Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

baruna
9. říj 2009

Jé, tady je nějak mrtvo. Mrňouskové vás asi hodně zaměstnávají co? 😉
Ivčo - já kojila Rozárku z obou snad půl roku. Prostě jí to z jednoho nestačilo - teda možná by i stačilo, ale pak se budila třeba po hodině, nebo dvou a to na mě fakt nebylo. A dr. Špaček říkal, že na mléko je dobrý si po obědě dát sklenici piva.
Prochi - co rýma, už jste OK? Z toho mám taky strach, přeci jen miminko bude na zimu, tak čekám útok rýmy a kašle.

Já už mám konečně doma kočárek - teda je uložený u ségry. A jako docela jsem koukala, protože jsme k tomu kočárku dostali zadarmo chodítko.

ivca08
13. říj 2009

Tak snad laktační krize prekonana. Zvladli jsme to nakonec bez nutrose, ale bylo to narocny. Podle rady laktační poradkyne jsem ho mela od minulyho pondelka u prsa prakticky nonstop, hlavne prvni 2-3 dny, ale pomohlo to. Hned 2. den ze me obcas mlicko teklo samo (hlavne v noci) jako kdyz pusti kohoutky. Pres den je Adysek sice porad pricucnutej hodne casto, ale na vine jsou i prdiky, ktery mu teda fakt chudakovi davaji zabrat. Vcera cely den prakticky nespal, protoze vzdycky kdyz usnul, tak ho probudil nejaky zatoulaty prd a sam uz pak proste neusnul. A to zkousime uplne vsechno a nejim prakticky nic ☹

smisek21
13. říj 2009

tak se po dlouhé době ozývám, no u nás se nic nezlepšilo, snad zhoršilo, dostala jsem horečku a přišla o mlíko, takže už jem krmím UM. Což je dost problém, protože má malej bolesti bříška a dostavila se zácpa. Nutrilon mu nevyhovoval, Sunar také ne a Hami papá ale kakat pořád nemůže. Jediné co mu trochu pomáhá já cvičení a masáž s nožičkama. Holky mi doporučovaly UM Bebu Sensitive a zkusit rourku, jenže já má obavy z toho, že když budu dávat rourku, tak malej se už sám nevykaká. Vůbec nevím, co mám dělat. Malej sice v noci už spinká - krmím ho v 22hod a vydrží až do 5-6hod rána, ale v podvečer pláče a vzpíná se.~;((
Jinak jsem s ním byla na kotrole, tak paní dr. z něj měla radost (6.10. měl váhu 3630g) alespon něco pozitivního

renca.k
14. říj 2009

smisku my jsme zkusili také snad všechno,ale pak na doporučení nám moc vyhovuje Hipp 1 plus.Obsahuje to probiotika ,tak malého už ani netrápí tolik bolesti bříška a kakáme nádherně,tak to vyskoušej po týdnu se určitě dostaví účinek. 😉 držím palce

ivca08
15. říj 2009

Ahojky,
koukam Smisku, ze si to vybirame, co? Ja mela v sobotou nejakej mensi zanet v prsu (bolelo, horecka, zimnice) a jen co jsem to zvladla, tak je malej nejakej nakraplej, dneska jsme radsi byli u mudry (v noci chrcel a obcas se zakuckal), ta nas poslala i na ORL, ale snad dobry, jenom slabsi ryma, dostal kapicky do nosu a byt co nejvic v co nejsvislejsi poloze (takze ted spi v nasi posteli, ktera je polohovatelna), tak snad se s nim popere. Aspon nam pritom udelala 6tydenni prohlidku, kam jsme meli jit v utery.

Jinak prdy nas taky silene trapi, podvecer byva kritickej a pritom krasne sam celej den prdi, ale vecer si stejne krece protrpi.

Drzime palecky, at ty svoje problemy nejak prekonate.

ivca08
19. říj 2009

Tak snad nejhorsi prekonano, i kdyz hlavni doporuceni mudry - rozmazlovat se nam povedlo splnit dokonale, pres den je prdolka prakticky nonstop u prsa (jinde proste neusne) a skoro nespi (ale zase v noci je vzornej).

Jinak mam dotazek - nemate nekdo zkusenosti s tim plavanim kojencu?

baruna
20. říj 2009

Zdar maminy
Ivčo - s Rozárkou jsem chodila už od 5 měsíců na vaničky a od půl roka na plavání. Bylo to super, malá vůbec nebyla přes zimu nemocná, moc se jí to líbilo. Celkem jsme byli asi na 3 kursech, ale ty poslední už jí nebavily vůbec.
Renat - ještě jsi 2v1?
A koukám, že tu teda pořád někdo bojuje s kojením. Tak tiše doufám, že to budeme mít stejně bezproblémové jako u R.

Jo a v sobotu od půl 9 opět sekáček v Třemošnici.

renat2
20. říj 2009

Ahoj holky...

doufám, že všechny potíže s kojením, prdíky apod. jsou zažehnány...je to vždycky trápení

baru: zrovna jsem myslela na to, že už se nám to sakra blíží... 😀 já jsem stále 2v1, podle pí dr. ale už neudu moc dlouho, tak nevím, mylsí si, že do termínu nevydržíme, ale já tyhle prognózy moc ráda nemám, a už vůbec se na ně neupínám. Kontroly jsou v pořádku, prý se super připravujeme, máme CS 6, což vím, že moc vypovídací hodnotu nemá, a víc rozumím informaci, že jsme skoo na 3 prsty otevření a čípek zkrácený.. 🙂

A co ty? něco nového? Jak se těší Rozárka na bratříčka?

ivca08
20. říj 2009

Renat, ty uz se chystas rodit? Jezis to je hrozny, jak to uteklo. No je fakt, ze my dneska koncime sestinedeli. S prdiky zazehnany zatim nejsou a jeste asi chvili nebudou, ale uz to clovek tak nejak lip snasi. Ryma uz je taky lepsi, akorat dneska rano malej pokuckaval, tak snad to brzy prejde. Ted mi prave zabavil postel a spokojene spi 🙂

renat2
20. říj 2009

ivco: tak si přilehni honem k němu, to bych udělala já 😀 😀 a odpočívej 🙂
no chystám/nechystám...uvidíme jak se milostpánovi bude chtít 😀 😀 😀 ale fakt to uteklo...až mi bude jednu chvíli snad i líto shodit ten batůžek 😀 😀 😝 ale mylý to všechno vynahradí.

Ať prdíky brzo přejdou...chudinky malinktaý, když je to trápí...

baruna
20. říj 2009

Renat klid. I s tímhle nálezem můžeš rodit až za 14 dní 😉 A i kdyby - miminka už se stejně jen dopékají, takže můžeme zvesela rodit.
Rozárka je zatím nadšená, dneska se mnou byla na UTZ a fakt si to užívala. Pořád říká, že na ní Bořík jukal a že tam plaval 😀 Akorát teda asi budu rodit obříka, prognoza 4 kg chlapa začíná nabývat reálných obrysů 😝 Takže jsem nakoupila maliník a už tu upíjím.
Ivčo - mě tak napadlo, já jsem dávala Rozárce na prdíky fenyklový čaj. Vždycky před kojením nebo po jsem jí dala třeba jen lžičku, ale měla pokoj. Ovšem jestli to bylo tím čajem, to netuším.

renat2
20. říj 2009

baru: však já vím, proto to nijak neřeším a vůbec se na to neupínám, prostě až to přijde, tak to přijde...

jen teda holky, vy jste byli všechny před porodem na UTZ?, jábyla naposled na tom genetickém ve 32tt a dle všeho se to už k žádnému nechystá...takže něco jako odhad váhy, velikost miminka apod. to vůbec nemám...Já to teda nějak neřeším...ale...

Tak to je super, že Rozárka se tak těší a že to všechno hezky vnímá 🙂 určitě bude pomocnice 🙂

baruna
20. říj 2009

Renčo - já chodím na UTZ pokaždý, záleží na doktorovi. Ale jinak se chodí určitě kolem toho 38 týdne nebo tak nějak. Pamatuju si, že jsem byla s Rozárkou nějak chvilku před porodem. Právě mi tam měřili váhu a tak. Zkus přitlačit na toho svýho dr. A nezapomeň si nechat napsat Yal - teda pokud už ho nemáš.

No a Rozárka se sice těší, ale to víš, že až se mimčo narodí, tak asi bude žárlit. Jsem na to sama zvědavá.

renat2
20. říj 2009

Baru: moc děkuji, v pondělí se na kontrole hned zeptám... 😉
yal nemám, dám si klasiku klistýr...

Tak určitě nějaký čas žárlit bude, ale pak budou určitě kamarádi 🙂 a později i spiklenci, jen počkej 😉 😀

renat2
21. říj 2009

Tak u nás změna situace, rodit se podle mě jen tak nebude...od včera je mi nějak extrémně dobře, jsem nabitá jak Duracelka.. 😀 😀
Mám uklizeno, okna ze včerejška umytá...chytla mě vařící mánie, takže jsme pořád v kuchyni, hihi, jen nevím, kdo to bude jíst 😀 😀
neříkám, že mě občas někde někdy nepíchne apod., ale žádná tragédie... 😀 😀

baruna
21. říj 2009

Renat - tak aby jsi se nedivila a v noci nejela rodit 😀 A jídlo dej do mrazáku, však ono se po návratu z porodnice hodí.
Jinak mě je taky dost dobře, sice mám pořád žravou, ale jinak super. Konečně nepřibírám, takže mi už ani břicho nepřekáží a jsem taková prostě v pohodě. Hlavně ať to dlouho vydrží 😀

eliz
22. říj 2009

Ahojte holky,mám na vás dotázek sím sím 😉 Nevíte jaký UTZ je ve 12tt? Je to vnitřní nebo už ten normální? Já abych věděla co mám čekat 😀 Při prvním těhu mi záhadně tenhle UTZ nedělali(byla jsem v 8tt a pak až v 18tt při amniocentéze 😔 )Díky za odpověď a přeju příjemné a rychlé porody 😀 😉 (mě ten můj druhý čeká v květnu zase v Čáslavi 😉 )

renat2
22. říj 2009

Eliz: ahoj...já můžu mluvit za sebe, já měla na začátku vaginální UTZ, až ten v 20tt byl první co byl přes břišní stěnu...

ivca08
22. říj 2009

Ahoj,
tak se z problemu asi nevyhrabeme ☹ Hlasime se z nemocnice, Adamek ma slabej zapal plic, takze tu spolu vegetime. No je to sileny, hlavne pro me (snasim to asi hur nez on), celou noc jsem nezabrala. Nastesti aspon furt dobre papa, takze porad 100% kojime.

baruna
22. říj 2009

Eliz - tý jo, já už si to nepamatuju. Ale myslím, že ještě ten vnitřní.
Ivčo - tak to vám teda vůbec nezávidím. Ať je brzo líp.
Renat - rodíme? Nebo co? 😀 U nás stále těžká pohoda.

Jo a psala Janča, že prcek už se otočil, tak může taky v klidu jít rodit.

renat2
22. říj 2009

Baru: no nevím, jak ty, ale my nerodíme 😀 😀 naopak další den je nám prostě suprově 🙂

S Janinou jsme si psala, tak se tam třeba fakt setkáme... 😀 😀

Ivco: jeje, to je teda nepříjemný, snad Bue malý brzo v pořádku a co to půjde, tak vás pustí domů..držte se, oba 🙂

eliz
22. říj 2009

Ještě jednou díky 😉

mikulenka
22. říj 2009

Ahoj holky, můžu se přidat?

Rodila jsem v Čáslavi v porodnici před rokem a půl a před tím jsem si ještě 3 týdny poležela na gyndě, páč se moje holčička dobývala na svět moc brzy.

Je super, že jsou tu i zkušené maminky i těhulky, na předchozí straně jsem četla něco o srazu, tak z toho asi sešlo, že? Jinak jsem se chtěla zeptat jestli máte některá zkušenosti s MC Kopretina, my tam ještě nebyly a neumím si to asi dost dobře představit jak to tam chodí.

Už je dost pozdě, tak jdu do hajan.
dobrou noc

baruna
23. říj 2009

Mikulenko - vítej.
MC Kopretina - super, super, super. Jezdíme tam sice málo, ale mě se to tam moc líbí. Platí se tuším 30,- Kč + nějaká kačka, když si dáš kafe. Jsou tam dvě paní, které se dětem fakt věnují, pokecáš si tam, ... Maminek tam moc nechodí, jen když je tam nějaká akce, tak to je teda narváno.
Renat - já dneska dodělala poslední DPH, takže klidně můžu jít rodit. Ale ještě potřebuju do Čáslavi, mám ve Vesně objednané nějaké věci a nutně potřebuju stihnout holiče. Tak já bych klidně ještě týden počkala 😉

renat2
23. říj 2009

mikulenko: ahoj 🙂 na IP odepíšu jak to půjde 🙂

Baru: hi, to seš jako já, až bude vše hotové, může se jít teprve rodit 🙂 No vidíš, DPH, musíme to poslat 🙂 s manželem jsme ho dělali minulý týden...Vesnu mám já teda vyřízenou, ale ono já si ještě něco najdu, co je potřeba udělat.
Dneska máme ještě oslavu u našich, (mamka má v pondělí narozeniny) a zítra jedeme do Pardubic, je poslední dostih sezóny, tam musíme být 😀 😀 a pak už děj se vůle boží...nebo jak se to říká 😀 😀 😀

mikulenka
23. říj 2009

Ahojky,

baru - díky za přivítání, ta Kopretina mě láká, ale právě bych tam aspoň napoprvé chtěla jít s někým kdo už tam byl

renat - jasně, vpohodě, až budeš mít chvilku tak napiš 😉

holky, přeju vám ať si ještě zařídíte všechno co potřebujete, ať je vše připravené na příchod miminka tak jak si představujete a pak rychlý a krásný porod jako jsem měla já 😀 😉

baruna
23. říj 2009

Mikulenko - klidně se tam můžeme sejít, Rozárka tam jezdí ráda. Pokud budu vcelku, příští týden můžu kdykoliv, kromě úterý.

ivca08
23. říj 2009

Tak snad to zacina byt lepsi, kdyz to pujde takhle dal, tak by nas zacatkem tydne mohli pustit domu. Adamek je hrozne statecnej, i ty injekce snasi celkem dobre (i kdyz ho to musi silene bolet, tak place vzdycky tak 2-3 minutky). Ja vzdycky musim odvracet hlavu, kdyz ho pichaji.

Jinak renat - me porod fungoval presne jako na cviceni, na jednu kontra 3 zatlaceni a na 3 kontra byl malej venku. Strasne mi to cvico pomohlo, na sale uz to byla balada, clovek mel pocit, ze vi, co ho ceka a ze je vse podle planu. Kontra predtim pro me byly daleko horsi.

smisek21
23. říj 2009

ahoky holky, omlouvám se, že se až dnes hlásím.
Nejdříve Ivčo: tak at jste co nejdříve zdraví, moc na vás myslím 🙂

Jinak proč se ozývám až teď. Dostala jsem hroznou chřipku s teplotama. A malej to chytl odemně. Ona celá naše rodina je nachcípaná. Malej hrozně kašlal a má rýmu. Chodíme na pravidelné kontroly každý den k doktorce už od úterý. Ale dnes nám bylo řečeno že to nejhorší má malej za sebou. Měl 2x zvýšenou teplotu ve středu 38,1C bez odečtení. Ale ještě že zatím nemá nic na plicích. mám o něj hroznej strach, ikdyž pije UM, tak jsme za týden vůbec nepřibrali (je to asi tím, že je nemocný, nebo já nevím) a pořád máme 3830g. ☹

Mám k vám otázku"

Na UM je ale vybíravý, některé jsme vůbec nemohli jako Bebu a Nutrilon. A skončili jsme na Hami.
Mám k vám dotaz, kamarádka jezdí do Německa a prodává tyto UM. Nemá některá s nimi zkušenosti? Jsou levná cca130Kč 500g. Dík
A také se chci zeptat je nějaký rozdíl vůbec v UM z ciziny?

Tak se všichni mějte jak maminy tak i těhulky, at už co nejdříve tu máme další přírůstek-další miminko 😀
Hlavně ať zvládáte i tohle špatné počasí, protože řádí opět chřipky

smisek21
23. říj 2009

já hloupá zapomněla napsat názvy těch UM ze zahraničí: Milasan, Lasan a Bebevita

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru