Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

handa1303
27. kvě 2009

Hezký den kočky 🙂

Na to jaké bylo počasí včera nás na cvíču bylo celkem dost.
!!!!!!!!!!! za 14 dní se budou vyplňovat dotazníky na darování pupečníkové krve-tužku sebou!!!!!! Já přijedu na cvíčo až za těch 14 dní a pak už nevím jestli dorazím. Když budou parna,tak určo ne. Duša už má strach,že řídím takovou dálku,takže uvidíme.

Tak jsem se nasnídala a za chvilku balím a budeme vystěhovávat pokojíky - zítra nám konečně přijedou an ta okna. Týýýýý jo,to bude pak práce...úklid a malování a stěhování.

Zuzi - užij si monitor ( naštěstí ho má Julka v Třemáku,tak nebudu muset jezdit do Čáslavi). A dej vědět jestli Horňák zabral. Naše dáma hodne "tancuje" na jakýkoliv rock,či mětal co poslouchá Duša...takže bude celá jako Adélka. Jen když pustí - Arakain, Škwor a ještě něco,tak to si lebedí a snad jí to i uspává. 🙂

Rančo - nepřeháněj to s tím učením. Hlavně klídek a žádné stresy 😎

prochi
27. kvě 2009

Ahojky, tak u nás stav nezměněn. Nález stejný jako min. týden, hlavička pořád vysoko, hned tak to nebude. Jen tlak opět smrtelnej 90/50 (a to ho změřila až napotřetí), z poslední krve se ukázala anémie, takže předepsáno železo, ale už se aspoň nedivím, proč jsem pořád tak unavená a slabá jak moucha. Křivka se nám moc nepovedla, nejdřív prcek skopával sondu a pak celý natáčení pro změnu dělal, že tam není. Tak mě točila ještě jednou, ale bylo to k prdu. Bylo mi blbě, ležela jsem tam třičtvrtě hodiny...
No a závěr: zítra znovu 🙄

lebdulka
27. kvě 2009

čauky holkýý, tak i já mám za sebou monitor a utz, páč tam Hozák ted 14 dní nebude. Na monitoru jsem to měla podobný jako Market nejdřív tam prcinka lítala a pak si hodila šlofíka, ale nakonec se zadařilo. Tlak i krev jsem měla naštěstí v pohodě.

Naše malá si ale usmyslela,že mi nepomůže a hlavičku máme pořád nahoru, navíc je prdelkou v pánvi a Hejnej říkal, že takhle se obrací hůře a už mě obědnal na předoperační vyšetření, takže to fakt vypadá na císaře ☹ ☹ ☹ a slečinka je malá, váží cca 2800g - to by mě zajímalo po kom bude, páč já i tatka jsme přeci jen..........no véééélký (já úplně všude 😀)

Hani na Horňáka už taky kašlu, očividně to nezabírá a to jsme na starý desce ještě našli tu písničku "šoumen" a prd. Takže se vracím ke svým Rammsteinům, wohnoutům a tak 😀

mějte se krááásně holky papapapa

sonica
27. kvě 2009

holky teda koukam nektere to uz mate opravdu za par... 😵 ja si vas jeste obcas prectu ale psat moc nestiham a navic mi tady zacala zprijemnovat zivot jarova k...... 😖 no ale jenom ukazuji jak jsou oba ubozi

smisek21
27. kvě 2009

Ahojky mám ještě dotaz k VZP, když mám porod 26.8. a budu chodit v červenci na předporodní kurzy a ještě asi na cvíča a plavání, a mám to vše už zaplaceno 14.4. mám tedy jak jsem to pochopila nárok na tu 1000Kč?
Pokud jo, nebude teda vadit, když ten doklad odevzdám na VZP?? Já jen jestli je potřeba ho pak dokládat na těch předporodních kurzech a s tím, že mám i zaplaceno otce u porodu nebo mě tam mají nějak evidovanou???
Jenom se ptám, aby mi pak doklad nechyběl. Dejte mi nějak vědět dík.
Jo včera jsem chtěla konečně navštívit cvíčo, ale udělalo se odpoledne špatně a to mě čeká ještě v pátek test na cukrovku 😒
Jinak se mimi má k světu, když mi bylo včera řečeno, že jsem od začátku těhu přibrala 12kg, tak jsem ani nevěděla, kde to vzaly 😀 😀 Protože na mě to není vůbec vidět, alespon to všïchni říkají.
Tak se všïchni mějte ppppppppppppppppppááááááááááááááá 😀 😀 😀

renca.k
28. kvě 2009

ahojky holčiny,
já jdu na kontrolu až 2.6.. Market prcek stávkuje jo? No ono se to prý stává a nedá se s tím nic dělat.
Jinak Smisku mě to proplatili paní si tam akorát upravila termín porodu,tak to můžeš zkusit 😉 . Říkala jsem jim ,že je to nejisté aby mi to pak proplatili ,že jiným to také už dali a termín mají až v srpnu. Záleží asi kdo tam bude,ale problémi nedělají.Máš štěstí ,že to máš vystavené v dubnu,protože květen už se neproplácí.
Leni no teda za to ,že máš zachvilenku rodit tak je malá drobonká a ty jsi měla strach ,že bude mít 5kg. 😀

lebdulka
28. kvě 2009

nazdárerk, holky dneska na Maternovou nejdu. Jedeme za švagrovou a malou Lucinko tak budu trénovat v reálu 🙂 užijte si to v pondělí na plavču papa

ivca08
29. kvě 2009

ahojky,
smisku vubec se neboj a vyraz na pojistovnu. Ja mam doklad ze stejnyho data, termin az v zari a bez problemu mi to proplatili.

renatica
31. kvě 2009

Ahojte holky,tak Vás zase všechny po delší době zdravím!!! Jakpak se pořát máte??? Nějaké novinky??? Kdo co zařizujete,nebo co vám ještě chybí???
Já jdu 10.6 na kontrolu a už mi vypíšou mateřskou,tak jsem moc zvědavá,kolik to bude !!! Holky zlaté,ten čas tak letí,to je síííla!!! Koukám na ty vaše čísla a raději ani nedutám,jak už se to šíleně blíží!!! Jak se cítíte??A co poslíčci,už se u některé z vás ozývají????
Venku je pořát škaredě,ale budme rádi,co!!! Ty vedra to by nebylo moc fajn!! Trávila jsem hodiny ve sprše!!! Tak se všechny moc opatrujte a písněte,at se to tady zase trošičku pohne!! papa

smisek21
31. kvě 2009

renatica: Ahojky, tak mě chybí kočárek. Byla jsem se na něj podívat v Opatovicích nad Labem, vybrala jsem si ho a jedeme si pro něj na začátku července, 2-3 týdny mají totiž na to, äby mi ho dodaly v té barvě, kterou jsem si vybrala. Jinak mám oblečky vel. 56-62 a zbytek budu ještě dokupovat. Postýlku budu mít po známých a i vaničku, klokanku mi prodala kamarádka, takže už jen plenky a nějaké doplňky a pá dětské kosmetiky. No musím si napsat seznam co mi ještě chybí, ale času mám zatím dost.

Jinak jsem se chtěla pozeptat, zda se mám nějak evidovat na Čáslavské porodnici, když jsem si jí vybrala a chodímna plavčo a mám i zaplacené ty předporodní kurzy a cvíča, nebo se nemusí evidovat, že tam chci rodit.

Zítra jdu na test na cukrovku, tak na mě myslete. Snad vše dobře dopadne. No a také mě v nejbližší době v červnu čeká ten poslední UTZ. 🙂 🙂
Tak snad to bude doopravdy kluk, a bude to Matěj. 😀

To počasí je nic moc, ale ty vedra mě dávaly dost zazbrat. Už mě totiž moc berou záda a na to, že mám malý bříško, tak už mám problém si zavázat tkaničky od bot.
Zítřejší plavčo si užijte, asi se na něj nedostavím, kolegyně z práce mě chtějí vidět a popovídat si 😀 Tak jak je znám tak se to protáhne. 😀
Přeju také všem těhulkám hlavně hodně zdravíčka, a to především těm, které to mají za pár, ať dopadne jim ten porod dobře. Papa

renca.k
1. čer 2009

ahojky těhulky, no já už mám snad také skoro všechno už to budeme dokupovat ažse to narodí.
Jinak jdu na kontrolu zítra ,tak jsem zvědavá co nám poví p.doktor 😀 .
No teď jsem si natrhala jahůdky a jdu si udělat kašičku 😝 mňam už se na ní těším.
Tak zatím pááá a mějte se krásně

handa1303
2. čer 2009

Zdravím Vás holčičky 🙂

...to je počasíčko,co????My do toho všeho začneme dneska malovat....jsem si na miláčka zase nevymýšlela,ale co ať ot tam máme hezký 🙂

Smíšku - v Čáslavi se registrovat nemusíš a ani to tam nedělají říkala pí. D.

Naše malá v bříšku řádí jako zjevená,to jsou boule a žďuchance,tak doufám,že až se narodí bude to poklad 🙂

prochi
2. čer 2009

Tý jo Hani, koukám, že už si taky přeskočila 30. týden, to je neskutečný, jak to utíká 🙂

Renat, mě ty vedra ani nevadily. Ale my máme velkou zahradu, sprchu, bazén, malej bazének...... takže jsme se vyřádili s malým v bazénu a pak jsem se schovala do stínu. Ale ochlazení jsem taky uvítala. Jen po dvou propršených dnech už jsem nevědla, co s malým. Ven jsme šli vždycky jen chvíli, holiny, pláštěnku a hurá do kaluží. Ale doma ho zabavit, to bylo horší, tak jsme malovali vodovkama, modelovali, stavěli mašinky.... a byla jsem z toho víc unavená, než když běháme celý dny po venku 😅

Poslové mě trápí už pár týdnů a zatím to k ničemu není. Skoro každý večer mám bolesti a tvrdnutí, kolikrát to jsou i dvě hodiny regulérní kontrakce, ale nakonec to vždycky do rána přejde. Bolí mě i hrozně kříže, tak mám strašnej strach, že mě křížový bolesti opět neminou ☹ .
Zítra jdu na KO, tak jsem zvědavá, jestli se to trochu pohlo nebo ne. Ale spíš počítám, že ne...

Jinak my dneska s Renčou na cvíčo nedorazíme. Renča nemůže a mě se samotný nechce... Ale stejně se zas od rána šíleně motám, tak bych tam sebou akorát tak někde sekla. Ale příští týden jdu na plavčo i na cvíčo, protože toho 22. + 23. bude mít pí. Dibelková dovču, tak příští týden už je to pro mě s největší pravděpodobností naposled 😵

renca.k
3. čer 2009

ahoj maminy,tak jsem byla včera na kontrole a vše je OK 😉 akorát jsem měla zase hodně vysoký tlak 😉 .
Jinak prcek se zatím na svět nechystá. p.Dibelková má Market dovolenou 15-16 protože 22 si máme zavoílat jestli plavčo ještě bude. Holčiny co když příští úterý myslím 9 zajdeme do té cukrárny zase by jsme pokecali a tak co vy na to?Ráda bych vás zase všechny viděla. Tak přeji krásný den páá

prochi
3. čer 2009

Renčo, ajóóóó máš recht! 😉 Já si to myslela dobře, že už půjdu asi jen příští týden, protože pak to nebude a pak už máme termín. I když termín máme v sobotu 20., takže možná bych pak ještě plavčo i cvíčo dala, abych to pískle trochu popohnala.

S cukroškou souhlasím, příští úterý je pro mě ideální, páč manža bude mít volno, tak nemusím pospíchat.

Já byla na KO dneska. Tlak mám opět smrtelnej 90/50, taky si furt připadám jak v pernamentní kocovině. Renčo a co tobě říká na ten tlak? Nestraší už nemocnicí??

Nám se zase nepovedla křivka, pískle vůbec nespolupracovalo, takže zítra opět naběhnout na natočení 🙄

renca.k
3. čer 2009

Market na ten tlak mi vždycky řekne,že když bude zase špatný bude mi muset nasadit silnější prášky. ☹
Já jdu na křivku příští týden ,tak jsem zvědavá

lebdulka
3. čer 2009

ahojky maminy, já byla na ko taky dneska. Křivka vyšla skvěle, ale už nám zachází čípek (necelej 1cm) doktor prý doufám, že se příští týden uvidíme ještě v jednom kuse 🙂 to by bylo bájo kdybych to už měla za sebou 🙂
no ale hlavičku máme pořád nahoru, to by mě zajímalo po kom to ta naše princezna má, že musí být pořád středem pozornosti 😀 😀 😀

jinak včera psala Anička, jestli jdem na cvíčo, že má cestu kolem tak jsem jí nasměrovala na příští týden, že to je možná poslední šance nás všechny vidět pohromadě 🙂 tak doufejme že to klapne.

Holky ten tlak vám vůbec nezávidím, ani nevím co je horší varianta, jestli nižší nebo vyšší - obojí je průda. Market ty bys měla začít pít víc kafčo a pivčo 🙂

A Reni pro tebe žádnou babskou radu fakt nemám, páč netušim co na vysokej tlak funguje ☹ ááách jo
na plavčo už se ale každopádně těším - pojedu autem slibuju 😀

mějte se kráásně papapa Zuzka

prochi
4. čer 2009

Zuzi, no to fakt netušim, po kom máte takovou héééérečku 😀 😀 😀

Tak dnešní křivka trochu lepší. Ale to je taky hérec to naše dítě, buď chrápe a čára je totál rovná, nebo sebou tak mele, že to ani zachytit nejde. Sestřička se smála, že se tam ještě do porodu najezdím...

Čípek mám pod jeden cm už dva týdny, ale u nás to vidim až po tom dvacátym... A kolik máš Zuzi to CS v průkazce? Já se pořád plácám mezi 3 a 4. Ale aspoň něco, u brouka jsem se horko těžko dopracovala ve 42. TT k jedničce 😅

Tlak je nebezpečnej asi víc ten vysokej. Obzvlášť v těhu. U mě hrozí jen to, že sebou tak akorát někde švihnu. Kafe piju, ale nezabírá, pivo nesnááááááášim!!! 😅
Holky, včera si nás tatík vyvezl k výročí svatby na véču a hádejte, kde jsme byli? No v pivovaru 🙂 Sedli jsme si dozadu na ty kožený sedačky, tam se sedí mooooccc dobře. A žrádýlko fenomenální 😵

renca.k
4. čer 2009

No téééda to by bylo parádní kdyby dorazila Anička ráda bych jí viděla.

sonica
4. čer 2009

market... v pivovaru vari uzasne pridavam se... a takovy porce ze jsem se tam pokazde prezrala... 😀
holky docela jsem na vas zvedava, ze mozna ten pristi tyden bychom se pridali abychom vas jeste videli 2v1 😀 jestli nas nevyhodite... a jestli potvurka usata zrovna nebude radit... 😀

lebdulka
4. čer 2009

Market já to tam mám mezi 4-5 ale vim prd co to znamená 😀

renca.k
8. čer 2009

Ahojky,tak tady posílám tu slíbenou stránku.
http://www.nemocnice-horovice.cz/video-nemocnic...

No jinak se už zítra těším na cvíčo a pak do té cukrárny doufám ,že dorazí Soňa i Anička.
No a jesli pak půjde Reďa a Hanďa úplně přestali psát.
Tak pěkný večer a zítra pááá

lebdulka
9. čer 2009

čauky tak jsem ted zkoukla to video a je vážně skvělý 🙂 kdyby takhle příjemný byli všichni....

pohrebanda
9. čer 2009

ahoj maminky, ráda bych se přidala na cvičení pro maminky a tak mám otázku jestli bude probíhat i během července a srpna? Budeme se do Čáslavi teprve teď stěhovat a pí Dibelková byla po telefonu tak hodná a všechno mi trpělivě vysvětlila, že bych nakonec chtěla rodit právě v Čáslavi. Mám termín teď v září 7.9.09 myslíte, že je na předporodní kurz teď v červnu ještě brzo? trošku se bojím veder v červenci, fakticky špatně zvládám horko ...

renat2
9. čer 2009

Ahooj holky, hlásím se z bordelu, který by mohl konkurovat snad i soc. slabým spoluobčanům, to je hrůza, všude papíry, knížky, situace začala být vážná, hihi.
Takže dnes a ještě příští týden cvičení odkládám, ale pak už budu chodit poctivě 🙂 Užijte si to tam, pro někoho to je koukám asi poslední protažení, s někým se snad ještě uvidím. A pak si pořádně dejte v cukrošce, i za mě 🙂

pohrebanda: já teda nevím, ale mylsím, a teda doufám v to, žecvičení bude určitě, vím jen, že mi pí Dibelková řekla, že nebude plavání...což je asi pochopitelné. Kdy se stěhujete? a odkud? jsme zvědavá, co?
A jinak vítej 🙂

smisek21
9. čer 2009

Ahoj děvčata, jak pak se vede? Tak si dneska užijte tu cukrárnu, já se objevím na cvíču nejdříve až 23.6. a to asi, protože se čeká vyšetření u dr. Provazníkové a ještě jeden poslední ultrazvuk.
Škoda jen, že plavání už nebude ☹ Moc se mi líbilo. Jinak mám k vám otázečku, jednou snad mluvila pí Dibelková také o tom, že až skončí plavání, tak možná bude cvíčo pokud bychom chtěli už v pondělí, ale já tomu nerozumněla hlavu ani patu. Tak nevím. Vím jen, že mám 15-16.6. dovolenou.

Pohrebanda: Vítám tě tu 😉 Já mám termín podle PM 26.8., jinak podle utrazvuku kolem 20.8 a budu chodit na předporodní kurzy až v červenci. Už mě čekají poslední 3 lekce tak abych to měla vše v jednom měsíci. Jinak jsou vždy ve čtvrtek. 2. lekce - druhý čtvrtek, 3. lekce - třetí čtvrtek, 4. lekce - čtvrtý čtvrtek v měsíci. Na 2. lekci a 3. lekci jdu s partnerem, a tak jsem to nechala vše na červenec. To bude nejlepší. 🙂 Neboj, nebudeš na ty vedra sama, koukám, že máme přibližně stejný termín porodu jen o těch pár dní ho mám já před tebou.
Pí Dibelková je fakt príma ženská, vše ti vysvětlí a poradí, když budeš s něčím potřebovat pomoc. Jinak máš odemně IP 😀

Tak se mějte všichni pěkně, já jdu sušit seno 😉

pohrebanda
9. čer 2009

Ahoj holky, děkuju moc za přivítání! Tak to se na cvíču určitě uvidíme 😀 Začnu chodit konce června, to už budeme s manžou snad nastěhovaný a bude větší klid. Kdo mě nepozná podle fotky, budu ta, která má snad největší bříško na světě a přitom čekáme "jenom" jedno miminko. Na začátek sedmého měsíce se mi fakticky zdá obrovské.

renat2: Se stěhováním začínáme tenhle čtvrtek a už z toho mám hrůzu 😖 Já pár věcí zabalím, ale jinak všechno bude muset udělat a odtahat chudák manža. Ještě že máme tak hodný příbuzný a málo věcí 😉 Teď ještě bydlíme v bytečku v Praze, ale táhlo nás to zpátky do Čáslavi, odkud pochází můj miláček a má tu i celou rodinu. Já jsem od původně od Pardubic z Pohřebačky 😀 (jestli to někdo znáte) a to je taky k našim kousek. V Praze bych na všechno byla sama a tady budu mít aspoň kousíček k doktorům, babičkám na hlídání a i k ségrám.

smísek21: Díky za info! Jen se bojím, že v červenci skoro nic neudejchám 😀 ale snad to cvičení bude spíš takový protahování. Už teď když hopkám do schodů, musí manža přede mnou, protože ho nechci zdržovat 🙂 Dneska jsem dokonce "popoběhla" na metro a tak jsem si svýho macíčka v bříšku rozhoupala, že mě zato celý den kope 🙂 Napsala jsem ti do IP 😀

smisek21
9. čer 2009

pohrebanda: to já mám na to, že jsem v sedmém měsíci malé bříško, a jsem za něj moc ráda. Víš já se léčila a chodím pořád ohledně štítné žlázy a na začátku jsem hodně zhubla, teď už mám o 12kg více, ale všichni říkají, že nevědí kde 🙂 jsem pořád prý jako proutek až na to bříško 🙂 🙂
Hlavně odpočívej to je teď v v těch posledních měsících důležité. 🙂 měj se hezky a když tak se ozvi na email, který jsem ti napsala. To mě malej kope hlavně večer. A záda už mě taky pěkně bolejí. Hlavně aby ten poslední ultrazvuk byl Ok, cukrovka byla v pořádku. Pak aby porod proběhl v pořádku a budu nejštastnější mamča a jestli chceš můžeme se potom stýkat a jezdit s kočárkama atak. Jak jsem psala, nebydlím daleko od Čáslavi a ráda tě navštívím. 🙂 🙂 🙂 tak se měj jo a v IP mám zpravu
😀 😀

handa1303
10. čer 2009

Zdravím Vás děvčátka....jsem se po nějaké době zase objevila.
Ale konečně je vymalováno a ještě dostěhováváme......Renčo po těch oknech je takový bordel,že už to nechci zažít.Týden jsem gruntovalal 1+1 a to nekecám do linky se to dostalo úplně všude tan prach,takže veškeré nádobí jsem přemývala.No nezávidím Ti to,že to budete dělat až po narození Šimonka. No ještě stále bydlím u našich,ale během 3 týdnů jsem už u miláčka. Jen co skončí škola a začnou prázdniny,zase kvůlli malé 🙂
No a jako na potvoru se u našich podělal PC 😒 .takže juknu jen když jsem v Závratci.

Na cvíča nevím jestli se dostanu. Už se mi moc nechce řídit,prootže se mi docela často motá hlava a ono z Třem je to docela kousek. Takže holky až porodíte hlavně mi dejte vědět.

Renčo - ve zítra na předporodním kurzu 🙂

renatica
10. čer 2009

Ahojky Hanulko,
sis zase mákla,vid!! Ted se zase šetři!!! Juuu ,no zítra se uvidíme,jsem na ty naše chlapy fakt zvědavá 😀 !!!
Ten dotazník na tu pupečníkovou krev mám pro Tebe,ale jsem s toho teda jelen-páááč ty nemoci ,v tom aby se čert vyznal!!! Zítra Ti to donesu,už to mám nachystané v tašce,abych to nezapoměla doma!! Tak zatím,papa 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru