Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

prochi
22. srp 2009

Ivčo, neboj, už to uteče 🙂
Koukala jsem do albíčka, že jste loni přišli o miminko 😔 j
Je to krásný, že se vám téměř do roka a do dne narodí Adámek 😵
My přišli o jednoho broučka loni 4.7. a letos 5.7. jsme si z porodnice přinesli naši Cácorku 😵

smisek21
22. srp 2009

ono je opravdu jedno, kdy miminko přijde hlavně aby bylo zdravé a mi jako maminky šťastné. 🙂 Vždyt narození potomka je ten nejkrásnější dar. Já jsem se taky bála minimálně do 20tt že o mimi přijdu, že bude mít nějakou vadu atd.. Ale díkybohu je vše v pořádku.
na tohle se ale ted nesmí myslet.

Ivčo: neboj, třeba budu já přenášet a ty ne a budeme rodit ve stejném termínu 😀 Alespon bych nebyla v porodnici sama ale s tebou 😀 Víš já si taky říkám, že se Matýskovi u mě asi líbí v bříšku, ale nejhorší je to že ti v porodně řekne toyto hodnoty, ze to vidí v pátek či o víkendu nejpozději, a že na úterý už nemá cenu mě objednávat na monitor, ale já si tím vůbec nejsem jistá. Vždyt žádné příznaky teď už zase nemám. A všichni jsou uř netrpěliví. To bych byla raději na tom jako ty a věděla že to tak hned nebude.

prochi: to je nejhlavnější, že máš nyní 2 zdravé děti 😀 a že jsi určitě velice štastná mamina 😀

ivca08
23. srp 2009

Prochi - to tajně doufám, že to uteče, ale Adýsek je klasickej chlap, maminka se o me dobre postara, mám to all inclusive, tak proč chvátat ven 😉 Ale vim, že se dočkam, jen jsem prostě trošku nedočkavá 😀 Tuším, že až přijdou první bolesti, že začnu rikat, jeste nee, jeste vydrz 🙂 Jinak mas pravdu brouček je nejlepší lek a čas tu ranu vylečil. Muzu rict, že jsem si na to vzpomněla v tom unoru, kdyz byl puvodni termin porodu (ale to uz byl Aďula v bříšku, tak člověk spíš řešil, aby s nim vše dobře dopadlo) a ted v tom srpnu uz mám jiný starosti.

Smisku - jestli na nas budes cekat, tak Ti hrozi, ze budes tehotna stejne dlouho jako slon 😀 😀 V patek mi na monitoru rekli, ze to jeste fakt zdaleka nehrozi, takze to doma vidime spis na ten druhy termin, ktery mame 12.9. a to jeste asi budeme premlouvat 😉

smisek21
23. srp 2009

ahoj holky tak se opět hlásím. No co u mě nového? ráno jsem uklízela, dala si rozvičku po schodech asi 10krát, pak jsme byli pozváni na oběd k mým rodičům, no odpoledne od 15hod. mě hrozně bolelo v podbřišku, malej hrozně tlačil na močový měchýř, tak jsem myslela, že snad už, no a od 18hod. už to přestalo. Takže opět nic.
No jestli nic nebude do pondělí, tak v úterý opět k doktorce, a ta snad ze mě omdlí, protože už vůbec nepočítala, že dorazím a už si mě jako odškrtla, že mě má "hotovou".

ivca08
24. srp 2009

Smisku drzim palecky, at se to dneska rozjede 😉

smisek21
24. srp 2009

ivčo: no mohlo by, pokud ne, navštívím zítra opět paní doktrorku, ta ze mě bude mít radost 😀 už jí slyším, proboha, co tu děláte? neměla jste náhodou už rodit? 😀 😀
Ivi, a jak se ty cítíš?

ivca08
24. srp 2009

Jako hroch 😉 Rekla bych, ze mam furt relativne maly brisko, ale uz tak bych obcas strcila na chvili tatkovi a treba si lehla na bricho nebo neco podobnyho 😀

Hlavně začínám zbytečně stresovat a být ze vseho utahana. Vcera se malej asi 3 hodiny nepohnul a hned jsem mela stres jako blazen. On se totiz jinak hybe prakticky furt. Tak sel tatka poslouchat srdicko a nastesti nasel, tak me trosku uklidnil a za pul hodky uz se malej ozyval...

Jinak ja se zacinam smirovat pomalu a jiste tak zhruba s tim 12. 😒

Kam chodis k doktorce?

smisek21
24. srp 2009

chodím k nám do Třemošnice, v úterý a v pátek je tam dr. Provazníková, dříve jsem chodila do Ćáslavi ke Štefánkový, ale pak jsem asi ve 22tt přešla jsem a jsem velice spokojená. A výhodou je také to, že má monitor v ordinaci a nemusím jezdit do Ćáslavi. A ke komu chodíš ty?

To já jsem nějaká hyperaktivní. Pořád uklízím, luxuju, žehlím, peru prádlo, vyvařuju. Prostě snažím se na to nemyslet, že ještě mimi není na světě, ale jakmile jdu ven, tak je to úděsný. To mě zastavují nejen známí, ale i kolegové od manžela či od rodičů z práce, a ty jejich otázky typu:"už" nebo "jakto že ještě si neporodila?" jsou stresující.
Totéž má v práci manžel či mí táta s mámou. Už jim to "leze na mozek". Jo to já jsem e taky včera stresovala, malje vždy pořád kope či mě v břichu dloubne a včera večer skoro nic. A to už jsem hrozně nervózní. Manžel nic také za pohyby necítil. A pak asi po 10 min. se rozkopal. No jo, musí také spinkat. 😀
Jo s tím mým termínem. Podle MS to má být tuto středu, a další termín podle utrazvuku mi právě Štefánková nenapsala a ani neřekla, jen podle pohybů a to vychází právě dneska. Je pravda, že vím, že je menší o trochu než by měl být ve 20tt (to mi dělali ultrazvuk v Gennetu), ale to je vše co mi řekli.

ivca08
24. srp 2009

Ja ke Stefankovy chodila taky, ale jenom na bezny, maly poradny, protoze jsem jinak mela svyho gyn. v Praze (kde mi delali i vsechny ultrazvuky), takze termin podle utz mam prave toho 12. Ted uz chodim do nemocnice a zatim pohodicka a spokojenost, akorat ze je to vzdycky na dlouho. Ale to bylo u Stefankovy taky.

Akorat jsem nejak nezvladla ten 3 predporodni kurz - v červenci jsme byli pryč a ted ve čt bylo tak sileny vedro, že představa, že jedu do Čáslavi me zmohla uz sama o sobe, natoz tam jet. Ale ted ve CT se na ten posledni chystam.

smisek21
24. srp 2009

no nevadí, ten 3 předporodní kurz byl hlavně návštěva porodnice. No já musím říci, že se mi hlavně líbil ten 2 a 4 kurz. Ten 4. kurz hlavně byl pro mě přínosný ohledně kojení atd..
Jinak máš nějaké příznaky? myslím poslíčky, bolesti v podbřišku atd...?Mě už asi týden hrozně bolejí prsa, mám pocit jako že mám MS,bolí mě v podbřišku a trvdne bricho, ale je to vše nepravidelné.
Jinak jak mi kamarádka říkala, některá miminka (hlavně kluci) jsou alespon co ona má líní a taky nechtěli jít v termínu a přenášela a to už má 3 kluky 😀 A vždycky přenášela.
No uvidím co mi zítra pokud se nic nezmění řekne doktorka, nevím ani zda bych pak k ní šla na další kontrolu či už jela do porodnice, když monitor dělá ona. Ani nevím, jak dlouho nechávají přenášet a pak vyvolávají porod

ivca08
24. srp 2009

Ja porad nic (nebo to proste nepoznam 😀 ) Akorat občas mi jako vystreli bolest skoro až do třísla a zase dobry. Tak doufám, že nebudu 2v1 jeste v prosinci 😀 😀

Jinak asi zalezi s tim prenasenim jak kdo. Nedavno to nekdo resil na cviceni a treba primar pry nenechava prenaset ani omylem. Takže je to asi o tom, ke komu bys sla.

Vidis s tema klukama a to se vzdycky rikalo, ze holcicky se musi doparadit a nechce se jim ven a kluci jsou hned a ono sliby chyby. 🙂

smisek21
24. srp 2009

jo o tom taky vím, že někdo nenechává vůbec přenášet a někdo zase jo, ale ne na dlouho. Já to taky ze začátku nepoznala ale jak jsem minulý týden v pondělí měla ukrutný bolesti v podbřišku, tak to jsem věděla, že to je ono. Alespon nikdy jsem to takhle nezažila. No uvidím, pokud nic nebude během dneška tak zítra kolem 9hod. půjdu k doktroce a uvidím co mi řekne a samozřejmě dám vědět 😀

ivca08
24. srp 2009

Budeme drzet palecky, at to nakonec dneska prece jen zvladnete 😉 Abyste nam to tam pekne okoukli a zjistili co a jak 😀

janca26
24. srp 2009

ahoj holky,
tak vám všem držím palečky abyste to měly všecko ok a v pohodě !!! My máme ještě 2,5 měsíce čas, no ale už se to taky blíží 🙂

Baru, pořídila jsi v sekáčku něco? Já tam nebyla, my sme byli v Praze, ale v Tescu měli výprodeje, tak jsem taky nakupovala 😀

baruna
24. srp 2009

Holky,držím palce ať už je ten porod brzy za vámi a máte ty své uzlíčky už u sebe.
Smisku - já měla termín 23.března a na vyvolání jsem měla nastupovat 2.dubna. 1.dubna jsem odrodila 😉
Jančo - jasně, mám na malého pár super věciček a hlavně na Rozárku bundičky a tepláty - nedostatkové zboží 😉

Jo a dneska jsem koukala na ten Bebecar a to je teda bomba. Chlapovi se sice moc nelíbí, že nemá ty kolečka otočná o 360 stupňů, ale zase ta korbička - je prostorná a vůbec se mi ten kočárek moc líbí. Ještě z toho co chci od kočárku já, vyhovuje x-lander, ale ten už mi přijde takovej těžkopádnej.

janca26
24. srp 2009

Baru, X-lander má kámoška, chystám se ho u ní omrknout, dyžtak ti poreferuju. A že chlap řeší kolečka, prosimtě, hlavně aby kočár vyhovoval tobě a mimi 🙂

handa1303
24. srp 2009

Ahojky holčičky moje.......tak jsme byly na vážení,v sobotu nám byl měsíc a máme 4 kg (2,790 při odchodu z porodky)...takže jsem spokojená.Kojeníčko se zase roujelo,trénovala jsem s malou prstíkem a už o trochu lépe otevírá pusinku. Jinak děkuji za všechno Marky,moc mi pomohla....takže myšlenky na odsávačku zatím jsou stranou a ještě počkáme. Ale s prdíkama bojujeme a nic nepomáhá ☹

tak smíšku...honem,honem...už chci vidět mrňouska 🙂

smisek21
24. srp 2009

ahoj holky, přeju krásný večer, tak pokud se nic už dneska nestane, tak zítra opět na monitor, uvidím co mi dr. řekne 😀 ta ze mě bude mít radost. 😀 😀
Jdu tam dopoledne a pak se hned ozvu jak jsem dopadla. No malej má do středy ještě čas, ale už aby to bylo, přenášet se mi moc nechce.
Tak na mě myslete.
přeji vám krásnou noc a pa zítra

baruna
24. srp 2009

Hando - na prdíky nám hodně pomáhali masáže. Obyčejným olejíčkem. Kdyby jsi chtěla zkusím ti to nějak vysvětlit - nic na tom není.
Smisku - ještě mě napadlo, mě se porod rozběhl poté, co jsem si komplet oholila nohy depilačním strojkem. 😀 😀 A myslím, že 31. srpna rodíš - můj tip.

smisek21
25. srp 2009

ahoj holky, tak jsem po kotrole, to víte, že se divila doktorka i sestřička co tam dělám 😀 No výsledky: sami posudte: branka volná - otevřená na 3 prsty, CS 10. Tlak 90/50, výška fundu 36
malej pořád kope.
Doktorka říkala, že jsou 3 varianty:
1) porodím přirozeně co nejdříve
2) pokud budu mít velké tvrdnutí břicha a bolesti v podbřišku nepravidelné, navštívím porodnici, a že by mě tam už vzaly popř. navštívím doktrorku v pátek
3) vyvolání porodu 1.9. tj. za týden

říkala, že nejlepší je samorřejmě ta 1. varianta, ale pokud mi není opravdu dobře a sama říkala, že na monitoru byly i kontrakce, tak by pak doporučovala 2. variantu a šla bych dříve do porodnice

Je mi hrozně zle, vše mě bolí, tvrdne mi břicho, malej bolestivě mě kope ☹ ☹

baruna
25. srp 2009

Smisku - do 2 dnů porodíš. Vždyť podle toho co píšeš už máš tak třetinu porodu za sebou 😉 Jdi spát - dokud to jde.

ivca08
25. srp 2009

Ahojky Smisku,
tak jsem si zrovna rikala, ze treba uz nahodou.... CS 10 to víc uz snad ani nejde ne? Nejsi ty prirodni ukaz? Ze ty chces fakt cekat na nas, vid? 😀

Ta druha varianta vypaada rozumne, hlavne neni nikde receny, ze nejpujdes do porodky s druhou variantou a tam se nestane prvni 🙂 Drzim moc a moc palecky, at to mas za sebou co nejdriv. Podle me je zitra malej na svete - pekne ceka na termin.

smisek21
25. srp 2009

jo holky, CS 10 je maximum, pak už nic není. Taky si připadám jako přírodní úkaz, můj první porod a malýmu se nechce, kdybych nebyla otevřená tak neřeknu ani slovo, ale takhle?
Jo taky jsem o tom přemýšlela a pokud neporodním fakt do čtvrtka tak navštívím doktroku a opravud si vyberu tu porodnici, protože do úterka bych to nevydržela, kontrakce mám silné ale nepravidelné a už se ani ty bolesti zad nedají vydržet.

Baru: kdybys měla pravdu, byla bych velice vděčná 🙂
Ivčo: taky to tak vidím, že fakt čekám na vás 😀 😀

ivca08
25. srp 2009

Smisku neblbni, na nas necekej - to bys byla fakt svetova rarita 😀 😀 S nasim nalezem (sotva tretinovy, co ty) to u nas vidim jeste na hooodne dlouho. Brisko mam porad nahore. Mladaskovi se proste nechce. Podle doktoru i me to bude tak nejdriv za 14 dni (a to fakt nejdriv). Muj tajnej tip je 9.9. Sice se mi to datum moc nelibi, ale velky utz jsme meli 3.3. pak 5.5. a nakonec 7.7., takze to k tomu 9.9. fakt svadi 😉

smisek21
25. srp 2009

Ivčo: já neblbnu 😀 😀 Já se snažím,ale malej je nějakej línej, nějak se mu nechce na svět, víš co je nejhroší, že zítra už tu budu mít 41tt ☹ Já vím, že až se malýmu bude chtít na svět, tak si řekne, ale už je to hrozně dlouhý. a všichni se ptají, jakto že nerodím,jestli mám nějaký problém a já už jsem i nepříjemná 😖

ivca08
25. srp 2009

Tak na to nekoukej, že je to 41tt, ale ze zitra je termín porodu, takže ma vlastne jeste cas. Ja Ti verim, ze je to dlouhy, dlouhy to prijde strasne i me a to mam fakt jeste cas (myslim si, ze se toho 41tt taky bez problemu dockam). A ty otazky fakt dokazou byt neprijemny - me se nastesti vyhybaji. Presnej termin moc lidi nezna a hlavne jsem se sem pristehovala teprve pred rokem, takze vsichni moji znamy jsou tak 120 km daleko, praci mam v Praglu a po smskach nebo telefonu je jim to zrejme blby a tady je nepotkavam.

baruna
25. srp 2009

Smisku - vypni mobil a jdi spát. Tyhle dotazy mě taky dostávaly do kolen - jé, jak mě to lezlo na nervy. Jen jsem někoho potkala, tak: už rodíš? Bych vraždila.
Né fakt se snaž odpočívat, u porodu se ti to hodí.
Jo a ještě jedna rada - jestli máš maliník, uvařit a pít ve velkém. A pak mi ještě hodně pomáhalo - když mě bolelo břicho, nebo jsem měla kontrakce, tak se uvolnit. Já měla ze začátku snahu se jakoby stáhnout, v tu chvíli to samozřejmě pomohlo, jenže jsem si tím zbytečně ten porod zpomalovala.
Držím palce 😉

smisek21
25. srp 2009

Tak jsem se vyspala trochu, malej pořád kope, udělala jsem si teplou koupel a vezmu si tam i hrnek maliníku a uvidím.
A jak se jinak máte vy? já tady pořád povídám o mých problémech a určitě s tím obřežuju

ivca08
25. srp 2009

Neobtěžuješ!!! Ani omylem! Ja te beru jako predjezdce 🙂 Strasne moc drzim palecky. Zitra si myslim, ze uz to budete mit za sebou.

smisek21
25. srp 2009

Tak jsem přidala pár foteček, no fotečky nic moc. Zllobil mi telefon. ☹ Až se malje narodí, přidám kvalitnější a lepší 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru