Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

ivca_doubek
27. kvě 2011

@camelinka Jé a to já byla s prckem na pokoji skoro 2 dny sama, měla jsem takový nadstandard zadarmo, a byla jsem strašně ráda, že mi tam pak dali novou maminku, protože jsem se strašně nudila... 😀. Je to přece jenom veselejší mít si s kým popovídat a ne koukat celý den do zdi a přemýšlet o nesmyslech. Ten první den co jsem tam byla sama jsem skoro celý probrečela - hormony taky dělají svoje - pořád mě napadalo jak to všechno zvládnu, a co bych měla ještě udělat, abych tomu úúúžasnému tvorečkovi neublížila, jestli nedělám něco špatně... Teď na to vzpomínám s úsměvem, ale fakt to nebylo nic moc. Sestřičky sice dělali co mohly, ale pořád u nás taky být nemohly. Ale jak říkám, teď to mám jako úsměvnou vzpomínku jaká jsem byla hysterka 😀 😀.
S péčí personálu jsem byla 100% spokojená, stačilo říct a bylo mi vyhověno, vysvětleno, porazeno... Rozhodně z tohohle důvodu bych už nerodila nikde jinde

pelenka
27. kvě 2011

Ahoj holky, prosím o radu k té předporodní přípravě. Jsem ve 20.tt, takže bych měla vyrazit na tu první a to je tedy vždy 1. čtvrtek v měsíci? Takže vlastně příští týden můžu vyrazit bez nějakého domlouvání? A je to někde jak sídlí gyn. ambulance v nemocnici?

ivca_doubek
27. kvě 2011

@pelenka Ahojky, no zrovna teď v červnu si radši zavolej na porodnici PA Maternové, která kurzy vede, má mít teďka nějak dovolenou a myslím že červnové těhule půjdou až v červenci... No radši si zavolej. Jinak je to v té budově jak je gyn.ambulance, ale v prvním patře v čekárně u hematologie, dělají se tam taky odběry krve. Vysvětluji to dobře?

pelenka
27. kvě 2011

@ivca_doubek Tam se vchází už jako od silnice, že? V přízemí je obvoďačka a oční tuším, to nějako najdu. Jdu tam zkusit zavolat, díky moc🙂

pelenka
27. kvě 2011

@ivca_doubek tak paní Maternová i Dibelková nejsou zrovna dneska a sestřičky byly nějaký zmatený v tom, tak mám přijít v pondělí ve 4 na cvičení a tam se poptat🙂

camelinka
27. kvě 2011

@ivca_doubek tak to me samota bude vyhovovat, znam se 🙂 .nejvic me tam proste vadi ty navstevy na chodbe, to je asi nejhorsi, ten zbytek se nejak da 🙂. samo ze taky budu hystercit, to asi kazda nez se to podda 😉 .vcera sme meli posledni sezeni s pani Maternovou, je uzasna, moc bych ji chtela mit pri porodu 🙂 .
@pelenka dneska maji sestry nejaky skoleni v Kromerizi, rikala nam o tom vcera. jinak kurzy pry budou az v srpnu, predtim ma nejakou dovolenou nebo co.

camelinka
27. kvě 2011

@pelenka presne tak, je to normalne na transfuzce v prvnim patre v ty levy budove, hned naproti vchodu je myslim busova zastavka 😉

pelenka
27. kvě 2011

@camelinka Díky a ty na cvíčo chodíš? Jak to probíhá? Mám si přinést něco na převlečení nebo co je na to třeba? Ta sestřička na telefonu byla sice ochotná, ale nevěděla lautr nic krom toho, že plavání už končí a cvičí se snad od 4 v pondělí🙂

camelinka
27. kvě 2011

@pelenka no ja byla jen na ty psychoprofylaxi,ale na cviceni ne, ja chodila do 7mes. na normalni aerobik,tohle me nebavi, to sem te asi zmatla, spatne sem to pochopila,omlouvam se 😅 . brnkni si tam radsi v pondeli to uz by tam mely sestry byt 😉

pelenka
27. kvě 2011

@camelinka nn nezmátla, já to jen zkusila, jestli nechodíš zodpovědně na obojí🙂. Něco si do tašky hodím, tím nemůžu nic pokazit. Já právě byla zvyklá cvičit 3x v týdnu na powerplatu, což se s těhotenstvím neslučuje bohužel. Navíc mi V 10.tt vypověděly službu záda - jak se dole vše roztahovalo, nějak to tlačilo na nervy, tak jsem zůstala doma. Chodím plavat a chci to podpořit ještě něčím právě a hlavně se chci hýbat, abych zbytečně nekynula🙂

camelinka
27. kvě 2011

@pelenka nene nestihala sem to z prace a ted uz su rada ze su rada 😀.ted su 14 dni doma a jeste sem se poradne nezastavila tak uz snad moc kynout nebudu 😅 .doufam teda 😀 . ty si primo z caslavi?

pelenka
27. kvě 2011

@camelinka Nu já už se do práce nepodívám (v září mi navíc končí smlouva, takže doslova). Já jsem z Kutné Hory, ale v Čáslavi mám rodiče a bydlela jsem tam nějakých 17 let.

camelinka
27. kvě 2011

@pelenka aha tak to jo, ja doufam ze se za 2 roky budu mit kam vratit 😅 😕 , je to s tou praci na houby. Ty uz si na 100% rozhodnuta rodit v caslavi?

pelenka
27. kvě 2011

@camelinka už za dva? to mně přijde strašně brzo, chci si mrňouska užít🙂
JJ já jsem pro Čáslav rozhodnutí, jednak mi jí všechny známé doporučily a za druhé jsem pracovala v Kolíně a je veliká pravděpodobnost, že bych se tam sešla s klienty - jak mezi personálem, tak mezi spolupacientkami a to je opravdu to poslední o co stojím, takže jsem o volbě vůbec nepřemýšlela🙂

ivca_doubek
27. kvě 2011

Ahojky,
já cvičit chodím, je to příští týden naposledy v úterý ode tří, a pak další týden v pondělí ode čtyř (v pondělí je normálně plavání, proto se cvičí v úterý, ale teď bude plavčo poslední, zavírají bazén, takže se začne chodit v pondělí).
Sebou ti stačí tričko a tepláky - něco pohodlného, aby se nemačkalo mimčo, cvičí se v ponožkách nebo naboso, takže boty nejsou potřeba.
@pelenka, @camelinka
Našemu prckovi teď byli dva roky, a vůbec si nedovedu představit že bych ho měla někomu na celý den svěřit a nebýt s ním - i když se mnou to bude problém asi i za rok do školky 😀. Neříkám že by se mi prachy nehodili, do práce mě lákají pořád, ale teď už to stejně nemá cenu a nedovedu si představit, že bych měla nechat prďolku u tchýně. Naši oba pracují a tchýni nikdy!!!!

pelenka
27. kvě 2011

@ivca_doubek Jéé takže, teď ještě v úterý, jo? To mi to ty sestřičky pověděly špatně, díky moc za radu, jela bych zbytečně

pelenka
27. kvě 2011

@ivca_doubek Já pořád přemýšlím, jestli tě znám, jméno je mi povědomé, věkově jsme stejné, ale fotečku nemáš🙂

ivca_doubek
27. kvě 2011

@pelenka Jj, teď ještě naposledy v úterý 😉

ivca_doubek
27. kvě 2011

@pelenka Tak to nevím, jako Doubková jsem přivdaná 🙂. Původně Chámová

pelenka
27. kvě 2011

@ivca_doubek Aha, tak nevím🙂. Jméno jsem si vzpomněla, že používala hodně ségra, když jezdila za kámoškama do Vlačic, tak to bude asi shoda jmen🙂...no tak se v úterý asi potkáme

ivca_doubek
27. kvě 2011

@pelenka Tak to já nebudu, i když je to od nás za rohem, byla jsem tam asi 2x 🙂. No ale možná švagrová, ona je Ivana... Tak v úterý!!!

camelinka
27. kvě 2011

@pelenka jojo musim kvuli praci jen na dva, s triletou materskou bysme to nejspis neutahli

camelinka
27. kvě 2011

@ivca_doubek tak to ja proste nemam na vyber a vzhledem k tomu ze manza jde do prace 1x za 5 dnu na 24 hodin tak dycky ty 4 dny bude s malou doma takze ji nebudu nechavat nekomu cizimu 😉 a na ten zbytek pujde bud do skolky nebo najdu nekoho na hlidani 😎

ivca_doubek
27. kvě 2011

@camelinka Tak to máš super, to bych brala taky 🙂. A nepřemýšleli jste o tom že by zůstal na rodičovské on? Myy jsme o tom původně uvažovali, brali jsme stejně, ale manžel to má do práce blíž, takže ušetří za benzín, který bych já při stejném výdělku projezdila (manžel jezdí na kole, dělá tady u nás ve firmě, já jezdila do Poděbrad)

camelinka
27. kvě 2011

@ivca_doubek jj je to fajn, a proto je taky uplne k nicemu aby sel na rodicak on protoze ja chodila normalne na 8,5 😅 , bere o neco vic nez ja, delame oba na letisti takze stejne daleko a takhle su v pul 4 doma a aspon si malou poradne uzije 🙂

kackabo
13. čer 2011

ahojky všem, já jsem rodila v Čáslavi přesně před měsícem 13. května a vůbec si nemůžu stěžovat. Rodila mě paní dr. Loudová a por. asistenska Štefcová Klára - obě dvě byli moc milé a ochotné, moc mi pomohli, díky ním se nám narodil krásný syn Matěj. Malý měl velkou hlavičku a já jsem nějak asi neuměla tlačit ikdyž jsem chodila na ten kurz těhotných, tak mi to stejně nešlo, moc mi pomohla u porodu ještě paní Dibelková která tam přišla pak napomoc.

kacerinka
13. čer 2011

@kackabo Já jsem sice z Kolína(ale pocházím z Čáslavska), ale rodit chci buď taky v Čáslavi, nebo když to stihnem🙂 tak v HB, tam jedem příští týden i na předporodní kurz.

kackabo
13. čer 2011

@kacerinka čáslav jen doporučuji, fakt jsem si nemohla stěžovat, přála bych ti u porodu tu Loudovou, je to taková vysoká mladá paní - blondýnka - má kratší vlnité vlasy a milý a příjemný úsměv

Já jsem pak po příjezdu z porodnice doma dostala hrozný průjem, myslela jsem že to bude moje poslední, jsem nebyla skoro schopná ani malýho nakojit, ještě že ho tchýně kromě kojení obstarala. Tchýně pak volala přímo do porodnice té dr. co mě rodila - Loudový a ta hned ochotně poradila co semnou, co si mám vzít, co jíst a pít a taky jsem se z toho do druhého dne dostala, takže jeď rodit do Čáslavi, já bych třeba nešla do Kolína, slyšela jsem že to tam není nic moc.

gilotek
autor
14. čer 2011

ahoj, já jsem v Čáslavi rodila svého prvního syna a spokojená jsem nebyla - personál na prd, s ničím nepomohli, neporadili. Proto jsem ted šla rodit dvojčata do HB - i když tam byl i důvod ten, že v Čáslavi nejsou na případně dříve narozené děti vůbec vybaveni - inkubátory, dětská JIP aj.
Ale třeba se to tam už změnilo za těch 3,5 roku --- ježiš to strašně letí ☹

kacerinka
14. čer 2011

@kackabo O Kolíně jsem ani neuvažovala, i když to mám do nemocnice asi půl km🙂, ale ze zkušeností holek z okolí vím, jak to tam chodí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru