Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

kackabo
14. čer 2011

@gilotek já jsem teda s Čáslaví spokojená byla, ale ono asi taky záleží na koho tam člověk zrovna narazí, jaký tam je personál, já jsem narazila na dobrý 🙂
Mě také hrozil předčasný porod tak mi byli dány informace že do 36 tt musím jet kdyžtak do HB, naštěstí jsem nakonec stejně přenášela, takže mi porod museli vyvolat, jelikož jsem z Vrdů tak jsem Čáslav měla stejně neblíž.

@kacerinka Já jsem zvědavá jak bude spojená švagrová, ta má termín za týden, takže můžu už klíďo rodit, je také z Kolína a chce rodit v Kolíně ikdyž ví že to tam moc nechvílí tak jsem zvědavá jak bude pak mluvit třeba ona tam bude spokojená.

gilotek
autor
14. čer 2011

@kackabo já jsem nakonec rodila dvojčata v 38 týdnu 😀 HB super, na ten si stěžovat nemůžu.
V Čáslavi mě rodila Hlasová 🤐

kackabo
14. čer 2011

@gilotek Mě Loudová - byla moc supr, snad nejlepší dr. kterou znám a ještě ten Provazník - k tomu chodím teď v Čáslavi jak si otevřel tu novou ordinaci přímo doma - soukromou

terry2
14. čer 2011

@kackabo -jé,mě rodila taky Dr Loudová a super,při 1 porodu jsem měla Dr Hlasovou a taky perfektní.Na Čáslavskou porodnici si nemužu stěžovat,byla jsem se vším spokojená -takže všem doporučuji 😉

kacerinka
15. čer 2011

@kackabo Já chodím k Provazníkový a taky super doktorka🙂

kackabo
15. čer 2011

@terry2 jj Loudová je fakt super, všem bych ji přála u porodu, měla jsem na ní hold štěstí, bála jsem se abych neměla primáře, protože na něj hodně nadávají, ale ten mi jen ráno zavedl tabletku na vyvolání a pak mi píchnul vodu a pak šel do poradny, takže jsem byla ráda jsem si pěkně oddechla.

@kacerinka jj k té chodí moje mamka a moc si ji chválí já ji teda neznám, ani nevím jak vypadá ale prý je stejně dobrá jako její manžel s tím jsem teda spokojená moc.
No teď mě bude čekat prohlídka po šestinedělí - no teda moc se mi tam nechce ta představa že se ve mě bude hrabat takhle po porodu - hrozná ale on je dobrý dr. tak mu věřím.

camelinka
18. čer 2011

tak to su rada ze ve vetsine caslav chvalite, ja tam z toho moc nakrivo nebyla, hlavne ten hnusny sal a tak, ale tu chvilku to pujde 🙂

terry2
18. čer 2011

@camelinka -věř mi,že až nastane porod,tak si na nějaký rozhlížení kolem ani nevzpomeneš 😀 😉 držím palce,at to v porodnici zdárně zvládneš 😉

camelinka
18. čer 2011

@terry2 dekuju 🙂 , no ja si myslim ze mi bude fuk jaky tam sou kachle 😀 ,ale celkove se mi tam nelibi ani ty pokoje, nic 😝 ,prijde mi to tam desne depresivni, ale to asi kazda nemocnice 😔 . moooc bych chtela do nadstandartu, ten se mi libi moc moc moc 🙂 🙂 🙂

terry2
18. čer 2011

@camelinka - já jsem byla ráda,že jsem nebyla na pokoji sama,jenže mě to vyšlo uplně skvěle,protože mě dali na pokoj ke kámošce 🙂 takže pobyt tam nám utekl fakt rychle,než jsme probrali všechny drby,šlo se domu 😀
Jestli ti mužu poradit,šoupni si do tašky něco malýho k snědku-mě přijmuli v 15.30, porodila jsem v 16.45 a nedali mi večeři,takže jsem se nevýslovně těšila celou noc na snídani 😝 😀

camelinka
18. čer 2011

@terry2 tak s kamoskou to muselo byt super 🙂 ,ja budu radsi sama nez s nekym cizim a ten nadstandart se mi hlavne libi kvuli soukromi a neomezenym navstevam. dekuju za radu, prihodim do tasky nejakou bastu 😉 . to si mela superrychly porod 😉

terry2
18. čer 2011

@camelinka -no jo,já měla rychlý oba porody-1 byl vyvolávaný-v 10 mi píchli plodovku a v 11,53 byla malá na světe a ted při 2 porodu mi v 15 h voda praskla doma a malý se narodil v 16,45.Taky se s tím zbytečně necourej 😉 😀 -držím palce at to proběhne superrychle 😉

camelinka
18. čer 2011

@terry2 no tak to byl superfofr 😉, kezbych to mela tak jednoduchy taky, ale s mym stestim tezko 😀 ale dekuju 🙂

maroussia
6. črc 2011

Ahoj, musí se k porodu v Čáslavi registrovat? 55 stránek diskuze je na mě moc 🙂

kacerinka
6. črc 2011

Nemusíš ani v Čáslavi, Kolíně a ani v HB....všechno mám zjištěno🙂

camelinka
8. črc 2011

vcera sem byla na monitoru v porodce protoze na gynde meli dovcu a uplne sem cucela jaky tam byl klid, uplne mrtvo 😕 😅 , sem cekala ze je tam vetsi natresk, takze me to celkem dost prijemne prekvapilo 🙂 🙂 🙂 🙂

beruska24.9.
8. črc 2011

Ahoj holky,
narazila jsem na toto téma náhodou a hned bych měla dotaz 🙂 Víte některá, zda je nutné se teď registrovat, když chci rodit v Čáslavi?? Rodila jsem tam před dvěma lety, to jsem se tam byla zeptat a prý ´´registrace není nutná, stačí přijít až v potřebnou chvíli´´. Nakonec jsem rodila plánovaným císařem, takže mě tam můj Dr. přeposlal nějakou dobu předem na vyšetření na ambulanci (mám Dr. v Kolíně, ale Čáslav je na poloviční cestě). Takže bych potřebovala vědět, zda se za tu dobu něco nezměnilo, ale nějak se mi zatím nepodařilo se tam stavit 😔 Díky!

beruska24.9.
8. črc 2011

Tak teď o pár řádků víš čtu, že už někomu odpovídala @kacerinka Ještě k tomu Kolínu - tam má teď každým dnem rodit ségra a vím, že nějakou dobu předem tam byla vyplnit nějaké papíry (asi k porodu).

kacerinka
8. črc 2011

@beruska24.9. Já bydlím taky v KO, ale rodit jdu nakonec do HB. Byli jsme tam na předporodním kurzu a nakonec mi naplánovali císaře:(....,takže nějaký porodní pokojíčky asi ani neuvidím🙂. Docela se začínám bát, je to přeci jenom operace..

beruska24.9.
8. črc 2011

@kacerinka - A kdy máš termín?? Já ´´až´´ za dva měsíce. Jinak bydlím na okr. Chrudim, v KO jsem bydlela dříve, než jsem se nastěhovala k příteli. Ukecávám Dr., že chci rodit přirozeně, tak uvidím, jak to nakonec dopadne. Chtěla jsem tak rodit i poprvé, ale malá byla obrácená nožičkama dolů. Za celé těho se ani jednou nepřetočila hlavičkou. Po císaři jsem měla problémy, tak to teď chci zkusit jinak 😉 I když také už se začínám bát. Přeji, abys vše zvládla bez komplikací.

kacerinka
9. črc 2011

@camelinka Já tam byla taky, Provazníková má taky dovču. Já tam zrovna viděla maminu a hlásila, že ji praskla voda....moc dobře jí asi nebylo🙂

camelinka
9. črc 2011

@beruska24.9. v Caslavi se registrovat nemusis, v Koline ano 😉
@kacerinka ja doufam ze se dalsi kontroly nedockam, uz by bylo fajn kdyby mala vykoukla, co bych za to dala kdyby praskla 😀 😀

beruska24.9.
9. črc 2011

@camelinka - díky! Dnes jsem se tam pro jistotu stavila, abych zjistila, jak to je, když jsem poprvé rodila císařem. Tak stejně se tam (na ambulanci, né na porodnici) musím nechat převést tak ve 36. týdnu, aby si tamní doktoři rozhodli, zda znovu císař nebo přirozený porod. Že prý můj Dr. může jen něco doporučit, ale konečné slovo nemá. Tak jsem ho na přirozený porod ukecávala zbytečně 😝

camelinka
9. črc 2011

@beruska24.9. neni zac 🙂. aha, to myslim delaji vetsinou kdyz byl poprve cisar. ja tam chodim na gyndu k Hejnymu tak snad komunikace mezi gyn a porodkou bude fungovat jednoduseji 🙂. hlavne doufam ze tam bud budu s kamoskou co ma stejny TP nebo chytnu nadstandart 🙂 .ve stredu kdyz sem tam byla tak tam byl fakt krasnesj klidecek, nikde ani noha 🙂

beruska24.9.
9. črc 2011

@camelinka - většinou, ale není to pravidlem. Ségra měla termín teď, 7. a 8. a i přesto, že poprvé rodila císařem, teď je ještě celá 😀 Prý císař jen v případě nutnosti. Ale ta bude rodit v Kolíně.
Já chodím (tedy teď už jezdím) do Kolína ke Dvořákovi (už roky). Před dvěma lety, když mě převelel do Čáslavi, tak mě objednali k primáři (jméno si nepamatuji). Ten mě také kuchnul. Tak pokud tam ještě je, tak asi zase půjdu k němu.

camelinka
9. črc 2011

@beruska24.9. aha tak to uvidis co mudr rozhodne. driv tam byl primar Hejny, takovy strejda faousaty stary, k tomu ted chodim na gynde a je suprovej 🙂 a sefuje tam tomu ted jakysi Klumpar, ale toho neznam, puvodne su z brna tak sem az do tehu jezdila na gyndu 1x do roka tam, takze tady ty doktory neznam.
Tak to presne vim jak se segra ted asi citi, ja uz nevim cim tu lumpici vylakat ven 😀 😀 😀

beruska24.9.
9. črc 2011

@camelinka - tak to jseš také ´´naplavenina´´ 😀 jak si ze mě dělali legraci Dr. tenkrát v porodnici. Já pocházím ze stř. Čech, teď přestěhovaná za přítelem ve vých. Čechách.
Ségru jsem viděla naposled před 14 dny. Pořád vyhrožovali, že se rozpadne dřív, tak jsem ji chtěla ještě vidět s bříškem 😵 Jinak, podle toho co píše, mám pocit, že se cítí líp než já 😕 😀 A to mám termín ´´až´´ za dva měsíce. Tohle těho snáším snad ještě hůř než to první. No, ono to bude asi i tím, že mi není zrovna nejlíp a ještě se musím 24h. denně starat o to naše malé čírtě 😀

camelinka
9. črc 2011

@beruska24.9. jojo my sme s manzou oba, ja z brna, on z mikulova a sli sme sem kvuli praci.
Ja si cely tehu luxusne uzivala, do 7.mesice sem chodila 2x tydne na aerobik a fungovala normalne, ale techto 14 dnu je uz trochu horsich. makame na domecku a uz mi to nejde jako kdysi 😅 . no pres cely leto ti to fakt nezavidim 😅 😨

maroussia
9. črc 2011

@beruska24.9. Mě sestra na u gynekologa v Kolíně tvrdila, že se registrovat nemusíš (ale netvrdím, že se nespletla 🙂 ) A navíc říkala, že tě stejně odvezou tam, kde je zrovna volno 😀 Čímž nechci nikoho děsit, samozřejmě 🙂

beruska24.9.
10. črc 2011

@camelinka - tak to jsi jedna asi z 20 procent žen, které jsou těhotné a ani o tom ´´nevědí´´ 😀 To samé měla moje macecha. Den před porodem běhala po lese a pálila s námi roští.
Při prvním těhu jsem pomalu nic nesměla, protože mě na začátku odvezli s hrozícím potratem.
Při tomto těhu mi bylo prvních 16 týdnů pořád zle, takže očistec, když se mi udělalo trochu lépe, tak zase nemůžu spát, od 4. měsíce trpím bolestmi zad, do toho bolest spodku a k tomu péče o dítko. Snažím se fungovat, nic jiného mi stejně nezbývá. Jen mě mrzí, že s malou, když byla v bříšku, jsem si povídala a na prcka v bříšku teď nemám pomalu čas.Ale pořád se uklidňuji tím, že bude ještě hůř 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru