Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

renatica
19. čer 2009

Ahojky holky,....
všechny vás moc zdravím a přeju příjemné těhulkování!!!

No teda Hani 😲 ,ty máš fakt smůůůlu,je to hrůza!!!Snad se s toho brzo dostaneš.
A včerejší kurz????????????????? juuu to bylo no!!! byla jsem děsně zvědavá a ted se s toho šoku nemůžu vůbec probrat!!! Představovala jsem si to už v dnešní době malinko jinak,asi jsem naivka!!! Ale všechno je to tam sterilně bíííííííílééééé,chirurgiká ocel,brrrrrrrrr,juuuujá tam nechci!!! Ale jinak super,no!!
Ale tech pár dnů,to tam zvládneme- na jedničce,kde prý většinou ukazuje jak vypadá pokoj ležely dvě maminky po císaři,tak že aby jsme je nerušili ,tak jsme šli na dvojku!!!(si myslím,že tam asi odpočívala Zuzka-spokojená maminka) No a na té dvojce bylo krááásné miminko!!! Tak misto na pokoj jsem koukali po tom miminku!!!
Horko tam bylo ale snad všude-chodba,sprcha ,porodní sál -všude!!! Jestli budeme rodit v pařáku,tak budeme mokré,jako myšky!!!
Ale když to vemu kolem a kolem,tak to jde!!! Ale raději už to mít za sebou 😀

Market-drž se myslím na Tebe apak dej co nejdříve vědět a t víme kdy se ti ta princezna narodí 😲 😀 ,juuu!!!

renca.k
19. čer 2009

Ahojky, holky co říkáte že by jsme se šli podívat na Zuzku?
My máme jet s Market asi v út k doktorce tak by jsme se tam dopledne za Zuzkou skočili podívat nechcete jít také??? Teda Hani zase marod no teda to ti nezávidím pořád něco viĎ?

renatica
19. čer 2009

jééé já bych aji šla,ale v kolik??? ve 12:30musím být v kadeřnictví v Chotusicích!!! tak mi pak písněte v koli a já bych když tak dorazila!!! 🙂

renca.k
19. čer 2009

Renďo domluvím se ještě s Market,ale asi kolem 10.30-11.00 určitě ještě písnu. Na něco by jsme se Zuzce asi zase složili co vy na to?

renatica
19. čer 2009

Určitě,moc ráda a to by mi aji asi vyšlo,že bych pak rovnou jela na těch 12:30do Chotusic!!! Bych se ještě prošla po Čáslavi,tak joo!! jen mi ještě teda písni v kolik!! Se těším na Kristýnku,juuuu 😀

prochi
19. čer 2009

Ahojky, jsem pro: v úterý ráno naběhnout k mudře a pak jít omrknout maminku a miminku 😵 Akorát je těžký říct, v kolik se z ambulance vymotáme... teď jsme byli odbytý nějak lehce po desátý.
Ad dárek... už jsem nevydržela a koupila včera takový ten boží letní overálek s krátkýma nohavičkama a rukávama 😅 je to něco na tenhle způsob http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24247724&tab=0 - tak ještě bych přidala nějakou drobnost (jako jsme dávali Soníkovi) a bude. Co vy na to?

renatica
20. čer 2009

Ahojte holky,tak já teda nepůjdu ☹ ,ale moc je odemě obě dvě pozdravujte 😉 !!!Ted jsem se vrátila z Kolina s ORL-mám zánět stř.ucha a šílím tady bolestí!!! Takže se asi nadopuju aspon paralenem a pujdu chrnět,dostala jsem jen nějakou mastičku ,že antibiotika mi ted už napsat nemůže,že musím vydržet!! tak tréénuju bolest na porod-je to fakt hruuuza!!!
Tak si malou Kristýnku užijte a že taky mooooc pozdravuju!!!!

handa1303
20. čer 2009

Ahojík děvčata 🙂 ...tak mi je konečně trochu lépe,musím to zaťukat dneska celý den normální teplota 🙂 ...asi to byla nějaká chřipajzna,nebo nevím. Záda mě nebolí,mohu na ně poklepat a na toaletu chodím normálně, i když dole trošku bříško cítím. NO asi půjdu na gyndu už v PO.

Renčo ....chudinko to mě mrzí. Úplně se dokážu vžít do toho jak Ti je. Ta kse z toho brzy dostaň,to není nic příjemného.

Holky pozdravujte ode mne Zuzku 🙂 Já nevím jak na tom budu a ještě bych je mohla kočky nakazit,to raději budu doma.
Ani nevím jestli ve ČT stihnu poslední hodinu kurzu, minulý týden jsem nebyla,tak jsem ani porodnici neviděla,ani nic neslyšela ☹ ☹ ☹

prochi
20. čer 2009

Holky, tak už to víte? Renča, už má taky Šimonka u sebe 😵 😵 😵
Já teď dovalila z bowlingu (nehrála jsem samozřejme 🙂) a pak jsme si ještě skočili na pizzu - měli jsme takový menší sraz s pár lidma ze základky. Bylo to super.
Jsem z tý Renči úplně naměkko... normálně jsem to obrečela, moc jim to přeju, ale já už chci kurňa taky 😔

renatica
20. čer 2009

Ahojte holky,..........
nooo taky mě ta sms od Renči dostala!!Šikulka ,tak už to má taky za sebou,juuuu a tak nečekaně!!! A Šimonek musí být majinkatej,juuuuuu 😵 😵 😵 !!!
Tak to se tam Market stavíš za oběma najednou,co???!!!Moc je odeme pozdravuj!!!

Já tady mám tréning na bolest 😲 😔 ,je to fakt ukrutnééé ani spát nemůžu tak tady čumákuju ☹ !!!

Hani děkuji,no snad to nejhorší brzo přejde!!Je moc fajn,že už je Ti léépe,jen se ted šetři at vydržíš co nejdéééle 😅 !!!

Noooo Market,už by si mohla s tím svým drobkem taky pomalinku nastoupit !!!!Kdyby to tak šlo vid tomu tělu poručit-hold musíme čekat!!! Snad už se taky brzo dočkáš!!!! 😉

handa1303
21. čer 2009

Strašně moc Renče gratuluji.......ta to také vzala hopem 🙂 .Doufám,že to bylo rychlé. No Šimonek je takové háďátko. Adula měla 49cm/3480g a mělaj sem ji co vzít,natož tohle je hubeňourek 😎
Ale strašně moc jí to přeji,,že už to má za sebou.
Markét...neboj také se dočká....ona si prostě miminka řeknou sama.....také jsem přenášela,takže tentokrát s tím také počítám 😉
Renďo,neboj ono to za chvíli přejde.....ale věřím,že bolestí sotva lezeš. Mě teď při posledních horečkách opustil veškerý optimismus,ale teď mi je o trochu lépe, ťuj,ťuk..nechci to zakřiknout.

prochi
21. čer 2009

Renďo, tak jak je? A nepíchal ti to? Já na to hodně trpím už odmala. Píchali mi nesčetněkrát a je to vždycky ohromná úleva. Když jsem to měla naposled, tak mi to teda taky nepíchal, ale dostala jsem kapky do uší a do nosu a úleva přišla docela brzy.

Za holkama a fešákem se půjdu podívat v úterý 🙂. Renča psala, že doufá, že dorazím, tak snad bude holkám dobře.
Já už jsem celá napnutá, jak dopadnu u doktorky v úterý. Mimčo vyhánim jak se dá. Dneska jsme si udělali dopolední tříhodinový výlet do Žlebů do obory, prošli jsme se po parku, vyběhli krpál k zámku... Malej byl nadšenej. A odpol. jsem umyla okna, všude vysmejčila a vytřela na všech čtyřech. Sexík byl včera... ale s pískletem to ani nehne.
Myslím, že nejpozději za týden v pondělí budu mít nástup. Jediný čeho jsem se celý těhotenství bála bylo, že mě vyvolávání opět nemine... ☹ ale zase si říkám, že u Péti jsem byla fakt totál zabetonovaná, zato teď už se to tam prý pomaloučku chystá, tak snad to nebude zase takovej děs jako tenkrát...

renatica
22. čer 2009

Ahojky holky

no Market teeda jestli na to trpíš nějak často ,tak máš u mě můj obdiv!!! To je normálně regulérní porod!!! Já už nemůžu,dneska už třetí den a já pořát trpím jako kůn!!!

Už jsem to teda nevydržela a šla k obvodní,at mi dá aspon něco od bolesti co můžu!!! Ale ta jak to viděla tak mě hnala znova na ORL!!!Tak mi to tam zatím jen odsál že to mám tak nateklé,že tam pořádně nevidí,že zítra znova a uvidíme!!! Napsal mi ATB a nějaké kapičky,tak to už snad pomůže!!!
Pořát mam na mysli aby to neodskákal ještě malinkej!!! Nemůžu jíst,pít spát nic a ted ještě ATB!!! No fakt si to užívam!!!
Proto teda Market klobouk dolů,tohle už v životě nechci zažít!!!

A jak tak koukám,tak jseš v jednom kole,to by bylo aby se malej nerozhoupal a nekouknul se už ven!!! Snad už to bude za krátko,abys tu vyvolávačku nemusela!!!

Hanule,jsem ráda že aspon Tobě už se ulevilo!!! myslím si že do čtvrka už bych mohla být i snad nějak funkční,tak aspon na te poslední hodině by jsme se mohli vidět!!!

prochi
22. čer 2009

Renčo, vydrž. Snad i to odsátí pomůže a zítra se na to znovu podívá. Právě mě udivuje, že ti s tím neudělal něco už předtím 😠 Mě to vždycky ihned ulevilo od bolesti. Je to fakt hnus bolest, hrozně s tebou soucítím ☹ Hlavně si udělala dobře, že sis došla dneska k tý doktorce a že tě tam znovu poslala a že už ti dal něco pořádnýho.
Já na to fakt trpím už od mala, i můj taťka s tím má věčně problémy. A manža měl loni zánět zvukovodu.
Neboj, mrňousek to ustojí, ani ATB nevadí, rozhodně lepší, než se dál trápit.
No držím palec, ať je ti brzy líp.

prochi
22. čer 2009

Jo a Peťulka měl zánět stř. ucha v pěti měsících, prdelka moje malinká, bylo to hrozný.

handa1303
22. čer 2009

Renčo,neboj ATB jsou prý riziková jen v prvním trimestru 😎
Doufám,že se uvidíme ve ČT,ale když né,tak hlavně že budeš v poho. Já se zatím držím,ale už jsem z toho šílená neboť se několikrát denně měřím 😒
Vendulka už se méně hýbe bych řekla,ale hlavička je pořád nahoře....se modlím aby se otočila,no ještě má 6 TT.

renatica
23. čer 2009

Tak holčičky moje jste na mě asi fakt myslely,dneska už je mi o dost lééépe!!!
Jsem strašně ráda!!! Tak už to bude jen lepší!! 🙂

Hani a ty taky neblázínkuj,chce to klid i když je to těžkééé 😉 !!! Snad už to ted všechno až do konce pěkně ustojíš bez teplot a bez ničeho 😵 !!! Jak píšeš,že už se ti Vendulka málo hýbe,to se teda divííím 😲 ,to ten náš malý rošták,mě vůbec nešetří a dělá boule větší a větší!! Ale aspon mě uklidnuje,že je O.K!!

Market a co holky??? Jak to zvládajíí,juu mě tak mrzí,že jsem je nemohla vidět!!! Doufám,že dodaji aspon fotečky a pak na nás počkáte a sejdeme se už i sprdelkama a dáme si nějakou mnamku,všichni!!! Jeee to bude fajn,co???Jen aby už jsme to měli za sebou a všechny to bez nějakých vážných problémů zvládli!! 🙂

prochi
23. čer 2009

Ahojky 😎

Renčo, tak sláva, že je ti líp. Já věděla, že ATB zaberou. A dneska si tam byla znovu???

Poslušně hlásím, že obě miminka jsou naprosto nádherný, dokonalý, souměrný, takový bobečkové krásný malý 😵 Holky taky oki a když všechno klapne, tak už obě pošupajdí zítra domů. Je tam hrozný nátřesk, nějaký těhule po termínu leží i na gyndě, Renča s malým na pokoji pro těhule, rozjetý další porody... takže veselo.
No nemám kam spěchat 😅
Jinak kojení prý v pohodě. Zuzka po císaři vysmátá a Renďa vám to když tak poví sama, jak to probíhalo...

Já byla dneska na KO u Hlasky, počítala jsem, že mě pořádně prohrábne, ale byla opatrná snad jak nikdy. Sama říkala, že je na oddělení blázinec, tak že to nebudem pokoušet. Další KO mám v pátek, natočej mi křivku, změří tlak a když to bude dobrý, tak mě ještě nechají na víkend doma. No a v pondělí už pak nástup.

renatica
24. čer 2009

Ahojky,..
no Market mělas pravdu,fakt co mám ty ATB ,tak to zabralo a je mi hned lépe!!! Noo ,byla jsem to vysát i včera a zase to o dost pomohlo,dneska jsem byla u Hlasovky a zítra zase na vysání a už zase bude lépe!!!
Celý týden běhám po doktorech,je to sííla,celé těhu bez jediného problémku a ted si to vyberu nejednou!!! Ale už mě to aspon něbolí,tak je to O.K!!
Malý je pořát hlavičkou dolu ,čípek ještě 1cm,takže klííííídek!!! A za týden půjdu na první monitor-tak se aji těším,že ho pořádně usliším!!!
😀 To ty už Market 😀 toho svýho drobečka 😀 už uslišíš určitě 😀 v té době 😀 určitě naživo 😀 !!!
Konečně už to budeš mít taky za sebou!!! Doufám,že se vše obejde bez komplikací!! Drž se!!!

renatica
24. čer 2009

Je fajn,že Zuzka je O.K!!! Vždyt je to holka šikovná 😀
😲 A na Renču jsem moc zvědavá,chudinka naše,ta si to prošla určitě celé pěkně až do konce,juuu ☹ 😨 😖 musel to být horor!!! Jsem moc zvědavá,copak nám asi řekne 😅 !!!
Moc ráda si tady čtu téma-Jaký byl porod,tak kdyby se to tam někomu zvás chtělo pěkně celé popsat tak tam to určo neminu!!!

prochi
24. čer 2009

Renčo, jsem ráda, že už tě to nebolí, je to fakt svinská bolest, já vím... 😔

Já věřím, že nejpozději příští úterý už budu mít bobečka u sebe. I když nejradši bych už to měla za sebou. Dneska mě od půl šestý od rána bolí neskutečně záda v kříži. Úplně stejně jako mě to bolelo po druhý tabletě při vyvolávání u malýho. Ráno jsem dokonce měla i řádnej průjem, tak pořád trochu doufám, že se to rozjede samo... Ale moc tomu nevěřím.

Pořád sem nakukuju, jestli nepísnou holky, že už jsou s drobkama doma 🙂

prochi
24. čer 2009

Renčo, koukni na 4. stránku Jaký byl porod, tam najdeš náš první 😉

renatica
24. čer 2009

juuu Market ,tak kdyby něco tak pak hned dej vědět-ted na Tebe budu pořát myslet a držet palce ,at jste oba v pořátku a at to zvládnete!!!
Doufám,že se nám sem holky brzo rozepíšou a hlavně fotečky,jsem taaaak zvědavá!!!
Jdu teda číst ,váš první 🙂 ,juuuu

renatica
24. čer 2009

No teda Market tys mi dala,ted tady řvu jako malé dítě!!!
Popsala jsi to moc krásně!!! Kéééžby vám to tak šlo (ale bez toho šití) i ted takhle pěkně!!! Na tom sále už to byla rychlovka!! Tak se drž 🙂 😉 Myslím na Tebe

prochi
24. čer 2009

Jééé Renat, díky 🙂 No i mě to trochu dostalo, když jsem si to teď po těch "letech" 😀 četla. Je fakt, že na sále už to byla pohoda (až na ten závěr), tlačení pro mě byla neskutečná úleva. Jen nechápu, proč ta první doba porodní musí tak ku.evsky bolet 😅

renatica
24. čer 2009

Tak to tak vypadá,že i kdyby nám dneska Ty naše maminky pustili domů,tak na nějaký počítač,vůbec nemají ani pomyšlení!! ☹ Ani se moc nedivím 😉 ,ale taky tady celý den nakukuju 😕 ,jestli se nám náhodou neozvou 😨 !!! A poooořát nic!!!

A jak je Ti Market,ulkidnilo se Ti to??? Nebo pořát trpíš???

Hanulkooo-a jak to vypadá s Tebou???? Co je nového,ani nepísneš??? Doufám,že je vše v pořátku!!??!!
Jak se cítíš??? Zitra přijedeš na tu poslední lekci pí.Metrnové??? Já pokud to budu stíhat tak jo,ale zítra toho mám zase nějak moc!!! Musím zase s tím uchem na odsání,pak kvůli autu na úřad a tam kdo ví jak dlouho stvrdu!!! Tak snad to do 16 hod vše zařídím a přijedu,docela mě i zajímá to šetineděli- o to jsem se celou dobu moc nezajímala a ted o tom v podstatě niiic nevím!!!

prochi
24. čer 2009

Renčo, jde to. Jako cítim to celý den, není to nějaká ukrutná bolest, dá se to vydržet, ale je to nepříjemný. Sem tam mě bolí i břicho jako bych to měla dostat. Tak pořád nepřestávám doufat, že se to spustí samo...

Na tu hodinu zítra určitě jdi, myslím, že by to byla škoda si to neposlechnout. A rozdávala nám tam moc pěkný DVD o kojení, možná ho už máš, ale jestli ne, tak je fakt super.

My jsme zajeli odpo do Hory, potřebovali jsme něco u Herolda a pak jsme se stavili ve Vydeku. Potřebovala jsem novou síťku a pláštěnku na kočárek. Byla jsem v tomhle novým krámě poprvé, čuměla jsem jak puk, co tam mají kočárů! Ani bych si snad nevybrala 😕 😅

renatica
24. čer 2009

No teda Market,tak se Ti to ještě třeba rozjede,uvidíš!! Broučku ,zvládni to!! A pokud tady zítra nepísneš,tak to budu brát jako ,že už jste jeli 😀 !!!
To DVD-žádný takový nemám,takže bych za něj byla aji ráda!!Ono potom asi každá rada drahá!!! Strašně moc,moc chci kojit!!! Tak by mě to mrzelo,kdybych to nějak zanedbala!!!

Nooo já v tom Vydeku taky vždycky nevím kde co,je tam toho dost!!! Vždy tam nechám aspon 2000,- a to se musím brzdit!! Jsem blázen,ale když jsou ty věcičky všelijaký tak krásný!!! No ,nekup to!!! 🙂

prochi
25. čer 2009

Bré ránko, tak jen hlásím, že stav nezměněn. Ale noc byla brutus. Ve dvě hodiny jsem šla na záchod a začal hodinový kolotoč zvracení, průjem, zvracení... Ve tři jsem šla zkusit usnout, ale až do rána mě hrozně bolelo břicho. Záda ani nemluvim... Teď záda lepší a břicho mě pořád bolí, jako kdybych měla MS. Tak snad se to aspoň trochu chystá, když už takhle zkoušim.
Do toho malej celou noc prokašlal a probrečel, tak se s ním dojdu podívat k doktorce, aby ho radši poslechla, aby se mu to nějak nerozjelo a mohl vůbec za námi do porodnice.
Tak zatím pááá 🙂

renatica
25. čer 2009

Chudinko majinká ☹ ,takhle dostávat do těla!!! Už se to ,ale určitě blíží,tak snad už se dlouho nebudeš trápit 😉 a brouček bude na světě!!! A snad ještě dříve ,než v pondělí!!
Tak at vám to s malým u doktorky dobře dopadne,aby byl brzo zdravý!!

Já taky ,dopiju kafčo a letíme k tomu ušaři a pak s tím autkem!!! A na poštu a do léékarny a a a a a a!!!
Chci v 16hod stihnou p.Maternovou,takže dneska hodnička,ale hned jak příjdu tak si přečtu,jestli ,nááááhodou nějakéé novinky!!! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru