Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

janca26
14. srp 2009

čau holky,

tak dneska sem potkala spolužačku, rodila taky v Čáslavi, a byla moc spokojená, že prý se to tam oproti dřívějšku dosti zlepšilo.

Baru alias příbuzná 🙂 - hele my se asi sejdem na tuty 🙂, páč sem se mrkla pořádně do průkazky a tam mám
psaný 5. a 8.11. 😀. Ale někde na netu mi to vyšlo 4. a 9.11., takže vždycky řeknu datum, na který si zrovna vzpomenu 🙂 no prostě listopad to jistí 🙂
Jinak mám pocit, že v Čáslavi snad ani prodejna s kočárkama neni, nejblíž asi Hora a ten Kolín. My máme Cam Cortinu.

smisek21
14. srp 2009

ahoj všem tak jsem ještě 2v1. Ale už dneska jsem myslela, že pojedem 🙂 No uvidím podle MS mám ještě 11 dní čásek 😀
Jinak v Čáslavi je pouze obchůdek s dětským zbožím tady je adresa: Váchova 137
Je to na náměstí, jak začíná pešší zóna pak vlevo je hotel Bílý kůň a vpravo je ulička tou se dáš a po levé straně je hned obchůdek, ale kočárky tam mají vystavený (alespon před 2 měsíci) jen 2 - a to pro dvojčata a pak ještě jeden kombinovaný, funguje to tam tak, že si vybereš kočárek přes stránky webové a oni ti ho tam dovezou. Takže nic moc 😒 Moment, teď jsem četla jejich webové stránky a je tam toto uvedeno:

OBCHŮDEK PRO MALÉ DĚTI

www.promaledeti.cz

Dětské oděvy a kojenecký textil

Milada Jelínková

Váchova 137

286 01 Čáslav

IČ: 102 44 981

mobil: +420 723 244 075

e-mail: shop@promaledeti.cz
K 31.7.2009 byla KAMENNÁ PRODEJNA uzavřena !!!

O nové adrese a datu otevření Vás budeme informovat na těchto stránkách nebo na adrese původní prodejny.

V případě Vašich reklamací nás, prosím, kontaktujte telefonicky nebo emailem na výše uvedené tel.číslo nebo e-mailovou adresu.

V případě zájmu o osobní odběr zboží, které máme skladem v e-shopu, nás kontaktujte na naši e-mailovou adresu. Zboží lze předat pouze po předchozí domluvě v lokalitě Čáslav, Kutná Hora, Kolín.


Doporučuji prodej kočárků v Kutné Hoře a nebo za Pardubicemi a to v Opatovích nad Labem ve Vesně, jsou tam velice ochotní prodávající a záruka ti běží až měsíc po porodu což je fajn. Jinak ke kočárku tam dostáváš dárky,je to velice milé. A kdyby se ti něco s kočárkem stalo, dostaneš číslo na servis, a pokud ti ho do hodiny nespraví, tak ti dají náhradní. Takže super.

Jinak se všichni mějte hezky a já vám dám vědět, až bude malej na světě nebo až půjdu do porodnice 😀

baruna
14. srp 2009

Jančo - cam cortinu jsem měla na Rozárku a šel hodně rychle z domu 😉
Holky já už mám vybraný bebecar vector AT, dokonce za super cenu skoro nový, jen se někde potřebuju podívat, jestli je fakt tak pěknej jako na netu 😉
Prochi - však se nožičky srovnají. Jen teda asi teď na léto to není nic příjemnýho.
Smisku - díky za info - jsi zlatá. Ale nebudu kupovat kočárek nový, to vůbec nemá cenu. Obzvlášť když má někdo dítě jako já, které nesnáší kočárek.

TP - já Rozárku přenášela 10 dní, takže půlka listopadu to u mě jistí. A dřív jak 26.10. stejně rodit nemůžu, protože musím nejdřív udělat DPH 😝

sonica
15. srp 2009

market uz se pece 😀

prochi
15. srp 2009

Soniku, tak to je príma. Brouuu chuť 😉 Já dělala tenhle týden třikrát švestkový koláč a včera cuketovou bábovku. Zpracováváme, co zahrada dá. Teď konečně usnula cácorka, tak jdu pokračovat v hruškách - zaváření. Ve čtvrtek jsme dodělali švestky, včera byla na pořadí červ. řepa a dneska jsem si vymyslela hrušky. Už mě to neba, ale já nedokážu nebláznit, když je letos všeho taková úroda 🙂

Holky, já přenášela obě děti, tak bych se moc netěšila, že se sejdete v porodce 😉 Brouka 12 dní a Berušku 10. Obě šli ven až po vyvolání, jinak jsem v jináči snad ještě dneska 😀
Přála bych vám, aby to šlo samo pár dní před termínem. Každý den navíc je už hrozně na psychiku, okolí pořád prudí, jaktože ještě nic, člověk už toho má sám dost... no je to fakt na palici.

sonica
15. srp 2009

market hotovo uz je v lednici... 😅
a my jsme prave absolvovali prvni skok z gauce na zem, krve by se ve me nedo 😅 rezal... ☹ ale nastesti jsme cely... 🤐

sonica
15. srp 2009

a to jsme byla u ni, se na vterinu otocis a je zle.... ☹

baruna
15. srp 2009

Sonico - vítej do klubu padajících miminek. Já snad neznám nikoho, komu by se prcek neskulil z postele. Ještě teď si pamatuju, jak jsem byla vyděšená, když Rozule poprvé zahučela z postele 😉
Prochi - a to jako zavařuješ s malým? Já teda s Rozárkou hodně peču, ale u zavařování by mi asi nevydržela.
Jo a psychika - to mi povídej. Strašně mi lezla na nervy věta: Tak co už rodíš? 🙄

sonica
15. srp 2009

baru ja to cekala, ale ne tak brzo 😅 ale nastesti dobry... 😅

baruna
15. srp 2009

No vidíš a já si zase říkala, že mě se to stát nemůže 😀 A myslím, že Rozárka poprvé spadla taky tak někdy kolem 4-5 měsíce. Měla jsem jí zapřenou dekou a stejně se přes to dostala 😉

sonica
15. srp 2009

baru ja myslim ze se tomu proste nevyhnes, at delas co delas, tak ti drobecci jsou "sikulove" rychlici... 😅

renat2
18. srp 2009

Ahoj holky..

Tak včera cvičení paráda, nic moc jsme nedělaly, hodně jsme kecaly🙂
Jinak jsme se ptala na to plavání (abyste věděly, že jsme nezapomněla 😉 až se dibelková skoro zarazila, že je ještě čas...🙂 a když jsme pak řekly, že je po půlce srpna, tak se zarazila sama. No výsledke teda je, že příští týden bude volat asi majiteli plav. bazénu, takže buď příští nebno ten další týden nám dá vědět, takže to pak písnu.

co smisek? nerodí nám...??

baruna
18. srp 2009

Renat - jsi zlatá, děkuju moc.

smisek21
18. srp 2009

ahoj holky, jak jsem přišla z kontroly z monitoru. Malej asi 10 min. spinkal, pak do něj dr. "dloubla" a byl velice aktivni. jinak mám čípek 0,5cm a CS 9. Tak nevím co to znamená. Jen dr. říkala, že jsem určitě už měla silné kontrakce. A že to už na další kontrolu nevypadá. 😀 Tak nevím 😀 Snad už malej bude chtít na svět. 😉
A jak se máte vy? Dnes díkybohu není takové vedro jako včera (zatím).

janca26
18. srp 2009

ahoj holky,

Baru to jsi mě s tím kočárem teda nepotěšila, no uvidíme. A taky ho nemáme novej. Jakej teda máte vybranej? Pošli odkaz. Hele já tajně počítala, že by od vás mohla bejt nějaká výbavička,hadříky a pak přišli s tim, že taky čekáte 😀 Sme si to nějak načasovaly co?

Dneska mě pobavila zubařka, prý ve kterém jsem měsíci, jestli 4.-5. 🙂 Ha ha, no už v 7., holt jsme nějaký menší 😉

renca.k
18. srp 2009

Ahoj maminy a těhulindy 😉 ,
dlouho jsem tady nebyla malý mě pěkně zaměstnává a pořád někde jezdíme k babičkám a tak.
Zuzi fotečky jsou parádní chtělo by to zase zopakovat. Doufám ,že už malá je v pořádku?
Jinak Šimonek je hodňoučký pláče jen když má hladík 🙂 a nebo když ho bolí bříško.Už je s ním sranda krásně se směje a pořád si vypravuje.
Tak se všichni opatrujte

baruna
18. srp 2009

Jančo - já mám těď favorita Bebecar Vector AT. Zítra se na něj jedu podívat naživo a dám ti vědět. A výbavička? Já žádnou nemám - já to hned posílala dál. Nechala jsem si jen bílé věci - bodyčka, tepláčky a tak. Přeci se nepřipravím o radost zase nakupovat nanovo.
Jo a v pátek od 18-20.30 je ve Vilémově na Obecním úřadě prodej dětského sekáčku - tak se přijď podívat.

janca26
19. srp 2009

Ahoj Baru, díky za info, no kdyžtak dorazím, ale možná budu odjetá.
Co kočárek, viděla jsi, líbí?

baruna
19. srp 2009

Jančo - neviděla. Protože jsme jeli s vozejkem a zastavit v HB je děs i s normálním autem. Ale chystám se příští týden. Jinak v HB pod poliklinikou v Nádražní ulici je nová prodejna s kočárky.
A zkus sekáček stihnout - ta holčina tam má super věci a za pár kaček. Jako třeba bodyčka kolem 20-30,- Kč a fakt jako nový.
Kromě pátku ve Vilémově je pak hned v sobotu v Třemošnici. Tam budu taky, Vilémov asi nestíhám.

janca26
20. srp 2009

Baru koukala jsem na ty kočárky na netu a vypadají pěkně. Jakej máš vybranej? A bude novej nebo starší?
Já byla včera taky v HB, no jsou tam super hračky, už vím kam (ne)budeme jezdit 🙂
S tím sekáčem uvidím, možná totiž bude v Praze na víkend. Já nakonec más dost hadříků pučených od jedný holky, ale chybí mi ještě nějaká výbavička, drogerie, apod.
Už máte hotovej ten spodek doma? Mě se moc líbila ta vaše kuchyň 😉
Zatim pa pa.

baruna
20. srp 2009

Koupím určitě starší. Mě už chybí koupit jen ten kočárek, lehátko a lehátko do vany + drogerie pro mě a takový ty kraviny do porodnice.
Spodek? Cha cha - včera jsme položili lino, o víkendu se maluje. Teda jen chodba a veranda, tam jak bude obývák a kuchyň je stále staveniště 😉 Ale už je objednaná podlaha, jen to položit a v únoru nalakovat. No prostě ještě hromada práce a k tomu by bodla tiskárna na prachy.

janca26
20. srp 2009

S tou tiskárnou máš recht 😀

handa1303
22. srp 2009

Zdravím děvčátka 😎

fotečky máte nádherné....to musel být super srazík 🙂 🙂 🙂

Holky tak to letí,dneska nám je 1 měsíc.
😢 😢 😢 ale začínáme mít potíže s kojením. Jak mám velká prsa,tak malá nechce otevírat pusu a narve tam jen bradavku a zase bez dvorce,tak mě to bolí.Už týden takto bojujeme 😖 ....Marky Ty mi určo poradíš,jako naše laktační poradkyně 🙂 ...poloha v leže nám nevyhovuje v sedě také ne,protože ona tu hlavu prostě nezakloní a navíc se u toho vzteká a mlíko máme. Chjooooooooo......už koukám po odsávačce 😒 jsem si myslela,že to bude jednodušší 😢 ....fakt začínám panikařit

No nic děvčátka,jdu vařit. Duša je v práci,tak zase sama,ale přijel mi brácha s neteří,tak po jídle šupajdíme do Třemáku. Na sekáč se juknout nejdu.....snad příště.

Všem mimískům a břicháčkům pohlazeníčko 🙂

prochi
22. srp 2009

Ahoj Hani, mrzí mě, že Vendulka takhle zlobí. Zkus prostudovat stránky www.kojeni.net jsou skvělý, určitě tam najdeš radu. Trošku jsem hledala, zkus to projít tady http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=99
Když si nebudete vědět rady, tak zkus zavolat Dibelkový, jestli ti dá kontakt na tu laktační poradkyni na porodnici. A třeba by nebylo od věci se tam po domluvě stavit, aby se na vás přímo podívala a poradila, jak na Vendulku.
Zkus prostudovat to kojeni.net, snad bude líp. A dej vědět, jak to s vámi vypadá, ju? Byla by škoda to teď zabalit, když mlíčko je.

Copak asi Smíšek... Včera jsem koukala na net na Kutnohorky na miminka, jestli tam už náááááhodou nebudou vyfocený, ale zatím ne e. Ale možná, že už je Matýsek na světě, když už měli CS 9 😕

Letim, Brouk mě volá...

smisek21
22. srp 2009

ahoj holky, tak se ještš hlásíme 2v1, od středy jsem měla silné kontrakce, ale nepravidelné, tak jsem byla v pátek u dr. a ta mi řekla, že jsem otevřená na 2 prsty a cs 9 a že se vsadí se sestřičkou za kolik hodin porodím. a ono nic, už se musím tomu smát 😀
tak jsem dnes doma uklidila, vyluxovala, utřela prach, vypravala a vyžehlila. No a protože u nás leje celý den, tak jsem si odpoledne lehla a nějak usnula. Manžel si dělá srandu, že na to, že podle dr. jsem měla rodit už včera, tak jsem hyperaktivní. Bolí mě jen trochu v podbřišku, malej občas kopne, ale to je vše.
Tak to holky opravdu vidím, že budu přenášet 😀 😀
Přeju všem hezký den 😀

prochi: neboj, dala bych vědět, kdyby něco 😀 ale opravdu to vidím na přenášení 😀

prochi
22. srp 2009

Smíšku, já myslím, že už to bude fakt cobydup. A podle nálezu máš skoro už půl porodu za sebou. Bude to rychlovka 😉 Držíme moc palce 🙂

smisek21
22. srp 2009

prochi: jak půlku porodu za sebou???to víš, já jsem nějak mimoa kort z těch výsledků 😲 Měj se pěkně 😀

prochi
22. srp 2009

Mě přijde, že se dneska hrozně flákám. Malej je celý odpoledne u mamky a já mám na starosti jen tu naši cácorku. To vám je pohoda 😀 Je tady až divný ticho... Dopol. jsem měla na starosti ještě synovce, tak jsme vyrazili na zmrzku a k babičce. Po návratu si hráli, já uvařila, najedli se a asi od jedný jsou u mamky. Ale už se cácorka budí a teď už bude vzhůru až do večera, tak si ji budu aspon užívat.
Jinak jsem jí dneska zkusila dát vypít trochu MM z lahvičky. V pondělí jdu KONEČNĚ k holičce a to je na dlouho. Tak jsem potřebovala zkusit, jestli vůbec tu lahvičku vezme. Nejdřív teda dělala caviky a vystrkovala to (nechce ani dudlíčka), pak ale zjistila, že z toho něco povědomýho teče, tak to vzala na milost a už jela. Pak se ještě docvakla z prsu. A celou dobu, co tahala z flašky, tak na mě vyjukaně koukala, co to jako je 😀 Baští přes den po dvou hodinách, tak jí odstříkám, aby chudinka neměla hlad. A bude se nám to hodit i až začnu chodit zase cvičit (snad o září). Máme cvíčo od sedmi do osmi a to chodí spinkat, tak to s tatkou zvládnou s odstříkaným MM i beze mě.

A ještě se jdu vytahovat 😀 Už spinká v noci osm hodin v tahu! Usíná v sedm a poprvé se budí ve tři. Malej od dvou měsíců spal od ca. osmi večer do šesti ráno, tak jde pomalu v jeho stopách 🙂 Snad jí to vydrží... 😵

prochi
22. srp 2009

No CS 9 to je fakt krásně nachystaný! Jen to spustit a půjde to určitě jak po másle. Věřím tomu. Kamarádka měla u obou dětí před porodem CS 8 a obě děti byly od prasknutí vody do dvou hodin venku 😉

ivca08
22. srp 2009

Ahojky,
Smisku neboj, to uz bude cobydup 🙂 Zato my si jeste davame nacas a dlouho asi jeste budeme. CS 3 a malej porad nastehovanej nahore a pry to jen tak nebude. Takže nas nejpis ceka prenaseni. Pry je mu u maminky dobre 🙂 Ani se nedivim, furt mu tam posilam neco dobryho 😀 Jinak pry to nebude zadny chcipacek, ale ani zadny obr.

Zavidim Vam prdolky u sebe a uz se nemuzu dockat, az taky nebudeme 2v1, ale 2ve2 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru