Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

lebdulka
11. čer 2009

čauky holky, tak jsem si včera dala kolečko na gyndě a porodnici fakt super 🙂 dělali mi ty předoperační vyšetření tak mám aspoň jistotu že jsem totál zdravá!!! Jinak jsem byla i u Klumpara na vyšetření a byl na mě hrozně milej tak nevím co si o něm mám myslet, jestli je to hulvát jen když se špatně vyspí....

jediný co mě opět na odvaze nedodalo, bylo když mi řekl, že v případě komplikací uděláme císaře. Mě by to bylo šumák jak půjde malá ven, ale ráda bych věděla na co se mám připravit. Každej mluví o případných komplikacích, ale nikdo už neřekne jakých. ☹ nechci tam být za hysterickou maminu, ale jestli mě nechaj nejdřív dva dny hekat a pak mě kuchnou tak sem napíšu asi něco nehezkýho 🙂

Hani ty jsi z Třemáku? Já ted jezdím dost často do Běstviny za švagrovou - Ála Svobodová neznáš ji???
Holky držte se, už to máme za pár.

papa Zuzka

prochi
11. čer 2009

Ahojky,

Zuzi a kdy jdeš zase na kontrolu? Takže dneska si už tam nemusela? A co pískle, mrská se už? My jsme taky nějaký zamrzlí... Každou chvilku mám břicho jako kámen, ale pohyby aby člověk pohledal...
Já včera na KO dobrý, dokonce i křivka pěkná, že jsem tam dneska nemusela. Jen mě celý den brutálně bolelo břicho a pořád tvrdlo. Asi jak mě tam důkladně pošťoural. U nás to k porodu zatím nevypadá a příští týden prý ještě určitě přijdu. Šla jsem se objednat zase na středu a bylo mi řečeno, že Hejný má dva týdny dovolenou a nikdo prý za něj nebude. Takže mě nacpala až na pátek k Hlasový (tj. den před termínem).

My teď přijeli z Čáslavi, je zas nějakej divnej tlak, od rána je mi blbě a motám se, jsem ráda, že jsem doma.

Renat, Hani, užijte si kurz 🙂

Já jdu aspoň zamést, ať vykážu nějakou činnost, uvařila jsem naštěstí večer. A pak se svalim, pokud brouk dovolí...

renatica
11. čer 2009

Ahojky,....
no dneska si to užijeme 😀 bude veselo 😀 !!!! Ani nevím-do porodnice se půjdeme podívat dneska,nebo až tu třetí hodinu???Chtěla už bych se tam juknout-vím jen jak vypadá chodba,když jsme tam byli za Sonou!!!

Market a Zuzi-pak nám musíte dát vědět,jak to všechno probíhalo,ju!!??Doufám,že se nebudete ani jedna dlouho trápit a půjde to všechno bez kompolikací!!!

A co Sona??? nevíte o ní někdo něco?? Byla s váma v cukrošce???? Soníííí písni,jak se máte a nějaké fotečky at mám co okukovat 😵 !!!

lebdulka
12. čer 2009

Market ty se máš, ty jdeš aspon den před termínem k doktorovi. Já jdu den po termínu 😀 protože v úterý má prý i Hlasová dovolenou a na Hurnou tam zůstalo 1 a 1/2 ordinace - ta se z toho určitě zblázní. Jinak já si tam zajdu v pondělí na ultrazvuk, at aspon vím jak je princezna velká a v jaké je poloze (hlavička nahoru to se nemění, ale spíš nožičky jak tam má zkroucený )

Asi by měli přijmout daslšího doktora co? 🙂

Jinak princezna už se nám začala víc mrskat tak jsem klidnější, jen jsem si já pitomeček přečetla na netu ty možný komplikace u KP a asi jsem to neměla dělat ☹ Tak jsem si koupila novou vestičku pro prdouska abych zahnala chmury.........asi půjdu nakupovat ještě 😀

Holky mějte se krásně a jděte na houpby - prý rostou :D

prochi
12. čer 2009

Zuzi, takže jdeš ve středu? A k Hlasový, nebo tam bude ta Hurná? Já jsem z toho právě byla zmatená, jestli mám jít ve středu bez objednání, nebo se objednat na ten volný pátek. Nakonec jsem se rozhodla, že uvidím. Když mi bude fajn, tak to nechám až na pátek. Myslím, že v úterý a ve středu to tam bude na celý den.
Na UTZ si určitě skoč. A nech si udělat ten váhový odhad.
A už nikde nic hlavně nečti!! Víš, jak to říkala Dibelková. Komplikace můžou stejně tak vzniknout i při "normálním" porodu.

Jdu uklidit po snídani a zklidnit vzteklouna (stavovala se tady babí a on teď řve na schodech a neví, jestli jít dolů za ní nebo zpátky domů, mě z něj asi brzy švihne...) a půjdem se vyvětrat.

Holky, jak jste si užily včera kurz?

renatica
12. čer 2009

Ahojky,....
tak včerejšek mě moc mile překvapil!!! Sice už to ke konci bylo hlavně teda pro tatínka zdlouhavé,ale jinak úplně super!!! p. Maternová byla skvělá!!! Ted už se jsem zvědavá na ten další čtvrtek až se půjdeme podívat do porodnice 🙂 ,tak že tam třeba na jednu z vás narazíme!!! Ale snad Zuzka už by to mohla mít za sebou a Market až víkend??!!! Holky zlaté,moc na vás budu myslet,tak hned jak to půjde tak dejte vědět!!! 😉

renca.k
12. čer 2009

Ahojky, jak čtu bude tam vůbec nějaký doktor v úterý? Já jen že mám jít zase na křivku. Nebo mám jít raději v pondělí? Opravdu nevím.
Jo a Lenďo už nic nečti na tohle je internet to nepravé 😉 nakonec to půjde jak po másle uvidíš 😀 .
Krásný víkend

lebdulka
12. čer 2009

Market jdu ve středu, ale netuším ke komu. volala jsem si přímo na gyndu a sestřička říkala, že středa bude schůdnější. Tak si tam cinkni a dohodni se s nima. Sestřička byla totiž na tu ženskou z objednávek docela naštvaná ☹

prochi
12. čer 2009

Renat, jsem ráda, že se ti kurz líbil. Já to říkám pořád, že pí. Maternová jen nahání hrůzu, ale je suprová 🙂

Renčo, fakt netuším, ale říkám si, že tam přece někdo musí být. V úterý tam bývá Hlaska + Hejný. Oba mají prý dovolenou, za Hejnýho prý nikdo není, ale za Hlasku někdo určo bude. Možná ta Hurná, ne? Tak si tam v pondělí ráno zavolej a domluv se, kdy by to bylo nejschůdnější. A kdybys tam prosím tě volala, zeptej se, jak to tam bude ve středu. Jako který doktor, jo? Pravděpodobně teda asi jen Hlasová... No je to mazec teda 😒

My teď dolezli ze vsi. Samozřejmě jsme pořádně zmokli. Bouřka, změny počasí... ale s tím naším pískletem v břiše to ani nehne (když pominu bolestivý tvrdnutí co chvilku, ale to už mám kdoví jak dlouho...).

handa1303
13. čer 2009

Ahojky holky 🙂
...tak konečně odpočinek. Skříň máme hotovou,všechno nastěhováno, už jen poslední týden v červnu či první v červenci oblečení moje a Ady a je hotovo-nastěhováno. Tak jsem si říkala,že si pomalu sbalím tašku a připravím vajíčko s oblečkama....pro jistotu🙂)

Kurz - no,nemám toho prvého chlapa,který by tohle všechno žral,ale hlavně že tam se mnou jel a pojede i příští týden..ale já jsem byla příjemně překvapená. Sice rodím po druhé,ale každé info je dobré. Na netu již nic nečtu - né proto,že byhc ho momentálně neměla doma,ale proto že v něčem jen plaší 😒 Renčo,už jste jukali na net na ty přípravky???? Já jsem zapoměla netovku,pošleš mi ji????

Zuzko - jo jo já jsme z Třem. Myslíš Svobodovi,co bydlí na začátku Běstviny a mají 2-3 holky????NO jestli to jsou oni,tak podle vidění joooooooo 😀

HOlky na nakonec na monitor budu také jezdit na Čásalv,protože Julka má zrovna v té době 3 týdny dovolenou 🙂 ....na KO jdu za 2 týdny a to už nastupuji na mateřskou. To je síla jak to uteklo 🙂

CVIČENÍ - holky písněte mi jak je to s cvíčem? Prosím na mobílka...já nevím kdy se zase dostanu na net. Děkuji moc. Docela bych ještě protáhla tělo 🙂 🙂 🙂

smisek21
14. čer 2009

ahoj holky, mám k vám dotaz, chci si zkusit nechat příští týdent proplatit u VZP těch 1000Kč.
A tak se chci zeptat, zda se ale ten paragon ukazuje i na předporodním kurzu, když chci chodit v červenci a nebo ne? A zda je potřeba i u porodu nebo není, když je v tom i partner u porodu zaplacený. Ráda bych se zeptala pí Dibelkové, ale má přeci dovču.
Díky za odpověď. a hezký den

prochi
14. čer 2009

Ahojky, tak jsem se doplazila ze zahrady. Brouka si vzali teď naši a já mám volníííčkooooooooo. Slíbila jsem všem, že budu odpočívat, ale jak se znám, tak při nejmenším vyluxuju, vytřu a umyju nějaký okno.

Hani, já jsem rodila v podstatě nedávno a spoustu věcí, co říkala pí. Maternová na kurzu jsem už zapomněla 🙂. A říkala jsem si, ajó, no to už si ani nepamatuju. Jsem ráda, že jsem nakonec šla.
Jestli nakoukneš, tak cvíčo není teď v úterý, ale pak toho 23. nebo jak to vychází, už zase je. Já jestli ještě budu dva v jednom, tak určitě ještě dorazím.

Smísku, určitě ti to pí. Dibelková zapsala do průkazky, ne? Stejně tak ti to tam zapíše pí. Maternová. A pak u porodu si to oni přečtou v průkazce a nic dalšího už předkládat nemusíš.

smisek21
14. čer 2009

ano do těhu průkazky mi napssla pí Dibelková datum a podepsala se. Takže jestli to dobře chápu tak k pí Maternový už nebudu potřebovat doklad o zaplacení a totéž k porodu, že?? 🙂 To já jsem taky všem slíbila, že budu odpočívat, ale rodiče sekali louku a suší, tak jsem jim šla teď pomoc. Jo a za chvíli jdeme grilovat. Mňam 😉 😉 😉

prochi
15. čer 2009

Zuzi, bylas dneska na tom UTZ?????
My nakonec pojedem s Renčou spolu k doktorovi taky ve středu. Dneska jsem si tam zavolala a sestřička řekla, že když doktor řekl, za týden, tam mám přijít za týden a basta. Prý jsem v termínu, tak se nemám koukat nalevo ani napravo a prostě přijít. Tak se snad uvidíme 😉 I když bych ti spíš přála, abys už ležela na porodnici a měla miminko u sebe.

Já jsem včera úplně nechutně celá otekla. Mám to jako jsem to měla u malýho, i váha vyskočila o dvě kila, ale jsem v klidu, když je to voda, tak ta jde dolů sama. Ani jsem ráno nešla s broukem do vsi, když mě viděla mamka, tak mě zase zahnala zpátky, abych si hodila nohy nahoru. Po obědě jsme se vykulili na zahradu a já sebrala veškerou odvahu a hupsla do toho příšerně studený bazénu, ale zdá se mi, že mi ty nohy i trochu splaskly.

Přidávám odkaz na bezva cvíčo: http://www.hejbejse.tv/on-line-televize/tehoten... Někdo možná ještě využije v těhu a my můžem podle toho cvičit v a po šestinedělí. A pak je tam i super posilování na kde co 😉

lebdulka
15. čer 2009

ahojky, jojo byla jsem tam a princezna se nám samozřejmě neotočila, navíc přibrala na 3400g takže to bude asi kus ženský. Jinak mě Hozák ubespečil, že na porod to zatím nevypadá, asi se jí u mě líbí 😀

V kolik tam ve středu jdete? Abysme se jen neminuly ☹
na to cvíčo mrknu, ale ted se fakt hejbat nebudu, už začínám funět, naštěstí za mě drahouš všechno možný dělá,takže mám pohodičku. Ty otoky fi vůbec nezávidím, mě se to naštěstí vyhlo - tak akorát trošku nohy, když celý den stojím nebo chodím, ale jinak mám štěstí ťuk ťuk ťuk 🙂

Hani jojo Svobodová.......toť má skvělá švagrová 🙂 a mají Terezku, Verunku a Lucinku 🙂

Holky nevíte jak je to se žádostí o porodné? Jestli si mám někam dojít pro formulář,nebo jestli mi ty penízky přinesou na zlatém podnose? 😀 😀 😀

Mějte se skvěle maminy a ve středu čůůůůůs

prochi
15. čer 2009

Zuzi, v plánu je, že tam dorazíme ca. před devátou 😉

Porodný: formulář si můžeš vyzvednout už teď na kontaktním místě. Až budeš mít v ruce rodný list, tak s ním a formulářem žádost o porodný zajdeš na kontaktní místo. My jsme to u brouka udělali takhle: v sobotu nás pustili z porodnice, hned z kraje dalšího týdne jsme zajeli na matriku pro rodný list a s ním a vyplněným formulářem jsme se zrovna stavili na kontaktním místě.

Já taky nemyslela, že hned začneš cvičit 😀 Spíš lehce v tom šestinedělí a po něm 😉

jdu zkontrolovat vodníčka do vany (a to jsem si bláhová myslela, že se koupat ani nebude, když se celý den placatil v bazénu)

lebdulka
16. čer 2009

Market, díky moc za info. Zítra se tam 100% uvidíme, taky jsem to měla takhle naplánovaný. Ted už toho moc nenaspím takže mi 9 hodina naprosto vyhovuje 🙂

Holky tak dneska ofiko rodim........no nevypadá to. Ale už bych to měla ráda za sebou. Začínám mi být pěkně špatně. Navíc jak mě ta malá potvůrka tlačí na žaludek tak zvracím i 2x denně ☹ 😝
neznáte nějakou babskou radu na urychlení? Teda kromě sexu, ten zkoušíme a nic 😀

mějte se kráásně papapa

prochi
16. čer 2009

Zuzi, věř mi, že pokud se princezně ještě nechce, tak s ní nepohne prostě nic. Babských rad je hafo: sex, to víš, vytírat, umýt okna, běhat do schodů a ze schodů, horká vana... zkopíruju ti, co jsem psala včera holkám, do mý "domovský" diskuze:
věř, že po dvoutýdenním přenášení brouka jsem už ze všech "urychlovacích procesů" vyléčená. Na mě nefungovalo vůbec nic!
A teď? Horkou vanu miluju, dopřávala jsem si jí celý minulý týden, ale bohužel moje tělo je na ní zvyklý. Okna už mám umytý málem dvakrát. I pověstný sexík (dokonce při bouřce) jsme zkoušeli, ale někde jsem četla, že je potřeba minimálně šest vydatných dávek spermoňů, tak to fakt při svý váze, nateklosti a sem tam nevolnosti nedám 😅. Vytírání - jsem jak lokomotiva, nemůžu se ani ohnout... takže bez mopu ani ránu... Kolo... doteď jezdím po vsi na skládačce, protože na velký bych se asi nevyhoupla, i tak na mě celá ves kouká jak na blázna. Schody... lítám ze zahrady nahoru každou chvilku, ale pak si musím na chvilku sednout, protože mám pocit, že mi vyskočí srdce z hrudi 😀 A už mě nic nenapadá... Jen snad, že za celý den mám toho lítání po zahradě za malým až až. A to ho ještě každou chvíli zvedám (aktuálně 17,5 kg), na záchod, ze záchodu, do vany, z vany.....
Ale jak říkala moje babička "až jablíčko uzraje, tak se utrhne" 😉

jinak já si myslím, že už tě přenášet moc nenechají. A jestli půjdeš zítra k Hlasový, tak myslím, že ti provede i svůj pověstný chvat hmat (hamiltona), který by to mohl eventuelně rozběhnout. A myslím, že už se s tebou domluví i na nástupu, aby vám princezna už moc nenarostla 😉

lebdulka
16. čer 2009

Market jsi zlatíčko :-* !!!!!

vytírala jsem v neděli, na okna kašlu, máme samá střešní a přes pupek se na ně nedostanu 😀 a sexík mě upřímně ted moc nebaví, asi jsem líná 😀

Na Hlasovku docela spoléhám, a doufám, že stihnu porodit do soboty protože pak naši odjíždějí na dovču a mrzelo by mě, kdyby mamka princeznu neviděla 🙂

zítra se na vás už hrozně těším!

renca.k
16. čer 2009

Ahojky,tak jsem se konečně dostala k PC.
Marky zítra na tebe budu čekat 😉 a Zuzi už se těšíme .
Jinak já jsem také na prasknutí a také nic nezabírá holt se těm prckům u nás líbí 😀 .
Tak zítr PÁÁÁ

prochi
16. čer 2009

Ahojky, jen upřesňuji info: tenhle a příští týden má dovolenou doktorka Hlasová a doktor Hejný. Dneska tam za ně byly doktorka Hurná a ??? teď jsem zapomněla to jméno, nějaká nová mladá, prý taky hrozně fajn, jako je ta Hurná. A prý dneska to tam byl masakr... Takže se máme asi zítra na co těšit 😕 ale tak nějak s tím počítám, že to bude na celý dopoledne 😒

renca.k
18. čer 2009

Ahojky, tak jsme byli včera s Market u doktorky no byl to mazec takových lidí.
Jo jinak Zuzka nastupovala včera do porodnice 😉 ,tak se těšíme na miminko.
U mě to zatím k porodu nevypadá. A jak se jinak máte ostatní vůbec nikdo nepíše ☹ .

renatica
18. čer 2009

Ahojky holky,
nooo ono už se vám to všem pěkně krátí 😉 !!!Snad to všechno dobře zvládnete 🙂 !!

Tak Zuzku už si tam nechali jo 😖 ???? No teda,tak to už se asi brzo dočká a konečně obejme tu svoji princeznu 😵 !!! Doufám,že dá vědět,až to bude mít za sebou ☹ !!! Když tak mi to tady písnětě vy,Vám dá určo vědět 😢 😀 !!!

Market,Renčo -taky se moooc držte!!! Už jen chviličku a bude po všem 😀

Dneska jdeme s tatínkem na další hodinu k p.Maternové-tak já se docela těším 😀 a on 😝 je šikula, tu hodku to tam zvládne!!!

Holky s tím cvičením-mám v tom pěkný guláš!!! Od kdy se bude chodit v pondělí v 15hod??? Až začnou prázdiny,nebo hned už ted,jak se vráti p.Dibelková z dovolené??? Sice vás tam už asi s těží uvidíme,co?????? Ale třeba se ještě přijdete podívat 😀 !!!!

prochi
18. čer 2009

Holky už je to tadýýýýýý!!! Zuzka má Kristýnku, měří 50 cm a váží rovných 3400 g 😵 😵 😵 😵

Já už chci takýýýýýýýý!!!!

prochi
18. čer 2009

U nás taky k porodu nevypadá, doktorka říkala, že za týden se uvidíme ☹ No musím si říkat, co je pár dnů navíc oproti celým devíti měsícům. Navíc brouka mýho milovanýho jsem taky přenášela dva týdny, tak už tak nějak vím, do čeho jdu. Ale moc jsem doufala, že aspoň tenhle potomek si dá říct dřív a nebude maminku trápit - a to ani nemluvim, jak už je nervozní celej barák...

Renat, cvíčo nevim, ale myslím, že to bude po novu až o prázdninách, vždyť jsme se nějak konkrétně ještě nedomluvily, nebo jo? Nebo jsem spíš nedávala pozor a doufala, že mě se to už netýká... 😅
Já v úterý určitě ještě dorazim. Pokud nebude nějakej jóóó hic.

renatica
18. čer 2009

Noooooo teda tak to Zuzce mooooooooooc gratuluji!!! Doufám,že si nás brzo dočte!!! je to fajn,že už to mají s malou za sebou!!!

Tak to je tam dneska možná někde zahládnu,jak tam budeme!!! 😀

Market,no jo snad už se taky nebudeš dlouho trápit a nebudeš přenášet ,tak dlouho!!!
mám pocit ,že právě posledně jak jsem byla cvičit,když jste šli do cukrárny,tak se nějak domlouvala p.Dibelková s holkama kdy by jim to teda vyhovovalo a mám pocit že se schodly na pondělku místo plavča v 15hod!!! Ale taky jsem je moc neposlouchala ,jsem zrovna dorazila a byla jsem nějak mimo!!! takže vůbec nevím od ky a tak!!! Ale asi až od těch prázdnin!!!

tak se teda v úterý možná ještě uvidíme 😉 ,já budu ráda!!! tak se drž papa

ivca08
18. čer 2009

Tak pro Zuzku velká gratulace! To je dobre, ze uz se dockala. A bylo nakonec vse bez problemu?? Doufam, ze jo.

smisek21
18. čer 2009

Velká gratulace ke Kristýnce 😉 A samozřejmě hlavně mamince Zuzce. Hlavně ať jsou obě zdravý. Taky už se nemůžu dočkat až to budu mít za sebou. 🙂

Holky, prosím Vás, napište mi prosím sem, jak bude teda to cvičení. příští týden 100% nejdu, to jdu k doktorce jak v úterý tak v pondělí, ale další týden tj. od 29.6. už bych na cvíča chodila, ale záleželo by to od kolika a kdy by bylo, jezdím s kamarádkou Romanou z Třemošnice, a ona je ještě v práci, má termín až v říjnu, tak nevím, zda by jí z práce uvolňovali.
Tak mi dejte sem vědět, kdy to bude probíhat, abychom to věděly. Prosím co nejdřív. Děkuji 🙂 🙂

renat2
18. čer 2009

Ahoj, tak po dlouhé době zdravím 🙂 a hned tak hezká novina, gratulujeme ke Kristýnce 🙂 a snad brzo budou i další prckové 🙂 co holky 😝 😀

taky jsem zvědavá, co cvičení, už konečně budu jezdit, učení dávám teď k ledu, protože dneska státnice dopadly super...za jedna 🙂 😀

ale teprvě před chvílí jsme přijeli, jsme hotová a unavená, tak jdu hned zalézt do vany, růžovka a spát .-)

handa1303
19. čer 2009

Hezké ráno děvčata...
všechny moc zdravím (opět po 3 dnech v horečkách).
Zuzka mi psala sms...jsme měla takovou radost i za ni. Ani nevím jak nakonec rodila.Ale snad to bylo rychlé.

Marky neboj už se také dočkáš!!!!!!!!!!!!!!!!Držím palečky.

Renčo...tak jaký byl včera kurz????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru