Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

lenulak
1. lis 2011

zookha díky, porod už mám za sebou a tentokrát ač bylo mimčo větší 3,9kg tak nástřih neproběhl což bylo super, jen jsem se lehce natrhla v jizvě z předchozího porodu ale oproti nástřihu to nebylo nic, hojení rychlé prostě super

slunce_veruna
2. lis 2011

Ahoj holky, sice jeste zdaĺeka nerodim, ale opet mam v umyslu mirit na Bulovku. Chtela jsem se zeptat tech co tam ted rodily nebo byly na prohlidce salu, jestli uz nahodou neni zrekonstruovany vic nez 1 porodni sal, protoze na to rozpadly predpotopni kreslo uz vazne nechci...

l.e.o.n.t.y.n.k.a
3. lis 2011

@slunce_veruna o žádné rekonstrukci nevím, nakonec jsem sice opět rodila SC, ale sály jsem si okoukla, pořád to samé. Jedinou změnu jsem zaznamenala při přijmu, tam vyměnily křeslo.

lenulak
3. lis 2011

na Bulovce jsou 2 hezké porodní boxy, já měla štěstí, že jsem v nich byla u obou porodů ikdyž popravdě v té chvíli by mi to bylo snad i jedno na jakém křesle jsem 🙂

slunce_veruna
3. lis 2011

@lenulak 2 hezke boxy? tak to by bylo super! pred rokem a pul byl jen jeden takze kazda druha mamina mela vesmes smulu vcetne me....a to ze tomu kreslu upadne sedak pri kazde kontrakci takze jsem nakonec odrodila na kovovy konstrukci by asi vadilo kazdymu...i kdyz me to pak po tech oblbovakach bylo taky jedno....

monika6e
6. lis 2011

@slunce_veruna a nerodila si náhodou v tom třetím? Já před 3,5 lety rodila na zrekonstruovaným pokoji a křeslo bez problémů a to už tam byl i ten luxusní pokojík se slonem. Takže dva zrekonstruovaný. Pak tam byl ještě třetí - jestli si rodila tam, pak chápu Tvé obavy.... Před 9m jsem rodila znovu a nemám pocit, že by se to někam šouplo. Byla jsem tam jediná, takže mě šoupli rovnou do "slona", půl hodiny po mě přijela rodit kamarádka a ta rodila na tom druhým zrekonstruovaným...

slunce_veruna
9. lis 2011

@monika6e hele ja nevim kolik tam tech boxu nakonec je, my byli na ty prohlidce salu v ramci kursu a tam nas vzali do toho zrekonstruovanyho co je hned vedle toho jak osetrujou novorozence. No a ja rodila na tom uplne na druhym konci. Ale fakt nevim kde je ten porodni treti sal, nejak mam v hlave utkvelou predstavu z ty exkurze ze mezitim je neco co vypada jak sal ale je to zahazeny pristrojema a naproti jsou operacni saly na cisare. A podle toho co vim, tak vzhledem k mnozstvi personalu rodila mamina hodinu prede mnou na tom peknym a pred ni myslim byl porod taky cca hodinu (hnila jsem na hekarne cely den), takze myslim ze byly plny jen dva saly. Ale co je pokojik se slonem fakt nevim.

monika6e
10. lis 2011

@slunce_veruna tak pokojík se slonem 🙂 je ten, na kterým si byla na prohlídce (ten naproti tomu, jak ošetřujou prcky)... tehdy ho tak nazvali, páč tam vylepili slona na dveře. Tys rodila na druhým konci od něj, což je ten hnusnej předpotopní. A právě mezi těmahle dvěma je ještě jeden - taky zrekonstruovanej a moc pěknej. Co vím, tak se snažej všechny maminy dávat hlavně na tyhle dva sály. Holt ale když je plno...

slunce_veruna
11. lis 2011

@monika6e diky za vysvetleni hned je to optimistictejsi 🙂 aspon mam nadeji ze z 66% nebudu zas tam!

vicky007
3. led 2012

Ahojky, tak přidávám příspěvek. Rodila jsem an Bulovce 18.12. a opět spokojenost. Vše v klidu, do ničeho mě nenutili a na šestinedělí super, potkala jsem tam se sestry jako před dvouma rokama a paráda. Spolubydlící na normoš pokoji taky skvělé¨.

zirafka82
3. led 2012

Ahojky...taky se přidávám 🙂..rodila jsem na Bulovce 15.12., 14.12. mě přijali na vyvolání kvůli vysokému tlaku. Doktoři i sestry super, nemám jedinou připomínku, naopak doktorka u porodu mě úžasně podpořila, už jsem fakt myslela, že neporodím. A spolubydlící na klasickém pokoji taky pohoda, i jídlo se celkem dalo 🙂....Takže za mě Bulovka úúúúúžasnááá 😀

vicky007
4. led 2012

@zirafka82 a byla jsi tam ještě 18.12.? třeba jsem se tam potkaly

zirafka82
4. led 2012

@vicky007 určitě jsme se tam vidět musely, nás pustili až 21.12. 🙂

hedushka
23. led 2012

já jsem rodila v létě na bulovce, co se týče průběhu porodu, nejsem příliš spokojená, díky pozdnímu zásahu k císařskému řezu, jsem začala vnitřně krvácet a náš Tomášek se nalokal krve, musel být odsátý a rozdýchávaný, až třetí den, kdy mne převezli na šestinedělí, při vizitě lékařka mi řekla, jak vážné to bylo, a že nakonec to bylo nejlepší řešení za 5minut dvanáct, hlavní porodník však jen nejapně poznamenal, že to bylo drámo.., o stavu Tomáška nás absolutně nikdo sám neinformoval, evidentně jsme je na odd. otravovali s manželem se svými dotazy, až nakonec našeho pobytu dostala službu jiná lékařka, která konečně měla notnou dávku empatie a zájmu. Protože jsem byla v nemocnici přes víkend, tak hlavní strava bylo pečivo, i když bílé pečivo by maminy neměly. Sestřičky na šestinedělí byly příjemné, a pokoj standard a spolumaminy byly v pohodě.

hedushka
23. led 2012

@kacikaci jeje na tu stejnou proodní asistenku jsem narazila dvakrát, poprvé když jsem tam jela a byl to planý poplach, to mne skoro seřvala, co tam chodím, podruhé při rozění a tak arogantní osobu jsem dlouho nezažila, manžela taky ke mne nechtěla pustit, prosila jsem tam jak malé dítě, nakonec pro něj po několikahodinovém čekání došla, s řečmi kde jste? takže tvoje pocity moc chápu, a co se týká novorozeneckého taky podobný pocit

hedushka
23. led 2012

a ještě jeden postřech, nevím zda to bylo pouze za dobu mého pobytu, ale na jeden "zadní pokoj" byly přijímané maminy závislačky, něco neskutečného, jedna mladá děvenka si užívala drog a partnera, který odcházel večer někdy i ráno 😖 nikdo to tam fakt neřešil, jo a když jste známá sestřičky jde všechno, se mnou na pokoji byla maminka jejíž holčička dost plakala v noci a i když bylo narváno na šestinedělí a některé maminky musely být i na ženském oddělí, stejně došlo ke škatulatám, když si třetí spolubydlící postěžovala své "známé"

zirafka82
23. led 2012

@hedushka docela zírám :-/.....já teda měla rizikový porod, mám to tak i ve zprávě a musím říct, že všichni na sále byli super 🙂 Jedinou malou výtku mám ke dvěma sestrám z novorozeneckého, ale to je o lidech!!!!
A pokud se týká návštěv, tak jak na šestinedělí, kde jsem byla šest dní tak i na gynekologii, kde jsem byla hospitalizovaná v 7 měsíci týden, byly návštěvy striktně dodržovány, chodily sestry a upozorňovaly, že se blíží konec náv. hodin. Je ale pravda, že na gyn.odd. jsou benevolentnější. A o tom, že by na zadní pokoj dávali závislačky nic nevím, sama jsem na zadním pokoji ležela a závislá jsem leda na čokoládě 😀 Takže já na Bulovku nedám dopustit !!!!

jirinkas
23. led 2012

Bulovku jsem si loni s dvojčaty docela užila 😀 😅
Nejdřív jsem tam byla se zánětem močových cest na přelomu června a července, asi 5 dní na gynekologii na 3. patře, 21.tt, pak od 6.9. (31tt) na pátém patře s krvácením. Až na drobné nedostatky typu děsně nepohodlné postele a proleželé matrace z roku raz dva (na kterých jsem si krásně zhuntovala záda), jídlo a samozřejmě obavy o mimča + doma jsem měla ještě 2 1/4 letého synka a absolutně nic připraveného, to bylo vcelku fajn, hlavně super sestřičky, které se nám maximálně věnovaly i v tom největším fofru, kdy bylo oddělení uplně plné a nevěděly kam dřív. Bylo několik pokusů mě pustit domů, nicméně kontrolní UTZ to vždy zhatil, takže jsem tam zůstala až do porodu. Z toho jsem měla panickou hrůzu, celé těhotenství jsem byla psychicky nastavená na CS, nicméně ke konci se mladej otočil, takže oba byli hlavou dolu a Dr. Mikysková mi to velmi důrazně vymluvila 😕 Druhý den, 5.10 mi bylo divně těžko, připisovala jsem to trávícím obtížím, nicméně mi brali ten den i glykemie + testy moči, z toho jsme poznali, že se něco děje, protože tam byla krev ..... byla jsem hodně otevřená, takže mě ta první fáze nějak minula. Takže mě od večeře odlifrovali dolů na sál, kde bylo uplně plno, takže proběhla standardní vyšetření, příprava se odehrála v té místnůstce vedle poradny, kde se točí monitory, na WC jsem šla na chodbě a do sprchy jsem si vlezla k mamče na první hekárně 😀 Kanylu mi napichovali v křesílku, kde většinou čekají taťkové. Ale to mi nijak nevadilo, dvakrát mi pořád nic nebylo tak jsem sledovala tam ten fofr.... Na boxu jsem se prostřídala s právě odrodivší paní, dostala jsem oxytocin a šlo se na to. U porodu byla paní doktorka Neumannová a Menzlová, byla jsem polomrtvá strachy, jakže budu tlačit 2 mimina, ale byly fakt profi a pomohly. Nakonec jsem to dokonce zvládly bez poranění. Porodní asistentky byly též supr, měla jsem hlad jak herec, tak mi dokonce někde sehnali i rohlíky a sýr 😀 Děti byly maličké, takže mi je jen rychle ukázali, nechali udělat fotku aspoň na mobil a odnesli je na JIP. Byla jsem 34tt+5
Já pak byla na G3, za dětmi jsme na JIP docházely. To páté patro bylo lepší, jednak jsem zpočátku byla na pokoji s dámami, které byly na přípravě na operace, vesměs o 60ti let výš, což bylo docela uf je poslouchat 😝 a sestřičky na pětce mají taky pozitivnější přístup. Pak mě přesunuli k maminám a bylo to ok. Akorát jsme tam zažily nepříjemnou příhodu, na oddělení se v noci vloupal zloděj, procházel pokoje a kradl, ráno (bohužel jsem byla u dětí) prý přilítla sanitárka a začala tam ječet, že za to určitě můžeme my matky, protože chodíme v noci za dětmi a nezavíráme dveře ..... to jsem tam měla být, protože poslední jsem šla já a dveře jsem zavřela. Káča jedna. Pak to tam teda přišla žehlit sestra, která nám povyprávěla i pár historek - z čehož vyplývá, že se opravdu vyplatí dávat si pozor na věci.
Co se týká dětské JIP - super, super, super. Hlavně paní doktorka Klenková a primář. Sestřičky tam až na vyjímky byly taky hodné a ochotné, hodně pomáhaly, když jsme odcházeli, tak Martin byl plně kojený a Terezku jsem ještě trochu dokrmovala stříkačkou odstříkaným MM, protože byla lenoch a nechtělo se jí tahat ode mě (doma jsme to rozkojily, kojím plně oba doteď, jsou jim necelé 4 měsíce a zatím v poho). Mají tam i 2 pokojíčky pro 4 maminy, které tam přijímají na rooming necelý týden před propuštěním mimča dom, aby se s mimčem sžily. Je to v podstatě nadstandard s lednicí, přebalovákem, vaničkou a ledničkou, za který se neplatí 🙂

Takže celkově bych Bulovku hodnotila kladně (i když šestinedělí hodnotit nemůžu, ale tu legendární sanitářku jsem tam na chodbě potkávala), s tím, že na blbce člověk narazí kdekoli, je třeba si dávat bacha na věci.

zirafka82
23. led 2012

@jirinkas Ahojky, tak postřehy máme úplně stejné a dokonce jsme spolu leželi na 5. patře..jen mě pustili myslím e 1. nebo 2. 10. domů...a malá se narodila až 15.12. 🙂

jirinkas
23. led 2012

@zirafka82 no vidíš, já bych tě v tom svatebním nepoznala 😉 Kdo vás rodil?

zirafka82
24. led 2012

@jirinkas MUDr. Filová.....úžasnáááááá 😀

hedushka
24. led 2012

blahopřeji k takovému zážitku, já jsem jej bohužel nezažila a hlavně rozmrzelost je umocněna, že díky porodu má můj syn komplikace dodnes..

jirinkas
24. led 2012

@zirafka82 jo ta je super 🙂))

@hedushka to mi je líto. Doufám, že ty komplikace jsou "jen" dočasné. Prosím tě co to bylo za doktora? Nebyl to Driák? Držte se.

zirafka82
24. led 2012

@hedushka to je mi líto....fakt bych nevěřila, že tam můžou být takoví lidé :-/ Hlavně ať je u Vás vše v pořádku....

@jirinkas ta je výborná...já se jen modlila, aby mě nerodil takový mladý doktor, stačilo mi, když mi protrhával vodu :-/.....

jirinkas
24. led 2012

@zirafka82 jo je s ní prča, na G3 dělala s MUDr Menzlovou ranní vizity 😀 No ono protrhávání plodovky samo o sobě... měla jsem co dělat, aby paní doktorka nepřišla k úrazu mojí nohou 😅 😀 ..... navíc se panáček mohl špatně vyspinkat, že?
U prvního porodu v r.2009 jsem měla MUDr. Vláčila, ten měl evidentně strašnou radost, páč už byl stop stav, ale už jsem byla tak otevřená, že bych to jinam nestihla. Jeho naděje na klidný večer se rozplynuly a u šití docela nadával, že mu to nejde 😀 Ale to měl za to, že mě chtěl poslat do Brandýsa 😀 😎

zirafka82
24. led 2012

@jirinkas Vláčil...to je on... ten mi protrhával plodovku...já to okomentovala slovy, že to fakt není příjemný nebo něco na ten způsob a on se mě optal...co mi vadí, jestli jeho ruka nebo to protržení 😀 Tak jsem mu řekla že všechno 🙂 A ten v září hospitalizoval...jen tak mezi řečí řekl sestře, že ta paní je na příjem, a taky dělal vizity na šestinedělí 🙂......Jsem vždycky přemýšlela kolik mu je 🤐

vicky007
24. led 2012

Ahojky, tak koukám, že je tady živo 🙂
@zirafka82 no toho doktora jsem zažila taky u prvního porodu, ale jen se koukal, taky jsem už tenkrát přemýšlela, kolik mu je 🙂 a tenkrát mě rodila Menclová, ta mi přišla v pohodě 🙂

jirinkas
24. led 2012

@vicky007 tak jestli to není jmenovec, tak jsem ho našla v RZP, ročník 83. Což by teoreticky mohlo být ;) U mě se taky krom toho šití taky jen koukal a rodily mě PA 😀

zirafka82
24. led 2012

@vicky007
@jirinkas ježíši, to je o rok mladší než já 😕

jirinkas
24. led 2012

@zirafka82 😀 😀 . Mladých lékařů je tam hodně, třeba ta blonďatá slečna doktorka, co ráno dělala vizity na G5 (nepamatuju si jméno.... ), ta tam byla podle mě hodně krátce, nechtíc jsem vyslechla jakousi instruktáž ohledně vztahů, kterou jí dávala další mladší lékařka (na jména jsem fakt sklerotik, dlouhý černý vlasy v copu, měla na starost druhou část odd.)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru