Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

jana100
2. zář 2009

Moc vám všem díky. Ty síťovaný kalhotky už mám koupený 😉 Jinak dneska jsem byla poprvé v poradně, takže jsem byla taková ze všeho vykulená, ale v pohodě. Jen ty papíry, co jsem dostala k porodu - nevím jakého vyplnit doktora.... a myslím, že plno věcí bude stačit vyplnit až v porodce. Jen mě zajímá - kdy vás berou na monitor? Já myslela, že se dělá v poradně pokaždé, ale mě ho dnes nedělali 😕

petua
2. zář 2009

Jana: První monitor točí po ukončeným 38tt. A co se týče těch papírů - já jsem si tam předepsala akorát svoje jméno a podobný věci a nic jsem nepodepisovala, až pak při příjmu - nebudu podepisovat nějaký souhlasy s tim, že jsem byla poučená atd., když to neni pravda 😉. Prostě jen si tam vyplň nacionále, abys to měla připravený, a zbytek si nech na potom 😉. Joo a já tam ještě všude přepisovala, že NEsouhlasím s přítomností mediků, studentů atd. 😎

jana100
3. zář 2009

No s těma medikama mě to taky napadlo. Jednou jsem to zažila a fakt nic moc. Chápu, že se to musí taky někde naučit, ale je to fakt hooodně nepříjemný. Jen mám obavy, aby pak třeba doktoři nebo sestřičky neměli pifku a nedávali mi to znát ☹
A ještě jsem se chtěla zeptat - chtěla bych manžela mít u sebe při porodu, mám to někam hlásit předem nebo prostě přijedeme a je to???? 😕

petua
3. zář 2009

Přijedete a je to 😀 . Já jsem teda rodila sekcí, ale bylo to tak, že jsem mu zavolala, že mi praskla voda 😀 (ležela jsem na rizikovým), on přijel, mě mezitim odvedli dolů na sál a on tam přišel, zazvonil a byl tam 🙂. Sice jsme si jenom zamávali a u mě nebyl, ale byl pak celou dobu u Matýska, když ho měli na novor.boxu 🙂 . A když mě vyvezli ze sálu, tak se mnou byl na chodbě a šel se mnou až na JIP a pak zas za našim prďolkou.
U normálního porodu to funguje tak, že přijedete, Tebe si vezmou na monitor (což nechápu, proč u monitoru nemůže bejt, viděla jsem tam hodně příjmou a nechtěli tam z neznámýho důvodu ty tatínky pouštět 🙄 ), udělaj Ti nějakou tu přípravu 😉 a pak už je tam s TEbou celou dobu 🙂 .

A ad. medici - neboj se nic, já to tam měla všude zdůrazněný, že nechci žádný studenty, a nikdo se na mě přes prsty nekoukal 😉 .

anus.anys
3. zář 2009

Hele, já jsem napsla že pokud by nějaký medik chtěl tak ať se přijde podívat,že mi to vadit nebude. Jsem vystudovaná zdfravotní sestra a taky jsem se to musela nějak naučit,takže vím,že je to velká příležitost k tomu mít zas nějakou zkušenost navíc. Hlavně, oni přišli až když jssem tlačila hlavičku a já byla uplně v delíriu,takže jsem je vůbec nevnímala.Přítel kterej tam byl se mnou,tak říkal že se bál,že se něco děje s prckem,ale v pohodě,byli jen na kukačku.
Jinak, od prvních bolestí jsem "rodila" 30 hodin. Ve středu dopoledne mi začaly první bolesti a to už si mě nechali na hekárně. Ve čtvrtek jsem ráno v 7 měla přípravu, v 8:30 mi píchli vodu a v 11h přijel přítel a už tam byl celou dobu se mnou. Mám takovej pocit,že platil 500.- ale teď abych nekecala, máte to napsaný na papíře na nástěnce u monitoru. Teda vlastně tam celou dobu nebyl, když mi píchali epidural,tak ho vyslali ven. Manžel čí přítel nemusí být u přípravy, nemusí být u celýho porodu,prostě záleží na tobě. Já jsem ho chtěla hlavně při tý první době porodní a pak to záleželo na něm, stejně jsem nic nevnímala a mezi každou 3,5min kontrakcí jsem usnula. Ale byl tam jinak celou dobu a dokonce to ustál...pak mi malýho odnesli na odsávání a prodýchávání, zvážení, měření a pak přítel přišel uplakanej a s malym uzlíčkem v ruce 🙂 Myslim,že jsem fakt strašně ráda za to, že tam mohl být se mnou,protože teď se k malýmu chová naprosto úžasně a pořád ho chová a utěšuje. Myslím že má skvělý vztah ke svému synovi 🙂


Jen, poznámka: já jsem chodila bez kalhotek, i když jsem je měla koupený ty síťovaný bombarďáky,ale nevyužiůla jsem je. Rodila jsem normálně,nenastřihávaly mě a mám jen asi 3 stehy,takže jsem nohy u sebe udržela a navíc,bylo mi nepříjemný že ty kalhotky byly až po prsa 🙂

anus.anys
3. zář 2009

jen dodatek, malej vykoukl na svět v 17:27 takže porod byl fakt dlouhej...ale dal se přežít.

petua
3. zář 2009

Anus: Já jsem taky zdr.sestra, a právě proto jsem je tam nechtěla, protože vim, jak to bejvá 😉 .

Jo a k těm kalhotkám: Já neměla dole stehy žádný, ale jizvu na břiše 😀 , kvůli tomu jsem to ale nemyslela, jako že bych nezvládla udržet nohy u sebe 😀 😀 - ale i normálně za běžnýho stavu udržet dole "něco" jen tak, to dá zabrat, né? 😀 😀 No, i kdybych si věřila ,že to dam, tak bych ty síťovky nosila, páč bych se bála, že třeba cestou do jídelny ten poklad ztratim 😀 . A až pod prsa jsem je neměla, ony jsou různý velikosti, já je měla jako klasický kalhotky, byly fakt super 🙂

Jinak, to sis teda taky užila, s porodem, to se musí nechat.. 😨 Já strávila na Bulovce taky mládí 😖

anus.anys
7. zář 2009

petua: čoveče ani mi to nepřišlo nějak namáhavý tu vložku tam udržet jen tak. Nikdy mi nespadla. Já jsem měla koupený ty malý velikosti kalhotek a stejně jsem je měla po prsa.Záleží na každym. Byly mi teda těžce nepříjemný. Hlavně mi bylo nepříjemný jak se mi zarývaly do břicha. Ale je to asi individuelní...

Jo, ten prood byl fakt síla,ale snad se tam ještě jednou vrátím 🙂 tak za 10 let 🙂

jana100
7. zář 2009

Ahojky, holky nebyl některý z vás zjištěn streptokok? Mě jo, a jsem z toho docela vykulená - na internetu se píšou o tom všelijaký věci 😢

kallimer
7. zář 2009

Jana100: mě zatím test na streptokoka nedělali (ještě je moc brzo), ale zatim co vim, tak jenom musíš do porodnice přijet včas, aby ti stihli dám antibiotika (kámoška ho měla taky) - na kurzu řikali do hoďky co ti praskne voda dojet do porodky a nebo jet, když máš hodinu kontrace po 5-10 min. 🙂, ale radši se na to zeptej svýho Dr. Jinak už to máš fakt za pár tak tfuj tfuj a zkus po porodu tady písnout čerstvý info 🙂 Moc držim pěstě ať je všechno ok a rychle 🙂

jana100
7. zář 2009

Moc díky. Jsem sama zvědavá, kdy to na mě přijde 😉 Že dávají antibiotika jsem si zjistila, spíš mě zajímalo, jestli je riziko, že se nakazí i mimísek minimální nebo jak to vlastně je. Všude totiž straší, že když se nakazí, že hrozí zápal plic, zápal mozkových blan.....já vím, jsem debil, že to čtu (manžel mi to říká furt 🤐 ), ale ono to člověku nedá. Jenže se pak akorát zbytečně stresuje.
Jdu ve středu do poradny, tak jsem zvědavá, co mi řekne i doktorka.

mhdlu
7. zář 2009

Ahoj Jani, tak mě neštěstí dnes Dr.řekla,že mám stěr negativní ,ale právě proto se to zjišťuje, aby se před porodem podaly Antibiotika do žíly a zabránilo se nákaze miminka, stačí 2 hod.před porodem podat a mimi bude při průchodu porodními cestami chráněné.Dřívější přeléčování než těsně před porodem prý nemá smysl.Tak se nestresuj určitě to bude v pohodě.

zizelin
8. zář 2009

Ahoj holky, co se chystáte rodit na Bulovce. Možná Vám to ještě nebude připadat podstatné a aktuální, ale od své kamarádky prvorodičky jsem se dozvěděla, že na Bulovce je dost otřesnej přístup pomoci s kojením (pokud teda chcete kojit). Byla úplně vykulená z toho, že jí nechali kojit max 3min z každého prsa, dávali mimču glukózu, i když ona mléko měla a dost a potom jí propustili, i když holčička nepřibrala, ale šla stále s váhou dolů. Moc Vás prosím, mrkněte předem na net na informace o kojení: www.kojeni.cz, www.kojeni.net, abyste se kvůli tomu s kojením tolik netrápily 😉

anus.anys
8. zář 2009

zizelin: hele,každá tam je sama za sebe. První chvíle opravdu nechávají jen na pár miut z každého prsa cucnout,protože maminy mají jen mlezivo a to miminku nestačí. Mají sice zásobu na dva dny z bříška,ale mýho Adama uklidňovala ta glukóza,že mi po ni vždycky usnul.
Když se mi vytvořilo mlíko,tak jsem šla za sestřičkama (cca 2-3 den po porodu),protože mě to docela bolelo a hlavně když jsem kojila z jednoho prsa,tak mi začalo týct i to druhý (jako prvorodičku mě to fest vyděsilo), tak jsem se na to šla zeptat, jelikož jssem měla nalitý prsa a fakt to bolelo,tak mi dala paralen a ukázala jaký si mám dát obklady.
Víš, pokud to miminko máš u toho prsa dlouho,tak to pak rozžužlá bradavky a to je pak docela fest bolest. Já jsem si taky myslela že na 5 minut že to nestačí a ejhle...tak jsem si musela pořídit klouboučky,abych vůbec mohla kojit.
Jako,když se na něco nezeptáš,tak ti nikdo nic nepoví, musíš se ptát na všechno co se ti zdá divný, co neznáš apod. Jsou tam laktační sestry nebo jak se jim říká a ty ti vždycky poradí. Věř tomu...ale musíš se trošku zapojit. NIKDO TI DNESKA NIC NEDÁ "ZADARMO", nebde za tebou chodit sestra a ptát se tě jak se ti kojí, má na tarost spoustu dalších mamin a kdyby měla za každou chodit,tak se asi z toho zblázní. Mimochodem,asi je to fakt individualní,ale já jsem byla velmi spokojená se všim.

jana100
8. zář 2009

Já si taky myslím, že je to v tom, na koho zrovna v porodce narazíš. Kamarádka rodila v Podolí a já bych tam nešla. Sice mají krásný porodní boxy (ale myslím, že mi to bude stejně fuk, hlavně ať je porod za mnou 😀 ), ale přístup sestřiček byl taky nic moc. Je tam šílený nával - takže to tam na mě působilo spíš jako továrna - šup sem, šup tam 😉
Ale pravda je, že líná huba - holý neštěstí. Chce to se furt ptát a ptát - oni sami fakt nic neřeknou. Je pravda, že těch maminek je tam spousta.

jana100
8. zář 2009

to mhdlu: Koukám, že máme termín skoro stejně 🙂 Jak se cítíš? Já zatím docela v pohodě, břicho teda tvrdne jako blázen, ale dá se to. Jen mě šíleně bolí pinda (asi třísla nebo co). Kolikrát nemůžu ani vstát. Jsem zvědavá, kdy to přijde....

petua
8. zář 2009

No, já jsem teda na Bulovce byla spokojená a jak už jsem psala, šla bych tam zas, kdybych ještě plánovala nějakej porod 😨 , ale co se týče toho kojení, tak souhlasim s Zizelin - já neměla s kojením naprosto žádnej problém jenom proto, že jsem ho měla fakt do puntíku naštudovaný, takže jsem věděla co a jak. Je pravda, že když jsem si řekla nebo se zeptala, tak mi všechno vysvětlily, poradily, ale né každá maminka ví, že třeba to nebo to dělá špatně atd. A musim říct, že některý sestřičky fakt daly rady k nezaplacení, ale některý byly schopný vypustit takový bláboly, že zůstával rozum stát 😉 . Já nejsem žádná laktační poradkyně, ale přesně proto, že jsem kojit chtěla, tak jsem si o tom zjistila maximum z různých zdrojů - kdybych to neudělala, tak by ty začátky byly mnohem horší.

A o těch rozžužlaných bradavkách si myslim teda taky svoje 😉 - já jsem Matýska nechala klidně dvacet minut si podudlat, uklidňoval se tim a byl spokojenej, a nic jsem rozžužlanýho neměla, ani náznakem - ono jde o to správný přiložení, když je miminko dobře přisátý, tak k ničemu takovýmu dojít nemůže 🙂 .

Ty jo Anus, ale vůbec nic proti Tobě, snad to tak nebereš, tohle všechno je věc názoru 😉 .

Každopádně zjistit si něco o tom kojení by měla rozhodně každá maminka, která chce kojit, né že se bude spolíhat na to, že až to přijde, že jí někdo poradí - protože jako všechno i to kojení si každej musí přizpůsobit sám sobě a nedát se ukolíbat obecnýma radama 😉 .

jana100
8. zář 2009

Já jsem to taky nemyslela nijak špatně, nechtěla jsem nikoho urazit nebo tak něco. Souhlasím s tím, že je dobrý si vše nastudovat a pak se ptát a ptát......určitě taky záleží na tom, na koho zrovna narazíte 😒
A kdyby něco, tak tu jsou naše drahý maminky, který poradí nebo třeba tchyně. I když já radši tu maminku 😀 😀 😀

petua
8. zář 2009

Jana: Noo, já nevim, jak máš osvícenou maminku nebo tchýni 😀 , ale já jsem se mnohokrát přesvědčila, že tyhle ženský neví o kojení zhola nic 😀 😀 - přece jen "kojily" naposled před 20, 25 a více lety a tenkrát byl k tomu kojení úplně jinej přístup, většina dětí byla na sunaru a táák.
Moje matka kojila mě i bráchu cca. tři měsíce no a její hlavní rada od narození Maťky - no snad mu dáš taky čaj, né, vždyť má taky žízeň!!!! 😀 😀 😀 😀

jirinkas
8. zář 2009

no s tím kojením jsme měli začátky krušný..... bradavky nic moc (takže klobouček) a Vojta měl žloutenku, takže ho nešlo vzbudit, nechtěl se přisávat, takže se mi tvořilo mlíko pomalu, dokonce jsme přikrmovali, Vojta začal hodně ubývat na váze, ale vůbec mu to nevadilo.... Co se týká kojení, hodně záleželo na tom , na jakou sestřičku člověk narazí a v jaké denní době - je jasný, že když tam mají hodně práce, tak se nemohou tomuhle tolik věnovat. Zezačátku jsem k nim chodila skoro každý kojení, já držela Vojtu a prso, sestřička kontrolovola, jestli je vše ok a snažila se ho u toho budit - většinou bez valného úspěchu. Nakonec mi nejvíc pomohla sestřička, které jsme říkaly "teta" - všechny ty mimina pěkně stavěla do latě 😀 je hodně rázná, ale je to fajn ženská 🙂 Pokaždý když měla službu, tak minimálně jednou obešla všechny pokoje, jestli je vše OK (ne všechny to dělaly), poradila, uklidnila všechny řvouny 😀 . Takže se nám nakonec rozkojit podařilo, odcházeli jsme až po týdnu kvůli tý žloutence, ale již bez příkrmů, doma jsme odbourali i ty kloboučky.

jirinkas
8. zář 2009

petua: přesně tak, mamka se mi do toho tolik nemíchá, ale když jsme byli u tchánovýc a sešly se tam všechny tetičky, to bylo něco, tak mě vystresly, že mi začalo ubývat mlíko.... ale odolala jsem, ani čajíčky, ani dudlíčky.....

jana100
8. zář 2009

Já to myslela s nadsázkou 😀 😀

zizelin
9. zář 2009

Holky, jak myslíte, nejsou to moje zkušenosti.. Jenom je problém, že pokud někdo o kojení nic neví a bojí se zeptat (každej není tak sebevědomej a některý sestry dokážou dobře odpálkovat). S rozžužlanýma bradavkama je to nesmysl, samozřejmě, kdo má citlivější prsa, není mu kojení ze začátku příjemné. Ale představovat si, že se třídenní dítě napije za 10min a bude přibírat je utopie (pokud to teda nestříká mléko z prsou samo, což většinou moc ne..).

anus.anys
10. zář 2009

Jasný, holky všechny vás chápu. Taky jsem si přečetla nějaký ty brožurky a když malej přišel na svět dřív, každá rada mi byla k nezaplacení. Seděla jsem na novorozeneckym úplně každý kojení,protože jsem potřebovala půjčit klobouček. Pak se mi vytvořilo tolik mlíka že jsem opravdu chodila s brekem za sestřičkama ať mě odsajou. Pokaždý když vylezla sestřička ze sesterny a koukala jak kojim,tak buď mi řekla co dělám špatně a nebo že už to dělám dobře. Byla taková vychrtlejší, tmavě červený vlasy a mluvila strašně potichu. Byla suprová, pokaždý mi poradila a prostřídalo se tam několik fajn sestřiček.

Holky, nebojte se, já sem taky píšu své názory a jen tak mě něco neurazí. Ale opravdu ptát se a ptát se i když si budete myslet že jste strašně otravný...já se ptala na jednu věc snad 60x protože kdykoliv jsem se zeptala,tak než jsem došla na pokoj jsem to zapomněla.

Třeba jsem měla docela velký problém s močením...prostě jsem to kolikrát neudržela. Jednu chvíli jsem si došla na záchod, přišla návštěva a po půl hodině už jsem to neudržela. Suveréně jsem se pochcala. Vyčetla jsem z internetu,že to může být z dlouhých porodních bolestí...taky od prvních bolestí než malej vykoukl ven uteklo 30 hodin. Šla jsem za sestřičkou ať mi poradí co s tím a ona byla ochotná a viděla že se za to stydím,tak si mě vždycky když se na to chtěla zeptat jak to pokračuje vytáhla ven z pokoje.

držím palečky budoucím maminkám a ať vše dobře dopadne 🙂

lucie.krajcarova
10. zář 2009

Anus, nechceš si to dítě napsat do profilu? máš tam týden č. 54 😉

anus.anys
11. zář 2009

lucie: snažila jsem se to tam nějak dostat,ale nejsem moc technický tip člověka,takže vůbec nevím jak na to. Ale už to mám napsaný v profilu,že se mi narodil syn.

andreasek82
11. zář 2009

holky, 1. 7. jsem na bulovce porodila holcicku sabinku a nemuzu si na nic stezovat.. klido bych tam rodila znovu.. nemejte z niceho strach 😉 jsou tam profici 🙂

ludva
11. zář 2009

Ahoj,
doporučuju vám vzít si s sebou do porodnice čaj pro kojící matky. Já měla s sebou od Lerosu a pak jsem jen poprosila sestřičku o vařící vodu. Nikdy nebyl problém. Hlavně se nebojte zeptat třeba i několikrát. Ty stránky o kojení na kojení.net jsou nejslepší. Asi tři týdny po porodu malý moc nepřibíral a mudr mi pořád nutila Nutrilon, pozvala jsem si laktační poradkyni domů a všechno bylo v pohodě. Kdyby chtěl někdo kontakt, můžu písnout.
Z mých zkušeností zatím Bulovka vede. Ničehho se nebojte.

jana100
14. zář 2009

Ahoj holky, tak mám zase jeden přiblblej dotaz. Jak se mi to blíží, tak se mi hlavou honí různý ptákoviny.... 😀
Když tam přijedu, tak to probíhá jak??
To se jako svleču, a co dál?? Dotanu nějakou jejich košili nebo andělíčka? Je to blbej dotaz, ale fakt nevím, jak to probíhá 😒

mhdlu
14. zář 2009

Ahoj, Jani100, tak já chodila na Bulovku na kurz a PA říkala, že dostanem jejich košili i župan, i jí ukazovala, klasická plátěná bílá vepředu propínací naštěstí ne anděl, kde ti je vzadu vidět až do... a dávají je i na šestinedělí, takže si nemusíš brát svojí košili ani župan, pokud nechceš samozřejmě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru