Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

prochi
24. črc 2009

Holky, kuk sem http://kutnohorsky.denik.cz/miminka/kh_mimi2009... najdete tam Odříška i Vendulku 😵 Oběma maminkám to tam moc sluší, bobíškové jsou nádherní jeden jak druhej 🙂

baruna
24. črc 2009

Jé, ty jsou krásní - oba.

My byli včera s Rozárkou na gyndě v Čáslavi a byla tam ta mladá dr. - jsem zapomněla jak se jmenuje, ale má hrozně krátké jméno. A ta teda by měla dělat pediatra. Byla fakt úžasná.

Jinak jsem teda koukala, že se tam nezměnilo vůbec nic. Já žila v domnění, že se má porodnice předělávat.

prochi
24. črc 2009

Baru, nebyla to Hurná? Ta je úžasná.

Jojo předělávat se má. Když jsem začala chodila na těhot. cvíčo a plavčo, to bylo v lednu, tak byla rekonstrukce na spadnutí. A dosud kde nic tu nic 😀

baruna
25. črc 2009

Prochi - taková drobná blondýnka. Až nebudu líná, juknu do zprávy na jméno. Ale byla fakt úžasná, Rozárka samozřejmě řvala jako tur a ona měla tak úžasnou trpělivost. Jsem říkala, že kam se na ní hrabe Špaček - myslím našeho pediatra.

No jo holky, kam vůbec chodíte k pediatrovi?

handa1303
26. črc 2009

ZDRAVÍM VŠECHNA MOJE DĚVČÁTKA 🙂
TAK JSME ODE DNEŠKA DOMA. VENDÝSKA JE HODNÁ,JEN SE JEŠTĚ TROCHU PEREME S KOJENÍM,ALE PIJE,UŽ MÁM MLÉKO A SPÍ 2-3 HODINY,COŽ SI MYSLÍM,ŽE JE OK 🙂
JE TO SUPER ZÁŽITEK. PAK PÍSNU POROD......RYCHLOVKA,ŽE TATÍNEK JEL 20 MINUT Z TŘEM A SKORO TO NESTIHNUL 🙂 UŽ VIDĚL JEN KONEC 🙂 🙂 🙂

smisek21
26. črc 2009

Ahoj Hanďo, tak moc gratuluji, to je dobře že je Vendýska hodná, já už taky vím, že jste doma, taťka mluvil s tvýma rodičema dneska je viděl🙂 Tak gratuloval. Jo i můj manžel se přidává k gratulaci. Tak hlavně ať je vše Ok, hodně zdravíčka a štěstíčka a at ti dělají holky jen a jen radost, jak Vendulka tak i Adélka. Hanndo, tak ti závidím tajně, koukám, že jsem teď na řadě já, vždyt už jsou tu skoro jen samý maminky a já pořád nic. No Julča je ještě na dovolené a mám na kotrolu přijít 4.8. tak uvidím co mi řekne.

Jinak vše maminkám a i těhulkám přeji krásný den a hodně štěstíčka 🙂 😵

handa1303
28. črc 2009

Holky..porod hrozná rychlovka 😉 Malá se narodila 37+6,Den předtím mě už
bolela trochu záda,ale jinak nic tak mi dr udělala ten úžasný a jmný chvat -
Hamiltna a zas nic,druhý den jsem již byla na 3 prsty a zase chvat. Ve 13,00 mi
pustili vodu a kontrakce po 10 min,ale salbší....tak mi v 16,30 dali kapačku.
Během 15 min jsem byla na 3-4 prsty a voala domů Dušanovi,že na to pomalu
půjdeme a večer nebo spíš v noci to bude,jak jsem se pomalu otevírala 😉...máme
to do porodky 20 min.....a Duša nestíhal. Byla to otázka minut,jak rychle jsem byla otevřená. PA Kuklíková s dr Hlasovou jen kroutili hlavou,že tohle nikdo nečekal. Během 20 minut jsem rodila,na sál
vešel Dušan nepřevlečený,jen s pláštěm dr na ramenou,zrovna když malá lezla ven ...tak
viděl to čeho jsem ho chtěla ušetřit. A to by to bylo ještě rychleji,protože.
jsme na něho čekali,tak mi kapačku vypnuli 🙂no fičák...........jen to šití,ale
to byl celou dobu se mnou a hladil mně. Mám dcela dost stehů,tak mi moc pomohl.

Rodila mě PA Kuklíková s Pánkovou,ale spíše Kuklíková.....milionová sestřička,když jsem měla kontrakce po minutě a čekali jsme na tatínka🙂) dýchala se mnou,chválila mě,hladila po ruce.....prostě díky ní jsme si prožila hezkej porod na kterej nezapomenu. A mohu za sebe napsat.....JE TO O LIDECH!!!! Dále mě rodila dr. Vlčková,mladičká,ale strašně šikovná, celou dobu šití mi povídala,tak jsem to s ní a hlavně s Dušanem zvládla a vím,že nikdy nebudu litovat,že tam se mnou byl!!!!!Po tomto zážitku u mě strašně stoupnul v srdíčku,bylo na něm vidět ze začátku,že to co viděl nebylo pravé ořechové,ale vydržel se mnou a celou dobu mě hladil a ta podpora se nedá zaplatit ničím.

Jen mě mrzelo,že jsem rodila zrovna,když tam byly návštěvy...tak první na co jsem se Rendi ptala bylo,jestli jsem nekřičela.Prý ne. Ale to si člověk vůbec neuvědomuje.

Mé velké díky patří paní Dibelkové...za cvičeníčko,za info - díky ní se na ty jaterky přišlo brzy,díky info co nám řekla na cvíču. Dále za rady a psychickou podporu pí Maternové - za to že za námi chodila na oddělení a pomohla fakt psychicky (po takové době v nemocnici člověk šílí) a celému personálu na porodnici!!!!!!!!!!!! Jak lékaři,tak sestřičky - nemohu si stěžovat.

sonica
28. črc 2009

hani no jste byly holky sikovne... 😉
a vic rvat jako ja si nemohla... 😀 😀 😀 me se holky ptali hned jak jsem vylezla ze salu jestli je prtka v poradku... 😀 😀 😀 a rodila jsem v sobotu na prave poledne a byly mi vsechny navstevy ukradene... 😀 😀 😀 jen jsem se pak omlouvala a ptala jestli byl nekdo jeste horsi nez ja... 😀 😀 😀
ale plne s tebou souhlasim ze je to o lidech... jedine co me mrzi ze jsem tam nemala prave uzasnou pani kuklikovou, ale holt me muselo stacit ze jsem tam mela provaznika a to bylo pro me to nejdulezitejsi a ze to stihli holky... sice jen tak tak, uz jsem lezela na stole ale stihli... 😅
holky a tesim se na to az si dame rande i s prckama... 😉

prochi
29. črc 2009

brý večír 😎
Písklata chrní, tak snad stihnu něco konečně napsat.

Hani, vítej doma (trochu opožděně 😅). Porod vypadá jak brnkačka, jsi holka šikovná. U nás to vlastně byl taky hroznej fofr, za půl hodiny jsem se otevřela ze dvou na osm, jen s tím rozdílem, že náš taťka dojel, když už malou odnášeli ze sálu. Dušan je borec, že to ustál. Vidět, jak miminko leze, tak to bych šla k zemi 😔 i já "zkušená" rodička 😅 A mě taky rodila Vlčková 😵 a taky PA Pánková - a byla taky úžasná. Vlastně obě.

A kdy pustili Renďu s Oldříškem. Nemáš o nich nějaký zprávy? Myslím na ně, jak to zvládají.

Soniku, už se taky těším na srázek. Jsou dvě možnosti, buď udělat takový předsraz, než se holky s miminkama doma trochu zajedou a nebo počkat na ně. Mluvila jsem se Zuzkou i s RenďouK. obě jsou pro. Tak musíme jen nějak vymyslet termín. Místo konání bych si dovolila navrhnout u nás na zahradě. Protože si nějak nedovedu představit, kam by se nás tolik s kočárkama popř. autosedačkama v Čáslavi vešlo. Tak, co vy na to?

Hani a co Adélka na malou?
U nás pořád láska nebeská. Furt ji pusinkuje, hladí, vypráví, tlačí kočárek... Včera jsem je poprvé hodila k sobě do vany a to bylo radosti. Malá koupání miluje, malej ji polévá vodou a ona úplně chrochní blažeností. Tak včera jsem mu ji dala do velký vany a mohl se radostí zbláznit.

A co těhulinky? Jak se vede?

prochi
29. črc 2009

Jooo a včera jsme byli na měsíční kontrole. Tak se musím pochlubit 😝 Náš náceček má už 54 cm (při naroz. 50) a neskutečných 4800g (při propuštění z porodky 3470). Tak pááá, jdu se svalit.

sonica
29. črc 2009

ty jo market vy jste teda cvalici... 😅 to my mame ve ctyrech mesicich pet kilo 😅 a 61 cm... je to holt nudlicka... 😅
a malej je teda hodnej, normos zavidim... 😅
jj ja jsem za srazik... 😵 klidne i u tebe... 😀

lebdulka
29. črc 2009

Ahojky holky, tak jsem dneska jezdila celé odpoledne S Peťkou a chystáme se na vás 🙂 kdy byste holky měli čas? Petra říkala,že celý příští týden má volno, tak mi dejte vědět a my se přijedeme podívat na ty vaše zlatíčka 🙂

sonica
29. črc 2009

lebdul zadej si tam prdelku, uz presluhujes 😀 47tt 😀

smisek21
29. črc 2009

ahoj holky, tak všem přeju krásný večer a hodná miminka 🙂 já jsem dnes v 36+0,příští týden jdu k Julče na kontrolu a na monitor. Jinak předporodní kurzy byly super. Tu druhou lekci (nestihla jsem ji) na ni jdu až 13.8. no pokud do té doby neporodím. Jinak už abych to měla za sebou. Bolejí mě hodně záda, jsem čím dál více unavená a ke všemu mám asi zánět (protože mám velké svědění v oblasti genitálií). Dělali mě stěry tak uvidím.
Jinak se mějte všichni moc pěkně a at vám drobečci pěkně rostou 😀 😀 😀

prochi
30. črc 2009

Holky, já můžu příští týden jenom pondělí ☹ V úterý už mám nahlášený kamarádky a ve středu jedem na pár dní do Krkonoš, se těším jak malá 😵

prochi
30. črc 2009

A nebo vlastně kdybyste radši dopol., tak můžem i v úterý dopol. 😉

sonica
30. črc 2009

market me je to v podstate jedno... me vadi jenom kdyz je prilis vedro, pak se vari v aute... 😅

ivca08
30. črc 2009

Ahojky,
koukam, že mimča vám všem dělaji jenom radost a vše je ok. To jsem moc ráda a doufam, ze si z vás vezmeme vzor 😉 . Uz jsme se konecne otocili, takze jsme ve spravny poloze 🙂 a pomalu a jiste se nam to taky blizi, tak zacinaji trochu obavy, ale doufam, ze zbytecny.

handa1303
30. črc 2009

Ahojky děvčátka,
jak s Renčou vůbec nevím. Ani na sms mi neodpovídá ani na mailíky,ale asi toho má hodně a navíc ji přijela pomoc maminka,tak to na netíka nechodí. Já se vlastně také každý den nedostanu🙂

Tak dneska jsme byly na vážení...od pondělí edo dneška přibrala 11 dkg,tak nás dr chválila. Z kojení jsem měla veliký strach a také to ze začátku nešlo, já měla bradavky porvané,ale Bepanten mě zachránil a pak když se antáhlo mléko tak už nebyla malá tak dravá,jakoé když tam skoroo nic nebylo. Jen nevím jak Ty Marky,ale já mám pořád hlad a žízeň. JInak po porodu jsem měla 6 kg dole,tak ještě 2 a jsem na původní váze. Ale to je brnkačka.
A s cvičením nevím jak vy,ale já ještě nic, až po kojení. S Adou jsem začala hnedka a asi jsem to přehnala a přišla jsem i mlíko,tak teď mě chvilku musí mít taťka pupíkatou🙂)

Holky...........dneska jsem se prvně posívala na tu jizvu 😕 😕 😕 😖 😖 😖 ,sice sedím už normoš,ale pohled to byl hroznej,doufám,že za 6 neděl to bude ok.
JInak skoro už nekrvácím,tak jsem ráda. Teda Marky,jak se stahovala děloha při kojení,to byl mazec. S Adou to tak nebolelo,asi proto že byla první. ještě dneska mě občas chytne kontrakce 🙂

Jinak malá dneska spinká po 4 hod...vypije obě prsíčka a zse spinká,tak doufám,že bude i v noci,neboť to tatínkovi ukazuje,že je tady,aby si jí užil aspoň v noci tak se budí po 2 hod.Ale tatínek je z ní celej poprděnej 🙂

Hezký večer děvčátka a Markét hezkou dovolenou. A těhulkám pohodové těhulkování a všem přeji takový porod jako jsem měla já 😎

renatica
30. črc 2009

Ahoj holky ,tak jse se na chvíli odtrhla a všechny vás moc zdravím!!!
Děkuji za všechny gratulace,moc mě všechny potěšily!!!! 😉
Holky já jsem hotová,a to je malý celkem hodný-zezačátku jsme s kojením bojovali,doma jsem chvíli odstříkávala,ale už papá s prsou!!! Sice přes klobouček,ale už mu to jde!!! Tak jsem strašně štastná!!! Přez den papáme tak co 2-3hodinky a mezi tím mi to vždy tak uteče,že než se spamatuju tak zase kojíme!!! Protože naše kojení je i na 2 hodiny-cucá,cucá a pořát má málo a pak se až mi u toho usne ,tak ho dám říhnout a docela často se mi poblinkává-roštýák neví kdy má dost!!! A pak se mu nechce spát jak je rozbejčený!! Tak to uspávání ,to si mě pěkně cvičí a zkouší co může!!!
Takže v noci jsem ráda ,že spíme-vetšínou se budí na tu 22hod ,než dodudlá a usne tak je 12 i 01hod,jak kdy a pak na tu 5-6!!! Jsem úplně hotová,....potřebuju nabíječku!!!
A do toho nevím co se děje ,ale dneska mi vylítla horečka,ale jaká ani tomu nechci ani věřit!!! Myslím si ,doufám,že to mám,že se teploměr dotýká prsu,ale snažím se ,aby se nedotýkal a mám 38,4!!!
Tak se malinko bojím,tak prosím,prosím o infi-jestli se mám plašit!!!
Opatrujte se všechny,moc vás zdravím,příště zkusím popsat svůj porod já-to už takovou krásu jako u Handa nebyla,ale na personál taky nenechám dopustit ,byli všichni naprosto dokonali a Pa Kukliková je fakt zlatíčko a Pa Maternová mi dodala tolik odvahy,že ji jsem strašně vděčná!!!

lebdulka
30. črc 2009

Ahojky holky, Market já bych v pondělí klíďo mohla a Petra určo taky. Taky bych mohla zavolat Aničce. Ta se na vás pořád vyptává 🙂 takže se dohodni s Renčou a my se přizpůsobíme.
Jinak nám kojení bohužel nevyšlo, po super začátku (v porodnici jsem nakojila i 100) jsme se před pár dny zasekly a nedokážu ze sebe vymačkat ani ťuk ☹ zkoušela jsem čaje, mlíka, prostě všechno ale příroda to zařídila jinak. Řádně jsem to obrečela, protože kojení bylo naprosto úžasný, Kristýnka se vždycky nádherně přisála a Bepanthen jsem vůbec nemusela použít. Takže ted jsme na sunaru. Ptala jsem se v lékárně co je lepší jestli Nutrilon nebo Sunar a lékárník mi řekl, že mezitím není prakticky žádný rozdíl, že Sunar je naopak chutnější (a rozdíl v ceně je 120,-) takže prdelka papá sunárek a za ušetřený peníz jí vždycky koupím něco pěknýho 😀
Co se týče spinkání tak ted už je to podstatně lepší, ale měli jsme dva týdny hotový peklo, protože se Krišulka budila v noci každou hodinku a řvala a řvala. Vůbec nebyla k utišení, ale ted jak se přehouplo šesti nedělí tak už je skvělá a budí se po 3 hodinkách. Přes den nám moc nespinká - teda pokud nedrncáme v kočárku, to se jí tuze líbí 🙂
Taky pěkně přibíráme, už má 4900 kg a dlouhá je 54cm. Ona má teda být pokom veliká, ale co mě uplně dostává tak to je její nožka. Už ji má stejně velkou jako její 4měsíční sestřenka, tak doufám že nebude mít malý lyže 😀

Holky mějte se moc moc krásně a doufám, že se brzy uvidíme!
papa Zuzka

sonica
31. črc 2009

lebdul to je skoda ale rikej si ze si udelala co slo a svet se predse nezbori 😉 my uz taky prechazime uplne na sunar, jen rano ji mam v postely na koze, to usne a jeste tak hodku spinkame... 😅
jo a lekarnik ma pravda, nutrilon je bleee 😝 taky jsme skusili i hami a hipp a skoncili u sunaru 😅
a teda my pri 61cm mame 5kilo 😅 ale pacinku ma tak malou ze ji jsou konecne prvi ponozky vel. 0-0 😀 doted mela pro panenky 😀 asi to bude popelka 😀

renat2
31. črc 2009

AHOJ holky, tak podelší době vás zase zdravím... 🙂 dovlená byla super...v sobotu teda hodně pršelo, ale od neděle krásně, ani mráček a vydrželo to opravdu celý týden, takže jsme jen chodili a chodili po horách, malý se držel a asi ho to bavilo, takže bude horak po rodičách 🙂 😉 Máme za sebou cca 60 poctivých horských km, většoinou s převýšením cca 20% (a kupodivu právě to mi dělalo nejmenší problémy), pak dám nějaké fotky...zážitků fakt spousta
Jinak se máme krásně, bříško se nějak vykulilo... 🙂 prcek se hýbe o stošest, takže paráda.

Koukala jsem na Vendulku, oboum to moc sluší a jinak koukám, že vám miminka dělají jen a jen radost...tak jen tak dál 🙂

smisek: to je super, že se kurzy líbily, já je mám v plánu asi až v září...

smisek21
1. srp 2009

ahojky, tak fotečky Vendulky jsou nádherné i maminky samozřejmě.
holky mám ještě 2 otázky:
1)za jak dlouho pouštějí z porodnice? Nebo spíše za jak dlouho vás pustily?
2)a ty papíry na darování pupečníkové krve jste si sami vyplňovaly a nebo vám s tím pomohl(a) dr. (praktický, gynekolig)? Já tomu nerozumím hlavu ani patu

Jinak jdu 4.8. (tj. v úterý) na monitor a na kontrolu. No už jsem opět přibrala, snad to po porodu shodím 😀

Tak se mějte maminky i s miminkama a samozřejmě i těhulky 😀 😀 😀 přeji krásný slunný víkend

sonica
1. srp 2009

smisku pousteji 4den po porodu, den porodu nepocitej... 😉
a ty papiry na pupecnikovou krev holky vyplnovali s pi. Dibelkovou na cvicu, ale kdyz si tam za ni zajdes do porodky, tak to s tebou rada vyplni, poradi... 😉
nebo staci i u porodu, jen musis kricet hned jak prijdes ze ji chces darovat... aby meli cas si pripravit nadobicko, papiry pry vyplni i kdyz tak dodatecne... 😉 jo a od patku od 18 do soboty do 22 myslim, jesli si to pamatuju presne tak se neda darovat, nemaj svoz

lebdulka
1. srp 2009

ahoj holky tak nevím jestli se mi zbláznily hormony nebo je to počasím, ale zhruba před hodinou se mi po týdnu neuvěřitelně nalila prsa a já malou 20 minut kojila. vůbec jsem v to už nedoufala a taky jsem byla překvapená jak se Kristýnka nádherně přisála, vůbec jí nevadilo že to není z lahve a že se musí trosku snažit. Je to moje prdelka šikovná 🙂 doufám, že jsem to kojení rozjela a budem zase na plný maminčiný stravě 🙂
nejradši bych to zavolala i doktorce jakou mám radost 🙂

No a co se týče nocí a našeho slavného spinkání.....tak řveme řveme a řveme 🙂 paní doktorka říká že holt bude Krišulka hyperaktivní, takže si s ní asi užijeme 🙂

Moc se těším na pondělí k Market - jo a přijede i Anička takže nás bude mooc 🙂 Počásko by mělo být ideální 23°C tak snad nám to vyjde.

Holky mějte se krásně a užijte si zbytek víkendu

Papa

baruna
2. srp 2009

Tohle jsem objevila na e-miminu http://www.emimino.cz/modules.php?name=Content&...

Lebdulko - vydrž 3 měsíce, pak se to třeba srovná. Já zase první půl rok o malé nevěděla vůbec, byla fakt hodná a spavá, ale jak začala vnímat svět - už jsem se nezastavila.

Renat - no já už mám pupek, jak před porodem s Rozárkou 😝

sonica
3. srp 2009

holky moc hezky posezenicko... az na ten nas jecak... 😅
ale uz v aute jsme se uklidnili, usli a spali jeste doma, pak si dali kasicku, to uz jsme byly vysmaty jak beruska 😅 a uz jsme vykoupkane a spinkame... 😅
tak snad to nebylo naposled a treba priste budeme mit lepsi naladu... 😅

prochi
3. srp 2009

Hoj ahoj, u nás se už taky chrní. Dokonce i tatínek, vytuhnul nevýchovně u čtení pohádky asi dřív než mlaďoch.

Srázek byl super, aspoň mě se to hrozně moc líbilo 🙂 Soniku, nevim, jakej ječák máš na mysli. No tak si trochu poplakala, chudinka malá, takhle ji pomlouvat! 😀 Určitě to nebylo naposled a snad se příště přidají i další miminka 😉

Ivčo, gratulace k otočení miminka, snad už zůstane tam, kde má 😉

Hani, doufám, že kojení jde pořád dobře. Taky mě to ze začátku opět hrozně bolelo, ale trvalo to jen pár dní. A jak píšeš o tý žízni a hladu, tak to jsem úplně to samý! Lemtám jak bezedná, já pila normálně ty tři litry denně, nikdy mi to problém nedělalo, ale teď mám pořád hroznou žízen a vylámu asi i ty čtyři litry. Vzpomněla jsem si na Maternovou, že nám to říkala na kurzech, že si tělo samo řekne a budeme mít určitě větší žízeň. No a hlad... hubnutí se mi totálně zastavilo, ale vím bohužel proč. Normální jídlo skoro nemusim, ale pořád bych futrovala sladký. Ale furt!!! Chjooo ☹
Na cvičení se pořád chystám, mám super stránky s Kynyškou, kde má cvičení v šestinedělí i po šestinedělí, ale samozřejmě jsem ještě ani nezačla 😅
http://www.hejbejse.tv/on-line-televize/tehoten...
http://www.hejbejse.tv/on-line-televize/tehoten...
zatím mám co dělat sama se sebou, večer většinou padám v osm s písklatama do postele. Až se trochu zmátořim, tak vytáhnu brusle a kolo. Snad... 😅

Zdravím Renču doma 🙂 Konečně nějaký zprávy o vás 🙂 A co ta horečka?? Doufám, že už je mrcha pryč!! Teda koukám, jak vás malej cvičí. Neboj, určitě to nepotrvá dlouho a všechno se srovná. Dej tomu čas.

Renat2, to je super, že jste si dovču tak užili. Šmírovala jsem ve fotečkách a vypadáš moc spokojeně. Je neskutečný, jak to utíká, za chvilku už budeš 30. týden a pak už to fakt uteče 🙂

Smíšku, nás taky pustili 4. den po porodu. Rodili jsme v pondělí a v pátek už jsme šupajdili domů. Papíry na pupeč. krev jsem neměla vyplněný dopředu vůbec. Pořád jsem si je totiž zapomínala vyzvednout v ambulanci 😅 Nakonec jsem zapomněla i křičet před porodem, že ji chcem darovat. Ale když paní doktorka vytáhla placentu (nebo kdy to bylo...), tak Hlaska začala křičet, že to vypadá moooooccc krásně a jestli souhlasím, tak to zkusíme nabrat. Tak jsem měla radost. JInak bych to vyplnování nehrotila, PA ti to pomůže vyplnit při nástupu do porodky 😉

Tak já se jdu svalit, zítra ještě čekám jednu návštěvu a pak hurá na pár dní vydechnout do nádherný podkrkonoššký chaloupky uprostřed lesů 😵

sonica
4. srp 2009

ahojky,
marky, ja ji nepomlouvam... ja jen ze posledni dobou proste kdyz nekam jdem tak tam bude vriskat a doma je andilek... 😅 asi ji budu muset brat casteji mezi lidicky... 😅
no nic my jdem jdes obehavat papiry, tak papa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru