Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

prochi
9. črc 2009

Ahojky,

Renčo, tak tfuj tfuj tfuj, ničeho se neboj, všechno dobře dopadne. Ono takovýhle nástup má taky něco do sebe (zažila jsem to dvakrát 😉). V klidu se dneska dobalíš, všechno překontroluješ, doma si něco poděláš, zkrášlíš se (dooholit, umýt hlavu a táááákkk 😀) a zítra s plnou parádou nastoupíš. Ubytuješ se, všechno si to tam okoukneš, jak to chodí, se všema se seznámíš... a žádný stres, jestli už máš jet, nemáš jet, je to ono, není to ono... 🙂
Přeju ti, aby tě tam netrápili moc dlouho "jen tak" a než abys tam ještě týden ležela, ať miminko radši pošťouchnou. Určitě dej vědět, jak to vypadá, ju?

Baru nene věděli jsme to, že budem mít párek 😉 Jen babičky chtěly překvapení, tak jsem to trochu kamuflovala 😀

Taky jsem byla překvapená z toho kojení. Přisání bolelo jako prase, říkala jsem si, že jestli vydržím kojit do konce šestinedělí, tak budu fakt borka! Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že budu kojit do dvou let, tak ho prohodím oknem 😀 😀 A překvapilo mě to vlastně i teď, páč jsem si naivka stará myslela, že už mám kozenky trochu zvyklý, ale bolelo to ty první dny opět jako sviňucha 😅 Jinak mě celkově u prvního překvapilo, jak ta první doba porodní bolí 😔Já si říkala, že porodily miliony žen přede mnou, některý i víckrát, tak to přece nemůže být nic tak hroznýho. ÓÓÓ jak jsem pak byla v šoku 😀 - ale měla jsem tři hodiny obrovský kontrakce po minutě a v tahu neskutečný křížový bolesti, teď to bylo lepší, křížáky byly jen při kontrakcích.

prochi
9. črc 2009

Dneska jsme se byly s princeznou převážit. Tak ten náš Otesánek přibral za šest dní 440g 😅 V pátek při propouštění měla 3470 a dneska 3910. No jo, holt žroutík po mamince 😀

renatica
9. črc 2009

Ahojky Market,moc,moc děkuji za podporu 🙂 snad to nějak zvládnu,malinko bobany mám,ale už bych byla pro ,aby se nám už malý vyklubal!!!
Přesně jak píšeš,jsem si dneska stihla pořádně ještě vygruntovat,doprat a dožehlit vše co jsem našla!!! večer se ještě malnko skulturním 😀 ,aby už semnou neměli moc práce 😉 a rano ..........ju uu no uvidíme co semnou provedou!! Pak dám určitě vědět!!!
Pořát jsem měla fůru času a ted už nám to tuká na dveře,už se moooc na broučka těším!!!
A jsem moooc zvědavá na tu první dobu porodní,jak to bude(jak moc to bolí) jak to budeme zvládat,abych tam neudělala ostudu 😀 No a všechno 😵
Koukám,že druhý porod má zase své úskalí!!! Zase další nové problémy!!! není to snadné jak tak koukám,..... ☹ ale co by jsme pro ty naše cvrčky neudělaly,že jo!!! 😀
Tak se všichni moc opatrujte a příště už se snad ozveme a prcka budu držet v náručí!!! 🙂

smisek21
9. črc 2009

ahoj holky, ozývám se po dělší době
Market: ještě jednou velká gratulace 🙂
Renatica: budu na tebe myslet a děj pak vědět, hlavně at je vše OK. 🙂

Tak vám holky musím říct, že jsem dnes už měla poslíčky,no nějak brzo, hrozně mě ráno tvrdlo břicho a podbříšek a malej strašně kopal a já nevěděla co se děje. Tak mám být v klidu a ležet. Tak snad budu rodit jak mám a ne už ted. Vždyt mám měsíc do porodu podle ultrazvuku.

Mějte se zatím fajn, jdu odpočívat. 🙂

handa1303
11. črc 2009

Ahojky holky 🙂
všechny vás zdravím a posílám pohlazení pupíčkům a miminkům.Včera mě pustili na víkend na propustku domů,ale v pondělí ráno opět nastupuji za Renčou ležet. Takhle to bude až dokud neporodím. Ale nakonec jsme stihly většinu nastěhovat a zbytek až bude malá venku. Už mi dost kleslo bříško a navíc mě tam dole tak tlačí,že si říkám,že to musí každou chvilkou být. Ale teprve ve čt jsem ukončila 36 TT,tak ještě aspoň týden aby tam vydržela.

Marky - gratuluji k princezně. Když mi to Renďa psala,mělaj sme velikou radost i za Tebe.

Jinak ležím na porodnici.....všem mohu personál porodnice Čáslav jen vychválit a já jen zírám. Opravdu se tam o nás břicháčky starají a pořád něco kontrolují.....jsem fakt spokojená ( i když raději bych byla doma, 🙂 )

prochi
11. črc 2009

Ahoj Hani, já na tebe myslela, že ses dlouho neozvala. A ty už seš zase v nemocnici 😕 Snad ti v bříšku malá ještě chvilku vydrží. I když už by se snad nic nestalo, ale jen ať se ještě pěkně dopeče kočička. A ležíte s Renďou obě na tom těhulkovským pokoji? A ji teda taky zatím jen hlídají? Tak se opatruj 🙂

handa1303
11. črc 2009

M - jojo,jsme s Renďou na jednom pokojíku 🙂 No i když já jsem v pátek byla propuštěná na kontrolku,ale každý den jezdím na monitor,protože malá má špatnou křivku. ☹ tak jsem z toho neťastná,protože to se ansi nedá ovlivnit,nebo mě to nejde. Já jsem na křivce uklidněná a snažím se pravidelně dýchat,ale prďolka sejne stávkuje.A už mě také dole tak tlačí,že si myslím,že ji s taťkou doma trochu postrčíme a bude to 🙂 🙂 🙂
V PO nastupuji zase na leženíčko a Renča tam ještě bude,říkala,že mi ani nepřestlali postýlku,takže budeme spinka t naproti sobě.....jen jestli jí v PO nepustí domů. Říkala dnes,že tlak má lepší a když bude hodně čůrat,tak se uvidí. Přála bych jí to,není to sranda takhle ležet několik týdnů.
Pohlaď za mě doma drobečky. A co malej na ségru???

prochi
11. črc 2009

Hani a to jako malá na křivce dělá, že tam není? Mě takhle princezna taky zlobila. Doktor říkal, že to může být buď, že spinká, nebo že se jí tam nedaří dobře. Tak mě vždycky akorát vyděsil. A druhý den jsem jezdila vždycky znovu na kontrolní natočení a to už bylo trochu lepší. To prostě neovlivníš, já do ní vždycky zkoušela dloubat, vzbudit jí, ale prostě nic. Určitě to nebude nic vážnýho, to by si ani nelajzli tě pustit domů.
Já bych Renče spíš přála, když už tam je, ať už se rozrodí 🙂 Termín má už za pár dní, tak by byla škoda jet teď domů a pak znovu tam 🙂 Ale zas aby tam ležela do termínu jen tak, to by bylo na palici.

U nás dobrý. Malej je úžasnej. Pořád jí hladí, pusinkuje, kontroluje, jestli ji máme, všem říká, že je naše a nikomu ji nepůjčime 😵

handa1303
11. črc 2009

No mě spíše maličká zlobí,skáče tam jako divá a srdíčko jí lítá,takže je to prasečina,jak říkala PA Kuklíková 😀 😀 😀
ale dneska to viděl i primář,tak si myslím,že to tak hrozné nebylo. No kdyby něco tak budeme rodit,no stejně to přijít muselo 😀 . Taky bych byla pro aby tam Renča už zůstala. Na jednu stranu vím,že chce být doma s manžílkem,ale na sruhou stranu jak je beruška moje vystresovaná z toho prostředí,tak si aspoň zvykne a je pod dohledem 😎 a také se mnou 😀 😀 😀

No malej je kouzelnej,jsme zvědavá jak bude Adélka reagovat 🙂 Zatím pa a opatrujte se. Možná příští víken (jestli mě zas pustí) tak juknu 🙂

renca.k
12. črc 2009

ahojky holčiny,tak se hlásím po dlouhé době.
byli jsme přes týden u babičky doma nám dělali okna a konečně je vše hotové a my jsme zpátky doma.
Hani moc se opatruj a držím palce aby vše bylo OK a pozdravuj Renďu už se jí něco narodilo???
Jinak Šimonek je naše zlatičko už jsme si na sebe zvykli.
😉 až bude víc času dám nějaké fotečky.
Tak se mějte krásně zatím páá

smisek21
13. črc 2009

Hani tak se opatruj ty i Renča. A dejte vědět co je nového. Já jdu zítra k Julče na kontrolu. nějak mě pořád tvrdne bricho, tak snad to ještě malej vydrží a nebude chtít na svět 🙂

Tak se mějte a opatrujte holky a opatrujte se 🙂

ivca08
15. črc 2009

Ahojky,
koukam, že je tady nejak mrtvo. Ja uz hlasim MD - zatim je to "dovolena" jako vino, vyprano, navareno, vyzehleno... Ale to je jen, ze zitra odjizdime na par dni k nasim na pout. Dostanu se tam 2v1 asi naposled. Tak doufam, ze v inspiraci z toho, jak tam budou kolem lidi radit na atrakcich by se malej mohl uz taky konecne obratit hlavou dolu. Zatim se mu moc nechce...

Jinak Prochi velka gratulace - vcera jsem v novinach cetla, ze mala je nejroztomitejsi miminko 🙂

lebdulka
15. črc 2009

ahojky holky, taky se po delší pauze hlásíme. Prdíky nás sice pořád trápí, ale už víme jak na ně a snažíme se je vypudit. Noci jsou občas krušný, ale ikdyž jsem nevyspalá tak je to ta nejhezčí únava 😉 Taky jsem se pěkně rozkojila, takže i odstříkáváme a malá nám krásně "kyne" už máme 4200g a 53,5 cm takže nám za necelý měsíc přibrala princezna o celé kilčo! No jak říká Market - je to žroutík po mamince 😀

Jinak jsem měla v pondělí zajímavej telefon. Volala mi nějaká ženská z pojištovny Generali z Pardubic a že prý ví, že se mi narodilo miminko a jestli ho nechci u nich pojistit. Tak jsem se jí zeptala odkud má moje tel. číslo, prý od svého manžela, který je doktorem v nemocnici (ale stopro lhala) takže se jdu zeptat paní Dibelkový odkud by to číslo mohla mít, páč se mi to fakt vůbec nelíbí. Nebo vy znáte v nemocnici nějakýho doktora Stránskýho? Já teda ne ☹

Holky mějte se moc fajn já musím jít žehlit..........ty titěrný věcičky na malou 😀

papapa

smisek21
15. črc 2009

tak zítra vyráží s partnerem na předporodní kurz - 3, lekci. Doufám, že je teda od 16hod. tam kde vždy je cvíčo 🙂 4. lekci hned dám příští týden tj. 23.7. a 2. lekci až 13.8. snad ji stihnu 🙂 Dříve jsem na 2. lekci nemohla partner byl v práci.

Tak se mějte a zatím pa 🙂

ivca08
16. črc 2009

ahojky,
smisku, tak pak popis dojmy, my jedeme pryc, takze na 3. muzu az v srpnu. Diky.

prochi
16. črc 2009

Ahojky, taky se hlásíme 🙂 Máme se krásně. Malá je zlatá, brečí jen když má hlad a to teda řve jak tur, když se hned nesvlíkám 😀 Jen je to trochu náročnější dohromady s tím naším drakem. Večer padám úplně vyčerpaná s písklatama v osm. A to mi hrozně pomáhají naši, že je s nima hodně malej venku, zrovna se cachtají v bazénu. Já vyžehlila hromadu prádla a teď čekám, až se princezna vzbudí, že půjdem taky na zahradu.

Myslím na Hanďu a Renču, snad se v porodnici neupečou. Pořád čekám, jestli nepípne SMS od Renči, že už je malej na světě, ale kde nic tu nic. Snad už to dlouho nepotrvá.

Ivčo, díky za gratulace 🙂 No asi má malá hodně tetiček a strýčků, co posílali hlasy. Páč jinak si to nedovedu vysvětlit. Ale naše babička byla úplně šťastná, když si to přečetla v novinách 🙂 A sousedi v ulici taky, jakou máme prý slavnou holčičku v ulici 🙂

Zuzi, gratulace ke krásný váze. My taky "jedem". Za ty dva týdny, co jsme doma, přibrala kočička 650g. Dneska jsme se byli převážit a má 4120g. Při propuštění před dvěma týdny měla 3470g. A naměřili jsme o dva cm víc, než když se narodila.
Co se týče pojišťováků tak je to akorát k nas.ání 😠 Já už to taky čekám každým dnem. Když se nám narodil malej, tak tady ještě v šestinedělí zvonili celkem čtyři pojišťováci!!! Mě by taky zajímalo, kde vzali adresu, tenkrát nám jeden pojišťovák řekl, že z matriky. Snad až budu chtít mimčo pojistit, tak si sama někam zajdu, ne? Nechápu tu drzost, jak můžou otravovat DOMA ještě v šestinedělí! 😠 Ale kde na tebe vzala telefon, to by mě teda taky zajímalo!

Smíšku, užijte si kurz. A dej vědět, jak se vám líbilo, hlavně drahému 😉

Tak já zas letim, v postýlce se to začíná vrtět a hlavně pořádně bublat... tak to půjde kočenka zrovna pod sprchu.

baruna
17. črc 2009

Prochi nestraš mě, že je to s 2 prckama náročný. Já se pořád uklidňuju, že to nějak zvládnu. No vlastně zvládnu - nic jinýho mě stejně nezbude že 😀 😀
Pojišťováci - jednak si to přečtou v novinách, jednak mají kontakty v porodnici.

renatica
17. črc 2009

Ahojte holky,všecny moc zdrvím!!!!!
A hlásím pořát stav 2v1!!! Já i Handa!!! 🙂 Dneska nás teda obě dvě ještě pustili na víkend domů a pak už se to snad konečně rozjede,nebo co!!!
Musím upřímně a se vší počestností říct,že sestičky i doktoři(doktorky)-no prostě celý personál je absolutně perfektní!! 🙂 ! 😉 Jsou moc příjemní,vše trpělivě vysvětlí a to že jim tam hraju na nervy!!! Pořát se na něco ptám a zajímám a pořát jsem otravovala,že už but chci rodit ,nebo domu!!! Tak byli všichni úžasní a moc trpěliví!!!
Ale konečně už se asi u mě pomalinku něco chystá i na křivce jsou vidět malé kontrakce a v noci mě pěkně berou záda,hlavně teda kříže ..... tak jsem zvědavá kdy to propukne!!!
Byla to ale pakárna ležet tam jen tak ,když mě nic nebolí!!! A vidět to všechno kolem jak tam chudinky maminky kolem rodily,juuuu

prochi
19. črc 2009

Jůůů ahoj Renčo, tak jak to vypadá? Pořád se to ještě nerozjelo? Po tom, cos psala, to vypadalo docela nadějně. Ale třeba se to tam i jen pěkně chystá a zítra mudři uvidí, jaký už máš krásný nález, tak to jen trochu pošťouchnou a miminko bude venku. Už bych ti to moc přála. Tak držíme palce, ať tě tam už moc dlouho nedrží "jen tak" a konečně se to spustí.
A pozdravuj Hanďu, ta už by pomalu taky mohla 🙂

Baru, to víš, že to zvládneš 😀 Ono to není vlastně nijak náročný, my si jedem pořád ten svůj starej režim, jen nám do toho přibylo kojení a přebalování. Ale člověk je prostě unavenej. Snažím se, když kočička spí, věnovat malýmu, aby měl pocit, že mě má jen pro sebe. I když bych se kolikrát radši svalila a nic nedělala. Jinak jsou oba zlatí. Malá je hrozně hodná, víceméně jí nic netrápí (ťuk ťuk ťuk). A malej je z ní pořád unešenej, pořád ji pusinkuje a hladí. Takže si vlastně nemůžu stěžovat 😅

prochi
19. črc 2009

ale stejně jsem hotová 😀

handa1303
19. črc 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak holky...............Renča už je v porodnici. Zatím toho moc nevím,je teprve v začátku,takže prodýchává,ale dneska to vypadá nadějně a malý OLDŘÍŠEK vykoukne na svět.
Já nastupuji do nemocnice na 18,00 hod,takže už Vám skoro nic nepísnu.....ale Renďa určo pošle sms 😉

Máme velikou radost i za ní 🙂 ...už bych to také brala. Sotva dýchám - i když jsem nabrala jen 8 kg a prý mám malinkej pupík,ale podle dr. Hozáka v něm hodně zlobivou a neposednou holku 🙂 🙂 🙂 🙂 . NO termínek máme až 6.8.,ale to se malá narodí nejpozději, kvůli těm mým játrům (jak řekl pan primář - prochlastaným 🙂 🙂 🙂 ....) to spíše vypadá na yvolání dříve,ale já doufám,že to příjde samo 😉

Tak holky pojďte se mnou držet Renatce palečky,ať co nejdříve má svoje mimísko u sebe🙂

prochi
19. črc 2009

Hani, to je krásná zpráva! Super, že se to spustilo samo 🙂 uff jsem za ní celá nervozní, vím, jaký z toho měla strach. Držíme všechno, co máme, ať dlouho netrpí, všechno hezky postupuje a co nejdřív je miminko venku. Teď budu zbytek dne celá na nervy 😅

Tobě bych přála, aby to taky už bylo. Už jsi krásnej 38. týden, termín je za nějakých 16 dní, to už by klidně mohla Vendulka taky vykouknout 😉

smisek21
19. črc 2009

tak ahoj holky, jeminkote, tak to Renče budu držt palečky taky, určitě bude mít už brzo miminko u sebe 😉
Jinak kurz se mi líbil, jen je opravdu škoda, že jsme se nemohli zúčastnit nejdříve té 2.lekce i dr. Maternová to říkala, protože ta 3. lekce na to navazovala a nevím zda tu druhou stihnem. Jinak se mi to moc líbilo. 🙂 🙂
Teď jdu ve čvrtek na ten poslední kurz 4. lekci. Tak snad bude taky super. Jinak už mám otoky na nohou, špatně se mi spí, chodím dořád na záchod hlavně v noci a ke všemu mě začaly bolet ukrutně záda.
V úterý jsem byla u doktrorky jak jsem psala,vidí to, že možná bude předčastný porodo, mám se šetřit a být v klidu, malej mě skoro pořád kope, a někdy jsou to ukrutný kopance do břicha a pěně to bolí.
V pátek mě bylo v noci hrozně zle, že jsem snad myslela, že pojedu a to manžílek byl na noční směně ☹ Nikam se ještě štěstí nejelo, usnula jsem, ale tu bolest nikomu nepřeji. Nevím, asi je to tím počasím. Jinak pořád beru železo a teď i hořčík 😒
No a protože má dr.Provazníková dovču až do 31.7., tak bych měla jít až na kontrolu 4.8., pokud by se něco dělo tak dřív do Čáslavi.

Jo Hanďo, taky ti přeji at už chováš Vendulku v náručí. 😉 😉
prochi: moc ti závidím, že máš tak hodné děti, že malá je hodná a moc nebrečí. 🙂 🙂

Tak se zatím loučím holky, přeju vám hlavně hodná a zdravá miminka. 🙂 🙂

baruna
19. črc 2009

Jů, tak ono už se zase rodí - to je paráda.
Prochi - já z toho mám trošku strach, protože samozřejmě při mateřský pořád pracuju a hlídání žádný. Zrovna teď zoufale hledám paní na žehlení - jsem usoudila, že je na čase nějakou práci hodit na někoho jinýho 😀
Smišku - máš můj obdiv. Já rodím až za dlouho, ale i tak v těch hicech, co byli, jsem myslela, že chcípnu. Nedokážu si představit, že bych byla těsně před porodem.

prochi
19. črc 2009

Smíšku, vydrž, už to dlouho nepotrvá. Vlastně je to dobře zařízený, že konec těhu už bývá někdy takový trápení, že se člověk pak na ten porod i těší jako na vysvobození 😉
Jinak s těma hodnýma dětma to nebude tak horký 😀 Malá je teda úžasná, je pravda, že je docela pohodová a většinu dne spokojená. Jsem ráda, že jí nic netrápí a snad to tak vydrží. U malýho jsme to měli taky tak. První půl rok byl fakt dovolená, od dvou měsíců spal celou noc, přibíral až moc, nic ho netrápilo. Zato v půl roce vypukly zuby a to trvalo s přestávkama až do dvou let. Každý zub, horečky, průjem, probrečený noci... No a teď ani nemluvim 😅 Období vzdoru máme už asi od roka a spíš je to horší a horší 😅 Vztekání, odmlouvání je u nás na denním pořádku. Ale když se přijde ke kojení pomazlit, pusinkuje malou, hladí jí po hlavičce, nebo jí pořád něco vypravuje, tak má hned všechno odpuštěno.

Baru, tak to seš borka, že pracuješ 😕 Já jsem ráda, že jsem ráda 😅 Ale paní na žehlení schvaluju. Já teda na žehlení celkem peču, teď žehlím poctivě malý ještě z obou stran, ale jinak to fakt jenom tak rychlovkou pobouchám a to ještě fakt jen něco 😉

Holky, pro mě zas bylo lepší být v těch hicech těhu, než teď být v šestinedělí. Je teda fakt, že máme zahradu a bazén, tak jako těhotná jsem se pořád placatila v bazénu. Jenomže teď člověk může do sprchy leda tak doma, navíc ani s malou se nedá venku být. I doma bylo hrozně...

Tak ta Renča furt nic, jsem celá na trní...

baruna
19. črc 2009

Prochi - no jo to je pravda, v tomhle počasí šestinedělí - no nic moc co?

A já žehlení docela ráda, hrozně si u toho odpočinu. Jenže to prostě fakt už nedávám, takže jsem se rozhodla, že prostě někde si ulevit musím.

Rozárka teda byla půl roku taky hodná, já o ní vlastně ani nevěděla, ale jak začala pořádně vnímat, tak to bylo něco. Nejhorší to bylo kolem roku, to pořád chtěla chodit, ale jen za ruku a to jsem fakt byla na nervy.

smisek21
19. črc 2009

Tak to já jsem opak, já zase každý den gruntuju, až ze mě manžílek nemůže 🙂 Luxuji, vytírám, chodím s pejskem na procházky, snažím se denně vařit a min. jednou týdně péct. No a to nepočítám, že jsem před týdnem u rodičů krmila králíky a sušila teď seno, ale jen když tam nebyly a byli v práci (to víte mám prý odpočívatú, jenže mě to nebaví. Teď jsem byla nakupovat kosmetiku pro malýho, nakoupila jsem tělové mléko, mycí gel, pudřík, olejíček a vatové tamponky.
Jen co nevím, jaký krém proti opruzeninám a jaké plenky? Do porodnice mám Happy plenky co kamarádce ale načaté tak 38ks. Je to málo? Mám ještě dokoupit?

A víte co je nejhorší? Že nevím zda mám vše nebo mi něco chybí. jen kočárek zatím nemám a štve mě to. Zaplatila jsem zálohu už před 2 týdny a má být až 11.8. nejpozději, tak snad bude dříve.

sonica
19. črc 2009

ahoj holky, podavam hlaseni, Oldik je na svete, ale jeste vic nevime, az se Renca ozve tak snad dodame infosky... 😵

prochi
19. črc 2009

Sonik mě předeběhla 🙂 Tak nic 😀

smisek21
19. črc 2009

tak je mi velkou ctí, že můžu jako první gratulovat. 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 Hlavně ať jsou oba zdraví, to je nejpřednější. Jsem moc ráda, že Renča to už má za sebou, ví, jak si vytrpěla se zádama. Ještě aby Hanďa a pak budu snad na řadě já. 🙂Ještě jednou velká gratulace hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky 🙂 🙂 🙂
sonica: určitě dej vědět, až budeš znát další podrobrosti 🙂 Jsem jedno velké ucho a strašně zvědavá 😉 To víš já stále 2v1 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru