Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

baruna
19. črc 2009

Smisku - tak to dělám taky + práce , jenže bohužel ten úklid není nikde vidět 😝
Plínky do porodnice - já měla Huggies a na opruzeniny obyčejnou Rybilku a nedám na ní dopustit. A jaký máš vybraný kočárek?

Velká gratulace k Oldřichovi - moc hezké jméno.

prochi
20. črc 2009

Bré ránko 😎
Doplň. info malého Oldika: 49 cm a 3020 g. Víc už si pak napíše Renďa sama. Moc moc moc gratulujem 😵

renat2
20. črc 2009

Dobré ráno, tak po delší době a hned taková super zpráva. velká gratulace Renče a Oldříškovi přejeme jen a jen to nejlepší, ať se mu na tomhle světě líbí 🙂 Krásné míry 🙂

ivca08
20. črc 2009

Ahojky,
tak gratulujeme k chlapakovi 🙂 V posledni dobe pry bylo v porodce preholcickovano, tak bude mit poradny vyber 🙂 Jinak koukam, že rady 2v1 fakt ridnou. Jeste Handa, Smisek a pak uz snad budeme na rade my! To je hrozny, jak to uteklo. Kdyz si vzpomenu, jak mi na zacatku cervna Hlasova rikala, ze mam tak v prvni pulce srpna prijit, ze me uz chce videt, aby vedela, co a jak pred porodem a me to prislo strasne daleko... No leti to a nase mrne porad tvrdohlave sedi na zadku 😒

sonica
20. črc 2009

no holky, tak jsme se byly na oldriska podivat a je to kouzelny drobecek... 😵
renda je taky v pohode, akorat se pry malemu nedari moc prisat,ale to urco zvladnou... jinak porodnice je vylidnena... 😅 jsou tam jen ctyri holky... 😅
a handa uz vypada ze bud se rozjede sama, nebo ji nechaj ukoncit 38tt a jdou na to, takze do konce tydne by vendulka mela byt taky na svete, snad... 😵

renat2
20. črc 2009

Soni: teda ty přicházíš a ta yzprávy jsou tak hezké a povzbudivé. Přejeme Rendě, ať Oldříšek za chvíli saje a saje 🙂 a Handě ať se to rozjede samo a je to bez problémů...
teda tady se to rozrodilo...

renca.k
20. črc 2009

Reni,tak vám s Oldříškem přejeme hodně zdravíčka a ať vám roste jako z vody 😉

smisek21
20. črc 2009

Tak myslím na Hanďu, jak je asi na tom. Už ať to má za sebou. Hollky, dnes asi bylo nějaké blbé počasí, od rána mě hrozně bolí záda v kříži, mám oteklé ještě víc nohy a to jsem chtěla po dlouhé době jít opět cvičit ☹
Nejhorší je, že jsem hrozně unavená, tak jsem šla odpočívat, ale jak mě bolejí záda nedá se vůběc spát ☹ No ve středu začínám 35+0, tak snad nebudu přenášet 😉 a budu opravdu rodit jak mám. 🙂

A co je u vás nového?? 😕

smisek21
20. črc 2009

Jo holky úplně jsem zapomněla mám k vám ještě dvě otázky
1) do porodnice se má přinést prohlášení o jménu ditěte (jsem vdaná), kde ho dostanu? U gyndy, až v porodnici či na matrice?
2) výměr mateřské čili kolik budu brát mi přijde od sociálky, nebo jak to budu mít papírově doložené?

Díky za odpověd a hezký zbytek večera

sonica
21. črc 2009

smisku prohlaseni o jmene ditete bys mela dostat v poradne, kdyz ne tak si o nej rekni, nebo si to vytiskni z netu... je to obyc. kus papiru...zadny nejaky ofiko dokument... 😅
a vymer materske ti prijde po tom co ti ji priznaji... 😉

prochi
21. črc 2009

ahojky, psala Hanďa, mám vás všechny moc pozdravovat. Bolesti má pořád, ale doktoři ještě chtějí pár dní počkat. Ale snad nejdýl v pátek bude malá venku. Slíbila, že příští zpráva už bude za křiku Vendulky 😵

ivca08
21. črc 2009

Ahojky,
papír na jméno jsem dostala na gynde i se seznamem co si mam vzit do porodky a vymer na materskou mi pry poslou postou, az to spocitaji, vcetne toho od kdy do kdy (nastup jsem mela minuly utery, tak uvidime, jak dlouho to bude trvat).

Jinak ať se Haňda drží a maji to holky rychle a brzy za sebou.

renat2
21. črc 2009

prochi: taky moc zdravíme a držíme palečky, ať je vše v pořádku 🙂

petra.mi
21. črc 2009

Ahoj všem. Nemáte některá zkušenost s Dr. Hlasovou? Chodila jsem do poradny k prim. Klumparovi, ten má teď ale od pondělí dovolenou a tak mě převzala do péče a ve čtvrtek mi bude pravděpodobně vyvolávat porod. Chtěla bych vědět, jak jste s ní byly při porodu spokojené?
Dnes jsem slyšela, že měla minulý týden nějaký průšvih na porodnici, nevím o tom ale "hlavu ani patu", nevíte něco bližšího někdo z Vás?
Dopředu víme, že porod bude komplikovaný a možná ukončený císařákem, takže na toho, kdo mě bude rodit se musím plně spolehnout a věřit mu, proto se ptám. Díky za Vaše odpovědi!

baruna
21. črc 2009

Petro, pokud opravdu čekáš komplikace, tak já osobně bych jela do Havlíčkova Broda. Už jen proto, že tam je ta porodnice a novorozenecké špičkově vybavené, je tam i dětská JIP, kdyby náhodou něco.
Je to možn blbý, ale už jen protohle bych ráda tentokrát rodila v HB. Pořád se mi totiž honí hlavou, že kdyby nedej Bože bylo něco blbě, tak v Čáslavi je v podstatě nulové vybavení.

Jinak na Hlasovou buď nadávají nebo si jí chválí - nic mezitím jsem neslyšela. Ale osobní zkušenost nemám.

prochi
21. črc 2009

Souhlasím s Bárou, pokud dopředu víte, že bude porod komplikovaný, jela bych do Brodu. Jinak já na čáslavskou porodnici ale nedám dopustit 😉 Stejně tak na Hlasku. Chodím k ní už nějakých 12 let a jsem naprosto spokojená. Povídá se o ní kde co, že chlastá, co už má všechno na svědomí... Jóóó možná v minulosti měla nějaký problémy (kdo ne), ale ať mi nikdo netvrdí, že kdyby chodila na sál ožralá, tak ji tam bude nový primář trpět. PROČ???
Já ji měla teď u porodu malý, píchala mi vodu, "rodila" mě paní doktorka Vlčková (mladá, nová, strašně moc hodná) a Hlaska už jen dohlížela. Ale byla skvělá. Ale se mnou je to těžký, já ji prostě míííluju a nedám na ní dopustit 😅

prochi
21. črc 2009

Ale to, že ti bude porod vyvolávat, ještě nemusí znamenat, že tě bude rodit. Nevím, jakým stylem budou vyvolávat, ale nemusí se to rozjet hned a pak může sloužit někdo úplně jiný. Mě u malýho vyvolávali tabletou, zabrala až třetí, u malý ráno píchli vodu a odpo byla venku 😉

smisek21
21. črc 2009

to má prochi pravdu. Já zase chodila ke Štefánkový a už nikdy více. pak přišla do k nám Julča Provazníková a jsem s ní velice mocc spokojená. Nejdenže mi ve všem poradí, ale když mám problém hned ho spolu řešíme. Už jen to, že Štefánková mi nechtěla dát neomezené vycházky, prý to nejde, ale Julča mi je hned napsala, že když jsem těhotná, tak nejsem nemocná a přeci nebudu sedět doma na zadku. Kort, že jsem měla omezené vycházky pěkně blbě a ani na procházku nemohla. Myslím na delší. každýmu prostě vyhovuje jiný doktor. A taky mě dost vadí, že někdo na Hlasku nedává a ani jí nezná a nebo to spíš jen od někoho slyšel. Jo, pokud má osobní zkušenosti, tak neřeknu, ale pokud to má jak se říká, jedna babka povídala, tak to nechápu, že to musí hned rozkřikovat. Ale jak jsem řekla, je to názor jen můj. A každý má názor jiný.
Já jsem třeba nejdříve i myslela, že budu rodit v Chrudimi (bydlím na Chrudimsku a tak mám to kousek do Chrudimi), ale musím říct, že po osobním kontaktu s PA Dibelkovou či pí Maternovou, jsem si to rozmyslela a budu rodit v Čáslavi. Jo stejně kdyby byl porod komplikovaný či velice předčasný což mi i PA řekla,tak je lepší rodit ve větších porodnicích, kde jsou na to specifializováni.

gilotek
autor
22. črc 2009

ahojky, Dr. Hlasová mě rodila a bohužel s ní moc dobré zkušenosti nemám. Při porodu na mě zvyšovala hlas že blbě tlačím - PA mě musela utěšovat....., když mě polila dole desinfekcí tak jsem si sykla protože mě to pálilo a ona hned co kňučíte, vždyt nemáte kontrakci...... když mě šila tak na mě vyjekla, co brečíte, máte to opíchaný, nemůže vás to bolet...a tak bych mohla pokračovat 😖

Maminu co rodila po mě, museli pak po pár hodinách vést na sál znovu, protože jí tam nechala kus placenty a na sál volali Klumpara...

ivca08
22. črc 2009

Koukam, ze to pise Prochi je 100% pravda. Bud ji clovek miluje nebo nenavidi. Ja osobni zkusenosti nemam, vim jen to, ze od nas z prace (delam v Praze) jezdi prakticky cely jedno oddeleni rodit do Caslavi a to prave jen kvuli ni.

prochi
22. črc 2009

Ona Hlaska je totiž taková rázná neřízená střela. A myslím, že kdo ji moc nezná, z ní bude mít právě takový dojem jako Gilotek. Ona totiž křičí normálně, jakože je hrozně hlasitá a pak to může vypadat, že řve. Moje kamarádka ji nemůže taky ani vidět 😀 Ale já si myslím, že kdyby k ní chodila tolik let jako já, tak už by věděla, jaká je.
Ještě k porodu... mě právě jak píše Gilotek přijde všechno úplně naopak. Mě teď u malý pořád utěšovala, chválila, smály jsme se spolu... Tlačení nevim, to mám takovou mlhu, bylo to tentokrát daleko těžší, že si z toho moc nepamatuju. Ale pak právě třeba u tý desinfekce vím, že mě upozorňovala, že mě teď paní doktorka poleje desinfekcí a že to bude pálit. Na to já jí vyčerpaná ale se smíchem odpověděla, ať už si tam dole teď dělají, co chtějí 😀 Pak u šití mě hladila po koleni a pořád mě utěšovala, ať vydržím (měla jsem hodně šití vevnitř, umrtvit to nešlo, lila jsem neskutečně a muselo se to rychle zašít) a zpívali jsme spolu (já, ona a manžel), abych tu bolest tak nevnímala. A tak bych taky mohla pokračovat 😅

Jinak co se týká toho, že se musí znovu na sál kvůli dočištění, tak to se prostě holt stává. Jenomže, kdo chce, viníka si vždycky najde. Stalo se to dvěma kamarádkám, né teda pár hodin po porodu, ale jedný až po šestinedělí a jedný tři týdny po porodu. Obě začaly šíleně lejt, hned šly na revizi a taky to bylo proto, že jim tam "něco zbylo". Jenomže ta jedna kamarádka, která je přesvědčená, že čáslavská porodnice je na h.vno (pardon, ale tak říká), řekne, že šla na revizi kvůli Provazníkovi, protože ji kretén špatně vyčistil. Druhá kamarádka, kterou mimoch. poprvé rodila Hlaska a byla moc spokojená (ale stejně jako já k ní chodí už přes deset let do ambulance), teď podruhé ji rodil Hozák, tak ta řekne, že jí tam kousek zůstal, protože pravděpodobně přirostl kousek lůžka k děloze a nedá na Hozáka dopustit.
Asi jsem to napsala dost zmateně. Jen jsem chtěla prostě říct, že buď někdo dokáže pochopit, že se - bohužel i v dnešní době - pořád může při tom porodu něco po.rat a nebo jsou lidi, kteří tohle prostě nepochopí a myslí si, že doktoři jsou "pánibozi" a pokud se nedejbože něco přihodí, tak za to může vždycky doktor. Tak a teď jsem se do toho zamotala ještě víc, tak už radši končim 😀 😀 😀
Tak teď jsem to po sebo zkusila přečíst... teď se bojím, aby si Gilotek nemyslela, že na ní nějak útočím. To proboha ne!! A beru její názor i zkušenosti 😉

gilotek
autor
22. črc 2009

Prochi v pohodě 😉

Mě prostě Hlasová nesedla a mám ještě jeden nehezký příběh se švagrovou ale to sem tahat nebudu a bylo to ohledně 2 potratů 😒 Pak šla švagrová k Provazníkový a OK.

To je fajn, že máš hezký "vzpomínky" a zkušenosti z Hlasovou ze sálu. Já jí tak bohužel nepoznala a opravdu si mohla některý poznámky odpustit, protože mi to moc nepřidalo.
Šitá jsem byla také zevnitř hodně - malej si to dral na svět s ručičkou v pěst vedle hlavičky

😠 😠 😠

prochi
22. črc 2009

Holkýýýýý máme další miminko!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

Letí kolem vrána a s í skvělá zpráva: narodila jsem se v 17.13, měřím 49 cm a vážim 3,1 kg. Vendulka 😵

Hani, ještě jednou moc moc moc gratulujem 🙂

baruna
22. črc 2009

Já mám teda s Hlasovou taky takovou divnou zkušenost. Když jsem byla těhu s malou, tak jsem byla v čekárně a kolem přešla doktorka - zdravím, ona odpovídá a já táááák strašně cítila fernet. Tak jsem hned volala kámošce, jak vlastně ta H. vypadá a jo byla to ona. Ale zase abych jí nekřivdila, třeba to byla jen nějaká fernetová esence, ale vím, že mě to úplně praštilo přes noc.

No a samozřejmě velká gratulace k narození Vendulky. Doufám, že to šlo rychle 😉

Jo a ještě mě tak napadlo. Pamatuju si jak všichni nadávali na primáře Svobodu (si nepamatuju, jestli se tak fakt jmenoval), že jaký je to prase. Já ho měla u porodu a mě třeba ten jeho černej humor sednul. Takže ono to asi taky bude o tom, jak si ti padnou do noty.

sonica
22. črc 2009

holky ja pridam taky troskou do mlyna...
ja bych to rekla takhle, kdyz se neco semele at je u vas sebelepsi lekar a odbornik, tak proste budete hledat vinnika ze to mohlo jit i jinak...
vsechno je o lidech bud vam sednou, nebo ne... ja musim rict ze zadny porod neni prochazka ruzovym sadem a co se stane se fakt neda predvidat...
ja si k porodu domluvila dr. kteremu naprosto duveruju a verim a diky kteremu mam i svoji malou princeznu a diky tomu jsem byla v klidu a v pohode at by se stalo cokoliv...
a to mam uprimne panickou hruzu z dr... proto jsem byla rada ze mam tuhle moznost a ze je ochotnej to s nama dotahnout do konce...
uz jen to ze tam je me neskutecne uklidnovalo...
jinak holky k siti... to ze rikaji ze se to neda umrtvit je pitomost... da, ale k tomu by tam musel byt anestziolog...
a souhlasim s market... mluvit o nekom koho neznam a nezazila jsem, protoze jedna pani povidala... no myslim si sve...
jinak k vendulce taky blahopreju a zitra az pujdem z vcelicky tak se za nima stavime, uz se tesim az uvidime dalsiho drobecka...

smisek21
22. črc 2009

tak gratuluji taky já k Vendulce. To musí být Hanďa šťastná. Hlavně aby byly holky v pořádku to je teď nejhlavnější 😉 😉 No a holky, teď jsem na řade já 🙂 🙂
Jo jinak jdu zítra opět k dr. Maternový na předporodní kurz na tu poslední lekci 🙂 Už se těším. Ani nevím, co se tam bude probírat.

Mějte se moc pěkně a ještě jednou velká gratulace. 😉 😉 😉 😉

ivca08
22. črc 2009

Tak se taky pripojujeme k gratulacim k Vendulce. 😀 Ať holka krasne roste. Koukam, že už za chvili fakt bude řada na nás.

Zitra jsem taky chtela na predporodni kurz, ale uvidime podle pocasi, jestli bude jako dneska, tak asi risknu, ze bude mit mladas rozum a jeste stihneme srpen 😀 V tomhle horku se mi fakt nikam chtit nebude. To radsi doma zalezu do bazenu.

renat2
22. črc 2009

Velká gratulace Handě, ať se má Vendulka čile k světu 🙂

smisek21
22. črc 2009

no teď jsem koukala na počasí a má být 32-36°C takže pěkný vedro 😒 Tak vám holky přeji krásnou dobrou noc 😵

sonica
23. črc 2009

tak jsme se cestou z vcelicky stavili za holkami a klucinou a oldrisek jeste bude chvilku s nevestou v porodnici... se mu nechtelo asi domu 😀 ma slabou zloutenku tak si tam jeste dnes pobude, zitra se uvidi... 😅
vendulka je kouzelna maly drobecek, ale tvaricky ma krasne naducane... 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru