Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

prochi
2. dub 2009

Jinak my jsme kojili zase jen v leže. První dva měsíce výhradně a pak jsme se postupně učili na sed. Měla jsem "tam dole" obří hematom až přes zadek, který se vstřebával celý šestinedělí a prostě sedět nešlo. Já zase šla do kojení s tím, že buď to půjde, nebo ne. Většina kamarádek to po pár dnech maxim. týdnech vzdala, tak jsem nedoufala, že já bych mohla být výjimka. Ale chce to fakt si co nejvíc načíst, zkouknout třeba nějaký video, vzít si i do porodnice ukázky poloh a hlavně to nevzdat. Kozy bolí jako kráva ze začátku každou, taky jsem je měla roztrhaný do krve, myslela jsem, že to fakt nedám... ale doma byl zas úplně jiný klid, chodila jsem pořád vykozená, aby na holky šel vzduch 😀 a zahojily se... no a kojili jsme nakonec do dvou let 🙂 (teda od roku už jen ráno, večer a když lezly zuby, tak v noci)

Tak jsem vlastně chtěla říct, ať si nikdo nemyslí, že to jde samo. Chce to velkou dávku trpělivosti a výdrže. Miminko i maminka se oba musí naučit, jak na to a fakt to není nic snadnýho. Možná existujou výjimky, kterým to jde samo, ale já mám spíš v okolí mamky, který si to vybojovali stejně jako já a malej.

No a taky je hlavní - když to nejde, tak se svět taky nezboří 😉 a možná s tím do toho tak trochu jít 😉

baruna
2. dub 2009

Prochi - tak já jsem asi světlá vyjímka. Nám to kojení šlo fakt samo. Teda kromě toho, že jsem uměla kojit jen v leže 😉 Což je sice paráda, ale byl to docela problém, když jsem potřebovala nakojit někde venku. To jsem prostě nevěděla jak jí vzít a tak.
A já jsem strašná - já nevěděla nic. Já šla rodit v sladké nevědomosti a s tím že: šlo to dovnitř, musí to jít i ven 😀
Já za sebe říkám, že hrozně moc dělá psychika - to jak si to člověk srovná v hlavě a tak. A souhlasím - podle mě je úplně fuk, jestli je dítě kojené nebo ne - hlavně že je spokojené.
Prochi - ty jsi měla s tím sezením problémy i při prvním porodu, že jo? Pamatuju si to dobře?

renca.k
3. dub 2009

ahoj těhulky,teda jsem z toho rozebírání kojení a porodnice úplně vyvalená ☹ no jsem zvědavá jak to půjde mě.
Jinak krásný slunečný den a výkend 🙂

handa1303
3. dub 2009

Ahojky holky 😉

Renčo,neboj já budu také jako prvorodička,takže fakt neboj,nejsi v tom sama. Jsi četla jak jsem válčila s malou když se narodila,takže se budu všechno učit 😉 v úterý už razím do Kolína a celá rodinka HUjerova 😀 😀 😀 😀 ,tak třeba nám řeknou co to bdue,ale něco mi říká,že to bude holčiččka 😎

renca.k
6. dub 2009

ahoj holky,tak jak je po víkendu? Kdo dneska razí na plavání?
Market naberu tě zase tak 17.35 ju?

handa1303
6. dub 2009

Ahojky........... holky víkend neměl chybu 🙂 V soobotu u nás bylo otevírání Doubravy,tak jezdili loďky....takže jsme měli dlouhou prochajdu 😉 a večer jsme zahájili sezonu grilováním buřtíků.............fakt t onemělo chybu,yž na naši madam,která v sukni vyjela na bruslích a odřela si prďolu 😀
V neděli jsme s drahouškem vyjeli na kolech,jen 10 km,ale mimísek chrupkal celou cestu až kolem 20,00 se probral,byl chudáček celej unavenej 😀 😀 😀

Já dneska razím,takže je normoš od 18,00 jak jsem pochopila. Ale na cvíčo nejdu jedeme na 3D 😉 .
Renčo prosím Tě kde se tam dá zaparkovat? Nebudeme to nějak pracně hledat?

sonica
6. dub 2009

handi pry jenom 10kilaku,ja bych chcipla na prvni zakrute 😀 my byly taky venku,ted ji musim vzbudit a vyrazime na matriku,pojistovnu,advokat a pak na kontrolni vazeni,v patek se to dr.nelibilo,ze stoji na vaze a malo papa ☹ tak uvidime

renat2
6. dub 2009

Dobré ráno holky, doufám, že nevadí, že se občas přidám.
Měla bych jeden dotaz - odkdy jste začali chodit na to cvíčo...snad je pořád v nemocnici v Čá (kdo ho vede apod).?? Já jsme sice ještě na začátku, ale nechci nic propásnout 😀 Jsem sice z KH, ale do Čá jezdíme raději (špatně zkušenosti s KH, která teď stejně funguje - nefunguje)
Teď jsme si tam nedobrovolně poležela kvůli kvasink. zánětu, tak jsem ukoukla, jaké to tam je🙂 a rodit chci určitě tam, už jen proto, že dole na chíře mám tetu🙂 a ten pobyt byl přece jen příjemnější🙂
Moc děkuji a omlouvám se, že jsem vám sem tak vpadla..

handa1303
6. dub 2009

Soni, ono jim to chvilku trvá některým,než se pořádně chytnou 🙂 hlavně to nevzdávej. Já po 14 dnesch dala příkrm a bylo to v háji ☹ a už s tím pak nic neuděláš.

Renat - cvíčo je každé ÚT 15,00 - 16,00 a v pondělí je plavčo v Městských lázních 18,00 - 19,00 a další týden 17,30 - 19,00 a je to lahoda na tělíčko. Vede oboje paní Dibelková na kterou nedám dopustit,pomůže,poradí...já chodím cvičit od 12 TT 😀
Abych nezapoměla - vítám Tě tady 😉

prochi
6. dub 2009

Ahoj kočky,
tak já dneska na plavčo nejedu ☹ Dostala jsem zas hnusáckej kvasink. zánět, svědí mě celej spodek i z venku. V sobotu jsem už zahájila mastičkovou a čípkovou léčbu, tak snad ty mrchy brzy zaženu. Já na to hodně trpím i za normálního stavu, v tomhle těhu už jsem to jednou měla taky dost brutální. Chjooo, to nesnášim...

Taťka má dneska víkend, tak jsem je vyhnala na nákup a já vás jdu přelousknout, než půjdu trochu poklidit ten brajgl tady (kluci vstávali v sedm a mě nechali spát do devíti, zato to tady podle toho vypadá...)

A po O. frčíme všichni k zubákovi, bojim bojim. Jsem zvědavá, jestli bude malej spolupracovat jako minule nebo bude mít ten svůj negativistickej postoj 😠 😀

prochi
6. dub 2009

Tak jsem vás přelouskla...

Baru, jojo, sezení po prvním porodu mi vůbec nepřipomínej. Byla jsem hodně potrhaná vevnitř, šití trvalo víc než hodinu. Ale hlavně druhý den se mi přes celou díru až k prdelíně vyvalil obří hematom a ten se postupně vstřebával víc než měsíc. Až pak bylo možný si sednout. Auauauuuuuuuuuuu

Hani, kolo závidím 🙂. Jen já bych už to asi přes pupek nezvládla... Loni jsem celý léto projezdila s malým. Hrozně se mu to líbilo a já měla aspoň pohyb. A brusle, tý jo, ty miluju, už se těším, až vyrazím za kočárkem. Já sport vůbec miluju strašně moc, ale nějak to furt na mě né a né poznat 😀 😀

Soni a jak vám to jinak jde s malou? Tak písni, kolik jste navážili, třeba se přes víkend přibírání rozjelo.

Jééé vitám další Renču 🙂 To víš, že se k nám přidej 😉 Cvíčo a plavčo je tak, jak psala Hanďa. Oboje je super, teda cvíčo žádná makačka, spíš taková protahovajda a hlavně pokec. A plavčo taky super.

Tak já už jdu fakt něco dělat...

renat2
6. dub 2009

Moc děkuji za přivítání.
Prochi: já právě teď asi díky kvasinkám (který tam byly diagnostikovány) byla od čtvrtka do včerejška v nemocnici. od pondělka jsem si zaváděla čípky a ve čtvrtek ráno najednou krev a když jem šla na záchod, tak sokro celý čípek vypadl nerozpuštěný (což se mi nikdy nestalo). tak jsme jeli do Čá...naštěstí jsme dál nekrvácela, ale nechali si mě tam, že se to musí zkontrolovat, nakonec vyšlo, že to byl asi nějaký zánět místo kvasinek a že se to tak všechno čistilo...
Nikdy jsme na to netrpěla, snad se to nebude moc vracet...hned jsem si koupila pohodlné lněné kalhoty...a džíny až na podzim...
Přeji, ať jsou mrchy brzo pryč....ječ to nepříjemné.

určitě na cvíčo budu jezdit, asi počkám až do toho 12tt, stejně teď mám ještě odpočívat 🙂

renat2
6. dub 2009

a děkuji za přivítání

prochi
6. dub 2009

Tý jo Renat, tak to je mazec. Hlavně, že to nebylo nic vážnějšího a miminko i ty jste v pořádku. Muselo tě to určitě hodně vystrašit, viď? ☹
Já na to právě trpím docela dost, tak mě to ani nepřekvapuje. Úplně nejhorší stavy mám po nemoci, jak odchází z těla ven, tak mi to tam dole vždycky napáchá neplechu. No a teď v těhu jsem to měla taky nějak už v prvním trim. Asi to ani nejsou tak kvasinky, jako nějaký zánět. A s největší pravděpodobností mi možná jen nesedlo koupání s malým, kdy nám došla dětská pěna, tak jsme si tam nalili tatkův sprcháč... Já nemůžu používat ani parfémovaný toaleťák, hned mám z toho problémy. No ale je to každopádně už trochu lepší, včera to bylo asi nejhorší.

Jen odpočívej, cvíčo na tebe počká 😉

handa1303
6. dub 2009

Tak nakonec budeme s Renďou na plavču samy ☹ ....prochi nejede Renatka také nejede..........no holky.
Ale brzy se uzdrav..tyhle záněty to není sranda 😠 ,také mám po nemoci,nebo jakmile začne rýma mám zánět 😖

No jo kolo....to je moje.........nemám ještě velké bříško,tak to ještě jde🙂

renat2
6. dub 2009

prochi: no ani mi nemluv, to ráno....bylo to strašné, samozřejmě jsme hned začala plašit, ještěže manža zachoval přeze všechno chladnou hlavu...protože mi to trochu pomohlo, to víš, že byly i slzy...ale nas je to normální, je to moje první těhu...sice jsme realista, vím, co se může všechno stát, ale nechcci na to myslet, ale jak jsem viděla tu krev...prostě mě to pohltilo. Ještě ten den mi udělali UTZ a bylo to bez nálezu...žádný problém, hematom, nic, co by nasvědčovalo krváceni od těhu, mimi je v pořádku, krásně roste...a to mě uklidnilo.
takže pak nakonec opravdu ortel, že se ot čistilo..po tom zánětu.

Jé tak to je smůla...ale každý má něco..já teď budu taky dbát na prevenci...nic parfém. přírodní materiály, oblečen apod. a doufám, že se to už nevrátí...

na to cvíčo se těším🙂 hned jak se budu na to cítit, vyrazím.

renca.k
6. dub 2009

ufff teda než jsem to přečetla 😀 .
Také vítám novou Renču a jsme rádi ,že se to tady tak krásně rozrůstá 😉 .
Ach jo teda to na cvíču nikdo nedude ☹ ,ale já se už těším bolí mě hrozně záda.

renatica
6. dub 2009

ahojte sluníčka- no já jsem zase dneska bez autíčka,ale zítra cvičit přijedu,to stíhám dát tatuldovi auti,tak už se těším!!!Já dneska měla tělocvik,myla jsem okna ´takyový ten jarní ,krásný vonavoučký úklid ,miluju jaro!!!! Ale jsem ted úplně grogy a záda!!!! Nemůžu se pořádně ano pohnout,tak se zítra určo přijdu protáhnout!!!!

Teda jste se zase rozepsali,nějak nestíhám!!! Takže tak nějak- moc,moc vítám další Renču,to by člověk neřekl,kolik se nás tady sejde 😀

Market- teeeda ,tak to Tě upřímně lituju a přeju rychlé uzdravení!!!

Hanulko,to my se zase neuvidíme,co??? Ty jdeě na to 3Dčko-se máš!!!! Pak mi musíš všechno říct co a jak a hlavně taky popsat nej,cestu,aby jsme tam nebloudili!!!Moc,moc Ti přeju at se Vám tam krásně ukáže a už třeba budete taky vědět copak to nosíš pod srdíčkem!!! 😉 Budu na Tebe myslet!!!

Soni,co ty přijdete se na nás v úterý na cvíčo podívat???? 🙂 😉

renatica
6. dub 2009

Joooo Renčo,tak nakonec jsme v těch Opatovicích ten kočárek koupili i postýlku!!! Tak moc,moc dík za info!!! Byli tam moc příjemní!!!! Akorát doufám,že bude dobrý,páááč až doma mi došlo ,že to vůbec nemá žádné ty (popruhy-bezpečnostní zapínání), tak snad nám malej nebude skákat ven!!! Koupili jsme ten jejich BABY TREND!!!!!! Tak doufám ,že bude dobrý!!! Nikde jsem o něm toho moc na netu nenašla a ty bezpeč.pásy mě fakt zarazily,dneska už to má snad skoro každý kočárek a já trumpeta si toho všimla ,že to nemáme ,až doma ☹

sonica
6. dub 2009

no holky je to blby nepribirame,malo papa,takze ob krmeni 50nutrilonu,skusila jsem odsat,bez vetsich problemu tu 50mam i ja,ale mala je lina asi tahat,takze asi budu muset odsavat.krmit lzickou moc nejde,ma ruce vsude,koupila jsem avent lahvicku a prokladam kozama,ve stredu prevazeni.uvidime jak zitra bude a jak na tom budeme s krmenim tak se treba objevime

renca.k
7. dub 2009

ahojky,
Reni to mám radost,že jste pořídili a tu bezpečnost si myslím že půjde nahradit kšírami 😉 .
Plavání bylo včera super,ale ze začátku voda studená pak už to šlo krásně jsem se protáhla.
Market to je nepříjemné také se mi to občas objeví,tak ať to brzy přestane.
Hani držímtaké palce pak dej hned vědět a prosím zeptej se té Julči jak jsme se bavili na plavču předem moc děkuji.
Soni to mě mrzí s tím kojením,ale malá to snad určitě zvládne je to boj viď? 😉 Moc se na vás těšíme .

handa1303
7. dub 2009

Ahoj kočky...........tak za chvíli jdu prvně na kontrolu k pí Provazníkové,tak si to jdu užít po letech k paní doktorce 😀 Renčo na všechno s Ti zeptám a pak písnu zprávičku 😉

Renatko zlatíčko, já mám v kočárku ty pásy,ale vím jak byla živá Adulka,takže budu používat obyč kšíry 😉 ...v poho se tím nezatěžuj🙂 hele dorazíme ve ČT tak nějak na 10 jestli by Ti to nevadilo 🙂 cestou zpět se ještě stavíme na Vinici u babičky. V pátek je doma totiš moje maminka,tak že by jsme byli s ní a jestli to dobře dopadne Ti přivezu balíček 🙂 Takže do Žehušic dojedu a pak mě musíš navést 🙂

JO jo holky dneska se moc těším do Kolína. Jsme na 14,00 hod...takže večer se dozvíte výsledek 😎

Soni,hlavně to nevzdávej a klíďo jí to odstříkané dávej flaškou. Dle mé zkušenosti s Nutrilonem - je silnější než mléko a pak si Adula na něj zvykla a už mléko nechtěla. Naše Dr mi říkala,že po těch 3-4 týdnech se začne dělat pořádné hutné,tak nevím,ale jedno vím,že jsem to předčasně vzdala a pak litovala.........držím oběma palečky 😎

handa1303
7. dub 2009

Soni a co homeopatika - kámošce na kojení moc pomohla

http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...

sonica
7. dub 2009

hani ono asi to bude tim ze ho mam malo,jinak ten nutrilon jsem dala zatim jenom jednou ani me nechutnal.jinak snazim se ji nejdrive prilozit,pak dorazit lahvickou a pak odstrikavam na priste.jen mi prijde ze je ho postupne min,je to mozne?nechce se mi verit zeby rano mala vycucla tolik,odstrikla jsem po ni jenom 30,pred tim to bylo tak 50-60.ale zatim ji davam jenom moje,tak uvidim.

renatica
7. dub 2009

No teda Soni drž se,jak tak koukám tak to není žádná legrace!!!! 😲

Jo,jo mamušky asi to bude nejlepší nápad,vyřeším to kšírama,pro klid duše!!!Snad si s tím budu rozumnět!!!! Ale dneska už dělat i ty kšíry tak pěkné,barevné a za 150kč-no nekup to 😀 !!!!

Hanulko moje,u pí Provazníkové jsem byla jen jednou,takže ji znám malinko ale byla strašně moc fajn!!!! To Ti jistě i Renča potvrdí,posledně jsme se o ní bavili,že moc fajn!!! Tak se neboj,jsi už veliká holčička 😉 ,to zvládneš,vážně je moc fajn!!!!Paráda,tak na tu 10hod s Váma budu počítat,už se moc těším!!!!Ale do t=é Vinice-to vůbec nevím kde je!!!Tak se snad nějak zorijentujeme a dáme to dohromady!!!! Hanule,hned jak přijedu za cvíča,tak hned poletím k PC,tak už aby tady byl podrobný popis všeho a fotečky a veškeré dnešní zážitky,jasný!!!!!!!!?????????? Jsem na Vás mooooc zvědavá!!!!Hujerovic ,ne že tam budete dělat ostudu 😀 😀 😀 😀 !!!!

prochi
7. dub 2009

Soniku, mrzí mě, že malá nepřibírá. Nevim, co ti poradit... nemyslím si, že by mlíčka bylo málo, nebo bylo slabý. Spíš nemá Karlička tolik síly ho vytáhnout. Zkus přikládat co nejčastěji, klidně každou hodinu, vystřídat během jednoho koja obě prsa, aby ten stimul byl co největší. V mezičase pořád zkoušet odsávat, i v noci. I když se ti bude zdá, že nic neteče, pořád to chce ty kozenky stimulovat. A pokud se jí z lahvičky bude pít líp, tak nabízej to odsátý. Možná nebude od věci zavolat nějakou laktační poradnu a zkus taky projít stránky www.kojeni.net, popř. tam paní napsat a poradit se. Mě tyhle stránky hrozně moc pomohly. Pak nám pomohlo asi následující: ze začátku, aby se laktace pořádně rozjela - tj. ještě pár dní po příchodu z porodky - jsme kojili dohromady 40 minut (rád tahal a kdyby bylo po jeho, tak je přicucnutej i dýl), při tom ale samozřejmě usínal, takže jsem ho budila a střídala prsa. Pak jsme dobu kojení postupně snižovali.
Taky je potřeba, abys hodně pila a vydatně jedla. U nás bylo hrozně znát, když jsem se třeba trochu omezila (kvůli mojí maxiváze, což ty samozřejmě nepotřebuješ), tak bylo hned mlíka míň, nebo spíš tolik nezasytilo.
No a když to přese všechno nepůjde, tak svět se taky nezboří 😉

Teď letim uvařit oběd, pak ještě nahlídnu.

sonica
7. dub 2009

no market zatim ji na chvilku prilozim at se posnazi a pak ji dam lahvicku.no piju dost,spis budu muset vymyslet neco s tim jidlem,nejak mi nic nechutna...odstrikavam co dve hodky,tak snad tomu trosku pomuzu.uvidim jak to zvladnem ale rada bych prisla se na vas na cvico podivat

handa1303
7. dub 2009

Ahoj holky.....tak jsme doma z 3D - dvd nemáme, něoc jsme viděli,ale nebylo to ono 😎 no to se nedá nic dělat. Jediné co je jisté,je že to je holčička.....z čehož je Adulka hodně natěšená,ale my trošku zklamaní,no rozdýchám to 😉
Jinak to bylo hezké............ale po druhé nepojedeme 😎

renatica
7. dub 2009

Ahojky Hani, no teda ,tak aspon víte pohlaví!!!! 🙂 Když už nic jiného!!!A platila jsi něco???? Aspon budeš mít dost věciček po Adě a nemusíš toho tolik dokupovat ,na kluka 🙂 😉 !!!! Našli jste to v té nemocnici dobře????

sonica
7. dub 2009

hani takhle jsem tenkrat dopadla i ja...no tak budes mit druhou princeznu,hlavne at je zdrava 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru