nějaké prodejny). Prý se pak ta kůže jako povolí, je elastičtější a lze pravidelnou masáží snížit riziko, že při porodu budou muset udělat nástřih (protože bude nebezpečí roztržení). No a když byla hodina s porodníkem, tak tam jsme se dozvěděli, že tyto masáže nemají žádný význam, že je naprostý nesmysl, aby se kůže za 4-5 týdnů "roztáhla" a že naopak dle jeho zkušeností je kůže tak maximálně o něco slabší a tudíž náchylnější k protržení..... Takže fakticky celkem "vtipné" - ač mě to přišlo spíš smutné, když jsem do toho olejíčku investovala a strávila čas jízdou přes celou Prahu do té jediné speciální prodejny...

karpisek
13. únor 2009

petua: Jo a zapomněla jsem ještě k tomu epidurálu. To nám zase PA říkala, že to na Bulovce rozhodně nechodí tak, že přijede rodička a řekne, že chce epidurál (až na něj bude ten správný čas). Že epidurál "na požádání" nedělají, že vždy o jeho využití rozhoduje lékař a ten ho i indikuje. Tj. pokud budeš epidurál sebevíc chtít, tak to nijak ovlivnit nemůžeš. Naopak porodník zase pro změnu říkal, že ohledně epidurálu naprosto vychází vstříc přání rodičky, tj. pokud si epidurál přeje a jsou splněny požadavky pro jeho podání (např. není špatná srážlivost, nejsi už moc otevřená apod.), vždy přání vyhoví... Jinak tak pro zajímavost: epidurál (stejně jako všechny "včeličky" proti bolesti) působí prý jen v první době porodní, ve druhé vůbec. U toho epidurálu by prý šlo zmírnit i druhou dobu porodní, to bys pak ale nevěděla, kdy máš tlačit a bylo by to pro miminko nebezpečné, proto to vůbec nedělají.

petua
13. únor 2009

Karpi, nebo i ostaní, co už zažily 😀 , a jak je to s nástřihem, co k tomu řikal Dr.? PA totiž právě na tom prvním kurzu řekla něco ve smyslu, že ho nedělají preventivně (což beru), ale pak jsem právě nějak blbě poslouchala a mam pocit, že řekla cosi ve smyslu, že nechávaj radši tu hráz natrhnout, než by jí nastřihli.. Z čeohž já teda nespim.. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru