Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

beruska24.9.
10. črc 2011

@maroussia - do Čáslavi se fakt registrovat nemusí, to už mám ověřeno.
To fakt nestraš! Pokud rozhodnou o dalším císaři, tak mě tam přítel klidně doveze. To zase bude nástup některý den ráno, takže malá může jet s námi. Pokud bych mohla rodit přirozeně, tak sanitka to jistí. Přítel bude muset hlídat malou.

maroussia
10. črc 2011

@beruska24.9. Já jsem to asi napsala blbě, sestry jsem se ptala na Kolín, takže asi ani v Kolíně se registrovat nemusí... jak říkám, nestraším, to byl jen příklad z praxe, ale to se týká asi spíš těch vyhledávanějších porodnic, kde to je jak na běžícím pásu 🙂

beruska24.9.
10. črc 2011

@maroussia - také mám pocit, že ségra říkala, že registrace v Kolíně není nutná. Jen tam byla vyplnit nějaké papíry, dle mě se to týkalo porodu, prostě diagnóza rodičů atd. Něco takového se mnou vyplňovali i před tím plánovaným císařem. Takže nejspíš to nechtěli nechávat, až tam přijede s rozjetým porodem, ale radši to mít předem.
Jinak druhá ségra rodí v Praze (nevím přesně kde), ale tam se musela zaregistrovat už někdy kolem 12. týdne tuším. Takže asi jak kde.

maroussia
10. črc 2011

Já si skoro myslím, že až to přijde, tak mi bude jedno, kam jedeme 🙂 V Praze je registrace snad všude, chudáci maminy...
@beruska24.9.

beruska24.9.
10. črc 2011

@maroussia - jo přesně. prý to byl masakr, hrozně dlouhé čekání ☹

beruska24.9.
19. črc 2011

Maminky, které jste v poslední době rodili v Čáslavi.........jak to je teď s potřebami pro mimi po dobu pobytu v porodnici?? Mám na mysli oblečení, plínky, kosmetika, potřeby na koupání a mytí zadečku...... Před dvěma lety jsem sebou měla pouze jednorázovky, zbytek byl k dispozici. Je to stejné nebo se něco změnilo?? Předem děkuji za odpovědi 😉

terry2
19. črc 2011

@beruska24.9. nepotřebuješ nic,všechno ti tam dají,každý den ráno vyfasuješ asi 6 plínek,mě to na den stačilo,ale měla jsem radši sebou pul balíku-co kdyby 😀 ale akorát mi zabíraly místo v tašce 😝 😀 na každým pokoji jsou i krémy a šampony na koupání,-myslím si,že se nezměnilo nic 😉

beruska24.9.
21. črc 2011

@terry2 - díky! 🙂

camelinka
22. črc 2011

@beruska24.9. ja tam rodila pred necelymi 14 dny, dostanes 5 plin denne, kosmetika pro mimi je tam erarni, obleceni taky. dostanes kalhotky a vlozky pred porodem, po porodu uz musis mit svy. jinak sem cekala pratelstejsi sestricky, bylo tam par skvelych, ale nektery fakt kravy 🙄 , jakoby kazda mamca hned vedela co a jak, to me zklamalo, ale tech par dnu se to da 😉 😅

camelinka
22. črc 2011

prosime o hlasiky pro nasi Sarinku a moc dekujeme 🙂 http://kutnohorsky.denik.cz/miminka/kh_mimi2011...

beruska24.9.
22. črc 2011

@camelinka - předně gratuluji k narození malé!! Doufám, že jste obě v pohodě 😉
Tak nějak jsem čekala, jestli se náhodou neozveš. Že bych měla čersté info 🙂
Takže se za ty dva roky nic nezměnilo, jen že předtím jsme dostávali 4 plínky na den. Zbytek je stejný. I ty sestry 🙄 Je fakt, že některou by člověk kopl do pr.... 😠 😝 Jinak ze zkušenosti za těch 8 dní, co jsem tam tenkrát byla, vím, že stačí, aby tam byla jedna hodná sestřička, která rozzáří den a hned to člověk lépe zvládá. Bývala tam taková milá dlouhovlasá blondýnka, ostatní sestry ji asi moc v oblibě neměly, ale k ženským se chovala naprosto suprově. Říkali jsme ji sluníčko 😵

camelinka
27. srp 2011

@beruska24.9. ahojky, nejak sem tuhle zpravicku zazdila, omlouvam se, dekujeme, mame se fajn a uz nam to pekne klape 🙂 . no cekala sem ze v porodce budou prijemnejsi, ale jak kdo no, tech par dni se to da a mas na starosti dulezitejsi veci 😉 ,stvalo me ze nektery ty vyslouzily sestry jakoby predpokladaly ze uz vsechny vsechno umime tak sem si obcas pripadala ze je strasne obtezuju kdyz sem se na neco ptala 🙄 .
Taky sem si hodne pletla sestry z detskyho a porodniho, mely by nosit nejaky odlisny mundury, sem se sla treba na neco zeptat a ony malem urazeny ze mam jit za tema druhyma, no sranda fakt 😝 😅 .

beruska24.9.
27. srp 2011

@camelinka - vůbec se neomlouvej, jsem ráda, že ses ozvala i později a že se máte fajn 🙂 však jsem se zmiňovala, že některé sestry byly naprosto příšerné. ale těch pár dní se tam dá zvládnout. jak dlouho jsi tam byla? já si ´´užívám´´ 🙄 ty příšerné hicy s pořádnou mičudkou 😵 poslední dny stěží zvládám péči o malou, ale miminku se evidentně ven nechce. termín mám ve středu. v pondělí jdu na kontrolu a pokud se nerozsypu do termínu, tak znovu na císaře ☹ nechtějí mě nechat přenášet kvůli prvnímu císaři.

camelinka
27. srp 2011

@beruska24.9. jejda tak to uz mate fakt za par, v pasu nemas psane kdy cekate 🙂. no dokazu si to predstavit, ja jeste den pred porodem v tech hicech pomahala betonovat plot takze sem ji nakonec vyhnala driv 😅 . a z techhle hicu byla chudina uplne hotova,spime v podkrovi takze chutovka ☹ ,jesteze se uz ochladilo, vnoci se budila na jidlo kazdy dve hodiny jak mela zizen a chytala hystericky zachvaty z horka drobecek ☹ ☹ .
Budeme drzet v pondeli pesti. Uprimne me uz se nikdy po tomhle rodit nechce,jedine kdybych mela slibenyho cisare 😅 😅 😅

beruska24.9.
27. srp 2011

@camelinka - říkám si, že kdyby se prckovi chtělo, tak mu ten blázinec kolem téměř 2-letého čírtěte 😀 z bříška pomůže. ale poslední dvě kontroly byl nález stejný, absolutně zavřená, akce dělohy nulová. s tím teplem doma mi povídej 😖 bydlíme v domečku, dole přítelův otec, mi nahoře (byt z půdy). v noci tu máme 30st., přes den ještě hůř. ven už moc nechodím, nohy nateklé jak konve, bolí kotníky, nárty i prsty na nohou. no a do toho plno dalších těho neduhů. už aby byl prcek venku. kdyby ses ozvala dřív, tak bych ti poradila mokré plínky rozvěsit kolem postýlky, aby se malé lépe dýchalo a nebyl vzduch tak přesušený 😉 já malé také dávala do pokojíčku namočené plíny, i když už spí na velké postely. neboj, když zatoužíš po dalším dítku, tak to zvládneš i podruhé 😉 já mám zase větší obavy z druhého císaře (u přirozeného porodu nevím, co mě čeká), v těho mě pobolívala polovina jizvy a když si představím, že by do ní měli řezat a znovu tu ztvrdlou tkáň zašívat..... 😝

camelinka
27. srp 2011

@beruska24.9. a vite co cekate? 😉 to ti nezavidim jeste litat kolem druhyho spuntika 😅 , ja jestli nekdy zapomenu na porod a budeme chtit druhe, tak nejdriv tak za 5 let, driv urcite ne, chtela bych si kazdyho mrnouse uzit zvlast, ted mi prijde ze nic nestiham ani s tim jednim 😅 .
Druhyho cisare se neboj, oni to vezmou presne po te stare jizve a celou ji tzv. vytknou, takze ze stare jizvy tam nezustane nic a bude jen ta cista nova 😉 . me se odjakziva vsechny jizvy strasne spatne hojily, takze si se spodkem jeste dlouho budu uzivat 🙄 ,mala sla s ruckou u hlavicky takze mi dala pekne 🤐 ,zlatej cisar 😉

beruska24.9.
27. srp 2011

@camelinka - nevíme, nechci to vědět předem. u malé jsem také do porodu nevěděla, že to bude holčička. u nás byl druhý prcek neplánovaný, ale je chtěný. už jen aby byl venku 😉 po prvním císaři jsem si dost ´´užila´´ 🙄 😝 nečistila jsem se, tak celé 6tinedělí po doktorech, jedna dr. mě ´´prošťuchovala´´ zaživa, pořád nějaké injekce a kapky na stahování dělohy, půl roku jsem nemohla popoběhnout, protože mi sestra při píchání injekce napíchla nerv a hrozně mě bolela půlka zadku....... jsem si řekla, že dnes zkusím miminko přesvědčit - horkou vanu, 2 decy vínka, pak mazlení a stimulace bradavek (sex jako takový mě bolí). když to nepomůže, tak hold asi pod kudlu. ale za zkoušku to stojí 😉

beruska24.9.
27. srp 2011

@camelinka - zkus si koupit tento gel, třeba ti pomůže lépe zahojit to šití. já ho používala na mytí jizvy po císaři a teď ho mám také zabalený v tašce. v rossmannu koupíš určitě.

http://www.docsimon.cz/zbozi/ryor-tea-tree-oil-...

camelinka
27. srp 2011

@beruska24.9. tak to taky obdivuju ze ste to vydrzeli,ja otravovala pri kazde kontrole 😀 😀 😀 . tak to sis uzila i s cisarem teda 😨 .dekuju za odkaz, venkovni siti mam celkem ok,ale ty vnitrni sou narez 😝 😔 a na ty jaksi nepouziju nic ☹ .
preju uspesne vyhaneni 😉 ,my vyhaneli asi 3 dny vsim moznym, den predem sem "makala" a dve hodky predtim nez mi prdla voda sem litala po baraku a zavirala okna pred bourkou 😀

beruska24.9.
27. srp 2011

@camelinka - pro mě to je přijatelnější varianta, než kdyby špatně určili pohlaví 😉 jo, možná že by to chtělo nějakou bouřku, že by třeba také trochu pomohla. ségra (přenáší už asi týden) mi radila také vše možné, na ni nic nezabralo. jenže zátěž mám s malou (12kg tahám celé těho), tělo už je asi zvyklé, nějaké běhání po schodech nebo jízda na kole nehrozí kvůli nateklým nohám. takže zkusím kombinaci, kterou jsem psala výš. teoreticky mám čas do úterý. v pondělí jdu na kontrolu a pokud dělají císaře jako před 2 lety v úterý a ve čtvrtek, znamenalo by to ve středu ráno nástup do nemocnice. jen aby se ze mě za ty 4 dny nestal alkoholik 😀 za celé těho jsem měla celkem cca 3decy piva (na pouti a při posezení s návštěvou, nikdy jsem nevypila ani malé pivo) a 2 malé panáky na záchranu při kolapsech.

camelinka
27. srp 2011

@beruska24.9. tak to jo 🙂 ,to ja nemam rada prekvapeni takze sme to chteli vedet a ikdyz to dlouho bylo napinavy tak nakonec dobre urcili holcicku ikdyz me vsichni tipovali kluka 😀 .
drzim pesticky at uz se dlouho netrapis a prdolatko vykoukne ven 😉 .

beruska24.9.
27. srp 2011

@camelinka - díky! 🙂

camelinka
27. srp 2011
renatica
2. lis 2011

Ahoj maminky tak co takhle trošku oprášit tuhle super stránku!! kdepak jste všechn,,kdopak semnou bude rodit v Čáslavi ,..chodit cvičit k p. Dibelkové a plavat.... a povídat si s úžasnou p.Maternovou. S prvním porodem a předporodním kurzem jsem byla max. spokojena i tady to žilo tak doufám že poznám nové maminky a miminka co jsou na tom zase tak jako ted já 🙂 teprve teda 6tt tak snad vše dopadne jak má,..... Tak šup sema musíme to všechno probrat!!!!!

renatica
2. lis 2011

a pevně doufám že tady dlouho nezůstanu sama 😀

renatica
2. lis 2011

opravdu se nikdo v tomto termínu nenajde kdo je přibližně jako já a plánuje porod v Čáslavi!! Zajímaly by mě i informace jestli někdo nemá skušenost z laktační poradkyní,.. nikde tady žádnou nemůžu sehnat až v Nymburce,.... což je škoda musí tady přece taky být někdo poblíž

camelinka
3. lis 2011

@renatica ahoj ja tam rodila ted v cervenci, k Maternove sem chodila na kurz ale rekla bych ze mi to moc nedalo, spis kvuli manzelovi aby vedel jak to bude probihat 😀 . Laktacni poradkyni sme nastesti nepotrebovali,ale kamaradka ji mela tak bych kdyztak zjistila odkud 😉 . Preju pohodovy tehulkovani 🙂

renatica
3. lis 2011

@camelinka Ahoj,..... a jaký byl porod,..šlo to??? 🙂 Moc gratuluji k miminku at vám pěkně roste 🙂
To já na p.Maternovou nezapomenu,.. měla jsem menší komplikace a že jsem ji znala z kurzu tak jsme snad proto k sobě měli blíž a strašně mi psychicky pomohla,.. 🙂 ale kurz jako takový no bylo to spíš o tom že jsem byla ráda že jsem se protáhla mezi ostatníma maminkama,pokecali jsme o všem možném,,.. 😀 !!! No kdyby jsi sehnala ten kontakt na tu poradkyni tak bych ti byla strašně moc vděčná!!! S klukem jsem topřed 2 roky moc nezvládla,..tak nechci udělat stejnou chybu!!!! Tak hezký večera snad se mi tady brzo ozve taky někdo kdo taky těhulkuje 😵 !!!!

camelinka
3. lis 2011

@renatica no nemam s cim srovnavat,sice nebyly zadny komplikace, ale znova uz se mi do toho fakt nechce 😅 😝 . rodil me primar Klumpar s Pankovou,byli vpohode, i sme se nasmali 😀.Ve 4 rano mi praskla voda a v pul treti byla mala venku,lezla s rucickou u hlavicky takze sem si to tam uzila se vsim vsudy 😅 .
Maternova je dobra "tetka", byla s ni sranda 🙂
Preju hezky vecer a snad tu potkate nejakou "kolegyni". Vy ste primo z Caslavi?

renatica
3. lis 2011

@camelinka To jsem si taky říkala a poměrně dost dlouho jsem si to nedovedla ani představit,..a ted už se miminečka nemůžu dočkat 😉 !! Snad bude vše probíhat ok 🙂
každý porod má asi své a brnkačka to fakt není ale co už šlo to tam musí i ven,..hlavně že jste to zvládli a je vše ok. mě rodil Hozák a pevně doufám že druhé mě bude rodit někdo jiný kdokoli jen né on,.. zombík kterému není ani rozumět,.. jinak ok,..porzonál super bylo to vše ok
A Maternová dobře vystižené,..taková správná teta 😀 😝 😀
děkuji,..jsem kousek od ČÁSL. Žehušice 😉 ,.. tak snad už se někdo brzo přidá nooooo není možné aby nikdo nebyl ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru