Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

baruna
4. říj 2007

Kristo, tak jak je to s 1. dobou porodní fakt nevím. Já totiž přijela až na porod samotný 😀 😀
Holky, teď mi ale řekněte ke komu jít jako ke gynekologovi? Provazník je v Pardubicích a Provazníková je těhu 😕. S Hlasovou nemám dobrou zkušenost a k těm starších už ani chodit nechci, nechce se mi pořád měnit dr.

krista80
4. říj 2007

Tak jestli je Provaznikova tehu neni jisty, v utery tam jdu, tak se zeptam duveryhodnych zdroju,jak to je.🙂
Pak jedine zkusit jeste tu novou mladou doktorku (myslim ze se jmenuje Hurna), co zatim dole na poradne neni, ale na porodnici funguje normalne. Byla taky moc fajn.
Na poradne funguje ted uz i ten novy primar Klumpar (patky), ale je to uz minimalne padesatnik. Rika se o nem, ze je ale hodne dobry. Ja ho zazila dvakrat na vizite a pusobil na me jako hodne chytry a zkuseny odbornik.

To se nekdo ma vystihnout prijezd do nemocnice az kdyz je to opravdu nutne. Pokud to bylo prvni ditko, tak klobouk dolu. Vetsina prvnicek prijde nekdy i o den az dva driv. 😉

eliz
5. říj 2007

primare klumpara si hodne chvaleji a ja s nim mam taky dobre zkusenosti z doby pobytu.ordinuje myslim i v pondeli odpoledne.ma snad i ordinaci jeste v nymburce.taky nevim ke komu budu chodit,jestli provaznikova odejde na materskou...ta dr. hurna je moc mila a prijemna.vecne slouzi na oddeleni.
jeste k tomu partnerovi-muze tam byt s vami,jakmile se to aspon trochu zacne hybat. me praskla v pulnoci voda-to uz jsem lezela v nemocnici,rano me zkouknul primar a na 10 jsem si mohla zavolatmanzela,byl se mnou pak na pripravne ve sprse a na sale na mici(mala se narodila az v pul 4 odpoledne).
omlouvam se za styl psani,ale pisu a pri tom kojim 😀

baruna
5. říj 2007

Kristo - jo, jo Rozárka je naše první. A porod byl fakt paráda, před 7 mi prdla voda o půl 9 byla Rozinka na světě. Jsem nestihla ani klystýr 😀
K těm gynekologům - ke Klumparovi nepůjdu, protož bůh ví, jak bude dlouho primářem a kam ho pak vítr zavane.
Zítra zavolám Provazníkovi a zkusím se nacpat k němu do Pardubic. Jo a Julča je asi těhu na tuty, dneska mi zrovna kamarádka říkala, že prý už brzo bude končit. ☹

krista80
9. říj 2007

Ahojky,

Baru, no tak to teda byl fofr. Cetla jsem tu pred tim neco o tom, ze jste to do Brodu nestihali. To se nekdo ma.

Vetsina mych kamosek a kolegyn travila v porodnici s prvni mimcem dva a vice dni pred porodem (nejcasteji predcasne rupla voda a pak stahy nikde), takze mam trosku obavy, abych nedopadla stejne. Pri me averzi k "lezeni v nemocnici" bych to rada zkratila na nejmensi moznou dobu.🙂 No jo, ale clovek to asi muze mit nastudovane horem dolem, a kdyz to pak prijde (nebo to tak aspon vypada, ze uz je to tu), tak asi radsi zvedne kotvy a hura do porodnice, aby prece jen neco neprosvihl. Naprosto to chapu.

Dneska jsem byla na kontrole. Hozi mrnouska ultrazvukoval tak dlouho, az jsem byla nervni jestli je vsechno ok, ale je naprosto vporadku. A Hlasove musim pripsat dalsi kladne "body", neb mi slibila, ze mi k porodu prijde, i kdyz to porad pada na ty svatky vanocni.

Tak zatim pa a at se vam dari!

gilotek
autor
16. říj 2007

Nevíte někdo, jestli je nutný se v čáslavi v porodnici nahlásit předem že tam budu rodit a jestli si tam můžu zajít s manželem podívat se na pokoje a porodní sál?

krista80
16. říj 2007

Registrace tu pokud vim neni, takze nic hlasit nemusis. Pokud sem chodis na tehotenskou poradnu, tak je to uplne v poho. Pokud chodis jinam, napr. na starou polikliniku, tak se preptej svoji MUDr. Myslim, ze to funguje tak, ze by Te nejpozdeji mesic pred porodem mela predat do pece nemocnici, stejne se tam chodi na monitor.

Na pokoje se podivat lze po domluve napr. s pani Dibelkovou (Vrchní sestra p. Dibelková 327 305 278). Na sal nevim, nevim...prece jen hygiena.

Nejake fotky (nadstandart a predporodni pokoj) muzes videt tady
http://www.nemcaslav.cz/view.php?nazevclanku=gy...

Tak zatim a at se dobre dari,

K.

gilotek
autor
17. říj 2007

krista díky 😉 Chodím k Provazníkový, tak to snad problémo nebude 😕

krista80
26. lis 2007

Ahojte tehulky z Caslavi a okoli,

jedna ne uplne optimisticka zprava. Od 1.1.08 se rusi porodnice v Kutne Hore, takze lze ocekavat narust rodicek jak v Caslavi, tak v Koline. ☹ Nejspis uz to tu nebude, takovy klidek jako to byval, chjo...

Tak se opatrujte a klidny zbytek tehotenstvi a hlavne porod, ja uz to mam za par (hura 🙂)

gilotek
autor
27. lis 2007

ahoj Kristo, no to je super, já se chystám na porod do Čáslavi, termín mám 11.1. To bude super, už ted tam mají prý hodně rodiček a navíc ted tohle. 😨

zoozi
28. lis 2007

Ahoj holky, no tak to je fakt super 😖 Gilotko taky mám termín 11.1. Asi budu malou přemlouvat, aby vykoukla dřív 😉 🙂

gilotek
autor
28. lis 2007

zoozi a ty chceš rodit taky v Čáslavi? Třeba se tam uvidíme 😀

zoozi
29. lis 2007

Ahoj gilotko, mám to v plánu. Přece jen to mám 5min od baráku 😀 😉 Já chodím k Dr a poradny do Prahy, naposledy tam jedu 11.12. a pak už mám chodit na monitorování tady. Musím si tu najít i nějakou doktorku. Můžeš mi někoho doporučit?
Tak tak....sejdeme se na sále 😀

Jo a nemáš náhodou seznam, co vzít sebou do porodnice?

zoozi
29. lis 2007

A ty jsi z čáslavi?

gilotek
autor
29. lis 2007

Ne ne, jsem asi 15 km od Čáslavi, doporučit můžu Dr. Provazníkovou hned vedle nemocnice na poliklinice. Chodím k ní už léta a jsem fakt spokojena. No seznam co vzít do porodnice mi ted v pondělí dali sestry v ambulanci 😉 Ale je to skoro všude stejný. Můžu ti to napsat do IP nebo na mejlík jestli chceš.

zoozi
29. lis 2007

To by jsi byla moc hodná, kdyby jsi mi poslala seznámek. Můj Email je zoozii@seznam.cz O Dr. Provazníkové jsem hodně slyšela. Prý je ale těhu. No uvidím, zkusím to u ní.
A co pohlaví mimíska, ještě nevíte?Nebo si to necháváte jako překvapení? My jsme si to nechali říct, aby jsme věděli jaké barvičky kupovat, no a taky protože jsme byli nedočkaví 🙂 A co výbavičku, už máte? A snášíš těhu? Já už si připadám jako vzducholoď a mám už problém doplout i do obchodu 😀

gilotek
autor
29. lis 2007

seznámek ti napíšu, no Provazníková je prý těhu, ale bud je to kec nebo to na ní není vůbec vidět 😀 U mě to bylo vidět až někdy po 25 týdnu 😅
Mimi nám pohlaví neukázalo ani na klasickým zltrazvuku, ani na 3D ultrazvuku v Kolíně a to jsme moc chtěli ☹ Takže mám od všech barviček trochu, mám i hodně modrých protože jsem si říkala že když to bude holka tak ji klído do modrýho oblíknu, ale kluka do růžovýho asi ne e 😉 Takže růžový dupajdy mám dvoje jinak všechno bud neutral nebo modrý a zelený 😀 Výbavičku teda už defakto máme a už si i připravuju věci do porodnice, kdyby náhodou 😝
A řeknu ti že bych to už ráda měla za sebou, bříško mě tíží, mrnousek se vrtí, spát už moc nemůžu 😔

zoozi
29. lis 2007

No to mi povídej, já už to chci mít taky za sebou. Hlavně si už připadám jak vzducholoď a jsem ráda, že se dovalím aspoň do obchodu 😀 Já mám taky hodně neutrálních věcí a modré mám taky. V růžové mám ale zavinovačku, tak doufám, že to bude opravdu holčička 🙂
a co by jsi chtěla víc?cholčičku nebo klučíka?
Ty jo, mě ti dneska tak bolí hlava. To mám asi z toho čučení do PC 😖

eliz
29. lis 2007

Ahoj holky,
koukám,že probíráte těhu Provazníkový-když jsem u ní před měsícem byla,tak na ní nic nebylo vidět a teď když u ní byla mamka tak prý taky nic 😅 Tak nevím,jestli to nebude opravdu jen kec 😕
Jinak vám držím palce ať to máte rychle a zdárně za sebou 😉

zoozi
30. lis 2007

Děkujeme Elizko 😀 😉

gilotek
autor
30. lis 2007

Tak zoozi, už to máš v mejlíku 🙂

sonica
7. led 2009

ahoj tak ja vyhrabavam zapadlou temicku... 😀
za tri mesice rodim tady a uz se tady toho hodne popsalo... ale uz docela davno... prida se nekdo ke me? 😉

nensy
7. led 2009

ahoj sonica tak já už jsem po ale v čáslavi jsem rodila a muj obvodní gyndař je prim Klumpar a je fakt dobrej

sonica
7. led 2009

ahojik nensy... ja to mam za tri mesice a rodim s provaznikem, k nemu i chodim... jsem moc rada je to slunicko... 😀 a taky sestricky jsou skvele holky... 😀

sonica
7. led 2009

reni klidne se ptej co potrebujes vedet... ja tam chodim na cvico na plavani, na kurzy psychoprofilaxie...

renatica
7. led 2009

Ahoj,ja vás nenašla,to jsem rada ,ze tady nekdo je!!!! Trošičku si vás pročtu ,at se zbytecne neptam na neco co uz je tady a pak hned pisnu,dekuji

renatica
7. led 2009

No teda tak jak jsem začala pročítat,tak jsem zjistila ,že jsem se vratila do roku 2007,tak me to přešlo!!! Taky bych rada začala chodit někam na cvíčo,ale nevim kdy a kde jit!!!Byla jsem koukat k te transfuzce,pry je to nekde tam a nic jsem nenašla,tak nevim,kdy a kde!!! A jak je to stim pohlavim??? Vždyt ja kdyz to budu chtit vědět,plácnu ve 20tt,zaplatim za to on mi rekne,např. kluk a ve 30tt zjisti,že to byl jen prstíček a bude to holka!!To mi přijde uplně divny,mam zname co chodi do Nymburka a fotky i pohlavi maji zadarmo,tak mi to pripada blbe!! Jinak ja chodím k Mudr . Hlasové,je moc fajn!!!Aspon se mi tak jeví: ALe toho lidu tam ,to je vzdy síla!!!
😉

renatica
7. led 2009

4etla jsem na netu,nějake recenze na porodnici v čáslavi ,ted pry co zavreli porodnici v Hoře,tak to tam pry praska ve švech a sestřičky toho maji moc a nestihaji se nikomu věnovat a jsou protivne atd. Takže jen same spatne věci tak se malinko desim.
😲

sonica
7. led 2009

reni tak plavani je v starych laznich v pondeli od 18-19 a cvicenicko je utery od 15-16, procvicuje i plave vrchni pani Dibelkova, je to skvela zenska... povidame si, zasmejeme se...
jo cvico je presne jak je ta transfuzka... vlastne v prvnim patre jak je ta spolecenska mistnost... ty stoly a zidle si dame stranou a cvicime... takze klidne prid, skusis si to a pak si rozmyslis... 😉
s tim pohlavim nevim jak je to v caslavi, protoze ja za provaznikem jezdim do pardubic... ale po me ani v koline na 3Dcku nic za to nechteli a ani provaznik nic nechtel... taky jsem uz cetla ze si za to nekde nechavaji platit, ale me to prijde uchylne... proste moje rada je jestli to chces skutecne vedet, tak jdi na to 3Dcko do Kolina, tam platis za DIVko nebo fotky, ale zadne prehnane sumy, myslim 600,- no a mas to jasne... 😉
no a ten lidem, ja jsem toho nastesti usetrena, tim ze jezdim za provaznikem do tech pardubic... 😀
ale mas pravdu v caslavi je to sila... 😅

renatica
7. led 2009

A to tam můžu přijít jen tak,bez nějakého předem přihlášení,nebo něco????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru