Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

ivet6
17. črc 2010

@bibika1 jéé, to je práce s tím očkováním 😠 na to já se netěším....
@megan2 všecko ti dají, jak na mimčo, tak na tebe, snad jen si vem tampony do podprsenky, bačkory a kosmetiku 🙂

megan2
17. črc 2010

@ivet6 mooc dekuji!!!premyslela jsem,co vzit a co ne,tak to mam vyreseny,moc diky

ivet6
18. črc 2010

@megan2 jojo, na todle byla ta Bulajda super 😉

bibika1
18. črc 2010

@megan2 Ahoj, vezmi si jetě pro mimčo vlhčený ubrousky na zadeček, sice jsme dostali malé balení v tom dárkovým boxu, ale spotřeba byla větší 😀
Nevím, jestli je to na všech pokojích, ale na tom dvoulůž.nadstandardu jsme měli i toaletní papír na WC, papírové utěrky na ruce a tekuté mýdlo a desinfekci na otření WC prkénka. Když došel papír, šla jsem na sesternu a za chvilku to doplnili 🙂 Tam ti taky uvaří do termosky vodu, pokud si budeš chtít dělat svoje čaje (třeba kojící). Super servis 🙂

Jinak holky, v pátek jsme bourali v autě i s dětma ☹ Naštěstí to bylo v malé rychlosti, paní nám nedala přednost z prava, nikdo se nezranil, ale děti dostaly hysterák, hlavně ten starší, do jeho dveří paní narazila. Vubec si nedovedu představit bouračku ve větší rychlosti. Takhle to jsou jen nabouraný plechy, naštěstí...

megan2
18. črc 2010

@ivet6 moc diky,ja mela prvni rodit na Bulovce,ale nakonec jsem skoncila v Motole,tam jsme vse taky dostali.tak jsem si nebyla jista
@bibika1 moc diky!! bouracka me moc mrzi,ja se jich desim :( v posledni dobe cim dal vic...

holky jeste se zeptam na srovnani normalni pokoj a nadstandart???kolik to tak vyjde?

bibika1
19. črc 2010

@megan2 nadstandardní pokoje jsou nově zrekonstruované, včetně koupelny, nový nábytek, nové postele, pohodlné matrace... Mají několik typů a liší se cenově - nejlevnější je dvoulůžkový, který má společnou koupelnu s druhým dvoulůžkovým, ten je za 400,-/noc (na něm jsem byla já), nejdražší je jednolůžkový nadstandard za 1200,-/noc.
Normální pokoje jsou třílůžkové a koupelna je pro 2 pokoje společná.

megan2
19. črc 2010

@bibika1 moc diky,tak to vidim na nadstandart tedy a to se musi nejak domlouvat predem,nebo staci az pri porodu?to asi spis,kdyz clovek nevi,kdy to prijde 😀
Kubika jsem rodila nakonec v Motole a tam byli dvouluzkace,a koupelna spojena pro dva pokoje.DOkonce se mi i stalo,ze jsem byla jednu noc na pokoji uplne sama ( a na Bulovce meli stop stav)

bibika1
19. črc 2010

@megan2 Předem to zamluvit nejde, zmiň se o tom při příjmu do porodnice, pokud bude nějaký volný, tak tě tam pak šoupnou 🙂 Maminka, co se mnou byla na pokoji a rodila o pár dní přede mnou, tak taky nejdřív byla sama na třílůžkovým, a pak se narodilo spoustu miminek a vše se zaplnilo, tak si zažádala o přesun na nadstandrad. Kdyby ses chtěla podívat na ty pokoje, tady je odkaz, je tu hodně fotek z Bulovky. http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/praha...

ivet6
19. črc 2010

@bibika1 teda Bi, to je štígro, že to bylo v malé rychlosti 😲 , to musí být šílený šok v tu chvíli viď, ještě že se Vám nic nestalo!!
@megan2 jojo, Bibi má pravdu, ty vlhčený ubrousky na mimina upotřebíš ještě jedny 😉 sem zapomněla.. 🙄 A ještě mě napadlo dost pití, ten čaj tam nějak nikdo nepije 😅

akri
19. črc 2010

Ahoj holky, tak bych se k Vám s dovolením přidala. Budu taky rodit na Bulovce a 1. termín mám přesně za týden v pondělí. Můj odhad je ale později tak uvidím. A taky co mi řeknou na poradně ve středu. Tak se tam třeba s některou z vás potkám.

Jinak k těm potřebám do porodnice: Chodila jsem na předporodní kurz a z toho důležitého mě ještě napadají síťované kalhotky z lékárny. Taky nám PA doporučila jako rezervu vložky i plíny. Prý se dostávají, ale nemusí to stačit. Ubrousky taky zmiňovala. Jinak oblečení na sebe i mimčo by mělo být k dispozici, ale dá se donést i vlastní, kdo by chtěl.

krtek.93
19. črc 2010

Ahoj! Přemýšlím o registraci na Bulovce a chci se zeptat - je tu někdo, kdo se nedávno registroval? Já pořád počítala s tim "magickým" datem 14+0 a teď koukám na jejich stránky a Bulovka registruje už od 12tt. Já jsem monetálně asi 13+něco, tak bych jenom ráda věděla, jestli je tam taky takovej nátřesk, nebo mám ještě šanci. Navíc jsem tenhle týden na neschopence, tak nevim, jestli riskovat tak dvouhodinovej výjezd 😒

lenca78
19. črc 2010

@krtek.93 ahoj, ja se registrovala tak pred 5 tydny, byla jsem 11+neco a v pohode. Byla tam prede mnou slecna ,co rodi uz v srpnu, tak urcite nebyla 14+0 a taky ji vzali. Takze si myslim, ze sanci urcite mas 🙂. Jen to bylo trochu na dlouho, sestra, co tam mela v danem intervalu byt, tam nebyla a prisla az po hodine. Dve hodiny i s cestou mi nestacili.

krtek.93
19. črc 2010

lenca: Díky moc za info. Možná tam zkusim zítra ještě cinknout, abych nejela zbytečně, jen nevim kam, jestli jako do poradny? A řikám si, že snad přinejhoršim tuhle "omluvenku" by snad sociálka vzala ne? Když jsem navíc ty první tři dny doma zadarmo...

lenca78
19. črc 2010

@krtek.93 ja bych si s tim nedelala moc starosti, asi bych jela rovnou tam. Na webovkach meli nejaky dny, kdy probiha registrace (ja uz si to nepamatuju). Ja jsem tam taky nekam volala, protoze jsem nevedela, jeslti 11+ je uz 12.tyden nebo jeste ne. No a pani me odbyla, at tam proste prijedu a hotovo. Tak jsem tam prijela a zapsali si me 🙂.

krtek.93
19. črc 2010

lenca: Jj, registrujou v úterý a ve čtvrtek, tak asi zítra pojedu 😉 Aspoň nebudu muset zase v práci prosit o volno příští tejden.

akri
20. črc 2010

@krtek.93 Registrace probíhají vedle porodních sálů. Je to ve 2. patře, záleží odkud přijdeš. Pokud zezadu, tak je to hned za proskleným vchodem (ten vchod je rovnou ve 2. patře), pokud půjdeš normálně hlavním vchodem, tak je to složitější - výtahem do 2. patra a doprava k sálům. Nejlépe se dole zeptat.

krtek.93
20. črc 2010

akri: Díky, já tušim. Byla jsem tam teď v sobotu na pohotovosti a něco zahlídla, tak doufám, že to bylo ono 😉

ygreen
20. črc 2010

ta registrace jsou zelené dveře, kde je napsáno myslím i riziková poradna a je to naproti tomu prosdklenému okénku, kde si sestry berou doporučenky třeba na krev a NT

ygreen
20. črc 2010

krtek - já se registrovala asi v 18tt a v pohodě. Na Bulovce jsou v tomhle ohledu příjemnější než třeba v Podolí )vlastní zkušenost).

krtek.93
20. črc 2010

Tak jsem úspešně registrovaná, měla jsem štěstí, čekala jsem tam sotva čtvrt hodinky. doposud spokojenost, tak snad to tak bude i v lednu 😉

slunce_veruna
21. črc 2010

@ivet6 mam se dobre, dik za optani, malej je trosku nespavej a zravej takze nestiham sledovat vsechny diskuze jak za tehu, takze chodim jen na cervnovky 2010.....

megan2
22. črc 2010

@akri ahojky,ja tam jdu do poradny v pondeli...je to tam opravdu na dlouho??chodila jsem tam pred 3lety,tak jeslti se treba neco nezmenilo :D

akri
22. črc 2010

@megan2 poradna je opravdu na dlouho, zrovna včera jsem tam byla přesně 2 hodiny. Ale mě to zrovna docela utíká, protože jsem byla uvnitř vlastně 3 krát. Nejdřív si tě pozve sestra-PA, udělá takovou tu běžnou administraticu (tlak, moč váha apod. Pak znovu do čekárny. Pak volají na monitor (to až od 38 týdne), takže tam všechny maminky nejdou. Pak znovu do čekárny a pak se jde teprve k lékaři na vyšetření.
To čekání je nejspíš taky proto, že ti doktoři chodí později, řekla bych tak na půl 9, aby už měli ty první maminky všechno předchozí za sebou a mohli rovnou vyšetřovat.

barunka9
22. črc 2010

no ja tam byla ted v utery jen na UTZ a bylo to taky na dlouho... i kdyz jsme bili objednani na presnou hodinu, cekali jsme hodinu a ctvrt... 😒
do te poradny se objednava na presnej cas? Ja abych vedela, na co se mam pripravit. 🙂
a jeste, nebyla jste nektera z Vas na tom predporodnim kursu?

akri
23. črc 2010

@barunka9 do poradny se objednává na přesný čas a maminky volají v pořadí dle objednání. Ale samozřejmě to neznamená, že jdes v daný čas do ordinace.
A na předporodním kurzu jsem byla. Co tě zajímá?

germik
23. črc 2010

@barunka9 - je to presne ako píše akri - najprv administrativa, potom monitor a až potom ideš k doktorovi.
Takže ja ked som objednana pred osmou, tak vačšinou až okolo 9hod odchádzam domov 😠
Ja si myslím,že taku hodinku budeš čakat vždy 😕 Ono fakt záleží kedy príde doktor

barunka9
24. črc 2010

@akri diky za info, jsem pripravena, ze budu cekat. 🙂 tak si alespon prectu nejakou dobrou knizku... 🙂
S tim kursem jsem jen chtela vedet, jak to probiha, nejsem si jista, ze jsem to pochopila dobre, myslela jsem, ze je to jednorazove, ale pak jsem si neco precetla a z toho mi zase proslo, ze jsou to nejake bloky a ze jich je celkem 6. Tak nevim... No necham se tedy prekvapit.

barunka9
24. črc 2010

@germik diky, budu s tim pocitat. 😉

megan2
24. črc 2010

@akri teda,tak to se mam na co tesit 😖

pilatka
24. črc 2010

Na Bulovce jsem rodila 12.6.2010 a jsem ráda že jsem si vybrala tuhle porodnici.Jediný co bych vytkla bylo to,že když jsem ke konci měla silný bolesti a chtěla jsem aby mi něco píchli,tak jsem si musela řikat asi 4krát,pokaždý mi bylo řečeno že za chvíli přijde doktor a že se domluvíme.Čekala jsem a čekala ale nikdo nepřišel takže jsem si to protrpěla až do konce.Jinak na porodním sále i na šestinedělí super,byla jsem na nadstandartu za 400 Kč,každej den ráno chodí sestra a přinese 5 nebo 6 plínek pro mimčo (měla jsem s sebou i svoje kdyby ty jejich náhodou na celej den nestačily),jednorázový podložky jsou k dispozici na chodbách,když ne tak se pro ně chodí na sesternu,látkovou plínku taky dávaji.Co je potřeba si vzít,tak to jsou vlhčený ubrousky,těch byla velká spotřeba.Jinak vložky dostanete,když dojdou je potřeba si dojít na sesternu a tam vám daji další.Měla jsem s sebou pro jistotu svoje ale ani jsem je neotevřela.Noční košili jsem měla jejich,je to lepší protože se každou chvilku zašpiní a můžete si kdykoli vzít na chodbě čistou.Jinak určitě je potřeba si koupit síťovaný kalhotky,využila jsem je i doma po návratu z porodnice než se všechno zahojilo.Jsou elastický a maji je ve zdravotnických potřebách,balíček po 5 kusech.Je dobrý vzít si i víc ručníků,nesmí se totiž používat jeden na utírání celýho těla,jeden by měl bejt vyloženě jen na "spodek" takže je lepší vzít jeden tmavší.Pořídila jsem si nafukovací kruh,na pokojích,na chodbě i v jídelně jsou tvrdý židle a s kruhem to fakt vůbec nebolelo a mohla jsem v pohodě sedět.K porodu jsem s sebou měla 2 flašky vody,můžete pít jak chcete a po porodu je neuvěřitelná žízeň takže určitě vzít pití,mě pak musel přítel přivízt celej karton vod a během 3 dnů byl pryč...Měla jsem s sebou i nějaký oblečení na dcerku,byla maličká a ty jejich erární košilky byly obrovský,skoro v ní nebyla vidět a dupačky měly rozbitý knoflíčky takže jsem jí oblíkala do našeho ale neni to nutný 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru