Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

sonica
30. bře 2009

hani byla prirata celou noc jak kliste,snazi se to holka vse dohnat 😵 kozy me silene boli,ale jde to.uzijte si bazenek

handa1303
30. bře 2009

Soni - no tak to buď ráda,jen ať pěkně papá sluníčko malý 🙂

Auto????? to pěkně dlouho nebude,budu ráda když po Velikonocích....celková výměna poloosy a nevím ještě čeho jiného. Jsem ráda,že mi to kolo neupadlo po cestě z cvíča nebo plavča, to ho domů hulím pořád kolem stovky,to bych se pěkně rozsekala.

Holky nezmrzněte mi v bazénku🙂)

renatica
30. bře 2009

Ahoj děvčátka,přeji všem krásný den!!!
Teda Soni,jste šikulky,je opravdu moooooc nádherná,už se na Vás moc,moc těším!!!Takže nás zítra určitě čekej,po cvíču se tam přiřítíme 😀
No děvčátka,tak je to tak jak jsem si myslela,dneska jsem bez autí,ale zítra přijedu!!!! 😉 Pěkně si užijte bazének a pořádně se protáhněte 😉
Včera malej poprvé nakop tatku!!!! Byly to už fakt kopancemjako kdyby se chtěl dostat skrz,tak už to cítil i tatínek 😀 ,tak s toho máme radost

handa1303
30. bře 2009

Gratuluji moc Reni 🙂 ...to jsou nejhezčí zážitky co????? Náš fotbalista zase jen tluče mě 😉 když dá ruku tatínek tak je ticho po pěšině 🙂

renatica
30. bře 2009

Včera se mi s toho klepalo celé břicho,jak jsem se chechtala!!! Protože si prej povídali,tatínek na něj tukal a on hned na to kopanec jako blázen!!! Fakt jsem se nařechtala,je to opravdu krásný pocit!!! At na něj Duša taky zatuká, 😀 třeba to pomůže 😀 😉

sonica
30. bře 2009

tak jo holky budem se na vas tesit 😉

sonica
30. bře 2009

tak co voda?nemrzli jste? 🙂

renca.k
31. bře 2009

ahojky, Soni včera to docela šlo hodně jsem se hýbali,tak ani taková zima nebyla.
Jinak po cvíču se teda zastavíme už se moc na vás těšíme 😉

handa1303
31. bře 2009

Ahojky holky,tak jaká je maličká?????????
Sem na Vás všechny tak myslela,že škoda,že jsem nemohla jít s Vámi. 😒

sonica
31. bře 2009

hani nebrec,ja se za vama stavim nekdy na cvicu.ja tam nemohla byt dlouho protoze se skritecek vzbudil zrovna a byla hladova

renca.k
31. bře 2009

ahojky,malá je kouzelná 🙂 celá Soňa 😉 .
Soni,tak co náštěva,jak to dopadlo?

sonica
31. bře 2009

reni radsi nazivo,ja se stavim az0budem moct

renca.k
1. dub 2009

dobré ranko,
Soni ok v pohodě už se na vás budeme těšit 😉

renatica
1. dub 2009

Dobré ránko děvčátka,tak jsem měla radost s toho včerejšíhio počasí a dneska už je zase pod mrakem ☹ !!

Hani-malinka je úplně kouzenoučka,vživotě jsem tak malinkatého človíčka neviděla,až mě to malinko vyděsilo,že já se přece nedokážu postarat o tak malinkatého drobečka!!!Fakt mazec,ale krásnoučká!!!!

Soninko,musíš se na nás fakt přijít ještě podívat na cvíčo,v rámci tréninku,musím se s toho broučka spamatovat!!!!

sonica
1. dub 2009

reni neboj zvladnes to,jako i ostatni pred tebou 😉 urcite se podivat prijdu,budem to mit jako vychazky 🙂 jinak vse ok,jdem domu

handa1303
1. dub 2009

Soni budu se moc těšit 😉 .miluju mimíska.jsem jako posedlá,až Duša kroutí hlavou 😀 😀 😀 😀

Renčo - neboj to zvládneš, Adula měla 49 cm a myslela jsem si že ji nikdy do rukou nevezmu,jak je maličká jak bych jí rozmačkala,ale pak jsem ji už nedala 😉 a i teď ji tak ráda pomazlím a ona koza chce teprve teďka....jako malou ji to moc nebralo se tuínkovat,ale teď vrní jako kočka 😀

Tý jo koukám jak vám holky ty číslíčka rostou...za chvilku začnete prát oblečky 😉

Soni...to pouštějí už takhle brzy???? Hele byl volný nadstandart???? Nebo je pořád nacpáno,nevíš???

renatica
1. dub 2009

To jo no,co jiného mi zbude,že!!!Budu se muset umět postarat ☹ ,ale zezačátku to bude asi fakt kruté!!!

Hani,včera jsem vlastně měla prvně tu možnost lépe se tam s tím prostředím seznámit a můžu říct,že tam mám ze všech docela smíšené pocity!!! A ten nadstandart,ty jo já tam být takhle odříznutá od světa ,tak se tam asi zblázním!!!Nikdo mi neporadí,nemůžeš si v klidu odskočit do sprchy na záchod nikam a pořááát sma,brrrrr-to by nebylo na mě!!! A ty návštevy na chodbě,??????????????????????No asi to těch pět dní nějak překlepeme,ale ,............nadšená teda nejsem vůbec ☹

renca.k
1. dub 2009

Reni třeba to bude všechno dobré 😉 zvládli to ostatní,tak mi to musíme zvládnout také 😀 jsem přeci šikulky 😀 .
Jinak jsem také pořád o tom včera přemýšlela a pak jsem si řekla dost........ mám dost času a všechno bude OK

renatica
1. dub 2009

Taky jsem to večer řešila i s tatkou a pak jsme říkali,že to necháme tak,že tu chvíli to zvládneme a nebudeme se předem stresovat co a jak!!! Tak to snad zvládneme 🙂 😉 Tak jako stovky (tisíce) ostatních 😅 😀

sonica
1. dub 2009

holky tak jsme doma,prave se zivime 🙂 hele treba nez pujdete rodit vy uz to bude prestaveny...jinak me ty navstevy na chodbe vyhovovali,ale tri na pokoji byly hodne.ale personal je bajecny a to je nadevse 😵

handa1303
1. dub 2009

To jsem ráda,že se to tak změnilo (ten personál)......no já jedině nadstandart...se budu modlit aby byl volný 😉
Nemám dobré zážitky z pokoje,kde jsme byly 3. Po pravdě jsem jela domů po 5 dnech s poporodní depresí,takže pokud to bude možné tak nadstandart,aby tam mohla být rodina pořád se mnou 😉
Mě malou nikdo z pokoje nepohlídal,nikdo mi neporadil,tenkrát ani personál. Takže tentokrát bych to chtěla jinak a hlavně mít Adélku a Dušu co nejvíce u sebe a né jen na chodbě na návštěvě 😒
Ale to je jen názor.
Kámoška byla v lednu a strašně si to chválila 🙂 Tak uvidíme.

Jinak Soni pěkně si užívejte každý den spolu a budu se na vás obě těšit.
Už máme autíčko tak příští cvíčo přijedu...možná i plavčo 🙂

prochi
1. dub 2009

Soni, gratulace, že už jste doma.To to uteklo... 🙂 Karlička je naprosto kouzelná, nádherná, takovej pidi skříteček. No ale s jejím apetitem, to jiste brzy dožene 😉
Teď ještě aby ses dala do pořádku ty s těma jaterkama.

Holky,já taky pořád váhala, jestli Čáslav, nebo ten Brod... Ale teď už jsem taková zklidněná a dá se říct rozhodnutá. A věřim, že bude vše oki a čtvrtý den nás pustí domů. To se dá vydržet. Co se návštěv týče, tak je ta chodba fakt pidi a taková naprd, ještě ten sál a hekárna hned u toho... ale když jsem zvládla rodit poprvé v pravý návštěvní nával, tak to při nejhorším dám i teď. Spíš než cizí lidi na chodbě mě straší představa, že se nás tam sejde víc rodiček, šestinedělí bude narvaný a nebude kam nás rozhodit. No a pak moje návštěvy, tak to mi zase vyhovuje, že nesmí na pokoj. Ty tři maminy na pokoji + 3 děti (3 vozítka) je to tam fakt tip ťop + představa ještě nějakých cizích lidí na návštěvě, do toho boje s kojením, bolesti... nene v žádným případě! No a nadstandart... já nevím, pro nás je to za jedno docela dost peněz, který radši "investuju" někde jinde a prostě budu doufat, že se nás sejdou fajn maminy a že tam nějak neztvrdnem dýl...

Dneska jsme malýmu koupili krásný botky na jaro. Tak už se nemůžu dočkat, až zítra půjdem dopo ven 😅 A pak jsme za prodaný golfky koupili malýmu kolo. Šlapat mu jde, umí z tříkolky, jenomže u kola se brzdí zašlápnutím šlapky a to u tříkolky nebylo, takže furt brzdí a vykřikuje "Péťa umí bzdiiiiiiiiitt" a nikam nedojedem 😀

handa1303
2. dub 2009

Ahojky 😎

Marky - jo jo máš pravdu je to hlavně o tom s kým jsi na pokoji,nebo také že v těch 20 jsem byla pěkně vyvalená a brala to jinak.Nechci nemocnici hanit,s gyn.oddělením jsem byla naprosto spokojená,ale s dětským jsem nebyla spokojená ani trošku,právě s kojením mi nepomohli,takže po 14 dnech byl konec....proto jsem ráda,že se to zlepšilo 🙂 A navíc si říkám,spouta holek chodí na cvíčo tak to by v tom byl čert,aby některá se mnou nerodila 😀 . Ale je pravda,že když je zrušená Hora,tak tobude složitější s těmi pokoji. Na standartním pokoji bych také návštěvy nesnesla.....ba právě to kojení,teď se "pereš" s mimi a chceš klid. Adélka hodně brečela,protože jsem jí neuměla pořádně dát napít,takže pořád by jedla a právě maminky mě to dávali na pokoji pěkně sežrat, oni obě měli už druhé mimi,tak jsem myslela,že mi třeba poradí....ale nic. Ba naopak pořád připomínky,že jsem si neměla dítě pořizovat,když ho neumím sklidnit a takové kecy......dneska bych si z toho už nic nedělala,ale tenkrát jsem byla blboučká 😀 Takže já jsem v pátek porodila,večer mi dali malou na pokoj a já až do středy vůbec nespala,protože plakala a já nevěděla co s ní. Na dětském mi řeklil ať si poradím a začli ji přikrmovat glukozou,takže bylo pomalu po kojení,aby neřvala tak jí dali dudlík a nazdar ☹ ..takže proto mám negativní vzpomínky. Navíc byla chřipková epidemie,takže jsem za celou dobu neměla jedinou návštěvu.
Já vím,že za ten nadstandart je to dost,ale kdybych měla zase něco podobného na pokoji,tak do toho investuji,než jet domů jako s Adélkou,prvních 14 dní jsme byla skoro k nepotřebě,jsem jen seeděla u holky a brečela.....jediná výhoda...že kila byla rychle dole. A teď už kvůlil kojení chci být OK,takže uvidíme v srpnu,nebo červenci....jak to dopadne 😉 My půjdeme rodit s Renčou,ona na mě počká a já trochu předběhnu,aby jsme se tam nebáli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Malinkej je brouček šikovnej 🙂

Holky v úterý jedeme na 3D,máte nějakou vychcytávku, jak na mimíska,aby nechrněl?????
A ještě kde to tam v nemocnici najdu 🙂 ...se mi nechce hledat na stránkách zpět 😎

sonica
2. dub 2009

ahoj holky,mame za sebou naprosto prisernou noc,mala poradne zabrala az o pul treti spala do pul osme pak sme prebalili nakrmili a doted spi,a ja padnu asi taky...🙂snad je to jen prechodem domu...jinak hani,ja jsem rada ze jsem si co to precetla o kojeni a videla jak koji sousedka,protoze v porodce ti ukazou kojeni v leze a to nam nesedlo,mala mi u toho malem ukousala bradavky a pravou kozu moc nechtela,takze jsem skusila co jineho a musim rict v sede je to lepsi,mleko lip tece a mala tak nekouse...

handa1303
2. dub 2009

Jéééé tak to Karlička má pomalu spaní jako já. Co je přehozený čas tak je to tragedie 😖
Ale díky bohu je dneska sluníčko a je mi příjemně a po dlouhé době mám elán 😀 😀 😀
No taky se snažím co nejvíce číst o kojení a ještě mi kámoška poradila homeopatika,tak jsem se zásobila 😉 ..............nyní jsem vděčná netu,že máš více info.
Pravda je že jsem holku jen kojila v leže,jak mi ukázala když jí tam položila ( i tak jsem si připadala jako nemotora 😉 ),al jak říkala pí Dibelková,to se musí naučit 🙂 ale je to jediný z čeho mám strach ☹

Jen odpočívej dokud to jde.

Holky dneska nějak stávkují🙂)

baruna
2. dub 2009

Sonico - předně gratuluju ke Karličce - je to nádherná holka a má fakt moc pěkný jméno 😉 Hele a nepsala jsi náhodou, že tě má odrodil Provazník? Povedlo se?
Hando - mám taky příšerný zážitky z poporodního v Čáslavi. Takže já příště zkusím dojet do HB. Ovšem pokud je pravda, že druhý porod je rychlejší než první, tak budu rodit na obchvatu v Golčáku 😀

Jinak kdo to ještě nevíte, tak dr. Provazníková začíná ordinovat v Třemošnici, dr. Provazník bude mít ordinaci v Ronově (středa odpoledne) a v Prachovicích (tuším, pátek odpoledne)

Holky a ona se čáslavská porodnice předělává? Že by už konečně? A jak je tam teď narváno, když není porodnice v KH?

handa1303
2. dub 2009

Baru a nevíš od kdy začíná u nás Provazníková ordinovat??? Že by už od dubna? To by bylo supéééér🙂
No já rodila 35 minut,tak budu ráda,když to na Čáslav stihnu 😀 😀 😀 😀 ale je pravda,že tentokrát nebudu vyvalená jako u holky,takže si nic nenechám líbit 🙂 Ještě jsem přemýšlela o Chrudimi,ale víš si nevybereš.
Hlavně že už brzy pouští domů a jinak kámošky byly spokojený,tak uvidíme. Jinak já jsem te´dka držka prořízlá,takže ono to nějak dopadne 🙂

prochi
2. dub 2009

Čauvesky ve spolek 😎
Byli jsme celý dopol. v Čáslavi po nákupech a tak. Ještě jsem koupila malýmu jedny botky na lítačku za celkem slušnej peníz u Bati, tak jsem moc spokojená. Pak jsme přilítli, já šla vařit blbouny (těsto jsem si dala kynout hned ráno), pak malej furt prudil a teď už naštěstí lítá na zahradě. Mě vyhnali, ať si jdu chvilku odpočinout, ale stejně každou chvíli přijde kamarádka, tak půjdem ven na sluníčko.

Hani, já taky nemám zrovna nejlepší zkušenosti se sestrama na šestinedělí. Co jsem si doma o kojení nenastudovala, to bych nevěděla. Jejich "učení kojení" spočívalo v tom, že mi jednou ukázaly, jak přiložit a pak nás asi třetí den hromadně nahnaly do jídelny kouknout se na video o kojení.
Je to teda hrozně individuální, třeba novoroz. sestřička, kterou jsem měla u porodu byla úplně úžasná, celou noc po porodu mi ho nosila a fakt se snažila pomoct. Jenomže pak měla službu až ke konci našeho pobytu, ale zase hned jak nastoupila do služby, tak se utíkala na drobka podívat a zeptat se, jak nám to spolu jde. Pak tam byla jedna krůta, která rozrazila dveře, rozházela děti, nezabučela...
Ale zas je pravda, že pak měly hroznej frmol, je tam jen jedna jediná a nemůže každý mamině stát za zadkem, jestli zrovna něco nepotřebuje. Takže když malej brečel, přisát nám nešlo a já byla zoufalá, chodila jsem prostě pořád otravovat tam k nim.
Jinak zrovna třeba na Brod jsem žádný úžasný věci, co se týče šestinedělí, taky neslyšela. Kamarádka tam rodila letos v lednu a říkala, že kdyby neměla druhý, tak je úplně v prd..., protože měli totálně narváno a novoroz. sestry nestíhaly.
Kolín a péče na šestinedělí prý ještě horší než Čáslav...
No si asi nevyberem. Já si ale taky myslím, že spousta holek, jdou rodit s tím, že je to tam všechno naučí. Asi by to tak mělo být, neříkám, že ne, ale prostě to tak není. Obzvlášť, když mají narváno a na všechny miminka je tam jedna sestřička.

sonica
2. dub 2009

baru dekuju.povedlo,odrodil a dokonce na muj svatek 🙂 je to plnejsi ale misto je porad a alespon zbytecne neprotahuji hospitalizace.no ja si nemuzu stezovat az na tu jednu jak po me vystekla ale jinak ja byla naprosto spokojena s pristupem,na me byli hodne i ty na ktere si nektere holky stezovali.jinaj ma se to komplet predelavat na pokoje po dvou a primar pak chce povolit navstevy na pokojich,coz ja si uprimne nedovedu jako prvorodicka predstavit ze budes vystresovana jak na dite sahnout,abys mohla v klidu trenovat kojeni a pod.a do toho predstava ze ti tam vlitne treba jenom 5 lidi,to stejne kolegyni a je tam narvano a chaos...ja jsem sice drzka ale tohle bych nemusela

baruna
2. dub 2009

Hando - já myslím, že od dubna už určitě. Jen si nepamatuju dny, kdy tam má být - bohužel.
Prochi -přesně, já taky narazila na šestinedělí na příšernou krávu a kojení? Se musím smát. Malou mi dali přisát na sále, sestra usoudila, že teda u nás žádný problém nebude a pak si nás už nikdo ani nevšiml. To že má malá zlomenou klíční kost jsem se dozvěděla den před odchodem domů. Kojit jsem uměla jen v leže, jinou polohu mi nikdo neukázal a ani neměl snahu. A to jsem tam od neděle až v podstatě do středy byla s miminkem úplně sama.
Ad Brod - právě, taky jsem slyšela, že to tam jde jak na běžícím pásu, právě proto, že jen tam tak našviháno. Takže on si fakt člověk nevybere. Jedině snad jet do Vrchlabí 😀 😀 Ale to já bych na 100% nestihla 😀

Sonico - a já teda zase jsem pro návštěvy na pokoj, protože já teda byla z těch návštěv na chodbě totálně na nervy. Ale zase - kdyby mi tam přišlo 5 lidí najednou, tak mě švihne. Prostě všeho s mírou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru