Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

renat2
4. srp 2009

ahoj holky...teda prochi to je hotový román 🙂

Koukám, že jste asi měly nějaké posezení, to je super, že se vám líbilo a užili jste si ho a jeslti někdo breknul 🙂 to se stane 😉

prochi: dovča byla opravdu super, musím zaťukat, že mi je opravdu skvěle, nemám žádné problémy )až teď trochu žáha...)takže si to všechno užívám jak to jde. Utíká to opravdu rychle. taky už se na toho drobečka moc těšíme, finišují přípravy, dokupujeme věci, třídím, peru, žehlím...prostě ta klasika.
Jinak chodím pořád na cvíčo, fakt m to vždcyky vzpruží, je to bezva relaxace, protažení, pokec 🙂 v září nás čekají ty kurzy (i když tatínek u porodu, přímo u aktu nebude)

Jo ještě jsme se chtěla zeptat, možná se to dovíme na těch kurzech, ale nevíte, co čáslavská porodnice dáva maminkám a miminkům...asi košile (kvůlu očistkům to asi využiju, nebo jsme slyšela, že je to dobré, že s emění třeba dvakrát třikrát za den), a oblečení pro mimi vlastní, nebo něco mají... děkuji za odpovědi.

smisku: teda tobě ty týdny naskakujjí, ty už to máš za pár a bude další prtě 🙂 neboj, po porodu půjdou kila určitě dolů...Kolik si přibrala?? celkově doteď?

jinak ten odkaz na cvičení mohu doporučit, nevyužila jsem teda ještě popordoní cvičení a v šestinedělí, ale cvičila jsme na to hodně a super.

všem vám přeji hezký den, ať vám miminka dělají radost a nezlobte je moc 😉 😀

smisek21
4. srp 2009

Ahoj všem jak maminkám,tak i těhulkám 🙂

Tak jsem dneska byla na prvním monitoru malýho. No superr 😉 Musím říci, že i dr. Provazníková mi řekla, že takto výstavní monitor už dlouho neviděla. na začátku mi vše vysvětlila, mohla jsem si lehnout bud na záda a nebo na bok. 😀 😀 Jinak jsem opět přibrala ☹ No dr. říkala, že to ani není vidět, protože mám malinké bříško, ale myslím, že ty kila mám ve stehnech a na brichu. Jinak původní váha 53, nyní 68,5Kg. No dělala mi také kultivaci, tak uvidím, předpsala mi totiž nějaký vaginální krém, mám asi opět zánět ☹ ☹ No a termín porodu podle MS by měl být 26.8., ale nechce mě nějak dávat naděje, ale vidí to snad i dříve. Já jen doufám, že snad nebudu přenášet a pokud jo tak ne dlouho. Na kotrolu jdu příští úterý opět i s monitorem 🙂 No to už budu 37+6

No co u mě nového? máme už složenou postýlku, mamča mi ušije kapsář , povlečení a nebesa. Moc se na to těší a je ráda, že jsem jí to dovolila. 🙂 Na chalupě jsme také našli kolébku už hodně starou - takovou tu starodávnou, táta ji obrousil a nalakoval a vypadá nádherně. Tak jí budu mít u našich. Ještě tak přemýšlím jestli si mám vzít plenky do porodnice od těch 2kg nebo od těch 3kg. kamarádka měla většího klučinu a dala mi pár Happy plenech 2-5kg cca 22ks co jim zbylo, a pak mám už nakoupené plenky Huggies od 3kg. Tak nevím, zda si mám vzít navíc pár těch Huggies a nebo si raději koupit ještě jedno balení těch plenek od 2kil.

renat2: to já si taky plánovala doposud chodit na cvíča, ale jak jsou ted v pondělí, tak se to kamarádce, která se mnou jezdila i na plavčo nehodí, je v práci pondělky až do 17hod. a už takto blízko k porodu si sama netroufnu jet otcovým autem.

Jinak kdybyste chtěli holky a pak měly i čásek až se mi to narodí, můžeme se sejít a popovídat si, ráda bych vás viděla jak těhulky tak i maminky s mimískama. 🙂 No a kdybyste se pak chtěli podívat za mnou do doporodnice, tak nebudu proti 😀 😀 😀

Tak se zatím loučím, jdu si něco lehkého připravit k večeři, vykoupat se a chtěla jsem ještě zkouknout co mi ještě zbývá udělat do porodu (co ještě nemám vyžehleného atd..)

Tak pa a přeji krásný zbytek dne 😉

handa1303
6. srp 2009

Zavím děvčátka🙂

tak jsem se po slouhé době dostala k pc. Babička si vzala malou na procházku,tak doufám,že nezmoknou.A také se po dlouhé době najím v klidu bez odbíhání. Už jsem zapoměla jaké to je mít mimíska.-))Na dnešek v noci byla malá od 00,30-04,00 vzhůru a nechtěla spinkat,takže jsem si to užila.Ráno jsem byla jako pitomá. Dneska jsme byly na vážení a prohlídce,tak měříme 50 cm a vážíme 3270g a to jsme minulý týden měli 2890g...je to jedlík a šikulka a já jsem ráda,že jsme kojení nevzdala a fakt jsem ze začátku při něm brečela,jak jsem měla bradavky do krve pokousané,ale pak se to malá naučila a teď je mi při tom příjemně a je to chvilka,kterou máme jen pro sebe🙂
Jinak také doma nestíhám,ale neřeším to.....věnuji se holčičkám. Adélka je ještě u tatínka na prázdninách,ale od pondělí už budeme všichni spolu.

HOLKY.....DNESKA MÁM TERMÍN PORODU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 😀 😀 😀

ivca08
6. srp 2009

Ahojky,
tak gratulujeme Hande k vystavním prirustkum 🙂 To je hrozný, jak to uteklo. Prijde mi to nedavno, co jsem sem začala chodit a najednou jdu zitra na první monitor ja. 😕 No a za chvili se uz budes nas svist drat na svet...

Ať vám všem ty prckové krásně rostou a ten čas s nima Vám utíká pomalu 😉 no a těm co, to teprve čeká, ať to naopak uteče rychle.

renatica
6. srp 2009

Ahojky Hani,to je moc dobře ,že se vám tak krásně daří!!! 😉 Moc ,moc gratuluju!!!

§To já jsem takový sklérotik,že už mi dneska maminka koupila notýsek a tam si budu psát kolik jsme u Mudr navážili,páááč si to vůbec nepamatuju,kolik jsme meli naposledy,takže si to budu pokaždé psát!! Ale chválila nás,že zase přibral ,ale kolik to užžž nevím!!! Mám v hlavě vygumováno a to je teprve začátek mateřství,já snad po mateřské budu tak akorát zralá do jeskyně ☹ 😲 !!!
Kojíme pořát přes ten klobouček ,ale už mu to jde,jen pořát po jídle pláče,tak si myslím že má málo a on papá dál a dál a pak se mi poblinká!! Brouček,tak snad to nějak doladíme!!! 😉
Jinak je to andílek,strašně hodný,má semnou trpělivost!!! 😀

Všem těhulkám přeju hodně síly a zdravíčka a maminkám taky tu sílu ,hlavně tu sílu,opatrujte se všichni a brzi zase píásněte,nějak to tady opadá ☹

ivca08
7. srp 2009

Ahojky,
tak se hlasim po prvnim monitoru. Pry byl ukazkovy 🙂 Jinak prcek zustava hlavou dolu (je to poslusny dite) a pry to nebude zadny obr 😉

No ale je to mazec, jak to leti.

lebdulka
8. srp 2009

ahojky holky, po týdnu Vás všechny moc zdravím a gratuluju k přibírání, monitorům, kolébkám (tu ti Smísku fakt závidím) a vůbec k tomu, že jste všechny maminy i těhulky v pořádku a užíváte si.

Nám se po 7 týdnech konečně podařilo prodloužit spinkání v noci na nauvěřitelné 4 hodiny v tahu, takže konečně mi zmizely kruhy pod očima a nepřítomný pohled 😀
Krišulka začíná být čím dál hodnější ťuk, ťuk, ťuk, už si brblá a pozoruje všechno co je barevné 🙂

Paní doktorka nám navážila 5050g a 56 cm, takže máme doma malýho otesánka - no je vidět že Sunar je fakt výživný 😀

Dneska jsme se s manžou domluvily, že v září pojedeme na pidi dovču - samozřejmě i s mimískem, takže jestli víte o nějakým fajnovým ubytováním pro rodinku tak sem s tipama 🙂

Jo holky ze srazíku, snad se mi podaří zítra nebo pozítří hodit na net ty fotky - moc vám to tam sluší, ale příště chci být na fotkách s vámi 😀

Mějte se všichni moc krásně.

Papa Zuzka

smisek21
10. srp 2009

Ahoj holky, tak se mi to krátí, zítra jdu na další monitor. Mladej už pěkně kope a už jsem měla několikrát poslíčky, tak snad už nechce na svět 😵

Zuzko: díky za gratulaci ke kolébce, pošlu ti fotečku jak vypadá až jí táta dotvoří. 😀

Jinak mám na vás holky ještě dotaz poslední před porodem, jaké plenky a kolik kusů jste si brali do porodnice? i na jakou váhu? Já mám od kamarádky, co jí zbyly z porodnice protože dítěti byly malý, Bella Happy 2-5kg v balíčku zbylo 26ks a dále pak už od vel. 3-6 popř.3-5kg. Mám si teda dokoupit raději ještě bějaké plenky na 2-5kg? Nebo stačí těch 26ks a k tomu si raději vzít ještě ty na 3-5kg popř.3-6kg? Je to takové komplikované ale snad to pochopíte 😀 😀 😀 Díky.

Všem jinak přeji krásné letní slunné dny, těhulkám ať to rychle utíká a maminkým ať se mají krásně a ať je miminka nezlobí 😵

Papa Katka

sonica
10. srp 2009

smisku jestli ti v krajny nouzi ma kdo do porodky plinky pak privest, tak ti to staci... 😉 kazdy den dostanes i od nich 5ks na den... 😉
a radsi si pockej na mladeho jak bude velikej a pak pripadne dokup... 😉
ja mela doma 3-5kg a musela jsem dokupovat prave ty 2-5kg, koupila jsem happyny a u tech jsem i zustala... normos. sice latkujem, ale na vylety pouzivame tyhle... 😉

prochi
10. srp 2009

Hoj ahoj, hlásím, že jsme doma. Minidovča byla naprosto super. Užili jsme si to asi všichni. Luciášek, že byla ze všech stran obletovaná, Brouk se vyřádil se stejně starým bratránkem, tatínek si nás pořádně užil a užil si i milované lesy a houby. No a já si nejvíc užívala, že jsem nemusela vařit a uklízet 😀 Snídani připravoval tatínek, na oběd jsme se vždycky někde stavili během výletování a večer jsme dělali na ohni masíčko nebo buřty, tak to měl na starosti zase taťka. No bylo to zkrátka super.

Smisku, k těm plínkám... já si do porodnice brala novorozenecký "pemprsky", myslím, že jsou 2-5 kg. Měla jsem jen deset plínek sebou a všechny jsem si přivezla domů + ještě pár jejich erárních. Je to určitě miminko od miminka, ale já to měla u obou dětí stejně. První dny vůbec nečůrali ani nekakali. Peťulka poprvé kakal až tu noc, než jsme šli domů (tj. čtvrtou noc) a Lucinka tu třetí. Ono jim mlíčka moc neteklo, spíš nic, a to málo, co vysáli, tak stoprocentně spotřebovali, že neměli žádný zbytky. Tak já bych ti poradila vzít si ca. těch deset kusů 2-5 kg, pokud by ti to náhodou nestačilo, tak ti kdykoli může návštěva dovézt další. Ale já si myslím, že to stačit bude.

Renat2, možná jste se o tom už bavily na cvíču. Miminka dostávají erár oblečky, je to teda mazec, nejvíc mě dostávají ty klasický košilky, co byly za nás, než jsem do toho vždycky to mimčo zabalila... 😀 Košile pro mamky erár nevím, zeptej se pí. Dibelkový. Vím, že nám kdysi říkala, že by měly být k dispozici, ale může stát, že třeba zrovna nebudou... Za nás jsme všechny používaly svoje. Já měla tři, jednu na porod a dvě na šestinedělí. Střídala jsem je často, vždycky jsem špinavou dala manžovi a ten mi ji druhý den přivezl vypranou.

Hani, Renčo, super, že vám mrňouskové tak přibírají 😉 My už máme přes pět kilo. Je to buřtík.
Hani, taky mě kojo opět neskutečně bolelo, bradavku jsem měla prasklou teda jen pravou, ale stačilo. Auauau. Ale jak začalo mlíčko pořádně téct a malá už nemusela sát jak o život to nic tam... tak se to spravilo. Máš pravdu, že je to krásný, je to taková naše chvilka 😵

Zuzi, tak já furt načuhuju, kde jsou ty fotky 😕 a furt kde nic tu nic 😕 😅

prochi
10. srp 2009

Holky a mě dneska končí šestinedělí 😕 Tak už se nebudu moct na nic vymlouvat 😅 Jakože já ne, to hormony poblázněný šestinedělky 😀 😀

renat2
10. srp 2009

prochi: tý jo, to už máš po 6N? Teda to to letí, mně se to zdá jako nedávno, co se tu psalo o novém přírůstku. To je super, že dovča se líbila, určitě jste si odpočinuli, načerpali nových sil a užívali společného štěstí🙂

Mockrát ti děkuji za reakci na mé otázky, na cvíču o tom nepadlo ještě ani slovo (nebo jsme chyběla 😝 i když poslední dobou mám kromě dovči ukázkovou docházku), takže s emi to hodilo. Abych pak právě věděla, co a jak zabalit, ono to nějak rychle letí a člověk nikdy neví. Ke konci srpna si to sepíšu a začnu trochu hromadit, pak mám ještě nějaké věci jak odiplomku, takže to musí být připravené.

Jinak koukám, že vše je tady bez problémů, iminka přibírají , maminky kojí jedna radost, to je krása to slyšet 🙂 jen tak dál. užívejte si, já jdu na autobus na cvíčo 🙂

renatica
11. srp 2009

Ahojky,Market prosím Tě jak je to s tou kontrolou po šestinedělí??? Mám se k Hlasce obědnat??Asi jo co??A volat tam už ted,nebo jak ses obědnávala,ty???

Mám strašnou radost s kojení,včera jsme byli u prbabičky a já neměla u sebe klobouček a brouček se vzbudil a měl hlad m,chudáček si malem vykřičel plíce,tak jsme to zase zkusili bez kloboučku juuu a on poprvé tahal!!! jj ale bolelo to ,ten klobouček mě jinak asi i chrání,ale byl to krásný pocit ,doma už se mu zase tahat nechtělo,tak ho občas ted zkouším-ona nouze ho asi donutila 😉

Opatrujte se všechny,papa

Jo a hodte sem nějaké ty fotečky jsem na vás moc zvědavá a na příští rande už chci taky ,myslím že už by jsme to mohli zvládnout,tak kdyby se něco chystalo ,tak mi taky dejte vědět,ju!!Papa kočky 🙂

smisek21
12. srp 2009

Ahoj holky, tak jsem ještě celá 😉 Ale na včerejší kontrole mi bylo sděleno, že už se porod blíží a mé tělo je připravené k porodu, CS 6 a čípek 0.5. No uvidím. Jinak jsem dostala další krém - mám kvasinkový zánět. Ale jinak je vše v pořádku, malej i povyrostl, monitor OK. Další kontrola pokud do té doby neporodím je 18.8.kolem 9hod.
Tak se mějte hezky a kdyby něco nového nebo nějaká změna tak se ozvu 😀 😀 😉

renat2
12. srp 2009

Ahoj🙂

smisku: tada koukám, že už je to na dobré cestě .. a bude další prcek, držte se, ať je zánět brzo pryč, to je hrozné tyhle breberky.

lebdulka
12. srp 2009

ahojky, tak konečně jsem tady. Moc se omlouvám, ale ted jsme měli pár hektických dní. Kristýnka měla nějaké střevní potíže. Kakala i 8x denně a za týden přibrala jen 10g, takže jsme dávali dietku. Bříško jí asi pěkně bolelo takže jen plakala a plakala - ve dne v noci ☹ ted už je to ale za námi a zrovinka mi tu miláček chrní tak se toho snažím využít.
Holky album už je hotový a tady je adresa :https://https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
tak se zatím mějte moc krásně a Smísku držim palce!!!!!!

papa Zuzka

janca26
12. srp 2009

ahoj holky,
jsem tu nově a sháním info o čáslavské porodnici, co a jak, zda chodit na ty předporodní kursy, atd.
Chodím k dr. Hejnému a zatím bych chtěla rodit právě v Čáslavi, i když uvažuji i o HB (jsme tak napůl cesty, i když ta Čáslav je o kousek blíž). Mimíska čekáme začátkem listopadu 🙂

renat2
12. srp 2009

Jéé Jani, ahoj, to je super, taky čekáme prcka na zač. listopadu 🙂
Jsem prvorodička, ale jen ze zkušeností ostatních vím, že má čáslavská porodnice dobré jméno a vím, že se tam rodičky rády vracejí, ale určitě víc řeknou holky. Odkud přesně si? havlíčkův bord má také dobré reference...asi to pak bude na tvém rozhodnutí.
Jinak já si zaplatila takový balíček za 700,- - každé pondělí od 15-16 chodíme na cvičení (super protažení a pokec) a od září začínáme předporodní kurz (4 čtvrtky), to bys taky stihla 🙂
Cvičení je přímo s vrchní z porodnice a kurzy vede PA Maternová.

renat2
12. srp 2009

Koukala jsem na fotky...krása, moc vám to s miminkama sluší 🙂

ivca08
12. srp 2009

Ahojky,
s prdolkama vam to holky moc a moc slusi. Uz bych nejradsi mela toho naseho smudlu taky v naruci, ale doufam, ze jeste tak aspon tech 14 dni pocka.

Jinak Jani, jestli chces chodit cvičit, tak doporučuji i plavco. To nema chybu. Osobne se mi libilo vic nez cvico. Bohuzel pres prazdniny se neplave ☹

baruna
12. srp 2009

Tak jsem drze zkoukla fotky a jsou super.

A mám dotaz. Nevíte, kdy začne plavání pro těhule?

ivca08
13. srp 2009

Baru, nejdriv v zari a jeste pry ne uplne na zacatku (tak mozna od pulky, nevim, nas uz se to tykat nebude 😉 )

renat2
13. srp 2009

Já teda plavání taky neřeším, ale myslím, že se předběžně mluvilo taky o půkce září...mohu se zeptat na cvíču 😉 takže bych dala příští pondělí vědět.

janca26
13. srp 2009

ahojky,
díky za tipy.
Renčo, písla jsem ti do IP.
Baru, zdravím 😉 Schválně jestli mě poznáš 😉
Tak co, sejdeme se v Čáslavi nebo Brodě ? 😀

sonica
13. srp 2009

market, posli mi ten recept na tu buchtu... 😅 prosim, byla mnam... 😀

baruna
13. srp 2009

Jančo - no já myslím, že máš termín hned den po mně a že jsme tak trochu příbuzné že jo? 😀 No a jestli je fakt druhý porod rychlejší, tak já rodím doma.
A myslím, že máme velkou šanci se sejít i s Renat.

Renat - to by jsi byla moc hodná, kdyby jsi se zeptala. Na plavání chci chodit určitě.

Holky a ještě mám dotaz - je někde v Čáslavi nějaká prodejna s kočárkama? Potřebuju okouknout bebecar naživo a vůbec nevím, kde nějaká prodejna je. A do Kolína do té prodejny se mi zase nechce letět.

Jo a 22.8. od 8.30 - 11.30 hod je v Třemošnici opět prodej dětského secondhandu.

prochi
13. srp 2009

Brýýý večííír 😎
tak dneska jsme byly s Beruškou na šestitýdenní prohlídce u ortopeda a vyfasovaly jsme široký balení 🙄 Mám na jednorázovku dávat dvě látkovky složený naširoko a na to buď větší jednorázovku, nebo plenkový kalhotky. Kdybyste ji bobečka viděly, jakej má chudínka ranec. No holt končí naše frajeření v rifličkách, manžestrákách a frajerských teplákách a vytáhneme dupačky, páč jinam se s tím rancem asi nenarve 😀
Doktor se divil, že to bylo v porodnici v pořádku. Pravá kyčlička má mělkou jamku, levá je lepší, ale taky nic moc. Ještě se mě ptal, jestli v naší rodině se někdo neléčil, tak já že nééé a přijedu domů, říkám to mamce a ona, no jo, tys taky měla široký balení, tu dečku, vždyť jsem ti to říkala... holky, já na to zapomněla jako na smrt 😀

Renat, k Hlasce na KO po šestinedělí se objednej co nejdřív, jestli si tam teda ještě nevolala. Víš, jak má věčně narváno. Já volala asi po dva týdny po porodu a jdu až 25.8. Ale nikam nespěchám 😕
Vidíš, jaký jste oba šikulové, že jste to zvládli i bez kloboučku. Moc bych ti přála, abyste ho zahodili úplně. A nezkoušela jsi třeba bez kloboučku kojit v noci? Jsem četla, že když je nějakej problém s přisáváním, třeba když některý miminka bojkotují jeden z prsou, tak jim ho nabízet v noci, kdy jsou ospalejší a nebudou tolik bojovat.

Lebdul, Zuzi, dodatečně vše nej k svátku 🙂 Snad už bude Kristýnka v pořádku, je to hrozný, když mají dětičky nějaký trápení 😔

Jančo, já si na čáslavskou porodnici nemůžu ani slovem stěžovat. Důkazem je, že jsem tam šla i podruhý 😉 O HB jsem hodně uvažovala, hlavně kvůli porodním sálům a neonatolog. vybavení. Nakonec jsem ale zůstala věrna Čáslavi. Hlavně proto, že tam znám víceméně všechny doktory, věděla jsem už, jak to tam chodí atd. Navíc cvičení s úžasnou pí. Dibelkovou mě zase přesvědčilo, že Čáslav je OK.

Jé Soniku, soráček, vzpomínám si, že jsem slíbila recept, ale nějak jsem zabudla... tady je 😉 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=46384 jen já dělala z višní, co jsem si vypeckovala na mrazák.

Baru, prodejna kočárků tam je, ale já ti zaboha nedokážu vysvětlit kde 😅 Snad se ozve nějaká čáslavanda 🙂

sonica
13. srp 2009

marky dekuji, to vis ze ja se ozvu kdyz neco chci... 😀
hele nic si z toho baleni nedelej, treba to bude jenom na chvilku... 😉 my ho meli preventivne do 6 tydnu ze byla drobek... a dnes jsme taky za kocku v teplackach... 😵

sonica
14. srp 2009

market jeste me napadlo, tenkrat nam pani dibelkova rikala o plince ktera se pouziva prave na siroke baleni... koupis ji v lekarne, a pak davas vlastne jednorazovku a tuhle plinku na ni, nic vic... skus se na ni proptat v lekarne u stare nemocnice... 😉 urco by to bylo lepsi, vim ze ji mela i ta drobounka holka jak ma mamu sestricku... uz nevim jak se jmenovala... 😅

renat2
14. srp 2009

Dobré ráno 🙂

Baru: v pondělí dám vědět, raději si to napíšu, at se nezapomenu zeptat. 🙂
Jinak koukám, že termínově se teda sejdeme v porodnici asi všechny tři, já mám první termín 4. 11., pak druhý podle nějakého prvního pofiderního UTZ 9. 11. a tak to má i janča, na den stejně 😉 🙂 Já si myslím, že když to bude, tak 7.-mého a nevím proč..nějaké tušení 😀

prochi: tý jo zkoukla jsme ten recept a koukám, že se asi vrhnu na pečení, vypadá to fakt dobře.
ať široké balení pomůže co nejdřív a kyčle jsou v pořádku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru