Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

karpisek
13. únor 2009

petua: Doktorka říkala, že k nějakým porodním poraněním dojde naprosto vždy. Prý při tlačení vždy drží ruku na hrázi a ve chvíli, kdy se zde, že nezvládne ten tlak, tak preventivně nařízne. Minimálně drobná poranění ale máme prý čekat vždy...

petua
13. únor 2009

No a co se týče o epidurálu - pokud budu rodit klasicky, tak jsem o něm zatim vůbec neuvažovala, takže tam by mi nějaký ty jejich "rozpory" ani nevadily, ale zas jiná věc - teď naposled nám povídala o operačním porodu, sekci, ale mluvila v podstatě jenom o celkový anestezii a vůbec o možnosti císařskýho řezu v epi - a já byla tak vyplesklá z tý exkurze tam a z jiných věcí (z toho hrozícího císař.ř. právě 😒 ), že jsem se na to nezeptala.. Jako jo, zmínila se asi o tom, že to tam taky dělají, ale nic k tomu, jak to pak probíhá a tak ☹

petua
13. únor 2009

Ad. nástřih: Tak to jsem ráda, to jsem přesně chtěla vědět 🙂

karpisek
13. únor 2009

petua: Císařský řes s epidurálem je možný, ale pouze v případě předem plánovaného císařského řezu. Ve chvíli, kdy tam jsi, abys rodila normálně a pak se cokoliv nezdá a rozhodne se o císařském řezu, tak vždy jen celková anestezie, neboť je mnohem rychlejší. V tomto případě nedělají císaře v epidurálu nikdy. Jedna maminka se tam ptala, co když bude mít epidurál při normální porodu (ze zad Ti vede hadička a případně tam v průběhu času přidávají nějakou tu látku), tak zda pak nejde epidurál využít na toho nečekaného císaře. Prý to není absolutně možné, protože epidurál pro normální porod a epidurál pro císařský řez je něco jiného (snad napíchávají i jiné místo).

kim
13. únor 2009

Petua, tak to nee, nám teda na kurzu říkala, že raději nastříhnou, než aby nechali natrhnout!!!!!!!!!!!!Mají pak míň práce se šitím..z vlastní zkušenosti nevím, měla jsem nakonec CŘ 😖

S epidurálem nevím, je teda bezplatný to vím 😀 ale řekla bych, že když zažádáte a bude ještě čas, aby zapůsobil, že ho dají!!!!Mě s tím problém nedělali, ale já se několik hodin neotvírala a mysleli, že Epi pomůže...

Hele řekla bych to takhle, na vola můžete narazit kdekoliv v porodce, já zde narazila na opravdu vola, ale není porodník naštěstí, jen měl na svátek službu 😖 a zrovna jsem ho chytla a pak na babu, je to děstká sestra, jinak ostatní super!!!!!!!!!!!

petua
13. únor 2009

Karpi, to vim, všechno, že při akutním CS to nejde atd., spíš mi šlo o to, jestli při tom cís. v epi a celkový anestezii je jinak ten průběh stejnej, tzn. že manžel u toho nesmí bejt, miminko mi ukážou až pak na chodbě, na JIPu těch 12 hodin, nebo jestli jsou tam nějaký rozdíly...
Říkala vám tam o tom něco a u nás prosttě jen "zapomněla", nebo se taky víc nezmiňovala? To by mě docela zajímalo 😅 😝

petua
13. únor 2009

Kim, taky díky 😵

No, holky, já byla tam z tý prohlídky docela hin, nevim, jak jsem si to představovala, ale už první pohled na tu starodávnou "kozu" v tom přijímacím pokoji či co to je, ta vyšetřovna s tímhle vyš. stolem a ultrazvukem, no nějak to se mnou fakt zamávalo... 😅

kim
13. únor 2009

Nene, já měla CŘ s epi a nenapíchávali mi jiné místo, jen mi ho přepíchli znova..my neměli akutní CŘ, jen to prostě nešlo spodem (malý 4,5kg a hlava o 3 cm větší než bývá průměr 😖 takže se zasekl)a tak jsem si sama v kontrakcích došla na vedlejší sál, tam mě přikurtovali - super věc při konta po 3 min. 😖 něco mi píchli, aby kontra ustaly, to se stalo až po 20min. a pak napíchli ten epi a šlo se na řezání...

kim
13. únor 2009

Petua, teď to vnímáš úplně jinak, než pak při "akci" 😀 to je Ti jedno všechno!!!

Při CŘ byl manžel za sklem a jen koukal, po vyndání malýho ho vynesli ven k manžovi a ten už pak s nima šel na měření, vážení..Tobě mímo ukáží opravdu až 12hod po..na přiložení a pak je ještě na přikládání vozí, ale určitě ne po 3 hodinách!!!Bylo to dýl 😖 no a když jsi už na šestinedělí, tak ho máš u sebe, jen když bys měla potíže(já měla zánět močáku) tak jsou ochotné, vzít si ho na noc, ale je to vyjímečné, fakt by Ti muselo být zle..já měla horečky přes čtyřicet...

petua
13. únor 2009

Nám řikala, že ho uvidíme těsně "po" tam na chodbě, že tam budem tak půl hoďky ještě a můžem se tam vidět s manželem, ono to tak neni??? To mi neřikej ani v legraci, že jsi viděla miminko až 12 hodin po porodu...!! A to jsi spala, nebo sis o něj říkala a oni Ti ho donést nechtěli??

kim
13. únor 2009

Petua, nee viděla hned po vyndání z bříška, ale ta, co má celkovou má asi smůlu, no 😔 no a pak fakt až po 12 hod..neříkala, ani nespala, prostě musíš počkat, až Ti mímo přinesou, fakt nestíhají, při těhle baby boomech 😢 😢

kocicinka
13. únor 2009

Petuo já jsem na Bulovce dříve rodit chtěla a pokud bude mít mimi komplikace, narodí se dřív, nebo to do Vrchlabí nestihnem, tak tam i rodit budu. Ale pokud bude vše OK, jsem rozhodnutá rodit ve Vrchlabí. Nějaký ten kurz určitě s manželem budeme potřebovat, protože jako prvorodiče víme houby. Sice máme knížky, ale kurz bude asi praktičtější, pustí tam film atd. Sice se dá chodit ještě do A centra v Karlíně, ale tam mi to přijde docela drahé. Ve Vrchlabí naštěstí mininálně nastřihují( a budu používat epi- no, takže doufám, že to ani nebudu potřebovat). Ty Bulovkové hnědé kozy na mě taky udělaly dojem 😒 To by mě asi nadzvedlo, kdybych slyšela, že raději nastřihnou, než aby pak měli práci s o něco komplikovanějším šitím 😠

petua
13. únor 2009

Kocicinka: Máš pravdu, lepší nějakej kurz, než žádnej, pokud nemáte moc informací 😎 .
Ale s tim nástřihem, to máme teda každá přesně opačnej názor... 😅 Já jsem radši pro nástřih (samozřejmě né "preventivní", ale dle situace) než pro potrhání, tam to neni o komplikovanějším šití, ale o tom hojení, já jsem si jistá, že líp se hojí rána střižená než tržená, takže já beru jako pozitivum, že ho tam dělají - ale opakuju NE preventivně, to by mi taky veeelmi vadilo, kdyby to dělali jen tak z plezíru, aniž by to mělo opodstatnění..

lenaaa
13. únor 2009

Petua: nástřih delají když uznají za vhodné, mě ho dělali, vubec jsem to necitila jen malé štípnutí a šití také umrtvili a nebolelo to

kocicinka
13. únor 2009

Já jsem četla, že nástřihu(potrhání) se dá velmi efektivně vyhnout volbou polohy k porodu a právě poloha v leže či pololeže neumožňuje úplné uvolnění svalů, takže to nastřižení je pak častější. A právě jedna z věcí, které mi na Bulovce vadí je to, že si tam nemůžu vybrat polohu. Jinak taky bych radši, aby mě nastřihli, než nějaké masivní poranění, ale tomu se kolikrát nevyhne ani při nastřižení, ani to není samospásné. Já budu spoléhat na balonek epi-no 😎. Jinak při potrhání se prý tkáň natrhne v nejslabším místě a jen tolik, kolik je potřeba.

maty01
13. únor 2009

Holky, ne že bych byla nějaká citlivka, ale když mi bude po porodu horko těžko, dole mě to bude bolet, tak asi zešílím starat se o malýho prcka bez pomoci, do toho sama zkoušet kojení a přebalování 😒 Plus ohledy na ostatní mamky, co se budou chtít třeba vyspat 😒 Mohli by brát sestry ohledy, že ne všechny jsme druhorodičky..
Já jsem loni v květnu ležela na gyndě a je pravda, že nám tak akorát sestry po zákroku přišly změřit teplotu a dál žádná kontrola, jak nám je.. Vložky jedno balení na celý pokoj. Tehdy jsem měla otřesnou zkušenost s MUDr. Krčmářem na pohotovosti..

Co se registrace do kurzu týká - pí Šimánková říkala, že se k 14. dubnu končí, takže jsme si ani vybírat nemohli. Prostě termín 5.3. a každý čtvrtek od 13h. Bez diskuze. Mrzí mě, že se popisované věci budou lišit od reality.
Myslíte, že bych si teda měla dopředu opatřit i nějakou UM, kdyby se kojení nerozchodilo brzo, abych měla čím doma chvíli krmit? To mě vůbec nenapadlo a to jste jim dávali na prst? Holky help!!!!!!!!

Z čeho jste studovaly kojení? Já naivka spoléhala na ty kurzy a sestry.

O tom epidurálu máte asi pravdu - v časopise Miminko to šibalsky popsali - že na Bulovce se SNAŽÍ vyjít vstříc, co se léků na utišení bolesti týká.. tzn. podle mě si to rozhodne doktor. Platí se epidurál??? 😖

Chtěla bych Vás ještě poprosit - kdy se mám objednat poprvé do poradny? a to chodíte pak stále ke stejnému lékaři? Jak to vůbec probíhá?

maty01
13. únor 2009

Aha, podívejte: http://www.naseporodnice.cz/porodnice.php?id_po...
píšou: Pokud si žena přeje epidurální analgezii, je jí bezplatně poskytnuta.Možnost volby nastřižení hráze: NE.

petua
13. únor 2009

Maty, já jsem taky "čekající", tak snad Ti nebude vadit, že do toho trochu kecnu, co vim 😀 :
Podle mě si UM teď rozhodně nepořizuj, vždyť vůbec nevíš, co a kterou a tak, jestli fakt budou nutný příkrmy, tak to se dozvíš tam a taky uvidíš, co budou kdyžtak prckovi dávat v porodce, však to může koupit manžel/přítel, až si pro vás pojede..

A k tomu kojení, s tim teda zatim taky nemam zkušenost 😀 , ale mam teď půjčenou z knihovnu skvělou knížku od Vivian Weigert "Všechno o kojení" a když to srovnam s jinýma knížkama, tak tahle je fakt nejlepší, všechno je tam polopaticky a dokonce mě ta knížka i dost zbavila strachu z kojení jako takovýho. Ale samo realita může bejt úplně jiná 😀 , každopádně jako "knižní základ" je tohle super, abys o tom kojení aspoň něco věděla 😉

Jo a do poradny, to vám řekne PA na kurzu - říkala nám, že si máme zavolat koncem 35tt (číslo vám taky dá) a objednat se..

petua
13. únor 2009

Maty, tak na tyhle informační weby já už jsem dávno rezignovala, ono totiž je pak všechno úplně jinak... Dokonce přímo i na stránkách Bulovky maj bláboly, ze kterých Tě pak PA vyvede.

maty01
13. únor 2009

Už jste mě z těch nastudovaných věcí o Bulovce vyvedly i vy - že jsou to bláboly.

Holky "spoluBulovky" kdy máte termíny a co to bude? Jste někde z okolí Bulovky? Já jsem z Letňan.

petua
13. únor 2009

Maty termín mam v pasu, co to bude nevim 😀, a jsem z Holešovic 😀

kim
13. únor 2009

Maty, tak jak jsem výše psala, že jsme narazila na Bulovce na jednoho vola, tak to byl ten samý Dr.jak píšeš 😔 to je hroznej dotor!!!!Ale je fakt na ambulanci/pohotovosti, takže jestli nebudete rodit v nějaký svátek, tak na něj snad nenarazíte...

S tím kojením, holky super, že to máte nastudované, ale ta realita je pak fakt úplně jiná 😢 já se bohužel nerozkojila, měla jsem komplikace a měla dělat dost se sebou, břicho rozpárané a kluk šíleně těžký, ani jsem ho nemohla na břicho položit...tí navazuju na to UM, nic nekupujte dopředu, např.na Bulovce je lékárna non stop, takže kdyžtak může manža koupit tam, když byste doma nezvládaly kojení a na Bulovce dávají automaticky všem Nutrilon HA 1...

Ještě k tomu kojení, je hezké, že nám na kurzech ukazují polohy, v knížkách je vše popsané, ale že vám za celý těhu nikdo nekoukne na bradavky, to je fakt na pěst a v porodce vám pak řeknou, že máte bradavky blbý, že jste měly v těhu formovat..koho by to napadlo, ukazovat předem prsa a kdyžtak s těma bradavkama něco dělat, že?? 😠

V poradně bude spíš pokaždé jiný doktor!!!Podařilo se mi asi jen 2x že byl po sobě stejný...

petua
13. únor 2009

Kim, Maty: Tak já se zatim na pohotovosti potkala s Dr. Záhumenským a Dr. Vojtěchem a oba byli naprosto úžasný, fakt skvělý, takže jsem měla štěstí, no... Jednoho z nich bych fakt chtěla u porodu..

kim
13. únor 2009

Petua, jj souhlas tyto dva jsem taky poznala a dobrý 😎 ale oni jsou tam ostatní taky fajn, já už si nepamatuju jména, ale ty mladé doktorky taky!!!!!!

kocicinka
13. únor 2009

Tak jsem koukala na tento link http://www.naseporodnice.cz/porodnice.php?id_po... a přijde mi, že tam snad píšou o jiné porodnici. Nám PA při prohlídce jasně řekla, že otec u CR být nemůže, poloha k 2. době porodní je možná jen v leže/polosedě a vanu tam žádnou nemají! Jen dvě sprchy, toť vše.

plechajda
13. únor 2009

ahoj 🙂

jenom k tomu epiduralu z vlastni zkusenosti vim ze se neplati a nijak mi ho nevnucovaly, kdyz jsem si o nej rekla tak jsem ho diky 2 akutnim cisarum dostala az po dalsich 6h ...uff no nic a me se tedy postestilo mit v poradne vzdy stejnou dr :o) 😉

slluci
13. únor 2009

Ahojky, doufám, že nevadí, že se připojím. Rodila jsem na Bulovce koncem března. Musím říct, že porod byl moc dobrej, chytla jsem mladou pani doktorku a porod byl hrozně rychlý, díky tomu že mi praskli vodu. Co se týče nástřihu, u mě vůbec nemuseli a pak mi šili jen tři vnitřní stehy. Chtělia jsem EPI ale ani jsem ji nestihla.Takže co se týče porodu a mě tak super. Samozřejmě jsem chodila i na kurzy, které mi moc pomohli.
Bohužel jelikož jsem brala léky, zakázali mi kojení, takže jsme byli od začátku na umělé výživě. A to mě teprve na dětském zklamali. Chápu, že je moc porodů, ale když si musím chodit každé tři minuty pro mlíko, tak by mi třeba mohli odpovědět, na mé otázky. Malej mi tam hodně blinkal, tak jsem dokonce před nima brečela, a dostala jsem tak vynadáno, že jsem se až lekla. A to mi teda vážně nepomohlo. Navíc mi druhou noc malej celou prořval a oni neměli ani snahu mi poradit, vždxcky mi řekli že nic nepotřebuje a poslali mě na pokoj. Naštěstí mi malej začal přibývat tak mě po třech dnech pustlili, ale měli jsme na pokoji dvě maminky a jelikož ani jednou nikdo nepřišel jim poradit s kojením, tak se samozřejmě pořádně nerozkojili. Až ten propouštěcí den, jelikož jsme všichni rodili ve stejnou dobu, přišli vážit miminka a zjistili, že nepřibývají. Holky se samozřejmě rozbrečeli a až když jim to dali řádně najevo, přišel teprve jim někdo poradit, jinak se tam za celou dobu neukázali. Holky tam museli být o dva dny déle, néž se jim zadařilo.
Nechci zde na nikoho nadávat, chápu, že je moc porodů, jen chci upozornit, ať je požádáte, aby se Vám věnovali. Je to jejich povinnost.
Jinak jsem porodila a malého jsem hned dostala a byl tam semnou celé dvě hodiny. Pak mi ho odvezli a dali mě na pokoj. Po dvou hodinách jsem ho zase už měla (protože jsem chtěla) a už byl jenom semnou. A to jsem ráda.

maty01
14. únor 2009

Vím, že to asi nejde, ale je nějaká rada na to rozkojení. Myslím, co se třeba nejčastěji dělá za chybu, že se to mimčo nechce chytit a pít? 🙂 Asi nejhorší je stres maminky z plačícího hladovýho mimča..
Já jestli tam zůstanu kvůli nepřibývání na váze malého, tak mě to teda taky nepřidá. 😠

lenaaa
14. únor 2009

maty01: já měla problém s kojením, že jak je člověk rozbolavělej, nemůže si pořádně sednout a zaujmout pohodlnou polohu a to je asi taky důvod proč to nejde.

maty01
14. únor 2009

Lenaaa - hlavně rozbolavělej, ale i to nemocniční prostředí a únava, žádný odpočinek.. Holky, co budete rodit dřív, budu držet pěsti 😉, aby šlo všechno jak po másle a co nejdřív domů!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru