Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

ivca_doubek
12. led 2012

@pelenka My tam byly s kruhem 2, ale hlavně po prvním porodu nevím co bych bez něj dělala, Doma jel tak ještě asi 10 dní, nemůžu vynachválit.
Teda nevím kdy dřív, ale teď po druhým porodu jsem Ibu-Hepu dostala od sestry, ať si mažu šití, protože jsem měla nástřih sešitý asi maličkato nakřivo a jak to srůstalo tak mě to strašně "táhlo". Prý že to změkčí stehy a trošku povolí ten tlak... Takže ještě koncem srpna ji v porodnici měli 😉

pelenka
12. led 2012

@miselinka2 Vlčková je nej, ta mě rodila....to její "Maminečko vydržte, jste šikulka" uslyším snad do smrti🙂

miselinka2
12. led 2012

@pelenka ale je lepší byt připravená na cokoliv než pak " čumět " jako tele na nový vrata

pelenka
12. led 2012

@ivca_doubek Hm a v říjnu už to bylo zcela nedostupné zboží, mně o ní pravě řekla Vlčková, že ji dřív měli v lednici, ale už není a pak jak jí muž sháněl, tak zjistil, že už se nedělá🙂

ivca_doubek
12. led 2012

@miselinka2 Mě na úplně první kojení přinesla sestra Matýska asi 5 hodin po porodu, sice bylo odpoledne ale já spala jak špalek, unavená, prostě jenom maminko vstávejte, malý má hlad, položila mi ho na postel a než jsem stihla otevřít pusu tak byla pryč. Já ani nevěla jak ho vzít do ruky, natož přiložit k prsu. Fakt sranda. No a pak se vyměnili směny a přišla jedna strašně fajn, a ta mi všechno vysvětlila, ukázala, pomohla... A byla u mě dokud se malý pořádně nechytil (a že mu to trvalo). Takže záleží na člověku...

pelenka
12. led 2012

@miselinka2 Já ani nebyla vykulená, měla jsem z časopisů načteno (i proto jsem věděla, že musím odsávat, abych stimulovala a přesto na mě koukali, jak kdybych po nich chtěla, aby mi ji došly koupit), ale spíš mi to bylo strašně líto.

ivca_doubek
12. led 2012

@pelenka Ta mi rodila Matýska, přišlo mi že má větší strach než já, ale mě to v tu chvíli dodávalo strašně sílu, i když teda nevím proč, čekala bych trošku ráznější instrukce, protože jsem při tlačení mezi kontrakcemi omdlívala, a vnímala jenom když na mě někdo fakt zakřičel. Naštěstí to dohnala PA, obě byli prostě perfktní (bohužel už si nepamatuji která PA to byla)

pelenka
12. led 2012

@ivca_doubek Já měla PA Arnoštovou, musím říct, že byly fakt skvělej tým, já už právě ke konci taky nemohla, nevěděla jsem o sobě a hlavně jsem pak už kontrakce skoro necítila, takže jsem tlačila, když se mi zdálo, že by to jako mohlo být, s tím, že jednou přece vylízt musí🙂. No a jak se mi Vlčková pak za každej steh omlouvala, taky super🙂. Ještě byla takhle moc hodná Loudová

miselinka2
12. led 2012

@ivca_doubek no sem zvědavá na jaký sestry člověk narazí .. já tam mam kamarádku tak se modlím aspon aby mi vyšla směna na ní a aspon jendou sem jí tam měla .. uvidime jaky budu mit stesti ..
@pelenka copak to já taky čtu v časopisech co muzu na diskuzich pro maminky na ruznych strankach atd ale stejnak clovek je pak ze všeho mimo nebo já teda aspon jo stejne v praxi je to o necem jinem nez na papiře ...

pelenka
12. led 2012

@miselinka2 No každá si tím musíme projít🙂. Já měla fakt extrém tím, že to mlíko nezačlo týct vůbec, já si fakt připadala jako exot, když vezmeš všechyn ty články laktačních poradkyň a strašnou propagandu, fakt jsem měla pocit, že jsem v dnešní době asi jediná v republice, která nebude kojit, až když jsem přišla dom ( a ještě se o to snažila, co to šlo) a začla to řešit a zjišťovat, tak jsem viděla, že kojení vůbec tak samozřejmý není, a že i tady je spousta mamin, který to tak měly a zdaleka to nejsou jen prvorodičky.... Ale to se tě určitě týkat nebude, tak se neboj a těš se na mimi, je to fakt radost🙂

miselinka2
12. led 2012

@pelenka ale ne z tohomám nejvetší strach ze nebudu moc kojit preci jen bych chtela rikam si ze proste materský mlíčko je lepší .. tak snad vše bude v pohodě...

kackabo
17. led 2012

Ahojky všem, mám doma 8 měsíčního Matýska, bydlím ve Vrdech, rodila jsem také v čáslavské porodnici a nemůžu si vůbec stěžovat, spíše naopak. Porod jsem měla vyvolaný, protože jsem přenášela 10 dní už. Rodila mě Loudová a asistentka mlaďounká holčina Klára Štefcová a obě dvě byli moc hodné a příjemné, hezky jsme to zvládli, ikdyž malý nechtěl moc ven, přišla pak pomoct i vrchní Dibelková a pak to šlo jako po másle.
Je pravda že sestry z novorozeneckého nebyli některé moc příjemné, ale já jsem si jich nevšímala, neměla jsem naštěstí s kojením vůbec problém, jen mi to sestra v rychlosti ukázala a pak když mi tam malého přinesli už nafurt tak jsem se o něj po tu dobu co jsem tam byla starala podle sebe a bylo to, mlíčko se mi vytvořilo rychle rodila jsem v pátek a už v neděli jsem měla mlíčko.
Akorát mi tam nedovolili koupat, slíbili mi to a pak mi stejně malého odnesli že si ho radši vykoupou sami, takže jsem to neřešila, říkala jsem si že doma si to stejně budu dělat po svém a né tak jak nám to tam ukazovali, takže jsem si toho nevšímala.
Jinak já chodím k Provazníkovi v čáslavi a nemůžu si na něj stěžovat naopak jsem s ním moc spokojená, je to opravdu profík.

impreza
17. led 2012

Ahoj holky, kde se koná cvičení pro těhulky? Díky 🙂

pelenka
17. led 2012

@impreza V přístavbě nemocnice, jak je transfuzka🙂.

miselinka2
2. únor 2012

@kackabo jo jo Provazník i Provazníková jsou super .. je Klára Štefcová to ráda slyším to ji reknu ze ji nekdo pochvali .. je to kamarádka .. sice mlada ale je videt ze ji práce bavi a to bych rekla ze v dnesni dobe je moc dobre ... me to ceka behem mesice tak uvidime na koho narazim

kackabo
2. únor 2012

@miselinka2 tak to ji určitě pochval byla jsem s ní opravdu moc spokojená nejlepší asistentka co tam byla fakt hrozně milounká a se vším mi pomáhala, vždy když jsem měla kontra tak mi říkala ať si v klidu a krásně dýchám a dýchala pomalu semnou 😀 fakt super.Tak to přeji hodně štěstíčka.

miselinka2
2. únor 2012

@kackabo dekuju snad na ni take budu mit stesti a chytnu Klárku při porodu

bara89
3. kvě 2012

Budoucí maminky, je tu někdo kdo se chystá rodit v Čáslavi s termínem v červenci? 🙂

renatica
5. kvě 2012

@bara89 Ahoj no vida konečně někdo kdo má podobný termínek a jde do Čáslavi,..moc ráda Tě tady vidím!!! U nás to vypadá na konec června,..začátek července ,..tak uvidíme kdy se nám to vyklube 😀 Víte co čekáte??? a co výbavička,..já zatím ledový klid,..ale snad už brzo začnu chystat 😉

bara89
5. kvě 2012

@renatica Ahoj, to mě těší!🙂 My máme termín až 19.července a co se týče výbavičky, také mě to nechávalo chladnou, ale teď už si uvědomuju, že se to nezadržitelně blíží, tak začínám lehce panikařit, že skoro nic nemám 😀 My jsme hlavně teď s přítelem koupili byt, ještě ho celý předěláváme a veškeré finance jdou v podstatě tam, navíc to vypadá, že to ani nestihneme dodělat, než miminko přijde na svět, takže v tom fofru mi ani nezbývá čas pořizovat nějaké věcičky 😒 A mrňousek bude asi holčička, ale nevím, nechala jsem si to říct jen jednou a to už ve 20tt a nebylo to úplně 100%. Tak uvidíme, na příštím ultrazvuku se zeptám znovu 🙂 Koukám, ty už jedno dítko máš, teď čekáte co, víte? 🙂

renatica
5. kvě 2012

@bara89 Jeee tak to je pěkné,..my máme prvního Oldíka 19.7. 🙂 je to náš šikulka,..a ted čekáme s největší pravděpodobností brášku,..ale víš jak nikdy UTZ nevěř,..ale vypadá to že jooo 😉
No to my se teprve příští týden chceme vrhnout na ložnici,.. sice jen jedna místnost ale celková rekonstrukce,.podlaha,strop,..vymalovat a nábytek ,.. tak snad to nějak stihnem. Do toho už taky začínám zjištovat že už by to i pomalu chtělo vyprat a vyžehlit výbavičku,.. je fajn že toho máme tuny po Oldíkovi tak ted už dokupujeme jen maličkosti,...chci to mít hotové než začne léto,..at s toho pak nejsem mrtvolka 😀
To je pěkné ,..holčičku a jméno už víte??? kam chodíš k Mudr?? Já do Čáslavi k Provazníkovi ,.. je to tam super u Oldíka jsem chodila k Hlasové,..taky fajn jen ten UTZ byl jen snad 4 krát ,..to ted prcka vidím pokaždé 😉
Jinak co se týče porodnice tak jsem byla max spokojená,..celkově personál byl super,...

renatica
5. kvě 2012

@bara89 a málem bych zapoměla,..jak jsi dopadla včera?? volala jsi Mudr?? přešla tě ta bolest bříška??? Tohle bych moc nepodcenovala 😒

renatica
7. kvě 2012

@bara89 Doufám že jste s prckem v pořádku,... že nic nepíšeš 😖

bara89
9. kvě 2012

@renatica Ahooj, v pořádku už jsme. Poleželi jsme si teď v nemocnici. Začalo mi šílené tvrdnutí bříška, tak mi to rozháněli magnesiovými kapačkami ☹ Nic moc ti povím, byla jsem z toho pěkně vyvalená, ale už je to ok, jsme doma 🙂
Jinak co jsme se bavili předtím..chodím do Kutné Hory k Novodvorskému a na co se ho nezeptám, to mi nepoví. Na to, že čekám první mimčo, tak od něj se dozvím pěkný prdlajs. Ultrazvuk byl zatím jen 4x a naposledy jen díky tomu, že jsem si vymyslela, že cítím jen velice slabé pohyby 😀 Protože jsem věděla, že by mi ho jinak neudělal...Tak to je paráda, že jsi byla v Čáslavi spokojená. Já rozmýšlela ještě mezi Kolínem, ale na něj jsem neslyšela příliš pozitivních ohlasů.

renatica
10. kvě 2012

@bara89 Ahoj 😕 no teda to koukám,.. tak to je dobře že jste to zvládli a už je vše ok,.. snad už to tak zůstane,..asi musíš dodržovat nějaký klidový režim,.což 😉 Tak se držte at je vše ok.
A kde jste byli?? v Čáslavi???
Někteří ti doktoři jsou fakt strašní,.. toho Tvého teda neznám,.. ale je to síla,..člověk by chtěl vědět úplně všechno co se děje a tak,.. a oni to berou jako rutinu,.. ☹ To já jsme ted u provazníčka mooc spokojená 😉
No já na Kolín slyším klady i zápory,..jak kdo,.. a do Čáslavi to máme kousíček tak neváhám,.. a po zkušenostech ,..fakt super personál,..takže se na některé i snad těším 😀 Jen toho porodu se ted bojím malinko víc,..jak už vím co a jak,..ale je fakt že každý porod je jiný,... 😲 tak uvidíme co nás čeká 😉

bara89
14. kvě 2012

@renatica Tak, tak, klidový režim. Ale už je to dobrý, teď toho spíš zneužívám jen před přítelem, líbí se mi jak kolem mě lítá a opečovává nás 😀 A ano, byly jsme v Čáslavi, byla jsem tam prvně, tak jsem si to tam rovnou aspoň pěkně okoukla 🙂 Jinak jsem se tě chtěla pozeptat, jak je to v Čáslavi? Je nutné se tam nějak předem nahlásit, že chci u nich rodit, asi ano, že? A kdy je na to vhodná doba? Dost možná už teď, myslím si. Promiň, že se tak blbě ptám, ale jak řikám, od svého doktora se nedozvím opravdu zhola nic a při poslední návštěvě jsem se ho zapomněla zeptat 😒
..No a já jak se bojím porodu, to už není noci bez snu, ve kterém bych nerodila 😀 Ale zajímavý je, že to vůbec nebolí 😀

ivca_doubek
14. kvě 2012

@bara89 Ahojky, v Čáslavi se nijak hlásit ani registrovat nemusíš, prostě přijdeš že rodíš 😀.
Jenom kdyby si měla plánovaného císaře, tak se s nimi musíš domluvit na termínu 😀 😀 😀 😀

bara89
14. kvě 2012

@ivca_doubek Fakt jo, tak to díky mooc 😀 Já právě myslela, že to tak chodí, pak teda nevím kde jsem to zase vzala 😀 😀 Díky za info 🙂

ivca_doubek
14. kvě 2012

@bara89 No ono to tak chodí skoro všude, v Čáslavi je to tak trochu výjimka 😀 😀

renatica
15. kvě 2012

@bara89 TAK ,TAK,přesně jak píše ivca_doubek ......prostě až Tě to chytne,..přijedeš a pak už to jede 😉,..já budu doufat že chytnu volný nadstandart,..ale i tak těch pár dnů tam,..to uteče.
Jen si ten klídek užívej a pořádně se šetři,..je to milé ,když se pak chlap více snaží 😀
A porodu se zbytečně neboj,. třeba budeš mít štěstí,porodíš v pohodě a tak se zbytečně bojíš. Já se teda taky docela bála ,..po tom prvním že už vím co asi bude,..ale najednou jako by to ze mě spadlo a já se snad i těším,..nějak už to zvládnem a na konci na nás bude čekat ta nejlepší odměna na světě 😵
Dneska už jsem se konečně odhodlala a aspon jsem si vytáhla a roztřídila hromádky pro miminečko,..hned jak bude chvilka času tak už začnu přepírat a žehlit a ukládat,...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru