Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

prochi
22. zář 2009

Jůůůůůůů srazík!!! Jsem pro!!! Tak honem honem kde a kdy??? 😕

renatica
23. zář 2009

Taky bych vás všechny moc ráda zase viděla,tak šup,šup,co podnikneme??? 😵

renat2
23. zář 2009

A vezmete i těhule??

prochi
23. zář 2009

Renčo, no jasan 😉
Akorát vymyslet KDE?? 😕
Kdy je nám celkem jedno, můžem asi pořád.

renat2
23. zář 2009

Tak to by bylo super 😉
Já do toho taky extra mluvit nebudu, protože máme čas v podstatě kdykoliv (zatím 😀

lebdulka
24. zář 2009

čauky, tak co příští týden? A kde? No to nevííím - už je to s počasím přeci jen horší a nájezd kočárků by naše hospody asi těžko zvládali 🙂 ale můžem pokecat klído i venku ne? co dětský hřiště tady v Čáslavi? Prckové budou na čerstvým vzduchu a my můžeme u stolku klído pokecat 🙂
tak se hlaste maminy i těhule 🙂

ivca08
24. zář 2009

Ahojky holky,
do albicka jsem pridala novy fotecky naseho pokladu, tak kdybyste se chteli kouknout. Jinak na srazik se zatim jeste necitime ☹ , jsme prece jen jeste porad v zabehu a o nejakym rezimu si muzeme nechat jen zdat. Ale priste uz s nami urcite pocitejte... Uz jen pro rady zkusenych matek by si clovek rad prijel 🙂

renat2
25. zář 2009

ivco: malý je opravdu kouzelný 🙂

Tak snad srazík nějak dopadne 🙂

Jani: v albíčku je to povlečení, tak můžeš juknout 🙂

smisek21
26. zář 2009

ahoj holky - maminy i těhule. Nejdříve ti Ivčo dodatečně gratuluji k narození malýho. 😀
Jinak se vám velice omlouvám, že jsem se dříve neozvala, ale měla jsem problémy s malým a dost velký až jsme skončili opět v nemocnici na 6 dní.Nejdříve nás z porodnice trápily a dosud trápí prdíky, ale to se snáší celkem dobře, cvičíme nožičky, děláme masáže a používáme kapky. Dále sem tam vyrážka, ale to nic není.
Vážil když jsem si ho brala domů malýho tak 3020 g - porodní váha 3050g. Domů jsme šli 31.8. no a po 2 kotrolách tj 15.9. kdy nás dr. vážila malje přibral pouze na porodní víhu tj. měl jen 3050g. Takže jsem se hrozně trápila, malej byl nevrzhlý, nechtěl sát (dloho spal) a když jo tak u toho hned usnul. ke všemu dr. myslela že má infekci tak nás poslala 15.9. do nemocnice s tím, že neprosívá. Ani nevíte jak mi bylo - byla jsem nervozní plakala jsem. abych to shnula - musela jsem kojit každé 2 hodiny a z obou prsů a vážit ho popř. i dokrmit. dostala jsem asi chřipku na dětským - měla jsem rýmu a kašel no a malej to dostal odemně (takže máme ještě trochu rýmičky). Každopádně výsledky všchny byly negativní (moč, krev, ultrazvuk, Orl, ušní¨- takže žádná infekce, tak nás pustili v pondělí 21.9. domů jen s malou rýmou a s váhou 3200g. měli jsme se ale tento pátek tj. 25.9. ukázat znova v nemocnici na dětským. tam nás zvážila dr. a malý přibral za 4 dny 150g. takže k pátku máme 3350g. kojím teda z obou prsů cca po 2,5 hodinách a dokrmuji UM Hami 1 na noc.
takže snad to bude v pořádku a budeme přibývat. Když už rosteme do délky a to dost rychle - porodní délka 48cm - nyní 53cm.
jen aby toho nebylo málo malej má pupečníkovou kýlu, takže zatím míme dávat tzv. obturační náplasti a když se to nezlepší tak budeme muset navštívit dětskou chirurgii v kolíně. ach jo.
no a co vy - snad je to u vás lepší než u mě?
ráda bych vás viděla, ale nevím, kdy ten srazák budete mít, protože dokud míá malej rýmu, tak nechci cestovat a také bych nechtěla aby se vaše miminka od nás nakazila.
tak zatím, jdu kojit, malej se vzbudil 😉

ivca08
26. zář 2009

Smisku dekuju 🙂
A drzim palecky, at ty Vase komplikace brzy prejdou. Malej je urcite bojovnik a poradi si s tim. My jsme taky trosku bojovali s kojenim. Doktorka nas donutila koupit vahu a vazit kazdy kojo i doma (obzvlast v noci peknej opruz). Vypije za den min, nez by podle ni mel, ale pribira, tak snad to bude na kontrole v utery ok.

renat2
30. zář 2009

Ahoj holky...tak se udělalo pěkně hnusně, co? No jo přišel podzim se vším, co kněmu patří, snad ještě aspoň někdy vyleze sluníčko...to je pak vše hned veselejší.

Baru:tak to je pro tebe...konečně máme info o plavání, teď jsem mluvila s pí. Dibelkovou - takže začíná se v pondělí 5. 10. od 17 hodin 🙂

smisek, ivco: doufám, že už je všechno v pořádku 🙂 a prckové dělají jen a jen radost.

baruna
30. zář 2009

Renat - děkuju moc. Zjistím, jak je na tom Jirka s prací a pokud bude mít volno, tak určitě vyrazím. Sice bych chodila asi hodně málo, ale lepší něco než nic. A už jsi nastoupila mateřskou.
smisku- tak jak, lepší
Srazík - pokud budu mít čas, tak klidně. Vzhledem k tomu, že je hnusně by jsme klidně mohli do MC Kopretina.

Já mám teda ještě do porodu tolik práce, že bych potřebovala rodit tak v lednu, abych to všechno stihla. 😉

renat2
30. zář 2009

baru: nám co říkala, tak ty, kterým by to vyšlo tak na 3x by snad ani neplatili...chce to se s ní domluvit.

jinak na MD už jsem a je to paráda 😀 kecám, žádná změna..

baruna
30. zář 2009

Já nastupuju zítra a změna? Taky žádná, jen mám víc a víc práce.

renat2
1. říj 2009

Dobré ráno!

Baru: tak dnes už MD, co? To to letí. S tou prací s tebou musím jen a jen souhlasit, i když já si ji převážně přidělávám sama..pořád něco kutím, tvořím...pak je tu bordel, musím uklízet...a tak je to dokola 😀 nenadělám nic, já prostě neposedím, musím být pořád "v akci".
(a to nemluvím o běžných věcech, praní, vaření, žehlení..to asi nemusím vůbec rozvádět 😒

ale teď vyrazím do města, máme tu zas akci, sekáč 🙂 tak jdu juknout, občas tam vyhrabu super kousky...

ivca08
1. říj 2009

Ahojky,
tak my jsme snad relativně v pohodě (až na ty prdiky, ale to si proste asi musime protrpet, ale Adysek je statecnej), pribrali jsme a uz nemusime vazit kazdy kojo (v noci 3x hurrra, byl to opruz).

Mam dotazek na zkuseny matku, na ty kycle ve trech tydnech se musim dopredu objednat nebo tam proste v ten ctvrtek mam prijit?

prochi
1. říj 2009

Ahojky,
zkoukla jsem miminka 🙂 Ivčo, to je krásnej vlasáček 😵 A kam půjdeš na kyčle? Jestli do Čáslavi k Jurkovi, tak se neobjednává, ale je to tam opruz, hodně miminek, do toho i starý lidi, kteří nerespektují, že od 13ti do 14ti tam mají být jen miminka a ještě nadávají 😠 Jestli půjdeš do Hory, tak s objednáváním nevím. Ale myslím, že Renča (RenčaK) byla v Hoře u Konvičky (aspoň myslím, je to ten co chodí do nemocnice), tak ty se snad taky neobjednávali a byla moc spokojená.

Smíšku, tak jak bojujete s Matýskem? Přibírá prďolka? Je taky moc hezoučký 😵

Nám asi onemocní malej ☹ . Ráno jen trochu smrkal, ale teď už tady leží pod dekou, oči jak angorák, kejchá, smrká, kašle, fňuká... tak moc doufám, že se z toho nic nerozjede a hlavně že to neskočí na Cácorku ☹ Asi jsme to chytli v úterý u doktorky. Byli jsme na tříměsíční a tříletý kontrole a i když jsme přišli až v půl jedenáctý, tak před námi bylo pár nemocných dětí. Sestřička říkala, že to tady hrozně řádí.
achjooo

ivca08
1. říj 2009

Prochi, diky. Jdeme do Čáslavi. Takže obrníme nerviky ☹ , ale jestě máme naštěstí čas, jen jsem sondovala, abysme něco neprošvihli.

Jinak se držte! Takovy chřipajzny jsou hnus. My radši nikam mezi lidi nechodime. Jen na prochazku na ty nasi samote 🙂 a zase domu.

smisek21
1. říj 2009

holky, přidávám vám další fotečky a také odkaz kde najdete mého Matýska 😀 Jinak malje měl na vážení 25.9. 3350g a 29.9. už 3430g. takže přibíráme a ještě rosteme do délky. Jinak mám velice málo mateř. mléka spíš už skoro nemám (a jemu to nestačí), takže už používáme především UM, což mě trochu mrzí, chtěla jsem co nejdéle kojit, ale přednější je zdraví a přibírání malého.
Holky, už se těším až se setkáme a pokecáme 🙂
Ivčo: třeba se uvidíme na kyčlích u dr. Plánujeme tam cestu bud 15.10 nebo 22.10. Musím si to naplánovat když má manžel volno, uačíná odedneška chodit na 12-ti hod. směny a nemáme auto, takže budeme muset jet vlakem či autobusem a kočárek sama neutáhnu

tady je ten odkaz http://www.albumsmisku.cz/234764/

ivca08
2. říj 2009

Smisku, krasny album - prdolka je krasnej. To je moc fajn, ze pribirate. Nam to nastesti taky jde - včera 3450g, takže dobry 🙂 Jinak my mame v planu kycle 22.10., takže pokud pojedete stejně, tak se tam fakt potkame 😀

handa1303
2. říj 2009

Ahojky holky🙂

tak jsem se na vás také po delší době přišla podívat.
Gratuluji k miminkům 🙂 🙂 😎

No holky,my hodně brečíme,takže jsem pořád s malou,ale o to víc si ji užívám a hlavně dělám věci,které jsem říkala,že dělat NEBUDEMÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ 😉 ...takže tatínek večer uspává a chováme hodně🙂
Ale také to mělo hodně souvislost s prdíky a hrozně špatně kakáme. Bez pomoci ani ránu a na prdění mi pomohlii probiotické kapky - jsou tedy dost drahé,ale nelituji peněz,hlavně že pomáhají. Taky měla malá pupeční kýlu,tka jsme byly na dětské chir. v Par a nemohu si stěžovat. Pan doktor - super. Dostali jsme pás na stažení a po několika dnesch měla pupíka jak má být,ale musíme ho mít ještě do 21.10. a pak ko v Par.

Jinak vhodím nějaké nové fota.-)

Vendulka - 10 týdnů - plně kojená - 56cm/5270g
Prochi děkuji za podporu c kojením - stále válčíme....ale pořád nad Vendy vyhrávám,tak snad ještě několik měsíců vydržíme 😀

smisek21
2. říj 2009

Hando: prosím tě řekni mi bližší info ohledně té dět. chirurgie v Pardubicích, kdy si tam byla (jak stará byla málá), a zda se tam objednat či nikoliv a jak to probíhá, zda je to otázkou jen vyšetření, či ne. Mě v Čáslavi nabídli Kolín, ale raději bych zkusila Pardubky když s nima máš dobrou zkušenost.
Díky za odpověd

renca.k
3. říj 2009

Ahojky mamči,hlásím se po dlouhé době nešel nám internet 😒 manžel při zateplování navrtal kabel ach joo 😀 😀 bez inernetu je hrozná nuda 🙂 .
Srazík by to chtělo ráda bych vás všechny viděla.No my už máme doma také cvalíka pěkně nám roste před očima,je to naše zlatičko.tak zatím

ivca08
4. říj 2009

Ahojky,
tak jsme zacli silene bojovat s kojenim, ale zatim se drzim bez UM (i kdyz v patek vecer, kdyz malej brecel hlady a pred nami vikend, tak tatka letel do KH do lekarny do Kaufladu pro Nutrilon). Ale furt to zvladam s tim, co pres noc odstrikam a pres den ho tim dokrmim, kdyz ma malo. Nejak mi totiz vyrazne ubylo mlicko a malej ma do toho zrejme rustovej spurt (vrazedna kombinace). Spinkal driv tak od 19-20 do 2-3 v kuse a ted je vzhuru do 3 hodiny a kojo a jeste odstrikat co zbyde, takze toho moc nenaspim. Ale makame na tom, piju 4,5 litru denne, do toho jeste kojo caj, tak snad se to zase obnovi.

prochi
4. říj 2009

Ahojky,

Smíšku, malej je krásnej, z UM si nedělej hlavu, hlavní je, že konečně přibírá 😉 A i vy ostatní, komu se kojení nepodařilo, no tak bóóóóže, důležitější je, že jste zdraví a spokojení 🙂
Já říkám, kojení není žádná prdel 😅

Hani, malá má nádhernou váhu!!! Jestli si dobře vzpomínám, tak při narození měla lehce přes tři kilča, ne? Tak to přibírá luxusně!! A koukala jsem na fotky a hladově opravdu nevypadá 😀, je to krásnej buřtík jako ta naše 😀
Cácorka měla teď na tříměsíční coby plně kojená 6600g 😅

Ivčo, myslím, že máš pravdu a jde u vás "jen" o klasický růst. spurt. Vydrž, nepotrvá to víc než pár dní a všechno se zase srovná. Hlavně vůbec neřeš, jestli kojíš po hodině nebo po třech. Koj co nevíc to půjde, hlavně i v noci, kdy se vylučuje "do hlavy" nejvíc oxitocinu (či čeho 😅) a ona se poptávka s nabídkou zase vyladí. Důležitý je i hodně jíst, neodbývat se a zkus si uvařit taky meltu. Na někoho nepůsobí, ale za zkoušku nic nedáš. Já ji začala pít kvůli trávení a musela jsem ji vysadit, mlíko ze mě začalo za pár dní úplně téct a malá se odtrhávala a brečela, jak jí toho teklo moc a rychle. Nechci dělat moc chytrou, tak se když tak nezlob. Ale pokud přibírá dostatečně, má dostatečně počůraných plínek, tak s UM počkej (i když by se samozřejmě taky nic nestalo) a jen koj, co nejčastěji to půjde. Taky jsme si tím s Cácorindou párkrát prošly, kojili jsme přes den po hodině, v noci po dvou, ale je to normální a za pár dní se to samo srovná. Hlavní je věřit sobě a svýmu miminku. Držím palec 😉

prochi
4. říj 2009

A máme první rýmu ☹ Jak jsem se obávala skočilo to na Cácorku ☹ . Z pátku na včerejšek jsme skoro nespali a ráno už byla celá zanudlená. Byl to hrozný den, u kojení se dusila, u odsávání řvala tak, že se následně celá poblila, spala jen v kočárku a vždycky jen chviličku, večer brečela až do půl devátý, kdy konečně vyčerpáním usnula, předtím jsem ji třikrát převlíkala, protože se celá zeblila, jak jí ty nudloně stékaly do krčku... Bylo to hrozný, obdivuju holky, kterým brečí miminka třeba tři měsíce, já bych skočila z okna 😔 . Stačil jeden večer a byla jsem s nervama úplně v prd..i. Zato ale spinkala úplně celou noc v tahu až do sedmi. A to jsem ji vzbudila, protože už ze mě mlíko teklo skoro proudem. Dneska už vypadá úplně v pohodě, ještě odsáváme, ale už se zase směje, vypravuje, spinká v postýlce... tak snad to bude dobrý. Péťa taky v pohodě, ležel jen ve čtvrtek odpoledne a večer už tu lítal jak tajfun a vykřikoval, že už je zdravý 😀 Ještě trochu smrká, ale jinak je úplně v pohodě, tak jsem ráda, že to mělo u něj rychlý a pohodový průběh.
Za týden už nám vypuká školka, tak bude těch nemocí teď asi víc 😒

ivca08
4. říj 2009

Prochi, diky za podporu... Furt se drzime. Ted spinkal skoro 4 hodky v kuse, az uz jsem ho na kojo vzbudila. Vytahl 80 a jeste jsem zase 20 odsala do lednicky do zasoby. Drzime se, drzime. Kojim, jak chce, ale problem je, ze po ty hodince vetsinou mlicko jest nemam a musim sahnout do lednicky. Ale furt jedeme z myho a to je to co chci 🙂
Meltu taky zkousim, jeste premyslim, ze si zitra nechame privezt od tatky homeomatika na kojo (jestli je budou v Caslavi mit) a zvitezime nad tim.

prochi
4. říj 2009

Ivčo, homeopatika nasaď, určitě neuškodí 😉 . A ty kojíš při jednom koju z obou?

ivca08
4. říj 2009

no ted musim, uz jsem kojila jen z jednoho a ted by mu to proste nestacilo 😔 v tom jednom by mel tak max. 40

renca.k
5. říj 2009

Ahojky holky nekrmíte někdo nutrilonem HA 1 já mám doma ještě jeden celý tak bych ho prodala nebo nevíte o někom? Díky moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru