Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

sonica
13. únor 2009

reni plavat urco nepujdu a to jsem se moc tesila...ale v utery se ukazu min.potrebuju neco od pi.dibelkove...

renatica
13. únor 2009

To jo!!!aspon v utery se ukaž!!!Tam bude teploučko,ale to plavání ,by fakt asi bylo o průser!!!

sonica
13. únor 2009

no ale asi opravdu jenom ukazu,cvicit nebudu...

handa1303
14. únor 2009

Ahoj holky..........
děkuji za info....já uvidím jak to bude vypadat v podnělí a v úterý se silnicema.....takže dle počasí dorazím 😉

prochi
15. únor 2009

Ahoj holky, kde jste všechny? 😕

My jsme měli teď taťku pár dní doma, tak jsme si ho užívali. Hlavně já, že jsem si trochu odpočinula od toho našeho draka. Ráno vždycky kluci vstali spolu a nechali mě dospat do devíti, paráda! Uživejte si klidu, za pár měsíců vám to taky vypukne 😀
V pátek jsme si udělali výlet do Kolína do vodního světa. Malej se vyřádil, bylo to super.

Zítra už se taky těším do bazénu, snad dorazím. Manža potřebuje zítra auto, tak si budu muset vzít starý, kde nemáme nasazený zimáky (protože co máme to nový, tak jsme se starým nevyjeli). Tak jen doufám, že nepřekvapí sníh, to bych nikam nemohla ☹
Hrozně mě bolí záda, trpěla jsem na to i když jsem čekala malýho. Tenkrát to spravily rehabilitace a pak dennodenní cvičení. Tak se snažím doma taky cvičit, ale prcek na mě vždycky vyskočí a je po.

Renat, tak to máte tu svatbu už za chvilku! Užívej si přípravy, i když je to náročný, ale stojí to za to. Já bych si to hned zopákla 🙂 Bylo to krásný... A proč by sis nepobrečela? Já taky bulela, ale hned doma, když si pro mě manža přišel s kytkou a v údivu se zastavil ve dveřích a jen zašeptal "ty seš nádherná" To je nezapomenutelný 😵

Renca, tak super, že jste v Praze dobře dopadli, snad i ty manžovi výsledky budou dobrý. Tak bude nový fotbalista? 🙂

Hani – jméno ti písnu do IP, ju? 🙂

Soni, jak je? Antibiotika už zabrala?? Doufám, že se cítíš už líp...

renca.k
16. únor 2009

Ahoj těhulindy, tak jak je po výkendu? My byli u našich a dorazili jsme až v neděli. Dneska jedu do Čásky na kontrolu 😉 ,tak jsem zvědavá. To je zase počasí co? Už mě to pěkně štve zimu mám ráda,ale už by mohlo chumelit jen na horách. To asi nedorazíte na plavání ....Já pojedu hned z práce a už se zase teším 😉 . Tak se uvidíme na plavču.Mějte se

prochi
16. únor 2009

Ahoj Renčo,
koukám jak puk, že zas nachumelilo. Přemýšlím, jak se dostat do Čáslavi, když nebudu mít auto... možná se svezu s bráchou, až pojede do práce a domů bych se mohla vtírnout k tobě, co ty na to? 😅 Četlas IP ode mě?

Tak já se jdu dát trochu do cajku do koupelny, pak u Kouzelný školky dáme snídani a půjdem se vyvětrat...

renca.k
16. únor 2009

Ahojky Prochi, jasně snad vím 😀 . Ráda bych tě vzala ,ale pojedu hned z KH z práce ☹ . Ale když tě někdo na plavčo hodí ,tak tě domů vezmu co ty na to?

prochi
16. únor 2009

Renčo, jojo, tam se dostanu, brácha pojede po pátý do práce, tak mě tam vysadí a domů bych jela s tebou, ju? 🙂
Tady pořád padá a já jsem asi jediná šťastná v týhle republice, že zase chumelí 🙂. Zimu mám ráda, je únor, tak co bysme chtěly. Lepší než pět stupnů nad nulou a celý den déšť, bléééé.

renca.k
16. únor 2009

jj ok ,tak jsme domluvení domů tě vezmu. Já mám také zimu ráda,ale kdybych si jí mohla užívat a ne chodit do práce 😉 .

sonica
16. únor 2009

ahojik,tak ja snih rada,ale od jiste doby jenom mimo silnice.anti zabrali ale porad mam hlavne rano sileny kasel nez to vse vyplivu a mam ted ucpany cumaj.ja vecer urco nedorazim tak budu cekat na spravicky od vas jestli uz to ma sarka za sebou...zitra se zjevim az na konci cvica,potrebuju pi.dibelkovou

handa1303
16. únor 2009

Ahojky berušky moje 🙂
No také nemám dobrou zprávičku....ale já se také nedostavím. Jsem z Třemošnice....takže docela kousek od Čáslavi a podmínky ( tan hnusnej sníh na silnici...který mě deptá) mi nedovolí cestovat 😠 ve starým křápu bez zimáků 😢 áááááááááá já pláču,páč jsem chtěla plavánkovat 😠
Ani na cvíčo nevím jak dorazím....mě to tak štve ☹ kdyby aspoň nějaká doprava jezdila,takhle je to tragédieeeeeeee ☹ ☹ ☹

Holky dneska mi na gyndě řekl dr,že mám malou dělohu 😒 co to znamená???, Ve ČT jdu na UTZ tak uvidím.

sonica
16. únor 2009

hani klid,nic to znamenat nemusi,dulezite je aby si mimi naslo dost mista a melo dostatek vody v bazenku,no budou te mozna vic hlidat.

renatica
16. únor 2009

Ahojky těhulátka 😉
Já ještě pořádně nevím,jestli na to plavčo dozím, 😢 😢 já bych strašně moc ráda,ale tady pořát sype a sype,takže jestli to nepovolí,tak si půjdu napustit vanu a budu na vás myslet a dýchat s váma!!!!Taky jsem děsně zvědavá na tu Šárku,jestli už se ji to konečně povedlo a má to za sebou!!! 😉

A Hani,prosím tě hlavně klid,stres Ti nepomůže ☹ ,musíš byt veselé sluníčko 😅 ,štastná maminka 🙂 a prcek se tě bude držet ,jako klíště 😉 ,uvidíš!!!Neboj oni si to pohlídají!!! 😉

prochi
16. únor 2009

Tak jsme se vrátili pořádně vyvětraní z procházky. Teda malej ještě vymetá sníh s dědečkem na dvorku a mě poslali si chvilku odpočinout 🙂 Hrozně mě bolí ta záda, měla jsem co dojít...

Hani, vůbec nemám tucha, co by ta tvoje malá děloha mohla způsobit. Radši nikde na netu nic nehledej, ať nejsi zbytečně vystrašená. Důležitý je, že se na to přišlo a že se na to ve čtvrtek juknout, jak to vypadá. Určitě to bude dobrý a pohlídají tě.

S těma silnicema alias sníh chápu. Do Třemáku jsem jezdila pár let do práce a když napadlo, taky jsem z toho byla hotová. Vyjet všechny ty kopce (ať už vinařák, nebo z druhý strany ten krpál ve Žlebech) bylo vždycky o hubu. Tak to jsem sníh taky nenáviděla. Teď mi vadí, jen že se bojím o manžu, když jezdí do práce, ale jinak si ho s malým užíváme.

Já jsem se teď dozvěděla, že možná nebudu mít navečer hlídání. Tak jsem z toho smutná, jsem se těšila a byla happy, jak jsem si to s odvozem a dovozem hezky vymyslela. Tak taky uvidím, jak to dopadne. Když dorazím, tak se k tobě Renčo minimálně na odchodu budu hlásit 😉

renca.k
16. únor 2009

tak jsem tady od mudr. kontrola mi dopadla dobře akorát jsem přibrala 3kg ufff to je síla za 4t. ☹ ,ale nedá se nic dělat😀 hlavně ,že se vede mrňouskovi. Market jasně neboj budu koukat jestli jsi dorazila neujedu ti. 😉 .
Hani a ty se neboj určitě to není nic vážného jinak by tě na ultrazvuk bral hned hlavně na to nemysli ve čt ti řeknou co a jak jinak ti držím pěstičky 😉 .

handa1303
16. únor 2009

Holky děkuji Vám moc 😉 hnedka je mi o trochu lépe 🙂
Já nebudu po ničem pátrat,páč bych se nerada dozvěděla nějaké bludy a byla vykulená.
Jen mi kámoška říkala,že semimi může narodit o dost dříve,že se tam nevejde. Měla to při obou a narodili se jí 30 tt a 32 tt. Tak doufám,že tam aspoň do 36 TT vydrží 🙂

prochi......a kde jsi makala???

prochi
16. únor 2009

Hani, já jsem trochu koukala... a taky jsem právě našla, že by mohl hrozit předčasný porod. Hlavně, že se o tom ví a určitě tě teď pohlídají 😉
Hádej, kde? Moc možností asi není, viď? V Kovolisu 🙂

Renčo, nic si z kil nedělej. Hlavně, že se daří malýmu. Navíc ty seš tyčinka, tak si to můžeš dovolit. U mě už je to přibírání na pováženou 🙄

U nás probíhá opět poobědní uspávání. Už spí jen výjimečně, ale dneska jsem si naivně myslela, že když vstával před sedmou a dopoledne tři hodiny lítal po venku, tak že by mohl být trochu unavený. Ale jediný, kdo tady padá na hubu, jsem opět já. Malej už přišel jednou na čůrání, jednou pít, jednou pofoukat nosánek (že prý se praštil...) a teď přišel a trůní na nočníku, že prý bude kakat... to jsem na něj zvědavá 🙄

renatica
16. únor 2009

prochi no teda ,tak koukám,že se nezastavíš!!! 😉 To nás některé tohle to všechno teprve čeká 😀 !!!Já si ted naspávám do zásoby 😅 ,ono se to asi bude hodit 😕 ,ale trénuju ,vstávám s tatkou do práce!!!Nachystám mu snídaničku ,svačinečku!!!Zavřu dveře a pekláším do pelíšku 😀 !!! Tak abych nebyla úplně zhýčkaná,tak trénuju,ale myslím si ,že i tak to bude záhul,který si ani nedokážu představit,ale děsně se na to těším

handa1303
16. únor 2009

prochi - no to je síla v Kovolise 🙂 Já zase dole v PÚT........normoš na dílně 🙂 na 3 směny 😉
Mohu se zeptat odkud jsi???? Také jsem to četla o předčasném. Ale mamka si myslí,že je to břišními svaly, dost jsem před těhu začala cvičit a dělala jsem děmmě 200-300 sedů lehů...tak jestli to s tím nemá souvislost....i když to na mě vůbec není vidět 🙂 🙂 🙂 hi hi hi

RenčaK - tý jo ty jsi takový huběňour....by člověk neřekl že jsi těhu 😉

soni - hele dneska jsem si koupila časopis MIMINKO - a je tam tvoje kámoška z Bučič - Iva (z plavča a cvičeníčka)

Reni - hele ono je to úplně jiné s mimísem.Adula byla nad míru hodná....tak jsem zvědavá.

sonica
16. únor 2009

ja chci do bazenkuuu 😢 😢

handa1303
16. únor 2009

já taky a mám stejného smolíka jako Ty...........proč nejsem z Čáslavi 😢

sonica
16. únor 2009

hani ja bych jela,tady jsou silnice ready,jenom mokre,ale uz bych asi pak z postele nevylezla,to je hruuuza... 😖 a to bych potrebovala tolik toho vyridit...na socialku,do byvale prace,vlastne obou,do pardubek zaplatit clenske za kocky...ja se zblaznim...no a zitra potrebuju aby mi pi.dibelkova vytiskla ty vysledky cukru,protoze je porad nemame...

handa1303
16. únor 2009

nekecej tady padlo 20 cm sněhu 😕 😕 😕 😕

renatica
16. únor 2009

tak to teda taky koukám,tady celý den chumelí!!!!Mám strach řídit ,když je sníh,takže zase nepřijedu!!! ☹ 😢 Ale příští týden už to snad vyjde 😉

prochi
16. únor 2009

Renat, jojo, Hanďa má pravdu. S mimčem je to pohoda 😉 Pokud ho teda nějak moc netrápí koliky apod. Náš mladej byl jako mimčo taky zlatej, první měsíce to byla naprostá pohodička a já si připadala opravdu jak na dovolený. Teror vypukl v půl roce, kdy mu začaly růst zoubky a jeden jak druhý jsme protrpěli v horečkách, s průjmama a probrečenejma (respekt. prokojenejma) nocma. No a pak si člověk nějak už zvykne, že se nespí 😀 My si o prospaný noci můžem nechat zdát ještě teď, ale už mi to ani nepřijde. A hlavně máme tatínka, takže když má volno, tak má "noční směnu" on a já se trochu dospím.
Ono náročnější je to fakt časem, jak to dítko roste, třeba už rok se plácáme v období vzdoru a pořád nás ten náš drak zkouší, kam až může zajít. A v kombinaci s mojí vznětlivostí je to někdy docela psycho 😀 A hlavně teď už se mu člověk fakt musí věnovat, hodně čteme, učíme se barvičky, čísla, malujeme, modelujeme... člověk fakt nevypne za celý den. Já teda mám co říkat, právě je na zahradě s dědou a já se tu poflakuju 😀

renatica
16. únor 2009

To jo PROCHI, no asi máš prvdu!!! ne asi ,ale nějaky ten rok praxe mluví za své!!!! Jsem na všechno děsně zvědavá a natěšená!!!Tak jsem sama na sebe zvědavá!!!
Tak to máte moc hodného tatku,že ti tak parádně pomáhá!!!! 😀 To je moc fajn,myslím si že ten náš bude taky zlatíčko,ale uvidíme co s náma miminko udělá!!!!Jsem na nás oba zvědavá,jakymi ridiči budeme 😀

sonica
16. únor 2009

tak asi nikdo nebyl plavat,co?

prochi
16. únor 2009

Ahojky, hlásím se po plavču. Jsem hrozně vymrzlá a nemůžu se pořád nějak zahřát. Bylo nás jen asi šest nebo sedm a hodně času jsme ve vodě prokecaly, až pak nešlo se ani zahřát. A ve sprchách a šatně byla příšerná klendra, nebo aspoň mě se zdála. Brrrrrr
Šárka zatím nic, dneska prý nastoupila a zítra s tím zkusí trochu pohnout.

Renat, jojo chce to hlavně zapojit taťku hned od začátku. Mám třeba kamarádky, co chlapy pořád omlouvali, že chodí do práce, že se musí vyspat, že přijdou z práce unavení... ale jak se ten chlap nezapojí hned od narození, tak těžko ho pak po půl roce člověk donutí, aby šel mimčo přebalit nebo ve dvou letech, aby šel batoleti utřít prdelku. A teď jsou právě z toho neštastný, že jsou na všechno na samy. U nás je to automatika, pomáhal mi moc od začátku, v noci třeba vstal, přebalil malýho a přinesl mi ho do postele na kojení. Koupání, přebalování bylo prostě automatický. Stejně tak teď, když je potřeba jít s malým na záchod, nebo mu dojít utřít prdelku a umýt nočník, jde prostě ten, který zrovna nic nedělá, nebo je nejblíž, nebo je míň unavenej a tak 🙂 I když netvrdim, že mě taky kolikrát nevytočí, to zas jóó 😀

prochi
16. únor 2009

Jinak se jelo dobře. Ty hlavní tahy jsou čistý, tak zítra na cvíčo určitě dorazím. To už budu mít autí k dispozici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru