Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

mhdlu
14. zář 2009

Jinak, já už včera myslela, že snad pojedeme, malá se večer hrozně hýbala asi 2 hodiny v kuse, do toho takový jako řezání úplně dole, ale pak jsem to teda zaspala a ráno jsem byla na monitoru a v poradně a dr. říkala, že už tam poslíčci jsou tak uvidíme...,přes den si říkám , že už bych rodila, ale jak se vzbudím v noci a přemýšlím o tom tak už mám trochu strach 😖

jirinkas
14. zář 2009

Jani přesně tak, košili dostaneš 🙂
My jsme dorazili, když mi odtekla plodovka, ještě u dveří mi ale PA oznámila, že mají stop stav a že jedu do Brandýsa 😠 - málem jsem se rozbrečela. Ale nejdřív, že mě samozřejmě vyšetří. takže si ode mě vzala vložku a udělala test, jestli ze mě teče opravdu plodovka, pak mě dali na monitor, a pak mě dr. vyšetřil. NAŠTĚSTÍ jsem už byla otevřená na 6cm, takže mě nikam neposílal.... zkontrolovali jsme papíry, doptal se na nějakou anamézu, dostala jsem noční košili a už si mě PA brala do přípravny. Ani klystýr mi už moc dělat nechtěla, protože jsem se otvírala nějak rychle - nakonec jsme se dohodly na takovém mini.... Pak tam za mnou dorazil manžel, který do té doby čekal venku (u klystýru jsem ho fakt nechtěla 😀 ) Já byla chvilkama ve sprše, pak jsem tam chodila.... PA mě tam přišla asi 2x zkontrolovat a pak jsme odpochodvali na box..... No, plodovka mi odtekla v 8, Vojta byl ve 23.34 na světě, vše šlo jako po másle 🙂

A pokud budeš chtít ještě něco vědět, klíďo se zeptej, před porodem je člověk v takový nejistotě....

Ludvo, jak se máš? Psaly jsme si v čevnu než jsme rodily 🙂 Jak rostete?

zizelin
14. zář 2009

ludva: kontakty na laktační poradkyně jsou i na webu laktační ligy: http://www.kojeni.cz/poradci.php Určitě není od věci si kontakt pro jistotu vzít do porodnice a třeba ho nevyužít, než mít stres, že ti nikdo nechce pomoct.

jana100
15. zář 2009

Moc vám díky. Já vím, že napadají samý blbiny, ale jak se to tak nějak blíží, tak fakt člověk přemýšlí i nad takovou kravinou, jakou bude mít košili 😀 😀 Už mi prostě asi trochu hrabe. Zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá, jak jsme pokročily.... Jen doufám, že mě nepošlou pryč, když to na mě přijde (jako že budou mít stopstav). Našli mi totiž streptokoka a nerada bych riskovala nakazení miminka, kdyby se nestihlo dojet někam jinam. No uvidíme 😉

petua
15. zář 2009

Jani to zvláádneš všechno, neboj se nic 😉 Když to budou vědět, že máš streptouše, tak nebudou riskovat, že by se ty ATB nestihly podat 😉
S těma košilema, já jsem s sebou měla dvě svoje, ale vůbec jsem je neměla na sobě - ani by to nešlo, převlíkala jsem se snad desetkrát denně 😀 Fakt je to potřeba, třeba když se sprchuješ (a že já se sprchovala fakt pořád, hlavně když se mi pak nalily prsa, tak abych je před každým kojení pod sprchou rozmasírovala), tak pak si nemůžeš přes hlavu rvát tu "použitou" košili a táhnout si jí přes prsa, kvůli infekci z očistků 😝

jirinkas
15. zář 2009

Jani tak se streptokokem tě snad pryč nepošlou. Přinejhorším budeš vegetit na hekárně i po porodu, než se na šestinedělí uvolní místo - já tam byla na noc a na oddělení jsem odcházela až další den po obědě. Nevýhoda je, že prcka nemáš u sebe - i když na druhou stranu já byla tak odvařená, že jsem byla ráda, že si odpočnu.

jo a s těma košilema svatá pravda..... já byla ve sprše před i po každým kojení. Jo a ještě něco, jestli můžu doporučit, vem si s sebou jednorázový přebalovací podložky. Dávala jsem si je pod sebe, a když byla nehoda, tak jsem ji jednoduše vyhodila a nemusela se převlíkat postel.

jana100
15. zář 2009

Moc vám všem děkuju 😉 😉

ludva
15. zář 2009

čauky holky,

nebojte se košilky vám budou slušet všem 😀 . Já jsem v porodnici nosila i svoje košile, protože mi v těch erárech bylo děsný vedro. A to i přes ty výstřihy bez knoflíčků. Myslela jsem, že se upeču 😠 , takže přes noc jsem se škvařila ve vlastní šťávě a přes den nosila svou košilku.
Pokud můžu ještě poradit, tak si neberte do porodnice takový ty gumový pantofle. Já měla po porodu nateklý nohy víc než v těhu a v těch pantoflích to bylo ještě horší.

Jinak jsem byla na Bulovce moc spokojená, kdybych rodila znovu (jako že už asi ne 😀 😀) klidně bych na Bulovku jela zase. A to i přesto, že mi po porodu dělali revizi dělohy a ňák se to nepovedlo. Takže mám v děloze ještě kousíček placenty a na revizi budu muset znovu ☹. Doufám, že to počká, až nebudu kojit tak mooooc často. Můj gynekolog se dušoval, že se to stává docela často a že nikdo nic nezanedbal. Nezbývá mi jen doufat, že nedostanu zánět a nebudu muset od malého narychlo odjet. Achjo.

zizelin, kontakty na kojení.cz jsou postarší. Sháněla jsem laktačku asi tři týdny po porodu, když malý moc nepřibýval a mudr. mi nutila Nutrilon.. Obvolala jsem asi 5 z těch stránek a nepochodila jsem. Pak mě zachránila moje rodná sestra a sehnala mi kontakt na holčinu přímo z Krče. Přijela k nám domů a poradila co a jak.

Jirinkas, máme se dobře, malý nám roste před očima a dělá nám jenom radost 😀 . Momentálně sice bojujeme s Vojtovkou, ale snad to bude dobrý 😀 . A co vy, jak rostete?

anus.anys
16. zář 2009

ahojky,

ty jednorázový podložky to není vůbec špatný nápad,ale asi je zatím zbytečný si to kupovat. Před každým pokojem je váha a pod tou váhou v šuplíkách ty podložky jsou. Sestřičky to nevidí rády,takže jsem tam chodila potají a vždycky si nějaké nabrala aby to nepoznaly.

Ludvo: jen malý dotaz, co je to Vojtovka? Jo, docela tě lituju že si takhle dopadla s tou placentou. Mě naštěstí odešla pár minut po porodu celá,takže žádnou další narkózu jsem nepotřebovala.

Jana100: buď v klidu, já jsem před porodem myslela na to,jak si budu malýho strašně užívat a ejhle, najednou zánět v prsu 7.den po porodu a nevěděla jsem o světě. Přemýšlela jsem i o takových blbostech jako jestli můžu jíst babány když kojim, jestli můžu chodit s malym na procházky, jestli ten kočárek co jsme dostaly, jestli je dost dobrej a dost velkej...a spousta dalších věcí. Ale nejvíc jsem se těšila na nápor endorfinů 🙂 naprosto dokonalý pocit který se nedá ničim vyjádřit,žádný slovo není to co by to vystihovalo.
Ptala jsem se své PA zda je pravda,že šestinedělky jsou "úplně praštěný" ona mi odpověděla že pokud si to budu myslet,tak praštěná budu...přestala jsem na to myslet a přísahám, celý šestinedělí jsem probrečela. Všechno mě vyvádělo z míry cokoliv kdo řekl, cokoliv se stalo nebo i když malej jen na chvíli usnul a já si mohla dojít na záchod a do sprchy,prostě jsem brečela. Nebo,že jsem se mohla v klidu najíst aniž bych musela honem přiskočit k postýlce a uklidnit malýho...řekla bych to takhle, neboj, bude hůř 🙂 ale v tom dobrém slova smyslu. ale zase na druhou stranu, můžeš mít šestinedělí v pohodě.Koukám že to máš za pár, tak přeju moc moc štěstíčka. Už víš co čekáš?

ludva
16. zář 2009

Nazdárek,
anus, Vojtovka je cvičení podla pana Vojty 😀 😀 . Je to zázračná metoda, ale pro miminko a maminku někdy kapku drastičtější ☹ . Většinou se u toho pláče. Matýsek je moc trpělivý miminko a zatím u toho jen pofňukává. Ale prý to moooc pomáhá. Tak snad.

Ještě mám jednu radu pro maminky co budou teprve rodit a jsou pojištěné u OZP. Schovejte si doklady o zaplacení (tatínek u porodu, nadstandardní pokoj, ale těhu vitamíny, cvičení nebo i UTZ navíc). Teď mi přišla obálka z OZP, že něco připlácí navíc. Náš taťka si jako správný haur doklady nevzal a doklady z těhu jsem zapomněla v těhu průkazce, takže máme docela smolíka ☹ .

mhdlu
16. zář 2009

jj, jsem taky u OZP a už proplácí 1000 kč pro maminku (por.kurz, těhu cvičení, UTZ apod.) a pak 1000 kč pro miminko a když je tam pojištěný i otec dítěte tak myslím dokonce 1500 kč (nadstandart v porodnici, otec u porodu nebo pak na nadstandartní očkování).Ale nějaké bonusy dávají i jiné pojišťovny stačí projít jejich stránky. 😉

zizelin
16. zář 2009

ludva: kontakty na laktační lize jsou aktualizované v tomto červnu 2009. Asi si zrovna neměla štěstí, ale já když jsem tam volala, dovolala jsem se hned na první číslo. Jsou tam laktační poradkyně zdravotnice a matky, každý si může vybrat, kdo bude vyhovovat líp. Mně teda poradkyně moc pomohla, ale před tím v porodnici to byla krize...

jirinkas
16. zář 2009

Ludvo u nás je vše ok, akorát občas krizička s množstvím mlíčka, ale jde to. Vojtíšek je vcelku i hodné miminko, kdyby tolik nebllinkal, tak by to bylo supr.

Jinak příště (doufám že nějaký bude) volím taky Bulovku. Už aspoň trochu vím, do čeho jdu. Neměla jsem sice takový šílený následky jako ty, ale taky to po porodu příjemný nebylo.... měla jsem křeče až se mi porvaly stehy, doteď problémy s pánevním dnem .... ale to už jsou drobnosti, hlavně, že Vojtíšek je v pohodě 🙂

jana100
17. zář 2009

Ahojky,
anus.anys: čekáme holčičku, teda aspoň doufám..... 😉 Ale bylo by mi to jedno, i kdyby to byl klučina. Jen máme většinu věcí do růžova, tak by byl chudinka 😀

Včera jsem byla v porradně a objednávala jsem se na UTZ. Nevíte co to je za UTZ, proč se dělá, a tak???? Já myslela, že se dělá už jen monitor.

ludva
17. zář 2009

Ahojka,
jani, na UTZ uvidí jak je miminko veliké a hlavně kolik má plodové vody. Buď ráda, alespoň Élišku uvidíš. Je to krásný jméno. Už se ti to blíží, viď? Ničeho se neboj, všechno dobře dopadne a brzy budeš muchlat miminko v náručí.

Jirinaks, zkoušeli jste před kojením Nutriton? Je to na zahuštění mlíka a hlavně dodržujte svislou polohu alespoň 30 minut po jídle. Jé blindění, s tím jsem si užila u staršího kluka, děs běs.

jirinkas
17. zář 2009

Jani držíme palečky, zvládnete to dobře. Třeba ten utz ani nebude potřeba 😉 Mi ho dělali až když jsem rodila, malej chtěl ven už v 38+3 😀

Ludvo jojo, máme ho ale nijak extra nepomáhá..... teda pomáhá, nehází šavle, ale jen ublinkává, nicméně mi přijde, že množství není o tolik menší. Jinak samozřejmě kojíme ve zvýšený poloze, necháváme několikrát odříhnout, máme podloženou matraci...... no naštěstí Vojta přibírá a je spokojenej, tak doufám, že je to jen z "přežrání" .... zkoušela jsem mu i dát míň, ale to jsem si dovolila 😀

jana100
17. zář 2009

Ahojky, no podle poradny zatím nevypadá, že by chtěla Elinka na svět 😒 Čípek je 2cm, otevřená na prst volně, branka zavřená - a takhle už to je 14 dní. Ale bříško tvrdne jak blázen a o bolesti třísel ani nemluvím. Kolikrát nemůžu ani jít a dát si nohu přes nohu je nadliskej výkon 😀 Ale však se dočkám 😉

jirinkas
17. zář 2009

Hihi Jani, tak já v den porodu ráno byla taky v poradně, čípek 1,5cm, hrdlo uzavřené, chodila jsem s tím 3 týdny, nic nevypadalo, že budu rodit .... no a v 8 večer mi rupla voda 😀

jana100
18. zář 2009

Tak včera jsem mluvila se ségrou a prý má tušení 😀 😀 , že po pondělka porodím. Tak jsem zvědavá. No když se v pondělí neozvu (o víkendu nebudu mít čas), tak mám za ségru vědmu 😉

mhdlu
18. zář 2009

Jani, rozumím ti, taky už bych to chtěla mít za sebou, a ještě mi už začali všichni volat jestli už apod. a chytré řeči typu že mám břicho nahoře a tak.No nakonec se dočkáme, ale už aby to bylo co? 🙂 Jinak mě to ségra naplánovala na úterý, to dělá zkoušku a o víkendu se musí učit tak, že by se jí to hodilo až v út. 😵

jana100
18. zář 2009

no ta moje má za mnou přijet na návštěvu právě v pondělí, tak jí taky podezřívám, že se jí nechce cestovat, tak to naplánovala právě na pondělek 😀 😀 a telefonů má taky každý den několik - už už už???? 😀 a že by mi klesalo břicho - nemám ten pocit. 😒
myslíš, že si můžu do porodky vzít taky fén?

ludva
18. zář 2009

jani, fén myslíš na vlasy nebo na stehy?
Já měla s sebou kuchyňské utěrky na stehy, ale nakonec jsem používala papírové ručníky 😀

Na ty telefonáty už musíte mít alergii, co?

jana100
18. zář 2009

myslím fén na vlasy 😉
no jen jsem dopsala ten příspěvek, tak mi volala mamka, jestli už 😀 😀 když jsem jí řekla, že ne a že právě jedu na nákup, tak se úplně zhrozila, že co když mě to zrovna chytne.....ale má to výhodu - začínám mít větší nervy z nich, než z porodu 😀 😉

jirinkas
18. zář 2009

ježiši marjá, takový telefonáty nesnáším 😀 😀 já to zakázala pod pohrůžkou, že ty telefony nebudu brát 😀

petua
18. zář 2009

Jani fén si vzít můžeš, ale vsadim boty, že ho nepoužiješ 😀
Pokud budeš na normálním pokoji s dalšíma dvěma maminkama, tak těžko najdeš chvíli, kdy bys žádný miminko nerušila - navíc ty pokoje jsou koupelnou spojený s dalším pokojem a když bys s tim šla do koupelny, tak to bude slyšet do obou - pokud teda nemáš nějakej extra tichej 😉 A koneckonců i když by byly všechny mimča vzhůru nebo pryč, tak se na to vyflákneš, věř mi 😀 - já si fénuju vlasy každý ráno, někdy si je přefoukam a přetočim ještě než někam jdu, jsem tim vyhlášená 😀 - a v porodnici jsem po fénu ani nevzdechla 😉

jana100
18. zář 2009

tak to je můj případ. mám sice vlasy krátký, jenže právě proto si je pořád foukám, protože ráno vypadám jak kuře. nemusela bych si je fénovat každý den, to ne, ale třeba až pojedu domů, tak abych jela jako člověk
😀

jana100
23. zář 2009

Ahoj holky, tak jsem tu pořád ☹ už jsem myslela, že konečně porodím a pořád nic. Dneska jsem byla zase v poradně a když mě doktorka prohlížela, tak mě šíleně bolelo v podbřišku, domů jsem se sotva dobelhala a skoro nemůžu chodit. Nemohla mi udělat Hamiltona??? 😕 Nic mi neříkala, že by ho dělala a já se ani neptala, ale bolí to teda pekelně.

petua
23. zář 2009

Jani: Noo, oni to tam maj možná tak ve zvyku na Bulovce, že Ti o tom ani neřeknou 😅
Mně ho dělali den před nástupem na vyvolání, řekl mi jenom, že mi to tam zkusí uvolnit - a byla to šíílená bolest, jsem myslela, že u toho umřu, a celej den jsem myslela, že fakt porodim, bolelo mě to až do večera. no ,pozitivní na tom je, že se Ti to teď třeba fakt rozběhne, držim palce 😉

rennca
23. zář 2009

ahoj holky...chtěla jsem se jen zeptat na velký UZ na Bulovce.Rodím jinde(mimo Prahu)ale na velký UZ mě doktorka poslala tam abych to měla blíže...jak to prosím probíhá a kam mám na něj jít?jsem objednaná ale když jsem tam byla na kukandu.byly tam snad 100 mamin tak nevím jestli mám počkat nebo někde zaťukat.prosím poraďte mi. Díky

jana100
23. zář 2009

rennca: musíš jít k tomu okýnku (ve druhým patře), říct, že jsi objednaná na UTZ, budou asi chtít průkazku a pak půjdeš k výtahům - tam, dělají ultrazvuky. Tam by si tě pak měli zavolat. Včera jsem tam taky byla. Byla jsem objednaná na čtvrt na dvě a přišla na mě řada až ve dvě deset 😠

petua: právě že si nejsem jistá, jestli to ten hamilton byl nebo ne. bolelo to, měla jsem pocit, že mi ten prst rve až do břicha, celý den jsem nemohla chodit, ale teď to trochu polevilo. Tak nevím, na čem jsem 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru