Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

akri
24. črc 2010

@barunka9 Kurz probíhá v 6 částech, 4 jsou s porodní asistentkou, 1 s porodníkem a 1 s pediatrem. Dá se na ně jít i jednotlivě, vychází to tak, že v kurzu jakoby zaplatíš 5 + 1 zdarma. Já jsem byla docela ráda, že jsem šla, ty části s doktorama jsem uvítala, protože se můžeš na cokoliv zeptat, co se týká přímo Bulovky a navíc je třeba potkám při porodu. PA byla taky celkem ok, obzvlášt se mi hodila ta 1. lekce, kde jsme řešili, co sebou do porodnice (téhle konkrétní). NA druhou stranu tahle PA u porodů není, tak jsme dostali asi 2 neaktuální info, které pak ty doktorky uvedly na pravou míru. Ale vcelku jsem ráda, že jsem to absolvovala, i když mám taky hodně načteno.

megan2
26. črc 2010

AHojky,
tak jsem byla dnes v tehu poradne a zirala jsem,cekarna byla uplne prazdna a hned jsem sla na radu 😵 a behem chvilky jsem byla hotova...no nechapala jsem,tak uvidime pristi tyden...
dostala jsem i ten kufrik,prenatal box..vy jste pak neco dostavali po porodu??myslim,ze jste tu psali,ze jste dostali nejaky maly baleni ubrousku,ci tak 😅
@pilatka moc diky za pekny rozpis 😉 řekla bych,ze mam snad všechno

barunka9
26. črc 2010

@akri akri, diky, chystam se jit ted ve ctvrtek, tak uvidim 😉
@pilatka vycerpavajici, SUPER! Diky. 🙂

bibika1
27. črc 2010

@megan2 Ahoj, na porodním sále jsme dostali růžovou krabici a na šestinedělí plátěnou tašku, co v nich přesně bylo už nevím, časopisy, letáky, brožurky, vzorečky vlhčených ubrousků, krémů na zadeček, zubní pasta, prášek na praní, vložky do podprdy 2ks, dětská přesnídávka... 🙂

pilatka
29. črc 2010

Ještě mě napadlo něco,co by vás mohlo zajímat-v porodnici si můžete za úplatek půjčit domů monitor dechu.Je to fakt dobrá věc,dali nám ho na postýlku (nedávaji ho všem) měla jsem těžkej porod koncem pánevním a zjistila jsem že je to fakt dobrá věc.Nechtěla jsem ho kupovat protože je dost drahej a po půl roce prakticky nepotřebnej.Na půl roku stojí půjčení 900 Kč,je potřeba nejdřív poslat peníze na účet nebo zaplatit složenku kterou vyplní staniční sestra z dětskýho a přinýst doklad nebo ústřižek a můžete si ho na půl roku odnýst...Já poslala na poštu chlapa takže v den kdy nás pouštěli jsme si vezli domů s malou i monitor 🙂 Člověk může v klidu spát a nenutí ho to každou chvilku vstávat jestli mimčo dejchá nebo ne.Takže pokud ho doma nemáte,tak doporučuju 😉

akri
29. črc 2010

@pilatka JJ, to potvrzuju, PA nám o tom taky říkala. Pokud bude mimčo ok, tak ho používat neplánuju, ale při obtížích bych tuhle možnost určitě využila.

pilatka
29. črc 2010

@akri já jsem si taky řikala že je to zbytečný,i když porod jsem měla komplikovanej a malý pak museli dávat kyslík aby chytla barvu,tak žádný potíže s dýcháním od tý doby neměla ale přece jenom spim líp když vidim to zelený světýlko problikávat.Jak se znám,tak kdybych ho neměla musela bych se na ní furt chodit dívat jestli je v pořádku.Ale uvidíš,jestli ti ho v porodnici daji k mimču na postýlku,třeba se ti to zalíbí a taky si ho pořídíš 🙂Je fajn že je tam tahle možnost protože já bych si ho jinak nekoupila.

barunka9
29. črc 2010

tak musim rict, ze i kdyz jsem ho zezacatku neplanovala, nakonec jsme ho na doporuceni od kamaradek poridili, prave pro ten klid, o kterem mluvite 😉

helianda79
14. srp 2010

holky já už mám po porodu všechno tak nějak docela dobrý 🙂 ale dnes jsem byla na pohotovosti,protože mě bolí jizva a břicho po sekci a byl tam MUDr.Kolařík a byl velice arogantní,nepříjemný..máte s ním nějaké zkušenosti?Já ho zažila už podruhé jednou ještě když jsem byla v 19tt na Vánoce a bylo to uplně stejné opravdu hnusnej přístup.

helianda79
14. srp 2010

jen bych ještě dodala že jsme pak v tom 19tt skončila v nemocnici na kapačkách

megan2
17. srp 2010

@helianda79 tak s Kolarikem jsem se nesetkala,ale mela jsem tu cest s dr.Sykorovou a dr.Vlacilem-a tak nejak nic moc-spis pristup na ambulanci-honem,honem...

bibika1
17. srp 2010

@helianda79 Ahoj, já se s ním taky nesetkala, ale tuším že Ivet tady psala o několik stránek zpět, že musela po porodu na pohotovst a byl tam zrovna tento Dr., zkušenost má takovou jako ty...

ivet6
18. srp 2010

@helianda79 Ahoj, jojo Mudr. Kolařík je výbormej 🙄 (kdyby tu byl smajlík co zvrací, dám ho sem..) Někde sem to tu psala, jak se o mě "výborně" postaral na pohotovosti 🙄
psala sem to tady: http://www.emimino.cz/porodnice/bulovka/ do diskuze k porodnici 22.6.2010 a ob příspěvek podemnou taky stojí za přečtení.

JInak Heli, jizva mě bolela děsně, když sem chodila, tak sem brečela, a přestalo to až ve chvíli, kdy mi začaly vypadávat stehy. Tj. za 14 dní po porodu 😕 Tak přeju, ať už je dobře 😉

helianda79
19. srp 2010

@ivet6 Ahojky,tak koukám,podle diskuze v odkaze,že tento pan doktor je fakt výbornej.Vůbec nechápu,jak ho můžou tolerovat!!Porodnice je dobrá ale asi jsem měla kliku,že mě rodil císařem přímo MUDr.Záhumenský a ten byl skvělej.
Bohužel ted jsem byla u jiného lékaře a ten mi zjistil,že mám srůsty po císaři a nejspíš ještě zánět pobřišnice.Tak budu brát hodně silná antibiotika a čekají mě další vyšetření.Je škoda,že nemám na chování MUDr.Kolaříka svědky,protože bych na něj moc ráda podala stížnost pro zanedbání péče.
V tom prosinci mi dělal UZ a já se ho vystrašená ptala jestli je mimi v pořádku a on mi na to řekl,že ho to nezajímá,že se jen kouká jestli žije!!!!!!!!!!VYHODILA BYCH HO NA DLAŽBU A JEŠTĚ BY MUSEL PLATIT POKUTY JAK VZTEKLEJ!Nechápu jak člověk jako on může dělat doktora a hlavně proč ho dělá.
Rodila jsem 10.5.2010 a všichni byli super!
Jo jo jak říkáš škoda,že tu není zvracející panáček taky bych ho sem dala 🙂

ivet6
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivet6
19. srp 2010

@helianda79 ps: taky mi řek, že ho nezajímá, jestli ty léky co mi předepisuje může i miminko krz kojení ! ! !

barunka9
20. srp 2010

no holky, co to tady ctu?! Byt na Vasem miste, tak tu stiznost urcite napisu. Asi se hned nic nestane, ale kdyz se tam budou takove podobne negativni reakce na jeho styl chovani hromadit, uz to zacne byt nekomu divne a minimalne mu treba nekdo z nadrizenych neco rekne. Je to vizitka celeho oddeleni, nemuze jim to prece byt jedno. Teda doufam....

bibika1
20. srp 2010

Holky to je mi fakt líto jaké máte zkušenosti.
Já vlastně byla na pohotovosti ve 41.tt a mám úplně opačnou zkušenost 🙂 To už se chodí přímo na porodnici, přijela jsem v noci s krvácením, měla jsem rizikové těhotenství, nevyvinul se nám správně pupečník, jinak bych třeba počkala do rána...Sice jedna PA mi dávala pěkně najevo jak tam otravuju, že to nic není, ale doktor (MUDr. Vojtěch) byl moc příjemný, na UTZ mi ukázal, jak krásně bije srdíčko miminka a ještě se ptal, jestli víme co čekáme 😉. A to tam měl plno práce, během natáčení monitoru a chvilku poté, když jsem na dr. čekala, se narodila dvě miminka, bylo na něm vidět , že už je unavený, sloužil tam celý víkend a já přijela v pondělí ráno kolem 3hodiny. Ke konci těhotenství jsem už měla nervy na pochodu, nevěděli jsme, jestli bude miminko v pořádku, ale moc mě uklidnilo, když jsem viděla, jaký je tam fajn personál. Dr. už mě nechal v porodnici na vyvolání, protože zjistil, že mám málo vody, takže jsem naštěstí nejela zbytečně. Byla jsem tak šťastná, že už tam zůstanu 😀 😀 😀

kamba
13. zář 2010

Ahoj maminky, není tady některá, která bude rodit na Bulovce koncem října/začátkem listopadu?

ygreen
14. zář 2010

tak já se vrátila včera po 6 dnech z bulovky a bomba, jsem nadšená, i před dvěma lety jsem byla spokojená a tentokrát to bylo ještě lepší. Doktoři skvělí, fakt - sympatičtí, ochotní, profíci. Hlavně mudr Záhumenský je skvělej a hrozně milej je i Šottner a Vojtěch. A i lékařky jsou moc sympatické 😵 pediatři na novorozeneckém jsou bezvadní a moc milí a na sestřičky nemám jedinou stížnost. Super, milé, často jsme s nima kecaly, nasmály se. Opravdu maximálně pečují o všechny rodičky, ňuchají miminka, fakt paráda. Jediné co je "nesympatické" jsou sanitářky, ty jsou takové hlučné, neusmějou se, se vším mlátí, ale jsou mnohem "milejší" oproti 2008 a hlavně za 6 tisíc měsíčně bych taky dvakrát happy nebyla 😉 nadstandartů je hromada, všechny kdo chtěly ho dostaly.
Rodila jsem plánovaným CŘ se spinalem. Samozřejmě nepříjemné jak píchání zad, tak samotná operace, ale je to fakt rychlovka. Na jipu se o vás báječně postarají milé sestřičky. Druhý den po operaci na 6nedělí a za 4 dny domů.
Takže za mě plný počet hvězdiček 😵

barunka9
24. zář 2010

i ja se pridavam s kladnym hodnocenim. Vsechno klapalo a i to jidlo se dalo jist. 🙂

renush
15. říj 2010

Lékaři skvělí, sestry na novorozeneckém zdeptané nejspíš nízkými platy a vysokými nároky. Tváří se, že je obtěžujeme. Hlavně, že je malá venku, ale díky tomu, že sestrám jste čum a fuk, nemám mlíko, takže jim moooc děkuju, že jste mi co kdy řekli, poradili, vysvětlili, když jsem to psychicky potřebovala.

kamba
1. lis 2010

Já taky hodnotím náš pobyt v porodnici velmi dobře. Je pravda, že se tam občas vyskytly sestřičky (hlavně na novorozeneckém), které nebyly úplně příjemné a dost často si protiřečily, ale doktoři super, na JIP super, sanitářky taky šly a 4. den po porodu po císaři už jsme šli domů, takže pohoda! Příště rodím určitě taky na Bulovce!!!

hanik
10. pro 2010

Tak ja se take pridavam s kladnym hodnocenim. ..aneb jsem nebyla komplikovana rodicka. ..prvni neplanovanej, ale mozno v klidu pripravenej cisar se spinalem a pak moji obvodni gyn.dr. chvalenou jizvou (..o tu se postarali dr. Zahumensky a dr. Zmrhalova...?). ...druhy porod vyvolanej a odrozenej. ..nejvetsi dik PA ...bohuzel nevim jak se jmenuje, ale myslim, ze ona odvedla nejvetsi kus prace. ...a ted uvidime, jak jsem sesita takovym mladym dr. a medickou. 😎 ...kazdopadne si nemuzu na nic stezovat....sestricky ani doktory. ...a diky tomu, ze uz jsem si jednou sestinedelim prosla, tak jsem vedela, ze kdyz mi dite place, ze si muzu dojit pro glukozu a nenechat si vnutit, ze ma nejaky zasoby z briska. 😝 ...ale jinak byli vsichni v pohode ..asi i diky tomu ze jsem se tak citila i ja 😎 ...a kupodivu co jsem prvne neustala, byla sanitarka. ...tak ted uz se dala taky zvladnout. 😉

lenca78
10. pro 2010

I ja pridavam velmi kladne hodnoceni, doktori i sestry byli skveli, ted mam deti na jipce a i tam jsou hrozne mili lide. Jsem rada , ze jsem si vybrala bulovku, ikdy jsem toho o ni moc dobreho neslysela. Ja si nemuzu stezovat. I to jidlo se dalo.

jakura
17. led 2011

Ahojky, chystám se rodit na Bulovce a chtěla jsem se zeptat co jste si braly s sebou do porodnice? Mají nějaký seznam na http://web01.fnb.cz/gynekologie/porodni-sal ale nevím, zda je to všechno, nebo se vám hodilo ještě něco?

takyja
22. led 2011

@jakura Doporučuji jejich předporodní kurz, tam se to podrobněji probírá.. Stojí to tuším 1000,- a mně to hradila pojišťovna, je to asi 5 nebo 6 lekcí a vede to moc milá PA. Ten seznam na linku je to nejzákladnější, probírá tam, co by si třeba vzala ona nebo tak...
U nich dostaneš: nemocniční košili, župan, vložky - výměna několikrát denně dle potřeby. Já jsem měla ale svou košili a župan na návštěvy a své oblečení pro mimčo. Fakt je, že si tím člověk asi trochu přidělá práce (jdeš domů a hned pereš).
Jídlo a pití: ale až po porodu, takže pití případně s sebou, dál nějaké jídlo, pokud se necítíš na nemocniční nebo chceš něco special🙂
Plenky pro miminko: pojišťovna hradí jen 5 plenek denně, ale přebaluje se aspoň 8x denně (co 3 hodiny), takže doporučuji. Možná i nějakou jednorázovou podložku pod mimčo.
Chtěli odevzdat vyplněné prohlášení o jménu dítěte - papíry jsem dostala tuším v tom kurzu. Podepisuje i otec dítěte.
Hodně věcí mi pak donesl manžel (kupoval kloboučky na kojení, atd. - ale vím, že tam měli nouzové, které se sterilizovaly a daly se půjčit - to samé dudlíky).
Teď už nevím, kdyžtak se ptej 🙂 Já měla zbytečných věcí s sebou (make-up, atd.), samozřejmě na to nebyl čas a myšlenky... 😀

krtek.93
22. led 2011

@takyja : Ahoj! Taky se chystám v nejbližší době na Bulovku 😉 Na kurzy jsem chodila jinde, takže info mám taky jenom z internetu a letáčku. Mě teda překvapilo těch 5 plenek na dítě na den - a když s sebou nebudu mít svoje, tak co? 😕 Já teda něco mám, ale nechce se mi tahat velký balíky, se do tý tašky pak nevejde už ani župan 😅 tak jich mám zatim připravenejch asi 10, snad to bude stačit.

Já dostala papíry včetně toho o jméně dítěte v první poradně. Ale překvapilo mě, že bych je měla podepsat předem, když se prakticky na všech má pak doplnit jméno doktora, kterej proved to "poučení". Přece nebudu předem podepisovat třeba to, že jsem byla poučena o péči o dítě po porodu neonatologem, když jsem zatim ani jednoho neviděla osobně 😒 Nejsem žádnej rebel, ale tenhle postup mě trochu zarazil. Stejně jako že jednim podpisem v jiným papíru odsouhlasuju zároveň nutný zákroky (což je asi dost samozřejmý), ale i přítomnost mediků (což už podle mě samozřejmý pro každýho bejt nemsí) - je to všechno v jednom "rámečku" s jednim podpisem 😕 tak jsem si zatim vyplnila všude jenom jméno a svoje údaje a s podpisama čekám... I když je mi jasný, že pak na příjmu podepíšu málem cokoliv a ani si to nepřečtu 😅 Ale teď doma u stolu se mi do toho teda nechce, tak snad s tim nebude případně problém?

Ještě mám dotaz na ty, co mají zkušenost - jak velkej rozdíl je na Bulovce mezi normálním pokojem a nadstandardem? Krom teda počtu maminek na pokoji, to mám vyčtený z jejich stránek. Spíš mi jde o to, jestli se liší třeba režim návštěv (jestli je třeba na nadstandardu volnější) a celkově, jestli prostě stojí za to si ten nadstandard připlatit, nebo to neni až takovej rozdíl 😉

takyja
22. led 2011

@krtek.93 Uvedu na pravou míru, asi jsem to špatně napsala - podepisují se papíry se jménem dítěte dopředu a odevzdávají se při porodu. Ty poučení o péči o dítě probíhají až pak, až jsi na oddělení šestinedělí, přijdou vysvětlí, ukážou, zeptáš co nevíš/nerozumíš,... pak podepíšeš - takhle se tam podepisuje několikrát (poučení péče o dítě).

Já jsem nadstandard měla a bylo to super - máš vlastní WC a sprchu, což je v tom poporodním stavu ideál, zvlášť když jsem se na první velké po porodu kroutila bolestí (nástřih) a nikdo mi neklepal na dveře, to bylo fajn. Nadstandard je velmi hezký, sprcha a WC čistá, hezká, máš vlastní vaničku a přebalovací pult pro dítě, ledničku, ... návštěvy jsem měla bez omezení (nevím, jak je to na běžném pokoji). Zaplatila bych si ho znova. Jediná nevýhoda je, že nemůžeš "konzultovat" třeba kojící trable s jinýma maminkama. Záleží od povahy a přístupu, jestli spíš chceš soukromí s mimčem, nebo se radši družíš s ostatníma.

Ještě doplním: nadstandard má společnou "předsíň" ze které se jde do dvou pokojů každé s jedním lůžkem. Každý den pokoj má svou vlastní koupelnu s WC, do které se vchází z té předsíně. Aspoň takto to bylo u mne.

Ad pleny: no jo, to bylo první, co mi sestra z neonatologie řekla 😀, oni by asi přidali, ale mně to nevadilo, měla jsem je (doporučení z kurzu). Na pojišťovnu jsem kvůli pár plenám navíc fakt nevolala, ale myslím, že mi nelhali.

kvetinkaivanka
22. led 2011

@krtek.93 musím teda říct,že s žádným neonatologem jsem nemluvila.Péči o dítě mi vysvětlovala sestřička(byla moc hodná) a to bylo vše.Prostě se musíš na vše ptát,jinak ti nikdo nic neřekne.Ty papíry jsem taky hned nepodepsala,hlavně se mi teda nelíbilo jak píšeš,že je vše v jednom rámečku 😠 četla jsem někde,že holky tam dopsali NE soulasím s přítomností mediků.Chtěla jsem to udělat,ale už bylo pozdě a na příjmu jsem vše podepsala ☹ .Ale už nikdy!!!
Nadstandard-moc hezké pokoje.Neměla jsem i když jsem chtěla.Rozhodně už jenom kvůli sprše a WC bych si zaplatila.Jinak já byla na pokoji,který má společnou koupelnu a WC pro 6 maminek,takže žádná sláva.
pleny:já jsem dostala i víc a myslím si,že by bez problému dali,ale lepší je pár zabalit do tašky.Ale je pravda,že dávali každý den jenom 5ks

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru